Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21501) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Valaki használja a FRAPS nevü kis progit amivel videókat lehet rögzíteni...játékokból.

A progi rendesen működik és tömörítetlenül veszi a képet és a hangot is .avi kiterjesztéssel.
SSD-re próbáltam először de az a 30 GB szabad hely 12-14 perc videórögzítésre elegendő csak.

Gondoltam a NAS-ra veszem fel ideiglenesen , amíg emészthető méretre nem konvertálom.

A gondom az , hogy a FRAPS szerint FAT/FAT32 fáljrendszert használ a nas azért autómatukusan 4 GB-s szeletekre vágja a rögzített videót....

Na ezt szeretném valahogyan kikerülni / orvosolni.

( Tudom, hogy a VirtualDub-al vagy az MKVmerge nevű programokkal össze lehet fűzni ...csak szerettem volna ezt a lépést kihagyni ha lehet. )

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#21502) E.Kaufmann válasza Magnat (#21499) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

1. Dyndns regisztráció és arra átirányítani a leveleket?
2. passz, amúgy se illik nagyméretű csatolmányokat küldeni mailban, sok helyen még erősen korlátozott a fogadott levél mérete.

Mik a tapasztalataid amúgy a levelezőrendszerével? Hány felhasználód van? Érdekelne a levelezőszerver célú felhasználás, persze tudom, ne várjak túl sokat :)

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#21503) Magnat válasza E.Kaufmann (#21502) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

A Synology dyndns nem támogat mx rekord átirányítást, megcsinátam egy másik ddns szolgáltatónál, de úgy sem jó... A szerveren lévő fiókokból lehet egymésnak küldeni, de igazából ez nekem elég is lenne, mivel nem valódi levelező szervernek kellene, ezt a részét csak kíváncsiságból kérdeztem... Amire valójában kellene az az, h ismerősömnek van olyan előfizetése, h korlátlan web és email... Így ha pl kell küldenem neki valamit a nasról, belépek, elküldöm a mailt (Sanya, ezért nem jó a linket küldeni, ahogy írtam is), ő meg leszedi a csatolmányt és így ingyen utazik a cucc. Kiprobáltam egy 90 MB-os pdf-fel, szépen átment, csak ugye amikor becsatolom, az nekem nagy fileoknál elég nyűgös, mivel ide-oda megy köztem és a nas között. A Sendmailt akarom kipróbálni, ami ugye parancssori levélküldő, ha azzal sikerülne, írok rá egy scriptet és ssh-t belépve küldhetem is a fileokat. :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21504) E.Kaufmann válasza Magnat (#21503) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Akkor fordítsd meg, regisztrálj másnál domain nevet, és annak az MX rekordját irányítsd a Syno dinamikus DNS címére. Ha úgy se céges levelezés, nem mindegy mi lesz a domain név? Csak ne felejtsd el az a domaint beállítani a levelezőszerverben, nehogy eldobálja a leveleket, mert nem jön rá, hogy neki szólnak.
90 megás mail küldés akkor sem egészséges, a DSM kiegészítő csomaggal nagyon szépen tud Dropbox fiókkal szinkronizálni pl, ha zártkörű a buli.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#21505) Magnat válasza E.Kaufmann (#21504) üzenetére


Magnat
veterán

Ezt csináltam, de vmiért nem megy, másrészt viszont lényegtelen is, mert nem valódi mailra kell, szóval ha küzdök vele, csakis azért, h tudjam hogy működik :)
Pedig én 1.5 gigás mjv-kat terveztek küldeni, kíváncsi leszek, meddig lesz korlátlan az ingyenes email :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21506) gbors válasza Borisz76 (#21501) üzenetére


gbors
nagyúr

A következőt lehet megpróbálni: egy NTFS-es partícióra csinálsz mklinkkel egy szimbolikus linket a NAS megfelelő folderére (pl: c:\NAS\frapsvideok -> \\(NAS neve)\videok\fraps), és azt a foldert adod meg a FRAPS-nak (ie. c:\NAS\frapsvideok). Nem vagyok benne biztos, hogy menni fog, de egy próbát megér.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#21507) Ranger^41 válasza Varszegig (#21496) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Igen, közben rájöttem, hogy kéne egy bérelt fő domain, ami alá subdomainként be lehetne hivatkozni a nas címét. kár :(

(#21508) s_henderson


s_henderson
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, van-e tapasztalata valakinek x264 enkódolással kapcsolatban Synology NAS-on? Ha igen, milyen programmal, beállítással, stb.

[ Szerkesztve ]

(#21509) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Ha a mobil appok-ban HTTPS-en keresztül csatlakozom a NAS-hoz céges wifi hálózatról, akkor a rendszergazda láthatja, hogy én milyen mappákhoz és fájlokhoz végzek hozzáférést, vagy pedig csak a cél IP címet látja?

(#21510) E.Kaufmann válasza Mauzes (#21509) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Szerintem, ha nagyon akar, ssh-n keresztül biztos elég infót kinyerhet a DSM-ből, amúgy passz. Ha ennyire nem bízol benne, vagy nyomd fel a főnökségnek, vagy ne csinálj olyat amit nem kéne munkaeszközön :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#21511) Doky586 válasza E.Kaufmann (#21510) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez elvi kérdés. Most vagy tudod a választ vagy nem..

A Bankok is https-t használnak. A forgalomból megállapítható hogy a pénzfelvételi vagy hiteligénylési oldalt nézegeti valaki..?

(#21512) Magnat válasza Mauzes (#21509) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

ha a nas otthon van nálad (ezt nem írtad, de feltételezem :) ), akkor biztosan nem fogja látni, kivéve akkor, ha középreállással átküldni egy vmi állomáson a forgalmat, de ha beimportálod a nas tanúsítványát akkor még ezt is kizárhatod - vagy ha hivatalosan aláírt cert van a nason.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21513) E.Kaufmann válasza Doky586 (#21511) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Milyen elvi kérdés?
A DSM egy *Nix rendszer (linux/BSD, passz), már a felület is sok lehetőséget ad a naplózásra: [link].
Amit meg a napló nem mutat, azt meg kinyeri SSH-n parancssorból. Nem kell itt megtörni a HTTPS titkosítást, az csak a DSM http szerverének a forgalmát titkosítja, de aki a DSM-hez hozzáfér, az kis túlzással és sok ismerettel bármit megtehet.

Magnat: Én fordítva értelmeztem, de a tied a logikusabb :D

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#21514) kaciokos


kaciokos
őstag

Lemezek leállításával kapcsolatban mi az okosság? DS215J 2 db WD RED-del. Torrent is megy rajta folyamatosan, de nem túl sok (15-20). Most 2 órára van állítva az inaktivitási lekapcsolás, így a log tanulsága szerint naponta 1-3 alkalommal leállítja őket. Jó ez így, vagy inkább menjenek folyamatosan, melyik árt kevésbé a diszknek?

(#21515) Magnat válasza Magnat (#21503) üzenetére


Magnat
veterán

Nah, némi netturkászás után sikerült rávennem a sendmailt (ami egy parancssori mailer progi), h tudjak vele csatolmányt küldeni, az egészet ssh-n bárhonnan el tudom indítani és paraméterben tudom neki megmondani, mi legyen a csatolmány. Persze volt némi nehézség, mert pl a base64 parancsot a Syno alapban nem ismeri, de szerencsére az openssl-nek van olyan módja, h meg lehet oldani vele a kódolást ... meg mivel nem fut rajta bash, így a scriptet is le kellett butítanom és a file mime típusát sem sikerült felismertetni, mert a get_mimetype fv-re is hibát dobott az ash, de sikerült azt is kicselezni. Ha vkit érdekel, bemásolom a scriptet ha otthon leszek.
Egyébként ha beállít az ember egy Gmail relayt akkor azon keresztül is lehet küldeni vele.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21516) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!

Laptoppal töltök le wifin keresztül egy hálózatra kötött nasra. A letöltési sebesség csak 300-400 kB, a max 1.2 MB-al szemben. Ez mitől van? Ha a laptopra töltök simán akkor meg megy teljesen.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#21517) McAdam6 válasza kaciokos (#21514) üzenetére


McAdam6
tag

Red-nek jobb a folyamatos üzem.

(#21518) Mezga Aladár válasza McAdam6 (#21517) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

??

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21519) Multibit válasza Flowtation (#21516) üzenetére


Multibit
veterán

Miért jobb ez a megoldás annál, mint ha NAS-sal töltenél le?

[ Szerkesztve ]

(#21520) Flowtation válasza Multibit (#21519) üzenetére


Flowtation
őstag

Arra gondolsz, hogy miért nem a nas webes felületét használom? Igazából csak megszokás miatt, egy jó ideig csak a laptopra töltöttünk, de most már kell a hely, meg van két nasom is, de csak az egyiken van torrent kliens.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#21521) Multibit válasza Flowtation (#21520) üzenetére


Multibit
veterán

A NAS-on történő letöltéshez nem feltétlenül kell a NAS webes felületét használni. Ha ragaszkodsz a szokásaidhoz, telepíts Transmissiont a NAS-ra, a laptopra meg egy Transmission Remote GUI-t!

[ Szerkesztve ]

(#21522) Flowtation válasza Multibit (#21521) üzenetére


Flowtation
őstag

Ez egy ib-nas4210b, nem tudom lehet e telepiteni rá bármit is? Amúgy használok egy raspberryí pi-t medialejátszásra, arra is tudnék transmissiont tenni. Igazából csak annyit szeretnék, hogy ha letöltünk egy filmet, akkor menjen egyből a megosztásba, ne kelljen másolgatni, meg ilyesmi. Ja és hogy az asszony is tudja kezelni. :)

Most megint leállt a letöltés és újra fel kellett mappelni a meghajtót, mert a k.csög windows nem tudta elérni. :W

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#21523) MrCsiT válasza Flowtation (#21520) üzenetére


MrCsiT
addikt

még jobb: létezik chrome plugin, amit ha beállítasz a NAS-hoz, és a NAS-on fut a torrent szolgáltatás, akkor azonnal a NAS kezdi el a letöltést -kimarad a noti, nyugodtan le is kapcsolható - bár a modernebb, min. i3-as laposok 20W körül fogyasztanak netezéskor, szóval sokkal több aligha lesz a fogyasztása letöltés alatt..

Flowtation: ez egy Synology topic. Nem feltétlenül fognak tudni segíteni a problémád megoldásában.
A helyedben, szaktopicot keresnék a megoldásra..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#21524) Flowtation válasza MrCsiT (#21523) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi! Megpróbálom a plugint. :R

Tudom, hogy synology topic, de se raidsonic, se icy box topicot nem találtam, legalábbis olyat ami forgalmas lenne. Igyexem nem offolni többet.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#21525) kaciokos válasza Mezga Aladár (#21518) üzenetére


kaciokos
őstag

Ööö, ez azt jelenti, hogy szerinted meg nem?

(#21526) Mezga Aladár válasza kaciokos (#21525) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Felhasználás függő. Ha csak üresben megy órákig, akkor nyugodtan leállhat.
Én 1 órára állítottam.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21527) kaciokos válasza Mezga Aladár (#21526) üzenetére


kaciokos
őstag

Tipikusan az esti órákban használom, de fut rajta folyamatosan 15-20 torrent, azt meg nem tudom, hogy ezeket épp mikor viszik. Kár, hogy a Syno nem kezeli külön a két diszk leállítását, mert akkor az egyik tényleg csak akkor kéne, hogy menjen, amikor használom.

(#21528) Zsadi


Zsadi
őstag

Olyannal találkozott már valaki, hogy a Surveillanceban a kamera előnézeti, illetve valós idejű képét nem adja be?
Az IP kamera alatt be van állítva, képet is mutatja kicsiben, de ha a fentieket nézem, akkor semmi.
(A program által kért pluginek telepítve)

(#21529) istvan170


istvan170
aktív tag

DS213J-ről upgrade 216playre. Minden beállításom, adatom kéne úgy, ahogy van. A költözködés hogyan zajlik? 2x3TB van jelenleg synology hybrid raid-ben. Átteszem az újba és kész, vagy...?

(#21530) Mezga Aladár válasza kaciokos (#21527) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Akkor tök mindegy. Bármire állítod, menni fognak a lemezek.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21531) Doky586 válasza kaciokos (#21527) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Minnél többet van ki/bekapcsolva egy hdd annál hamarabb tönkremegy.. A folyamatos üzem ami kedvez az élettartamnak.

(#21532) Mezga Aladár válasza Doky586 (#21531) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem értünk egyet. Minden a mértéktől függ. Ha naponta 10 ki/be kapcsolod az persze h., rosszabb. De ha idle állapotban van 5 órát az is értelmetlen.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21533) tobias40 válasza Zsadi (#21528) üzenetére


tobias40
veterán

Milyen böngészővel nézed?
Nekem a chrome-val nem ad képet mert nem települ hozzá a plugin,az IE böngészővel tökéletes... :C

(#21534) Patice válasza istvan170 (#21529) üzenetére


Patice
Topikgazda

Elég egyszerű.

Konfigurációt mentsd le, állítsd le a 213j-t, vedd ki a lemezeket és rakd át, az 1-es lemezt az 1-es helyre(!), 2-est a kettesre, 216play-t bekötöd, helyére rakod, start.

Ezután Synology Assistant-al PC-ről megkeresed a hálózatodon a 216play-t és ha minden igaz azt kell majd kiírnia, hogy "migrálható". Ha ezt írja ki, akkor migráld a rendszert. Ha kész, azután ha kell betöltöd a korábbi konfigurációs mentést (a biztonsági mentés és visszaállítás menüben) és kész is vagy.

Ha esetleg nem írja a lemezekre, hogy migrálható, akkor gyere ide vissza kérdezni. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21535) istvan170 válasza Patice (#21534) üzenetére


istvan170
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a gyorstalpalót! :R

Mac-ről csinálnám, gondolom nincs változás úgy se.

[ Szerkesztve ]

(#21536) Patice válasza istvan170 (#21535) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nincs.
Nem néztem utána, de gondolom van Mac-re is Assistant.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21537) Sonja válasza Patice (#21536) üzenetére


Sonja
veterán

Windows, Mac és Linux-ra (deb és rpm is (32/64bit)) is van Synology Assistant! :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#21538) Doky586 válasza Mezga Aladár (#21532) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor neked mi a véleményed? A vagy B vagy C ? (nincs D variáció)

A: a ki-be kapcsolások száma (smart-4) egyenesen arányos az élettartam hosszával
B: a ki-be kapcsolások száma (smart-4) fordítottan arányos az élettartam hosszával (ezt mondtam én)
C: a ki-be kapcsolások száma (smart-4) nincs összefüggésben az élettartam hosszával

A és C esetben akár 1percre is lehetne állítani a kikapcsolást (az üresjárati időt)
A kikapcsolás ~5W energiamegtakarítással jár. azaz ha az idő 50% ban sikerül kikapcsolni akkor is ~havi 100Ft alatt marad a 'kikapcsolási' nyereség..

[ Szerkesztve ]

(#21539) Mezga Aladár válasza Doky586 (#21538) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Képes voltál 1 darab értéket kiragadni? :W
Az üzemórákat miért nem nézed?
Vagy a parkolások számát?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21540) Doky586 válasza Mezga Aladár (#21539) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Képes voltál 1 darab értéket kiragadni?"
Mert csak erről az egy értékről beszéltünk: a diszk leállításáról ami a NAS menüjében kapcsolható.. Ha te a parkolásról, hőmérsékletről vagy a gyorsulási szenzor értékeiről is beszélni akarsz arról nem tehetek..

(#21541) Mezga Aladár válasza Doky586 (#21540) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A lemez élettartamát nem 1. érték kiragadásával lehet meghatározni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21542) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Zyxel (310S) NAS felhasználó vagyok, így kicsit azokhoz szólnék akik attól a márkától jöttek "át", de persze más is írhat tapasztalatokat.

Bő egy éve teljesít szolgálatot, elég sok mindent belőttem rajta, főleg a torrent RSS figyelésre szántam sok időt és bár jól működik, a fapadosabb karakteres beállítás miatt sokszor macerás a kezelése. Olvastam és látom is, hogy a Synology azért lényegesen profibb SW téren. A letöltő programja is okosabb. RSS beállítást illetően érdeklődnék, hogy ki mennyire használja és elégedett vele. Zyxelnél én még az Automatic progit használom, az egy előre megadott filmet is tud figyelni és ha elérhető lesz nC...on akkor frankón el is indul a letöltés.

Egy egy lemezes DS115j-t néztem ki.

Köszi!
T

(#21543) kaciokos válasza Mezga Aladár (#21541) üzenetére


kaciokos
őstag

Azonos körülmények között nyilván máris két értékről beszélünk: ki/be kapcsolások számáról és a futott üzemórákról. Nyilván, ha folyamatosan mennek, az utóbbi lesz sok, ha kicsire veszem a leállítási időt (most 2 óra), akkor az előbbi.

Hmmm, az igazság odaát van? :)

(#21544) Mezga Aladár válasza kaciokos (#21543) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Érdekes te egyből megértetted.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21545) Doky586 válasza kaciokos (#21543) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem a belő lemez-hibernálást Soha-ra állítsd, de ha Aladárt követed akkor lehet 10percre rakni, aztán meglátod mi lesz...

[ Szerkesztve ]

(#21546) Zsadi válasza tobias40 (#21533) üzenetére


Zsadi
őstag

IE-vel.
Az az érdekes, piciben beadja a kamera képét, jobb oldalt, de ha rámegyek akkor nem, csak homokórázik.
A felvétel megy, azzal nincs baj.

(#21547) Mauzes válasza Doky586 (#21545) üzenetére


Mauzes
őstag

Én nem értek hozzá, de én is úgy gondolkodtam, hogy a hibernlás legyen off, mert az nagyon sok ki-be kapcsolást eredményezne. Viszont éjszakára meg belőttem egy mindennapos 7 órás szünetet, mert ez picit energiatakarékosabb, csökkenti a hdd üzemidőt, de még azért nem indukál olyan sok ki-bekapcsot.

(#21548) @KIKI@


@KIKI@
újonc

Sziasztok!

Hétfőn egy Synology DS216+ tulajdonosa leszek. Van egy kb. 5-6 éves Dlink302 amiből szeretnék átköltözni.
Mi ennek a legegyszerűbb módja?

Előre is köszönöm a választ.

Üdv.:

Krisztián

(#21549) Mauzes válasza @KIKI@ (#21548) üzenetére


Mauzes
őstag

Gondolom, hogy egy DNS320-ra gondoltál.

Hány lemezed van benne? És milyen fájlrendszerben?

(#21550) TorPe


TorPe
tag

Sziasztok!
Van egy szuper hikvision ds 2cd2032 kamerám, amit Mikrotik 260GSP switchel szerettem volna meghajtani, de sajnos nem működik. Nem kap elég áramot az a fránya kamera. Van valakinek ezzel tapasztalata?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.