Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21401) rjg válasza Rruuer (#21400) üzenetére


rjg
őstag

Synology Assistant-al keresd meg. Az okára passz.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#21402) Bobbacsi válasza r3dsnake (#21398) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Itt beállítottál valamit ?

(#21403) Fifi válasza Mezga Aladár (#21396) üzenetére


Fifi
őstag

Nálam Debian alatt nfs megosztásban látni kívánt könyvtárat nem symlinkelni kell, hanem az nfs-megosztásba felmountolni a bind opció segítségével, majd a kiexportálásnál használni kell a crossmnt vagy nohide opciót.

Példa:
A /home/user/My_Documents könyvtár láthatóvá tétele az NFS-en megosztandó /media/nfs_share könyvtárba Shared_Documents néven.

/etc/fstab-ban:
# Mount the real user's directories for NFS share
/home/user/My_Documents /media/nfs_share/Shared_Documents none bind 0 0

/etc/exports-ban:
/media/nfs_share/ IP(ro,sync,no_subtree_check,crossmnt,insecure)

Bye, Fifi

[ Szerkesztve ]

(#21404) Mezga Aladár válasza Fifi (#21403) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igen értem, és használom. De most a popcorn miatt, minden egy adatbázisban legyen, egy mappába softlinkeltem az összes média mappát/hdd-t. Ennek az az elönye h., bármelyik popi behívhatja az adatbázist. Sambán müxik rendben, nfst szeretnék.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21405) Fifi válasza Mezga Aladár (#21404) üzenetére


Fifi
őstag

Ha érted, akkor miért softlinkeled a mappákat? :F
Bindeld őket és működni fog.

(#21406) Mezga Aladár válasza Fifi (#21405) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én azt használom h., a syno nfs megosztásait mountoltam a popiban levö ssd-re.
Gondolod, a dsm engedni fogja a saját megosztását egy saját mappába csatolni?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21407) Fifi válasza Mezga Aladár (#21406) üzenetére


Fifi
őstag

A DSM azon könyvtárait, melyben a médiáid vannak bindeld a DSM általi share egy könyvtárába és ezen egyetlen NFS share-t mountold a popiba.

DSM
/volume1/Filmeim bind-> /volume1/NFS-Share/Film1
/volume2/Valami/Zene bind -> /volume1/NFS-Share/Zene
/volume3/Valahol/Videok bind-> /volume1/NFS-Share/Film2

/volume1/NFS-Share legyen az NFS megosztás és ezt az egy mappát mountold fel a popi-ban.

Ha erre DSM gui nem ad lehetőséget, akkor használd a terminalt.

Bye, Fifi

[ Szerkesztve ]

(#21408) Mezga Aladár válasza Fifi (#21407) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

THX.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21409) Fifi válasza Mezga Aladár (#21408) üzenetére


Fifi
őstag

;)

(#21410) Doky586 válasza Rruuer (#21400) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hozzál létre egy parancsikont amit ki tudsz tenni asztalra, könyvtárba, akárhova..

a név helyett használhatsz IP-t is... mindegyik megosztást látni fogod vele.

(#21411) r3dsnake válasza Bobbacsi (#21402) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi, de így van beállítva. Nulla a ratio-nál, és 60 óra a seed időnél.

(#21412) Serricon válasza Rruuer (#21400) üzenetére


Serricon
senior tag

Nem volt véletlen egy windows frisítés közben? Nekem azután tűntek el..
Beírod a címsorba a nevét/címét, majd hozzáadod a gyors eléréshez.
Most nézem nálam azóta már előjöttek újra, szerintem a múltkori újabb frissítés óta, de nem figyeltem..

(#21413) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Photo Station nélkül meg tudom oldani, hogy fényképeket egy linkkel úgy osszhassak meg másokkal, mint pl a google fényképeinél album megosztásával? Vagyis a linkkel azonnal láthassák az albumot?
Photos Stationtól tartok, mert mindig konvertál ha egy képet kezelni akar és nem félek, hogy az eredeti képekkel nehogy valamit tegyen...vagy ez láma feltételezés?
Most rengeteg képem van fent egy magam által létrehozott megosztott mappába Totalcommanderrel töltve, így a Photo Station egyenlőre nem bántja, de nem tudom mi történik ha Photo Statonnel betallózok képet, ha egyáltalán lehet így betallózni oda. Szerk: most nézem Photo Station nem is látja a létrehozott képeket csupán egy-két darabot, jobban mondva amely képek mappákban vannak azokat nem látja, csak amelyek különállóak...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#21414) kaviat


kaviat
tag

sziasztok, biztos kérdezte már valaki, csak nem találtam, tudtok valami TC szerü 2 paneles file kezelőt dsm-re?

(#21415) kaviat válasza psg5 (#21413) üzenetére


kaviat
tag

el kell dönteni hogy mit akarsz. ha ki akarod ajánlani a fotóidat, akkor ki kell engedni az internetre a nas-odat. (legalábbis nekem úgy rémlik, hogy azt szeretted volna, hogy senki se érje el kivülről)

[ Szerkesztve ]

(#21416) Sanya válasza kaviat (#21414) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mc van rá, de csak ssh alól éred el.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#21417) Rruuer válasza Serricon (#21412) üzenetére


Rruuer
senior tag

Lehetséges. Köszi a tippet

(#21418) psg5 válasza kaviat (#21415) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!
Ezen már túl vagyok...:( mehet a netre.

F.K.T.

(#21419) claire78 válasza r3dsnake (#21411) üzenetére


claire78
senior tag

Úgy vettem észre, ha seed közben vagy egy újraindítás, akkor "elfelejti" ezt a beállítást. Leglábbis nálam sem működik, amióta esténként leállítom a NASt.

(#21420) claire78


claire78
senior tag

Használ itt valaki NASt DHCP szerverként?
Ha igen, dobjon már egy privátot, nem akarom szétoffolni a fórumot.
Köszönöm. :R

(#21421) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Előre is elnézést, hogy nem olvastam vissza, illetve, hogy nem synology nasról lesz szó.
Szóval, van két nasom, egy ib4210-b és egy freecom network drive (asszem). Régen ezek nekem hálózaton voltak, samba megosztással, semmi gond nem volt velük. (raspberry pi-vel használtam/használnám őket, filmnézésre) Tegnap próbáltam újra feléleszteni őket, megcsináltam a megosztást a webes felületen, a könyvtárak létre is jöttek mindkét eszközön, de a windowsból nem tudom elérni őket, holott ez régen simán ment.
Az ib-n ha megcsináltam a könyvtárat, akkor windows accessen hozzáadtam az admin, sőt a guest felhasználókat is irás-olvasásra, de nem jó. Teljesen új felhasználót is csináltam, úgy sem megy. Varázslóval is próbálkoztam. Aztán volt lemez formázás, ntfsre is és ext2re is - semmi. Factory reset után se megy.... :W

A freecomnál is eljátszottam ezeket, de semmi. Egyszerűen nem érem el. Az intézőben megjelenik mint hálózati eszköz (szürke kis ikon) ha arra kétkatt, akkor a webes felület jön be. A megosztásokban csak a laptopon megosztott könyvtárak látszódnak.

Légszi segítsetek mert tegnap már szétvetett az ideg, azt hittem megőrülök ,hogy egy ilyen egyszerű dolgot nem tudok megcsinálni. :W :W

Router beállítási probléma nem lehet gondolom, ha régebben ment vele.

Bocs a hosszért!

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#21422) Chrys_ válasza Flowtation (#21421) üzenetére


Chrys_
addikt

Ha a géped és a routered jó, akkor valószínűleg NAS-probléma lesz, ez pedig nem a te NAS-d topikja.

(#21423) Mauzes válasza hami85 (#21394) üzenetére


Mauzes
őstag

Ha azonos hálón használnád és rendes Plex kliens van a TV-n, akkor szerintem elég, jól kell működnie. Leaglábbis a Syno még a kevésbé izmos proci ellenére sem lesz hátráltató tényező, max. a hálózati sebesség. Merthogy ilyen esetben csak stream-elni fog a NAS a TV-re, és az alig igényel procierőt.

Nekem ugyanez volt a setup egy DS213j-re telepített Plex media server és egy Samsung TV-re telepített Plex client relációjában. Sőt, amikor hazalátogattam vidékre, akkor próbaképpen az ottani Samsung TV-re is telepítettem a Plex-et, és miután linkeltem a szerveremhez az eszközt, onnan is simán tudtam nézni minden tartalmat stream-elve.

Az mondjuk igaz, hogy nagyon durva full HD vagy 3D-s vagy egyéb különleges médiákkal én nem próbáltam, csak fullHD mkv meg hasonló anyagokkal.

És persze az is igaz, hogy a Plex szerver annál gyorsabb, minél gyorsabb procin fut, gondolok itt a médiák indexelésére, metaadatok letöltése meg úgy a kezelésre összességében. De attól még a TV kliens szépen lejátssza a médiákat.

(#21424) whoever70 válasza Mauzes (#21423) üzenetére


whoever70
tag

miért nem menti el nálam a csomagforrásoknál a synocommunity packages adatait?

a transmission-t csak onnan tudom letölteni rá?

[ Szerkesztve ]

(#21425) Flowtation válasza Chrys_ (#21422) üzenetére


Flowtation
őstag

Tudom, de nem találtam a márkának megfelelő topicot, csak egyet de ott meg nincs forgalom....itt meg elég sokan megfordulnak...

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#21426) Proxy2 válasza Flowtation (#21421) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Üdv!

A fájlkezelő címsorában \\nas.ip.cime formában hívod meg az sem megy?
Ha a fájlkezelőben akarod felcsatolni mint hálózati meghajtót az sem megy?

Munkacsoport neve azonos?

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#21427) Tuomas


Tuomas
addikt

Sziasztok!

Adott egy syno nas, egy adott megosztott mappával. Kérdés, hogy nem helyi hálózaton, hogyan tudnám hálózati meghajtóként felcsatolni az adott megosztott mappát?

Van regisztrált synology.me-s címem, de azt nem akarja elfogadni. Ötlet, módszer?

Köszi előre is!

We were here

(#21428) Proxy2 válasza Tuomas (#21427) üzenetére


Proxy2
aktív tag

WebDAV+HTTPS lesz a barátod, gondolom Windows a cél oldal:

A képen látható módon add meg a címet.
Az 5006-os portot kell átirányítani.
Kb ennyi.

Proxy5

(#21429) #56573440


#56573440
törölt tag

sziasztok urak visszalapozgattam meg használtam a keresőt de valahogy nem dobott találatot, úgyhogy hátha valaki...

van két kötet, semmi flikflakk két vinyó behúzva se raid se semmi. kötet 1 tárol csak, semmi más nem megy rá. kötet 2-re jönnek be a letöltések download managerrel. meg van adva dm-ben hogy átmeneti tároló és a végső hely is a kötet 2, semmi nem mutat az 1-esre.

ehhez képest azt látom, hogy:

1: a kötet 1-en kb a valós filemérethez képest 2x-es a tárfoglalás
2: a kötet 2-őn nagyjából azonos a tároló adata és a valós foglalás

3: ha kiürítem a kötet 2-őt a kötet 1-en is felszabadul a hely, viszont ez nem megoldás, mert utána ha használom megint telik...

nincs cloud se, az tudom hogy tud furcsa dolgokat művelni...

ötletek hogy ez mi és miért?

:R

(#21430) Tuomas válasza Proxy2 (#21428) üzenetére


Tuomas
addikt

Áhhh!!!

A port az változott, így írtam be, leszámítva a https://-t.

Ellenben így sem működik :(
Https van, van rá külön port nyitva. A NAS-on be van kapcsolva, hogy automatikusan https-re irányítsa át a kapcsolatot. :(

Egyéb javaslat?

We were here

(#21431) Bobbacsi válasza #56573440 (#21429) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Szerintem a Download Station a " bünös " mert 2 helyre tölti le az adott torrentet.Egy amit látsz és egy amit nem :) ( rejtett )

(#21432) #56573440 válasza Bobbacsi (#21431) üzenetére


#56573440
törölt tag

és ez kikapcsolható?:D

(#21433) Tuomas válasza Bobbacsi (#21431) üzenetére


Tuomas
addikt

Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy egyszerre egy helyre tölti:
- Amíg tölti, egy ideiglenes mappába, amit nem látsz
- Miután letöltötte, átmozgatja az adott mappába, ahova letöltetted.

Így egyszerre csak egy helyet foglal, ha törlöd a torrentet letöltés közben, vagy végzett a letöltéssel, akkor az ideiglenes helyről törlődik az állomány.

We were here

(#21434) Bobbacsi válasza Tuomas (#21433) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Akkor bocsi rosszul tudtam :(

(#21435) #56573440 válasza Tuomas (#21433) üzenetére


#56573440
törölt tag

hmm akkor itt több probléma is lesz.

1: ezek szerint hiába mondtam meg neki hogy ne a kötet 1-re tegye átmeneti cuccait mégis oda teszi
2: ha végzett és csak seedre áll be akkor se törli ezeket.

kipucoltam a dm-et, leszedtem a kötet 2-őn átmenetileg tárolt cuccokat, és máris minden rendben. kipróbálom hogy eleve a kötet 1-re hagyom tölteni, hátha akkor nem nyúl a 2-eshez, és arra akkor mehet a tárolás.

:R

(#21436) Tuomas válasza #56573440 (#21435) üzenetére


Tuomas
addikt

:Y

De hogyan, honnan tudtad, hogy nem szedte le az ideiglenes helyen tárolt cuccokat? Elméletben azok nem láthatóak. És pláne, hogyan törölted le? :F

We were here

(#21437) #56573440 válasza Tuomas (#21436) üzenetére


#56573440
törölt tag

látom hogy ha leszedek 1 gigát akkor fizikailag kötet 2-őn látható, viszont 1-en is befoglal annyit.
ha kitörlöm a kötet 2-őn a file-t akkor az 1-en is felszabadul a hely. ha kiszedem a dm-ből, akkor a kötet 2-őn is felszabadul a hely.

úgy néz ki hogy a letöltött állomány valamiért mégis megmarad a kötet 1-en, majd ránézek hogy miért csinálja ezt, csak reméltem itt valaki már belefutott hasonlóba :D

telneten rá lehet nézni egyébként, de még nem tettem meg persze :)

[ Szerkesztve ]

(#21438) Tuomas válasza #56573440 (#21437) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez nagyon érdekes... Az okát nem tudom, én eddig nem találkoztam vele. Lehet, hogy valami beállításbeli probléma lesz, vagy csak simán "beragadt" :U

We were here

(#21439) #56573440 válasza Tuomas (#21438) üzenetére


#56573440
törölt tag

konf nem igazán kéne legyen, mert minden át lett lőve kötet 2-re, semmi nem mutat már 1-re.

még játszok vele, aztán ha van megoldás akkor visszanézek :)

(#21440) #56573440 válasza Tuomas (#21438) üzenetére


#56573440
törölt tag

aha...

hátőőőő megvan mi volt a bugzás oka. kötet 1-re telepítettem magát a dm-et, úgyhogy hiába nem mutatott semmi rá attól még úgy gondolta hogy ő mégis oda tárolgat. átpakoltam arra a kötetre amelyike rá van lőve, és tökéletes :B

nem, így se jó. hát akkor passzolom... mindegy, megoldom máshogy

[ Szerkesztve ]

(#21441) Bobbacsi válasza #56573440 (#21440) üzenetére


Bobbacsi
veterán

(#15376) noklika
Ennek alapján írtam azt amit írtam :)

[ Szerkesztve ]

(#21442) Pékmester


Pékmester
tag

Sziasztok!

Elkezdtem használni androidos clod station progit. Szépen frissíti is a NAS-ra a képeket, de sajnos a NAS.ról is visszarakja azokat, amiket a telefonról már töröltem. Azokat a NAS-ról is törölnie kellene. De ezt nem tudom az app-ban beállítani.

(#21443) Mezga Aladár válasza Fifi (#21407) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Újrainduláskor visszaállítja az fstab fájt. Törli az új bejegyzéseket. :F

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21444) Flowtation válasza Proxy2 (#21426) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!

Köszi a választ!

A fájlkezelős felcsatolás az ment, épp most csináltam meg. Egyébként csak az icyboxnál tudok megadni munkacsoportot, de ott alapból workgroup van megadva, az is a file server settingsnél és nem a share managementnél. Csak azért irom, mert emlékeim szerint a file server settingset sose piszkáltam...

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#21445) Proxy2 válasza Tuomas (#21430) üzenetére


Proxy2
aktív tag

A WebDAV résznél milyen port van beállítva?

Proxy5

(#21446) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

most vettem észre, h a 212j-m lan ledjei nem világítanak, viszont ettől eltekintve működik a nas. (Sajnos nem vagyok biztos benne, de mintha régebben működött volna.) Tapasztalt már ilyet valaki? Itt többen is írnak hasonló problémáról: [link]
Akinek 212j van, meg tudná nézni, h nála mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21447) Flowtation válasza Flowtation (#21444) üzenetére


Flowtation
őstag

Még annyit kérdeznék, hogy a freecomnál ha usb-n keresztül megformázom ntfs-re akkor a webes felületen nem tudok megosztást csinálni, ha meg a webesen formázom meg akkor fat32-re formázza. Ez normális, vagy lehet ezen változtatni? Mert igy bitang lassú a másolás...
freecom network drive 500gb a tipusa.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#21448) Mezga Aladár válasza Magnat (#21446) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha a lan ledekre gondolsz akkor nem kell világítania. Nálam sem megy, ds211.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21449) kaviat válasza Sanya (#21416) üzenetére


kaviat
tag

hmm kár, valami olyasmi lenne jó, ami simán ha weben megnyitom a dsm-et egy külön ablakban (tehát a brózerben) tudom pakolászni a fileokat kényelmesen

(#21450) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#21443) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egyébként sem jó egyik megoldás sem (bind symlink) mert sz@rik a kiosztott engedélyekre, bárkinek teljes rw hozzáférése van. Az exportot kellene kipróbálni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.