Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21251) psg5


psg5
veterán

Nem is tudom, hogy megköszöntem-e már a segítséget amit kapok tőletek! Elnézést kérve a sok helyesírási hibáért, köszönettel tartozom! (legtöbbet mobilról írom hozzászólásaimat, sokszor ezért is az elírások) :R

F.K.T.

(#21252) Bobbacsi válasza psg5 (#21251) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Az úttörő ahol tud segít ! :)

(#21253) psg5 válasza Bobbacsi (#21252) üzenetére


psg5
veterán

Neked külön köszönet! Most hogy mondod, én még kisdobos is voltam nemcsak úttörő. 😊

F.K.T.

(#21254) Balli


Balli
őstag

Sziasztok,

FTP szolgáltatással lenne a következő gondom:
A TP-LINK webes böngészőjében beállítottam a port forwardot ahogyan kell, illetve a Synology-nál is engedélyeztem az FTP fájlszerver 21 port továbbitását. FTP szolgáltatás engedélyezve illetve az "A' felhasználónál is engedélyezve mind az FTP szolgáltatás és irás/olvasás jog is a megosztott mappához.
Ezek után "A' felhasználó FileZilla segitségével látja a megosztott mappát, de nem tud letölteni, mert a következő hibaüzenet jön fel:
Error: Failed to open "blabla" for writing
Error: File transfer failed

Ha nem FTP-vel csatakozik, akkor letud tölteni
Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

Athens 2004

(#21255) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Segítsetek légyszi!

Betettem a másik HDD-t a Nas-ba, bekapcsoltam világít is azöld led, de belépve webes felületen nem látom a másik HDD-t.
Miért és hogy lehet beállítani?
A tároláskezelőben megtaláltam és azt írja, hogy nincs inicializálva. Mit kell tennem, hogy használatba vehessem?
Na kötet létrehozása varázslót találtam, ez lesz az?

Na sikerült!

Már csak egy kérdés: Fájlkezelőben vagy bárhol, hol látom, hogy melyik hdd-t használom, melyikre töltök valamit?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#21256) Mezga Aladár válasza psg5 (#21255) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Már csak egy kérdés: Fájlkezelőben vagy bárhol, hol látom, hogy melyik hdd-t használom, melyikre töltök valamit?

Sehol. Amikor létrehozol egy megosztott mappát akkor látod, kiválasztod h., melyik lemezre teszed.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21257) Nascar


Nascar
csendes tag

Sziasztok!

Feltelepítettem a Transmission-t. A Főmenüben nem jelent meg, és így az "Asztalra" sem tudom kirakni. A telepített programok között látszik, ott elméletileg fut.
Csak a Csomagkezelési központon keresztül tudom megnyitni, így meg kicsit macerás...
Ötletek, hogy tudnám a kirakni az Asztalra?

Éhes makkal disznókat álmodsz!

(#21258) psg5 válasza Mezga Aladár (#21256) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Most ha jól látom ellenőrzi a NAS az új HDD-t.

F.K.T.

(#21259) Patice válasza Nascar (#21257) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha fut, akkor a 9091-es porton "szólíthatod meg" böngészőben. Nem kell belépni csak ezért a DSM-be.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21260) Multibit válasza Nascar (#21257) üzenetére


Multibit
veterán

Ez praktikus felület hozzá: Transmission Remote GUI

(#21261) psg5


psg5
veterán

Az miért, hogy win-ben bejelöltem, hogy a NAS azonosítót, jelszót jegyezze meg (új meghajtóként csatlakoztatva nason lévő könyvtárak), de mégis bekapcsoláskor kiírta, hogy nem sikerült minden meghajtót csatlakoztatni, de amikor rámentem a piros x-elt meghajtóra akkor eltűnt a felügrő üzenet és simán megnyitottam. Vagyis megjegyezte,de valamiért mégis figyelmeztet? Hibernálásból keltette fel a win a NAS-t ha ez számít.

F.K.T.

(#21262) psg5 válasza psg5 (#21261) üzenetére


psg5
veterán

Valamint az lehetséges, hogy a 2. tegnap telepített 7200-as hdd-től nagyobb a hangja a NAS-nak?

F.K.T.

(#21263) Borisz76 válasza psg5 (#21261) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam is volt olyan hibajelenség, hogy PC bekapcsolása után kiírta : Hálózati meghajtót nem tudta csatolni...

Én a PC seggében hagytam egy Pendrive-ot és amiatt volt.
Mióta kihúztam nem jött elő ez a hibaüzenet.

Ha eddig 1 HDD-vel ment a NAS és most tettél bele egy másodikat is , akkor értelemszerűen hangosabb lesz.
Már 2 db HDD "zörög" és "fűtik" egymást is.
A DSM melegebbnek érzékeli a HDD-ket ezér a hűtés fordulatszámát megnöveli.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#21264) psg5 válasza Borisz76 (#21263) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

Nálam nincs semmi más bent a PC-ben. Elég idegesítő, hogy mégis jön a hibaüzenet.

F.K.T.

(#21265) Tuomas válasza psg5 (#21261) üzenetére


Tuomas
addikt

A windows, ahogy bekapcsolod, csatlakoztatni akarja a hálózati meghajtókat, ahogy azt kérted tőle. Ám a NAS-od hibernált állapotban van.
Megkapja a kérést a PC-d felől, vagy bármi felől, hogy "ébresztő, hé, meló van", de akármennyire is gyorsan tér vissza hibernálásból, a windowsod már azt mondja, "á tudod, mit, hagyjad, ha nem reagálsz, küldök inkább egy hibaüzenetet".
És mire rákattintasz a hálózati meghajtóra, arra voálá, már működik is.

(#21266) Mezga Aladár

Így van, vagy ahogy a microsoft kommunikálná:
Olyan gyors az új vindóz, hogy semmilyen más eszköz, vagy operációs rendszer nem érhet a nyomába :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

We were here

(#21266) Mezga Aladár válasza psg5 (#21264) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hamarabb csekkolja mint hogy a hálózat felállna. Ez nem hiba, windows hozzáadott érték. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21267) psg5 válasza Mezga Aladár (#21266) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindegyikőtöknek! Vagyis elvileg ha várok akkor megszűnik a hibaüzenet? A piros x addig marad ameddig rá nem megyek?
A hibárnálásból való feléledés rendben, de megint újraindítottam a PC-t, ekkor már nem volt hibernálva a NAS és mégis kiírta.

F.K.T.

(#21268) Tuomas válasza psg5 (#21267) üzenetére


Tuomas
addikt

Vagyis elvileg ha várok akkor megszűnik a hibaüzenet?

Szerintem mindig meg fogod kapni, vagyis hát nálam olyan mint a hunok. Hun van, hun nincs hibaüzenet :DDD

A piros x addig marad ameddig rá nem megyek?

Valszeg igen

A hibárnálásból való feléledés rendben, de megint újraindítottam a PC-t, ekkor már nem volt hibernálva a NAS és mégis kiírta

Ezek szerint ez a windows még annál is gyorsabb, hogy visszaérjen a ping jel, vagy minek nevezzük, hogy készen áll a nas :DDD

We were here

(#21269) psg5


psg5
veterán

Köszi még egyszer mindenkinek!

Most eszmélek rá, hogy melóhelyről is elérem az otthoni NAS-t...
Ti mit tesztek a biztonság érdekében?

F.K.T.

(#21270) Borisz76 válasza psg5 (#21269) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem 100%-os a biztonság...de kezdetnek megteszi :

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#21271) psg5 válasza Borisz76 (#21270) üzenetére


psg5
veterán

:)
De most komolyan. Külön titkosított mappavédelmet, AES titkosítást vagy hasonlót használtok?

Például azt be tudom állítani, hogy kizárólag belső hálózaton levő érje el, léphessen be a NAS-ra, kintről még én a rendszergazda sem?

Egyáltalán hogyhogy betudok lépni kivülről?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#21272) kaviat válasza psg5 (#21271) üzenetére


kaviat
tag

a legbiztosabb ha kikapcsolja az embera a NAS, de legalábbis lehúzza róla a hálózatot. de a kevésbé biztos de még ér valamit, ha szétdobáljuk a hanszált portokat jó magasra, de semmit se a default ponrton használunk.

plusz https a http helyett..

[ Szerkesztve ]

(#21273) psg5 válasza kaviat (#21272) üzenetére


psg5
veterán

S ha a NAS max éjjel nem megy? Ha én pl nem vagyok otthon attól még a filmeket arról nézik pl.

F.K.T.

(#21274) Varszegig válasza psg5 (#21167) üzenetére


Varszegig
veterán

7. Cloud Station

(#21275) psg5 válasza Varszegig (#21274) üzenetére


psg5
veterán

Azta idáig még el sem jutottam :) Köszi! :)
Bár így, hogy - és biztonság miatt aggaszt is- simán elérem kivülről is a NAS-t nem sok jelentősége van egy külön app-nak...

F.K.T.

(#21276) Doky586 válasza psg5 (#21271) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy NE engedd ki a netre az admin felületet (csak a torrent, webdav portot)

[ Szerkesztve ]

(#21277) psg5 válasza Doky586 (#21276) üzenetére


psg5
veterán

Köszi s ezt hogy tehetem meg? Mármint hogy ne engedjem ki az admin felületet: (215j)

F.K.T.

(#21278) Varszegig válasza psg5 (#21275) üzenetére


Varszegig
veterán

Teljesen másról szól a dolog. A Cloud Station olyan, mint egy saját dropbox. Akkor is veled vannak az ott szinkronizált dolgaid, amikor nincs neted.

(#21279) moseras


moseras
tag

Sziasztok!

Van egy 211j, és egy 1515+ NAS. A 211j-ről szeretnénk az összes user email-jét áttenni a 1515+-ra. A 211j-ben sok almappa is van (IMAP). Hogy lehetne megoldani az email-ek átrakását ?

Imi.

(#21280) psg5 válasza Varszegig (#21278) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Persze azt értem, hogy más, ettől még aggódom a kintről való elérhetőség miatt.

F.K.T.

(#21281) psg5


psg5
veterán

Ha 215j-ben a vezérlőpultban nem engedélyezem a quickconnectet akkor megoldom azt, hogy csak belső hálóról lehet majd elérni?

F.K.T.

(#21282) Mykl


Mykl
tag

Sziasztok!

Hogy érdemes szinkronizálni iPhoneról az Iphoto-t a PhotoStationnal.
Az a bajom hogy ha az icloudba az iphoto app feltöltötte már a fotót akkor a DS Photo Station-ja már nem tölti fel.
Így a DS-en nincs meg minden Photom.

Mykl

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy Alma, mint holnap egy sem!

(#21283) Sanya válasza Mykl (#21282) üzenetére


Sanya
nagyúr

Akkor töltsd fel minden photodat az iphonodrol a synology nasra és tiltsd le az icloudot. Onnan keültek ki a sztárok ipnonos telephonos phucér képei az inthernethre.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#21284) psg5 válasza psg5 (#21281) üzenetére


psg5
veterán

Valamint nálam a download stationban felfele úgy tűnik továbbra sem tölti a torrentet...Megosztáson van, de nem.
Mit kellene még beállítani?

Távoli elérés:

Vezérlőpultban letiltottam a quickconnect használatát. Így elvileg nem lehet belépni csak belső hálózatban a NAS-ra ugye? Vagy van még elérési út kívülről?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#21285) claire78 válasza Mykl (#21282) üzenetére


claire78
senior tag

Tárhely optimalizálása helyett válaszd az Eredetik megtartása, letöltése opciót. Így feltudja szinkronizálni a NAS-ra.

(#21286) claire78 válasza claire78 (#21244) üzenetére


claire78
senior tag

Gondoltam én, hogy sikerült megtalálni.. :W
Tegnap már a AP-ként működő router nélkül sem látom az egyik mobil eszközről a NAS-t, csak interneten kívülről, egy másikkal pedig minden gond nélkül tudok rá csatlakozni. :F :F :F
Router gyári beállítások visszaállítása??
Már semmi ötletem sincs, kimerítette a hálózati tudásomat. :(

(#21287) Mykl válasza claire78 (#21285) üzenetére


Mykl
tag

Ez a megoldás!!! IGAZ!!

Jobb ma egy Alma, mint holnap egy sem!

(#21288) Borisz76 válasza psg5 (#21284) üzenetére


Borisz76
veterán

Magyarországról torrentezel vagy esetleg külföldön vagy mint én ?

Csak a torrent beállítások miatt kérdezem.

Külföldön szigorúan veszik a le/fel-töltést !!!
Ismerősöm letöltött valamit - nem árulta el - és több mint 1000 eurós bírságot kapott miatta !!!
( Állítólag 1 azaz 1 darab fájlt szedett le valami publikus oldalról. )

Nem játék.

Én 3 éve élek kint és az első teendőm az volt, hogy tájékozódjak ez ügyben !

Nos a fontosabb dolgok itt sorakoznak : ( Külföldi töltögetés esetén )

- Zárt ( regisztrációhoz kötött ) oldalt szabad csak használni !
- A Protokoll kódolást engedélyezni / erőltetni kell !
- DHT-t ki kell kapcsolni !

Ezekkel a beállításokkal fut a DS és csak is a "nMag" oldalát használom.

Gondoltam szólok...nehogy késő legyen.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#21289) claire78 válasza Mykl (#21287) üzenetére


claire78
senior tag

?? :U

(#21290) Mykl válasza claire78 (#21289) üzenetére


Mykl
tag

Kikapcsolom a tárhely optimalizálást!!!

Jobb ma egy Alma, mint holnap egy sem!

(#21291) claire78 válasza Mykl (#21290) üzenetére


claire78
senior tag

Ja, ok. :)
Csak a felkiáltójel használatod kicsit félreérthető.
Örülök, ha segíthettem. ;)

(#21292) nilrem válasza Borisz76 (#21288) üzenetére


nilrem
tag

protok kódolás alatt VPN-t értesz? NAS. mint VPN szerver által vagy egy külső VPN szolgáltatónál fizetsz elő?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#21293) psg5 válasza Borisz76 (#21288) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

Itthonról megy. Szeretném én feltölteni, de úgy tűnik nem tölt visszafele sajna ez a nagy bajom.

F.K.T.

(#21294) Bobbacsi válasza psg5 (#21293) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Megnézted a routeredben nyitva van az 16881 port ?
A DHT-t meg már írtam ,hogy ne pipáld be !

(#21295) psg5 válasza Bobbacsi (#21294) üzenetére


psg5
veterán

Már veszem is ki a pipát, jogos már írtad.
16881-es portot hogyan nézhetem meg az Asus Rt N12 D1-es routerben hogy nyitva van-e?

F.K.T.

(#21296) kaciokos válasza Bobbacsi (#21294) üzenetére


kaciokos
őstag

Csak kíváncsiságképpen: mi az a DHT?

(#21297) Multibit válasza psg5 (#21295) üzenetére


Multibit
veterán

16881-es portot hogyan nézhetem meg az Asus Rt N12 D1-es routerben hogy nyitva van-e?
Pl. ezzel.

(#21298) psg5 válasza Multibit (#21297) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. S ha nyitva van akkor routerben letiltható valahol? (még nem vagyok otthon így egyenlőre felkészülök mit kell otthon állítani majd)

F.K.T.

(#21299) Multibit válasza psg5 (#21298) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, letiltható, de neked most nem az a célod, hogy meg legyen nyitva :F

(#21300) Bobbacsi válasza kaciokos (#21296) üzenetére


Bobbacsi
veterán

"DHT
Lehetővé teszi a tracker nélküli torrentek előállítását és használatát.
A működéséről: A DHT-t engedélyező felhasználók között létrejön egy adatbázis, ami tárolja, hogy kinél, milyen torrent van. Azonban ez az adatbázis nincs központi szerveren. Sőt egyben sehol sincs meg, csak a több száz-ezer PEER alkotta bolyokban léteznek, szétosztva a kliensek között, folyamatosan cserélődve. Így elsőre elég kétesnek tűnik a dolog, de tényleg működik. ;)
A privát oldalak kérni/javasolni szokták, hogy kapcsoljuk ki ezt a funkciót, mert a DHT-n forgalmazott adatmennyiséget nem láthatja a tracker így nem is számolhatja el, és ebből adódhatnak félreértések."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.