Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91201) Gubek-Einste válasza inf3rno (#91200) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91202) tha_answer válasza inf3rno (#91200) üzenetére


tha_answer
őstag

ha van vmi kiszuperalt legalabb sandy bridge 3ghzes gepetek akkor tennek egy probat: pfsense vagy ipfire

ezek a legjobbak es ingyenesek, csak x86 kell alajuk.

termeszetesen lehet venni ala uj gepet is.

[ Szerkesztve ]

(#91203) inf3rno válasza Gubek-Einste (#91201) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egyelőre nincs döntés róla, a jövő évi IT fejlesztési tervbe akarom belerakatni. Érzésre 150-200k lehet, amit még benyelnének, de igazán arra lennék kíváncsi, hogy mi az, ami ide már elég, és mi az, amit túlzás kiadni érte, illetve, hogy egy drágább router miben tud többet, mint egy olcsóbb, mert ha tele van felesleges feature-ökkel, amit úgysem használnánk, akkor nyilván az olcsóbbat vennénk. A stabilitás, biztonság, gyorsaság a szempont, illetve még szóba került, hogy szegmentálni kéne a hálózatot legalább 3 részre, de nincs managed switch-ünk, amivel megoldható lenne. Gondolom egy router is tudhat ilyet. Úgy nagyjából ennyi, ami eszembe jut, de nem vagyok egy nagy hálózatos. Márkák terén nekem az eddigiek alapján a Mikrotik, Grandstream, Ubiquity tűnnek olyannak, amiket cégnek is ajánlanék, illetve itt már vannak Mikrotik eszközök, azért gondoltam, hogy legyen azonos márka.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#91204) inf3rno válasza tha_answer (#91202) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi, de most inkább spórolnék az időn, és kész terméket vennék. Itthonra mondjuk az a terv, amit mondasz, csak 56Gbps-es hálókártyákkal és AM4-es mITX-es géppel. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#91205) tha_answer válasza inf3rno (#91204) üzenetére


tha_answer
őstag

egy telepites nem tart semeddig...
layer3as switch es pfsense/ipfire is kijon 200korul ha ugyes vagy.
mellanox fele tulloves minek kell? szvsz tobben is meghalgatnank. :DD

[ Szerkesztve ]

(#91206) inf3rno válasza tha_answer (#91205) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az lehet, de plusz munka lenne kigondolni a gépigényt, összerakni a gépet, beállítani az egészet, amiért engem nem fizetnek meg.

A Mellanox csak a szokásos csillagrombolós projektjeim egyike. Tanulási és szórakozási céllal csinálom. A cél, hogy PCIEv4 M2 sebesség legyen a belső hálózaton, hogyha később fejlesztem a gépeket, akkor olyan legyen, mintha a helyi gépen dolgoznék. Van több kliensem, és szeretnék mindent a szerverre pakolni, és ott menedzselni egy központi helyen anélkül, hogy sebesség csökkenést tapasztalnék a vezetékre kötött gépeknél, plusz az optikai kábelek szerelésében és a pfsense-el is akarok némi tapasztalatot szerezni. Egyelőre most szünetel a projekt, majd később folytatom, ha sikerül elkülöníteni rá párszázezret. Addig esetleg még veszek használt kártyákat. Most csak két 2-portos QSFP+ kártyát sikerült beújítani, de a transceiverek lehet többe kerülnek majd, mint a kártyák, mert nem nagyon sikerül találni használtan olcsót.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#91207) remaiz


remaiz
újonc

Hello!
Tanácsotokat kérem. Társasház első emeletén RT-AX82U szolgál, net: diginet1000. A földszinten fodrászüzlet nyílik, ami akár 20 darab mobiltelefon egyidejű felcsatlakozását jelenti, böngészős, videólesős adatforgalmat generálva. Persze vendéghálózaton.
Melyik ASUS ax eszköz jöhet szóba lentre, ami támogatja a mesh-t, és ami a legfontosabb a sok eszközt gond nélkül manageli? Egyéb fícsör nem szükséges. Backhaul kábelen lesz.
Üdv

(#91208) fecke78


fecke78
senior tag

Akàr 20 ….
sok sikert , csak pozitivan

(#91209) Gubek-Einste válasza remaiz (#91207) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide inkább komolyabb AP-t raknék be mint egy otthoni router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91210) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

Van egy Asus RT-N16 routerem, melyen egy 30 megás ADSL van! Napközben lanon egy asztali gép van közvetlen a router mellett, és wifin pedig egy laptop, valamint 2-3 telefon van. Torrent szokott menni! A wifin csatlakozó laptop, illetve, egy egy telefon a routertől 8 méterre van egy másik házban, így a router és az eszközök között van egy ablaküveg (mert az ablakban van a roter) és egy vályog ház fal.

1,5 éve már a routerem behalt, mert idős, rá lehetett csatlakozni, azaz pl a telefon mutatta, h wifin van, de semmi letöltés nem ment. Ekkor 1-1 kondit kellett cserélni benne, most is ez lehet a baj.

Szumma-szumma kérdésem, hogy melyik mostani, vagy használt eladó router bírná ezt a távot?

Köszönöm!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#91211) Dr.NX válasza Newyorker (#91210) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

A benne levő 3 x 2 dBi antennát bármi mai cucc megugorja, ha olcsón keresel, akkor pl. Mercusys AC12G (4 x 5 dBi). Transmit power kb. ugyanannyi.
Ha maradnál ASUS-nál, akkor ASUS RT-AC57U.

Elfogadom a sütiket.

(#91212) Newyorker válasza Dr.NX (#91211) üzenetére


Newyorker
addikt

ASUS RT-AC57U-t anno próbáltam, még a v.1. verziót, mert anno ezt ajánlották itt, de elég gyenge volt, nem voltam vele elégedett, a hatótáv volt karcsú, szval azt nem erőltetnem.

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#91213) woodworm válasza Newyorker (#91212) üzenetére


woodworm
veterán

Teljesen más alapokra épül a két router, kár a v1 gyenge gyári teljesítményéből kiindulni. Egyébként padavannal ez is orvosolható volt.

(#91214) Newyorker válasza woodworm (#91213) üzenetére


Newyorker
addikt

Te melyiket ajánlod? :)
Mercusys AC12G is nagyon szimpatikus főleg az ára miatt csak tudja az általam kérteket :S

[ Szerkesztve ]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#91215) woodworm válasza Newyorker (#91214) üzenetére


woodworm
veterán

Tp-link közeliség ide vagy oda, nekem egyelőre nincs bizodalmam ezekben a lebutított cuccokban. Inkább választanám a tp-inkes megfelelőjét, a c5v4-est. Arra van pl. openwrt, padavan, kicsit jobb a wifi velük. De mióta stabilan 20 alatt kapni az ax20-ast, azt tartanám belépőszintnek.

(#91216) remaiz válasza Gubek-Einste (#91209) üzenetére


remaiz
újonc

Az viszi a mesh-t?

(#91217) Merula Alba


Merula Alba
tag

Sziasztok.
Alapvetően routert keresek, de ha van mondjuk egy korrekt WIFI jelerősítő ami legalább 1 UTP-s akkor azt is elfogadom megoldásnak.
A cél egy irodának használt lakás WIFI jellel történő lefedése. Jelenleg 4 szobából 2-ben használható a WIFI. Ezt kellene kiterjeszteni az összesre. Van egy pont a folyosón ahova UTP-vel el tudom vinni a jelet, onnan pedig már ki lett próbálva hogy a jelenlegi modemmel is szépen beteríthető lenne a folyosó és a másik 2 iroda.
Mindenhova nem lehet UTP, sajnos. Illetve komolyabb adatforgalmat bonyolítanak le. Esetenként akár egyszerre minden irodában videótelefonálás zajlik, emiatt kell egy komolyabb eszköz. Jelenleg olyan 20-30 ezer között lenne a max keret az eszközre. A többit megoldom.
Van erre valakinek javaslata?

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#91218) Dr.NX válasza Merula Alba (#91217) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

A jelerősítőt felejtsd el.
Ennyiből Asus AX55, esetleg ASUS CD6 (duo).
Ha sok kliens van, lehet, hogy kicsit többet is rá kéne áldozni (AX58U).

Elfogadom a sütiket.

(#91219) KisBundi


KisBundi
őstag

Sziasztok! Úgy látom páran előttem már kérdeztek a témában, de kicsit pontosítva én is fel teszem a kérdést. Adott egy panel lakás, ahol a konyhában sajnos a 5Ghz-es sáv nagyon gyenge, de inkább nem is fogható. A router egy TP-Link Archer C6 AC1200. A kérdésem az, hogy elég egy extender/repeater ac szabvánnyal ahhoz, hogy a konyhában pl. youtube, netflix, HBO GO nézéséhez elegendő sávszél legyen? Sajnos 2,4Ghz-en nagyon nem stabil a jel és lassú is. Néztem izmosabb routert is mint pl ASUS RT-AX55-t, de volt olyan akinek a Archer C6 erősebb volt jelerősségben. :U

(#91220) tha_answer válasza Merula Alba (#91217) üzenetére


tha_answer
őstag

megfontolando:
https://keenetic.com/en/keenetic-speedster
38 eur az amazonon. ac1200, gbe, vlan, mesh, egyebek.
ebbol ket db, es szoftveresen a consumer piacon nemigen kaptok jobbat.
2024dec-ig tamogatas.

[ Szerkesztve ]

(#91221) tha_answer válasza KisBundi (#91219) üzenetére


tha_answer
őstag

kabelt nehezen fogod meguszni.
megfontolando:
2db keenetic speedster gbe backhaullal

[ Szerkesztve ]

(#91222) Dr.NX válasza tha_answer (#91220) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ebben mi a pláne? Hardveresen ASUS RT-AC57U. Ráadásul sok klienshez jobban jár 256-512 MB RAM-mal.

Elfogadom a sütiket.

(#91223) libit válasza tha_answer (#91220) üzenetére


libit
tag

eddig ebben a topicban foleg szemelyes tapasztalat alapjan ajanlottak routereket - van ezzel a routereddel szemelyes tapasztalatod??
ha netalan nincs es valaki az ajanlasod alapjan megveszi, nem felel meg neki - atveszed tole? vagy allod az elallassal kapcsolatos koltsegeket??
(vissza amazonhoz - gondolom Nemetorszagba - a posta kb. 15€)

(#91224) woodworm válasza tha_answer (#91220) üzenetére


woodworm
veterán

Főleg az oroszok veszik (és raknak rá padavant). Biztos szuper az fw!

(#91225) tha_answer


tha_answer
őstag

na kezdjuk azzal h router olyan nincs hanem van tuzfal ami tud routeolni meg van router amin van vmi tuzfal.

barmi a sajat tapasztalatom ezekkel, mivel nem kontrollalt korulmenyek kozt vannak osszehasonlitva - nemigazan adnek arra h a xynal meg a medence szelen is volt, atvitte a valyognak mondott szilikatot vagy a panelben lefedi az egesz 70nm2-rt.

vannak kb mindenrol tesztek. en azthittem h mivel mindenrol lehetetlenseg eszben tartani h mi van, ezer akik ra vannak buzulva a temara, felvillantjak h minek erdemes utanajarni.

a betero kerdezo felvazolja a helyzetet, kap nehany tippet, majd a tippekben javasolt cuccoknak utananez h h teszteltek, miket irnak rola stb.

utanajaras ez is, de legalabb nem milliofajta tesztet kell atnezni, hanem csak nehany tipusnak utananezni. aztan eldonti.

a volt szovjetunio piaca kulonosen erzekeny az ar/ertekre. be lehet tenni tuzfal moge is, aztan senkinel sem telefonal haza.

(#91226) Gubek-Einste válasza remaiz (#91216) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus-szal nem szervezhető AiMesh hálózatba mivel más gyártótól kellene ilyen eszközt beszerezni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91227) apholyon válasza libit (#91223) üzenetére


apholyon
aktív tag

Már ne is haragudj, de ez mekkora butaság már... Ugyan miért kellene átvennie vagy bármilyen egyéb költséget állnia? Mindenki maga dönti el mit vesz, saját felelősségre. Az, hogy kap egy tippet nem kötelezi semmire... Jézusom... :W

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#91228) Merula Alba válasza tha_answer (#91220) üzenetére


Merula Alba
tag

Köszönöm szépen a tippet, de sajnos az eset sürgőssége miatt nem ér rá. Illetve a garanciát sem szeretném esetlegeyen szenvedve érvényesíteni. :U

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#91229) apholyon


apholyon
aktív tag

Sziasztok!

90nm családi ház + kert (nem nagy) lefedéséhez milyen router / mesh ajánlott? Az nem baj, ha nem méregdrága :N

TP- Link DECO nagy mellényúlás lenne?

Köszi! :R

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#91230) Gubek-Einste válasza apholyon (#91229) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

TP- Link DECO nagy mellényúlás lenne?
Nem feltétlenül, csak vannak rugalmasabb mesh megoldások is a piacon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91231) Bubukain válasza libit (#91223) üzenetére


Bubukain
senior tag

(vissza amazonhoz - gondolom Nemetorszagba - a posta kb. 15€)

ez a baj hogy csak gondolod, és már le is írod a félrevezető hozzászólásodat.
a német amazonhoz 30 napon belül díjmentesen visszaküldhető a megvásárolt termék, ami után a teljes vételárat vissza is fizetik a szállítási költséggel együtt, amint megkapták a terméket, és minden rendben volt vele.

(#91232) Bubukain válasza tha_answer (#91225) üzenetére


Bubukain
senior tag

a betero kerdezo felvazolja a helyzetet, kap nehany tippet, majd a tippekben javasolt cuccoknak utananez h h teszteltek, miket irnak rola stb.
utanajaras ez is, de legalabb nem milliofajta tesztet kell atnezni, hanem csak nehany tipusnak utananezni. aztan eldonti.

Ezt én is pontosan így gondolom, arról nem is beszélve, hogy itt szinte mindenki Asus-t ajánlgat, úgyhogy semmi gond azzal szerintem ha más gyártók routerei is idekerülnek.
Aztán majd mindenki utánanéz ha érdekli.

(#91233) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

(#91234) p87


p87
senior tag

Sziasztok!
Mivel van már több eszközöm ami kitudná használni a wifi 6-ot, elgondolkodtam router cserém. Jelenleg egy RT-AC68U-m van, amit nagyon szeretek, így utódnak is ASUS-t szeretnék.
Szétnéztem a lehetőségek közül ami, árban is elfogadható az a RT-AX68U és a RT-AX82U, illetve TUF-AX5400. Most ez a TUF árban a legjobb, jól sejtem ez belsőleg egy-az egybe AX82U-lehet? Csak plusz 2 antennája van?

A bajom a 82U és TUF al, hogy mivel emeleten van router, lentre az 5GHz nem nagyon megy le, csak a 2,4GHz, ezek meg csak 2x2-esek és félek visszalépés lenne a 3x3 ról.
Ezért is van versenyben az AX-68U az 3x3 as, igaz 5GHz-n is így lassabb mint a másik kettő, de szerintem azt már úgyse tudnám kihasználni.
A legjobb lenne egy AX86U, de annyit nem akarok adni érte.
Szóval hatótávba erősebbek ezek az AX-esek mint az én AC68U-m?
Mert akkor talán nem kellene tartanom lassulástól a földszinten.
Esetleg már olyan erős ezekben az 5GHz, hogy az is jobban lemenne?

[ Szerkesztve ]

(#91235) woodworm válasza p87 (#91234) üzenetére


woodworm
veterán

Van 3x3-as kliensed, ami ki is használja a plusz sebességet? Mert hatótávban nem oszt, nem szoroz az antennák száma.

(#91236) p87 válasza woodworm (#91235) üzenetére


p87
senior tag

Igaz, azthittem tudja néhány eszközöm, de utánanéztem és mindegyik csak 2x2-es.
Akkor igazából csak az a kérdéses, hogy várhatok-e erősebb wifi jelet lentre, a mostanitól?
Erőségben hasonló lehet akkor a 68U, 82U es a TUF?

(#91237) vak_bottyan


vak_bottyan
tag

Sziasztok. A TP-Link AX 10-ről van valakinek tapasztalata? Gondolkodom egy vásárlásán! Kb húsz négyzetméteres szobában kellene neki működni. Stabil legyen és ne szakadjon le állandóan! Tudom, hogy ezt a területet bármi is lefedi, de ha veszek akkor olyat amit esetleg tovább is vihetek majd. Ez külföldi szállás-on lesz most használva. Hosszabb távon. Sajnos az itteni internet nem egy gyorsvonat. :)

(#91238) osonte válasza vak_bottyan (#91237) üzenetére


osonte
senior tag

Szia! Olcsóbb az AX20 Emag/Edigitalban! Inkább azt vedd. Volt AX10, tapasztalatból írom, még akkor is ha most nem használod ki, de később még jól jöhet...

Xiaomi 14

(#91239) Gubek-Einste válasza p87 (#91234) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szóval hatótávba erősebbek ezek az AX-esek mint az én AC68U-m?
Nem valószínű

Esetleg már olyan erős ezekben az 5GHz, hogy az is jobban lemenne?
Nem valószínű

Inkább a jelenlegit kellene levinni kábeles kapcsolattal az újjal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91240) vak_bottyan válasza osonte (#91238) üzenetére


vak_bottyan
tag

Köszi. Meg gondolom!

(#91241) Krobi79


Krobi79
tag

Sziasztok!
DIGI1000-es netem van, eddig csak a kapott ZTE eszközzel használtam. Semmi extra wifi-n keresztül 1 tv, 3 telefon, 2 tablet csatlakozik hozzá. Általános online tartalom fogyasztás. 140nm, tégla falak. Hosszú az épület, 20m, a ZTE eszköz, középen van elhelyezve. Szeretném a szolgáltatás adta sávszélességet jobban kihasználni, illetve szeretném ha a teraszon (10-12m a jelenlegi eszköztől) erősebb lenne a jel, netán a kertben is használható volna ezen túl. A szolgáltató javasolta hogy szerezzek be egy router-t, hogy milyet abban a hölgy már nem tudott segíteni :) Mit javasoltok, visszaolvasva a topikot Asus eszközzel nem lövök mellé, de melyikkel?

[ Szerkesztve ]

(#91242) Alex91 válasza Krobi79 (#91241) üzenetére


Alex91
félisten

A haz ket vege fele kabelezni tudsz?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#91243) Krobi79 válasza Alex91 (#91242) üzenetére


Krobi79
tag

Szerintem igen, kábelcsatorna minden helyiségbe kiindul a központból, van ami üres van amiben van koax de csak a nappaliba menőben van szükség rá a TV-hez.

[ Szerkesztve ]

(#91244) libit válasza Bubukain (#91231) üzenetére


libit
tag

mivel privat uzenetre nem kaptam valszt, tovabb (szet)offolom a topicot :)

en a vasarlastol valo elallasnal a termek visszakuldesenek koltsegere gondoltam!
nalunk (SK) torveny eloirja, hogy a teljes kifizetett arat - postakoltseggel egyutt - megteritse az elado. a visszajuttatas koltseget viszont a vevo allja
(ez ervenyes a nemet ebay-ra is)
amazonnal talalkoztam PREMIUM szolgaltatasssal HAVIDIJAS!!, ami ha jol tudom ingyenes postat tartalmaz (visszapostat passz - ezert is kertem linket)

vissza a problemam elejere :) ill. #91227apholyon
az a kerdezo, aki csak TIPPET szeretne, hogy minek nezzen utana, az eleve ugy teszi fel a kerdest, ha egyaltalan tesz fel kerdest visszaolvasas, guglizas, tesztolvasas utan...

a legtobb kerdezo AJANLAST ker - ha nem vagy teljesen meggyozodve arrol, amit ajanlasz, azt felenk atb@szasnak nevezik.

semmi gondom a nem asus, tplink, stb. termekekkel, de majd ha kiprobalta, tudja mirol beszel, akkor ajalngassa masoknak!

(#91245) Alex91 válasza Krobi79 (#91243) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor 3 eszkoz Mesh-ben. ZTE bridge modba tevese szolgaltato altal, ha ez mehet, ha nem, akkor ZTE maradhat a fo router kikapcsolt wifi-vel, es 3 db Asus eszkoz AP modban es meshben. Mondjuk egy Asus RT-AX 58U, vagy 56U fo routernek kozepre, es ha nem kell mashol vezetekes net, akkor a ket szelre egy Asus Zenwifi XD4 2-es pack. De ehhez vezetekkel kellene osszekotni oket…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#91246) CragON


CragON
aktív tag

Sziasztok!

Akarok venni egy olyan USB wifi routert amin van torrent kliens.
Tudtommal ezen keresztül tudok letölteni és LAN-nal TV-re kötve filmet nézni.
A wifin 2 telefon, 2 laptop, 1 tv menne (+1 tv de az LAN-on)
Milyen routert lenne jó nekem?

(#91247) Alex91 válasza CragON (#91246) üzenetére


Alex91
félisten

Asus RT-AX58U pl. …

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#91248) CragON válasza Alex91 (#91247) üzenetére


CragON
aktív tag

Köszi!
Ahogy a yt videókból látom a torrentezés részét értem, viszont hogy működik a tv-vel összekötve? Tv-n látom majd az ssd tartalmat, úgy mintha az ssd-t közvetlenül a tv-vel kötöttem volna össze?

(#91249) Gubek-Einste válasza CragON (#91248) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyjából igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91250) Bubukain válasza libit (#91244) üzenetére


Bubukain
senior tag

Tudom mire gondoltál, de te elméleti síkon akarod alátámasztani a véleményedet, én viszont saját tapasztalat alapján a gyakorlati oldalról beszéltem. Megmondom őszintén, még aszf-et sem nézegettem soha az amazon oldalán.
Német amazonon amikor kijelölöd a visszaküldendő terméket, akkor szépen leírják mit csinálj:

- Nyomtassa ki a címkét.
- Biztonságosan csomagolja be a visszaküldendő termékeket egy dobozba, lehetőleg az eredeti dobozba vagy az Amazon által biztosított dobozba.
- Vidd el a csomagot a legközelebbi DHL Csomagáruházhoz (magyarul postára). Nincs szükség postaköltségre, ha a csomagot előre fizetett visszaküldési címkével postázzák
- Keresse meg a legközelebbi DHL üzletet. (magyarul postát)

ennyi, ingyen visszaküldted, és amikor megkapják a terméket visszaküldik a teljes vételárat a szállítási költséggel együtt. (nincs semmilyen fizetős prémium szolgáltatás benne)

majd ha kiprobalta, tudja mirol beszel, akkor ajalngassa masoknak!

ez a mondatod rád is vonatkozik, te is leírtad nagy bőszen, hogy 15 EUR a visszaküldés ha kintről rendelsz.
részemről befejeztem a témát.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.