Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) Patice válasza Süvi (#21699) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én először törölném a csomagot, mert csak így törli le a verziókat. Ha felszabadult a hely, akkor mehet vissza a csomag és mielőtt kliens oldalon szinkronizálnánk be kell állítani a kívánt verziók számát.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21702) Süvi válasza Patice (#21701) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm az ötletet.
Sajnos ezt már megcsináltam, ahogy korábban javasoltad, de sajnos fel év alatt elfogy a helyem, pedig nincs szinkronizalva csak kb. 600gb a 4tb ős winyon, és 1,3 THB film cloud nélkül. :( :(
Ezért remelem, hogy megoldja

(#21703) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Hali!

DS213
Régebben csak akkor játszotta ezt a NAS (sőt, még most is), mikor az én gépemről WiFi-n keresztül próbáltam valamit a NAS-ra juttatni, de most a pendrive fizikálisan benne a NAS első USB portjában és a másolási sebesség ugrál 1,25MB/s és 0 Kb/s között.

Kicsit furcsa, idegesítő, abszurd és sorolhatnám a szinteket, amiken végigvergődtem, míg eljutottam oda, hogy megint írjak nektek.

A másolást az én Windows 10-emen keresztül indítottam el (copy & paste).



Miért lehet ez? Most mindjárt megszakítom és megpróbálom a másolást elindítani a webböngészőn keresztül, belépve a NAS interface-ébe, de kicsit macerás és lassú az odáig eljutás, Win-en keresztül pikkpakk megvan.

U.I.: Az előbbi módon indítva a tevékenységet 12-14MB/s között másol. Ha van valami ötletetek a Windows-os másolás nehézségére, kérlek mondjátok el nekem.

:R

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#21704) Doky586 válasza Hiperhuje (#21700) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Miért kötekedsz velem?

A tények:
-én javasoltam először hogy NEM éri meg synology routerre váltanod..
-te tartottad először 'érdekes'-nek a routercserét... (#21667)

[ Szerkesztve ]

(#21705) jakkrisz


jakkrisz
csendes tag

Hali!

Synology NAS-al kapcsolatban kérném segítségeteket.

Ismerkedem a rendszerrel és van 1-2 dolog az elején , amivel elakadtam.

1. OSX-en szépen látom a NAS-t a Shared alatt, ha rámegyek akkor köteteket feltudom csatlakoztatni. Ellenben hogyan kell csatlakoznom OSX alatt a NAS-hoz, hogy ne kelljen felcsatlakoztatnom minden megosztott kötetet, hanem mappaszerűen lássam őket. Melyik a legjobb csatlakozási fajta OSX alatt?

2. QuickConnectet engedélyeztem. Synology fiók beállítva. Megkaptam az ID-t, a webböngészőhöz a linket, amin eltudom érni mobilon.
A külső hozzáférésnél synology.me hozzáadva, állapot normál. EZ-internet lefuttatva, hálózati környezet ellenőrzése piros felkiáltójel, többi jó, végigmenve Port beállítás, DDNS pipa. WebDrav engedélyezve.

DSM alatt viszont, a router beállítás fülnél a csatlakozás ellenőrzésénél nem sikerülteket dob kimindenhez.

Valamit kihagytam? Hogyan tudom elérni, hogy külső appal elérjem? Nem a synology appokra gondolok, hanem olyannal, amivel ftp-vel, vagy Webdraval tudok.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#21706) #56573440 válasza jakkrisz (#21705) üzenetére


#56573440
törölt tag

Routerben a portok forwardolva vannak?

(#21707) jakkrisz válasza #56573440 (#21706) üzenetére


jakkrisz
csendes tag

A WebDrav 5005-ős portot forwaldoltam próbaképpen, de mindegyiket állítsanak be? Egyéb fontos beállítás?

(#21708) Multibit válasza Darko_addict (#21703) üzenetére


Multibit
veterán

A Win10-es géped wifi-n kapcsolódik a routerhez?
Amikor Windowszal másolsz feleslegesen járatod a másolandó adatokat: NAS -> PC, PC -> NAS, NAS -> pendrive. Ha mindezt a bizonytalan wifi-vel teszed, még rosszabb a helyzet!

[ Szerkesztve ]

(#21709) #56573440 válasza jakkrisz (#21707) üzenetére


#56573440
törölt tag

nálam a webes felület külső eléréséhez ment még egy 5000 és az ftp-hez a 21.

(#21710) Proxy2 válasza jakkrisz (#21707) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Javaslom a WebDAV eseten a titkosított partot is átirányítani 5006.

Proxy5

(#21711) jakkrisz válasza #56573440 (#21709) üzenetére


jakkrisz
csendes tag

Nem jött be! dd-wrt van a routeren, ha ez valamit számít.

(#21712) Arolotifar


Arolotifar
őstag

Friss update érkezett: 5.2-5644 Update 5 [link]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#21713) #56573440 válasza jakkrisz (#21711) üzenetére


#56573440
törölt tag

őőő fix ip-n ül a nas? arra a fix ip-re lőtted be a routerben a portokat gondolom

a nem jött be az egészen pontosan mit fed?

(#21714) jakkrisz válasza #56573440 (#21713) üzenetére


jakkrisz
csendes tag

Igen, fix ip-n van, DHCP tartományon kívülin (ha számít valamit). A routeren arra lőttem be.

(#21715) Darko_addict válasza Multibit (#21708) üzenetére


Darko_addict
őstag

Igazából valahogy így néz ki:

PC -> Router1 <-> Router2 -> NAS

PC, NAS kábellel kapcsolódik a saját routerjére. Azt hittem, ha W-on keresztül csinálom, csak "kiadom" a parancsot másolásra. :((

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#21716) Madwe válasza Darko_addict (#21715) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem, sajnos olyankor feleslegesen utaztatsz adatokat - nas feltölt pc letölt, pc feltölt nas letölt a pendrivera. Total Commanderben próbáld meg még h ott indítod el a folyamatot, az sokkal jobb értékeket ad nálunk wines másolás esetén is amikor nasról nasra teszünk dolgokat.

(#21717) Multibit válasza Darko_addict (#21715) üzenetére


Multibit
veterán

A felesleges adatutaztatást kerüld el, mert az nagyban lassítja a másolást! Ha a két router között csak wifi-s kapcsolat van, az gáz az adatforgalom szempontjából. Ha NAS-ra kötött háttértárra/háttértárról (pen, HDD) akarsz másolni, esetedben a File Station vagy az MC a leghatékonyabb eszköz.

(#21718) Borisz76 válasza Darko_addict (#21715) üzenetére


Borisz76
veterán

2 módon lehet "gyorsítani.

1. Pendrive-ot a PC-be dugod és TC-el NAS-ról PD-ra másolsz.
- Szűk keresztmetszet lehet a hálótat...

2. PD-ot a NAS-ba dugod és a File Station-nel másolsz.

Mindkét esetben fontos a PD írási sebessége és a használt USB szabvány fajtája ( 2.0 vs 3.0 )

Mod : Most látom csak, hogy a 2 db router NEM kábellel van összekötve....

Akkor a 2. megoldás a nyerő.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#21719) Doky586 válasza jakkrisz (#21714) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a routeren már kézzel beállítottad a portforwardot akkor a nasos NE állítsd be UPnP-vel ugyanazt..

Meg olyan hülyeséget se állíts be kézzel hogy az 5 és 6 is ugyanarra az 5-re küldöd.. lehet csak elgépelted, de ez is akadályozhatja a működést.

[ Szerkesztve ]

(#21720) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Oké srácok, teljesen világos! Eddig nem is sejtettem, hogy így működik a dolog, ha Windows-on keresztül indítom a másolást.

Még egy, hátha tudtok rá valamit mondani: egy ideje, ha a gépemről töltenék fel valamit a NAS-ra, az előbb leírt összeköttetésen keresztül, sokszor leesik 0-ra az átviteli sebesség. Valami megváltozott, mert azelőtt ezt nem csinálta. Ha tippelnetek kellene egy dologra, mi változhatott meg? Mint írtam, csak egy ideje csinálja, de nem tudom felidézni, módosítottam-e valamit.

Köszönöm!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#21721) jakkrisz válasza Doky586 (#21719) üzenetére


jakkrisz
csendes tag

Elírás történt. Már közzététel után javítottam. Kivettem NAS-ból a portokat. A ruterből is töröltem az Udnp-ből és manuálisan beállítottam őket a Port forwarding-ba.

Hálózati böngészőbe begépelve a ...synology.me gazdanevemet a router wan Ip-címére visz.

Mobilon böngészőbe beütve tölt egy jó darabig, aztán semmi.

[ Szerkesztve ]

(#21722) Madwe válasza jakkrisz (#21721) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha a saját wifiden vagy, akkor "kintről" a külső ip címedet beírva nem fogsz visszatalálni jó eséllyel, a külső hozzáférést mindig külső kapcsolattal ellenőrizd :D

Ha kinti hálózaton megpingeled a synology.me-s címedet akkor jön válasz? első körben ezt derítsd ki, mert ha igen akkor valóban a portforward meg hasonlóakkal kell babrálni, de ha nem akkor a ddns beállításokkal lesz a gond, vagy pl natolt hálózat mögötti ip címet kapsz az ispdtől.

(#21720) Darko_addict Lehet lett új szomszédod, több wifi lett a környékeden s az zavarja a hálózatodat pl :) Milyen egyébként a 2 router? n-es legalább?

[ Szerkesztve ]

(#21723) jakkrisz válasza Madwe (#21722) üzenetére


jakkrisz
csendes tag

Nem tudom pingelni. A quickconnect.to címemről jön válasz, de a synology.me címről nem.

(#21724) Quentin82 válasza genndy (#21684) üzenetére


Quentin82
csendes újonc

Köszi a segítséget, Bobbacsi, neked is köszönöm.

(#21725) Madwe válasza jakkrisz (#21723) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha itt belépsz a ddns-es accountoddal, akkor zöld pötty van a hozzáférésednél? A dsm-ben is le tudod ezt ellenőrizni a külső hozzáférésnél a vezérlőpultban.

[ Szerkesztve ]

(#21726) jakkrisz válasza Madwe (#21725) üzenetére


jakkrisz
csendes tag

Igen. DS file és Phot Photo appal el is érem, innentől neten van gondolom.

Külső Hozzáférésnél is zöld Normál.

[ Szerkesztve ]

(#21727) FAQtyA


FAQtyA
tag

Sziasztok!
Hozzáértő segítséget szeretnék kérni, én "kuka" vagyok linux tekintetében. 2 lemezes Synology telepítésénél akadtam el. Ha jól értelmezem az eddig összeszedett információkat, akkor a RAID 1 és az SHR, kb. ua. Javítsatok ki, ha nem így van. Ami a gondom, hogy melyik fájlrendszert válasszam: ext4, vagy btrfs. Az ext4 RAID-ről tudom, hogy katasztrófa helyzetben egy Ubuntu live alól tudok róla fájl szinten menteni, ezt ki is próbáltam, gyönyörűen működik. De sajnos még nem volt időm ezt a btrfs esetében is tesztelni, viszont haladnom kellene. Persze azt nem tudom, hogy egyébként működik-e a dolog. Sok hasznos újdonsággal bír a btrfs, de nem tudom elég stabilan tudja-e. Mit javasoltok? Első sorban felhőcske funkciót látna el a NAS, jelenleg 3 felhasználós cégben, hogy bárhonnan elérjék a sok-sok doksit, amiket közösen termelnek. (xls, doc, pdf, stb.). Igaz pont ezen okból lenne előnyös a btrfs.
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#21728) FAQtyA válasza jakkrisz (#21726) üzenetére


FAQtyA
tag

Bocs, hogy belekotyogok... Ugyan ezen problémába futottam bele én is. Nekem T-s kábeles home getway-em van, ami után lóg egy router. Megcsináltam a szükséges port forward-ot a belső routeren, de nem akart működni a dög. Erős töprengés után jöttem rá, hogy a szolgáltatói eszközön is kell forward a belső routerem felé. Utána hasított minden. Lehet nálad is ilyen gond van.

(#21729) jakkrisz válasza FAQtyA (#21728) üzenetére


jakkrisz
csendes tag

Köszi!
Most próbálkozok azzal is, de kicsit nehéz, hogy az ember annyira nincs benne ebben a dologban.

(#21730) Patice válasza FAQtyA (#21727) üzenetére


Patice
Topikgazda

btrfs még elég új a fájlrendszerek között, szerintem semmivel sem instabilabb az ext4-nél.

Szvsz. próbáld ki, de mindig legyen napi mentésed az adataidról + fájlszinkronizáció ezért lehet hasznos, mert akkor a kliens gépeken, vagy felhőben van meg az adat.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21731) jakkrisz válasza FAQtyA (#21728) üzenetére


jakkrisz
csendes tag

Közelebb kerültem a javaslatod alapján. az 5000-es, 5005 és 5006-os és 80-as portot beállítottam és most már tudom pingelni, de még mindig nem érem el.

Valami még hiányzik de nem tudom mi :(

(#21732) Doky586 válasza jakkrisz (#21731) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha neked nem is sikerül, lesz aki majd belép hozzád... (Nigériából)

(#21733) jakkrisz válasza Doky586 (#21732) üzenetére


jakkrisz
csendes tag

Lehet, ha így folytatom. Szívesen veszem a tanácsokat, megoldásokat. Ha nincs csak próbálkozni tudok.

(#21734) metron válasza Doky586 (#21659) üzenetére


metron
tag

@Doky, @varszegig

Koszi a valaszokat. Nincs NAT-olva a Digi netje. Felhivtuk oket.
Kiprobaltam mar mindent, lehet a router port forwardja vacakol.. Ugy tunik be van allitva, be is volt, mukodott is. Most meg nem. De egy olcsobb engenius router.
Lehet csere es jo lesz.. Meg nem tudom, mert 1000+ km-re vagyok a helyszintol es nincs szakerto supportom:(

(#21735) Proxy2 válasza jakkrisz (#21731) üzenetére


Proxy2
aktív tag

A 80-as port és az 5000-es a sima HTTP felületéhez kell, e helyett az 5001 -es port a javasolt, természetesen álítsd is be hogy a HTTPS felületet használja.

5005 es 5006 a WebDAV-hoz kell, itt is én az 5006-ost hagynám meg, mert az a HTTPS alapú.

Ha megmondod milyen szolgáltatásokat akarsz akkor megírjuk melyik portok kellenek.
Vagy itt megtalálod.

Ha dupla nat van a két router miatt azt érdemes rendbe tenni!

Proxy5

(#21736) Madwe válasza jakkrisz (#21733) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha jól értem a szolgáltatói modemed router is és azon is portforwaldolsz de van egy rendes routered is? ha így van, akkor a szolgáltatói modemet állítsd át bridge módba router módból - két router csak ritkán kellhet pl alhálózatok miatt s nem árt ha tudja az ember mit csinál :D

Azt h ezt hol tudod megtenni függ attól is milyen modemed van, a upc-nél pl a felületén a rendszer - switch mód útvonalon találod.

Gondolom a rendes saját routereden állítottad be a neked tetsző dhcp tartományt, foglalásokat stb. Ha ez így van mostmár minden rendben lesz - ha nem így volt, azon állítsd be még mielött a modemedet bridgebe teszed. Eddig jó eséllyel pl a modemed is dhcp szerverként is üzemelt, ez már kapásból nem jó s valahol ott kereshető a problémád is :D Meg lehetne oldani 2 routerrel is, de macerásabb sokkal.

Ezek után már elég csak a saját routeren belőni a port forwardokat s minden rendben lesz!

[ Szerkesztve ]

(#21737) jakkrisz válasza Madwe (#21736) üzenetére


jakkrisz
csendes tag

Köszi az infót. Most melozok, holnap megpróbálom, ha lesz idom. Valóban egy Telenoros Huawei mobil wi-fi-s routerem van, ami DHCP-vel adja a Asus nagy routeremnek a netet ami osztja tovább. Dd-wrt-vel van megoldva.Közben kiderült hogy a pingelés azért nem ment, mert a Telenor routeren tiltva volt a ping.

(#21738) jakkrisz válasza Proxy2 (#21735) üzenetére


jakkrisz
csendes tag

Köszi a segítséget. Egy Dd-wrt még fel tudok tenni egy routerre, de ez már meghaladja a keessegemet. Idővel lehet megoldanám, de már egy napom ráment.

(#21739) FAQtyA válasza Patice (#21730) üzenetére


FAQtyA
tag

Én is a próba felé hajlanék, de a bogár a fülemben azt mondja, hogy ha a vas megadja magát, akkor az ext4-es diszkek átpakolhatók bármelyik synology-ba, és az felnyalja a rendszert. De ha a btrfs-t használom, azt csak néhány új vas tudja kezelni. Emiatt lehet mégis az ext4-et kéne választanom? Szerinted?

(#21740) Doky586 válasza Tuomas (#21477) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sikerült már olyan tanúsítványt beszerezned hogy a win-be felmountolható legyen a WebDAV meghajtó..?

Másnak se sikerült? soha senkinek?

(#21741) jakkrisz válasza Madwe (#21736) üzenetére


jakkrisz
csendes tag

Nem jutottam sok mindenre a Szolgáltató eszközével. Nem is router, hanem egy mobile hotspot ahol a módot nem tudom változtatni

A dd-wrt firmware alapbeállítását nagyon nem módosítottam, csa a 2.4-es antennát állítottam át Clientre.

Ha valakinek lenne türelme és átnézné a neki privátba a routerem beállításáról készített screenshotokat , azzal lehet gyorsabb és könnyebb lenne.

(#21742) Proxy2 válasza Doky586 (#21740) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Írtak itt is többen hogy akár a gyári is jó, csak nem a Windows varázslós tanúsítvány import kellett, a fontos legfelsőbb tanúsítvány ként kell importálni.
De nekem a startssl.com tanúsítványa vált be, igaz saját domain névvel, évi 10$ megér nekem, no nem a tanúsítvány, hanem a domain név.

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#21743) Doky586 válasza Proxy2 (#21742) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Utoljára azt írta Tuomas hogy így sem sikerült neki. A startssl.com ossal nekem se ment - nyilván mivel csak az email címemet tartalmazza az ingyenes verzió (10$ nekem nem ér meg).
A gyári sem tartalmazza a saját ddns címemet...

[ Szerkesztve ]

(#21744) Proxy2 válasza Doky586 (#21743) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Értem, ki fogom próbálni és utánna jelentkezem, öcsémnek úgyis kell csinálnom valamit. :)
Ha van megoldásom, jelentkezem.

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#21745) Madwe válasza jakkrisz (#21741) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez esetben a saját routered tedd bridgebe! S akkor dhcpt port forwardot s minden routeres beállítást a szolgáltatói modemen állíts be! A privátot küld nekem nyugodtan :)

[ Szerkesztve ]

(#21746) McAdam6 válasza Arolotifar (#21712) üzenetére


McAdam6
tag

Valami nem ok ezzel a frissítéssel, belassult a nas (214). Másnál jó ?

(#21747) whoever70


whoever70
tag

https://192.168.0.100:5001/webman/index.cgi

bejelentkezéssel nekem a http pirossal áthúzva van, gondolom nem biztonságos így, mit kellene beállítanom jól, hogy ne így legyen, sajna nem értek hozzá

[ Szerkesztve ]

(#21748) Bobbacsi válasza McAdam6 (#21746) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Mi lassult be ? ( bejelentkezés,letöltés....)
Nálam minden oké (415+)

[ Szerkesztve ]

(#21749) Proxy2 válasza Proxy2 (#21744) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Na jelentem működik!

Egy free changeip.com-os DDNS névvel csináltam és működik.

1, Tehát csináltam egy free fiókot a changeip.com oldalon.
2, A Vezérlőpult > Külső hozzáférés > DDNS részen hozzáadjuk az elkészült fiókot
Így:

Ezzel megoldva hogy az mindíg a külső IP-nkre mutasson.
3, Ugyan itt a Speciális fülön megadjuk a changeip-n regisztrált domain nevünket így:

4, Létrehozzuk a tanusítványunkat.




5, Tanúsítvány exportálása gombbal létrejön egy archiv.zip fájl, ezt mentsük el azon a gépen ahova majd a tanúsítványt akarjuk importálni.
6, Comagoljuk ki a zip fájlt, a tartalma ez lesz:

7, importáljuk a ca és a server tanúsítványokat, a "Megbízható legfelsőbb szintű hitelesítésszolgáltatók" tanúsítványtárba:

Ezután én meg a varázsló által javasolt tárolóba is importáltam a tanúsítványt biztos ami biztos alapon.
8, csatoljuk fel WebDAV segítségével a nas-t:

Kész!

Ha hibák vannak a leírásban, elnézést iPad-el készült, ahol nem könnyű a szerkesztés a PH!-n.

Proxy5

(#21750) Mezga Aladár válasza Proxy2 (#21749) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egy free changeip.com-os DDNS névvel csináltam és működik.

A syno regisztrál dns név? Vagy az xpeno miatt?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.