Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165501) BitRider válasza WhiteWalker (#165500) üzenetére


BitRider
aktív tag

Más márkákról való költözködést egyik gyártó se fogja támogatni. Szerintem marad leginkább a Google szinkronizációja, legalább az appok és a névjegyek terén. SMS-re még mindig ez tűnik jónak. Minden más fájlt meg manuálisan tudsz áthúzni. De a progibeállításoktól szerintem el lehet búcsúzni (a böngésző még olyan, hogy ha rendesen szinkronizálva van, akkor csak be kell lépni).

[ Szerkesztve ]

(#165502) BitRider válasza BitRider (#165501) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ellenben ha használsz launcher-t (pl. Nova), akkor annak a beállításait exportálni tudod. Persze az esetleg más felbontású képernyőre igazgatni kell a dolgokat. Amúgy érdemes használni, mert így nem kell szenvedni a különböző módokon elcseszett gyári felületekkel.

(#165503) WhiteWalker válasza BitRider (#165501) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Sejtettem , hogy ilyen választ fogok kapni :DDD
Marad a 0-ról való beállítás.

(#165504) BitRider válasza WhiteWalker (#165503) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ez csak egy erős tippem, mérget azért ne vegyél rá. :) De egy tök új telónál általában azért jót tesz a nulláról beállítás, ilyenkor a progijaid fele amúgy se kell. Meg aztán lehet irtani a Xiaomi szarokat, szinkronizációkat stb... sok sikert! Amúgy kivitelezhető, de soha többet nem veszek nem stock telót – pláne kínait –, ezt már megfogadtam a Note 11 Pro 5G után. Baromi jó lett, de innentől fogva már csak a Nokia vagy a Pixel játszik.

[ Szerkesztve ]

(#165505) this is life válasza WhiteWalker (#165500) üzenetére


this is life
Ármester

A Mi Mover app segítségével próbáld meg, telepítened kell a samsungra a poco-n elvileg alapból rajta van és indulhat a költözés. Nem 100%-os megoldás, de használható, amikor kedve van normálisan működni.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#165506) WhiteWalker válasza this is life (#165505) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Mi Mover , nah ez nem jutott eszembe. Köszi

BitRider: az anyagi keret sajnos nagyon behatárolja a választást. Én sem vennénk egyébként , de az új tulaj , max 80-85 ezret szánt telefonra.

[ Szerkesztve ]

(#165507) Cs1csó válasza WhiteWalker (#165506) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hogy jött a Poco? Mindenképpen Amoled kijelzőset választanék. Ha már Xiaomi, akkor egy Rrdmi Note 11-12-vel jobban járna.

(#165508) BitRider válasza Cs1csó (#165507) üzenetére


BitRider
aktív tag

Note 11 Pro 5G... nem véletlen vettem én is ezt. Az 5G-t letiltottam, keveset fogyaszt (modernebb lapkakészlet, mint a nem Pro) és megvan a 67 W-os töltés (ez az AMOLED mellett szintén kötelező minimum). Cserébe az előlapi és a széleslátószögű kamerája trutyadék. Van még a Pro+ verzió, abban ezek valamivel jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#165509) vacs válasza WhiteWalker (#165503) üzenetére


vacs
veterán

Google backup is elég sok adatot át tud vinni, #165384

(^)(>.<)(^)

(#165510) WhiteWalker válasza Cs1csó (#165507) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Poco X5 Super Amoledes. Ezzel mi bajod van?
:F

Poco X5

(Én személy szerint semmilyen Xiaomit nem vennék)

[ Szerkesztve ]

(#165511) svgyula válasza WhiteWalker (#165510) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! "(Én személy szerint semmilyen Xiaomit nem vennék)"
A POCO X5 is xiaomi csak más a címke :DD

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#165512) phoenix1989 válasza phoenix1989 (#165478) üzenetére


phoenix1989
őstag

???

(#165513) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Van a családban egy androidos Samsung tablet amin néha filmet ( 720p , 1080p ) nézek. A forrás egy itthon elhelyezett Synology NAS.
A Synology "File Station" alkalmazása van telepítve a tabletre és azzal elérem a NAS teljes tartalmát. Valamint a tabletre van telepítve a VLC is ami automatikusan indítja a filmet amire rábökök.

Alapvetően jól megy....egy apró gondot leszámítva :
A .mkv konténerben lévő feliratokat le tudja játszani a VLC.
Viszont ha a felirat ( .srt ) a fájl mellett van már nem nyitja meg.
A film és a feliratfálj neve azonos természetesen csak a kiterjesztésük más.

Ha a VLC-vel akarok külső feliratot megnyitni, akkor pedig a tablet belső memóriájából akarja megnyitni...de ott persze nincs mert a NAS-on van a film mellett.....tallózni pedig nem lehet.

Másik lejátszó vagy mi lehet erre a megoldás ?
Ötleteket, tippeket előre is köszönöm !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#165514) WhiteWalker válasza svgyula (#165511) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Tisztában vagyok vele , de köszönöm a felvilágosítást.
Segítek , nem én veszem , és nem nekem lesz lesz.
De hogy ezen a fórumon mindent meg kell magyarázni , hihetetlen :U

[ Szerkesztve ]

(#165515) Viktor0610 válasza phoenix1989 (#165512) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudtommal (root nélkül) nem lehet.
Droid 12(?) feature. Nem csak a Chrome, de az összes Google app színvilága idomul a háttér színéhez.

Samsung Galaxy A54

(#165516) mobilizmo válasza WhiteWalker (#165514) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Szerintem ezért van a fórum és ez a topik is. :)

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#165517) Dolphine válasza Borisz76 (#165513) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!

Én Kodi-t használok, szintén Synology NAS mellé és tableten. :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#165518) phoenix1989 válasza Viktor0610 (#165515) üzenetére


phoenix1989
őstag

13 van rajta. azért gáz mert barnás háttér van de az app meg faszán rózsaszines. -.-

(#165519) Borisz76 válasza Dolphine (#165517) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm , ismerem és használtam is.
Valami más megoldás érdekelne.
Van pár ezer filmem és nem akarom a tabletet tele vágni borítókkal stb fájlokkal.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#165520) Viktor0610 válasza phoenix1989 (#165518) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

13-ban is megmaradt ez a tulajdonság, szóval ez ilyen. :(

Samsung Galaxy A54

(#165521) phoenix1989 válasza Viktor0610 (#165520) üzenetére


phoenix1989
őstag

hát csalódás. köszi

(#165522) Fall-N válasza Viktor0610 (#165515) üzenetére


Fall-N
veterán

De lehet. Az Android gyári Témakezelője be tud állítani előre beállított színeket is (ez Android 12 alatt van):

Na persze a gyártók ezt kiszedik a ROM-ból, MIUI alatt sem tudtam állítani. Samsung One UI-ban benne van azt tudom, talán még a Realme UI, amiből nem szedték ki. Mondjuk engem ez nem zavar, nekem tetszik a Material You. Szóval ez a MIUI "sara". Mondjuk nekem az sem tetszik, hogy legalább idomulna a MIUI felülete is a Monet+-hoz (Android színkezelője, Material You "lelke").

[ Szerkesztve ]

(#165523) zelos válasza phoenix1989 (#165518) üzenetére


zelos
aktív tag

(#165524) phoenix1989 válasza zelos (#165523) üzenetére


phoenix1989
őstag

ezért nem szedek le appot. de köszi

(#165525) gyulank


gyulank
addikt

Lesz egy bluetooth 1.2-es autórádióm. Alapból bluetooth hívást tud. Van olyan alkalmazás, amin keresztül lehet használni mondjuk youtube hangjának továbbítására?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#165526) w.miki


w.miki
veterán

Kis erőforrás igényű, egyszerű, akadásmentes, videó lejátszót tudnátok ajánlani?
Olyasmit, mint a Movian.
Van egy régi Beelink GT1 klón TV boxom, ALVATECH GT1_709N0_AT_V3A FW-vel.
A filmek Asus routerre kötött 5TB hdd-n SMB-ként vannak megosztva, a filmek mappában.
Ez LAN kábellel összekötve a TV box-xal.
Bizonyos filmeket pl. AVI-t simán lejátszik, de nagyobb felbontású videóknál rendszeresen megakad, bekockásodik, leáll.
MKV film esetén rendszeresen megakad kisebb felbontáson is. AVI megy.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#165527) BitRider válasza phoenix1989 (#165524) üzenetére


BitRider
aktív tag

Akkor nagyon egyszerű a megoldás: válassz olyan háttérképet, aminek jó a színe... duh.

(#165528) efi99 válasza BitRider (#165527) üzenetére


efi99
senior tag

Én mindent témázok, appból színezek, minden ugyanúgy néz ki 3 főverzió frissítés után is. Nem is értem miért jó az, ha pl állandóan más a háttérkép, emiatt össze-vissza variál az OS máshol is a saját feje után, arról nem is beszélve, hogyha olyan a háttérkép az ikonok esetleg nem látszanak rendesen.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#165529) svgyula válasza w.miki (#165526) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Itt a válasz
Az a 4K meg a bla bla egy "markpetting" fogás. A CPU nem képes feldolgozni azokat az információkat megfelelő sebességgel. Nagyjából ezen semmilyen applikáció nem segítene, mert a SOC gyenge. Ezen az segítene, ha a filmeket átkódolnád kisebb felbontásra AVI-ba.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#165530) Indiant válasza w.miki (#165526) üzenetére


Indiant
addikt

Dugd át a hdd-t a boxba.

(#165531) w.miki válasza svgyula (#165529) üzenetére


w.miki
veterán

Akkor milyen olcsó box-ot érdemes venni, ami bírja procival?

#165530Indiant: Akkor hogyan osztom meg Samba megosztással? Van ehhez dummy leírás? :B

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#165532) svgyula válasza w.miki (#165531) üzenetére


svgyula
addikt

Hát személy szerint nem tudok erre jó megoldást. De hátha ez esetleg segít a döntésben.
Esetleg itt olvasgass:
https://www.termekradar.hu/legjobb-tv-okosito/
Vagy van fórum is itt!

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#165533) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!
Azt, hogy tudnám elkerülni, hogy ezt kelljen látnom:

minden belépés után? A böngésző Firefox, a sütik törlése nincs kiválasztva amikor bezárom a böngészőt.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#165534) DrKapocs válasza Winnie The P (#165533) üzenetére


DrKapocs
őstag

Ha felteszed az appot, akkor ez nem jön elő.

(#165535) Winnie The P válasza DrKapocs (#165534) üzenetére


Winnie The P
őstag

De ha nem akarok appot rakni?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#165536) Dolphine válasza Winnie The P (#165535) üzenetére


Dolphine
addikt

Chrome (nem tudom Firefoxban van-e) jobb oldali három pötty, majd kezdőképernyőre ;)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#165537) zsoltip válasza DrKapocs (#165396) üzenetére


zsoltip
őstag

Köszi.
És olyan megoldás, ami nem naptár alkalmazás, csak és kizárólag widgetet ad az Outlook naptárhoz?

(#165538) tomy86 válasza zsoltip (#165537) üzenetére


tomy86
addikt

Your Calendar Widget. Bár Outlook naptárat nem használok, de a leírás szerint azt is kezeli.

(#165539) DrKapocs válasza zsoltip (#165537) üzenetére


DrKapocs
őstag

Erre nem használok külön appot. Az aCalendar 8 féle widgetet tud készíteni, a widgetek teljes személyre szabási lehetősége mellett.

A Google Calendar egyébként simán törölhető a készülékről, nem szükséges. Bármi, amit az aCalendarban felviszek, az szinkronizálódik a Google Microsoft account naptárával és természetesen tudod kezelni mondjuk laptopon belépve a Google Naptárba. Én mondjuk Windows alatt sem lépkedek fel a G Naptárba, erre is van alkalmazás a MS Storeban. Én nem ragaszkodnék görcsösen az official appokhoz... próbáltam őket; nagy méretűek de legalább buták és bugosak.

[ Szerkesztve ]

(#165540) meko1


meko1
tag

Jónapot mindenkinek!
Bár nem egészen ide kívánkozna(noha androidos),kérem szépen azokat,-akiknek VAN Ticwatch pro3 órájuk,és már megbirkóztak a beállításokkal,különös tekintettel a telefon-óra összekapcsolásra a Gpay fizetéshez (kártya verifikáció) az órán-jelentkezzenek,hogy végre én is "okosabb legyek"(a Curve supporttal egyenlőre,többszöri levélváltás után sem tudunk dűlőre jutni)Köszönöm! :)

(#165541) DS39


DS39
nagyúr

csak félig illik ide, ezért offba is teszem, de ez a topik látogatott.

YouTube Premium esetén az alkalmazás és a google play előfizetéseknél az látható, hogy a következő levonás / számlázás holnap (júl. 6-án) lesz számomra, ennek ellenére ma megtörtént a levonás, jött is róla sms. Ez normális, hogy 1 nappal előbb vonták? Előfordulhat, hogy hiba és holnap is le akarják majd vonni ismét?
Aki régebb óta előfizető, volt már ilyen eset?

(#165542) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.
Kb. két hete használom a FairEmail alkalmazást, nagyon tetszik és nagyon jól testreszabható!
De, gondoltam megveszem a pro verziót is, mivel négy fiókkal használom és a pro verzióban lehetőség van arra, hogy eltérő színű legyen egy-egy fiók + így már lehet a beállításokat is exportálni.
Sajnos csak egy napig élt a pro verzió, mivel másnap - csak próbaképpen - akartam exportálni a beállításokat és átdobott arra az olalra, ahol meg lehet venni. Tehát "eltűnt" a kifizetett pro funkció.
Írtam a fejlesztőnek, hogy ilyenkor mi a teendő, írta, hogy ha nem kellene a pro funkció visszatéríti az összeget.
Éltem ezzel a lehetőséggel.
Viszont van, aki használja úgy, hogy megy neki a pro verzió?
Jó lenne ez a funkció, de így nem merem még egyszer bevállalni, hogy másnap megint pro nélküli legyen.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#165543) sopruk válasza Aurig@ (#165542) üzenetére


sopruk
aktív tag

Szia!

Az Aquamail-es hír hallatán én is erre tértem át, jún. 25.-én meg is vettem a pro-t, azóta működik. Eddig még nem csináltam biztonsági mentés, de most gyors ki is próbáltam, rendben megcsinálta és továbbra is pro maradt...

Nekem az értesítésekkel vannak gondjaim nála. Egyrészt csak az alapértelmezett értesítési hangon jelez (már nem is próbálgatom, mert volt hogy lenémította teljesen). Másrészt gyakran nem is jelez új e-mail érkezésekor.
Az is lehet hogy túl régi a telefonom (Redmi 4x) :D

(#165544) Met válasza sopruk (#165543) üzenetére


Met
nagyúr

Amúgy jól értem, ha az Aquamail-nél megtartom a Pro verziót akkor nem kell pluszba fizetnem csak bizonyos funkciók (amiket amúgy sem használok) nem lesznek elérhetőek?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#165545) Viktor0610 válasza DS39 (#165541) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem volt ilyenem sosem.
YouTube Premium és Google One előfizum van.

Samsung Galaxy A54

(#165546) Viktor0610 válasza Aurig@ (#165542) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Megvettem egyszer, még az egyik korábbi telómmal, évek óta megy, hiba nélkül.

Samsung Galaxy A54

(#165547) Viktor0610 válasza sopruk (#165543) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem ez beállítás kérdése, nálam teljesen jól jelez, a Gmailt ki is váltottam vele.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#165548) sopruk válasza Met (#165544) üzenetére


sopruk
aktív tag

Napokban jöttem én is csak rá, hogy először félreértelmeztem és azt hittem teljesen megszűnik a pro verzió. De szerintem is úgy van ahogy te írod.
Tegnap frissítettem csak az appot és akkor láttam a választási lehetőséget. Kíváncsi leszek hogyan működik majd.
Mindenesetre nem bánom, hogy váltottam, sok mindenben jobban tetszik a FairEmail.
Meg amit #165352 WhiteWalker linkelt képeket, ott van egy mondat ami gondolom azt jelenti, hogy előbb utóbb nem fog működni az újabb telefonokon:

"Ezenkívül ügyeljen a potenciális kompatibilitási problémákra, amelyek az eszköze operációs rendszerének frissítésekor, vagy az eszköze cseréjekor léphetnek fel.
Sajnos 2023 szeptember 30. után nem áll módunkban támogatást nyújtani."

(#165549) sopruk válasza Viktor0610 (#165547) üzenetére


sopruk
aktív tag

Igen, szerintem sem az app hibája, hanem user error, vagy a telefonom hibája. Csak nem volt időm vele tovább kísérletezgetni.
Lehet rosszul fogalmaztam, nem az app hibájának akartam tulajdonítani... :)

(#165550) crok válasza Aurig@ (#165542) üzenetére


crok
Topikgazda

Van FairEmail Pro-m. Működik, presze.

Mással viszont ugyanilyen gondom, annyit csinált eddig az összes dev. hogy elkérte a Google-s nyugta számát, visszatérítette az árat én meg megvettem megint. Eddig az összes dev. ezt javasolta és ez mindig meg is oldotta, a hócipellője mindnek tele van ezzel hogy ez így elő-előfordul..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.