Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165451) punky10 válasza Cs1csó (#165450) üzenetére


punky10
addikt

Szinte minden tefonomat naponta töltöm/töltöttem. Nem volt semmi akku-optimálás, este feltettem, hajnalban le. Gyorstöltés se volt.
Az 5 éves Huawei P20-asomat igaz eladtam, de a kollégám, aki megvette, még most is dícséri. Ő is naponta tölti, de mint mondja, simán kibír egy átlagos napot.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#165452) Indiant válasza Cs1csó (#165450) üzenetére


Indiant
addikt

Milyen telefon az amit csak 2 napont kell tölteni?

(#165453) Cs1csó válasza Indiant (#165452) üzenetére


Cs1csó
félisten

Xiaomi Redmi Note 10 S, de nem játszom, alig nézek videót, inkább bögészés, néha kis zene BT fülesen vagy jack-re dugva aktív hangfalon, inkább böngészés de az sem sok.

(#165454) Cs1csó válasza Indiant (#165452) üzenetére


Cs1csó
félisten

Volt, hogy egész nap hajtottam tölteni is kellett.

(#165455) poirot válasza Indiant (#165452) üzenetére


poirot
senior tag

Például az enyém. POCO X3 NFC. Kb 5-6 napig birja, igaz én nem csesztettem, csak telefonálásra használom, na meg időnként fizetek vele a SPAR-ban. :)

[ Szerkesztve ]

(#165456) Bferibörs válasza Indiant (#165452) üzenetére


Bferibörs
addikt

Lenovo P2p, kapaszkodj meg, 5-8 naponta töltöm.😂
Napi 1-3 órát használom. Minimum 6 éves.😂

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#165457) svgyula válasza Indiant (#165452) üzenetére


svgyula
addikt

Hááát nem tudom a kérdést teljesen értelmezni. Most csodálkozol, mert neked sűrűbben kell vagy a tiédet elég
hetente tölteni? :F
Az enyémet pl. ha keveset használom a mobil net-et akkor az én
átlag használatommal 2-3naponta tölteni ez 35 perc! De nekem soha nem volt sem a fényerő sem a hangerő szabályozva az maximumon van! Ma kicsit jobban merült mert csináltam egy 3/4órás videót az egyik új komp zsilipeléséről, így most lement estére 74%-ra a töltöttség..... Nyilván az "egérmozi" meg a játék ezt is meríti de én inkább a szemkímélő üzemmódot választom 3m-ről a 40"-os TV/PC. De hát itt azért a felhasználási szokások olyan mértékben eltérnek, hogy ezekről a "ki hányszor tölti" értelmetlen beszélni. Még két teljesen azonos telefon azonos szokás között is lehetnek óriási eltérések az miatt ahol használják mert pl más a lefedettség....

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#165458) efi99


efi99
senior tag

Nem biztos, hogy ezeket így össze lehet hasonlítani, mármint, hogy melyik típus mit tud, mivel abszolút a felhasználás a döntő. A képernyőidő mindent visz, nyáron a szabadban - akkumérettől függően persze - garantált a legalább -20%/óra, miközben készenlétben AOD-val is csak kb -1%/h. Ez olyan nagy különbség, hogy almát a körtével esete lesz. Valójában, úgy sejtem, nem lehet jelentős különbség telefon és telefon között egyforma felhasználásnál, pláne egyforma akkumérettel, talán még 50% különbség sem jönne ki soha.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#165459) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Többször volt már itt a fórumon szó a Protonról. Most megjelent a Proton Pass jelszókezelőjük is. Olvasva jónak tűnik már a free csomag is. Részletes leírás itt.

(#165460) fa4hu


fa4hu
őstag

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy a Google Messages-ben hogyan lehet beállítani az adott SIM-hez használt színt dual SIM-es telefonon? Előre is köszi!

(#165461) Viktor0610 válasza fa4hu (#165460) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Miből gondolod, be hogy lehet ilyet?
Szerintem nem amúgy.

Samsung Galaxy A54

(#165462) Indiant válasza svgyula (#165457) üzenetére


Indiant
addikt

Természetesen nem vonom kétségbe a válaszokat, de számomra sci-fi.
Cs1csó(5000mAh)
poirot(5160mAh)
Bferibörs(5100mAh)
svgyula a Tiéd meg .... Mission Impossible.
Az én telefonmat egy 3/4 órás videózás szerintem teljesen lemerítené.
Én ha a 100%-os telómmal böngészek reggel tíz percet, akkor 90%-al megyek tovább. Vagy alatta. (3500mAh) Nekem éjszaka -20%ot esik a töltöttség, ha nincs töltőn.

(#165463) kaciokos válasza Indiant (#165462) üzenetére


kaciokos
őstag

Szerintem ebbe ne menjünk bele, kismillió dologtól függ, hogy egy telefon milyen gyorsan merül, vannak persze a nyilvánvalóak, mint az akku mérete, a kijelzőidő, de függ a térerőtől, a SIM-ek számától, attól, hogy a telepített appok mennyire hagyják aludni, hogy az adott SoC mennyire energiatakarékos, stb.

(#165464) crok válasza kaciokos (#165463) üzenetére


crok
Topikgazda

[Pontosan!] :K

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#165465) crok válasza DrKapocs (#165459) üzenetére


crok
Topikgazda

Úgy két hónapja említettem, viszont ahogy nézem még mindig nincs hozzá web vault csak alkalmazás és böngészőkiegészítők.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#165466) BitRider válasza Indiant (#165462) üzenetére


BitRider
aktív tag

Az, hogy háromnegyed órás videózás leszívja az akksit, mondjuk mindettől függetlenül azt jelenti, hogy a te akkud teljesen tropán van, avagy régi szar készülékről van szó. És ami normál esetben 2 százalékot jelentene éjszaka, az nálad 20. Valszeg oda lett ütve / túlhevült párszor / állandóan 100%-ra töltöd és sokszor beesik 20% alá, ezek mind rontják az állapotát.

[ Szerkesztve ]

(#165467) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Ez a Google Play Áruház keresője olyan buta mint a s@gg.
Rákerestem az "email" szóra , majd leszűrtem fent , hogy csak a 4.5* felettieket és Prémium kategóriát mutassa , erre az alábbiakat dobja be:

"Nova Launcher Prime" , "Dead Cell" és társai :W

[ Szerkesztve ]

(#165468) Oldman2 válasza WhiteWalker (#165467) üzenetére


Oldman2
veterán

Tippem, hogy a megadott email string szerepel az adott alkalmazások saját oldalain.

(#165469) Aurig@ válasza Indiant (#165462) üzenetére


Aurig@
őstag

Nekem OnePlus 7 van (3700 mAh), tavaly áprilisban cseréltettem benne akkut.
Három hete frissítettem 12-es Androidra, majd csináltam egy gyári visszaállítást.
Brutál jó az akku kezelése. Ha töltenem kell és este lehúzom töltőről sokszor még reggel is 100%-on van.
Gyakran 10-12 óra után esik le 99-98%-ra.
Minden reggel olvasom a maileket, átnézem, amiket szoktam. Nem egyszer előfordul, hogy délután mikor jövök haza melóból, még mindig 93-94%-on van.
Napközben is minden emailt elolvasok, minden üzenetet megnézek.
Jól bírja.
Kicsit féltem a 12-es Droidtól, mert több helyen olvastam, nagyon eszi az akkut. De már untam, hogy hónapok óta mindig kapcsolgatnom kell az értesítést rendszerfrissítésről.
Nagyon pozitívan csalódtam benne.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#165470) fa4hu válasza Viktor0610 (#165461) üzenetére


fa4hu
őstag

Az szuper, mert egymáshoz nagyon közel eső színt használ, így nehéz megkülönböztetni szín alapján, melyikről is akar küldeni. Elég gáz, hogy a Google-től ilyen gyatra SMS-kezelőre telik, más appok simán tudnak pl. különböző értesítési hangot rendelni a SIM-ekhez.

(#165471) vacs válasza fa4hu (#165470) üzenetére


vacs
veterán

Androidon vagyunk, pár kattintás lecserélni az sms appot! ;)

(^)(>.<)(^)

(#165472) Viktor0610 válasza fa4hu (#165470) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam nem annyira hasonló a két szín:

Próbáltam játszani a háttérképpel, hátha attól függ, de úgy láttam, nem. :(

Samsung Galaxy A54

(#165473) joelke HU válasza Viktor0610 (#165472) üzenetére


joelke HU
senior tag

Nálam állítható Android 12 alatt több színből választva. A beállítások -- hálózat és internet -- SIM kártyák
Itt rábökve az adott SIM-re a néven túl a szín is állítható.6 színből lehet választani.
[link]

[ Szerkesztve ]

Motorola G51

(#165474) Viktor0610 válasza joelke HU (#165473) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Milyen teló, milyen üzenetkezelő app?
A Google-féle Messagesben nem találtam ilyen lehetőséget.

Ja, most látom, ezt a rendszerben állítod. MIUI-n nem látok erre opciót.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#165475) joelke HU válasza Viktor0610 (#165474) üzenetére


joelke HU
senior tag

Az kár :F Mondjuk ez már Android 9-nél is elérhető volt a Nokiámon. A főbeállításikban beállítva utána már az alap Google üzenetküldője meg tárcsázója is azokkal a színekkel jeleníti meg a pici SIM ikonokat amilyenre állítottam.

Motorola G51

(#165476) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok. Keresgéltem de nem jutottam dülőre.
Andriod mobilról szeretnek elő videó rögzítésre tabletre át küldeni. Az ApoweMirorral 1 eve sikerült laptopra mar össze hoznom. Valami free dolog kellene néha napján bemutató rövid videoklip készítésére, pl főzés, előkészítés és hasonlók. Segítségeket előre is Köszönöm. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#165477) Beni2360 válasza Beni2360 (#165476) üzenetére


Beni2360
félisten

Annyit már sikerült elérnem az ApowerMirrorral, hogy a tablet (Lenovo m9)képe a telefonon ( Redmi Note 8 pro) meg jelenik. De fordítva sehogy nem jön össze. :W vagyis a felvételi számláló fent elindul de tök szürke minden és nem reagál a mobilra.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#165478) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne ,hogy a Google Chrome ban hol lehet állítani milyen színű legyen? Ertem ez alatt a kereső sávot , a menüt. Mert a telefon hátteréhez igazítja. Ha változtatok a háttérképen változik a színe a Chromenak. (Poco f3)

(#165479) Somatom


Somatom
veterán

Van tapasztalat alapú ajánlás olyan app -ra, ami titkosítva tárol bankkártyaadatokat és Gdrive -ra szinkronizál?
Régen (Android 4.x -ig) használtam a Pocketet. Nagyon jó volt, Dropbox -ra szinkronizált, de már rég leállt a fejlesztése és azóta változott ez-az (pl. ujjlenyomatos belépés, Dropbox metódus, stb).
A Revolut állandóan kéri a CVC -t és ahhoz a teló kevés, elő kell bányásznom a kártyát.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#165480) alex devil válasza Somatom (#165479) üzenetére


alex devil
senior tag

Safe in cloud

S23

(#165481) Somatom válasza alex devil (#165480) üzenetére


Somatom
veterán

Playes leírása alapján szimpi. Köszi!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#165482) crok válasza crok (#165087) üzenetére


crok
Topikgazda

Na, szép.. megint keménykedik a Youtube :D Elindulhatott valami náluk mert ilyen üzenetek mentek ki egyes felhasználóknak mint [ez] hogy ejnyebejnye lesz a reklámot blokkolóknak, AndroidAuthority-n is megjelent.. persze shady az egész, mert az pl. nem derült ki hogy ez most böngésző vagy Vanced vagy ReVanced vagy honnan van ez az üzenet. Mindenesetre lehet "félni" :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#165483) Probert75 válasza crok (#165482) üzenetére


Probert75
addikt

(#165484) Dluinet válasza Probert75 (#165483) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Előfizettem 2690Ft-ért a családi csomagért.
Ennyit nekem megér.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#165485) Somatom válasza Probert75 (#165483) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt nem értem. Ha én bejelentkezés nélkül, böngészőből nézem, NAT -olt mobilnettel, akkor honnan tudja a Gugli, hogy hány videónál tartok?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#165486) crok válasza Somatom (#165485) üzenetére


crok
Topikgazda

Kukik? :D Big data egyébként megmondja. Egy-egy weboldalbetöltési kéréssel kéréssel nem csak annyi megy ám ki hogy idenekemaztavideót (a kis GET-ed mellé azért elég vastagon megy ki info).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#165487) Somatom válasza crok (#165486) üzenetére


Somatom
veterán

Na, de több készülékről, többféle nettel, különböző helyszínekről használva honnan tudja a Gugli, hogy mind én vagyok?
Böngésző privát mód, követés elleni védelem nem javít a helyzeten?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#165488) crok válasza Somatom (#165487) üzenetére


crok
Topikgazda

Kutyát nem érdekli hogy te vagy-e vagy bárki más aki megnyitotta a linket, nem is erről szól az üzenet se.. ettől még az adott eszközön az adott programban való linkmegnyitással összeköthető hogy van-e reklámblokkolás vagy nincs és utána megtagadhatja a lejátszást. A cookie törlés / manipulálás valszeg segíthet ilyenkor, vagy a linkenkénti sandbox-ban futtatás esetleg. A privát mód se lesz jobb, pontosan ezek miatt. Lehet majd cookie-kat megtagadni, jöhetnek majd a userscript-ek megint, hjajj de szép lesz :D Elérik azt a szintet majd hogy a sok vesződés a sok reklámblokkolósdival oda vezet hogy megunod aztán kifizeted :D Trallalla..
Ajánlom esetleg majd unalmas perceidben nézd meg a böngésző developer mode-ban hogy egy YT link megnyitásával a GET után pontosan mi is történik közted meg a YT közt. Azt hiszem nagyon meg fogsz lepődni.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#165489) Somatom válasza crok (#165488) üzenetére


Somatom
veterán

Engem nem érint. Próbáltam ezt a Revancedet, de csak a rendes, böngészős felületen működik a magyar nyelvre fordítás. Úgyhogy nézem/ugrom a reklámokat, ahogy eddig is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#165490) zelos válasza Probert75 (#165483) üzenetére


zelos
aktív tag

Oroszoknak nincs yt reklám a szankciók miatt, ha blokkolni fognak majd onnan youtube-ozok. :DDD

(#165494) Cs1csó válasza zelos (#165490) üzenetére


Cs1csó
félisten

Irkutszkot ajánlom, közel van a Bajkál-tó biztos van szélessávú internet a városban valami munkát is találhatsz.
Vagy északabbra az egyik gulágra pl. egy kénbányába dolgozni, onnan is netezhetsz.

(#165495) Somatom válasza Cs1csó (#165494) üzenetére


Somatom
veterán

Nem egyszerűbb vmi VPN? :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#165496) Cs1csó válasza Somatom (#165495) üzenetére


Cs1csó
félisten

A könnyebb út a sötét oldalra vezet! Mennyivel több izgalmat ígér az én javaslatom?

(#165497) DrKapocs válasza crok (#165482) üzenetére


DrKapocs
őstag

Vajon ez hogyan fogja érinteni a NewPipe, Ymusic, stb. appok használóit? :F

[ Szerkesztve ]

(#165498) Cs1csó válasza DrKapocs (#165497) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez egy folyamatos harc, tehát erre is lesz valamilyen "gyógyír" megoldás.

(#165499) oba


oba
addikt

Google messages appban miért nem tudok a linkekre kattintani amit üzenetben kapok? Sima szövegként jönnek, nem lehet kikkelni rá, de még kimásolni sem tudom. RCS üzenetekről van szó. Töröltem már a messages app cachet is, de nem segített. Az app beállításaiban a webes előnézet be van kapcsolva, de kikapcsolt állapotban sem működik. Ötlet? 🙂

(#165500) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Hogy tudok átköltözni egy Samsung telefonról egy Poco készülékre? Van rá valami app? Mint a Smart Connect , vagy HiSuit , vagy más egyéb app?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.