Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46601) inf3rno válasza Hi!King (#46597) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó, így már világos. :-)

Buliban hasznos! =]

(#46602) inf3rno válasza myckey (#46599) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:DD

Buliban hasznos! =]

(#46603) bandus


bandus
veterán

ha valaki polgár felé jár, ma az m3 outletben 9500-ért vettem pegasus 36-ot, volt belőle pár méret. 15k körül pedig a fancybb darabok, zoom fly flykint, zoom fly sp, joyride. mindenből volt összevissza méret. akadt 1-2 pegasus turbo is. a lényeg h érdemes benézni :) illetve nagyon sokféle futó dzseki 9k-ért.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#46604) norby_42 válasza parandroid (#46588) üzenetére


norby_42
aktív tag

Dettó, a futásból kihullott Pega Shield--et hordom napi cipőnek, kis eső, vizes fű nem gond.

Eat pasta, run fasta

(#46605) Never79 válasza stefyY (#46592) üzenetére


Never79
tag

Gratu :)

(#46606) tomcica válasza stefyY (#46592) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:C :R (regi szep idok,amikor elso felmeronel egybol futottal PB-t tobb tavon is :DD jo is az)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46607) bajnokpityu válasza HKorn (#46577) üzenetére


bajnokpityu
félisten

de van peregem, gtx nélkül, de sose volt lábamon.
még nem volt rá szükségem.
kialakítása nekem is töcc, jó durung a talpa, sztem kb bármin fel lehet vele menni. és valszeg le is lehet jönni :)

shield gtx nekem egyre megy. nagyjából 1 lépés a különbség nekem. egyikkel be se megy a viz, másikkal bem,egy, de a 2. lépés már száraz, mert valahogy kijön.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#46608) Chuck Norris válasza Hi!King (#46587) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Hogyne, nekem ez van: [link] fél számmal érdemes nagyobbat venni belőle mint a nem GTX-es verzióból. Arra tényleg jó, hogy fűben, meg ha ráfröccsen a viz akkor nem ázik át, hátránya, hogy a szellőzése az eléggé minimális.

[ Szerkesztve ]

(#46609) danielsz válasza bandus (#46603) üzenetére


danielsz
tag

Komoly árak, kár, hogy tőlem "mindössze" 400 km-re van.

(#46610) danielsz


danielsz
tag

Ismerős úgy futott hétvégén 3:10-es maratont, hogy állítólag az utolsó fél évben csak 7 perc/km-es tempóban nyomta az edzéseit. Igaz, a PB-je (20+ évvel ezelőttről) 2:33, de azért ez akkor is durva.

[ Szerkesztve ]

(#46611) Hi!King válasza danielsz (#46610) üzenetére


Hi!King
őstag

Igazából sok ilyet hallottam, olyat is, amikor rövidebb hosszútávokon vagy akár középtávokon is inkább fejlődtek profi atléták :) miután elegük lett a kemény edzésekből, és elkezdtek csak könnyűeket futni. De ebben benne van az, hogy milyen múltjuk volt, ők már megtanultak gyorsan futni, míg egy elit vagy közel elit multtal nem rendelkező futónak azt is meg kell tanulnia.

Azt mondjuk magam is tapasztaltam az elmúlt hónapokban, hogy amikor 90-95%-ban csak lassúakat kocogtam, és inkább csak repülők meg kevés dombozás volt emellé, de a km adagot dupláztam, akkor ezután mérve még 5 km-en is gyorsultam.

(#46612) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Nagyon sok óra akció van az amazonon prime esetén.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#46613) Hi!King


Hi!King
őstag

Másnak is eltűnt Strava-n a flyby? Hogy lehet így majd megnézni, ha egy jó csajt láttam futni a környéken? :((

(#46614) ígyvanferi válasza Hi!King (#46613) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A default beállítás megváltozott mindenkinél elvileg, mostantól alapból ki van kapcsolva, külön kell engedélyezd.

(#46615) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Sziasztok. Karira új futó és turaorat készülnek adni. De úgy érzem nem kell nekem a Samu helyett. Ennek is pontos a pulzusmerese, GPS e, tud turautvonalon navigálni egy egész napon át. Ki tudja adni mennyit voltam melyik pulzuszonaban, stravanak fitnesstrackernek át ad adatot.
Elvileg tud szólni mikor gyorsitsak lassítják, de emelkedő figyelembe vétele nélkül. Nem is használom ezt a funkciót.

Amit nem tud, hogy övvel együtt mukodve futasdinamikat elemezzen, nincs coach.

Ezek valóban hasznos funkciók?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#46616) Hi!King válasza bajnokpityu (#46615) üzenetére


Hi!King
őstag

Amúgy azt honnan tudod, hogy pontos a pulzusmérése, csináltál összehasonlítást pulzusmérő övvel?

(#46617) ballazol válasza Hi!King (#46616) üzenetére


ballazol
senior tag

a kérdés jogos ++

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#46618) emvy válasza bajnokpityu (#46615) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem van futasdinamikat mero kiegeszitom a Garminhoz. _Szerintem_ nem sok ertelme van; azt lathatod belole, hogy pl. van-e valami aszimmetria, de ez meg nem valtozik futasrol futasra.. szoval eleg, ha kolcsonkersz egyet evente egyszer-ketszer.

while (!sleep) sheep++;

(#46619) bajnokpityu válasza Hi!King (#46616) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Olyat csináltam, h hitelesített omron vernyomasmerovel összeneztem. Nekem a pánt se hitelesebb ettől.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#46620) Hi!King válasza bajnokpityu (#46619) üzenetére


Hi!King
őstag

De vérnyomásmérővel futottál? Csak mert egy helyben ülve majdnem mindegyik csuklós pulzusmérős óra jól mér, a gondok mozgás közben kezdődnek. Ami biztos, hogy néhány másodperces késleltetés mérési hiba nélkül is van a pulzusmérő pántokhoz képest, mert a valóságban is késve változik a csuklón a pulzus, de a gyakorlatban ennél sokkal durvább félremérések is előfordulnak, habár egyén függő, hogy kinél mennyire.

Szerk.
Ezzel nem azt mondom, hogy szar. De én sem tudtam mennyire pontos az órám, annyit tudtam, hogy sokkal jobb, mint az előző volt, ami össze-vissza mért, a Polar M430 legalább önmagában következetesnek tűnt, és csak néha csinált fura dolgokat. Amióta van pántom, azt kell mondjam, nagyjából az óra is viszonylag elfogadhatóan mér az esetek nagy részében, de néha van hogy fura értékeket produkál, és az idegesítő.

[ Szerkesztve ]

(#46621) kilinked válasza ígyvanferi (#46614) üzenetére


kilinked
csendes tag

Tényleg így van. Nálam is "eltűnt", pedig engedélyezve volt. Most megint engedélyeztem a beállításoknál és újra megjelent. Viszont gondolom még szinte mindenkinél ki van kapcsolva, mert a Spar maratonos futásomnál senkit sem ajánl fel a flyby, pedig ott volt egy-két ember velem.

(#46622) Hi!King válasza kilinked (#46621) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem az a bajom, hogy egy csomóan azt fogják hinni, olyanok is, akik használták, hogy szimplán megszűnt a funkció, és nem fogják keresgélni a menüben, hogy hol lehet visszaállítani. Így meg hiába kapcsolom visssza, nem látok senkit. Pedig tök érdekes volt megnézni túra után, hogy akik szembejöttek az erdőben, milyen útvonalat jártak be, futásnál pedig a lakhelyem környékén szoktak menni oda-vissza a kudo-k flyby alapján, most teljes üresség van.

Szerk.:
Redditen egy posztoló felhívta rá a figyelmet, hogy ez most by default ki volt kapcsolva, ellenben ha valaki közel ugyanazt az útvonalat járta be, azt továbbra is default beállítások mellett odateszi, hogy veled volt. Én is voltam már így olyan emberekkel munkába tekerésnél, akiket amúgy nem is láttam, mert fél km-el előrébb vagy hátrább voltak.

[ Szerkesztve ]

(#46623) kilinked válasza Hi!King (#46622) üzenetére


kilinked
csendes tag

Jaja, én is amikor nem találtam, azt gondoltam, hogy átkerült a fizetős részbe. Ha ígyvanferi nem világosít fel, akkor én sem kapcsoltam volna vissza.
Én a versenyeket szoktam nézegetni, jól lehet látni, hogy kivel szemben adott pillanatban mennyi előnyöm, hátrányom volt és ez hogyan változott verseny közben.
+ Ha lát az ember valahol futni egy takaros menyecskét, akkor utána, ha szerencséje van, flyby alapján megtalálhatja, hogy ki is volt Ő. Ahogy Te is írtad fentebb. ;)

(#46624) Studi válasza Hi!King (#46622) üzenetére


Studi
addikt

Engem például jobban zavart, hogy nem tudtam hogy kell kivenni, hogy én XY-al futottam, holott azt se tudtam ki ő... :Y

(#46625) Hi!King válasza kilinked (#46623) üzenetére


Hi!King
őstag

Ráadásul így visszamenőlegesen is eltűnt minden, a sok évvel ezelőtti versenyen az emberek egy részének már nem is aktív az accountja, de mégis eltűnik privacy okokból, én meg nem tudom megnézni hogyan alakult a verseny.

@Studi
Miért, ki lehet venni? Most érted, elmegyek a munkába bicajjal, asszony fellép Strava-ra, és azt látja, hogy egy jó csajjal bicajoztam. :)

(#46626) kilinked válasza Hi!King (#46625) üzenetére


kilinked
csendes tag

Vagy egyszerre kettővel. ;)

(#46627) Studi válasza Hi!King (#46625) üzenetére


Studi
addikt

Nem tudom. Most nem megyek sehova, így nincs semmi, ti mondtátok, hogy automatikusan nem dobja be. :D

De az tényleg gáz, hogy automatikusan odatesz totál ismeretleneket, utálom. :( És én nem jöttem rá, hogy egyáltalán lehet-e törölni.

szerk: tudnék mondjuk a dolog pozitív vonzatáról is mesélni... :K :B

[ Szerkesztve ]

(#46628) bajnokpityu válasza Hi!King (#46620) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Semmi fura eredményt nem produkált nekem 2 év alatt. De akkor az edzés, futasdinamika funkció tényleg felejthető?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#46629) ballazol válasza kilinked (#46626) üzenetére


ballazol
senior tag

:C

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#46630) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Ha valakinek bejött a Pegasus 36 Trail, hogy gyakorlatilag egy téliesített, murvás futásra alakított Pegasus, az még most vegyen belőle. A 37-es Pegasus és a most már csak simán Pegasus Trail 2-nek hívott terepváltozatt között jóval nagyobb a különbség. Már a középtalp is más, eltűnt belőle az az egy Zoom Air betét is, ami a sima 37-esben még ott van elől. A Trail 2-ben az egész React habból van. A külső talp sem csak egyszerűen nagyobb fogakból áll, hanem más az egész kialakítása. Röviden sokkal inkább klasszikus terepcipő lett belőle, úgy tűnik. Ami persze lehet jó dolog, csak a meglévők mellé nem biztos, hogy szükség volt rá. Mert most meg nem nagyon van parkban, murván, hideg időben futós cipő az új modellek között. Már ha feltételezzük, hogy a felhasználó specifikáltan választ futócipőt. Nyilván egy 150 g-os verseny flatben is le lehet futni a Kinizsi100-at, csak kérdés, hogy érdemes-e megpróbálkozni vele.

Btw van frissített Structure is. Arról még nem olvastam semmit.

(#46631) tomcica válasza ígyvanferi (#46630) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pega 37 volt a labamon (a sima verzio) mivel volt nehany React habos cipom (imadtam oket,lazarol kozepes tempokig,sok-sok alapozos km-t birtak el) igy nem vartam el semmi extra sebesseget,de meglepett a 37es,a sulyahoz es kialakitasahoz (nekem kicsit magas a sarok) kepest igen jol keri a tempot :K :K Trail verzio nem volt a kezemben,ha lesz,majd irom.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46632) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Késő őszi, téli futáshoz ki milyen jól bevált felsőruházatot ajánl?
Leginkább Decathlonos érdekelne, mert lenne utalványom amit itt tudnék elkölteni :D

Köszi a választ.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#46633) Never79 válasza pvt.peter (#46632) üzenetére


Never79
tag

Szia!

Focis cuccoknál található hosszú ujjú aláöltözet, futómellény. Ha nagyon nagyon hideg van (ami mostanában nem sűrűn van), akkor hosszú ujjú felső.

(#46634) myckey válasza pvt.peter (#46632) üzenetére


myckey
veterán

Szia.

Én 0 fok körül és alatta ( mínusz pár )-hegyen-, jól megvagyok:
-Ultimate performance Runner Hat -sapek
-Buff Thermonet Arrowhead Multi - nyak
- 900as hőtartó felső ( Ez decathlonos )
- Tech póló ( Compressport Trail Running vagy Ranked V3 S/S Rash Guard )
- Zoot Ultra Flexwind Glove Black-kesztyű
- Salomon Agile Wind Nautical Blue XL -jacket

-Scott Trail RC TR Cavi Black / Sulphur Yellow 4 Liters-L/XL
(Mellény, ez is melegít...)

Viharban, -10 körül, vagy lentebb esetleg ésatbbi....Decathlonos Kámzsa is kellhet. Ezeket szeretem nagyon, jól szolgálnak. ( maximum még egy csősál, UV védős elég )

Nem a kérdésednek megfelelő, de azért anyaghasználat/minőség miatt talán segíthet.

Persze nem vagyunk egyformák, illetve többnyire mozgásban vagyok, mert mikor megállok, lefagy a tkm. :)

:R

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46635) ígyvanferi válasza tomcica (#46631) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Akkor megnyugodtam, hogy mégha sokat is változtattak a 36-oshoz képest, azért továbbra is jó cipő. Majd egyszer, ha lesz fillérekért, veszek egyet. A 36-os trailt sem próbáltad? Bár ott ugye nincs meglepetés, ugyanaz, mint a sima az apró tweakeket leszámítva, ahogy írtam is.

(#46632) pvt.peter: én szeretem ezeket a hosszúujjú felsőket. 0 fok körül, meg szeles, nyirkos időben erre felvettem a kapucnis alap futómellényt [link] Ez is biztos jó, csak nincs kapucnija, meg drágább. Ezzel a kombóval kb. egész télen elvoltam tavaly. Kesztyű, sapka, csősál persze volt mellette. Esetleg még egy póló legalulra. Esőben meg a mellény helyett valami kabát. Olyanom nincs megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#46636) Hi!King válasza pvt.peter (#46632) üzenetére


Hi!King
őstag

Hogy ne csak a pro öltözetekről legyen szó, nálam felül kb. így néz ki, a hőmérsékletek rugalmasak széltől, tempótól és esetleges napsütéstől függően, ezért is írok átfedéseket:
12-14 fok felett nyári öltözet, egy szál rövidujjú pamut póló felül, olyan kategória, amiket tech pólók elterjedése előtt osztogattak versenyeken
9-13 fok között hosszuujjú póló, lehetett műszálas és pamut is, de a pulzusmérős problémám óta csak utóbbi, bár ha szereznék szűkebbet, lehetne utóbbi is. A pamut sima H&M-es, de szűkre szabott és elasztikus (5% elasztán), a műszálas elvileg valami márkás futó cucc, amit ajándékba kaptam, de két mérettel nagyobb a kelleténél.
5-10 fok között alul rövidujjú pamut póló aláöltözet, felül hosszuujjú póló, utóbbi lehet a műszálas is, ma hajnalban konkrétan ez volt
5 fok alatt rövidujjú pamut póló felett melegítőfelső vagy pulóver, utóbbiból van többféle, 0 fok alatt már mindig olyan, amelyiknek garbós a nyaka, és lehetőleg melegebb. Lehet valamikor elnézek Decathlonba én is, hogy szűkebb fazonút vegyek ilyenből.

Esőben pedig a külső réteg helyett szoktam felvenni az esőkabát, ami igazából egy gagyi vékony, és nem teljesen vízálló dzseki, amit anno 2008-as tájfutó VB rendezésekor kaptam.

A tempó olyannyira is rugalmas, hogy most szombaton, mikor egyénileg futok maratont, 11 fokot mondanak, de nyári öltözet lesz, póló + rövidnadrág, mert tudom magamról, hogy abban a tempóban folyamatosan már 11 fokban is bőven izzadni fogok, sőt nagyjából ez a hőmérséklet adja talán a legjobb teljesítményt nyári öltözetben.

[ Szerkesztve ]

(#46637) tomcica válasza ígyvanferi (#46635) üzenetére


tomcica
Topikgazda

36-os trail sem volt rajtam.Nike trail cipom talan meg nem is volt.MOndjuk Terra Kiger-t vennek ha van valasztek :K
Utolso trail cipoim: Salomon Ride,Inov8 Roclite/Trailroc 275/270,Saucony Switchback
az Inov8 mind nagy learazason volt,azert mertem kiprobalni oket,jok :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46638) tomcica válasza Hi!King (#46636) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En is rendszeresen ugy oltozkodom,hogy fazzak az elso 2-3km-en,mert ha nem igy van,mindig melegem lesz akar edzes,akar versenyrol van szo.
Ha masokkal egyutt futok es tudom h nagyooooon lassu lesz az eleje,akkor szoktam hosszu alsot huzni,es 4-8km utan cserelem rovidre.Ez a kozos vasarnapi teli edzeseken szokott igy lenni,alkalmazkodnom kell a csapathoz.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46639) ígyvanferi válasza myckey (#46634) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az a 900-as felső az ez? Merinoi gyapjú, ez biztos jó cucc. Annak ellenére, hogy túrázáshoz van, bírja a futást is, nem túl meleg? Vagy mivel gyapjú, ezért meleg is, meg szellőzik is, nem szívja meg magát izzadtsággal? Mert azt nem mondhatom, hogy az a 3000 Ft-os felső, amit én használok, az nem lesz csatakos mondjuk a hátamon a mellény alatt ha egy picit is melegebb van, mint amire számítottam.

Egy ilyen drága póló mit tud egy filléreshez képest? A leírást mondjuk elolvastam, elég high-tech cucc. Mondjuk te ki is használod terepen, nekem lehet fölösleges pénz'kidobás' lenne. Bár most szeretnék rendszeresen terepezni majd miután lement a félmaratoni felmérőm november elején. Egy-két hetente hétvégén szeretnék kimenni ide a környékbeli dombokra.

(#46640) myckey válasza myckey (#46634) üzenetére


myckey
veterán

"Egyszerűbb" körülményekre, síkabb/aszfaltosra/pályára.
5+ - fok körül.

Elég szokott lenni a csősál és egy Nike Pro Compression White póló.
Esetleg karmelegítő, bármilyen.

Neveket azért írom ki, mert így egyszerűbb kimásolgatni őket a listából. :)

Egyébként, ha kimegyek ilyen súlymellényes meg bakancsos öngyalázásra a sárbahóbafagyba, akkor carok bele mindenbe.

Laza póló, Decathlonos pulóver ( 500 as hőtartó , ez a Wadze vagy hogy is írjam ) fentre egy millió éves Reebok futó dzseki és Kámzsa, sapka és csősál nélkül.

Az ilyen olyan technikai bizbazokat, eseményekre szoktam magamra ölteni, meg ha megyek "pár" kilot hegyenvölgyön.

(#46639) ígyvanferi
Megnézem. rákeresek, sztm nem az amit linkeltél. Megnézem.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46641) myckey válasza ígyvanferi (#46639) üzenetére


myckey
veterán

[SKI BASE LAYER TOP 900
HASONLÓ a 900 as sí testöltözetem.
Az enyém "Designed in the French Alps" korábbi kiadású darab, de jól bírja nagyon.

Melegen tart, annak ellenére hogy "vékony". Nem rohadok bele és jól szárad -akár ki is tudom csavarni ha úgy van. De leginkább nem szokta megkötni a nedvességet.

500 as
Aláöltözet 500
Enyém kék, szintén korábbi típus.

Pólóról:
Napellen, nem igazán van szagom benne, kézzel simán mosom, száraz szinte mindig, mosás után mint a zsebkendő úgy szárad, kompressziós, zsebes, hasig lehúzható kb. zsebkendő méretben zsebbe rakható, nem dörzsöli ki mellemet és semmimet, Ultra meg akármilyen terep stb mellett. Nem szakad, nem foszlik, pedig már beleakadt mindenféle "gaz".
Azt írtam le, ami nekem pozitívum benne. Meg ami eszembe jutott. :B

DE, mindig mindent akciózva veszek, külhonból, szinte mindig.
Rám ált. van akciós utolsó darab, mert mindig XL körüli kell nekem.
Nem hazai elborult árakban vásárolok és nem is egy hónapra hanem évre vagy évekre, sok sok kilométerre :)

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46642) Hi!King válasza tomcica (#46638) üzenetére


Hi!King
őstag

Mikor egyetemista voltam, az esti tesi aláírásos, vezetett futásokon félév vége felé sokan meg szoktak jelenni, olyanok is, akik sosem futottak, de kellett még pár aláírás (félévenként 20 darab kellett és több helyről lehetett beszerezni). Na, ott volt olyan, hogy a csaj ilyen prémes kinézetű téli nagykabátban indult neki futni, a srác pedig, aki a kezdő csoportot vezette hiába próbálta erről lebeszélni azzal, hogy az első saroknál melege lesz, mert ez nem olyan, mint mikor csak sétál az utcán. Mondjuk állítólag volt olyan eset is, mikor tűsarkúban futott, de azt nem láttam saját szememmel.

(#46643) Hi!King válasza ígyvanferi (#46639) üzenetére


Hi!King
őstag

Megtetszett nekem ez, amit linkeltél, feleségemnek van egy Zajo márkájú túrafelsője, ami merino, és nagyon elégedett vele, igaz ő nem fut, de túrázásnál a felfelék azért izzasztóak, és a merino tényleg jól szellőzik, és tényleg nem büdösödik be, szemben a műszálas vagy pamut ruhákkal. Annyi hátránya van, hogy nem szabad mosógépben mosni vagy csak valami nagyon kímélő programmal. Nem is tudtam, hogy van ilyen Decathlon saját márkás is, mondjuk akcióban a Zajo sem volt drágább.

(#46644) myckey válasza Hi!King (#46643) üzenetére


myckey
veterán

Botom van a Zajotol, vagyis onnan is.
Nagyon szeretem.
Múltkor írtam az ügyfelesnek, hogy elhagytam egy részét.....

Erre küldött teljesen ingyen, szállítás költs nélkül. Pedig még magyarul is alig tudott, és csak képet adtam neki a modellről, meg írtam hogy vennék ha van rá mód.

Erre jött az ótó és hozta, én meg csak néztem hogy mis is történt. :B

MÁS
Egyébként ezekre a "pro" öltözékekre visszatérve....

Nem megyek egyikben sem, tomcica idővel ( soha nem is fogok )...csak azért mert olyan amilyen.( "drága" meg pro meg technik meg tudja a franc még micsoda )
De bőven kihasználom őket, és van számos pozitív tulajdonsága. :R

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46645) Hi!King válasza myckey (#46644) üzenetére


Hi!King
őstag

Én nagyon ritkán futok manapság terepen, úgyhogy szerintem mások az igényeink, oda jobb öltözet kell, mint arra, hogy reggel felkelek, háztól elindulok futni, aztán utána egyből zuhanyzok. Túrázásra viszont drágább és jobb ruházatom van, mint futásra, ott gyakran fordul elő manapság, hogy a Decathlonos cuccok némelyike kevés.

Nekem Zajo hálózsákom van, mostanában nem sokszor használtam, de a korábbi bóvlikhoz képest ebben tényleg meg lehet lenni annyi fokban is, amennyi rá van írva.

(#46646) myckey válasza Hi!King (#46645) üzenetére


myckey
veterán

Mások, igen. :)

Én is szeretek egy szál pcsben szaladni , mikor olyan az idő ( októberben is, tavaly még Novemberben is félmeztelen futottam )

De mindennek megvan a helye. Akármilyen hárdkúr vagy puhapöcs vagyok is.,

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46647) tomcica válasza Hi!King (#46642) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Picture or bust :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46648) tomcica válasza myckey (#46644) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Esokabatra es jo alaoltozetre en se sajnaltam a penzt soha.Nike Dri-Fit Hyperwarm a teli alaoltozet,ugy -10-15ig abban es egy sima szeldzsekiben elvagyok.(ket darabom van mindkettot durva learazason szervaltam 10euro korul)
Decathlonos Kipshta a masik amiket hasznalok,az vekonyabb,teszi a dolgat.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46649) myckey válasza tomcica (#46648) üzenetére


myckey
veterán

Dekából én is ezeket a "Kpista" meg "Wazze" és "Qecha" cuccokat veszem.
Jól szolgálnak. :K

Én mondjuk a dzsekit hanyagolom, ha tehetem, de mindig kéznél/mellénynél van.
Hőtartó meg másik póló elég, nagyobb hidegben is hegyre.
Csapadék és viharnál veszem elő dzsekit, berögződés ez nekem.
Meg a húsom egyébként is melegít valamennyire a felsőtestemen. Nyakra és fejre meg kézre szoktam nagyon vigyázni. ( kámzsa,csősál,sapek mágikus hármas ) Többi elvan, zordabb körülményekben is szerencsére.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46650) stefyY


stefyY
őstag

Jó olvasgatni a téli "öltözködésről", én eddig a téli hónapokat sosem toltam meg annyira, de szeretnék változtatni ezen, úgyhogy nekem sem fog ártani 1-2 új ruhadarab. :))

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.