Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21851) Madwe válasza Mankó (#21850) üzenetére


Madwe
nagyúr

Oldalanként más, de pl sorozatokhoz itt egy megoldás. A lényege más oldalaknál is ugyanaz, csak máshol máshogy lehet rss feedet csinálni...

(#21852) tomi5244


tomi5244
őstag

Mikorra várható a DSM 6? Vagy úgy értem, hogy milyen időközönként szokott megjelenni a főverzió? :)

(#21853) Bobbacsi válasza tomi5244 (#21852) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Tavaly októberben azt írták,valamikor Április környékén várható a DSM.6 verzió

(#21854) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

NAS-al rendelkezve van-e aggódni való a népszerű RSA-4096 miatt?
Gépen külön meghajtóként van csatlakoztatva a NAS mappái.
Jelszó nem kell a PC-hez belépéshez nincs külön felhasználók beállítva.
Mit kellene/érdemes tenni hogy kivédhető legyen az ilyen vagy hasonló vírus?

F.K.T.

(#21855) peeterson


peeterson
csendes tag

Üdv!
a gondom amivel már itt foglalkoztak sokan, hogy nem osztja vissza a letöltött torrentjeimet a syno, és így ncore-on meg zuhan helyezésem. seedel, de nulla az adatforgalom. DS megy, amit tudtam beállítottam, viszont a dlink dir-840-en istennek sem találok port forward opciót. valahogy másképp kell portot osztanom? vagy mit tudok tenni? előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Dudi

(#21856) claire78 válasza peeterson (#21855) üzenetére


claire78
senior tag

Megnézve a használatiját Virtual Server-t keresd. Az lesz az.

(#21857) MrCsiT válasza peeterson (#21855) üzenetére


MrCsiT
addikt

Van egy beállítás, ami többek között a keresést szabályozza, ott tudsz megadni csatlakozási paraméterfájlt a kérdéses "szolgáltatóhoz". Ez nem tudom, megvan-e, illetve, vannak olyan - korábban itt a topicban képként is megmutatott - beállítások, amik kellenek a torrentek normál működéséhez. (pl. ha jól emlékszem, DHT off, plusz valami állandó titkosítás, és még ilyesmik.)

Ha ezeket beállítod, mennie kell(ene). A "seedel"-t hol látod? a Syno-n, vagy a szolgáltatói oldalon? Mert ugye, ha a szolgáltatónál, akkor tök mindegy, hogy van-e tőled letöltés, vagy sem, a kötelező idő, az csökken.

Kérdés még, hogy a routeredben a Syno által a szolgáltatáshoz használt portot rendesen forwardoltad-e a Syno felé, mert ugye, ha nem talál oda, nem fog menni..

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#21858) peeterson válasza claire78 (#21856) üzenetére


peeterson
csendes tag

köszi.. eddig megvan.. publikus és privát portnál milyen számokat adjak meg? gondoltam kell majd a ds tcp portszáma, de itt tól/ig-et kér ha jól értelmezem.

Dudi

(#21859) peeterson válasza MrCsiT (#21857) üzenetére


peeterson
csendes tag

DHT off hasonók megvannak.. a seed-et ncore oldalán látom. tehát seedel, csak épp nem oszt vissza és így nincs arányjavítás. a kötelező idő az rendben van, szóval az csökken. csak így a státuszom megy a béka feneke alá. :) és itt jutunk el a forward kérdéshez.. ami ezekszerint nálam a virtual server.

Dudi

(#21860) Bobbacsi válasza peeterson (#21858) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Igy van beállítva ?

(#21861) claire78 válasza peeterson (#21858) üzenetére


claire78
senior tag

-tól -ig, lehet ugyanaz a szám, akkor azt az egyet fogja kinyitni. Tartományok miatt lehet alsó felső portszámot beírni.

(#21862) peeterson válasza Bobbacsi (#21860) üzenetére


peeterson
csendes tag

igen. csak az upnp-t engedélyeztem még.

Dudi

(#21863) peeterson válasza claire78 (#21861) üzenetére


peeterson
csendes tag

köszönöm.. beírok valamit, aztán majd kiderül hogy beindul-e. :)

Dudi

(#21864) Madwe válasza peeterson (#21863) üzenetére


Madwe
nagyúr

hasraütésszerűen nem fog menni :D

(#21865) peeterson válasza Madwe (#21864) üzenetére


peeterson
csendes tag

igen.. ettől tartok, csak nincs ötletem milyen értéket írhatnék be.

[ Szerkesztve ]

Dudi

(#21866) Madwe válasza peeterson (#21865) üzenetére


Madwe
nagyúr

Dehát itt van fentebb a kép ami alapján belőtted a ds-t, nem? 16881 a port ami kell neked

(#21867) heroldbalu válasza peeterson (#21865) üzenetére


heroldbalu
tag

1-től 30ig veszélyes kinyitni a portokat mert az SSH port is beleesik, amivel nem kis galibát tudnak Neked okozni (távolról csatlakoznak a NAS-hoz és program kódokat futtathatnak le, átveszik az uralmat és felrobbantják a Pentagont :DD stb....)
Helyes beállítás:
IP-adress: a SYNO IP címe (ez természetesen fix IP, vagy MAC addresshez rendelt)
Public-port=Private port: az a port ami megvan adva a DS-ben TCP portnak, (#21860) Bobbacsi hozzászólásában láthatod hol kell keresni ezt a portot ;)
Ha a portforward be van állítva, az UPnP szükségtelen, biztonságosabb is ha ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Synology, iPhone

(#21868) Proxy2 válasza peeterson (#21865) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Ez így nagyon nem jó, nagyon nem!

16881 TCP
6881 UDP

Ezek az alapértelmezésben használt portok, ezeket álítsd be a routerben!
Két sazabályban! Mert úgy sem az igazi ha 6881-16881 ig engedted!

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#21869) peeterson válasza heroldbalu (#21867) üzenetére


peeterson
csendes tag

tehát akkor minden ablakba bekerül a 16881, és akkor csak az az egy út lesz nyitva ds-nek. upnp-t is kilövöm akkor.

Dudi

(#21870) peeterson válasza Proxy2 (#21868) üzenetére


peeterson
csendes tag


így lesz a jó? egy tcp, és egy udp. mindkettő a nas fix ip-re.

Dudi

(#21871) peeterson


peeterson
csendes tag

amúgy le a kalappal a gyors és segítőkész emberek előtt! sajnos ez manapság elég ritka, így megér egy nagy respectet!

Dudi

(#21872) Mezga Aladár válasza psg5 (#21854) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tavaly volt egy fertőzési hullám de az direktben a NAS-t támadta. Most, szerintem, ha nincs fixen csatolva, mint hálózati meghajtó akkor azt nem tudja elérni. Naprakész víruskergető, konfigurált tűzfal, ütemezett mentés, és óvatosság a neten.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21873) tomi5244 válasza peeterson (#21859) üzenetére


tomi5244
őstag

"seed-et ncore oldalán látom. tehát seedel, csak épp nem oszt vissza és így nincs arányjavítás. a kötelező idő az rendben van, szóval az csökken."

Ha ezek megvannak akkor sok aggodalomra nincs ok. Mert az oldal trackere lát téged. Most már nem csak a feltöltött adat hanem a seed idő számít inkább. Mondjuk ha 1kb adatot se tudsz vissza osztani, akkor lehet mégis kell valamit csiszolni a beállításokon, ehhez viszont nincs tippem.

(#21874) Doky586 válasza peeterson (#21870) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha a DHT-t kikapcsolod akkor felesleges hozzá a UDP portforwardot beállítani... :)

(#21875) pdave


pdave
aktív tag

Sziasztok!

A következőben kérném a segítségeteket: adott egy Synology 415play, aminek a tartalmát TV-n keresztül tallózom ki, szépen le is játssza a filmeket, viszont borítóképek nem jelennek meg, ha a tv-n keresztül nézem, de a nas webes felületén ott van a borító (meg a tartalom, stb). Olvasgattam a neten, volt, akinél át kellett állítani pár dolgot, de azok LG tv-k voltak, jelen esetben viszont egy Samsungról van szó. A tv pontos típusát nem tudom, LED 65, 8000-es sorozat, ennyi biztos, de az ügyfél ne tudta pontosan megmondani a típust.

Van erre valami ötlet, vagy írjak a Synologynak?

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#21876) Varszegig válasza pdave (#21875) üzenetére


Varszegig
veterán

Használjatok plexet a tv-n. ha smart tv.

(#21877) psg5 válasza Mezga Aladár (#21872) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Az mit jelent hogy nincs fixen csatolva?

F.K.T.

(#21878) Mezga Aladár válasza psg5 (#21877) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Amikor mint hálózati meghajtó csatlakoztatva van az intézőben. Ilyenkor lefut induláskor az azonosítás és minden korlát nélkül lehet olvasás és írás joga a bejelentkezett felhasználónak.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21879) Proxy2 válasza peeterson (#21870) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Igen ez így ok.
Ha csak coreboltból vásárolsz :)) akkor még a 6881 UDP sem kell!

Most látom Doky586 már megírta #21874

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#21880) psg5 válasza Mezga Aladár (#21878) üzenetére


psg5
veterán

Már le is választottam a mappákat. Köszi!

F.K.T.

(#21881) #29810560 válasza pdave (#21875) üzenetére


#29810560
törölt tag

(#21882) heroldbalu válasza peeterson (#21870) üzenetére


heroldbalu
tag

Jó lesz ;)

Portnyitáskor a szükséges minimumra kell törekedni, csak az kinyitni ami tényleg kell.

Synology, iPhone

(#21883) pdave válasza #29810560 (#21881) üzenetére


pdave
aktív tag

Köszi, de ez sajnos nem járható út, mivel folyamatosan lesz a felhasználónak új filmje, én meg nem fogom mindegyikhez egyesével letölteni neki a borítót (ha az enyém lenne, eljátszadoznék vele).

(#21876) Varszegig felraktam, ki is tallóztam a tv-n, látta a nas mappáit, de a video mappában nem látott file-okat, valószínűleg csak beállítási hiba volt, de futok vele még egy kört.

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#21884) pdave válasza pdave (#21883) üzenetére


pdave
aktív tag

Lehet emiatt nem látja a Plex a videókat? Azt írja a hd videóknál, hogy transcode not supported a 415play esetében.

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#21885) tomika


tomika
aktív tag

Tapasztaltatok már olyat, hogy amikor az internet szolgáltatótok rövid ideig megszakítja a kapcsolatotokat (új ip, DDNS bejegyzés frissítése), akkor az épp aktuális Webdav másolás megszakad? Ilyenkor az épp aktuális fájl másolása "successfully copied"-ként befejeződik (a valóságban nem jön le az egész), viszont a következő fájl már megint gond nélkül letöltődik.

Amúgy van bármilyen mód, amivel az ilyen félbehagyott fájlokat folytatni lehetne? File Stationben csak skip vagy overwrite opció van. Resume-t nem találtam.

Másrészt a File Station a copy queue-ban 3 párhuzamos taszkot is futhat aktívan, csak a többi kerül várakozó státuszba. Nem lehet valahogy ezt átkonfigurálni, hogy maximum csak 1 aktív taszk legyen?

(#21886) kaciokos


kaciokos
őstag

A múltkor kérdeztem itt, hogy férek hozzá egy diszk futási adataihoz DS215j-ben. Akkor nem jött rá válasz, gondoltam, leírom, hátha hasznos másnak is.

Szóval Storage Manager -> HDD/SSD -> Health Info gomb -> S.M.A.R.T. Info fül

Itt meg lehet kukkantani a diszk indulásainak számát, hány órát volt bekapcsolva, ilyesmi.

(#21887) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Hogyan, mivel tudom nézni, hogy NAS-ban lévő két hdd-n mennyi hely van még, ha nem csatlakoztatom hálózati meghajtóként winben a nas-on lévő mappákat?

F.K.T.

(#21888) Grougon válasza psg5 (#21887) üzenetére


Grougon
tag

dsm-en tárolás kezelő, de file station is kiírja

[ Szerkesztve ]

(#21889) Essejó válasza psg5 (#21880) üzenetére


Essejó
veterán

Ne is haragudj, de azt kell mondanom, hogy az én paranoiám a tiedhez képest sehol sincs! :Y
Anno beállítottál egy rendszert a Synón. Működött is (Jól) aztán emlékeim szerint rád jött, hogy ne legyen kintről elérhető. Most meg a hálózati meghatóként való felcsatolást is leválasztottad. Végül is a te döntésed, de így nem kényelmetlen a nas használata? Bármi kell akkor felcsatolod elvégzed a file műveletet majd egyből leválasztod.
Mi értelme van így a Nas-nak?
Nem lenne egyszerűbb és értelmesebb létrehozni egy új admin jogú felhasználót a nason, jó erős - adott esetben több szóból álló jelszóval. Bekapcsolni a kétlépcsős azonosítást. Letiltani a gyári Admin nevű admin jogú felhasználót és egyúttal a Vendég (guest)-et is. Valamint bekapcsolni és beállítgatni a Tűzfalat a nason. (bár én ez utóbbit még nem tettem meg, 2 db hardweres tűzfal van a nasom előtt. Aki azon átjön annak már a nas tűzfala sem akadály)
A hibás belépési próbálkozások számát mondjuk 3-ba maximálni azonnali IP tiltással. A tiltott IP-k tiltásának feloldását meg kikapcsolni. Esetleg beállítani egy 60 nap múlva történő feloldást.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21890) psg5 válasza Essejó (#21889) üzenetére


psg5
veterán

Nem haragszom.

Vállalom ha paranoia. RSA-4096 vírus valós veszély.

Számomra amire kell a NAS, ezzel a használattal tökéletesen egyszerű, könnyen használható, gyorsan elérhető. Szinte mindenre mindig kapok itt választ és a válaszok minden alkalommal segítettek is.

Egész család megelégedésére használjuk filmek nézésére, fényképek, videók lejátszására 50"-os tv-ken.

Köszi a te tanácsaidat is, már felhasználókat is használunk.

#21888) Grougon: Köszi!

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#21891) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Kerestem már a topikgazdát ez ügyben, de sajnos nem kaptam választ, remélem nem szabályellenes.

Annyi lenne a felhívásom, hogy akinek DS215J vagy netán DS115 példánya van és netán megválna tőle a közeljövőben az megkereshetne privátban. Lehet más, hasonló HW képességekkel rendelkező NAS is, de az 512RAM és USB 3.0 kitétel. :)

Már két 215J-ről is lecsúsztam, 115-öt meg egyszerűen nem lehet kapni használtan.

Köszönöm! :R
T

[ Szerkesztve ]

(#21892) Essejó válasza psg5 (#21890) üzenetére


Essejó
veterán

Értelek, de miért kevered Gizikét a Gőzekével? :F

"A CryptoLocker ransomware első detektálása 2013 szeptemberében történt. Microsoft operációs rendszerű (Windows XP, 7, 8, 8.1) számítógépes rendszerekben tud kárt tenni, a többi platform (Apple, Linux, stb…) nem veszélyeztetett. Az áldozat számítógépének megfertőzése után a háttérben RSA (un. aszimmetrikus, kétkulcsos) titkosítási algoritmussal, nyilvános („public key”) kulccsal titkosítja a számítógépen található „személyes fájlokat” (Word, Excel, PowerPoint, kép és videó-fájlokat, stb…). Végül a ransomware egy felbukkanó ablakban (angol nyelven) tájékoztat a számítógépen található dokumentumok titkosításáról és pénzt követel a helyreállításhoz feltétlenül szükséges egyedi titkos-kulcsért („private key”). A felbukkanó ablak bal oldalán megjelenik egy számláló is, ami 72 órától visszafelé számol 0-ig, ami a váltságdíjfizetés határidejének leteltéig hátralévő, fennmaradó időt mutatja."

A SynoLocker Ransomware -re meg már van megoldás. Többek közt az hogy az egy régebbi verziót tudott felülfertőzni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21893) Doky586 válasza Essejó (#21889) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Pl én sohase mappolom fel a nast meghajtóként betűjelre. Mindig TCommander hálózati böngészőn keresztül érem el, vagy parancsikonra kattintva. Ekkoris a nas összes megosztott mappája látszik, nemcsak az az 1 mint betűre mountoláskor. De a nas bizonyos megosztott mappái RO jogosultságúak a pc felé. Ezekbe csak ritkán mozgatom át az adatokat web böngészős filekezelővel.. Napi munkára, letöltésre pedig egy másik RW jogosultságú megosztott mappát masználok.

És persze pár havonta készítek két offline (szekrényben tartott) hddre mentést, egyikre nagyon ritkán, másikra sokkal sűrűbben.

[ Szerkesztve ]

(#21894) psg5 válasza Essejó (#21892) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! Megnyugtató.

F.K.T.

(#21895) #44630784


#44630784
törölt tag

Sziasztok!

VPN PPTP alap portot meg lehet valahol változtatni? OpenVPN-hez találtam leírást, de a mac-en a pptp klienst sokkal könnyebb beállítani (az os alapból tudja), így maradnék annál.

Köszi

(#21896) Varszegig válasza pdave (#21884) üzenetére


Varszegig
veterán

Hova tetted fel a plexet?A tv-re is ugye? Mert akkor nem betallózni kell, hanem indítani a tv-n a plex applikációt.
Nekem 215play van, azzal tökéletes minden, a 415play-el is mennie kell.

(#21897) pdave válasza Varszegig (#21896) üzenetére


pdave
aktív tag

Nem, csak a nasra, nem tudtam, hogy tv-re is van ilyen app :) Holnap megyek ki, akkor felrakom a tv-re, aztán remélem menni fog.

Köszönöm

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#21898) Varszegig válasza pdave (#21897) üzenetére


Varszegig
veterán

Ha smart tv akkor van. Megéri, mert nagyon user friendly:)

(#21899) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Syno 215j Nas-om reggel az alábbi üzenetet írta:

"I/O error occurred to hard disk 2 on NAS"

Mi lehet? Van teendőm vele?
Minden új pár hetes NAS ,hdd-k is.

F.K.T.

(#21900) Mezga Aladár válasza psg5 (#21899) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nézd meg a smart értékeket. 2. lemez milyen modell?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.