Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21951) psg5 válasza Mezga Aladár (#21950) üzenetére


psg5
veterán

No akkor kivárok, valami más lesz itt mint hdd fizikai hiba.

Köszi a segítségedet! :R

F.K.T.

(#21952) Essejó válasza Doky586 (#21944) üzenetére


Essejó
veterán

Nálunk Bp 18. ker. családi házas terület. Az elművel szerződhetek, mert a villanyoszlopokon hozták az optikai gerincet és onnan kötnek be a házakhoz.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21953) Essejó válasza psg5 (#21951) üzenetére


Essejó
veterán

Én annyira nem paráznák, hiszen 5 év gari van a WD Black-re, na max az adataid lehetnek veszélyben. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21954) Doky586 válasza Essejó (#21952) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor nem lehetek messze tőled, mégis...
Nincsenek a lakóparkunkban villanyoszlopok, csak amolyan egybecső alu kandelláberek amikre nem rakható semmilyen vezeték.. Valószínű emiatt nem jött ide a Digi se, pedig ~száz új építésű lakásról van szó; és emiatt fizetek a 14Mbps-ért dupla annyit a T-nek mint azok akiknek Digis sokszáz megabites előfizetésük van. :((

[ Szerkesztve ]

(#21955) tobias40


tobias40
veterán

Azt hol tudom visszanézni hogy milyen üzeneteket küldött nekem a NAS az utóbbi pl. 6 hónapban email-ban?
Havi egy alkalommal küldi a teszt eredményét hogy milyenek a disk-ek és jó lenne látni hogy milyen volt pl. 3-6 hónapja,,,(nő-e a bad sector-ok száma stb...)

(#21956) Grougon válasza tobias40 (#21948) üzenetére


Grougon
tag

1-2 tera között van havi adatforgalmam. Korlátlan. Többféle csomag van amihez adják, csak kell 5 perc Google. Mondjuk nekem a legegyszerűbb mert céges.

(#21957) claire78


claire78
senior tag

Tanúsítványokban tudna nekem segíteni valaki?
IE a következő tanúsítvány hibát írja:

:R

(#21958) psg5 válasza Essejó (#21953) üzenetére


psg5
veterán

Nem is a gari miatt parázok :) Pont az adatok miatt, hogy most folyamatosan izguljak vagy dobjam ki a lemezt.

F.K.T.

(#21959) noorbertt válasza psg5 (#21958) üzenetére


noorbertt
őstag

Gariban cserélik vagy mekkcsinaljak?
Ha cserélik akkor : https://unix.stackexchange.com/questions/12304/whats-the-best-way-to-format-a-hdd-in-linux-in-order-to-leave-no-trace

(#21960) Patice válasza claire78 (#21957) üzenetére


Patice
Topikgazda

Volt már róla szó (link1, link2), hogy a "megbízható legfelső szintű" tanúsítványok közé kell berakni és akkor minden OK lesz. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21961) tobias40 válasza Grougon (#21956) üzenetére


tobias40
veterán

Tudnál linket dobni róla akár PM-ben?
Te mennyit fizetsz érte?Belassulás,korlátozás semmi nincs?(akkor miért nem ezt használja mindenki? ;] )

erre vki esetleg?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#21962) noorbertt válasza tobias40 (#21961) üzenetére


noorbertt
őstag

Ide is:)

(#21963) tobias40 válasza noorbertt (#21962) üzenetére


tobias40
veterán

Ezt miért is írtad nekem? :U

(#21964) claire78 válasza Patice (#21960) üzenetére


claire78
senior tag

Ok, ez meg volt, hogy a NAS-ról kell exportálni és a Windosba importálni, de a részletek hiányoztak. :) :R
Szükséges saját aláírásút készíteni, vagy elég az aktuálisat exportálni?
Szükséges a saját, mert az tartalmazza a címet is.
Úgy látom ezzel sikerülhet hálózati meghajtót is felcsatolni? Erre jelenleg a NetDrive programot használom.

[ Szerkesztve ]

(#21965) noorbertt válasza tobias40 (#21963) üzenetére


noorbertt
őstag

Kommentedhez írtam, hogy ha küld infót, akkor nekem is küldjön. De tudod mit, elnézést és forgasd a szemeid tovább. :)

(#21966) psg5 válasza noorbertt (#21959) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! Bár remélem nem kell sem javítani sem cserélni...mondjuk erre nem is gondoltam, hogy maradhat nyoma az adataimnak ha visszaküldöm...

F.K.T.

(#21967) noorbertt válasza psg5 (#21966) üzenetére


noorbertt
őstag

Ismerek egy két barmot akik direkt használt vinyokat keresnek hátha akad rajta valami...:(
Ha ilyesmi van akkor futtasd rajta néhány napot akár és annyi.

(#21968) psg5 válasza noorbertt (#21967) üzenetére


psg5
veterán

Na ezek után remélem nem kell visszaküldeni...:(

F.K.T.

(#21969) tobias40 válasza noorbertt (#21965) üzenetére


tobias40
veterán

Bocsi csak nem értettem miért nekem válaszoltál... :R

(#21970) Madwe


Madwe
nagyúr

Valaki belefutott mar olyan hibába h szűz nasra dsm install 40%nal lehal? Próbáltam mar több hdd el is, külön leszedtem s manuálisan adtam hozza a dsmet, 40%nal ugyanúgy megáll a tudomány... Lehet hibás a nas?

(#21971) Bobbacsi válasza Madwe (#21970) üzenetére


Bobbacsi
veterán

100% hogy a NAS-al van valami gond ha több vinyóval is próbáltad.Garanciális még ?

(#21972) #56573440


#56573440
törölt tag

hogy ez az shr tömb bővítés több napos művelet erről nem volt szó :( két 2tb-s mellé jött a harmadik, és óránként 1% amennyit megy. tudom hogy rá lehetne erőszakolni nagyobb tempót, és hogy ez igazából azért van, hogy folyamatosan elérhető maradjon a kötet és lehessen vele dolgozni, de ahh... lenne rajta egy kapcsoló hogy mit szeretnék és nem root-al kéne ssh-n cseszegetni azért boldogabb lennék :B merthogy azt nem fogom, úgyhogy ebben a tempóban jó két nap amire lesz belőle bármi.

ahogy olvasgattam nagyobb kötet méretnél simán egy hétig elszüttyög a történet ;]

(#21973) Madwe válasza Bobbacsi (#21971) üzenetére


Madwe
nagyúr

novemberbe vettük de csak most kellett volna üzembe helyezni, uh eddig ki se próbáltuk, de 1 éven belül van még bőven :) akkor marad a gariztatás :((( köszi

(#21974) Essejó válasza Doky586 (#21954) üzenetére


Essejó
veterán

Úgy rémlik, hogy te írtad pár napja, hogy nem csatolod fel hálózati meghajtónak a NAS-t hanem TC-vel nézed.
Ha tényleg jól tévedek és te voltál, akkor mondanál a mikéntről pár szót?
Mert mintha találtam volna már erről valamit, de németül. Nos pont a német az a nyelv, amit még az angolnál is kevésbé értek. (és a szász őseim forognak a sírjukban) :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21975) Doky586 válasza Essejó (#21974) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen én voltam. Tavaly én is itt kapta rá az ötletet..

A linket -ha jól emlékszem- úgy készítettem, hogy először az egyik megosztott mappához hoztam létre egy linket, aztán kitöröltem belőle a megosztás nevét.

Elhelyezhető akár az asztalra, akár a C:\ re a lnk file..
Nálam synology a neve, de te használhatsz IP címet is..

[ Szerkesztve ]

(#21976) csipuka


csipuka
senior tag

Van egy IP kameram, aminek van egy hasznos tulajdonsaga, hogy ki/be lehet kapcsolni, hogy kuldjon levelet mozgas eseten. Ez a kamera be van kotve a Surveillance Station-ba, es most melle kotottem egy masikat, es azt szeretnem elerni, hogy a SS kuldje a levelet. Sikerult is beloni a notification-t, de azzal szeretnem megspekelni, hogy ha otthon vagyok akkor ne kuldjon mar levelet, hogy mozgas van.
Vagyis ha elmegyek otthonrol, akkor bekapcsolom, ha meg hazajovok akkor ki.
Tomoren arra lenne szuksegem, hogy ki/be tudjam kapcsolni a notification kuldest konnyeden, anelkul, hogy belepes a Diskstation-ba bongeszon keresztul, majd ott atnavigalok az SS-be, es ott a notification app-on belul kapcsolgatom a level kuldeset.
Eddig nem talaltam ra egyszeru megoldast, a mobil app-okban sem talaltam tamogatast.
Valakinek otlete/tapasztalata?

(#21977) Patice válasza csipuka (#21976) üzenetére


Patice
Topikgazda

Manuális kamera ki-be kapcsolás? :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21978) csipuka válasza Patice (#21977) üzenetére


csipuka
senior tag

Igazából nem zavar, ha rögzít, csak ne pittyegjen folyton a teló 😀

(#21979) noorbertt válasza csipuka (#21976) üzenetére


noorbertt
őstag

Nem néztem jobban bele és nem is tudok egyelőre, de androidon van egy tasker nevű app amit nagyon sok mindenre lehet használni szóval kis Google után ezt kaptam: https://forum.synology.com/enu/viewtopic.php?t=81181
SSH -n keresztül tudja elérni, viszont ha csak belső hálózaton van engedve akkor amikor a telefonod felmegy wifire(ergo megjottel) akkor küldi ki a parancsot

(#21980) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv! Holnap érkezik a DS215J NAS-om, egy használt példányról van szó. Viszont frankón elfelejtettem az előző tulajjal töröltetni a Synology Account-ját. Ilyenkor elég ha távolról bejelentkezik és törli az adott termék sorozatszámát, vagy komplett regisztráció törlés kell?

(#21981) Petike168


Petike168
aktív tag

Sziasztok!

DS-115j vételén gondolkodunk.3-4 ip kamerát kötnénk rá, ha lehet úgy hogy 1080p/720p minőségben tudjunk rögzíteni. Elbírja ezt ténylegesen a hardver/szoftver? Ezen felül max fájl tárolást szolgálna, semmi torrent vagy DLNA. Köszi előre is!

(#21982) Petike168 válasza Petike168 (#21981) üzenetére


Petike168
aktív tag

Most látom a leírásban:

Összes FPS (H.264):
50 FPS @ 720p (1280x720)
20 FPS @ 1080p (1920×1080)

Ez azt jelenti, hogyha 3 kamera van rákötve, akkor 50/3 vagyis egy kamerát maximum 17 fps-el tud rögzíteni, ha mindegyik egyszerre rögzít?

(#21983) csipuka válasza noorbertt (#21979) üzenetére


csipuka
senior tag

Ooo, ez kiralynak nez ki, tasker-em ugyis van es VPN is.
Olvasva a script-et azon filoztam, hogy ki kene egesziteni kicsit, es egy ping-el csekkolni, hogy az en telom vagy asszonye otthon van, es ha nincs akkor elesitse automatikusan.
Nna kicsit eljatszok vele. Koszi a tippet!

(#21984) noorbertt válasza csipuka (#21983) üzenetére


noorbertt
őstag

Ez jól hangzik, nem sokára én is beszerzem a gépet szóval majd jöhet a tapasztalat ha előttem megcsinalod :)

(#21985) heroldbalu válasza kaciokos (#21924) üzenetére


heroldbalu
tag

Köszi észben tartom :)

Synology, iPhone

(#21986) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!
Egy vendég fiókot szeretnék létrehozni a gépemen, külön felhasználónévvel, jelszóval. FTP elérésre lenne használva, csak egy mappát szeretnék megosztani vele, és limitálnám a letöltési sebességét is. Hogyan fogjak hozzá, hol keresgéljek?
:R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#21987) Komi28


Komi28
senior tag

Lehetséges a nas-t időzítéssel ki és bekapcsolni? Arra gondolok, hogy este 23-kor kikapcsol és reggel 6-kor bekapcsolna. Nézegettem az ütemezőt de ott nem tudtam beállítani.

(#21988) Doky586 válasza Komi28 (#21987) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#21989) Madwe válasza Digital (#21986) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nason létrehozol először egy megosztási mappát, amit meg amire pakolsz olyan dolgokat amiket meg akarsz osztani vele, majd csinálsz egy felhasználót - kreálása közben tudsz megadni sebességkorlátot is, meg ftp jogosultságot, megosztási mappához csak az elöbb kreáltat add meg. Létrehozod a gépeden a fiókot, majd felveszed az ftp kapcsolatot amiben akarod.

Ha már meglévő fájlstruktúrában akarod h csak bizonyos fájlokat lásson, akkor a megosztási mappára amin vannak adj jogokat, majd mappánként tilts engedélyezz hozzáférést neki.

[ Szerkesztve ]

(#21990) Komi28 válasza Doky586 (#21988) üzenetére


Komi28
senior tag

Köszi, megnéztem, de nekem ott nincs időzítés, csak 3 fül van nem 5 mint neked :F
Ezeken belül sincs időzítés állítás.

(#21991) csipuka válasza noorbertt (#21984) üzenetére


csipuka
senior tag

Megtalaltam a NAS-on a konfig file-t a notification-hoz, es meg is irtam a script-et. belottem, hogy fusson 5 percenkent.
Vagy 10 eve nem irtam script-et, szoval eltartott egy ideig, erosen hasznaltam a google-t.
Ami trukkos, hogy nalam az N5-n Marshmallow van, ezert a ping-re nem mindig valaszol, de azis lehet, hogy az a baja, hogy a telo a wifi extenderen van, ezert nem reagal egybol.
Azt csinaltam, hogy 5x probalkozik max megtalalni a telot, ha nincs akkor aktivalja a notification-t a mozgaserzekelohoz. Ha megtalalja barmelyik telot, akkor pedig kikapcsol a level kuldes.
Itt a script, ha van hozza komment, vagy eszrevetel, szivesen veszem.

(#21992) noorbertt válasza csipuka (#21991) üzenetére


noorbertt
őstag

Ez gyors volt, én meg csak a gép vásárlásánál tartok :D

(#21993) csipuka válasza noorbertt (#21992) üzenetére


csipuka
senior tag

Elszuttyogtem vele, de a motivacio szarnyakat ad! :D

(#21994) Essejó válasza Komi28 (#21990) üzenetére


Essejó
veterán

Pedig ott kell annak lennie!

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21995) Doky586 válasza Essejó (#21994) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem mert még egy screenshotot se mutatni.. Lehet azért nem találja mert Qnap vagy Dlink NASja van,, :F

(#21996) Rruuer


Rruuer
senior tag

helló! valaki tudna mondani valami jó kamerát? ami nem túl drága de lát este, mozgásérzékelős, van benne mikrofon és zum, kb ennyi

(#21997) Proxy2 válasza Rruuer (#21996) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Mi a nem túl drága?

Proxy5

(#21998) Rruuer válasza Proxy2 (#21997) üzenetére


Rruuer
senior tag

olyan 40 körül

(#21999) Varszegig válasza Proxy2 (#21929) üzenetére


Varszegig
veterán

Amazon Glacier, annál nem hiszem, hogy bármi olcsóbb lenne. Bár retek T adsl-en reménytelen.
Nekem a 200Mbit-es up elég:)

(#22000) Varszegig válasza pdave (#21933) üzenetére


Varszegig
veterán

Nem tudom, én még nem találtam filmet, amit nem tölt le. Tekeréssel voltak néha gondok tv-ről felvett adásnál, de amióta jött frissítés a plex smart tv appra, azóta az is jó. Hanggal sem volt még gondom, így nem tudok nagyon segíteni:(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.