Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103501) kali válasza viktorhu (#103500) üzenetére


kali
legenda

Ellenőrzik azt, de te ideiglenes számot írsz, én pedig nem, ott a különbség, meg a részletekben.
Az utólagos ráhordozásnál is nézd meg, hogy mire írtam, ott is a részletekben van a lényeg.
A Vodafone-nál is biztos érdekesen nézne ki, ha kérne valaki - aki még nem ügyfele a szolgáltatónak - egy új előfizetést, aláírna rá 2 év hűséget és azonnal vásárolna rá hűséggel készüléket kedvezményes áron, majd később azt az új hívószámot cserélni szeretné egy másik szolgáltatós, már meglévőjére... Ez működne így ott?

[ Szerkesztve ]

(#103502) #08205312 válasza kali (#103501) üzenetére


#08205312
törölt tag

Müködik.

(#103503) kenwood válasza kali (#103501) üzenetére


kenwood
veterán

Koszi a linket,en is arra gyanakszom,majd megnezem vele.
Valami mobil s csomagot emlitett.

Ha megkapom a tvt bolti ar alatt,az kedvezmeny. Ha elvittem 0 thmre,az is kedvezmeny. (ezek ugye elerhetoek uj elofizetonek is.)

Ha szamot hordozhatok,az baromira nem kedvezmeny.

A legegyszerubb megoldas utkozhet jogi akadalyba,az osszetettebbek viszont kizarolag azert nem megvalosithatoak, mert a telekom nem dolgozta ki erre a megfelelo belso eljarast, lustak foglalkozni az osszetettebb problemakkal,pedig sokakat erinthet ez,ha nem is tomeges.
Biztosan nem jogilag lehetetlen.

Ezert is lenne jo megrendelni, es kesz tenyek ele allitani oket. egyszerubb irni egy belso mailt,hogy oldjuk meg ennek a faszinak az utolagos hordozast, mint visszacsinalni mindent 14 napon belul.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#103504) kali válasza #08205312 (#103502) üzenetére


kali
legenda

Az érdekes, mert én abban jogi problémát látok, de biztos velem van a baj, a Vodafone-nak meg érdeke engedni bizonyos dolgokat.

kenwood: A Mobil S a legolcsóbb díjcsomag a hang szekcióban, de új előfizetésre vagy hűség hosszabbítására nekem random szokott bedobálni ajánlottat, valamikor a legkisebbet, máskor meg közepeset vagy a legdrágábbat attól függően, hogy milyen terméket nézek vagy választok ki épp.

[ Szerkesztve ]

(#103505) viktorhu válasza kali (#103504) üzenetére


viktorhu
veterán

A jogi problémával kapcsolatban igazad lehet:

6. § (1) * "Az előfizetőnek - az új előfizetői szerződés megkötésére vonatkozó igénybejelentésével egyidejűleg - az átvevő szolgáltató részére kell bejelentenie számhordozási igényét." Aztán ha az utólagos ráhordozásra új szerződés készül, akkor lényegében ezt a feltételt is kipipálja a Vodafone.

A probléma ott van, hogy amikor szerződsz, az új szolgáltatód nem lát bele a régi szolgáltatód rendszerébe, szóval ha gond van, az a hordozás napján derül ki. A Telekom ezzel rendszeresen vissza is él, és szabálytalan indokokkal meghiúsítja a számhordozást - na ezzel már van jogi probléma. Pl. nekem egy aznapi fizetési határidejű, és sikeresen le is hívott csoportos beszedéses számlatartozásra hivatkozva utasította el a Telekom a számhordozást.

Felhívtam őket, mondták, hogy van ez a mai tartozás, amit már le is vontak a számlámról, és azóta már könyvelték is, de pár órával ezelőtt, amikor a számhordozást elutasították, akkor még nem könyvelték... Csak akkor utasíthatnák el, ha legalább 30 napja lejárt tartozás lenne... Sajnos nem kértem a kötbért, nem jártam utána a dolognak akkor, aztán másoktól is hallottam, hogy hasonlóan jártak.

(#103506) kali válasza viktorhu (#103505) üzenetére


kali
legenda

Ilyen lehívott, aztán mégsem lehívott számlafizetéses mizériám nekem is volt már a Telekomnál közel 1.5 éve, bár csak a számla befizetése kapcsán volt jelentősége, nem volt számhordozás, meg nem is csoportos beszedés volt, hanem a fiókban történt a fizetés.
Épp nem volt jókedvében a rTelekom fiók, nekem jött az SMS a banktól, hogy megtörtént a fizetés, a Telekom rendszere szerint meg nem, aztán sok telefonba került, mire megoldódott, ráadásul nem is minden ügyintéző volt képben, de volt közöttük szerencsére olyan, aki nagyjából tudta, hogy mit kell tennie.
Végül ismételten fizetnem kellett, mert hiába terhelték meg az összeget, nem vonták le végül és visszakerült a bankszámlámra, amikor letelt a zárolási intervallum.
Más kérdés, hogy ha nem vagyok kellően alapos és nem telefonálgatok, hanem hallgatok a banki SMS-re, vagy az egyik kevésbé hozzáértő ügyintézőre, akkor valós tartozásom keletkezett volna a Telekom rendszerének a hibája miatt.

[ Szerkesztve ]

(#103507) viktorhu válasza kali (#103506) üzenetére


viktorhu
veterán

Az én esetem más volt - mire ugyanazon a napon betelefonáltam, már az ügyintéző szerint sem állt fenn a tartozás. Csak mivel aznap történt a lehívás, erre hivatkozva szabálytalanul leállították a hordozást.

(#103508) b.daniel válasza kenwood (#103503) üzenetére


b.daniel
senior tag

Bemész Telekom üzletbe, athozod a számodat hűség nélkül elofietesbe, 2 nap alatt atjon, és aztán meg tudod rendelni a tv-t ws-en 😉

(#103509) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Google Play-ről vásároltam volna egy alkalmazást mobilfizetéssel, de a képen látható módon elutasította a Telekom. Pedig a felhasználható egyenlegem 2660Ft (Domino feltöltős vagyok), és már vásároltam így, igaz csak 150Ft-os zenéket.
Mi lehet a gond?
(Közben rájöttem, hogy a gyári Google music lejátszó app is egész jó, de azért érdekelne az oka).
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#103510) kenwood válasza b.daniel (#103508) üzenetére


kenwood
veterán

igen,ez is egy opcio lenne,csak ha pont a 2 nap alatt fogy el :)
Egyebkent kiderult,mi volt a gond : facebookkal jelentkezett be anyu, ezert akart uj mobilt kotni neki a tv melle.
Rakerdezett,es mivel az o szerzodesen nincs semmilyen eszkoz torleszto,igy mehet a dolog.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#103511) #07746304


#07746304
törölt tag

Helló, Magenta 1-re akarok váltani. Melyik az a díjcsomag ami kevés lebeszélhetőséget tartalmaz, de olyan 3-6 GB internetet? iPad 2018 32 GB-os verzió lenne mellé.

(#103512) btudos válasza #07746304 (#103511) üzenetére


btudos
veterán

Egy sima Net 6GB pl., még beszélgetés se kell bele.

Alapvetően a díjcsomagok felépítését a rendelkezésre álló hang és adat opciókból te választod ki, 6 és 15 GB mellé mondhatod azt, hogy nem kérsz hang szolgáltatást.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#103513) ArNick


ArNick
tag

Apróbb betű nincs készleten? :D

[link]

[ Szerkesztve ]

(#103514) thomas77


thomas77
senior tag

Tegnap délután felhívott a Telekom ügyfélszolgálat, hogy hamarosan lejár a hűségem és lenne ajánlatuk, de nem tudtam az ügyintézővel beszélni. Épp nagybevásárlást pakoltam be a házba. Mondtam a hölgynek, hogy hívjon 10 perc múlva. Persze nem hívott vissza. De az ajánlatra kíváncsi lettem volna. Hogy tudnám én kezdeményezni ezt? Ha felhívom a számot, amiről hívtak, akkor a sima ügyfélszolgálatra jutok.

(#103515) kali válasza thomas77 (#103514) üzenetére


kali
legenda

M:I :D
Lehet, hogy keresnek majd később megint, ha bedobja a rendszer az adataidat.
Ha a CC rendszerre (Calgo és társai) gondolok, sokszor nem egyszerű x idő elteltével azonos ügyintézőnek visszahívnia.

(#103516) jksx válasza TomMusic (#103509) üzenetére


jksx
senior tag

Nincs véletlenül egy másik telefonon (másik számmal) ugyanolyan google fiókod.
Én akkor jártam így amikor két telefon volt regisztrálva a google fiókban.

(#103517) #07746304 válasza btudos (#103512) üzenetére


#07746304
törölt tag

Köszi.

(#103519) kali válasza #07746304 (#103518) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Ez a DuoNet SIM kártya egy meglévő, megfelelő adatcsomaggal rendelkező előfizetéshez csatolva kérhető és annak csak az adatforgalmát lehet ezáltal megosztani.

(#103520) Cranberries


Cranberries
aktív tag

#103477
Erre valaki tudja a választ?
Előre is köszönöm!

(#103521) kali válasza Cranberries (#103477) üzenetére


kali
legenda

60 nap lesz az:

...a 10 GB a kedvezmény aktiválásától számítva 60 napon belül használható fel.

Forrás: [link]

Az alkalmazással nem kell foglalkozni, ír néha pontatlan dolgokat, értelmez eltérően határidőket.

(#103522) TomMusic válasza jksx (#103516) üzenetére


TomMusic
őstag

Nincs. Arra gondoltam még, hogy lehet valami limit van beállítva esetleg, de a Telekom appban nem találok ilyesmit.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#103523) thomas77 válasza kali (#103515) üzenetére


thomas77
senior tag

Értem. Köszi az infót.

(#103524) migabi24 válasza thomas77 (#103514) üzenetére


migabi24
nagyúr

Sok jóra ne számíts, nekem is volt ajánlat, a webshopos árnál drágábban akart nekem telefont eladni, mikor mondtam neki, én lettem hülyének nézve😁

(#103525) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Tegnap lettem Dominós, feltöltöttem a kártyát és Maraton netet is igényeltem, az alkalmazásban látom az adatkeretet. A szükséges beállításokat magától frissítette (Telekom HU Net, internet.telekom) ki is van jelölve és a telefon újra is lett indítva. Ennek ellenére nem megy. A telefonos ügyfélszolgálat a hangfelismeréses asszisztens mindenre alkalmatlan, a webchat szerint aktiválni kell külön a netet. Utóbbi valóban igaz vagy ez téves információ? Mi a lehet a gond, a telefon egy P10.

(#103526) kenwood válasza Pikkolo^^ (#103525) üzenetére


kenwood
veterán

"telefonos ügyfélszolgálat a hangfelismeréses asszisztens mindenre alkalmatlan,"
pont tegnap mondtam a haveroknak, hogy egyetemes szolgaltatokent egy full primitv, beta AI-al blokkolni az ugyfelszolgalat elerhetoseget valahol a szabalysertes es a buncselekmeny kozott helyezkedik el.
Nekem a szamhordozast meglevo szolgaltatasnak ertelmezte,es azzal a lendulettel raktam is le a telefont.
Kuldtem uzenet a weblapon, de 24 ora keves volt nekik reagalni ra.

mondjuk ez nem telekom specialitas, tobbb konkurensnel is 15-20 perc csucsidoben a varakozas.

rossz a szabalyozas,vagy nem ellenorzik,szankcionaljak elegge az ugyfelszolgalat elerhetosegevel kapcsolatos torvenyserteseket.
[link]
persze az is lehet,h kisebb a bunti,mint a par plusz munkavallalo eves koltsege,igy inkabb benyelik.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#103527) Keem1 válasza Pikkolo^^ (#103525) üzenetére


Keem1
addikt

Dehogy, én kértem hogy kapcsoljon ügyintézőhöz. Az sikerült neki :D

(#103528) szabogabor10 válasza kenwood (#103526) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ha vársz 1 percet, bejelentkezik az automata. De tényleg elég gáz vandát ennyire előtérbe helyezni.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#103529) Cranberries válasza kali (#103521) üzenetére


Cranberries
aktív tag

Igen tudom, hogy 60 nap a rendelkezésre állási idő, de valamiért még is csak egy hónapot ír, pedig az aktiválásakor még két hónapot jelzett.

(#103530) gippazoid


gippazoid
senior tag

Valak nem tudja, Telekom app-ban hol lehet megnzéni, meddig érvényes a Domino feltöltés? Mert csak a web-es felületen látom jelenleg.

Gippazoid Novelties Inc.

(#103531) CivicEsi


CivicEsi
aktív tag

Kedves fórumtársak!
Szerintetek mi tart lassan 2 hete a T-nem egy Laptop megrendelésben?
24-én este megrendeltem az utolsó készleten levő Asus ROG strix Gl503-as gépüket.
Az első részletszámlát kiállitották 30.-ai fizetési határidővel.
Tegnap szóltak a behajtási csoportjukról, hogy ha a mobilelőleget 30 napon belűl nem fizetem be akkor korlátozzák a hivásaimat.
Ma került át a státusz napi telefonos cseszegetés után szállitás alatt-ba.
Meddig tart ez szerintetek nekik?

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#103532) kopa1 válasza kenwood (#103526) üzenetére


kopa1
aktív tag

Ne szólj hozzá Vandához. Akkor egy kis várakozás után bekapcsol a régi menürendszerbe.

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#103533) Tomikaa. válasza gippazoid (#103530) üzenetére


Tomikaa.
tag

A mostaniban tudtommal nem lehet, talán majd valamikor belerakják. A régi 7.8-as verzió mutatja.

(#103534) Pikkolo^^ válasza szabogabor10 (#103528) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Csendben voltam majd sikeresen bejött a menü ahol ki tudtam választani amit akartam, beszéltem egy komával és nem nálam hanem az ő rendszerükbe volt valami gond. Bekapcsolták a netet, újraindítottam és működik :)

(#103535) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Korábban amikor Telekomos voltam akkor be volt állítva, hogy ha foglalt vagy nem vagyok elérhető akkor SMS-t küldjön a rendszer. Ehhez a +36309876543-as telefont kellett beállítani, hogy ide irányítsa nem elérhető esetben. Most próbáltam és nem fogadja el, pár hónap alatt lett valami trükk benne?

(#103536) kopa1 válasza Pikkolo^^ (#103535) üzenetére


kopa1
aktív tag

VoLTE be van kapcsolva? Abban az esetben nem működik a hívásértesítő SMS

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#103537) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Sziasztok!

Ha online rendelek egy készüléket új előfizetéssel, részletre, bolti átvétellel, utána valahogy megoldható a számhordozás?

10+ évig T-s előfizetésem volt, októberben átmentem a Telenorhoz, de most szeretnék visszajönni.
A készülék csak online érhető el, + van rá online kedvezmény, ezért mindenképp így lenne a legjobb.

Szóval amit kapok tel.számot az új előfizetéshez azt le lehet cserélni a régi számomra (ami jelenleg a Telenornál van)?

(#103538) Pikkolo^^ válasza Pikkolo^^ (#103535) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A honlapon keresztül kellett aktiválni, sajnos az alkalmazásukban nem lehetett :(

(#103539) kali válasza kopa1 (#103536) üzenetére


kali
legenda

VoLTE/4G hanghívás esetén is működik a hívásértesítő, ha például nem elérhető, egyedül foglaltság esetén nem küld SMS-t, minden más esetben/módozatban igen.

(#103540) #21493760 válasza CivicEsi (#103531) üzenetére


#21493760
törölt tag

Ha szállítás alatt van holnap (max. holnapután) megkapod szerintem.

(#103541) MrCsiT válasza kopa1 (#103536) üzenetére


MrCsiT
addikt

Dominós a fórumtárs.

Nekünk - dominósoknak - nincs VoLTE. (nyilván a mi pénzünk kevesebbet ér a T. társaságnak. :W )

Arra meg, hogy kb. 5 percet beszélek havonta, és mellé 1,2 GB átlagos nethasználat társul, mindez a Domino Fix sim + MOST opció + Maraton 4GB nem lejáró internet csomag + ajándék netecskék formájában, így kb. 990 Ft/hó a "mobilszámla" költségem, na erre semmilyen más opciója nincsen a T-nek. Egy akármilyen díjcsomag is jelentősen drágább lenne.

Tehát, alternatívát nem kínál, de mivel nem szeretnék feleslegesen többet fizetni a szükségesnél, így

- VoLTE szolgáltatást ne akarjak;
- 30 Mbps-nél gyorsabb netet ne akarjak;
- készüléket csak listaáron akarjak, mert ha nem havonta fizetek, akkor már nem is fizetek, és 2018-ban lehetetlen lenne olyan szerződést írni, ami akkor is kötelez a fizetésre, ha nem vagyok havidíjas előfizető.. ahaaaaa..hát igen, a semmittevés kényelmes.

Remélem, nyárra elindul a Digi mobil szolgáltatása, és akkor el tudok válni a T-től, addig pedig együttélek ezzel.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#103542) szabogabor10 válasza MrCsiT (#103541) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ez nem csak a telekomnál van így, hanem kb. minden szolgáltatónál - sajnos. Ezeket a ficsőröket lehet amolyan jutalomnak tekinteni.
Digivel szerintem nem nagyon kell számolni mostanában.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#103543) Carline


Carline
őstag

Ez a VoLTE melyik csomagtól érhető el?

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#103544) szabogabor10 válasza Carline (#103543) üzenetére


szabogabor10
veterán

Bármelyik havidíjas csomaggal.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#103545) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv! Az LG G6 az single simes a Telekomnál?
Valamint kártya függetlenül kerül forgalomba,ha dominó csomagban veszem ? Erre 1vagy két év garancia van? Köszönöm.

(#103546) kali válasza andrás47 (#103545) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Egykártyás és független, de ha nem lenne az, akkor is bármilyen konstrukcióban vásárolod - akár hűségre és részletre -, azonnal kérheted díjmentesen a hálózati zár feloldását, a Telekom biztosít ilyen lehetőséget.
A mobilos szolgáltatóknál vásárolt készülékekre 2 évet (1 + 1 év, de a második a tartozékokra már nem vonatkozik) ad az LG.

[ Szerkesztve ]

(#103547) prozodus


prozodus
őstag

Újabb TRÉség...

Hívásértesítő a dominón: ezeréve beállítva: csak foglaltság és elérhetetlenség esetén. 2-3 napja feltűnt, h mki röviden csönget, de galibát nem okozott, rá se jövök, mi van, ha ma vki végre nem szól, h miért nyomom ki folyton.
H ki nyúlt bele, mibe és hogyan, rendszerhiba, v mi a ..., tököm tudja, de tudtom nélkül be lett kapcsolva foglaltság esetére is, ami ráadásul alapból tré, h 2 csengetés után már küldi az értesítőt, de jelen esetben még értesítőt sem kaptam, h rájöjjek, mit machináltak, de a szolgáltatás a mai ellenőrzésnél aktívnak bizonyult...Mindezt a régi nokián, ahol azért ezt még csak nem is lehet elrontani és véletlenül bekapcsolni...

Úh érdekelne, h mit csesztek el már megint.
Mert folyik itt a tréség rendesen...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#103548) nobiand válasza prozodus (#103547) üzenetére


nobiand
aktív tag

Tyűű, mondom majd jól megfejtem, mindhiába... :DDD

(#103549) andrás47 válasza kali (#103546) üzenetére


andrás47
senior tag

Köszönöm, csak azért kérdeztem, mert az a nyitott lakat nincs feltüntetve a készüléknél, de akkor mégis független. Gondolkodom most kedvező áron van lehet érdemes lenne beruházni rá... Köszönöm

(#103550) kali válasza andrás47 (#103549) üzenetére


kali
legenda

A G6 topikban mindenki azt írta már korábban is, hogy független készüléket kapott a Telekomtól, sőt, a függetlenség miatt nem Telekomosok is sokan ott vették inkább a szolgáltatós készülékekre adott 1 + 1 év miatt, mivel a nem szolgáltatósakra csak 1 év van.
Nincs mit!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.