Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46251) inf3rno válasza LanyUs (#46230) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem én is. Kerítek majd bőrt, aztán főzök egy kocsonyát. :D Várom a masszázs gépet, remélhetőleg hétfőn megjön, és ha tényleg használ, akkor újra elkezdem a napi szintű futást.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#46252) inf3rno válasza tomcica (#46232) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A végére még bemondod nekik, hogy örülni kell, mert most értél haza a családodhoz, nem evett meg menet közben a krokodil vagy az oroszlán, úgyhogy most sprint van. :D

Buliban hasznos! =]

(#46253) inf3rno válasza Chuck Norris (#46248) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én se öreganyámat, de állítólag gyerekkorában mezítláb mentek a tarlón. Azóta már jóság van meg el vagyunk kényeztetve, ő is pacskerban jár. Őt is azért rendesen felhúzza, hogy mindenki picsog, hogy mennyire csóró meg ez nincs az nincs. Mindig mondja, hogy bezzeg a háborúban penészes kenyeret ettünk, a ruszkik erőszakolták a csajokat, meg elvittek minden kaját, stb... A többség el se tudja képzelni ezeket a körülményeket.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#46254) LanyUs válasza inf3rno (#46251) üzenetére


LanyUs
senior tag

Várom a tapasztalatokat! Ha szuper és beválik, akkor én is gondolkodom rajta. Számít az idő, de elsődleges az egészség megóvása -> különben nincs idő :) . Tomcica is - a vajszíve ellenére - mindig felhívja a figyelmet arra, hogy figyeljük a test jeleit.

(#46255) tomcica válasza danielsz (#46249) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46256) Mercutio_ válasza HKorn (#46234) üzenetére


Mercutio_
félisten

Miért pont a hátát? :U :D

myckey:
"persze kéz és nyak/fej be volt védve"
Ezek miket használsz/javasolsz?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46257) HKorn válasza Mercutio_ (#46256) üzenetére


HKorn
addikt

Lapocka fetisiszta vagyok :D

Run&Ride

(#46258) Mercutio_ válasza HKorn (#46257) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én bbq oldalas és steak :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46259) myckey válasza Mercutio_ (#46256) üzenetére


myckey
veterán

Itt aztán millió meg egy lehetőség van....
Én nagyon szeretem a Buff termékeket a nyakra, fejre ......
UP sapkám van még
ZOOT kesztyű- praktikus az, amire van extra réteg ( vízálló ) és kompatibilis az érintőképernyővel, már akinek kellhet.
Illetve kámzsát is használok, ha az időjárás nagyon zordra fordulna.

Anyaghasználatot figyelem, legyen nagyon könnyű és praktikus, jól száradjon,antibakteriális stb....kézre meg a nyakra-fejre való dolgokat, simán begyűröm egy zsebbe. Esetleg előveszem, de ha nem hát nem.

Ez elég szokott lenni, esetleg még napszemüveg, de ez már nagyon egyéni preferencia....

Persze ha , nagyon nagyon durva az időjárás, akkor lehetne még fokozni, de többnyire nem a sarkkörökre vagy szibériába megyek. :D

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46260) Peterhappy válasza danielsz (#46249) üzenetére


Peterhappy
őstag

Gratulalok! :R

@Varmi, neked is! :K

(#46261) Chuck Norris válasza inf3rno (#46253) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Mondjuk nem is kell olyan messzire menni, emlékszem milyen volt a helyzet amikor én voltam gyerek ahhoz képest mennyi felesleges szemetet halmozunk fel. Amúgy amikor ilyesmiket hallok mindig ez jut az eszembe: [link]

@danielsz: gratula, innét már simán be tudsz menni 1:30 alá.

[ Szerkesztve ]

(#46262) emvy válasza danielsz (#46249) üzenetére


emvy
nagyúr

Wp!

while (!sleep) sheep++;

(#46263) norby_42


norby_42
aktív tag

No, ilyen felvezetés után félve, de:

úgy látszik, csak elkezd a mennyiség minőségbe váltani. Ez a 7. 200+os hónap, hétvégén megtoltam kicsit, 150 alatti pulzus, olyan világbólkifutok tempó, 22,5 km mindkét nap. Első FM 2:03, ma 1:59.
PB talán 1:52, de az versenyen volt, vitt a tömeg.

Még pár év, és lehetek lassú lány :)

Eat pasta, run fasta

(#46264) myckey


myckey
veterán

Klassz hogy így rá vagytok hangolódva a testmozgásra :C

(#46263) norby_42

GG neked is ! :R

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46265) inf3rno válasza Chuck Norris (#46261) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lol :C

Buliban hasznos! =]

(#46266) tomcica válasza norby_42 (#46263) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DDD lejonnel ide nehany vasarnapra es edzesen kipreselnenk beloled az 1:49-et,van itt minden IS. Motivacio elol-hatul, hajcsar stb. Jelszo: "Idonk is van, tejunk is van, miert ne szoptassunk?!" :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46267) Hi!King


Hi!King
őstag

Ma reggel kipróbáltam az erősen vitatott Yasso 800-at. Ez azt jelenti, hogy ha 3 óra 20 perces maratonra készülök, akkor 3 perc 20 másodperces 800-akat kell futni, köztük ugyanennyi idő kocogással. Mindezt 10-szer, illetve elvileg előtte kevesebbről kezdve, majd hetente vagy kéthetente kell eljutni a 10-ig. Mindenesetre én utóbbit nem csináltam, csak most 10-et.

Amit tapasztaltam, hogy egyrészt rohadtul nem megy fixen tempóra. Egyszer sikerült kereken 3:20, aztán a legtöb 3:12 körül volt, volt egy 3:23, a végén meg egy 3:00. Másrészt elvileg nem is fáradtam el durván, igazából 3:00-3:10 között is ment volna a 10. Viszont a Kinvara-val futottam, és azt hittem, hogy a heti egy dombozós, meg néha 1-1 másféle edzéssel már alkalmazkodtam ehhez a cipőhöz. A fenéket, egy ilyen interval edzéssel erősen vádli gyilkos volt. Mondjuk nem nagy baj, holnap úgyis kocogás lesz egy másik cipővel, az rendbe szokta tenni.

[ Szerkesztve ]

(#46268) Aristeus


Aristeus
tag

Az elmúlt hónapokban csak csendes személője voltam a fórumnak, de az edzések nem álltak meg nyáron sem. Igaz volt 2-3 hét kihagyás nyaralás meg egyéb okok miatt, de azért az edzésmunka 85+%-át elvégeztem.

Tegnap meg is lett ennek az eredménye: Baján futottam félmaratont, ahol is több, mint 5 percet sikerült javítanom az eddigi legjobb eredményemen. :)
Garmin link

A hosszabb beszámoló már készül, de még kell idő, hogy befejezzem... :)

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#46269) inf3rno válasza Hi!King (#46267) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdekes ez a Yasso, nekem nem áll össze a kép, de elvileg ha rendesen edzem, akkor az eddigiek alapján menne a 3:30 alatti maraton. Próbálok idén alapozni a télen, ha minden összejön (amire kicsi az esély az elmúlt évek alapján), akkor jövőre futok egy maratont. Nem hiszem, hogy rendezvényen, inkább ilyen sárkány style szigorúan előtte - utána fotókkal. :D Valami ilyesmire gondoltam: [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#46270) tomcica válasza Hi!King (#46267) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mivel merted? Palyan idore fix tavon, vagy? Mert az sokat szor, ha mashogy tortenik.
Amugy nem vagyok Yasso fan, semmit nem mond el a 30km utani energia szuksegletrol. Siman ki tudok futni 20x 1000m-t resztavban FM tempon, sot.Megallas nelkul folyamatosan azon a tempon lenni eeeegesz mas erzes.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46271) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Még esetleg ez jöhet szóba, ennél kevesebb a szint. [link]

Buliban hasznos! =]

(#46272) tomcica válasza Aristeus (#46268) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:C :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46273) inf3rno válasza tomcica (#46270) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem sem tűnik annyira reálisnak. Jóval erősebb a 800-am, mint amit maraton időbe magamnak saccolok. Már úgy értve, hogy amikor formában voltam. Most esélytelen lenne a maraton, még a fm-al is szenvednék.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#46274) norby_42 válasza tomcica (#46266) üzenetére


norby_42
aktív tag

Elhiszem, de öreg vagyok én már ahhoz...

Eat pasta, run fasta

(#46275) norby_42 válasza Aristeus (#46268) üzenetére


norby_42
aktív tag

Szép :C

Eat pasta, run fasta

(#46276) tomcica válasza norby_42 (#46274) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Haver vagyok, szerzek be mufogsor tartot, ha azon mulik :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46277) norby_42 válasza tomcica (#46276) üzenetére


norby_42
aktív tag

Meggyőztél, hozza a postás a nyugdíjat, és megyek :)

Eat pasta, run fasta

(#46278) Hi!King válasza tomcica (#46270) üzenetére


Hi!King
őstag

Órával mértem, és csak egy része volt pályán, ott egyébként stimmelt a valós körökkel is a táv. A többi aszfalton, illetve egy nagyrészt földúton, kisebb részt aszfalton. Nem volt időm reggel arra, hogy oda és vissza a 2*5 km-t teljes egészében bemelegítésnek és levezetésnek fussam végig, és csak a pályan legyen az egész.

Mint becslés én sem hiszek benne, egy edzésnek viszont jó volt, még ha nem is maraton specifikus.

(#46279) tomcica válasza Hi!King (#46278) üzenetére


tomcica
Topikgazda

8-12 hettel a maraton ELOTTIG belefer, utana mar kar az energiat pazarolni erre. Szabad 800at futni maratonhoz kozelebb is, de mas cellal es gyorsabban.
Lehet belole maraton specifikus edzest formalni, ha maraton iram - +5%-on futod eeees 200m futas teszel pihenonek, deeee nem lazan, hanem az kb maraton iram +20%.10db ilyenbol nem eleg maraton specifikus edzesnek, 15-20db mar okes (15-20km +bemelegites es kifutas).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46280) LanyUs válasza tomcica (#46276) üzenetére


LanyUs
senior tag

Használtok orrtapaszt? [link] Vagy egyszerűen kinyitjátok a szátokat? :D Ez a tapasz fokozza a felvett oxigén mennyiségét. Ha kiesik a fogsor és lesz ilyen tapasz is, akkor 1 körig tudunk Veletek menni már 04:00 alatt :) Utána meg kell fogjuk a pólótokat -> szakadás határig húzzuk hátrafelé, gyűjtünk egy kis előnyt, aztán már bottal üthetitek a nyomunkat a rekortánon :DDD :)) ( Mert a köv. körben gyorsan ki is állunk :D )

(#46281) tomcica válasza LanyUs (#46280) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mi olyanok vagyunk, mint a sherpak. Egy kotott kardiganban feltoljuk a jol fizeto nyugati turistat a csucsra. :DDD Ha ehhez oxigent kell vinni neki, vagy orrba kell kozben lelegeztetni, esetleg egyeb speci keres van, akkor VAN AZ A PENZ, ahol a kor nem akadaly. Egy darab belole be fog celtempon erni, a tobbivel ugyse foglalkoznak, akik komolyan akarjak. (pl. mi lesz a testtel 5-10perc mulva, art-e ez az egeszsegbek, vagy hova szorjak az utodok a hamvakatstb.. stb). ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46282) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No nekem megjött a csodakütyü. Most töltöm, elvileg este már ki tudom próbálni, hogy használ e valamit a lábamra.

Buliban hasznos! =]

(#46283) Hi!King válasza tomcica (#46279) üzenetére


Hi!King
őstag

A maraton iram +-1% az nálam 4:30-5:00 körüli lenne. Ezt a tartományt viszont 20 km-ig meglehetősen kímélőnek érzem, ha így 20-25 km-t futok ilyesmi tempóban, akkor másnap is szinte bármi megy. Ehhez képest milyen pluszt adna, ha mondjuk 4:30-as tempóban 800-asokat futnék 200-as pihenőkkel? Nem lenne célszerűbb inkább 4:10-4:20 körüli 1-2 km-es intervallokat futnom, ami inkább félmaraton tempó nekem?

(#46284) tomcica válasza Hi!King (#46283) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Dehogynem lenne celszerubb, ezert is irom h a 800as darabolt resztavozas nem a legjobb valasztas.
Sot az 1000m-es darabolt is csak az elezes elejen hasznalatos, utana az ossz tavot megtartva pl 15-20km minosegi resz, egyre hosszabb darabokban teljesiteni. Sebesseg is marad szorason belul. Pl15 x1000m, kovetkezo het 8x2km,utana 5x3km,majd 4x4km,3x5km,2x8-10km v 15km felmero (kontrollalt, nem PBre!) igy.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46285) tomcica válasza tomcica (#46284) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nekunk a tegnapi volt ugye 24km = 3x (4km laza, 4km FM tempo) ez volt az utolso hosszu edzes az oktober 10. 34km terep versenyre. Jovo heten mar csak 4km bemelegites, gyorsitokkal stb. Majd 5x 1000m/1000m valtogato FM versrnytempo az egyik 1k,es +15mp a masik 1k,ez megy igy valtogatva folyamatosan 10km.Nagyjabol 30km versenytempo atlagot ad ki. Mennyiseg viszont mar csokken hisz 6nappal leszunk a versenyig.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46286) sharp4 válasza danielsz (#46249) üzenetére


sharp4
őstag

Én is ott voltam. 1:38 lett az időm. Kicsit beteg voltam, de orrspray, flector, panadol, algopiryn segített.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#46287) Studi


Studi
addikt

Megszereztem a Saucony Fastwitch-et. Lábra felvéve ennél nincs meg az az érzés, hogy ez kell nekem. Így visszaküldés előtt azért bedobom, hogy ha valakit érdekel beszerzési áron, akkor dobjon egy privit. III. kerületi átvétel lehetséges.
Paraméterek:
jelleg: stabil
méret: 44,5
drop: 4mm
szín: képeken, fekete-lime

(#46288) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Én kipróbáltam a masszírozó gépet, a vivamaxosat vettem végül. Nehéz megmondani 10 perc után, de úgy tűnik használ valamit. Holnap elkezdek újra futni, aztán majd kiderül, hogy hosszú távon van e értelme.

Buliban hasznos! =]

(#46289) inf3rno válasza sharp4 (#46286) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát így terjed a korona...

Buliban hasznos! =]

(#46290) norby_42


norby_42
aktív tag

Suunto szakértők!

Spartan Training, de gondolom a többi is hasonló. Az alap futás sportnál van egy olyan nézet (képernyő), ahol a pulzus látszódik színes háttérrel. Intensity rate/intenzitás tartomány a leírás szerint. De mivel pár adat nincs abban a módban, újat kell csinálnom, abba viszont nem tudom ezt előcsalni. Van ennek valami trükkje, vagy ezt simán ilyen?

Eat pasta, run fasta

(#46291) inf3rno válasza norby_42 (#46290) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem teljesen értem a kérdést, de nekem csak egy Ambt3 run van. Esetleg valami fényképet tudsz mutatni róla? Én a bal alsó gombot szoktam nyomogatni, valamikor a pulzus érdekel, valamikor az átlagos pace. Elvileg lehet scriptet írni az órára, amivel talán tudsz egyedi nézetet, de nem vagyok benne biztos, sosem használtam. [link]

Buliban hasznos! =]

(#46292) norby_42 válasza inf3rno (#46291) üzenetére


norby_42
aktív tag

Afene, bénázok a linkeléssel...

https://images.app.goo.gl/T7gwqRxgQ17XeZwU9

[ Szerkesztve ]

Eat pasta, run fasta

(#46293) inf3rno válasza norby_42 (#46292) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Aha, hát ez valami új feature, fogalmam sincs. :D Várj meg valakit, akinek ugyanilyen órája van.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#46294) myckey válasza inf3rno (#46288) üzenetére


myckey
veterán

Hátha jobb hatást érsz el....nekem hazavágta a vádlimat elég rendesen, napokig fájt az izomzat.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46295) inf3rno válasza myckey (#46294) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt mondják nem szabad rányomni. A gépnek sem tesz jót meg gondolom az izomnak sem. Egyelőre a leggyengébb fokozaton használtam 2x10 percet.

Buliban hasznos! =]

(#46296) myckey válasza inf3rno (#46295) üzenetére


myckey
veterán

Nem én használtam magamon, hanem szakképzet tanult gyakorlott stbblabla gyúró/masszőr/rehabos illető, aki élsportolókkal foglalatoskodik.

Beállította, megpróbáltuk....és szarul sült el.

De neked legyen vele pozitív tapasztalatod ( más sportolókon is használták, csak nekem így alakult ) :K

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46297) Agony válasza inf3rno (#46295) üzenetére


Agony
aktív tag

Az első napokban fájni fog a használata és másnap kb. olyan lesz amit megdolgoztál vele mintha izomlázad lenne.

Nem tudom annak a típusnak a kijelzőjén van-e nyomás jelző, de az enyémnél látszik ha túl gyengén nyomom és az is ha túlzásba viszem. Van egy app amiben ki tudod választani, hogy mit akarsz (pl. csak valami regeneráló programra van szükséged vagy mondjuk kéztőalagút szindrómád van és azt kezeled vele) aztán az app végigvezet az izomcsoportokon. Eleinte még jópofa meg hasznos feature, hogy van hozzá applikáció ami megtanítja a használatát, de mivel mindig ugyanaz a "műsor" utána már nincs sok haszna. :D Arra viszont kifejezetten jó, hogy megtanít, hogy nem feltétlen az a jó ha tövig nyomod a combodba, illetve az is fontos, hogy egy-egy izmot max 1-2 percig szabad dolgozni vele.

Én most patellar tendonitissel szívok és baromi jó futás után. A bal kezemmel megtámasztom a térdkalácsot és az alatta lévő részt, aztán a legpuhább fejjel jobb oldalról szépen lemasszírozom azt az inat, utána meg ugyanez a másik oldalról. De itt is inkább az ellazítás a cél, nem az hogy direktbe szétbombázzam az amúgy is gyulladt szövetet. ;]

Itt van amúgy egy videó az applikációról, ha érdekel.

Start with a whisper, end with a scream!

(#46298) myckey válasza Agony (#46297) üzenetére


myckey
veterán

Akkor neked is jól alakult a használata....ezért jó ha több tapasztalat is akad.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46299) Agony válasza myckey (#46298) üzenetére


Agony
aktív tag

Én lassan már csak a Tom féle japán szűzlányvért nem tartok a hűtőben... mindegy csak rakjon össze másnapra. ;] :P

A legújabb szerzeményem egy "slant board" (nem tudom magyarul minek lehetne ezt fordítani... lejtős deszka vagy ferde tábla?!) , ami amilyen egyszerű eszköz, annyira kegyetlen. Szemből állva rajta a vádli-achillesz részt valami kegyetlenül lenyújtja. Feltolatva rá, meg nagyon jó guggolásokat és excentrikus gyakorlatokat csinálni.

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#46300) myckey válasza Agony (#46299) üzenetére


myckey
veterán

Ez a jó hozzáállás, én is belepróbáltam már elég sok dologba meg jártam mindenféle embereknél és boszorkányoknál . :DDD
Mindegy, csak mozdulni tudjon az emberfia.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.