Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103301) Soulfly842 válasza Aaron14 (#103299) üzenetére


Soulfly842
addikt

Hidd el, mindenben van logika. Okkal szigorúbb az online HKV.

Két iphone-ról lehet tudni, amit most szeretnél. Hány törlesztő van még azon felül...? Otthonin van törlesztő?

Úgy adnak kamatmentes részletet, hogy nem kérnek semmilyen munkáltatói igazolást, nincs rajta kamat, az előleget meg 100%-ban jóvá írják a havi számlázásban. Van ahol van kamat, van ahol több hónap után íródik csak jóvá az előleg is :) És már a 'kezdeteknél' is súlyosabb az előleg.

Mindenben van logika :)

Átíratni akkor tudsz előfizetést más nevéről másik magánszemély részére, ha minden törlesztőrészletet kifizettél. Ettől hamarabb nem.

(#103302) Aaron14 válasza Soulfly842 (#103301) üzenetére


Aaron14
őstag

Már van egy iPhone XR az egyik mobil számomra és ugyanazon a folyószámlán található másik mobilszámra szeretnék egy ugyanilyen telefont. Szerintem az a baja a rendszernek, hogy egy folyószámlán van és a másik előfizun még van készülékhűség, habár a törlesztőket már rég kifizettük.

Szóval jelenleg csak egy készülék törlesztését fizetem.

Egyébként nem, szerintem logikátlan volt az is a Telekom részéről, amit a jelenlegi iPhone-om rendelésénél leművelt, de ebbe most nem mennék bele, mert már ez egy lefutott kör.

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#103303) Soulfly842 válasza Aaron14 (#103302) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ha másik folyószámlán lenne akkor is ua. lenne.

Ügyfélszinten és nem szerződés, vagy folyószámlaszinten szinten nézi a webshop. Mobil folyószámlák, otthoni szolg-ok. Ezernyi tényezőt figyelembe véve van egy kialakított vásárlási keret, amin ha túl csúszik az ember, akkor jön a borsos előleg.

(#103304) Aaron14 válasza Soulfly842 (#103303) üzenetére


Aaron14
őstag

Most raneznek nekem tuzetesebben es meglatjuk. Egyebkent ne en halalkodjak mar a szolgaltatonak, hogy havi tobb tizezert forintot hagyok nala es soha az eletben nem volt elmaradasom. Azert tudjuk mar, hogy ki el kibol es ne csinaljunk mar ugy, mintha a szolgaltato tenne nekem szivesseget.

Egyebkent nem tudom, te ott dolgozol-e, de egy ugyfelszolgalatos azt mondta, hogy ennek okat ok sem tudjak, egyszer ennyit ker elolegnek, egyszer annyit.

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#103305) taki01


taki01
őstag

Valaki tud valamit hogy mi van a hálózattal? Kismaroson egyáltalán nincs 4G.

(#103306) MadMancs válasza taki01 (#103305) üzenetére


MadMancs
veterán

Várpalota, működik. Itt majd 2 hétig VoLTE nem volt elérhető.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#103307) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Elnézést, ha meg volt már beszélve, vagy elsiklottam felette, a következő lenne a kérdésem.

Ha jól tudom, nincs e-sim feltöltőkártyához.
Viszont, a jövőben lesz-e rá lehetőség vajon? Úgy értem, láttok-e valami akadályát annak, hogy legyen? Az adategyeztetés körüli dolgokra gondolok, illetve más kérdésre, hogy lehetséges-e olyan, hogy egyáltalán nem lesz a jövőben feltöltőre e-sim?

(#103308) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Jelenleg egy Mobil S + 1GB net csomagom van. Két ehhez kapcsolódó kérdésem lenne:

1.) Szeretnék egy Mobil S + korlátlan net csomagot, de nem a meglévő számomra, de az én nevemre. Magyarán egy SIM kellene a fenti díjcsomaggal, készülékvásárlás és hűség nélkül. Megoldható-e a dolog és a kettő előfizu esetén jár-e valami kedvezmény a havidíjat illetően?!

2.) Ha a fenti konstrukció menne, akkor van-e arra lehetőség, hogy a kapott SIM-et laptopba, MiFi készülékbe, esetleg SIM-kártya fogadására alkalmas routerbe tegyem?! Törvényileg működhet-e a dolog? Van-e a Telekomnál olyan megkötés, mint pl. a Telenor Hello Data csomagjánál, hogy havi egy hívást indítani kell?!

Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#103309) vpanangin válasza tylerddd (#103308) üzenetére


vpanangin
senior tag

Hello!

1. Az olcsóbb csomagra kapsz kedvezményt. Tehát a jelenlegi MobilS + 1Gb előfizetésedre kapsz 20% kedvezményt (ha nem vagy Magentára jogosult).

2. Lehet (bizonyos korlátozások vannak a mobilnet használatra), azonban nem kell a havi egy hívás.

(#103310) tylerddd válasza vpanangin (#103309) üzenetére


tylerddd
veterán

Torrentezni és online játszani nem fogok vele. Általános felhasználásra kell, ill. HBO Go, Netflix stb., max. 4-5 eszköznek, mikor mire van szükség. Jelenleg a Telenoros HD van erre, mobiltelefonról megosztva és tökéletesen kiszolgál, ugyanakkor ha megszűnne, akkor kellene valami, viszont akkor vennék céleszközt az osztásra, a telónak vannak azért szűk keresztmetszetei.

Tehát akkor nem lenne gond, hogy ha nem mobillal használnám?! Nem szeretnék ebből semmi jogi problémát!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#103311) kali válasza tylerddd (#103308) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A Korlátlan Net díjcsomaghoz tartozó SIM kártya kizárólag mobiltelefon készülékbe helyezhető be. Szerződésszegésnek minősül, ha a SIM kártyát az előfizető olyan eszközben használja, amely nem alkalmas mobil hanghívások bonyolítására (különösen, de nem kizárólagosan: router, modem, PC vagy notebook, gépek közti (M2M) kommunikációs eszköz, stb.)

Forrás: [link]

A Telenor Hello Data esetén is van hasonló megkötés papíron, aztán a szolgáltatók eldöntik, mennyire foglalkoznak annak a betartásával.

[ Szerkesztve ]

(#103312) vpanangin válasza kali (#103311) üzenetére


vpanangin
senior tag

Na bumm.

Köszönöm.

(#103313) tylerddd válasza kali (#103311) üzenetére


tylerddd
veterán

Értem, köszi! Valami ilyesmire gondoltam. De a mobilos hotspottolás akkor nem gond, igaz, hiszen alkalmas hanghívásokra és gondolom azért sokan osztják meg a mobilnetjüket ilyen formában?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#103314) ubyegon2 válasza kali (#103311) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez azért jó, mert a szolgáltató gondolt valamire ezalatt, de az ügyfélnek kötelessége azt kitalálni?

"olyan eszközben használja, amely nem alkalmas mobil hanghívások bonyolítására"

Nem kell magyaráznom, mire gondoltam..... ;)

Amúgy a most vásárolható Domino Fix +10GB SIM-et be lehetne rakni notebookba és lehetne leforgalmazni?

[ Szerkesztve ]

(#103315) kali válasza tylerddd (#103313) üzenetére


kali
legenda

Mobilról megosztható, én is csináltam sokszor, mert az papíron sincs (már) tiltva.

ubyegon2: Inkább csak úgy fogalmazta meg a szolgáltató, hogy a leleményes ügyfelek sem találhassanak kiskaput.
A korlátlan mobilinternetes csomagoknál vannak csak komolyabb megkötések, amik korlátos adatforgalommal bírnak, azoknál jellemzően nem foglalkoznak vele, mivel, miben és hogyan kerül felhasználásra.

[ Szerkesztve ]

(#103316) 4Grider válasza kali (#103311) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telenor simkártyákkal kapcsolatban még a HD esetében sincs megkötés arra, hogy adatot forgalmazni milyen eszközökben lehet velük. A HD sim-ek esetén csak a hang- és üzenetforgalomra van ilyen megkötés, meg van havi egy kötelező hanghívás.

(#103317) tylerddd válasza 4Grider (#103316) üzenetére


tylerddd
veterán

Igen, ott elvileg ezt írja: E tarifacsomag hang- és üzenetküldő szolgáltatásait tilos olyan eszközzel igénybe venni, amely hanghívások indítására és fogadására nem alkalmas, vagy nem rendelkezik saját kijelzővel, hangszóróval, mikrofonnal és billentyűzettel (beleértve az érintőkijelzőt is), ilyen pl. az alközpont, SMS küldő berendezés.

@ ubyegon2 A nem korlátlan netcsomagokhoz lehet kérni megosztó SIM-et, amit bármibe bele lehet tenni. Nekem volt ilyenem, havi 500 volt, azt hiszem. A korlátlanhoz nem lehet sajnos.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#103318) kali válasza 4Grider (#103316) üzenetére


kali
legenda

Azért fogalmaztam úgy, hogy hasonló, nem pedig azonos megkötés.

tylerddd: MultiSIM kérhető a korlátlan mobilinternet mellé is. (A DuoNet nem.)

(#103319) ubyegon2 válasza kali (#103315) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem volt túl leleményes, épp emiatt emeltem ki a mobil és hanghívás szavakat. Ha nem írják le konkrétabban, akkor sajnos a magyar nyelv egyszerűsége lép érvénybe, márpedig a SIM kártyáról bonyolítható hanghívás lenne csak egyértelmű. Szerintem. ;)

&#103317) tylerddd

A nem korlátan megosztással kapcsolatos infótokat köszönöm!
Nem szükséges klónsim, mert ezt másra úgysem használnám. Igazából csak kipróbálnám a HP8570p-ben, hogy működik-e vele Linux alatt.

[ Szerkesztve ]

(#103320) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Egy megjegyzés a multisim témához: a hiba elhárult, már lehet híváskezelésre nem alkalmas eszközökben is használni a segéd SIM-et, a hívások rendben megérkeznek a telefonokra akkor is, ha egy ilyen eszköz fel van csatlakozva a hálózatra.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#103321) tylerddd válasza kali (#103318) üzenetére


tylerddd
veterán

Ez jó, nem ismertem, köszi! Viszont azt nézem, hogy korlátlan net mellé 4990 az ára, valami akciós esetben ír csak 990-et. Ha jól látom hűség nincs rá. Azt is írja "MultiSIM-mel használhatsz mobil-stick-et és csatlakozhatsz rá a wifis eszközeiddel", ergo mifibe és routerbe is mehet, nem?! Sok router egyébként is tud USB-n sticket fogadni.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#103322) szabogabor10 válasza tylerddd (#103321) üzenetére


szabogabor10
veterán

Lásd előző hsz-em. Bármilyen eszközbe mehet.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#103323) tylerddd válasza szabogabor10 (#103322) üzenetére


tylerddd
veterán

:DDD Most azért felcsillant a szemem! De akkor 4990 a korlátlanhoz vagy 990?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#103324) szabogabor10 válasza tylerddd (#103323) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az akciós időszakban 990 Ft. Az időszak vége (egyelőre) nincs meghatározva, és ha lejár, akkor is marad az ár a meglévő előfizetőknek.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#103325) kali válasza tylerddd (#103321) üzenetére


kali
legenda

Jelenleg 990 Ft és annyi is lesz még egy ideig (visszavonásig).
MultiSIM esetén ha a mobil stcik engedélyezve van, akkor azt meg fogad sok 4G képes router is. :D

(#103326) tylerddd


tylerddd
veterán

Köszi mindkettőtöknek! Még egy utolsó kérdés: a multisim csomaghoz van-e kötve? Ha most Mobil S + 1GB mellé hozom el, attól később mozoghatok hívás/netcsomag szintjén is, akár korlátlanra is?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#103327) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Az imént elfelejtettem megkérdezni, hogy közvetlen családtag régebbi Dominóját én regisztrálhatom a T fiókomba? Sajnos menedzselnem kellene más városban élő mama telóján az egyenleget, mert még arra is képtelen, hogy lekérdezze, van-e még rajta egység. :N

[ Szerkesztve ]

(#103328) szabogabor10 válasza tylerddd (#103326) üzenetére


szabogabor10
veterán

Mozoghatsz igen. Azt viszont nem tudom, hogy ha az akciós időszak után váltasz korlátlan csomagra, akkor is 990 Ft-ot kell-e majd fizetned.

ubyegon2: persze, bármilyen számot bevihetsz a Telekom fiókodba, persze ha a szám tulaja erre engedélyt ad.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#103329) tylerddd válasza szabogabor10 (#103328) üzenetére


tylerddd
veterán

Értem. Ezt Telekom üzletben meg tudják mondani?! Mi van akkor, ha most feljebb váltok korlátlanra, kihozom a kártyát, majd vissza a kisebb csomagra?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#103330) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ha rendelek egy készüléket mobil előfizetésre, és kifizetem a teljes készüléket, akkor utána vissza tudok menni 1 év hűségre, vagy a készülékkedvezményes kötbért rám vernék?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#103331) ubyegon2 válasza szabogabor10 (#103328) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez nagyszerű dolog, köszönöm! :R
Az engedély ez esetben értelemszerű volt, csak úgy nem regelhetem magamhoz senki számát, viszont a mamának nagy könnyebbség lesz így!

(#103332) szabogabor10 válasza enginev3.0 (#103330) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem tudsz visszamenni kötbér nélkül.

tylerddd: nem tudom, tudnak-e erre válaszolni. Telefonon esetleg rákérdezhetsz.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#103333) kgb79


kgb79
tag

Sziasztok!
Tudja valaki mi ez az opció?

[ Szerkesztve ]

(#103334) dptrsk válasza kgb79 (#103333) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A Domino Dupla időszaki díja: 2700
Ft/30 nap
A Domino Dupla SIM csomag tartalmaz
 50 percnyi beszélgetést bármely
belföldi alapdíjas irányba,
 valamint 1GB adatforgalmat
belföldi mobilinternetezésre.
A második 30 napos időszaktól az
időszaki díj megfizetése után 50 perc
beszélgetést és 1GB adatforgalmat,
plusz további díjmentes extra 1 GB
adatforgalmat ad.

55. akció

(#103335) Robi_73 válasza kgb79 (#103333) üzenetére


Robi_73
őstag

(#103336) kgb79


kgb79
tag

Köszönöm szépen a választ .

Én nem találtam a honlapon. :)

(#103337) Zeki válasza Robi_73 (#103335) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem reklámozták...

(#103338) Robi_73 válasza Zeki (#103337) üzenetére


Robi_73
őstag

Nem vagyok illetékes, csak rákerestem. Google első oldal második találata... :)

Robi73

(#103339) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Érdeklődnék: Van 2 aktív mobil számom. Vodafone (ez csak telefonálásra van használva) Telekom (ez csak netre)
Most Dual SIM telefont használok, így mind2 kártya egy telefonba van (+ mSD kártya = 3 kártya összesen) és az érdekelne, hogy a 2 kártyát (számot) össze lehetne vonni szolgáltató(k) által? Telekomos lenne az elsődleges a Vodafone szám ami kellene. (amin elérnek és amiről hívhatok)
Lassan veszek másik telefont is, ami csak 1 SIM kártyás amibe mSD kártya is lenne a SIM mellett (így a 2 SIM-t nem tudnám használni, holott mind2 kártya szolgáltatása kellene 50-50%-ban) a kártyák nem előfizetésesek, ez fontos lehet! (nem beszélek sokat, így felesleges, net az fontos és azon sok minden megoldható)

Segítséget előre köszi! :R

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#103340) dptrsk válasza MaxxDamage (#103339) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ez alapján megoldható, hogy mindent átvigyél 1 szolgáltatóhoz.

Ha fontos a 70-es számod, akkor bemész egy T-Pontba és Dominora hordozod a 70es számot.
a meglevő 30asról elköltöd a pénzt és utána a 70est használod csak.

(#103341) MaxxDamage válasza dptrsk (#103340) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ez jól hangzik. 30-as számon nincs lebeszélhető összeg, csak sok GB Net -2019 nyárig felhasználható- (fel szoktam tölteni és csak Netet szoktam venni, ami 1 évig használható fel, fennmaradó összeg meg sms-re felhasznált) a Vodás számon meg van lebeszélhető összeg (ezen csak beszéd, sms amire használom)

Ha a 2 számot össze vonják, akkor elsődlegesen Telekomos leszek és a Vodás számon fognak elérni (aki hív) és Netet fogok tudni tölteni a Telekomos programon keresztül a 70-s (meglevő) számomra?

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#103342) dptrsk válasza MaxxDamage (#103341) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Összevonni nem tudják, de ha te azt mondod, hogy a 70-es számodat szeretnéd áthordozni, akkor egy új SIMen(talán 1990 forintért) megkapod a 70es számot, 80 perc 5SMS és 1GB adatforgalmat, amire utána tudsz rendelni olyan netet amit szeretnél

(#103343) Doki16


Doki16
addikt

Van egy telekom sim kártyám ami a héten lejárt, mert letelt az egy év a vásárlástól kezdve. Egész évben egy GPS nyomkövetőben van. Feltudok rá úgy tölteni összeget amivel egy olyan mobilnet csomagot lehet rá választani ami egy évig kitart megint? Nem akarok ilyen havonta megújuló csomagot, mert egész évben nem fogyaszt pár száz megánál többet a jeladó.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#103344) MaxxDamage válasza dptrsk (#103342) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jahm hogy új SIMen lenne az egész?
Magyarul a régi SIM-ek eltűnnének? (Vodas biztos) a T-s szám (ami Vodás lenne) az meg új lenne? Bocs az érthetetlenségemet, de nekem ez így kicsit na :D
A jelenlegi T-s kártyám megmarad? A Vodás eltűnik? Mind2 kártyát fullra le kellene fogyasztanom, s majd azután elkezdenem a 70-es számom athordozasat kerni egy új Telekom SIM-re? Ha a Vodás számot viszem át T-s számra (újra) akkor a jelenlegi T-s SIMem megmarad, Vodás eltűnik/megszűnik (kártya külön) Az összeg ami rajta van, az elvész? Gondolom az a pár ezres költség az csak 1x-i és nem havi? :R

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#103345) 4Grider válasza Doki16 (#103343) üzenetére


4Grider
nagyúr

Attól függ, hogy mennyivel telt le az egy év. Minden feltöltött Dominóra tudsz aktiválni rendelkezésre állási idő végéig élő Maraton netet, de alapból csak Domino Fix-en működik alap net nélkül, mert azon van bekapcsolva technikai net. Persze utóbbi bekapcsoltatása kérhető ügyfélszolgálattól.

Olvasd ezt el:
https://www.telekom.hu/uzleti/ugyintezes-/segitunk-tamogatas/gyakori-kerdesek/1565/domino_kartyamra_tobb_mint_1_eve_nem_toltottem_penzt__ha_most_megis_szeretnek__akkor_ujra_elni_fog_a_telefonszam__a_kartya__

[ Szerkesztve ]

(#103346) 4Grider válasza MaxxDamage (#103344) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igen, számhordozást követően a régi sim inaktívvá válik.
Csak a Vodánál lehet egy meglévő vodás sim-re ráhordozni egy másik szolgáltatótól jövő számot, a többi szolgáltatónál egy számhordozási szerződés aláírásakor adott sim-re hordozzák rá a 70-es számod.

(#103347) Doki16 válasza 4Grider (#103345) üzenetére


Doki16
addikt

A héten járt le az egy év. Online vásárolt sim kártya volt és az egy évre rendelkezésre álló lebeszélhető összeggel és mobilnettel. Így, hogy lejárt feltudom tölteni simán a weboldalról telefonszám alapján? Vissza lehet így aktiválni?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#103348) 4Grider válasza Doki16 (#103347) üzenetére


4Grider
nagyúr

(#103349) Doki16 válasza 4Grider (#103348) üzenetére


Doki16
addikt

Akkor ahogy látom nem éri meg nagyon vele kínlódni. Egyszerűbb ha veszek egy újabb Sim-et ami megint egy évig él és mindössze 990 Ft. [link] Azért érdekes, hogy olcsóbb venni egy teljesen másik kártyát mint feltölteni a régit :)

Köszönöm a gyors segítséget :R

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#103350) 4Grider válasza Doki16 (#103349) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igen, mindenütt az újaknak kedveznek. Meg az egymás pöcsének méregetésében sem mutat rosszul, hogy mennyi új előfizetőt szereztek...

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.