Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47701) myckey válasza norby_42 (#47700) üzenetére


myckey
veterán

Jól kihajszolták, ha 18x volt a ketyegő.....
Még hogy PB :DDD

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47702) tomcica válasza bajnokpityu (#47697) üzenetére


tomcica
Topikgazda

;] :C

NOrby42 :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47703) LanyUs válasza ígyvanferi (#47688) üzenetére


LanyUs
senior tag

Bocs! Airmax 2090 :) Átkereszteltem. De én pl. utána se néztem rendesen, hogy ez nem futócipő :D OMG :Y Megtetszett, bedobtam gyorsan a kosárba :)) Én megtartom, asszonyé elindult vissza, mert neki sétálni sem kényelmes.
Jövő héten jön a Clifton 6, majd a későbbiekben benevezek egy New Balance Propelre is. Köszönöm az ajánlást :R

norby_42: nem kell hízni, a párom 62 kg és neki is szuper! Amúgy kezdek kórosan sovány lenni, már 105 vagyok csak, néha 104 :Y

[ Szerkesztve ]

(#47704) parandroid válasza bajnokpityu (#47697) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, hogy beállt mögéd lazázni? ;]

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#47705) bajnokpityu válasza parandroid (#47704) üzenetére


bajnokpityu
félisten

én is szeretlek titeket :D
visszanézve 186 volt a maxom a 735 szerint. 40évesen közel mázsa súllyal sztem oké. az más kérdés, hogy már nehezemre esett volna verset szavalnom, mondjuk úgy :D

Szerintetek ezeknek a featureoknak, mint szervezet töltöttséig szintje, versenyre optimalizáló, meg egyéb okosságok, amik a 45 végű garminokban van, ér valamit?

Nekem a napi 10kilcsim végén mindig 29 - 40 órát javasol pihenni, ez alapján már le kéne merülve legyek. Ezt biztosan nem jól javasolja. Illetve aszongya aerob edzéserősség 3.6 maira, miközben a héten már volt pár 4.9 meg 5.0 is, jóval lötyögősebben.

Szóval ez szar a 735ben, vagy az ujabbak is ugyanilyen kamu adatokat nyomnak?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#47706) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

No, covid után végre ma volt időm futni újra. Hááát, lehet azért mert 1 hónapja nem futottam, nem is nagyon edzettem, de a pulzusom nagyon fel akart menni. Nagyjából 200 méterenként kellett sétálnom, mert 170 felé ment... amúgy a lábam nagyon vitt volna, én is nagyon éreztem, hogy úgy meghajtanám magam, mint Zinger a varrógépet, de belém ültettétek a parát és nem mertem. Igazából el se fáradtam így az 5km alatt, de sétákkal is 160-as átlag lett a vége.

Mindegy... holnap megyek megint...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#47707) phanonym válasza bajnokpityu (#47699) üzenetére


phanonym
csendes tag

Köszi!
Sajnos nem pesti vagyok és ahogy néztem, rendelni nem lehet.
Nézelődöm még. :)

(#47708) HKorn válasza V.Stryker (#47706) üzenetére


HKorn
addikt

Ugyanez van nálam is, de hidd el, ha meghajtanád magad hamar kifulladnál. Én (nem túl okosan) hétvégén elmentem egyet terepfutni 8.5Km/200m szinttel, máskor simán lefutottam egyben, most meg kb 5-6x meg kellett állnom lihegni, mert egyszerűen elfogyott a kraft, pulzus meg fent az égben. Nem szabad erőltetni, majd ha már visszaállt a pulzus szerintem.

Run&Ride

(#47709) phanonym válasza phanonym (#47698) üzenetére


phanonym
csendes tag

Tájékozottabbaktól kérdezném, hogy milyen gyakran vannak leárazások, megéri még várni, nézelődni, vagy például ez a Nike Pegasus 37 19-20 ezer forintért jó ajánlat?

(#47710) tomcica válasza bajnokpityu (#47705) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Lofaxt ernek...multkor a kozepes tempo vegere beirta h 72ora pihenes...na mondom "kisbaratom" szuk 10orad van annyit pihenhetsz,reggel edzes :P ha annyit pihennek amennyit javasol,soha nem epitettem volna ki a kondimat :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47711) tomcica válasza phanonym (#47709) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az epp uj model,szoval annyiert jo ar :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47712) phanonym válasza tomcica (#47711) üzenetére


phanonym
csendes tag

Rendben, köszi a választ! :)

(#47713) myckey válasza tomcica (#47710) üzenetére


myckey
veterán

Én mondjuk pont azt mondtam, hogy egy következetes edzéstervben, van az okosságnak létjogosultsága. Persze lehet olyan dolog is benne, ami totál agybaj.
:)

#47709phanonym
Ez egyéni, sajátos...de ha kapnék csukát, ami hegyen több hónapig kibír mondjuk gtxvagyakármilyen kivitelben, 20 ezer pénzért....csattogtatnám örömömben. :B :)
Sokkal gazdaságosabb lenne, ha kertben szaladoznék körbe körbe, mezítláb, meg levágnék magamról pár kg húst. :C

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47714) bandus válasza jimmy74 (#47677) üzenetére


bandus
veterán

arányok? hosszú távra oda szerintem kemény, de egyébként nem érzem fájónak, ha mondjuk 1-2 km-t aszfalton futok vele. ez a wildhorse 4

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#47715) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ilyen hidegben mit vesztek fel? Van ilyen aláöltözőm és az marha jó, imádom viselni. Ma rávettem egy kapucnis pulcsit, de az nem valami jó ötlet, mert tartotta az izzadtságot, amit az aláöltöző átengedett.

Milyen pulcsifélét kéne venni a téli 0-5 fok közötti futásokhoz? nem akarok három réteget. Meg lehet ezt úszni az aláöltöző, plusz még egy valamivel?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#47716) parandroid válasza V.Stryker (#47715) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnos kell a technikai hosszú ujjas felső. Úgy értem, muszáj lesz ilyet venned, ha rendszeresen kimész. Rövid időre a kettő elég, hosszabb, kevésbé intenzív futáshoz kell a kettő közé még egy póló is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#47717) myckey válasza V.Stryker (#47715) üzenetére


myckey
veterán

Összekapkodtam pár hszt- tőlem.kereső alapján.
Elég sokat pofáztam már magamról, ebben az ügyben, így már unalmas lenne másnak megint belebotlania. :K

[link] 46634
[link] 46641
[link] 47084
[link] 46640

Azt lehet kihagytam ezt azt, de mások is mondtak már sok okosságot, megsüvegelendőt. :)
Szoktam menni "pár órát",(25 volt a legtöbb) hidegben, mindenben.mindenhol. De nem vagyok fázós, másnak gyér lehet az öltözékem, fűt a hús. legalább van valami haszna. a lejtőn gurulás mellett. :D

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47718) bandus válasza V.Stryker (#47715) üzenetére


bandus
veterán

Egyeni vermerseklettol es szeltol fuggoen en egy jo alaoltozore telen vagy egy mellenyt veszek vagy egy szinten hosszuujju technikai pulcsit, vagy egy szeldzsekit. ha nagyon gatya az ido akkor a szeldzseki johet harmadik retegnek is, de tobbre -15-ben sem volt szuksegem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#47719) Hi!King válasza V.Stryker (#47715) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem most egy pamut póló reggelente az aláöltözetem, mindig az, amiben aludtam, felette pedig egy nagyon ronda, nem tudom honnan van műszálas, garbós pulóver. Ha kicsit melegebb van, akkor egy hosszuujjú pamut-elasztán póló van felül. A nadrágom pedig általában egy ilyen kosarasnadrág:
https://www.decathlon.hu/nadrag-kosarlabdahoz-p100-id_8546342.html

[ Szerkesztve ]

(#47720) tomcica válasza V.Stryker (#47715) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Meg nincs hideg...rovidujju polo + eso/szeldzseki (rendes fajta,lelegzik valamennyit nem vagy csurom viz) ha tempo megy...ha laza futas akkor polo + hosszuujju alaoltozet (Nike Drifit ,kipshta stb.) + esokabat.
Ha hideg lesz polo + alaoltozet + softshel dzseki/bluz

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47721) bajnokpityu válasza V.Stryker (#47715) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem mínusz kettőben pont jó a kipsta plusz lidlos soft shell dzseki. Vagy másik softshell.
Mínusz 6ban kellett kettő közé valami. Amúgy érdekes, a tél második felében a softshell helyett elég egy félig hálós kapucnis is.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#47722) tomcica válasza bajnokpityu (#47721) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mert addigra adaptalodsz :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47723) tomcica válasza Never79 (#47690) üzenetére


tomcica
Topikgazda

9ora mult el,nagyjabol most csuszik el a tempo...adok meg neki 5orat..kimegy 5:20fole es megall :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47724) Never79 válasza tomcica (#47723) üzenetére


Never79
tag

A nyomkövető szerint 4:31 az átlagtempója.

[link]

Szerintem sem lesz meg. Remélem azért nem adja fel.

[ Szerkesztve ]

(#47725) jimmy74 válasza bandus (#47714) üzenetére


jimmy74
őstag

Inkább földes míg kièrek odáig addig van beton ùt ami nem hosszú max 1km.
Igazából köves hegyes szakaszon nem nagyon használnám.
Keressek valami más cipőt?

WoT:jimmbo

(#47726) bandus válasza jimmy74 (#47725) üzenetére


bandus
veterán

oda szerintem nem kell neked terepcipő. de wildhorse tuti nem, ami azért nehéz, köszönhetően a benne lévő rockplate-nek, ami ugye kifejezetten a köves, hegyes talaj miatt van benne. esetleg pegasus trail vagy terra kiger a nike vonalról. más márka úgysem gyárt futócipőket ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#47727) tomcica válasza Never79 (#47724) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kouros - Adelaide 1997 - 303,506km 1h) 14 km - 2h) 28km - 3h) 42,2km - 4h) 56km - 5h) 70km - 6h )83,5km - 7h) 96,8km - 8h) 110,4km - 9h) 123,2km - 10h) 136,1km -11h) 149km - 12h) 161,8km ​13h) 173,8km - 14h) 185,8km - 15h) 198km - 16h) 209,9km - 17h) 221,8km - 18h) 233,4km - 19h) 244,4km - 20h) 256km - 21h) 267,8km - 22h) 279,2km - 23h) 291,4km - 24): 303,506km

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47728) tomcica válasza bandus (#47726) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Salomon Sense Ride 2 most epp le van arazva,mert kijott a 3-as... :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47729) danielsz válasza tomcica (#47728) üzenetére


danielsz
tag

Akkor ti lemaradásban vagytok, errefelé a Sense Ride 2-ket már kb. kiszórták, a 3-mat is már meg lehet szerezni 25-26 ezer körül. A Sense Ride 1-em felsőrésze mindjárt kilyukad :(, ez az első futócipő, amivel így járok, az összes többi futócipőmnél makulátlan, még akkor is, ha a csillapítás kb. megszűnt már benne :D

(#47730) tomcica válasza danielsz (#47729) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az konnyen lehet,itt meg Pega Turbo 2 is van,egesz magas aron...kesik minden :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47731) tomcica válasza Never79 (#47724) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ennyi vo't :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47732) Never79 válasza tomcica (#47731) üzenetére


Never79
tag

Hát ennyi :(

(#47733) myckey


myckey
veterán

Lesz még új a nap alatt..... ;)

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47734) jimmy74 válasza bandus (#47726) üzenetére


jimmy74
őstag

Azt hittem a terrakiger is hasonló terepre van mint a wildhorse..

WoT:jimmbo

(#47735) danielsz válasza tomcica (#47730) üzenetére


danielsz
tag

Pega Turbo 2-kből van bőven, 38-40 ezer alatt nem nagyon lehet beszerezni. Zoom Fly 3-mak is kb. ezen az áron mennek.

(#47736) tomcica válasza danielsz (#47735) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Valoszinu azokbol adnak el eleget, azert nem arazzak le. Vagy eleve kevesebbet gyartanak a gyartasi tehnologia miatt. ZF3 teljes aron megy itt meg.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47737) LanyUs


LanyUs
senior tag

Tegnap vettem Lidl-ben fejhallgatót. Elvittem futni ( Rock-tól nyúltam az ötletet, hogy ezt és nem fülhallgatót ). 12 km alapozásból eszement rohanás lett a zene hatására.

Reszkess tomcica :P :D :DDD

(#47738) V.Stryker válasza LanyUs (#47737) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mi az előzménye, hogy fejhallgató és nem fülhallgató? Én is fejest használok, de épp tegnap vettem futáshoz agybadugósat. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#47739) tomcica válasza LanyUs (#47737) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol van,jol van :K alakulsz.Amikor mar van eros 1K abbol lehet epitkezni.
Tegnap en is csurgotan egy 20km-t 4:00-as atlagon, fokozos 4:15-3:41.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47740) emvy válasza tomcica (#47739) üzenetére


emvy
nagyúr

3:10-es 1kval is lehet olyan fasírtnak lenni, mint amilyen én vagyok :)

while (!sleep) sheep++;

(#47741) tomcica válasza emvy (#47740) üzenetére


tomcica
Topikgazda

De ott nincs limit, ott van mire lekerni komolyabb tempot a jovoben, de ha nem jut el mittomen 4:00 ala 1K-n akkor igen nehez 1:25 alatti FM-et epiteni barmilyen sok alapot is pakol.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47742) emvy válasza tomcica (#47741) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyébként a sok sérüléstől eltekintve elég jól alakul az alapozás. Nem látom még a gyorsulást, de csökken az adott tempóhoz tartozó pulzus. Tehát mostmár a 150-es HR-hez egy rövidebb (1 órás) futás alatt kb. 5 perces tempó tartozik, ez régebben azért inkább 160 körül volt. Szóval tényleg az látszik, amit mondtál is, hogy tolni kell az aerob alapozást.

Annyi, hogy a Plandurance-nél nem tesznek bele hosszú futásokat egyelőre. Szóval tavaly, amikor maratont is futottam, én 3* futottam egy héten az utolsó pár hónapban, de előtte tavasszal még heti 1 szétcsapós, hegyi 20k-t toltam, és semmi mást. Ehhez képest most heti 5 futás van, kb. 5 óra összesen, nagyrésze 150 HR körül, kis része meg 165 fölött. Sajnos a vádlim miatt még nem nagyon lehet berakni a rövid intenzív intervallumokat, mert a 90%-os 3 perces intervallok azok nekem kb. 3:25-ös tempót jelentenek, ami még eléggé leherheli a vádlimat.

while (!sleep) sheep++;

(#47743) tomcica válasza emvy (#47742) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elo-alapozas az ilyen felenk :P max 4het,utana mar kezdeni kell csavarni a gazrezson. Akar intenzivebb valtogatok es resztavok (nem sok, csak mar megjelenik) akik tobb eve futnak, vagy lokdoso tempocskak es konnyu tempok azoknak akik meg elso nehany evesek. Aki tobbszori alapozasrol lep allandoan vissza tiszta alacsony pulzusos alapozasra annak combos heti km-t kell tolnia a tovabbi fejlodeshez :K
Felenk a hosszu tempok (alapozasnal meg csak lazabb fokozos) valtogatok allandoan jelen vannak szinte egesz evben.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47744) emvy válasza tomcica (#47743) üzenetére


emvy
nagyúr

Igen, 4-5 hét után már rakta be a kicsit erősebbeket, de még küzdök a sérüléssel, szóval néha szólok, hogy most fogjuk vissza kicsit, akkor is, ha ez lassít a fejlődésen.

while (!sleep) sheep++;

(#47745) tomcica válasza emvy (#47744) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na jo, egy serules kozeli allapot az mas, ott marad a jo iparos munka, neha ha kell meg vissza is lep az ember :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47746) bandus válasza jimmy74 (#47734) üzenetére


bandus
veterán

igen, csak a terra kigerben nincsen rockplate, igy konnyeb, de kevesbe ellenallo az eles/hegyes sziklaknak. ezert a to jobb szerintem foldes, murvas utra, erdei osvenyekre. mar ha valasztani kell/lehet a ketto kozul. en a wildhorset is hasznalom ilyesmire (pl panorama kor a hhh-n), nyilvan azzal sincs gond, csak picit nehez.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#47747) ígyvanferi válasza bandus (#47746) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én több helyen is azt olvastam, hogy van benne rockplate.

(#47748) LanyUs válasza V.Stryker (#47738) üzenetére


LanyUs
senior tag

V.Stryker: 5-6 évig toltam a hátul is pántos Lidl fülessel, de az izzadás + a szellőzés hiánya zavart. Ezért így télen sapkára próbálkozok a fejessel. Elsőre nagyon bejött!

tomcica: 20K fokozós 03:40-ig? Öööö, háááát, öööööö olyan párás az idő... ilyenkor nem szeretek futni... majd ha jó idő lesz ... :R :)

[ Szerkesztve ]

(#47749) tomcica válasza LanyUs (#47748) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor itt a mai, hatha ez meghozza a kedvedet :DDD eros fokozos tempo 3:46-3:23

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47750) LanyUs válasza tomcica (#47749) üzenetére


LanyUs
senior tag

Viccelek, tudod :) Nem is tudom mikor billentem át teljesen, de minden nap megyek reggel. Annyira ráálltam, hogy a szervezetem is "indulásra" kész 05:50-kor. Ma túl gyors volt a tempó és a mellbimbó bánta... Pedig futópóló van rajtam.

Ez a 3:33 könnyedén megy nekem 500 méteren :) Látom megvártad, hogy sötét legyen ( 17:04 :D ). Ugye milyen jó?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.