Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17729) inf3rno válasza repvez (#17724) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha lehet, akkor ne egyen, igyon sokat futás előtt. A legjobb, ha étkezés után vár néhány órát mielőtt futna, legalábbis nekem ez vált be. Nem mindenkinél szokott ez gond lenni amúgy.

A görcsre érdemes egy magnéziumot és egy kalciumot beszedni futás előtt egy órával. Lehet, hogy gyenge a vádlija még hozzá, és ezért fáj meg görcsöl a lába. Nekem is volt ilyen 2-3 hónapig, de akkor 8-10k-val nyitottam sok év kihagyás után. A 4k ilyen tempóban rövidnek tűnik ehhez. A cipő talán jobb tipp, amit borix írt.

Szvsz. nem célszerű sem az elejét, sem a végét a leggyorsabbra hagyni. Jobb lenne, ha 6:30 körül kezdene, aztán a 2. és/vagy a 3. km-t húzhatná meg 5:40-el egy kicsit jobban. Bemelegíteni is érdemes lenne dinamikus nyújtással 1-2km kocogás után, edzés után meg statikus nyújtással legalább vádlira nyújtani, hogy ne görcsöljön tovább.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.