Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91851) worxland válasza Soma01 (#91850) üzenetére


worxland
addikt

Hát a 30-as tartófalra nem mernék mérget venni, hogy a 3 téglafal után még azon is átmegy a jel. Lehet, hogy oda már a kabhegyi adótorony kellene.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#91852) Soma01 válasza worxland (#91851) üzenetére


Soma01
veterán

Arról nem is beszélve, hogy ezeken nem merőlegesen kell áthatolnia a jelnek! Ezért kell nekem a Mesh.
De náluk (istnag) lehet jobb a helyzet? Ezért jó ötlet AX20-al vagy AX50-el kezdeni. Aztán ha nem elég, akkor jöhet a következő eszköz.

(#91853) blakey válasza Soma01 (#91852) üzenetére


blakey
titán

TP-Link AX50 nem OneMesh-képes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91854) Soma01 válasza istnag (#91842) üzenetére


Soma01
veterán

E4? Plusz az AC-s, nem új technológia. Én se vennék ilyet amúgy. Csak ha tudom, hogy biztosan elég az adott felhasználásra hosszú távonis. Ha nem kell WiFi 6, akkor könnyebb a választás az esetedben.
Az elhelyezéssel kapcsolatban még nem nyilatkoztál. Lehet középre tenni?

(#91855) Soma01 válasza blakey (#91853) üzenetére


Soma01
veterán

Jaaa! A 20 igen, az 50 nem? Szép! :C :Y :o

Az AX55 OneMesh képes. De arról van tapasztalat a lefedettségéi képességeivel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#91856) istnag válasza Soma01 (#91854) üzenetére


istnag
addikt

Nagyjából középre lehet tenni, wifi 6 később jó lenne, de ha úgy jobb most akkor nem feltétlen kell.

(#91857) worxland válasza Soma01 (#91855) üzenetére


worxland
addikt

20 újabb, mint az 50.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#91858) woodworm válasza worxland (#91857) üzenetére


woodworm
veterán

Mennyivel, pár hónappal? Szerintem az intel chipset többet nyom a latban.

(#91859) worxland válasza woodworm (#91858) üzenetére


worxland
addikt

9 hónappal. Lehet, nem tudom.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#91860) Gzolo válasza istnag (#91856) üzenetére


Gzolo
senior tag

Ax20-at 20 környékén lehet venni, mellé 5-10 között van Re200 (v3 és v4) és kész is a OneMesh. Így minden feltétel megvan. Nálam ez a kombó működik hétvége óta 90nm-es vegyes falazatú házban, légvonalban 8m távolság közte egy 40-es és egy 10 centis fal után is tökéletes a jel.

[ Szerkesztve ]

(#91861) Anonymus23 válasza Soma01 (#91852) üzenetére


Anonymus23
veterán

Meg még egy dolog, amit te szerintem nem veszel figyelembe, hogy TP-Linknél NEM lehet OneMeshbe kötni két routert, hanem egy router, és számtalan Repeatert lehet csak, és azokat is CSAK Wifin, azaz NINCS kábeles backhaul.
Ebből a szempontból a TPL megoldása sokkal rugalmatlanabb az Asuséhoz képest.
TP Linket kifelyezetten MESHként javasolni, csak megkötésekkel szabad, mert messze nem olyan jó a Wifi-s backhaul, semmint egy egy kábeles megoldás. Ezt azért érdemes egyelőre figyelembe venni!!!

;) - The Power of the Light Side

(#91862) Soma01 válasza istnag (#91856) üzenetére


Soma01
veterán

Tp-linkből mind a két említett modell AX-es.
Ezek nem olyan drágák. Érdemes ezekből venni. Majd a jelismétlők(OneMesh miatt) azok lesznek ha abból is AX-est szeretnének. Az AC-sek nem olyan drágák viszont. Én nem vennék már AC-s eszközt fő routernek. (talán Mesh pontnak igen)
- AX20, 20k alatt van az ára, van OneMesh, AX1800, jó lefedettség.
- AX50, ~30k, nincs OneMesh, AX3000, jó lefedettség.
- AX55, ~33k, van OneMesh, AX3000, a lefedettség passz, de szerintem jó lehet.

A OneMesh inkább kényelmes és egyszerű, de Tp-link Deco Mesh eszközökkel már nem kompatibilis. Szóval azért van élet OneMesh nélkül is. OneMesh-t nem ismerő router mellé is simán oda lehet majd később tenni más Mesh megoldást is. Én special nem választanám a OneMesh-t, mert így csak Tp-link-et és csak jelismétlőt vehetek a router mellé. De van akiknek ez jó megoldás. Nekem nem.

(#91863) Soma01 válasza Anonymus23 (#91861) üzenetére


Soma01
veterán

Jó, hogy írtad. Kb ezt írtam én is. Nekem sem a OneMesh a kedvencem. A Deco Mesh már jobb. De Asusra nem mindig van keret. Más márka Mesh megoldása is tud kábeles felhordó hálózatot. Meg én azt is nézem, hogy tudjon a rendszer AP modban is Mesh-t. Mondjuk az érdekelne, hogy milyen megoldások tudják ezt az olcsóbb kategóriában is. (Asus ok.) Xiaomi ok. Tp-link Deco ok. D-link covr Mesh ok. Még mi? Talán a Tenda is tudja...

(#91864) Soma01 válasza Soma01 (#91863) üzenetére


Soma01
veterán

... tudja a Tenda is. :) Bridge mód a neve.

(#91865) istnag válasza Soma01 (#91862) üzenetére


istnag
addikt

Most Deco M4 et néztük, 2 es pack 35 körül van, ez még elmenne, de félek, hogy a processzor nem tudja kiszolgalni ezt a pár db eszközt, mert ez a legolcsobb kategória es nem tudom milyet sikerült belerakni. Plusz wifi 6 sincs. Úgyhogy :C . Ha felmegyunk 35 ig van ennél korszerűbb, jobb megoldás? Mondjuk Ax73? Azt sem tudom kell e még a wifi 6...

[ Szerkesztve ]

(#91866) psion2101


psion2101
tag

Sziasztok!
[link]
Ezen az összefoglalóban ajánlot routeren gondolkozom.Egy 53 négyzetméteres lakás egyik végében lenne.Kb egy 15 méter sugarú félkörben kellene sugároznia a digi 1000es netet egy főfallal megspékelve aminek a másik oldalán a notebook szomjazza a netet.megfelelő lenne?

(#91867) Soma01 válasza istnag (#91865) üzenetére


Soma01
veterán

Úgy látom, hogy ha
1. marad a mostani C2 routernek, akkor a M4 jöhet szóba. AP módban csatlakoztatva.
2. Vagy más olcsó AC-s Mesh rendszer, ami tud AP (bridge) módot. (D-link, Tenda, ...)
3. OneMesh irányba mész. Ott egy Tp-link AX router vagy elég lesz, vagy nem. De ha nem, akkor a lefedettség növelő kelleni fog, de az már csak AC-s lesz az emlitett árban. Igaz, kapható AX-es is, de az meg drágább mint a router. (Asus router, jó lefedettséggel kb. 40.000-től van, de ez még csak 1db router)
4. Vársz a Tenda új AX-es Mesh rendszerére, ami hamarosan jön. Hátha belefér majd a kettes csomag ára ebbe a keretbe.
5. Xiaomi egy kis mókolassal. (nem vészes, 30.000 alatt kijön 2db WiFi 6 AX1800 mesh eszköz)
Más nem nagyon jön ki ennyi pénzből.
5. Ha nagyobb routert veszel, nem biztos hogy az jobban lefedi a területet. De erre majd a többiek ajánlanak routert. Bár szerintem az adott kereten belüli lehetőségek már említve lettek.

(#91868) Gubek-Einste válasza psion2101 (#91866) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91869) psion2101 válasza Gubek-Einste (#91868) üzenetére


psion2101
tag

Ok rendben köszi

(#91870) istnag válasza Soma01 (#91867) üzenetére


istnag
addikt

Egy TP-Link AX73 -ra esett a választás, emagon jelenleg 34.990 Ft.

(#91871) z123456z válasza z123456z (#91836) üzenetére


z123456z
senior tag

Erre valaki?
Esetleg úgy, hogy Huawei AX3 quad core vagy Xiaomi ax 1800? Vagy Mi r3g maradhat digi 1000-hez? Bár mostanában néha a telefonomon eldobélja a wifit, mondjuk az lehet telefon hiba is, mert egy frissítés óta csinálja.
Köszi.

(#91872) Jackie_Chan válasza istnag (#91870) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Én is azt vettem 1 hónapja kb. 2 hétig üzemelt normálisan ,aztán az 5Ghz-es hálózatra egyszer csak nem lehetett csatlakozni vagy ha igen 1-2 perc múlva el is dobta.Amíg üzemelt normálisan addig fasza volt.Lefedett teljesen egy 73m2-es lakást.
Vissza vittem garanciában,vissza adták a pénzem.
Most megpróbálkozom egy TP-Link Archer AX6000-el.

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#91873) Soma01 válasza istnag (#91870) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor most ti majd letesztelitek, hogy milyen lefedettséget ad egy ekkora lakásban. Majd jelezz vissza légyszíves együgyben.

(#91874) Soma01 válasza z123456z (#91871) üzenetére


Soma01
veterán

AX1800 kínai firmware-ral és meg is van oldva. Nem kell semmi varázslat, webes felületről felmegy. Ha a gyomlált kínait akarod felrakni, akkor kell majd kis plusz munka hozzá.

(#91875) Phobion válasza blakey (#91475) üzenetére


Phobion
őstag

Hello!

Én nem találtam az oldalon azt, hogy az RT-AC65P támogatott lenne.

#91876 - Bocs, benéztem. :R

20-25 között mit ajánlotok? AX20 vagy RT-AC65P?

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#91876) blakey válasza Phobion (#91875) üzenetére


blakey
titán

Nem támogatott, nem is állítottam, hogy az lenne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91877) Gubek-Einste válasza Phobion (#91875) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nincsen igény az AX-es wifi-re akkor elég lehet az AC65P is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91878) z123456z válasza Soma01 (#91874) üzenetére


z123456z
senior tag

Ez mit jelent pontosan? R3G-vel még a Padavannak sem mertem nekiállni, nekem a hülyebiztos egy kattintásos módszerek tetszenek.

(#91879) Intruder2k5 válasza z123456z (#91836) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kezdettől fogva 1000-es DIGI-vel használom a Mi-R3G-t, Padavan-nal, semmi gond vele.

(#91880) tha_answer válasza Intruder2k5 (#91879) üzenetére


tha_answer
őstag

pppoe?

[ Szerkesztve ]

(#91881) Intruder2k5 válasza tha_answer (#91880) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, a szolgáltatói ONT bridge módban van.

(#91882) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Van arról táblázat, hogy milyen routereknek van teljes körű ipv6 támogatása? Itt tesztelve 18/20-at kapok. Direktben 20/20. Úgy néz ki az ASUS 65P-ből kihagyták ezt a lehetőséget, ICMPv6 Protokolt. Ha tudjátok próbáljátok ti is ki. Ezt be kell állítani a Windowson. Idáig jól megvoltam ipv4-en is, de azt írták, hogy jobb az ipv6. Drágább routereken gond nélkül megy. Lehet én is vennék egy újat, ha tényleg érdemes ipv6-ra váltani.

[ Szerkesztve ]

(#91883) Intruder2k5 válasza pinnacle (#91882) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A Firewall menüben van olyan, hogy "Respond ICMP Echo (ping) Request from WAN"? Ha van akkor engedélyezd, és tesztelj úgy! Ez nem az áron múlik, az enyémen tökéletesen működik, pedig csak ~12000Ft volt anno. Xiaomi Mi Router 3G.

[ Szerkesztve ]

(#91884) Soma01 válasza Intruder2k5 (#91883) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem ez "no"-ra van állítva és 20/20 jön ki a teszten.

(#91885) Soma01 válasza Intruder2k5 (#91879) üzenetére


Soma01
veterán

És hogy kell feltenni a Padavant? Amikor én néztem olyan bonyolult és hosszadalmas volt, hogy hamar elment tőle a kedvem. Valami virtuális gépre kellett telepíteni valami linuxot amivel le kellet fordtíttatni az adott routerre való firmware-t. Előtte meg kell szerezni az ssh jelszót valami regisztrációval...
Egyszerűbb lett ez már?

[ Szerkesztve ]

(#91886) pinnacle válasza Intruder2k5 (#91883) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szia! Köszi! Igen, ezt már ajánlották, de nem segített. Lehet az a gond, hogy hiányzik az ICMPv6 Protokoll. Azt mondták, adjam hozzá, minden IP címre, de nálam nincs ilyen lehetőség. Mondjuk az a furcsa, hogy kikapcsolt IPv6 tűzfallal sem lett 20/20 csak router nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#91887) tha_answer válasza pinnacle (#91886) üzenetére


tha_answer
őstag

"Do not enable IPv6
Impact Effort B. SIGNIFICANT 1. LOW
IPv6 is disabled by default in IPFire. For security reasons it is recommended that you do not enable it.
Although IPv6 may be the future of addressing on the internet, today most fixed-internet ISPs still provide an IPv4 address. IPv6 allows all devices on your network to be visible from the internet. It was long thought that searching for devices in your network wasn't viable, due to the high number of possible addresses. However it has recently been shown that there are smart ways around this.
Do not enable IPv6, unless you understand the full implications of using it Avoid using "dual-stack" IPv4 and IPv6 at the same time. This exposes your system to the potential of more security bugs than if you just used one of the two IP versions. "

[ Szerkesztve ]

(#91888) pinnacle válasza tha_answer (#91887) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor mégsem jobb az IPv6? Pedig nekem azt ajánlották. Egyébként azzal, hogy a DIGI-nél kivettek a NAT-ból, nem ugyanúgy látható vagyok, mint az IPv6-nál?

[ Szerkesztve ]

(#91889) Soma01 válasza pinnacle (#91886) üzenetére


Soma01
veterán

Más oprendszerrel is próbáld ki. Régebben nekem is volt ilyen gondom a Windows-al, de telefonnal meg jó volt.

(#91890) pinnacle válasza Soma01 (#91889) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! ASUS 65P hiányossága. Még senki sem jelezte, hogy neki jó lenne. Direktben 20/20.

[ Szerkesztve ]

(#91891) Soma01 válasza pinnacle (#91890) üzenetére


Soma01
veterán

Igaz, nekem nem Asus 65P-vel volt meg a 20/20. De próbáltad Androiddal is?

(#91892) pinnacle válasza Soma01 (#91891) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Androidon, iOS-en ugyanúgy az ICMP-n bukik el.

(#91893) Soma01 válasza pinnacle (#91892) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor meg van a hiba oka. Írj az Asus-nak. Ez a router még a kínálatban van. A firmware-t is fejlesztik, javítják. Azaz van rá támogatás.

(#91894) pinnacle válasza Soma01 (#91893) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Erre én is gondoltam, csak lehet direkt a drágább routerekbe teszik ezt a lehetőséget. Neked milyen routered van?

(#91895) woodworm válasza pinnacle (#91894) üzenetére


woodworm
veterán

Rossz nyomon vagy! Nem az olcsóbb vs drágább router itt a különbség oka. Egyszerűen egyes routereknél már javították ezt a hibát, másoknál pedig nem. Az ac65p szoftveres alapja elég réginek számít. Amúgy sem sűrűn kapott frissítést és életútja végén szerintem nem ez a prioritás.
Ha nem csak a szemedet bántja, hanem szükséged van a hiányzó tudásra, akkor csatolsz egy háttértárat a routerre és az snb fórumon utánajársz az iptables szabály módosításhoz szükséges információnak.

(#91896) Aryan


Aryan
senior tag

Sziasztok!

Otthon a routerem kezdi a végét járni. DIGI gigás net van ehhez néztem ki két típus.
ASUS RT-AC65P és RT-AX55. AX55-ös a wifi6-on kívül "jobb" mint az AC65P? Nem hiszem jó ideig lesz WIFI6-os eszköz otthon. Home officehoz kellene egy stabil és gyors router.

(#91897) pinnacle válasza woodworm (#91895) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Írtam az ASUS-nak, lehet javítják majd. Nincsen semmi gondom az IPv4-el csak mondták jobb az IPv6. Igaz fentebb meg pont az ellenkezőjét. Nem sokan jelezték, hogy 20/20-at tud a routerük, lehet ez még fejlesztés alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#91898) MaCS_70 válasza pinnacle (#91888) üzenetére


MaCS_70
félisten

IPv6-nál maguk az eszközeid láthatóak az internet felől, nincs közben NAT (ami eredetileg mellesleg biztonsági megoldásként jött létre) meg PAT.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#91899) pinnacle válasza MaCS_70 (#91898) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ez mivel lehet tesztelni? Itt megnéztem, portok rejtettek, Echo Request-re sem válaszol, az itt jónak számít, de lehet pont azt hiányolja a https://ipv6-test.com/. A routerben meg direkt van így beállítva, biztonsági szempontból.

(#91900) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Gyógyszertárba kellene olyan router,ami ha elmegy az internet,a kábeles,gond nélkül
át tudjon kapcsolni mobilnetre(Telekomosra),és vissza is,ha visszajön a net.
150 le 100 a feltöltés,természetesen Wifis kellene,és a Wifi része házon belül
kifogástalanul szórja a netet minél nagyobb hatótávolságban.
Összeget nem szabok meg,viszont kíváncsi lennék,mi lenne erre a célra az optimális vétel.
Kb.4 falon menne át a jel.
5 számítógép használná(ezek jelen pillanatban hálózatba vannak kötve.)+1 laptop Wifin
keresztül.
Invitech-es optikai kábeles netünk van.

Régebben is feltettem a kérdést,de a netsebességet nem pontosan adtam meg,egyrészt olyan eszköz kellene,amelyik bírja a fejlesztést is,ha esetleg nagyobb sebességű netre fizetnénk elő,másrészt pedig mióta kérdeztem,jött-e ki valami jó modell.
Előre is köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.