Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21551) @KIKI@ válasza Mauzes (#21549) üzenetére


@KIKI@
újonc

Igen DNS 320. 1db 1,5 TB winyo, ebből kb. 1 TB adat. Gondolom Fat32.

(#21552) Patice válasza TorPe (#21550) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hány méter kábelt dugtál a Mikrotik 1-es portjába?

(#21551) @KIKI@:

Mindent gyalulni fog a Syno. Mielőtt átrakod a vinyót készíts mentést!

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21553) Essejó válasza istvan170 (#21529) üzenetére


Essejó
veterán

Engedd meg, hogy megkeressem helyetted a Tudástárban! :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21554) TorPe válasza Patice (#21552) üzenetére


TorPe
tag

Én úgy gondolom, hogy az 1-es port poe in, tehát ha a switchet táplálni szeretném akkor kell azt használnom. A többi négy pedig poe out. Amikor a kamerát bedugom 2-5 portok valamelyikébe, akkor villogni kezd pirosan switch, de sajnos csak villog. A menüjében látszik is, hogy "current too low". Tehát túl alacsony a feszültség, így nem tudja bekapcsolni a kamerát. 12V/3A-os tápot használok, aminek elégnek kellene lennie.

(#21555) claire78 válasza claire78 (#21342) üzenetére


claire78
senior tag

ONT kicserélve, hiba akkor jelentkezik, ha a NAS csatlakozva van.
Egy dolog nem hagy nyugodni, a Hálózati interfésznél miért van bepipálva, hogy beállítás alapértelmezett átjáróként, és miért nem tudom kivenni a pipát?! :F
Valami hasznos ötlet mitől okozhatja a NAS ezt a hálózati problémát?

[ Szerkesztve ]

(#21556) amulet


amulet
senior tag

sziasztok

synology DS115j nas-t tervezek venni, nekem fontos a csendes működés mert a NAS a tv mellett lenne. Így zavar a ventilátor hangja. Erre azt írják, hogy halk, és hogy 18db a zaj kibocsátása.
Nem tudom mennyi az a 18, aki használ hasonlót az megmondaná, hogy ez mennyire halk vagy hangos?
Nem szeretnék csalódni ha már megveszem.

köszönöm

(#21557) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Nas-nak (Synology 215j) mennyire nem tesz jót ha "elmegy" az áram?
Szünetmentes tápegységem még nincs, de érdemes-e beszerezni?
Rosszabbat tesz-e mint pl egy PC-nél a nem várt lekapcsolás?
Nyáron viharos időben biztos lesz többször és az e-on nem áll biztosan a lábán ezeket elkerülendő...

F.K.T.

(#21558) E.Kaufmann válasza psg5 (#21557) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha bisztosra akarsz menni, akkor egy 10-esért vegyél egy alap UPS-t. Szerintem pont annyira érzékeny, mint bármelyik asztali linuxos gép EXT4-es fájlrendszerrel, az meg elvileg hasonló (legalább is naplózó jellegű) hibatűrésben. Ugyanakkor az áramkimaradások és ingadozások a tápra lehetnek rosz hatással és azon keresztül az egész elektronikára.
Ha több pénzed lenne szünetmentesre, akkor keress olyat, ami kompatibilis a NAS-oddal és USB-n keresztül tud jelezni alacsony akksiszintnél, hogy álljon le.

amulet:
Szerintem awinyó hangja zavaróbb lehet, mint a hűtésé.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#21559) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Használnám az rc.localt. Minden rendben van kivéve h., az usb lemezt induláskor nem csatolja. Gondolom akkor még nem csatlakoztatta a lemezt. Ha manuálisan futtatom le az rc.local-t, tökéletesen megy. Van erre valakinek megoldása?

#!/bin/sh
#
## Optware setup
#[ -x /etc/rc.optware ] && /etc/rc.optware start
#
#exit 0
#
mount -o bind /volume1/Temp /volume1/Media/Temp
mount -r -o bind /volume2/Filmek /volume1/Media/Filmek
mount -r -o bind /volume1/Filmek_1 /volume1/Media/Filmek_1
mount -r -o bind /volumeUSB1/usbshare/Sorozatok /volume1/Media/Sorozatok


exit 0

Így néz ki

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21560) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Sziasztok,
Milyen synology nast ajánlanátok otthoni hálózatba, amely kiszolgál:
- 2 db TV-t,
- 3 telefon-t,
- laptop-ot,
- médialejátszót,
- kb. 200 torrent.
Adatok kezelése (doksik, családi képek, videók), zene, film, letöltés...
Nem mondom, hogy minden menne egyszerre, de nem akarom, hogy szűk legyen és a homokozásra kelljen várni. Elég lehet egy 215j vagy érdemes a + irányba nézelődni, pl. 214+, esetleg play? Elsősorban nem az ár a mérvadó, de nem akarom azért túllőni se.
Köszönöm.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#21561) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#21559) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egy sleep 20 az elejére, megoldotta.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21562) cacater


cacater
csendes tag

Sziasztok !

Lenne 1 kérdésem felétek.Adott 1 215j NAS amiben most 1 db hdd található.
Most van rá lehetőségem másik HDD betételére is .
Ha csak beteszem ugy e a már bent lévő HDD adati megmaradnek.
Szeretném ha a két HDD független legyen egymástól mivel van 1 Másik hely a fontos adataim biztonságos mentéseihez.

Hogyan csináljam mi e teendő ?

Előre is köszi.

További szép estét Nektek.

Üdv. :R

(#21563) Bobbacsi válasza cacater (#21562) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Külön kötetként kell telepiteni igy :
A másik vinyón levö adataid megmaradnak
Itt olvashatsz róla :[link]
Az uj vinyót megformázza ext4-re majd egy darabig elmolyol vele konzisztenciát ellenöriz (eltart egy darabig attól függ mekkora vinyót teszel bele )
Felteszi rá a legujabb DSM-et de azt nem látod majd.

[ Szerkesztve ]

(#21564) cacater válasza Bobbacsi (#21563) üzenetére


cacater
csendes tag

Köszi. Olvasom. :R

(#21565) juhasz406 válasza amulet (#21556) üzenetére


juhasz406
tag

Nekem ilyen van egy WD greenn-el. Semmi hangja, abban a szobába van ahol alszom de hangját se hallani.

Ryzen 5 2600, Asus TUF B450M, 16GB, Sapphire rx580 nitro+ 8GB

(#21566) Multibit válasza amulet (#21556) üzenetére


Multibit
veterán

Miért fontos, hogy a 115j a tévé mellett legyen? Nem lenne jobb helye a router mellett? Vagy nálad a router is a tévé melett van?

[ Szerkesztve ]

(#21567) Mezga Aladár válasza amulet (#21556) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egy nagyon csendes szoba 20/25dB.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21568) amulet válasza Multibit (#21566) üzenetére


amulet
senior tag

igen a tv mellett :)

(#21569) Tamarel válasza amulet (#21556) üzenetére


Tamarel
senior tag

Egyéni érzékenység kérdése.
Nálam 115j + 1Tb wd red laptopwinyó van, szintén a tv mellett. Néha még így is észrevehető.
Bátyáméknál 115j + 2Tb wd red, ez 2-3 méterről mindig hallható, nekem hangos.
Mind a kettőnél a winyó a hangos (seek), a ventilátor halkra van állítva.

(#21570) aneda válasza Tamarel (#21569) üzenetére


aneda
aktív tag

Nekem a 115J+3tb wd red kombó az előszobában van a zárt szekrény legfelső polcán.
A hdd hangja így is hallatszik, mind a forgás mind a seek.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#21571) Doky586 válasza aneda (#21570) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akinek egy forgalmas csomópontban van a lakása ahol percenként dübörög át a villamos és a hév az szerencsés mert a külső zajok elnyomják a NAS hangját.. :)

(#21572) istvan170


istvan170
aktív tag

Ha segítség esetleg valakinek, áttettem a régi synology nasból az újba a két hddt. Valóban egyből kiírta, hogy költöztethető. A hdd sorrendre ahogy írták figyelni kell. Az osx-es assistant felajánlotta, hogy csak az adatokat vigye, vagy a beállitásokat is. A lementett konfig fájlra nem is volt szükség. Mindent átrakattam, minden szép és jó, minden olyan, mint régen. :C viszont valahol azt olvastam, hogy a 216play nem kombatibilis a plexel. Na nekem fent volt a régi nason, lefrissítette és megy. A 216play a 213j után meglepően gyors. Messze nem számítottam ekkora különbségre. Mégegyszer köszönöm a segítséget!

(#21573) amulet válasza Tamarel (#21569) üzenetére


amulet
senior tag

köszönöm, akkor nem marad más, mint kipróbálni :)

(#21574) Patice válasza istvan170 (#21572) üzenetére


Patice
Topikgazda

Köszönjük a visszajelzést! :R Sokszor elmarad a történetek vége.

216play azért combos vas Synology DSM-hez. Használd megelégedéssel! :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21575) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

A felől érdeklődnék, ha egy két lemezes NAS-t vennék, és a két HDD külön kötetként lenne használva, akkor a ritkábban használt HDD-t el tudom altatni külön? Szoftveresen ez megoldható? A lényeg az, hogy úgy szeretném használni, hogy a fő vinyó lenne a gyakran használt adatoknak és az aktuális torrenteknek, a mellék HDD-t pedig inkább az archiválásra használnám de azt csak 1-2 havonta. Feleslegesnek érzem, hogy csak pörögjön heteken keresztül.

Köszi!
T

(#21576) Multibit válasza tomi5244 (#21575) üzenetére


Multibit
veterán

Synology esetén ez nem működik. Más gyártóknál - úgy tudom - megoldható.

(#21577) tomi5244 válasza Multibit (#21576) üzenetére


tomi5244
őstag

Értem, annyira nem fontos mert lehet az lesz, hogy egy egy lemezes példányt nézek ki és arra kötök USB-n egy külső HDD-t. Néztem a sima DS115 típust, abban dual proci és 512 RAM van. Ugyanakkor cirka 20 ezerrel olcsóbb a 215J-nél. Bár még így sem épp az olcsók között van.

(#21578) Mauzes válasza Kulbi (#21560) üzenetére


Mauzes
őstag

214+ megbízhatóbb lenne ennyi feladatra.

(#21579) Blaise


Blaise
veterán

Sziasztok!

Download Stationben minded seed-re rakott torrent előtt piros háromszögben felkiáltójel van, az állapot résznél "hiba". Mitől lehet ez? Eddig végig tökéletesen működött.

[ Szerkesztve ]

(#21580) Kulbi válasza Mauzes (#21578) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Köszönöm. Elkezdtem nézegetni ezeket a play kiadásokat, de elég vegyeseket olvasok. Pl. a 216play jó áron van, de a transcoding kivételével gyengébb mint az elődje, vmi másik proci, ami egyesek szerint zsákutca és kevesebb program támogatja. Nem beszélve a 214+-ról, mert az lehet még gyorsabb. Elég összevissza a kínálat:)

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#21581) whoever70


whoever70
tag

Sziasztok!

a segítségeteket szeretném kérni!

kezdő vagyok a NAS használatában, egy DS111 működik a hálózaton itthon.
azt szeretném beállítani, hogy DLNA-n keresztül a belső hdd tartalma a nappaliban legyen látható a Smart tv-n, a csatlakoztatott külső hdd tartalma meg csak a kisszobában lévő szintén Smart tv-n.

a torrent letöltések is így lennének beállítva

megoldható ez így?

[ Szerkesztve ]

(#21582) Borisz76 válasza Kulbi (#21560) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology jelenlegi összes terméke

A szűrők segítségével szűkítsd a lehetőségeket.
Aztán "hozzáadás az összehasonlításhoz" funkció.

Ha sok feladattal akarod megbízni akkor olyan modellt érdemes választani ami minimum kétmagos és 64-bites a CPU.

Szerintem.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#21583) Mauzes válasza Kulbi (#21580) üzenetére


Mauzes
őstag

Transzkódolás is kell neked amúgy? (Plex?) Mert ahhoz a 214+ sem lesz elég.

Btw, nekem pont emiatt nem volt megfelelő egyik Synology sem, így építettem egy kis házba szervert, és Xpenology-val használom, így kb tök ugyanolyan, mint egy Syno.

[ Szerkesztve ]

(#21584) istvan170


istvan170
aktív tag

Írtam, hogy nas csere után minden megy ugyanúgy, mint eddig. Ma viszont rájöttem, hogy hálózaton kívülről nem megy a quick connect. Ez pont az a része az egésznek, ahol szinte semmi beállítás nincs. Beléptem a fiókomba, átregisztrálta a nast, de nem megy. Ötlet?

(#21585) kaciokos válasza tomi5244 (#21577) üzenetére


kaciokos
őstag

Erről eszembe jut egy jó kérdés: ha 215j-re ráteszek egy USB-s külső diszket, és a torrenteket arról futtatom Transmission-nel, akkor el tudnak aludni a belső lemezek? Csak azért kérdem, mert tudtommal azokon vannak a DSM beállítások is.

(#21586) Doky586 válasza istvan170 (#21584) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

megváltozott a mac címed a dhcp reservationhoz..

(#21587) Kulbi válasza Mauzes (#21583) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Ez nehéz kérdés, mivel jelenleg nem használok ilyet nem tudom mennyire jó ill. mik az előnyei. Per pillanat egy médialejátszót használok sima sima samba megosztással ill. Kodi is fut rajta. Később nem tudom, hogy telefonon, esetleg egy tableten jól jönne ez a transzkódolás, mik a szoftveres korlátai.

Jelenleg úgy látom, hogy sokféle platformon kell megfelelni, win, mac, Iphone, android... Ezét is hajlok a synology felé, mert jókat olvasni mindenhol.
Csak nem akarok most pénzt kiadni egy 216play-re ami lassabb másolás szempontjából mint bármelyik elődje és a processzor meg nem tudom mit tud és két év múlva semmilyen plugin nem megy rajta. De ezek csak az én félelmeim, most még tájékozódok.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#21588) jakkrisz


jakkrisz
csendes tag

Sziasztok!

Egy 115J tulaja leszek 1-2 napon belül. Egy Asus ac66U routerrel használnám és mellette lenne egy hálózaton egy iMac, Samsung Tv, Apple Tv és egy nyomtató. Szóval az 5 eszköz miatt arra gondoltam, hogy egy 4-es switchet rakok a router egyik portjára, amire a nyomtatón kívűl menne minden. Ez az összeállítás jó, vagy inkább a router portjára rakjam a NAS-t? Melyik összeállítással használnám legjobban a rendszeremet?

Másik dolog, hogy ez a NAS bírni fogja-e a a full HD filmek lejátszását a TV-n keresztűl, illetve alkalmas-e minden formátum lejátszására.
Most a számítógépen egy media servert használok, amin keresztűl a TV-n letudom játszani a számítógépen lévő filmeket. Amennyiben a NAS nem birkózik meg a full hd filmekkel, akkor működhet-e az a megoldás, hogy a gépen lévő media szerverbe megosztandó könyvtárként beállítom a NAS-t, és a TV-n, a számítógép media szerverén keresztűl megoldásként lejátszom? Ebben az esetben bírni fogja a LAN a sebességet?

Köszi
Krisztián

(#21589) Patice válasza jakkrisz (#21588) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem bírni fogja a NAS ezt az igénybevételt. Közvetlenül a routerbe kösd és annak egyik portjára a switchet. :K

Mindent átpakolhatsz majd a NAS-ra, nem kell a gép külön a megosztásokért.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21590) tomi5244 válasza kaciokos (#21585) üzenetére


tomi5244
őstag

Szerintem nem, meg én a TM-et már nem erőltetném ha Syno NAS-om lenne mert DS valamivel okosabb, főleg az RSS miatt, amire nekem nagy szükségem van.

Én megfordítanám a dolgot, a külső vinyó aludjon el és csak akkor pörögjön ha kell róla adat. Én most azt határoztam el, hogy egy egy lemezes NAS-t fogok venni arra kötök egy HDD-t pluszba USB-n, kérdés, hogy szoftveresen lehet e menedzselni a tápellátását.

DS115 (a sima J nélküli széria) amit kinéztem. Dual proci, 512 RAM, eSATA, USB 3.0. (fekete ;] ) Számomra minden adott, csak az ára borsos, az egy lemezes mivolta miatt. Úgyhogy az lesz, hogy rávetem magam a hirdetésekre és ha akad egy alkalmi vétel lecsapok. Akinek ilyen van akár kereshet is privátban. :)

Hirtelen ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#21591) Sanya válasza tomi5244 (#21590) üzenetére


Sanya
nagyúr

adj még bele 10000 forintot és vedd meg a 2 lemezes társát ugyanilyen konfiggal. DS 215J (55.000 br volt januárban)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#21592) tomi5244 válasza Sanya (#21591) üzenetére


tomi5244
őstag

igen néztem azt is, most eléggé ki van számolva a keret, amúgy aprón van most egy 43-ért :) Kicsit még várok mert annyira nem sürgős, hátha 30 körül találok használt DS115-öt.

(#21593) Sanya válasza tomi5244 (#21592) üzenetére


Sanya
nagyúr

30-ért megéri, de 43-ért nem. Akkor már 53-ért boltból. (árgép)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#21594) tomi5244 válasza Sanya (#21593) üzenetére


tomi5244
őstag

43 ért a 215J van (használt), 30ért a 115-öt értettem használtan.

(#21595) heroldbalu


heroldbalu
tag

Sziasztok,
van vállalati környezetben egy Synology szerver, és értesítést szeretnék küldeni az érintett személyeknek a fájl módosításokról.
Következő az elképzelés:
van egy mappa és ha abban módosítás történik akkor egy email, vagy egy felugró ablak mikor legközelebb bejelentkezik böngészőben, hogy Gipsz Jakab egy fájlt töltött fel, vagy törölt ebből a mappából.
Érdeklődnék, hogy ez megoldható-e? Fontos megjegyezni, hogy egyik sem admin, tehát a fájlmódosítási widget nem elérhető számukra, értesítési e-mailt viszont csak egyet tudok megadni. Létezik erre valami megoldás ?
Válaszokat előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

Synology, iPhone

(#21596) Sanya válasza tomi5244 (#21594) üzenetére


Sanya
nagyúr

43 is jó ár most egy 215j-ért.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#21597) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Miért nem tudok a mobil appokkal csatlakozni a NAS-hoz hálózaton kívülről a QuickConnect azonosítómmal? Olyanokat írnak ki, hogy csatlakozási hiba, a Diskstation nem elérhető, stb. 2 napja még ment rendben mindegyik app és én semmilyen beállítást nem változtattam meg, se a DSM-ben, se az appokban.

A DSM-et böngészőből szépen elérem QuickConnect-en keresztül, a távoli kapcsolat működik.

Szerk:
A böngészőből sem érem el az eszközt a "user.quickconnect.to" címen (tehát akkor a quickconnect nem megy?), de a "user.synology.me" címen viszont igen!

[ Szerkesztve ]

(#21598) Gausz


Gausz
aktív tag

Sziasztok,

bedobom a hírt, hogy 2-3-4 héten belül elérhető lesz a DS216j. Német fórumok a témában:
Wird es eine DS216j geben?
DS216j: Daten, Fakten, Berichte

Youtube

Fontosabb infok:
CPU: Marvell Armada 385 (88F6820 Dual-Core 1.0 GHz)
512 MB DDR3 RAM
2 USB 3.0 Anschlüsse
Hardware Encryption Engine

DS215j-hez képest nem eget rengető a fejlődés, de azért mégiscsak fejlődött a cucc.

(#21599) jakkrisz


jakkrisz
csendes tag

A 115J hogyan viszi a full hd-s filmeket?

(#21600) tomi5244 válasza Gausz (#21598) üzenetére


tomi5244
őstag

Akkor eshetne kicsit a 215j ára :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.