Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47151) myckey válasza parandroid (#47150) üzenetére


myckey
veterán

Nem is rossz érzés ez.... van még pár sportág ahol érdekelt vagyok és ahol nem indulok olyan hátránnyal mint itt. Másoknak a környezetemből pedig én szolgálok olyan motivációként, mint amit említesz. Ez természetesen nekem is pluszt jelent. Próbálom az egészet szemlélni, nem csak ezt a szeletet....De talán az alázatosság miatt, sokszor úgy érzem, jobb lenne csendben maradni, mert nincs mire fel szólni.... :R

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47152) pelyib


pelyib
tag

Ma (masodik nekifutasra, elsot gyomorproblema miatt 35nel befejeztem) osszejott a private marathonom.
Az ido kellemes 3-6fok, kicsit kodos, de a nap szepen lassan eluldozte.
Frissites: 2 Powerbar hydro, 2 gyumolcspure, 2 muzliszelet (vizet nem vittem, ilyen hidegben nem szoktam igenyelni).
A pulzus kicsit magas volt, te tekintve h alig alszok, 12 orakat dolgozok az is csoda, hogy nem szabadult el teljesen.
Eredetileg sub4 ora volt a cel, de a fentebb vazoltak itt is igazak. Kb a 30.kmnel mar latszott, h nem fogom tudni tartani, volt idom fejben felkeszulni :) nem vagyok szomoru, igy is majd 40 percet vertem a korabbira es szerintem siman meglenne a 3:45 is (nagy szavak :D)
[Tovabbi reszletek kepernyokep formajaban]

[ Szerkesztve ]

(#47153) myckey válasza pelyib (#47152) üzenetére


myckey
veterán

40 percet javultál korábbi önmagadhoz képest ?
Akkor büszke lehetsz magadra, testileg lelkileg és mentálisan is belepakoltál a köztes időszakban !

Gratula ! :R

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47154) pelyib válasza myckey (#47153) üzenetére


pelyib
tag

Koszonom!

Igen, nem mai mar az elozo eredmeny, 2018as, azota nem volt prioritas.
Hozzateszem, h most keszultem eletemben eloszor edzesterv alapjan, de a vege (utolso 2-3 het) melo es oraatallitas miatt teljesen szetesett.

[ Szerkesztve ]

(#47155) myckey válasza pelyib (#47154) üzenetére


myckey
veterán

De legalább már látod, mire vagy képes odafigyeléssel.
Sokat tanultál belőle, javadra válik :K :R

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47156) pelyib válasza myckey (#47155) üzenetére


pelyib
tag

Tanultam, tapasztaltam. Eljutottam vegre futopalyara amit eddig csak terveztem.
Plusz ideszoktam, igaz leginkabb csak olvasok, de neha annyi az info, h tulcsordulok :)

(#47157) danielsz válasza ígyvanferi (#47133) üzenetére


danielsz
tag

Köszi a megerősítést mindenkinek :D

Pega 37 férfi vs. női összehasonlítást én is olvastam/láttam youtube-on. Igazából ott jött ki pár gramm különbség a férfi meg a női között (benéztem, azt hittem nagyobb a különbség, így nem számít sokat). Nem csak a talpban van különbség, a a nőinél a felsőrész is vékonyabb. A tesztelő fószernek a női bejött, szerinte nem túl súlyos férfiaknak is jobb választás lehet a női.
Mondjuk közben jobban utánanéztem, Pega 36-nál valszeg ennyi különbség sincs, a lényeg, hogy ne legyen a női keskenyebb azonos talphossznál (elvileg férfi 43 = női 42.5), de úgy tűnik, egyforma szélesek. Igazából nem is a szín miatt hezitáltam, hanem mivel van már így is egy még szinte tök új meg egy még használható Pega 36-om, lehet, hogy egy másik fajta cipővel jobb lenne kombinálni a dolgot.

(#47158) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

A garmin appban hol talalok regen idot, meg valami belso akku szintet? 735osom van, ha szamit.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#47159) tomcica válasza pelyib (#47152) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:C szep-szep, solo maraton az sosem konnyu :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47160) tomcica válasza danielsz (#47157) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Teljesen mas feeling a 37es pega (igaz csak par szaz metert futottam benne, probara) mint a 35/36-os.Ez utobbi ketto nagyon hasonlo, de a 37es egesz mas. Szerintem jo otlet rotalni 36ot es 37et :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47161) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Van egyébként most a nike webshopban tagoknak 25%-os kupon nagyjából mindenre. Nyilván a jó cipők teljesárasak, így nem nagyon van jó deal. ☹️

(#47162) Hi!King


Hi!King
őstag

Egyébként ez a Pega kb. hová tehető csillapításban, puhaságban mondjuk az Saucony Ride ISO 2-höz képest? Lassan 1700 km-t tettem bele a Kiprun Long-omba, bár nem tapasztalok semmi rosszat egyelőre, azért 2000 körül már lecserélném valamire (ezzel meg majd bicajozni fogok), az egyik jelölt adott, egy Kiprun Long 2, az sima ügy, azt írják csak a felsője változott kicsit, és csak kifutáskor akcióznak kis mértékben, amúgy mindig 20 ezer Ft, amennyi jó ár érte.

De szeretem a változatosságot, ezért nézegettem a Pega 36-ot vagy más változatait. A lényeg, hogy főleg hosszúakra kell, sok az aszfalt meg a nem puha földút, tehát jó csillapítás kell, meg az emelt sarok is (10 mm heel drop), nem kell hogy gyors intervallokra, rövidebb felmérőkre, dombozásra is kiváló legyen, arra ott a Kinvara, nem zavar, ha kicsit nehéz. Bármi más is szóba jöhet, ha valaki tud mást ajánlani, de az holtbiztos, hogy 30 ezernél többet nem adok ki futócipőre, de inkább max. 20-25 ezer, Pega 36-ot látttam valahol akcióban a méretemben 26 ezer körül, az még belefér.

(#47163) myckey


myckey
veterán

[link]

Na pasztmek...
Lehet, hogy a hétvégi versenynek lőttek.
na pasztmek.
szerdától lesz hatályos. 3 napot már kibírhattak volna , de majd elválik. ;]

az egészség, mindenkinek az egészsége testi épsége ! Kell,akkor kell ! :R

Zúzunk máshol, máshogy,máskor ! No para !

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47164) Studi válasza myckey (#47163) üzenetére


Studi
addikt

az nem lehet, biztos. :(

(#47165) tomcica válasza myckey (#47163) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor felenk volt hasonlo tavasszal (habar delutan 5tol volt reggel 6ig kijarasi tilalom, meg nehanyszor volt 48oras hetvege, es egyszer egy pentek 17tol hetfo 6ig) akkor igen kreativan kellett megoldani az edzeseket :DDD
A formabahozast, ami epp programon volt aprilisban, fogtuk es abstart enyhe kotetlen alapozasra valtottuk.
A csapatbol senki nem betegedett meg, amikor csak tudtunk osszejartunk edzeni, persze szabadteren.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47166) myckey


myckey
veterán

Kedves Versenyzők,
A Tanuhegyek trail eseményt a lehetőségek szerint szeretnék megtartani. Ami a legfontosabb most a törvényi rendelkezések, és a saját egészségetek.Így jelenleg az alábbi lehetőségeink semmivé foszlottak, amiket mi már megvettünk ls kifizettünk:
- rajtközpont wc használattal- meleg étel, frissítés
Amivel számolni tudunk:
- pályajelölés- chipes időmérés- rajtszám-érem- opcionális póló.- opcionális bor- vízvételi lehetőség Ha kell GEOGO teljesítés a távokhoz.
Az ITRA-tól még várjuk a hivatalos állásfoglalást, ezért fontos hogy arra gyertek el mindenképp
A lehetőségek szerint fél e-trail eseményként tartanánk meg a Tanuhegyek Trailt.
Az indulásokat úgy széthúzva, hogy 10 embernél több ne tartózkodjon a rajt cél helyszínén.Péntek délutántól, Vasárnap délutánig.

Ha ezt sem tudjuk megoldani akkor GEOGO-val kell majd teljesíteni.
Az első esetben van:
pályajelölés- chipes időmérés- rajtszám-érem- opcionális póló.- opcionális bor
- Fénykép a célban,

A második esetben- GEOGO-s teljesítés- érem a célban- opcionális póló.- opcionális bor- Fénykép a célban,

Mi mindent megteszünk, fogunk jelentkezni a részletekkel!
Üdvözlettel a Vezetőség

Ezt kaptam a szervezőktől. Kíváncsi leszek. :)

Studi
Tomcica

Ez még alakulhat valamit, vagy nem, de az biztos. Na majd eldől. ;]

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47167) Hi!King válasza tomcica (#47165) üzenetére


Hi!King
őstag

Sokakkal ellentétben nem tartom "hisztinek" a járványt, főleg hogy szeptember óta teljesen elengedték, így 10-20 ezer alatt már biztosan nem áll meg a halottak száma Magyarországon. Viszont ez az éjszakai kijárási tilalom totálisan értelmetlen, ráadásul 19-ig lesznek nyitva a boltok, ami maitt összetorlódnak az emberek munka után. Amúgy sem tudnának kocsmába, buliba menni emberek, ezzel csak azokat szivatják, akik egyedül kimennének futni, kutyát sétáltatni.

Szerencsés nálam a helyzet, hogy 3 éve váltottam, és este helyett elkezdtem reggel futni. Aminek az volt az oka, hogy este hazaérve fáradtan, éhesen a legtöbb esetben semmi sem lett a futásból, így évekre ellustultam, heti 1 vagy 2, sokszor nulla futás volt sok éven át...

(#47168) ballazol válasza Hi!King (#47167) üzenetére


ballazol
senior tag

érdekes, hogy munka után nem a futkorászáson járt az eszed... :D
a fene érti ezt... :))

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#47169) myckey válasza ballazol (#47168) üzenetére


myckey
veterán

Kell is hozzá fanatizmus, meg testben fejben ott kell lenni stb...
Csináltam egy darabig mikor egy speciális helyre készültem fel....kiéget rendesen.
Éjszakás előtt nem aludtam, nem bírok nappal...ahhoz nagyon elgyötörtnek kell lennem.
12 Éjszakás után pedig egyből mentem egyik vagy másik településre az uszodába, meg előtte ki a pályára, a kvótákat teljesíteni ebből abból.( 3200 iram futi, fekvő felülés huzi, 5000m bakancsos gyakorlós súlymellényes futi és úszás időre ) Aztán aludtam időre pár órát és megint mentem délután/kora este. Persze variáltam is a dolgokat.
Elég is volt belőle 6-8 hónap.... :O

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47170) ígyvanferi válasza Hi!King (#47162) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Kb. ugyanolyanok. Az idei modelleket nem ismerem, se a 37-es Pegat, se a Ride 13-at. Mindkettőnél nagyobb a változás az előző modellhez képest, főleg a középtalpat illetően, szóval az kérdéses.
Amiket írsz, arra szerintem teljesen jó mindkettő, max. egyéni preferencia kérdése lehet a választás.

(#47171) parandroid válasza ballazol (#47168) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Meló 4-12, utána ki futni egy 10-15 km körre. A tavalyi évem nagyjából végig így nézett ki. :DDD Aztán gyors zuhany, kaja, és 2 óra alvás, mire asszony hazajött melóból 5 körül, friss voltam, és üde. Aztán este 8-kor ágyikó, 1 óra szabad program, 9-10 kötött elalvás, másnap reggel 3-kor ébresztő. Most nagyon hasonló megy, csak bicajjal, illetve most csökkentett munkaidő miatt csak 4-10 van, ez még élhetőbb. Nekem ez tök jól beállt, abszolút élhető rendszer. Amúgy is a rendszeresség, ami a legtöbbet segít, hetente váltakozó műszakbeosztásba szerintem én belehalnék.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#47172) Hi!King válasza ballazol (#47168) üzenetére


Hi!King
őstag

Pedig alapból szerettem este futni, tök jól tudtam utána aludni, korán felkelni meg eszembe nem jutott volna. Csak mikor egyetemista voltam, majd utána először évekig távmunkáztam, akkor kényelmesebb volt mindez.

(#47173) mamboo


mamboo
tag

Milyen szarulletig lehet futni? Sima torokfájás, kis megfázás?
Valahol olvastam valamit ami lehet óriási baromság:
Ha" kettéválasztjuk" a felsotestunket és amíg nyaktól felfelé fáj valami addig lehet menni, de ha mondjuk lefelé ( lázas az ember) akkor pihi.
:R

(#47174) tomcica válasza mamboo (#47173) üzenetére


tomcica
Topikgazda

lazasan nem futnak az biztos...ott mar nincs ertelme terhelni a testet....ha csak kerulget valami akkor laza atmozgato edzes mehet,olyan lajtos 20-30perc,de semmi rendes terheles,nem hiaba jelez a test :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47175) parandroid válasza mamboo (#47173) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha szarul vagy, maradj a seggeden, csak rosszabb lesz. Hamarabb is gyógyulsz, ha nem strapálod magad, meg nem is fog jól esni a futás, ráadásul edzés szempontból sincs értelme. Hacsak nem valami streaket csinálsz, hagyd a fenébe. Ha igen, akkor kocogd le a minimumot, de nagyon totyogósan. Forró fürdő, forró tea, aztán aludd ki magadból.

Na, tessék, a főnök is megmondta.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#47176) myckey válasza mamboo (#47173) üzenetére


myckey
veterán

Mozogtam már lázzal, edzettem is. Edzőm is.
38 körül még elvoltam, jót is tett az izzadás.
De figyelni kell milyen extra terhelést adsz a szívnek, meg az egész szerkezetnek, sejteknek...Komolyabb testhm emelkedéssel nem célszerű, sőt :)

Mondjuk utoljára, talán tavaly előtt voltam lázas, helyi gyulladás miatt, amit ki is vertem 1-2 nap alatt. De benn voltam edzésen.
Előtte meg nem tudom.

De ahogy írják is, nem baj az ha pihentetsz. Majd eljön az ideje a másik résznek is.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47177) emvy válasza myckey (#47176) üzenetére


emvy
nagyúr

Lázzal nem szabad futni. Lehet, de marhaság.

while (!sleep) sheep++;

(#47178) myckey válasza emvy (#47177) üzenetére


myckey
veterán

Lehet, de 37,5-38 még nem vágott földhöz, jót is tett az izzadás. ( nem futó edzésen voltam, harcművészet volt akkor éppen, pár réteg extra ruházatban )

Innentől meg mindenki ahogy érzi. :K
Én maradok a bevett dolgoknál.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47179) ígyvanferi válasza Hi!King (#47162) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Csak mondom, most 21 ezerért lehet venni emagról tökfekete Pegasus 36-ot, van még sokféle méretben (nyilván abban a kettőben nincs, ami nekem jó lenne :D).

(#47180) Hi!King


Hi!King
őstag

Tavaly november elején lázzal nem járó náthával futottam, és sokkal rosszabb volt a sebesség/pulzus arányom, mint utána egy héttel. Tudtam, hogy nem kellene, de akkor vettem új órát :-)

Lázzal én sem futnék, de egész télen taknyom-nyálam összefolyik, főleg mikor ilyen rossz a levegő, mint most, nem is biztos hogy egyből észrevenném, hogy az adott légúti probléma nem csak a szokásos, hanem fertőzés miatt van.

(#47181) danielsz válasza ígyvanferi (#47179) üzenetére


danielsz
tag

Pega Trail is van, pont 43-mas nincs :(

(#47182) válasza ígyvanferi (#47179) üzenetére



addikt

köszi a tippet, rendeltem is egyet :R

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#47183) inf3rno válasza mamboo (#47173) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kocogás belefér. Lázzal nem érdemes, mert a szív károsodhat. Nagyjából ennyi, amit tudni érdemes. Pulzuson valszeg meglátszik, ha lázas vagy vagy van valami gebasz.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#47184) ballazol válasza inf3rno (#47183) üzenetére


ballazol
senior tag

osztom...
amúgy a szív károsodhat még futás nélkül is pl. egy durvább influenzától is, én úgy hallottam...

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#47185) mamboo


mamboo
tag

:))

(#47186) sutirablo


sutirablo
csendes újonc

Szerintem most a vírus miatt semmilyen megfázásos tünettel nem illik futni.

(#47187) tomcica válasza sutirablo (#47186) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ertem az elver,ami miatt ezt irod,de ha ismeri magat es csak valami kerulgeti,akkor meg a jelen helyzet miatt sem szabad bekakalni es egybol farkast kialtani (gyk. korona). :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47188) Hi!King válasza sutirablo (#47186) üzenetére


Hi!King
őstag

Igazából a futás ebből a szempontból mindegy lenne, ha amúgy is kerülöd a tömeges helyeket. Futáskor soha nem megyek mások másfél méteres közelébe, akkor sem tettem, mikor még nem volt járvány, csak akkor fordulhat elő mégis, ha valaki szándékosan belekényszerít egy szűk szakaszon.

(#47189) ígyvanferi válasza sutirablo (#47186) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szerintem meg nem illik csak azért regisztrálni egy új felhasználót, hogy ezt ide beírhasd. De köszi az észrevételt.

(#47190) tomcica válasza Hi!King (#47188) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Inkabb arra gondolhatott,hogy nem tudhatod koronav vagy-e,es ha erzed h kerulget valami akkor biztosra menve inkabb pihensz.1-2 alkalommal meg jo is johet,de nem szabad atesni a lo masik oldalara.Az immunrendszert toppon kelle tartani...sem ettol a virustol,sem masiktol nem kell feleslegesen panikolni,akkor sem ha csunya modon hullananak azok akiknek nem vedekezik a szervezetuk.(de felenk nem hullanak...10ezer lakosu kisvaros egyetlen ilyen halott sincs...nehany gyanus esetet emlegetnek,mentos sofor kollega egyet sem latott) Esszel kell a helyzetet kezelni.Nem azt mondom h felelotlenul,de az en szememben a felesleges aggodalom ugynolyan karos :K ulhetsz te egy steril szobaban,ha kozben mentalisan nem vagy kiegyensulyozott.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47191) sutirablo válasza tomcica (#47190) üzenetére


sutirablo
csendes újonc

Igen, erre gondoltam.

Gyakorlatilag akár mennyi tesztet csinálnak, a 30 % körüli pozitív arányról nem sikerül elmozdulni (persze az adott napon a rendszerbe került pozitív/adott napon elvégzett teszt, az átfutási idők miatt fals eredményt ad, de azt azért jól mutatja, hogy mennyire van kontroll alatt a vírus) és nem csak a halálozástól kell tartani, hosszútávú szövődményei is lehetnek. Munkahelyemen többen is elkapták, volt aki összeesett, nem akkora poén. Kiscsaládom szerencsére könnyebben megúszta.

Hi!King: Én is a nagy ívben kerülgetős fajta vagyok és próbálok olyan idősáv/helyszín kombót választani, hogy egyedül futhassak. :K

Továbbra is tartom, hogy az a helyes, ha most jobban odafigyelünk, engem is csak kerülgetett valami, aztán pár napra rá a szaglásom/ízlelésem is elment.
Én a karanténra is ráhúztam jó pár napot és maszkot/csősálat rántottam és elfordítottam a fejem, ha valaki mellett túl közel kellett elfutnom.

(#47192) LanyUs válasza sutirablo (#47191) üzenetére


LanyUs
senior tag

Bár a ma reggeli + 2 fokban 05:50-kor sok ember nem jött Velem szemben :) , de általában átmegyek a túloldalra vagy kifutok az útra vagy ha gázos a helyzet nem veszek levegőt legalább 5 méter távolságig. Én magam miatt nem, de a szüleim és a gyerkőcök miatt tripla biztonsági fokozattal tolom. Pl. a cipőtalpam is fertőtlenítem hazaérkezés után ( 3 másodperc befújni... ) Evvan...

Ui.: tomcica tegnap 04:02 lett az utolsó km. Nem megy be alá... Ez a gyakorlatban 97sec/400m. Ez a max. sebességem /107kg

[ Szerkesztve ]

(#47193) tomcica válasza sutirablo (#47191) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na most ha megforditjuk a temat...ergo ha kerulget valami es nem edzunk akkor is elkaphatjuk,de ha meg viszonylag jol erezzuk magunkat es atmozgatni tudunk azaz edzunk egy lazat,akkor is elkaphatjuk.Annyira egyenfuggo,hogy a "ha kerulget valami" ne fussunk nem huzhato ra mindenkire :N esszel,de elni kell tovabb :K enni,inni,mozogni,szaporodni,termelni,teremteni stb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47194) LanyUs válasza tomcica (#47193) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igazad van! Egyetértek Veled! De az emberek nagy többsége kegyetlen birka ( Ne ebből a fórumból induljunk ki, mert itt értelmes a csapat ).
Pl. Covidot nem jelentik be, boltba járnak, fertőznek tovább, össze-vissza terjesztenek. Gyerek is mehet oviba nyugodtan. Nem orvos, hanem oviba... stb. Éjszaka bulizni jár a 20 éves kislány, mert Ő neki csak ég a tüdeje, de jól van stb. Az már nem számít, hogy közben hány embernek rövidítik meg az életét. Szóval ez egy kényes téma. Nem is írok többet ezzel kapcsolatban, csak felbőszített a környezetemben is tapasztalt emberi felelőtlenség. :(

(#47195) tomcica válasza LanyUs (#47192) üzenetére


tomcica
Topikgazda

MInden heten dolgozz egy picit a robbanekonysagon es a vegsebessegen + labporgesen.
A robbanekonysag elsore eleg par perc ugralokotel (ha nem szereted,akkor ugyanaz a mozdulat csak nincs a kezedben kotel,de mozgasd ritmikusan a kezeidet minden ugrasnal) paros labbal...amikor megemeszted akkor mehet egylabas is,eloszor 5-5db es noveled.Erre ugyelj,mert nagyon konnyen szetcincalhatja az embert.Finoman es keveset,hetente rendszeresen 1x elsore.
A vegsebesseg es labporgesre egy enyhe 100-200m lejtot keress,laza futas vegen kuldd meg lefele fokozosra amennyire csak birod porgetni a labaidat.Ez mehet nehany lefele (felfele SETA).Ez mechanikai cellal tortenik,nem kell belevenni az ossz atlagba,tempoba stb.
Labporges bicajon is mehet (akar szobakerekpar) konnyu fokozatra teszed es porgeted 10-20mp max porges 1perc laza tekeres,ezt nehanyszor.Ez is mechanikai cellal van,nem edzes.

Kesobb majd johetnek meg robbanekonysagra gyakorlatok,de a testsulyon dolgozni kell,kuonben nem fogjak a bokak elbirni :(

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47196) sutirablo válasza tomcica (#47193) üzenetére


sutirablo
csendes újonc

Arra akarnék kilyukadni, hogy másokat ne fertőzzünk tovább, ha már minket kerülget valami. :K De befejeztem az offot.

LanyUs: +1. Kollégák is hősködtek, hogy csak kis megfázás, munkáltató kezében sok eszköz nincs, hogy hazaküldje, amikor láthatóan szarul van, aztán feleségem 4 napig nem bír felkelni a kanapéról, mert hazahozom a vírust :(

[ Szerkesztve ]

(#47197) tomcica válasza sutirablo (#47196) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Annyi esze csak van,hogy nem a plazaban fogja futni az edzeset :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47198) myckey válasza tomcica (#47197) üzenetére


myckey
veterán

Pedig ott aztán mi motiváció van már, ráadásul milyeneket lehetne lépcsőzni !
ROCKY Remi Gaillard Run :C

LanyUS

Na majd eljössz velem, aztán keresek neked lejtőt, ahol meglesz a 4 perc alatti km, a súly sem lesz gond, nekem sem problem :DDD

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47199) Hi!King válasza tomcica (#47190) üzenetére


Hi!King
őstag

Ha lázam lesz, nem futok, ha fura légúti tünetek, a szokásos télihez képest durvább köhögés, takony, stb., akkor nem tudom mi van, szóval futok, de áttérnék 100%-ban home office-ra, hogy véletlenül se terjesszem, akkor sem ha tényleg csak nátha.

(#47200) tomcica válasza Hi!King (#47199) üzenetére


tomcica
Topikgazda

latod ezt nevezem a "csinaljuk esszel" kategorianak...elni kell,sok mindent meg lehet oldani...ennyi

myckey :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.