Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21301) Bobbacsi válasza psg5 (#21295) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Nekem Linksys routerem van nem tudom Asuséknál hogy van ?
De keress olyat hogy : Security / App and Gaming / Port Range Forwarding
vagy valami hasonlót :)

[ Szerkesztve ]

(#21302) kaciokos válasza Bobbacsi (#21300) üzenetére


kaciokos
őstag

Ahhh, köszi. :)

(#21303) psg5 válasza Multibit (#21299) üzenetére


psg5
veterán

A célom, hogy csak belső hálózatról lehessen elérni a NAS-t. Kintről ne. Bár ekkor azért letöltések mehetnek vele gondolom.

F.K.T.

(#21304) Bobbacsi válasza psg5 (#21303) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Nem engeded meg senkinek ( ismerösnek ,barátnak)hogy hozzáférjenek a NAS-odhoz ?

[ Szerkesztve ]

(#21305) psg5 válasza Bobbacsi (#21304) üzenetére


psg5
veterán

Igazából illetéktelennek nem engedném, csak meglepődtem, hogy egy sima azonosító, jelszó párossal és a NAS quickconnect címének ismeretében már be is lehet lépni. De lehet túlaggódom...

F.K.T.

(#21306) Essejó válasza psg5 (#21305) üzenetére


Essejó
veterán

Csinálsz egy sima felhasználót User akinek nem admin joga van és csak olvasási jogot adsz neki, és esetleg csak egy bizonyos megosztásra, az külön bepipálható, hogy a többit ne is lássa.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21307) Varszegig válasza psg5 (#21305) üzenetére


Varszegig
veterán

El kéne mélyülnöd a portok zárásának, nyitásának tudományában. Meg kéne tanulnod a routereden beállítani. És aztán a NAS-on is. És eldönteni, mit szeretnél:) Mert most kicsit káoszos amit csinálsz. A quickconnect kikapcsolásával csak név alapján nem éred el a NASt, ha tudom az ip-det, akkor simán elérem.

(#21308) psg5 válasza Varszegig (#21307) üzenetére


psg5
veterán

Jogos, így is érzem (káosz).
Csupán úgy gondoltam, hogy a védelme egyszerűbb a NAS-nak.

F.K.T.

(#21309) kaciokos válasza psg5 (#21308) üzenetére


kaciokos
őstag

A védelme pofonegyszerű: alapból védve van, te nyitottál meg lehetőségeket a kívülről való elérésre.

(#21310) Doky586 válasza psg5 (#21308) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kedves Zsófi ! Ne tedd ezt velünk.. :O

(#21311) psg5 válasza Doky586 (#21310) üzenetére


psg5
veterán

Hogyan tudom megoldani, hogy az admin felület ne kerüljön ki a netre?
Asus RT N12, NAS 215j.

F.K.T.

(#21312) genndy válasza psg5 (#21311) üzenetére


genndy
addikt

Van baromi jó beépített Súgója minden témakörről, magyarul. Szerintem előbb azt tanulmányozd át alaposan.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#21313) psg5 válasza genndy (#21312) üzenetére


psg5
veterán

Rendben.

F.K.T.

(#21314) Varszegig válasza psg5 (#21311) üzenetére


Varszegig
veterán

Ott kezdődik, hogy miért is van nyitva a routereden egy port, ha nem akarod, hogy nyitva legyen? Első körben én minden nyitott portot lezárnék, és azt nyitnám meg, amire szükségem van. A második, hogy előbb a NAS oldaláról nézném meg, hogy mit is szeretnék nyitni.

(#21315) psg5 válasza Varszegig (#21314) üzenetére


psg5
veterán

De én nem direkt hagytam nyitva.
Nem is állítottam a fix ip címeken kivűl semmit a routeren.
Nyilván most át kell néznem a routert, hogy valami alapján kikeressem a nekem szükséges megnyitandó portokat, úgy hogy a belső hálózat és a torrentezés ne lássa kárát. Majd a NAS-on a súgó alapján megkeresem, hogy ott hogyan nyithatok elérhetőséget szintén a fenti feltételek mellett.
Semmi mást nem szeretnék csak, hallva, hogy sok a netes támadás és hirtelen nem tünt olyan biztonságosnak, hogy csupán egy azonosító és jelszó párossal be lehet lépni a NAS-omra, hogy iztonságban tudjam pl képeimet.
De mert nagyon direkt támadásnak kellene gondolom történni, ezért hagyom a csudába lehet és legalább távolról is el tudom érni könnyedén...

F.K.T.

(#21316) nagyi819 válasza Bobbacsi (#21156) üzenetére


nagyi819
csendes tag

Köszi a választ!
Siker

(#21317) antistati


antistati
tag

Szia,

Ismerősömnek van egy 216Play játékosa, ami szépen szedi le a torrenteket, de nem SEEDel vissza, mi lehet a probléma?

Mit kellene csinálni, beállítani, hogy legyen seed....

Köszi,
Laci

(#21318) Bobbacsi válasza antistati (#21317) üzenetére


Bobbacsi
veterán

(#21156) Bobbacsi

(#21319) antistati válasza Bobbacsi (#21318) üzenetére


antistati
tag

Köszi :DD

Kipróbáljuk

(#21320) psg5 válasza genndy (#21312) üzenetére


psg5
veterán

Átnézegettem és arra, hogy az admin felület ne kerüljön ki a netre nem találtam utalást a súgóban, persze lehet valamit átugrottam.

F.K.T.

(#21321) Bobbacsi válasza psg5 (#21320) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Mi az hogy ne kerüljön ki a netre ? A böngésződőn keresztül éred el a NAS-odat ( Firefox ,Chrom,IE ) az meg
kint van a neten.Nem kellene ennyire féltened a NAS-t ha elég erös Felh/jelszó párost használsz nem pont
hozzád fognak betörni ( és nem az alap portokat használod )

[ Szerkesztve ]

(#21322) MrCsiT válasza psg5 (#21275) üzenetére


MrCsiT
addikt

Állíts be kétfaktoros authentikációt, akkor majd kevésbé kell aggódnod. :)

Keress rá a hosts szóra itt a topicban. Írtam róla. Ha beállítod, nem mész ki a netre.

Amúgy meg: ha a quickconnect és a DDNS nincs beállítva, nem jutsz be.

Másik opció: a NAS-on felveszed tűzfal szabálynak, a Te géped IP címét, és hogy arról engedélyezel minden port elérést, alul pedig bekattintod, hogy ha nem teljesül a szabály, akkor hozzáférés tiltása.
Ugyanezt meg tudod adni, az otthoni hálózati IP tartományodra is.
Ezzel, vége a dalnak..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#21323) psg5 válasza MrCsiT (#21322) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindegyikőtöknek! :R

F.K.T.

(#21324) Grougon


Grougon
tag

nekem be van állítva az automata blokkolás, 5 próbálkozásból aki kitalálja a jelszavam az jöhet nyugodtan:D simán alap portokon megy. Néha megfog 1-1 embert de nem jellemző hogy próbálkoznának.

(#21325) b.bone


b.bone
senior tag

Sziasztok,

üzemeltetek egy cégnél 4 db régebbi random Synology NAS-t. Az évek során felgyűltek ahogy nőttek az igények. Mindegyikben RAID1, illetve RAID5 tömbök vannak meg keresztbe kasul replikálnak egymásra.

Öregecskék illetve egyre nagyobb a káosz ezért rendeltem két darab RackStation RS815+-t a haditerv szerint un. High-Avaiblity Cluster-ként fogom üzemeltetni őket. Ezek kifogják váltani az összes régi NAS-t.

Az elején természetesnek vettem, hogy ezeket is RAID5 vagy RAID1 tömbbe rakom, viszont kicsit elbizonytalanodtam ahogy így gondolkozom is rajta :))
Ha egymás alatt ott van egy rack-ben két ugyanolyan NAS és egy redundáns tömböt dublikálnak egymásra az nem túlzás kicsit? :U
Csak mert egy RAID 0 configgal csomó pénz meg tudnék spórolni.

Vélemények? Ti hogy járnátok el? Mi erre a bevett ipari gyakorlat?

[ Szerkesztve ]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#21326) Patice válasza b.bone (#21325) üzenetére


Patice
Topikgazda

A régi vasakból melyik a legerősebb?

Mert ha van egy ilyen, akkor én egy RackStation-t vennék és az lenne az aktív a HA Clusterben és a régi a passzív.

A többi meg lehet biztonsági mentés, vagy eladod őket.

Amúgy a HA Cluster lényege pont abban van, ha két ugyan olyan vasad van. Ha ennyire kritikus az állandó elérhetőség akkor más megoldás nagyon nincs.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21327) b.bone válasza Patice (#21326) üzenetére


b.bone
senior tag

Szia!

411J és 211J megy most mindehol. Ezek amúgy maradnak és mennek off-site backup feladatra.

Az SHA setuphoz mindeképpen két ugyanolyan egység kell az nem kérdés.

Amiben nem vagyok biztos, hogy van-e értelme a primary-t mondjuk RAID1-be tenni, hogy aztán ennek a RAID1 tömbnek a másolata ott legyen a secondary Rackstation-ön.
Elméletileg, ha szétesik egy tömbb akkor failover-el megy a másik Rackstation.
Tehát a végén minden adat 4x lenne meg. Erre értettem, hogy nem túlzás-e kicsit. :)

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#21328) b.bone válasza b.bone (#21327) üzenetére


b.bone
senior tag

Dobtam is dolgot. Nézegettem a Syno fórumát és tele van olyan témákkal amik az SHA megbízhatóságára panaszkodnak.

Úgyhogy a második Rackstation marad sima backupnak. Nincs kedvem rendszeresen az SHA-t babusgatni/újrahúzni, hogy működjön :(

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#21329) kaviat válasza b.bone (#21325) üzenetére


kaviat
tag

raid 1, 5, sok : az a kérdés, hogy mennyire fontosak az adatok, illetve ha valami kiesik, mennyi időt bír ki a sztori mire egy másik helyről visszatöltöd, újraépíted a file struktúrát. ugye ha nincs valami 0-nál nagyobb raid, akkor egy diszk kiesése x óra kiesést jelenthet (mire visszatöltöd valahová, plusz újraépídet akár az egész cuccot) ha viszont raid1 esetleg 5 van, akkor a diszk csere alatt is simán elérhető az adatkörnyezet. pesze keverheted is, az éles adatok egy raid5-ből jöhetnek, mig a mentő nas diszkjeit nem teszed raid5-ben.

(#21330) claire78 válasza claire78 (#21286) üzenetére


claire78
senior tag

Tovább küzdök a hálózati gondommal. :( Biztosan tudtok segíteni. Azért ide írok, mert csak a NAS elérésével van gondom.
Visszaállítás megtörtént, de nem segített.

LAN-LAN összekötve.
R1 HG8245H
192.168.1.1
DHCP: 192.168.1.2 - 254
Fix IP-t nem tudok tartományon kívülre rakni, akkor visszaállítja a tartományt.

R2 TL-WDR4300
192.168.1.2
DHCP OFF
Átjáró: 192.168.1.2 (ha átírom .1-re, akkor erről a routerről nem tudok csatlakozni)
WLAN üzemel mindkettőn, ugyanazzal az adatokkal.

Gond pedig a következő: egyik eszköz hol egyik hálózatra csatlakozva, másik hol másikon nem tudja elérni a NAS-t. Mintha nem is lenne a hálózaton. Remélem érthető. :)

[ Szerkesztve ]

(#21331) kaciokos válasza claire78 (#21330) üzenetére


kaciokos
őstag

Ez egy kicsit fura beállítás. Ha az Internet az R1-re van kötve, akkor az R2-n az alapértelmezett átjáró az R1 kell, hogy legyen. R2-n nem árt DNS-t is beállítani, lesd le, hogy DHCP kliensek mit kapnak R1-től. Harmadrészt az R1 ebben a konfigban kioszthatja a .2 végű címet, ami IP ütközéshez vezet. Állítsd át az R1-en a DHCP tartományt 192.168.1.10-254-re.

[ Szerkesztve ]

(#21332) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

DSM alá valahogyan nem érhető el egy, akár mókolt itunes?
Adott egy 115j, azon tárolok mindent, és a wifis másolás rettentő lassú ( a laptopon meg nincs ethernet ). Arra gondoltam, hogy kábellel rádugom a tabletet a nas-ra, és egyszerűen másolnék.

Ha más megoldás nincs, akkor egy ethernet-usb átalakító.

Köszi.

yo

(#21333) claire78 válasza kaciokos (#21331) üzenetére


claire78
senior tag

Ha az Internet az R1-re van kötve, akkor az R2-n az alapértelmezett átjáró az R1 kell, hogy legyen.
Ha .1-re állítom az átjárót, akkor nem találja a NAS-t.

R2-n nem árt DNS-t is beállítani, lesd le, hogy DHCP kliensek mit kapnak R1-től.
Ok, ezt meglesem. R2-n 0.0.0.0 van beállítva, R1-en nem is tudom állítani.

Állítsd át az R1-en a DHCP tartományt 192.168.1.10-254-re. Megtörtént, újraindítás után az R1 visszaállítja .2 - 254-re. :F Egyébként nem osztott ki .2 címet, .3 kezdődnek a kliensek.

Köszi! :R

(#21334) Multibit válasza kenny123 (#21332) üzenetére


Multibit
veterán

a wifis másolás rettentő lassú
A wifi már csak ilyen. Van ahol gyors, van ahol lassú.
Egy ilyen kütyü kell neked.

(#21335) claire78 válasza kenny123 (#21332) üzenetére


claire78
senior tag

DSM alá valahogyan nem érhető el egy, akár mókolt itunes?
Csomagkezelési központ / Multimédia / iTunes Server
Valamiért én nem használom, de már nem emlékszem, hogy miért. Én egyszerűen csak megadtam a NAS-on lévő könyvtárt az iTunesnak, hogy használja azt.

(#21336) kenny123 válasza claire78 (#21335) üzenetére


kenny123
addikt

Koszi!

És akkor ez pont arra jó, amire kell? iPad kábelen nasra dug, és tudok rá közvetlen másolni? :)

Este megnézem, koszi!

yo

(#21337) claire78 válasza kenny123 (#21336) üzenetére


claire78
senior tag

Nem, ez arra jó, hogy a NAS-on levő zenéket láthatjuk az iTunesban.

(#21338) Essejó válasza claire78 (#21333) üzenetére


Essejó
veterán

Nem igazán követtem az egész beszélgetést és így nem tudom, hogy miért is kell neked 2 db Routert használnod egy darab optikai kapcsolatra. Bár az hogy 2 router az picit túlzás hiszen a HG8245H az egy ONT még ha Router funkciókat is ellát. Mindenesetre az hogy 2db Router egy kapcsolaton Routerként üzemeljen eléggé nonszensz. A másodikat mint WiFi AP-nek, switch-nek kellene beüzemelni, úgy hogy a WAN portja üres marad.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21339) Essejó válasza claire78 (#21330) üzenetére


Essejó
veterán

Ez így biztos, hogy nem jó, nagyon össze van kutyulva!

Átjáró: 192.168.1.2 (ha átírom .1-re, akkor erről a routerről nem tudok csatlakozni) Eleve az R1 Host IP-re kellene mutatnia, ha átírod 1-re akkor meg az R1: Start IP Adress-re mutat .

Huawei LAN IP címének kiolvasása: 192.168.1.254 Ha még nem állítgattad akkor ennyi.
DHCP tartományának kiolvasása: ha kitölti mindet akkor csökkenteni, hogy a 253 már ne essen bele.

R2-t csatlakoztatod egy pc-hez és belépsz a menübe.
Lan IP cím átírása: 192.168.1.253
Átjáró: 192.168.1.254 Huawei LAN IP címe
Újraindít, bejelentkezés.
WiFi: SSID valami más legyen mint az R1-é.
DHCP Off
Ment kikapcsol.
R2 utp kábellel összekötése az R1-el.
Ha működik örül, ha nem akkor bocsi, de én így szoktam kb 2 Routert összekötni, és itthon működik.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21340) claire78 válasza Essejó (#21339) üzenetére


claire78
senior tag

Köszönöm a leírást.
Nálam ugyanígy van beállítva, ahogyan leírtad, csak az ONT (csak hogy pontosítsunk) 192.168.1.2-192.168.1.254, ebből 1.1 a saját címe.
AP - 192.168.1.2, Átjáró- 192.168.1.1, DHCP OFF, LAN-LAN összeköttetés.
De ezeket már írtam fentebb.

Ma reggel pl. nem tudtam a NASt az AP-ról elérni, de ha átmentem a másik helyiségbe (ezért kell plusz egy AP) és mikor csatlakozott arra a WIFI-re akkor egyből bejött, majd ha visszamentem az AP-hoz és csatlakozott arra a hálózatra, akkor már tudtam kezelni és csatlakozni.

Amit majd ma megpróbálok, hogy az két WLAN-nak különböző SSID-t, jelszót állítok be.
Illetve megpróbálom a felső DHCP tartományt csökkenteni az AP részére.

Köszönöm a ötleteket! :R

(#21341) Doky586 válasza claire78 (#21340) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ennek a témának mi köze a Synology NAS-hoz?

(#21342) claire78 válasza Doky586 (#21341) üzenetére


claire78
senior tag

Az, kedves hozzászóló, hogy a NAS elérésével van problémám. Minden más működik a hálózatban, csak a NAS elérése nem. Mint ahogyan ezt több alkalommal le is írtam a hozzászólásaimban.
Köszönöm a megértésedet. :R

[ Szerkesztve ]

(#21343) Mezga Aladár válasza claire78 (#21342) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hálózati problémád van. Tedd a hsz legalább off-ba.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21344) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Létezhet, hogy DSM egy adott IP című windows-os állomásra egy userhez tartozó mappát enged csak felcsatolni egyszerre? Több féle userrel kéne felvennem mappákat windowsos gépre, de nem akar működni. Ha várok valamennyit, vagy fordított sorrendben veszek fel két mappát egy másik gépre, mindig csak az első kapcsolódás működik, a másiknál hiába írok user/pass-t, nem történik semmi. Ez jó feltételezés részemről? Van rá valami megoldás/workaround? Köszi!

(#21345) Mezga Aladár válasza r3dsnake (#21344) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nézd meg a samba beállításoknál.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21346) r3dsnake válasza Mezga Aladár (#21345) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

ÍGY néz ki a config.

(#21347) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

kérnék némi segítséget, mivel az én nasomban 1 lemez van, nem vagyok képben a raid-del pontosan ... ismerősöm hozzájutott egy 213-hoz, a régi Dlink nasban lévő 2db 4 terás diszket tette át bele. A régiben is abban volt és az új nasban is tükörben szeretné látni a diszkeket. Javasoltam neki, h vegye ki a régiből a másodlagos lemezt, tegye a Synoba elsődlegesnek, kopi mindent át, utána mellé a másik diszket és shr-ben tükrözze le. A gond annyi, h most amikor megnéztem, hol tart, a lemez 1 a Kötet 1-ben van (a Kötet 1 "alatt" nincs lemezcsoport), a Lemez 2 viszont a Lemezcsoport 1-ben. Jól gondolom, h ahhoz, h SHR-t tudjon csinálni, nem elég a sima kötet, hanem előbb közös lemezcsoportba kell szervezni a diszkeket és azon kialakítani a kötetet?
Szóval én ezt csinálnám:
-minden adatot átmásolni a 2-es lemezre
-az 1-es lemezen Kötet 1 törlése, lemezcsoport 1 kialakítása
-Kötet1 kialakítása a Lemezcsoport 1-en
-adatok visszamásolása a 2-es lemezről
-2-es lemez beemelése a Lemezcsoport 1-be SHR-be

Járható út ez így vagy ha nem akkor hogy kéne megoldani adatvesztés nélkül?

szerk: módosítottam a sorrenden közben

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21348) Mezga Aladár válasza r3dsnake (#21346) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nincs tiltva a többszörös kapcsolat.
Próbáld ki h., a win hitelesítő adatok kezelőjében törlöd a nasra mutató adatokat majd újra felveszed.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21349) Magnat válasza Magnat (#21347) üzenetére


Magnat
veterán

Úgy tűnik, megoldódott így.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21350) dni


dni
őstag

Sziasztok,

van akinek már van tapasztalata SSD RW cachel kapcsoltban? Egy standard Samsung 85pro is megteszi, vagy inkább valamilyen "enterprise" ssd-ben kellene gondolkodni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.