Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21201) crissprivat válasza claire78 (#21200) üzenetére


crissprivat
senior tag

DHCP kiosztás a fő routeren legyen csak engedélyezve.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#21202) gbors válasza claire78 (#21200) üzenetére


gbors
nagyúr

Az új routernek melyik portját kötötted a régihez? Ne a WAN portot használd, hanem az egyik LAN-t.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#21203) Doky586 válasza claire78 (#21200) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

- DHCP szervert KIkapcsolni
- kábel: LAN to LAN
- IP címét átírni: főrouter IP +1 re

[ Szerkesztve ]

(#21204) claire78 válasza Doky586 (#21203) üzenetére


claire78
senior tag

Köszönöm az ötleteket, de ezek mind megvannak.
Természetesen LAN-LAN kötöttem össze a két routert, DHCP kikapcsolva, ha nem is .2 az IP címe, de tartományon belül.
Próbáltam a portokat is beállítani a 2. routeren, de az sem segített.

(#21205) Patice válasza claire78 (#21204) üzenetére


Patice
Topikgazda

A .2 + tartományon belül az pont nem jó.

Ha mondjuk a fő routered 192.168.1.100-199-ig oszt IP-t, akkor a második router IP címét ezen tartományon kívülire írd át. Mondjuk 192.168.1.25-re.

Ja, és ne felejtsd el mindketőt újraindítani!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21206) gbors válasza claire78 (#21204) üzenetére


gbors
nagyúr

Akkor végig kell debugolni a kapcsolatokat. Első körben köss egy PC-t az új routerre, és nézd meg, úgy eléred-e a régi routert, ill. a NAS-t.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#21207) claire78 válasza gbors (#21206) üzenetére


claire78
senior tag

A NAS látja a 2. routerre kötött AirPlay lejátszót, és képes is használni.

(#21208) claire78 válasza Patice (#21205) üzenetére


claire78
senior tag

Ezt kipróbálom, de miért kell tartományon kívülre állítani?

(#21209) Hiperhuje válasza llacee (#21166) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem, a portátirányítások átnézésére. Ott volt a gond.
Esetleg valami ötlet a gmail mappák problémára?

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#21210) Patice válasza claire78 (#21208) üzenetére


Patice
Topikgazda

Azért, hogy a fő router adhassa az IP-t, és a második routerre kötött eszközöket úgy érzékelje, mintha az elsőbe lenne dugva.

Kvázi csak switchként fog működni.

Ja és még egy: a második routeren a Primary DNS ugyan az legyen, mint a fő routeren.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21211) Mezga Aladár válasza claire78 (#21208) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Olvasd el a második router manuálját. Le lesz írva hogy lehet switch nek használni. pl az itt leirtak marhaságnak minösülnek ha belkin routert használsz.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#21212) claire78 válasza Patice (#21210) üzenetére


claire78
senior tag

Kipróbáltam, 2. router reset, és amíg két külön SSID volt működött is. De utána hiába adtam meg újra különböző SSID-t, már nem működött.
Mellesleg hozzáteszem használok másik két pár routert, amit szinten ugyanígy állítottam be, 2. router IPje a kioszthatók között és internetezésre hibátlanul működik.
Mint ahogy jelen esetben is működik, az első router adja az IPket a 2. routerre csatlakozott eszközökre (tehát működik mint switch, ami ettől még router -jegyzem meg halkan-). Csak a NAS-hoz nem férek hozzá. Holnap újra próbálkozom.
Egyébként TL-WDR4300 a második és egy Huawei HG8245H ONT a fő "router".
Köszönöm a segítségeket. :R

[ Szerkesztve ]

(#21213) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Pár dologban még kellene segítség:

1., Bekapcsoltam reggel a PC-t, melyen hálózati meghajtóként vannak a NAS-on lévő könyvtárak és azt írta a Win7, hogy nem sikerült minden meghajtót csatlakoztatni, amikor rámentem a meghajtóra kérte a jelszót és beengedett. Ezt ki lehet iktatni vagy biztonsági okokból nem érdemes?
2., Ránéztem a NAS-ra és csak a kék színű bekapcsolást jelző ld világított éjszaka. Ezek szerint nem is ment a torrent visszatöltés pl csak most, hogy a PC-t is bekapcsoltam? (most már világítanak a zöld ledek is.
3., Már kérdeztem, de: sosem kell kijelentkezni PC-n a NAS felületéről, ha lekapcsolom a böngészőt?

Köszi előre is! :R

F.K.T.

(#21214) psg5 válasza psg5 (#21213) üzenetére


psg5
veterán

4., Van a mostani PC-ben egy 1TB-s wd Black. Ha azt felszabadítom, de nem formázom és beteszem a NAS-ba akkor formázza és felismeri majd egy új 1TB-s tárhelyként? (mindenképpen formázható csak akkor win alól nem kezdek majd neki) és azt is használhatom tárolásra nem akar RAID-ban vagy valamiben mentegetni rá? Vagy formázzam előtte? Működö NAS-val bármit kell tenni mielőtt beteszem a HDD-t?

F.K.T.

(#21215) Bobbacsi válasza psg5 (#21213) üzenetére


Bobbacsi
veterán

1.Ha nem ment a NAS (csak a kék led világitott) akkor nem is fog csatlakozni.
2.Be volt állitva hogy a vinyó hány perc után hibernáljon ?
A PC-nek mi köze a NAS-on levö torrentekhez ?
3.Nem ( már írtam ) :)
4.Ne formázd meg Win alatt majd a NAS megformázza (ext4-re )

[ Szerkesztve ]

(#21216) psg5 válasza Bobbacsi (#21215) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.
1., De elvileg kellett, hogy menjen hiszen töltött visszafele torrentet vagy attól még lekapcsolhat?
2., Még nem is találtam ilyen beállítást vagyis ha alapból bevolt kapcsolva, akkor igen. Most megnéztem és 20 percre van állítva a hibernálás, na de továbbra is akkor kérdés, hogy hogyan töltötte visszafele a torrenteket?
4., Köszi! Csak beteszem és kész? Ha a PC-t újratelepítem az okozhat gondot a NAS elérésében? Gondolom nem vagy rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#21217) gbors válasza psg5 (#21213) üzenetére


gbors
nagyúr

#3: aktív seed mellett is hajlamos lemenni sleepbe a DS, úgyhogy lehet, hogy beleszámít a visszaosztási időbe, ellenőrizd le. A PC bekapcsolásától jellemzően fel szokott kelni, mert a Windows a maga megszokott elefánt-a-porcelánboltban módján megszólít minden feltalálható eszközt a LANon.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#21218) Bobbacsi válasza psg5 (#21216) üzenetére


Bobbacsi
veterán

2.Vezérlöpult /Hardver és tápellátás (villanykörte )itt : Merevlemez hibernálás lehet beállítani.
3.Ha megjegyzed,hogy most hogy léptél be a NAS-ra akkor nem.
4.Beteszed és eldöntöd hogyan akarod külön kötetként vagy másként.
5.Ez segithet :[link]
6 Még ez is jól jöhet :Vezérlöpult / Frissités és visszaállítás : itt Konfiguráció biztonsági mentése

[ Szerkesztve ]

(#21219) psg5 válasza Bobbacsi (#21218) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindegyikőtöknek!

5., Nem akarom a topikot offolni, de mit válasszak, ha csak külön egy tárhelyként szeretném használni a betettt hdd-t?
6., Ezt mindenképpen tegyem meg, mármint biztonsági mentést mielőtt beteszem az új hdd-t? Hova menti majd, mekkora helyet foglal?

(#21217) gbors : Köszi, keresm hol találom hogy visszaoszt-e.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#21220) Bobbacsi válasza psg5 (#21219) üzenetére


Bobbacsi
veterán

5.Én a külön kötetként javaslom
6.Oda menti ahová kijelölöd.
Nálam ilyen : Szerver_20160130.dss ( 9kb) (Szerver a NAS-om neve )


Itt feltöltési sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#21221) psg5 válasza Bobbacsi (#21220) üzenetére


psg5
veterán

Köszönöm.
Valaha kellett visszaállítanod?
Ez csak a beállításokat menti biztonságiban a tárolt adatokat nem ha jól értem.
Külön kötetként nem tárolja felváltva rajt az adatokat ugye, hanem amit az egyikre másoltam az azon is marad. (ez a raid dolog nekem nem jön be)

Vagyis a feltöltést te bekorlátozod? DHT nincs engedélyezve az mit jelent? és a BT protokoll kódolás? Nálam az tiltva van.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#21222) Bobbacsi válasza psg5 (#21221) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Igen volt már rá példa amikor a 3TB-os vinyokat lecseréltem 6TB-osokra.
Igen csak a beállításokat menti el.
Az adatok és egyébb dolgok mentésére a Fömenü / Biztonsági mentés és replikáció való
Itt az állitasz be amit szeretnél és időzitheted is.
Igen akkor 2 külön vinyód lesz / volume1 , /volume2
Igen a feltöltést én tudom korlátozni egyedileg is minden torrentnél be lehet állítania max feltöltési sebességet.
A DHT-t egyes torrent oldalak nem szeretik

[ Szerkesztve ]

(#21223) Bobbacsi


Bobbacsi
veterán

A Synology oldalán már jártál ? Csináltál dds cimet ?
Regisztráltad már a NAS-odat ?

[ Szerkesztve ]

(#21224) psg5 válasza Bobbacsi (#21222) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Az miért, hogy most nézem a torrentek megosztás alatt, de 0.00kb/s a feltöltési sebesség? Akkor nem is tölt felfelé?

F.K.T.

(#21225) Bobbacsi válasza psg5 (#21224) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Akkor nem :)
Torrentje válogatja,ha egy népszerüt töltesz le és jókor akkor lesz feltöltési sebességed is.
Nekem most 148 torrentem fut és a feltöltésem össz-vissz 26kb/sec (The Shannara Chro....) :)

[ Szerkesztve ]

(#21226) Doky586 válasza psg5 (#21221) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

DHT-t javasolt BEkapcsolni ha publikus torrentszervert is használsz, vagy haverok közt egymással cserélgettek torrenten fileokat (ftp helyett). A privát torrentszerverek nem használják, nem zavarja őket, nem tudják hogy van nálad beállítva.

(#21227) psg5


psg5
veterán

Köszi.

Még egy: más IP címet kap-e a NAS ha a switch másik portjára teszem? Esetleg ha marad ugyanazon a porton, de közbe kerül még egy switch? (kiderült át kell helyeznem, nem jó helyen van fizikailag:)

F.K.T.

(#21228) tobias40 válasza psg5 (#21224) üzenetére


tobias40
veterán

Te DS-t használsz?
Ha igen akkor abban ha "felfelé" mutat a nyíl a torrentnél akkor megy a seed csak nincs aki szedje tőled.
Tehát aktív a feltöltésed és majd szedi vki ha kell neki.
Ezt láthatod a torrent oldalon is az "aktivitás" fül alatt.

Ha nem DS-t használsz akkor nem tudom mert én csak azt használom hiba nélkül. :C

A chrome pluginnal 2 kattintás és elindul a letöltés...

Ha fix ip-t adtál neki akkor marad a régi,ha a tartomány nem változik!

[ Szerkesztve ]

(#21229) psg5 válasza tobias40 (#21228) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!
Külön nem adtam neki IP cimet a routerem adta gondolom mert minden beallitasnal pl medialejatszonal elfogadja. Ez akkor fix ip?

F.K.T.

(#21230) tobias40 válasza psg5 (#21229) üzenetére


tobias40
veterán

Adjál neki fix ip-t a routeredben mac adress-hez kapcsolódóan és utána mindíg azon fogod elérni.
Nekem is így van minden kapcsolat beállítva fix-iphez.

Gondolom dhcp-n adja az ip-ket a router és az nem fix,a következő eszköz újra indításnál mást fog neki adni ha jól tudom.
Ha nem így van akkor vki majd kijavít aki jobban ért hozzá! :R

[ Szerkesztve ]

(#21231) bigdady válasza Patice (#21113) üzenetére


bigdady
nagyúr

Megoldódott, a nas-on nem volt engedélyezve az új eszköz dlna kapcsolódása webszerverben :)

(#21232) kaciokos válasza kaciokos (#21124) üzenetére


kaciokos
őstag

No, lementettem nagyjából mindent a diszkről, áttettem PC-be, újrapartícionáltam, leformáztam, de a SMART adatai annyira szarok voltak, ráadásul sima checkdisk közben a Windows is elkezdett ugatni, hogy lemez hiba, azonnal mentsek róla mindent, hogy ment a kukába.

Ez már eléggé OFF, de amit nem tudtam lementeni, az 40-50 felirat (srt) file. Ami igazán fura, hogy még a Syno-ban volt a diszk, és nem tudtam ezeket a file-okat átmásolni, vagy Access Denied, vagy Read Error üzenetet kaptam, de pl. notepad-del meg lehetett nyitni őket, és láttam a tartalmát. :)

(#21233) psg5 válasza tobias40 (#21230) üzenetére


psg5
veterán

Vagyis ha a routert újraindítom akkor oszt ki újabb ip-ket?

DHCP-ben megadhatom eszközöknek fixre azt ami most ki van osztva?

Saját PC-mnek médialejtászóknak tv-nek is érdemes fixet adni?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#21234) Bobbacsi válasza psg5 (#21233) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Igen adjál fix IP -címeket.(TV ,NAS,PC,Dune )

(#21235) psg5 válasza Bobbacsi (#21234) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, hozzárendeltem remélem jó helyen. (manuálisan mac címhez odaatdta a mostani ip címeket.

F.K.T.

(#21236) psg5 válasza Bobbacsi (#21223) üzenetére


psg5
veterán

Elvileg igen ezek megvoltak enélkül gondolom telepíteni sem lehetett volna. A dds az a quickkonekt elérhetőség?

F.K.T.

(#21237) Bobbacsi válasza psg5 (#21236) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Nem,ez két különböző dolog.
Mindkettövel bárhonnan el tudod érni a bekapcsolt NAS-odat
A DDNS-hez regiszrálnod kell a NAS-t és létre kell hozni egy host nevet:

Ez az oldal a DDNS információkat és regisztrált Synology eszközének állapotát mutatja. Fiókinformációit és eNews feliratkozását a „Személyes információ” részben módosíthatja.

(#21238) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintetek mi okozza azt hogy DS szerint nincs feltöltésem, de mégis generál szépen mind fel mind letöltést..?

Direkt emiatt uninstalláltam majd újra feltettem a DS-t, semmi változás..
Ha leállítom a DS-t megszünik a feltöltés, úgyhogy a DS generálja a forgalmat.
DS-re vírusirtót telepítettem de semmi problémát nem talál.

Miért generál a semmiért ekkora feltöltést ???

(#21239) psg5 válasza Bobbacsi (#21237) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! Megvan ez is.
Ha új hdd-t beteszem ügye nem tortenik olyan hogy ujratelepefik a dsm es töröl minden adatot a már bentlévő hdd-ről?

F.K.T.

(#21240) Bobbacsi válasza psg5 (#21239) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Nem történik.(Feltelepszik rá a DSM ,de azt nem fogod látni )
Lesz egy /volume2 vinyód amire a Megosztott mappával csinálhatsz (megosztásokat ,könyvtárakat )

(#21241) psg5 válasza Bobbacsi (#21240) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, csak mert visszaolvasgatva hdd telepítés sokszor gondot okozott igaz legtöbbször ha csere volt akkor.
Sok fontos adatot mentettem mar a bent levore.

F.K.T.

(#21242) Bobbacsi válasza psg5 (#21241) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Igen az egy más tészta :)
Az Outlook-ot sikerült lementened ?

(#21243) psg5 válasza Bobbacsi (#21242) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

Outlooknak nem által meg neki. Úgy latom kulon kell mindent menteni. Pst-t mar mentettem remélhetőleg abban az osszes level bent van de lehet azt is fiokonkent kellene. Cimjegyzek importalasat meg meg sem talaltam így nem tudom majd az export hogy megy,valamint a szabályok mentését is keresem még. Tudsz megoldást esetleg?

F.K.T.

(#21244) claire78 válasza claire78 (#21212) üzenetére


claire78
senior tag

Mára sikerült megtalálom a hiba okát.
Hogy-hogy, hogy nem, de a NAS fix IP címre volt beállítva. Volt neki foglalva fix IP a routeren, de magán a NAS-on a DHCP ki volt kapcsolva. :U
Azóta működik ahogyan kell. :DD

(#21245) psg5


psg5
veterán

Mielött új hdd-t beteszem NAS ba webes felületen ke kell kapcsolni a nast vagy elég magat a nast kikapcsolni?

F.K.T.

(#21246) Bobbacsi válasza psg5 (#21245) üzenetére


Bobbacsi
veterán

A webes felületen: Leállitás

(#21247) Mezga Aladár válasza psg5 (#21245) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Elolvastad a magyar nyelvű leirást. Mert igy nagyon hosszú lesz mire megtanulod.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#21248) psg5 válasza Mezga Aladár (#21247) üzenetére


psg5
veterán

Igen el, de plussz hdd telepítéséről nem talaltam infot.

F.K.T.

(#21249) Mezga Aladár válasza psg5 (#21248) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Akkor azon is átsiklottál hogyan kell leállítani a cuccot? :D

Itt nagyon sok leírás található különböző megoldásokra.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#21250) psg5 válasza Mezga Aladár (#21249) üzenetére


psg5
veterán

Nem, csupán már az is fura hogy nem kell kijelentkezni nas-ból, ha lekapcsolom böngészőt, nem tudtam, bár nyilván selytettem, hogy le kell-e kapcsolni nas-t és annak a fizikai és böngészőbeli lekapcsolason kívül van-e más teendője, de ezt ahogy most is hosszú lett volna elsőre leírni főként mobilról, sorry.

Igen azt is olvasgattam. Köszi!

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.