Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21051) kraftxld válasza Casoli (#21050) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Olvasnivaló: [link]
Ha van cucc a vinyókon, és nem tudod az egészet máshol ideiglenesen tárolni, akkor a megoldás:
Két legkisebb vinyót leűrítesz ideiglenes tárolóra, két vinyóból megcsinálod az SHR kötetet. Cuccokat visszamásolod, harmadik vinyót leűríted, SHR-re hozzáadod, cucc visszamásolása, és így tovább.
Épp ez a lényege, hogy bebukhatsz egy vinyót, az adatnak nem lesz baja.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21052) Essejó válasza xors (#21046) üzenetére


Essejó
veterán

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a nyáron sikerült a T-től a Digihez átigazolni addig viszont maximum 6 havonta modemcsere volt mert elkezdett belassulni szakadozni, pedig csak mint modem volt használva mert routert azt sajátot használtunk. Ez a belassulás net szakadozás tipikusan modem hiba, a szolgáltatót kell piszkálni, hogy jöjjenek vonalvizsgálatot tartani, modemet megvizsgálni és baromi gyorsan cserélni mert így használhatatlan.
A Nas beállítását úgy oldottam meg, hogy a Főmenüben megnyomtam az EZ-Internet gombot, és amikor megkérdezte, hogy dinamikus vagy fix ip-t akarok akkor a fixet választottam és kb ennyi.
Viszont számodra van egy jó hírem: az EPC3925-el annyi gond van, hogy külön topica van itt az IT café-n. Lehetséges, hogy ott hamarabb kapnál a beállítási problémádra tanácsot.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21053) Digital válasza xors (#21046) üzenetére


Digital
addikt

Szia!

Akkor nem csak én vagyok egyedül a problémámmal! :)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#21054) Casoli válasza kraftxld (#21051) üzenetére


Casoli
őstag

Köszönöm, erről én is tudtam, de mivel nekem tele az összes HDD, sőt nem mindegyik ugyanaz a kapacitás, így ez a verzió nem játszik. De mint írtam, a videostation megoldotta ezt a problémát.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#21055) steveke6 válasza xors (#21046) üzenetére


steveke6
csendes tag

Szia!

Szóltál a szolgáltatónak a hibák miatt? A szakadozás és belassulás 1 éve az nem normális állapot.

Nekem 30/5 kábelnetem van EPC3925-tel. Mögötte TP-Link 1043nd v2 router van.
Míg routerként ment a Cisco, wifi-t kapásból kilőttem rajta és DMZ-ben volt a TP-Link. sok szálú torrentnél ki tudott akadni a Cisco, illetve VPN-en keresztül sokszor nem lehetett csatlakozni egy távoli szerverhez.
Telefon a Telekomnak, szépen megkértem tegyék már át Bridge módba. Azóta zökkenőmentes minden.
Szerintem minimum hibaelhárításilag érdemes lenne megkeresni őket.

üdv: i

(#21056) MrCsiT válasza Essejó (#21029) üzenetére


MrCsiT
addikt

Pedig, nyilvánvaló: nem hiszem, hogy az alternatív rendszer ugyanazt a támogatottsági szintet, fogyasztást adja, mint a dobozos termék. Qnap-ot példának írtam, miután a 21015-ben emlegetted: másnak jó lehet, de ha az fontos, mint nekem - a mobil támogatás - akkor erősen limites az a platform.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#21057) ergyd válasza MrCsiT (#20780) üzenetére


ergyd
újonc

Sziasztok!
Végigböngésztem a hozzászólásokat - lehet nem maradéktalanul. Olyan problémám van, amire nem találtam választ, csak részben, ezért csatolom be ide, illetve a válasz megközelíti a problémámat...
Synology 215j elérés távolról, külső IP-n keresztül (ftp-n). Synology acc kész, a kapcsolat normál, de a külső IP nem stimmel. Egyszerűen nem veszi át a routertől, sem EZ internettel, sem az 'adatútválasztó beállítás' menün keresztül. Egy - ki tudja honnan vett- 94.x.x.x IP -t ír be. Ha manuálisan beírom az aktuális külső IP-t, akkor elérem ftp-n, de amint a szolgáltató változtat, semmi. Ha 'alapállapot' beállítást választok (talán ez lehetne a dinamikusan kiolvasott külső IP) akkor rögvest visszaíródik a 94.x.x.x, mintha valahol ez volna beállítva. Lynksys és TP-Link routerekkel is próbáltam. UPnP port beállítások megtörténnek.
Elképzelésem sincs :(

(#21058) llacee válasza #29810560 (#21001) üzenetére


llacee
őstag

Köszi!
Itthon meg lehet venni?

(#21059) Doky586 válasza ergyd (#21057) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Talán nem kellene ragaszkodni se az automatikus upnp beállításhoz (hanem a routeren kézzel beállítani a portforwardot), se a Synology ddns szerveréhez. Kettő közül legalább az egyik nálad hibásan müxik. Nekem egyik sem vált be..

[ Szerkesztve ]

(#21060) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Két külön kérdésem lenne:

1. Ha mobilon a DS Video app-ban megnyitok egy vidót, akkor külső app-ban történik a lejátszás. Így mondjuk nem annyira értem, hogy mire is jó az app, de főleg az a bajom, hogy a hálózati feliratot nem játssza le. Meg lehet azt bárhogy oldani, hogy a NAS-on lévő felirat betöltődjön mobilon?

2. Be van állítva a hardver és tápellátás menüben, hogy a NS 30 perc inaktivitás után hibernáljon. Ezt eégen meg is tette, de mióta telepítettem a Plex-et, azóta egyetlen egyszer sem hibernált a napló szerint. Ez nomális?

(#21061) ergyd válasza Doky586 (#21059) üzenetére


ergyd
újonc

Köszönöm.
De!

A port forwardot hiába állítom be, ha a ddns-be regisztrált ip rossz. Ha jó volna, akkor a Synology ddns-e is tudná kezelni. A kérdés az, hogy miért e semmihez nem kötődő ip-hez ragaszkodik a kütyü? Olyan, mintha kézzel volna beállítva és nem kiolvasná a routerből.
Ismerősömnél kifogástalanul működik.

(#21062) Mauzes válasza Mauzes (#21060) üzenetére


Mauzes
őstag

1-re a megoldás, hogy ha telepíted az MX Player-t, akkor az lesz a DS Video alapértelmezett lejátszója (meg sem kérdezi), és az betölti a feliratot.

2. még nyitott.

(#21063) Doky586 válasza ergyd (#21061) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezért használok én inkább noip.me címet a routeren futó kliensel.

De ha Te ragaszkodsz a Synology ddns szerveréhez (és klienséhez) akkor így jártál..

[ Szerkesztve ]

(#21064) Sanya válasza Mauzes (#21060) üzenetére


Sanya
nagyúr

milyen operációs rendszerű mobilon?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#21065) Mauzes válasza Sanya (#21064) üzenetére


Mauzes
őstag

Android, de ez már megoldódott, lásd #21062.

Már csak a Plex és hibernálás témakör kérdéses.

(#21066) klaca1978


klaca1978
tag

Sziasztok!

Szerettem volna telepíteni a wordpress-t. A telepítés során egy nevezetü mariaDB is települt ami root jelszót kér. Mivel én nem emlékszem, hogy a DSM telepítés során ilyet megadtam volna, nem tudok tovább lépni e miatt. A mariaDB jelszót alaphelyzetbe lehetne állítani, de nem tudom ez mivel járna. Miért kér tőlem ilyen jelszót?, az admin jelszavammal próbáltam,mivel más nincs, de azt persze nem fogadta el. Mit tudok tenni?

(#21067) xors


xors
senior tag

Jó tudni, hogy nem csak én szenvedek modemhibától. Természetesen a szolgáltatóval már nem egyszer beszéltem, modemcsere is volt, ami nem változtatott semmin.
Szerintem túlterhelés lehet a dolog hátterében, nem bírja a modem mikor filmet nézek a nasról, mert alapszintű gagyi, amit arra terveztek, hogy a nagyinak működjön a facebook meg a TV...
Persze ha valaki már komolyabban ki akarja használni az úgynevezett 'korlátlan' internetet akkor normális?! hogy jelentkeznek a hibák.

(#21068) Multibit válasza Doky586 (#21063) üzenetére


Multibit
veterán

Duzzoghatsz, de azért mert nálad nem jött be, miért gondolod, hogy másnál sem működik jól?

(#21069) Doky586 válasza Multibit (#21068) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"miért gondolod, hogy másnál sem működik jól?"
Onnan hogy arra panaszkodik hogy nem működik jól...

(#21070) Multibit válasza Doky586 (#21069) üzenetére


Multibit
veterán

Ennyi információból kizártad a user errort?
Akármilyen kellemeten számodra, sokunknál hibátlanul működik a Syno DDNS. A UPnP-vel kapcsolatban igazad van ;)

(#21071) Multibit válasza ergyd (#21057) üzenetére


Multibit
veterán

Ki a szolgáltatód?
Hasonlítsd össze az általad látott WAN IP címet azzal, amit egy külső IP checker oldal mutat! Ha eltér, NAT-olt címet kaptál a szolgáltatótól.

[ Szerkesztve ]

(#21072) Doky586 válasza Multibit (#21071) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt írja: "Ha manuálisan beírom az aktuális külső IP-t, akkor elérem ftp-n, de amint a szolgáltató változtat, semmi."
Tehát nem NAT probléma.

(#21073) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok!

a következő lenne a kérdésem:
Jelenleg a ds212-mben 1db néhány gigás lemez van tele badsectorral (ideiglenesen ez volt itthon amire fel tudtam rántani a dsm-et), és a nasra dugva USB3 házban egy 2TB lemez. Ezt az állapotot szeretném megszüntetni, de segítségre lenne szükségem. Vettem egy 3TB lemezt, amelyre átszeretném költöztetni a jelenlegi DSMet teljes egészében beállításostul, packagestől, majd erre átmásolni mindent a 2TB lemezről, és azt berakni a 3as mellé. A gond az, hogy a jelenlegi rendszer SHR kötetre van telepítve, én viszont basic-ként szeretném használni a 3+2TB-t. Hogyan álljak neki? A backup .dss filet letöltöttem már a számítógépre, de van egy olyan érzésem, hogy ez nem tartalmaz mindent, amire szükségem lenne (felkonfigurált plex, CP, Downloadstation futó torrentekkel, bár ez a legkevesebb). Gyakorlatilag átszeretném klónozni a jelenlegi tartalmát a döglődő lemeznek egy nagyobbra. Megoldható? Ha igen, hogyan?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#21074) kraftxld válasza Ranger^41 (#21073) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Acronis TrueImage
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21075) Ranger^41 válasza kraftxld (#21074) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Köszi! Elsőre nagyon belelkesültem, de az olvasottak alapján így csak 2tb-re tudnám formázni a 3tb lemezt MBR/EFI problémák miatt. Aki azt is áthidalta az külön linuxos gépen mókolt valamit én meg ahhoz sügér vagyok...
Megpróbálom a NASsal leformázni a 3tb lemezt gpt-re, mintha új rendszert hoznék létre és utána átklónozni a tartalmat rá clonezillaval.

(#21076) kraftxld válasza Ranger^41 (#21075) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Úgy nem fog menni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21077) Ranger^41 válasza kraftxld (#21076) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Ó. Akkor utolsó egyszerű kérdés. Megoldható ez az egész Linux, és túl sok vér kiizzadás nélkül? :D

(#21078) kraftxld válasza Ranger^41 (#21077) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem igazán, én gyalulnék, és újrakezdeném rendes vinyóval frissen, szépen

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21079) Ranger^41 válasza kraftxld (#21078) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Én is egyre inkább e-felé hajlok, mindegy, köszi azért!

(#21080) istvan170


istvan170
aktív tag

Üdv! Szeretnék segítséget kérni! Évek óta használok Synology nast (213j), de gyakorlatilag fájl tárolásra. Most olyanra lett igény a családban, hogy szüleim gépére wifin a routeren keresztül filmeket kéne streamelni egy szinttel lejebbre. Én használok kodit a mac minin, és kábelen simán lejátszom a fájlokat a nasról. Viszont nekik ma próbáltam ugyanezt wifin és a wines laptopon akadoznak a 720p fájlok a nasról Vlc-vel. Maga a laptop teljesen jó, átmásolva vígan visz mindent. A netet is tőlem kapják, azzal sose volt baj. A legegyszerűbb megoldás kellene erre, hogyan tudnék nekik stabilan filmet tolni. Gondolom valami szerver kéne a nasra, plex, video station, vagy merre induljak? Sávszélesseggel nem lehet gond, nagyjából 20 perc alatt átment egy 7-8 gigás film.

[ Szerkesztve ]

(#21081) Casoli válasza istvan170 (#21080) üzenetére


Casoli
őstag

Wifi nem streamelésre való szintek között. Ha egy légtér, akkor még elég lehet a sebessége, de egyéb variációban már kevés. Ki kell húzni a kábelt, ott nem fog akadni.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#21082) Doky586 válasza istvan170 (#21080) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Fúrsz egy lukat a padlóba és átlógatsz egy kábelt. Filemegosztást használsz de nem kell átmásolni a filmet.

(#21083) Essejó válasza MrCsiT (#21056) üzenetére


Essejó
veterán

Meg lettem kérve, hogy ne offoljam Xpenologyval a topicot, így nem igazán tudom részletesen kifejteni a válaszom.
Tudod ha valamit tagadni akarsz, akkor nem ártana legalább alapjaiban ismerned. :)
A Xpenology tulajdonképpen egy az egyben az általad preferált dobozos terméknek felel meg, csak nem a gyári dobozos vason fut, hanem lényegesen erősebben, ebből fakadólag a fogyasztása némely esetben több is lehet, de valamit valamiért. Viszont a Synóhoz írt össze app, kiegészítés , távoli elérés, mobil támogatás működik rajta.

Ha folytatni szeretnéd a beszélgetést, akkor kérlek gyere át a Xpenology topicba, nem szoktuk elüldözni a Syno használókat, főleg hogy nem egy kollégának van mindkettőből.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21084) Essejó válasza Ranger^41 (#21077) üzenetére


Essejó
veterán

A konfiguráció biztonsági mentésére keress itt rá.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21085) Essejó válasza istvan170 (#21080) üzenetére


Essejó
veterán

Minek streamelni? Csatold fel hálózati meghajtóként a film mappát a szüleid gépére. Én is úgy nézek a notin filmet wifin keresztül, hogy 4 fal van a router és a noti közt. És semmi gondja nincs a 720p-s filmekkel. Igaz engem a hideg kiráz a Vlc-től és MPC-HC-t használok. Viszont az is igaz, hogy legalább egy CAT5e kábel behúzása lenne a tuti megoldás,

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21086) istvan170


istvan170
aktív tag

Köszi mindenkinek, akkor játszok vele. Kizárt, hogy 2016-ban kábelezni fogok. Ha nem fog menni a 720p, akkor divx-eznek. Agyrém, hogy ennyit tud a wifi. Bár érthetetlen, hogy ha 20-30 perc alatt másolja át a filmet, akkor mitől nem tudná lejátszani.

(#21087) Magnat válasza istvan170 (#21086) üzenetére


Magnat
veterán

A falak vastagságára és a rádióhullámok terjedésére nincs hatással az évszám :)
Ettől persze simán működhet, rengeteg tényező játszik szerepet a dologban, próbáld ki és lásd meg.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21088) istvan170 válasza Magnat (#21087) üzenetére


istvan170
aktív tag

Igen, valóban nincs. De mint írtam másolással vígan megy. Akkor a lejátszással mi lehet a gond... :F

(#21089) ergyd válasza Multibit (#21071) üzenetére


ergyd
újonc

Multibit-é a PONT!
Erre nem is gondoltam, pedig gondolhattam volna (a syn által detektált és a router ip eltérőség okán). Az is bekavart (és én is félreinformáltalak titeket), hogy időnként jó kívülről. No persze, mert a NAT hálón belül volt a 'kívülről jó' próbálkozás. (router loop).
Felhívtam a szolgáltatót (Digi), indokot kértek, adtam nekik, estére ígérték a publikus ip-t. :)
Mindenkinek köszönöm.

(#21090) Varszegig válasza istvan170 (#21086) üzenetére


Varszegig
veterán

Hát épp a 20-30 perc másolás mutatja, hogy mennyire lassú tud lenni a wifi. Ugyanaz gigabites LAN-on pillanat alatt átérne. Egy födém nagyon sokat tud levenni a wifiből. És de, 2016-ban épp hogy érdemes kábelezni, ugyanis a gigabites lan-on bármit bármikor akadály nélkül áttolhatsz. 3D-s filmet, 4K-t stb. Ugyanez wifin már nem biztos.

(#21091) istvan170 válasza Varszegig (#21090) üzenetére


istvan170
aktív tag

Kicsit elbeszélünk itt egymás mellett. Én azt nem értem, hogy ha 20-30 perc alatt átmásolom wifin a 2 órás filmet, akkor lejátszás közben hogyan akadhat? Mert ugye akkor 2 órája van másolgatni, hiszen a dekódolást már maga a laptop végzi. Én itt akadtam el. Azt gondolom, hogy bármilyen kép vagy hangformátum, aminek a kikódolása nem igényel hálózati erőforrásokat, az ha hamarabb átmásolódik, mint a real-time lejátszási ideje, akkor annak mennie kellene akadás mentesen. Nem?

(#21092) Sanya válasza istvan170 (#21091) üzenetére


Sanya
nagyúr

lehet az, hogy kicsi buffert használ az eszköz, és a wifi-n bár átmegy 8 giga adat 30 perc alatt, csak nem mindegy, hogy ez mennyire folyamatos.

WIFI-nél meg főleg.

Célszerű lenne a QoS-en arra az eszközre, TV-re, medialejátszóra magasabb prioritást adni, minden másra kisebbet, hogy meglásd, szaggat-e úgy is, vagy nem.

A gigabites kábel nem lehetőség, hanem egy nagyon is reális választás.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#21093) llacee válasza istvan170 (#21086) üzenetére


llacee
őstag

Wifin is megoldható a nagy sávszélesség 2016-ban, csak kérdés, hogy megéri e az eszközök megvásárlása szemben egy cat6 kábellel.

Mindenesetre a file másolás csak ránézésre lineáris, kissebb akadások lehetnek benne, ami (akár egy másik eszköz forgalmazásától, akár egy közeli vagy azonos csatornát használó szomszédtól is) már a lejátszás rovására mehet.

(#21094) Varszegig válasza istvan170 (#21091) üzenetére


Varszegig
veterán

Az a baj, hogy nem. Amint wifin vagy, bármi bezavarhat, és egyáltalán nem biztos, hogy még egy jó minőségű wifi esetén is, nem esik le mondjuk 10Mbs-re az adatátvitel sebessége. És már annyi is az akadásmentes lejátszásnak. Egy jó cat5e, vagy cat6 kábelen ilyened sosem lesz.

(#21095) klaca1978


klaca1978
tag

Sziasztok!

Szerettem volna telepíteni a wordpress-t. A telepítés során egy nevezetü mariaDB is települt ami root jelszót kér. Mivel én nem emlékszem, hogy a DSM telepítés során ilyet megadtam volna, nem tudok tovább lépni e miatt. A mariaDB jelszót alaphelyzetbe lehetne állítani, de nem tudom ez mivel járna. Miért kér tőlem ilyen jelszót?, az admin jelszavammal próbáltam,mivel más nincs, de azt persze nem fogadta el. Mit tudok tenni?

(#21096) Ispy válasza Patice (#21022) üzenetére


Ispy
veterán

Jelenleg 4.3-3827 van fent.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#21097) klaca1978 válasza klaca1978 (#21095) üzenetére


klaca1978
tag

rájöttem, rejtett karaktereket kitörlöm, üresen kell hagyni

(#21098) gooof


gooof
csendes tag

Sziasztok! Már több mint fél éve használok egy DS214play NAS-t az utolsó szoftverfrissítésig hibátlanul. Utána viszont olyan gondom lett, hogy kaptam egy levelet a következő üzenettel:
"Kedves felhasználó!
A(z) [59.45.79.39] IP-cím 10 alkalommal, 5 percen át nem tudott bejelentkezni a(z) DiskStation által futtatott SSH szolgáltatásba, ezért a következő időpontban blokkolásra került."
Azóta a számítógépem keresőjében (Chrome) nem tudok belépni a DSM-be, mert azt írja, hogy "Önnek nincs megfelelő jogosultsága ahhoz, hogy bejelentkezzen erre a Diskstation készülékre."
Windows intézőben is elérem a fájlokat, tv-ről is, de a DSM-be a felhasználónév+jelszóval nem tudok belépni.
Fix IP-je van, ezt a router is tudja, mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#21099) Mezga Aladár válasza gooof (#21098) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez mintha már előfordult volna másoknál is. Mi a franc akar ssh-n bejelentkezni?
Az ip amit írtál jellemzően külső ip. Belsővel nem próbálkoztál?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21100) gooof válasza Mezga Aladár (#21099) üzenetére


gooof
csendes tag

Belsővel próbálkozok, az amit amit fent írtam, az levélben jött, nem tudom, honnan szedi... Nekem 192.168.1.10. a fix belső ip-je, de az el is van mentve könyvjelzőnek, nem is változtattam semmit. Csak jött a szoftverfrissítés meg a levél utána, és azóta nem fut a dsm a keresőben. Napi szinten kapom azóta a hasonló leveleket más és más ip-kkel...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.