Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) Carte válasza dedike (#10850) üzenetére


Carte
tag

Hogy ez nekem nem jutott eszembe... :U

A múltkor volt a legjobb: fiatal szöszi csajnál "ügyintézek" ;], gondoltam megkérdezem hogy van-e ott ilyen router. A válasz az volt, hogy routert valamilyen műszaki cikket árusító boltban pl. MediaMarkt tudok venni. Tájékozott volt a drága. :DDD

(#10852) mokus1 válasza dedike (#10846) üzenetére


mokus1
addikt

Beléptem kiválasztom:Sony Arc. és ott még az van hogy 2év hűség 27000rugó.Rákattintok és már 92ezer. Most hogy van ez?

(#10853) tjb007 válasza Something_ (#10849) üzenetére


tjb007
nagyúr

Annak a nevére kell venni akinek a nevén a diákigazolvány van.

"Más névre venni a részletes telefont és ehhez más névre a díjcsomagot?"

Ez csak úgy működne ha 2 előfizetést kötnétek (egyet te a Like -ra, egyet meg a telefonra egy tetszőleges díjcsomaggal).
Telefont három módon lehet venni:
- listaáron (drágább és nincs részletfizetés viszont nem kell semmit sem aláírni)
- 1-2 éves hűségidő vállalásával (telefon olcsóbb, van részletfizetés de kell egy díjcsomag mellé)
- Domino csomagban

(#10854) dedike válasza Carte (#10851) üzenetére


dedike
addikt

A múltkor volt a legjobb: fiatal szöszi csajnál "ügyintézek" ;], gondoltam megkérdezem hogy van-e ott ilyen router. A válasz az volt, hogy routert valamilyen műszaki cikket árusító boltban pl. MediaMarkt tudok venni. Tájékozott volt a drága. :DDD

Sajnos a káderkiválasztásnál személyes ügyfélszolgálat esetében nagyon sokszor többre becsülik a "kinézetet és a mellbőséget", mint a tudást... :((( (..mondván a rendszer úgysem engedi a hülyeséget, és valamelyik kolléga biztosan segít, ha kell...)

Jó szerencsét!

(#10855) Something_ válasza dedike (#10850) üzenetére


Something_
őstag

Köszi a választ neked is és tjb007-nek is!

Valahogy így gondoltam én is. Sajnos. Nem hiszem, hogy mobilelőleg nélkül adnak nekem részletfizetési lehetőséget, ezt pedig sajnos csak úgy lehet kideríteni, ha elindítom a folyamatot, akkor viszont irtó gáz, hogy 30e? Áhh, nincs annyi plusz a telefonra, ezért akarom éppen részletre venni.

Ez a 2 dolog, a részletfizetés és a Like díjcsomag sajnos üti egymást. Like díjcsomag is csak azért keltette fel az érdeklődésemet, mert most a Telenornál vagyunk(hál isten, mindjárt lejár a 2 éves hűség, ami asszony nevén van, szóval még ezzel sem tudok okoskodni:D) és csak 900 ft számlánként a családi csomag. A like-ba pedig az 1500 ft-os lebeszélhetőség mellett "ingyen" van a 3 hívható szám. (hozzáteszem, hogy nem 1500 ft-ért beszélek havonta, sajnos:D)

Szóval akkor az a teendőm, hogy valamelyik nap felhívom az ügyfélszolgálatot és megpróbálom kideríteni? Szerintem ott sem tudnak érdemleges választ adni. Ezt így pacekról döntik el, hogy kell e mobil előleg?
Az a vicc, hogy az autó is az én nevemen van, viszont a kgfb az após nevén van, hogy ne kelljen évi 40e-et fizetni, csak 20e-et. Törzskönyv nem jó az igazoláshoz? :D

[ Szerkesztve ]

(#10856) dedike válasza mokus1 (#10852) üzenetére


dedike
addikt

Sajnos nem tudom megnézni, nekem jelenleg nincs lejárt hűségnyilatkozatos előfizetésem, de biztosan jól csinálod? Nem valamelyik MM díjcsomagos lehetőséget választottad?

Jó szerencsét!

(#10857) tjb007 válasza Something_ (#10855) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az, hogy kell e egyáltalán előleget fizetni és ha igen akkor mennyit az helyben dől el, előre senki sem fogja tudni neked megmondani.

(#10858) mokus1 válasza dedike (#10856) üzenetére


mokus1
addikt

mi az az MM? :D

(#10859) dedike válasza Something_ (#10855) üzenetére


dedike
addikt

Én a helyedben nem telefonálnék, hanem bemennék egy T-Pontba, kiválasztanék egy szimpatikus ügyintézőt, s megkörnyékezném...hátha... ;)

mokus1:

MM=MédiaMánia

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#10860) Something_ válasza dedike (#10859) üzenetére


Something_
őstag

Aztán ha előleget kér akkor égés van:D Az lesz, november 15-én jár le a telenor, majd 10-e körül bepróbálkozom.. de ha nem sikerül, akkor nem tudom, hogy kéne intézni..

Amúgy kis offként, HTC Desire HD-t néztem ki. Tényleg ez a webshoppos vásárlás, hogy működik? Ott, hogy kérnek igazolást? Őszintén szólva webshopból akarom venni a telót, csak fogalmam sincs, hogy annak mi a menete.

(#10862) dedike válasza Something_ (#10860) üzenetére


dedike
addikt

Konkrétan ezt nem tudom, mivel nem a Webshopon keresztül vásároltam az első előfizetésemet, de majd jön 1430 és elmondja neked! A Desire HD-vel túl sokat ne várj, mivel kifutó típus! :K

Jó szerencsét!

(#10863) 1430 válasza mokus1 (#10852) üzenetére


1430
senior tag

A sárga mezőben lévő "Kosárba" gombra kattintottál?
Amúgy ha elfogadsz egy tippet, várj még pár órát a rendeléssel. ;)

HGabor89
Adj fel egy rendelést, aztán ha kell előleget fizetned, akkor legfeljebb visszamondod. ;)

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#10864) dedike válasza 1430 (#10863) üzenetére


dedike
addikt

Khm... ez lehet engem is érdekelne... :D

Jó szerencsét!

(#10865) Something_ válasza dedike (#10862) üzenetére


Something_
őstag

Kb 1 hete nézegetem, azóta nincs a webshopban, viszont azóta más lett az ára is.

Tudom, hogy nem mai teló, de erre lenne keret és ez tetszik. Az új HTC nekem nem fér be a költségvetésbe, a samsungok meg túl műanyagok, remélem nem sértődik meg senki ezen. LG-ket kihagynám, Nokiákból elegem volt. (N97-nél megutáltam a nokia okostelefonokat, most egy sima 6500 classicot haszálok, 10 naponta kell tölteni:D)

(#10866) 1430 válasza dedike (#10864) üzenetére


1430
senior tag

Akkor várj még pár órát te is. :D

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#10867) Something_ válasza 1430 (#10863) üzenetére


Something_
őstag

Hmm, várjak még pár órát? Te tudsz valamit?:)

Amúgy november elejére terveztem a vásárlást, addig még él a telenoros hűségem.
De amúgy már 1 hete ez van: "Jelenleg a webshopban nem kapható, újabb készlet várható."
Szóval ha akarnám se tudnám most megvenni/megrendelni:)

(#10868) tjb007 válasza Something_ (#10860) üzenetére


tjb007
nagyúr

Sikerült egy olyan telefont kinézned ami kifutó modell. Ha szerencséd van akkor még lehet, hogy kapsz de nagyon ne éld bele magad.

Most nézem, hogy novemberben tervezed a vásárlást. Jobban teszed ha mást nézel ki mert addigra már garantáltan nem lesz 1 darab sem belőle és a kínálatból is ki fog kerülni.

[ Szerkesztve ]

(#10869) dedike válasza Something_ (#10865) üzenetére


dedike
addikt

Izé... az SGS II nem rossz, nem érződik, hogy tiszta műanyag! :N Az N8 pedig fényévekkel jobb az N97-nél! ;)

tjb007:

Te mit tudsz erről a várakozásról, amit 1430 javasol? ;]

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#10870) 1430 válasza Something_ (#10867) üzenetére


1430
senior tag

Őőőő... A várj még pár órát nem neked szólt. :N

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#10871) tjb007 válasza dedike (#10869) üzenetére


tjb007
nagyúr

Semmit, de tényleg.
Mondjuk csak egy hívás lenne az egész de vasárnap van, nem zavarok senkit sem a pihenésében meg amúgy is tudtok várni ;]

[ Szerkesztve ]

(#10872) Kinga87


Kinga87
csendes tag

Sziasztok!
Most rendeltünk T-webshopból egy Huawei u8500-t részlet fizetéssel és Eco díjcsomaggal. Az lenne a kérdésem, hogy a telefonos egyeztetésnél miket szoktak kérdezni, illetve hogy milyen papírokra van szükség a jóváhagyáshoz?? Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!!!! :)

(#10873) Frenky25


Frenky25
tag

Én Hétfőn vettem Like díjcsomaggal telót, részletfizetéssel, de tőlem nem kértek előleget, csak az első havi részletet. Meg én még plusszba befizettem a köv.3 havit is. :)

(#10874) Kinga87 válasza Frenky25 (#10873) üzenetére


Kinga87
csendes tag

Köszi a választ!:) Egyelőre én is csak az első havi törlesztőre számítok indulónak!Reméljük sikerülni fog a vétel és nem lesz semmi bökkenő vele,már nagyon várom :)

(#10875) Something_ válasza Frenky25 (#10873) üzenetére


Something_
őstag

Valszeg a 11e ft-os telefonra nem fognak elkérni előleget.. :DDD

(#10876) Kinga87 válasza Something_ (#10875) üzenetére


Kinga87
csendes tag

Én is gondolom,hogy simán fog menni,de a mai világban,ahogy a dolgok mennek mostanában, ki tudja, érhetik az ember meglepetések :D :D

(#10877) Panzers


Panzers
csendes tag

Valakinek nincs véletlen belsős információja, az HTC Sensation XE T-Mobile-os megjelenéséről?
Érdekelne, várom már, hogy mikor tudom megkaparintani :)

(#10878) drachos válasza Panzers (#10877) üzenetére


drachos
tag

Hát, egy hónapja tervezek telefont venni, és nézegetem folyamatosan T-mobile boltot, de basznak felvenni új telefont a listába, viszont folyamatosan tűnnek el régiek, ráadásul pont a legjobbak... Nexus S, Wave 2 pl eltűnt, amikkel szemezgettem, DHD már nem kapható elég rég óta, és most már Defy sem... röhej. Ja, és boltban is voltam, hirtelen felindulásból akartam venni DHD-t, de nem volt ott se... Sorolta csaj, hogy mit vegyek helyette, de mondom kösz inkább átgondolom, erre mondta, hogy ugyanúgy androidos felülettel rendelkeznek ezek is, csak az áruk más... Nem akartam mondani neki, hogy nem is nézel ki jól, hülye is vagy a mobilokhoz, téged mégis minek vettek fel??!?!

(#10879) icons


icons
addikt

Üdv!

Vettem egy Ts mobilt egy előfizetéssel. A gondom az lenne, hogy a hozzá adott számhoz folyamatosan érkeznek az SMSek egy banktól. Hogy ennyi meg ennyi pénz került átutalásra erről meg erről a címről.
Nyilván a szám előző tulajdonosának számlájáról van szó.
Nincs erre valami szabályozás, hogy ilyen ügyben a Tnek kell intézkednie?
Vagy mit lehet tenni?

A számot, amiről az SMS érkezik nem lehet felhívni, és semmilyen más infó sincsen, ami alapján el tudnék indulni... (legrosszabb esetben a bankszámlaszám alapján kikeresem a bankot, és velük beszélek)

(#10880) tjb007 válasza Panzers (#10877) üzenetére


tjb007
nagyúr

Jelen állás szerint nem lesz de azért 1-2 hónap múlva nézz majd vissza, hátha szerencséd lesz.

(#10878) drachos

Mindhárom általad felsorolt telefon már elmúlt egy éves (vagy hamarosan annyi lesz), kiszolgálták az idejüket, menniük kell.
A többire most se kedvem, se időm nincs reagálni.

(#10879) icons

Korábban pont egy hasonló helyzetről volt szó: [link]
-------------------------------------------------------------------------------------

A mai napon bekerült a kínálatba a Sony Ericsson Xperia active/arc S és a Nokia X7.
Adatlapok felöltve, árakat meg lehet nézni, október 20 -tól kaphatóak.

[ Szerkesztve ]

(#10881) dedike válasza icons (#10879) üzenetére


dedike
addikt

Úgy kb 40-50 hozzászólást visszaolvasva megtaláltad volna a választ a kérdésedre: Vedd fel a kapcsolatot a küldő bankkal, ez ügyben jelenleg ők tehetik érted a legtöbbet... ;)

tjb007:

A mától drágább készüléke(ke)t miért nem sorolod? ;]

drachos:

Miért? Nem volt igaza? :P

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#10882) zzz03 válasza icons (#10879) üzenetére


zzz03
őstag

Az adott bankot hívjad fel, meg kell tenned a bejelentést az ügyintézőnél. Kivizsgálják, és törlik a számod a rendszerből. 30napot szoktak mondani de 1-2 hét alatt megvan a határozat és utána nincs többet gondod vele. Ennyi.

(#10883) 1430 válasza dedike (#10881) üzenetére


1430
senior tag

Ezúttal nem volt áremelkedés. :P

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#10884) dedike válasza 1430 (#10883) üzenetére


dedike
addikt

Lebuktam... :D

Azt mondd meg nekem, hogy hogyan lehet egy AK RelaxNet M-ből arany kiemeltségi szintű előfizetést csinálni (mondjuk egy hónap alatt)? :F

Jó szerencsét!

(#10885) Something_


Something_
őstag

Üdv!
Fejlemények HTC Desire HD ügyben:
felhívtam a T webshoppos telefonszámát, hogy lesz-e még webshopban a HD, azt mondta, hogy már nem lesz, csak a sensation és erre mondta a nő, hogy az is ugyanannyit tud, mint a HD, vegyem azt helyette. Megkérdeztem, hogy ha webshopban nincs, akkor boltban még esélyes? Azt mondta, hogy igen, ott még lehet, de erről nem tud mondani semmit, kapcsol egy másik kolleganőt, aki meg tudja mondani.
Kapcsolata az új kollégát, kérdezem tőle, de készletinformációval kapcsolatban nem tud mondani semmit Jó hogy az egyik átkapcsol a másikhoz, de ő sem tudja. (amúgy a 21. században milyen számítógépes rendszerrel dolgoznak, hogy a készletet nem tudják percre pontosan?)
Az első nőtől kérdeztem, hogy ha boltban veszem részletre, akkor hogy néz ki az ár. Erre sem tudott semmit sem mondani, azt mondta, hogy körülbelül 10%-al drágább.
Szóval a kérdés adott, hátha tudja valaki. Ha besétálok a T-hez, kivárom a sorom, mennyibe kerül a telefon részletre? 30e + 5e x12?

(#10886) 1430 válasza dedike (#10884) üzenetére


1430
senior tag

Például kimagaslóan nagy számlával. ;]

De amúgy komolyan! Ha csak a havi 1990-et fizeted, az nettó 1592 Ft. Nettó 500 Ft-onként 10 pont, az összesen 30 pont. A hívószámod megvan egy éves, az havi +5 pont.
Havi 35 pont szorozva 6 hónappal (utolsó fél év) = 210 pont. Tehát a 360 pontos aranykártya határhoz kell még 150 pont. Mivel a 6. havi 35 pont is kiesik következő vizsgálatnál, így az új számládban 150+35= 185 pontot kellene gyűjteni.
Vagyis ha az évek után járó 5 pontot leveszem, a számláddal 180 pontot kellene gyűjteni, az 18x500= nettó 9000-es számlát kellene generálni, ami bruttó 11250 Ft, és ez csak a mobilinternetes szám.
Mivel a havidíjad 1990 Ft, még 9260 Ft forgalmat kellene bonyolítanod októberben. RelaxNet díjcsomagokban 123 Ft a percdíj, vagyis 76 perc alatt meglehet a kívánt számla végösszeg (figyelembe véve, hogy fél perc után másodperc alapú a számlázás).

Ugye hogy nem is olyan bonyolult! :DDD

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#10887) dedike válasza Something_ (#10885) üzenetére


dedike
addikt

amúgy a 21. században milyen számítógépes rendszerrel dolgoznak, hogy a készletet nem tudják percre pontosan?

Tudják, csak nem adnak róla felvilágosítást... ;)

30e + 5e x12

Igen, annyi! :K

Tehát már csak annyi a dolgod, hogy keresel egy üzletet, ahol még kapható... :)

1430:

Tudtam én, hogy cuki vagy... :D :P

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#10888) Something_ válasza dedike (#10887) üzenetére


Something_
őstag

Köszi, jó móka lesz.

Ha találok ilyen boltot, akkor a helszínen csak a kezdőrészletet kell fizetni vagy kell az első havi részletet és az új 2 éves tarifacsomag első havi díját is? Csak hogy ne érjen meglepetés.

(#10889) dedike válasza Something_ (#10888) üzenetére


dedike
addikt

Látom voltál már más szolgáltatónál is... ;]

Csak a kezdőrészletet kérik el elsőre! A T-nél a postpaid, az tényleg az! (Meg mobilelőleget, ha olyanjuk van..)

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#10890) Something_ válasza dedike (#10889) üzenetére


Something_
őstag

Amúgy arra úgy mond "ki vagyok akadva", hogy a T-nél 200 ft a hívószámkijelzés:D Mármint vicces, ha be lenne építve a tarifába meg se szólalnék, de hogy ilyen extra szolgáltatás:D
Ez olyan mint a fősulin. Passzív vagyok, de az 5000 ft extra szolgáltatást fizessem be a suli wifijére és a vodafone flottára:D (telenoros vagyok..:D)

(#10891) dedike válasza Something_ (#10890) üzenetére


dedike
addikt

Nem minden csomagban 200 a hívószámkijelzés, van ahol bele van építve a havidíjba! Milyen díjcsomagot veszel? LIKE-ot? :N

Jó szerencsét!

(#10892) Something_ válasza dedike (#10891) üzenetére


Something_
őstag

Aham, like lesz. Asszonynak az én nevemre, nekem pedig mutter diákjára. Levelezős vagy esti diák jó a like-hoz? Vagy ez is ilyen hangulatkérdés a T-nél? Előleget mikor szoktak elkérni? Mármint teljesen kiszámíthatatlan az egész?

[ Szerkesztve ]

(#10893) tjb007 válasza Something_ (#10892) üzenetére


tjb007
nagyúr

A lényeg, hogy érvényes (nem passzív féléves) felsőoktatási diákigazolvány legyen, hogy levelezős vagy nappali az már mindegy.

"Előleget mikor szoktak elkérni? Mármint teljesen kiszámíthatatlan az egész?"

Kiszámíthatatlan. Lehet, hogy kérnek, lehet, hogy nem.

A "pofára megy" elég kielégítő válasz ?

[ Szerkesztve ]

(#10894) dedike válasza Something_ (#10892) üzenetére


dedike
addikt

Csak annyi az info, hogy felsőoktatási diákigazolvány.
Az előleg mindig esetleges. Gondolom nagyobb értékű készülékeknél gyakoribb, de nem kiszámítható sem az, hogy kérnek-e, sem az, hogy mennyit.

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#10895) Something_ válasza tjb007 (#10893) üzenetére


Something_
őstag

Passzív félévem az előző volt, mert nem tudtam felvenni tárgyat, mert nem indult.. szóval most aktív vagyok:)

Gondolom nagyobb értékű készülékeknél gyakoribb, de nem kiszámítható sem az, hogy kérnek-e, sem az, hogy mennyit.

Az a vicc, hogy azért akarok 90e ft-os telefont részletre venni, mert nem bírok vagy túl "leterhelő" lenne nagy összeget egybe kiadni. Ezért 30e még belefér és a havi 5e. De Hogy kezdőrészlet 30e plusz előleg 30e az már abszurd:D

Kérnek munkáltató/fizetési igazolást? Ha látják hogy 300e-re van bejelentve akkor csak nem kérnek előleget.
Hülye is vagyok, hogy ennyire ráizgultam az előlegre, mert ahogy kivettem a szavaitokból, teljes mértékben kiszámíthatatlan :DDD

(#10896) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Sziasztok!
Ha belépek a netes ügyfélszolgálatba ott meg tudom nézni, hogy mióta vagyok előfizető? :F :R

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#10897) dedike válasza Des1gnR (#10896) üzenetére


dedike
addikt

Nem. Én úgy tudom a 1430-on, a "Kedvezményes készülékcsere és Kapcsolat program" menüpontban tudod meghallgatni. =7-es menüpont

Nincs mit... :)

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#10898) Des1gnR válasza dedike (#10897) üzenetére


Des1gnR
őstag

Köszönöm :R

Micsoda gyorsaság :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#10899) Something_


Something_
őstag

Voltam a T-nél. Sajnos nincs készleten és már nem is lesz. Az összes boltjukból elfogyott, megnézték a rendszerben.
Nyitok a Sensation felé.
Voltam a MM-ba és a kezembe fogtam a két telót (HD és Sensation), az létezik, hogy a HD-nak szebb a képe? Lehet, hogy csak a fényerő volt nagyobb, de nekem jobban tetszett "élőben" a HD. Az se tetszett a Sensationnél, hogy a karikát kell vinni ide oda, hogy feloldjam a bill zárat.
Sensationnek egy plusz pont, hogy nagyobb a felbontása.
Egy szónak is száz a vége, "sajnos" Sensation lesz, mivel nincs és nem is lesz már HD.

(#10900) ricsike81


ricsike81
aktív tag

megjelent az active, és az arc s. Szerintetek a mini ára mikor fog leesni ? És mennyit ? Net előfizetésén gondolkodok, de még nem tudom, hogy melyik csomagot vegyek, hogy netezzek a telómon. Tudtok jó net csomagot ajánlani ?

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.