Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91451) Krike válasza Dr.NX (#91449) üzenetére


Krike
aktív tag

Szia, ASUS AX58U és TUF-AX5400 között tudnál vonni egy párhuzamot? Mert most kb. egy árban beszerezhető. Nálunk 3 pc és 4 mobil eszköz van üzemben egyszerre. Előre is köszönöm.
Online játék + Teams meetingek.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#91452) Soma01 válasza kory24 (#91448) üzenetére


Soma01
veterán

Miért nem próbálod ki? Aztán ha nem felel meg, majd veszel újabbat.

(#91453) Årpi


Årpi
őstag

Sziasztok! Egy ideje már érlelődik bennem a gondolat, hogy le kellene cserélni itthon a hálózati komponenseket, a szolgáltató által biztosított modem/router kombó kezd kevés lenni több szempontból is.

A jelenlegi helyzet a következő. A kék csillaggal jelölt helyen van a szolgálgató által biztosított "noname" router/modem kombó, 2.4/5 GHz jeleket szór magából. A helye nem igazán módosítható több okból is, az újnak is ott lesz a helye. Kb. 100 négyzetméteres házikóról beszélünk, a rajz kicsit egyszerűsített a valósághoz képest.

Jelenleg a legfőbb problémát az jelenti, hogy a bíborral jelzet, fix helyű készülékek a bal oldali szobában már nagyon gyenge jelet kapnak, 5GHz szinte esélytelen, 2.4GHz még talán okés. Viszont ide is kellene a sebesség már, konzolokról, gépekről beszélünk. Annak a szobának a router felé eső fala extra vastag, de a többi fal is jó vastag, tégla. Arra gondoltam, hogy a jelenlegi szolgáltatós modemet bridge módba kapcsolnám, mellépakolnék valami korrekt routert, illetve a sárga négyzettel jelölt helyre is lepakolnék még egy routert vagy valamilyen egységet, hogy garantáltan stabil és gyors kapcsolat legyen a képen bal felül ábrázolt szobában is.

Az arany középutas megoldást kerestem, nem feltétlenül venném a legolcsóbb routereket, de nem akarnék nagyon elszállni sem. AX is jöhet(ne), mert már több eszköz is támogatja a házban. Gyártópreferenciám nincs. Mi lenne a legjobb megoldás erre a célra, s mely gyártó eszközeit válasszam?

Előre is köszönöm a választ :R

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#91454) Alex91 válasza Årpi (#91453) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ez ha nem tudod a ket routert kabellel osszekotni… (Most jo aron van itt!)
Ami meg szoba johet: [link] , jobban nez ki, lehet szint valasztani, de csak AC-s.
[link] , ennek meg keves a LAN portja, es a tobbi ajanlottamhoz kepest relative draga.
Ha tudsz esetleg vezeeket huzni a ketto koze, akkor valamivel olcsobban is meg lehet uszni, bar az az AX92U pack most valoban jo aron van…

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#91455) Gubek-Einste válasza Årpi (#91453) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a kábelezés megoldható akkor egy Asus AiMesh hálózat megfelelő lehet.
Főegységnek egy AX56U/AX58U, másodlagosnak egy AX55/AX56U már megfelelő választás lehet de lehet árban felfelé menni igény szerint.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91456) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Úgy döntöttem csak lecserélem a routerem Digi1000net miatt jobb ha ax vonalon megy ki a wifi. Egy 50nm-es lakásba lenne (Wifi az elsődleges, innen megy torrent minden), jelenleg egy ASUS RT-AC65P váltana, szerintetek elég egy ASUS RT-AX58U utódnak vagy vegyek egy komolyabb AX82U-t?

[ Szerkesztve ]

(#91457) jeni válasza B-L-A-C-K (#91456) üzenetére


jeni
félisten

Most akciós az AX92U ha ez jobb lenne (56ezerFt)

(#91458) B-L-A-C-K válasza jeni (#91457) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi utána olvasgatok.

(#91459) D@ny7


D@ny7
aktív tag

Egy ilyenben gondolkodom: ASUS 4G-AX56
Szerintetek lehet rá esély hogy a közeljövőben beszerezhető lesz hivatalos Magyarországi forgalmazótól?

(#91460) Årpi válasza Gubek-Einste (#91455) üzenetére


Årpi
őstag

Kábelezés nélkül elvetendő ez az ötlet? Megmondom őszintén a visszaolvasások után egy AX58U+AX55 kombóval kezdtem el szemezni, ez még árban is megfelelő lenne. A mostani, valószínűleg gyengébb routeremmel is még a 2. egység (AX55) feltételezett helyénél jók a sebességek (300+), utána kezdődnek a bajok.

Köszi mindenkinek az ötleteket :)

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#91461) jeni válasza D@ny7 (#91459) üzenetére


jeni
félisten

(#91462) B-L-A-C-K válasza jeni (#91457) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ahogy nézem 1 ilyen hatótávban nem a legbikább. AX82U jobb választás lenne ahogy utána olvasgattam. Viszont itt másnak több tapasztalata lehet ebben.

Szóval mástól is kérdezném a leírtak alapján akkor az AX82U-t vehetem, vagy van jobb alternatíva? 50-ért van most akcióba ez is amúgy.

(#91463) D@ny7 válasza jeni (#91461) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Sajnos ez szürkeimport, nem is gyári garit adnak!

(#91464) Gubek-Einste válasza D@ny7 (#91463) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tudtommal hivatalosan itthon nem is forgalmazzák az Asus 4G és xDSL router-eit így ha valaki ilyet akar venni annak marad a szürke import.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91465) kory24 válasza Gubek-Einste (#91300) üzenetére


kory24
őstag

Az AX56U-ra is van Merlin, nem?

Itt a listán szerepel:

[link]

Épp most tervezek routert venni és jelenleg AX56U a kiszemelt, de ha nem lehet rá merlint tenni, akkor lehet AX58U inkább.

(#91466) blakey válasza B-L-A-C-K (#91462) üzenetére


blakey
titán

AX58U és Merlin FW. Mindhárom (AX92U, AX82U, AX58U) router volt nálam, mindegyiket több hónapig használtam, Wifi hatótávban gyakorlatilag azonosak, sebességben nálam az AX58U Merlin FW-vel volt a jobb, többször ellenőriztem, okát nem tudom, de ez volt az eredmény. AX58U, AX82U gyakorlatilag ua. Ha Wifi a fő szempont akkor minden az adott környezetben és területen fog kiderülni. Alapesetben az 50nm nem nagy kihívás egy AX56U-nak sem és arra is van Merlin FW.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91467) D@ny7 válasza Gubek-Einste (#91464) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Az 4G-N12 -t és a 4G-AC53U-t forgalmazzák, gyári garival (mysoft, mediamarkt). De ezeken nincsen wan port így csak mobil hálózatra alkalmasak.

(#91468) blakey


blakey
titán

Asus 4G-68U

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91469) D@ny7 válasza blakey (#91468) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Köszi. Láttam. Sajnos ez elég rég kifutó modell. Edigital-nál csak előjegyzésre, de kötve hiszem hogy be tudnák szerezni. Foramax-nál meg vagy van vagy nincsen már. Maximum egy telefont megér nekem majd hétközbe, de ez a modell alapból is 2018 -as megjelenés.

(#91470) blakey válasza D@ny7 (#91469) üzenetére


blakey
titán

Mi a gond ha 2018-as? Erős és jó router ha 4G is kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91471) B-L-A-C-K válasza blakey (#91466) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi a választ. Viszont közbe megrendeltem már az AX82U-est, persze visszamondhatom, de nem tudom van e értelme. Ez a merlin sokad dob (sose használtam)? Illetve UX82-esre nem várható?

(#91472) D@ny7 válasza blakey (#91470) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Jobb lenne az újabb modell. Fejlettebb a wifi és a 4G frekvencia sávokból is többre alkalmas.

(#91473) Alex91 válasza B-L-A-C-K (#91471) üzenetére


Alex91
félisten

Jo,lesz az alap firmware-rel is, da ha nezni akarod, hogy a cpu hany celsius fokos, akkor igy jartal… :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#91474) blakey válasza Alex91 (#91473) üzenetére


blakey
titán

Te "kész vagy". :) Szerintem leszakadhatnál erről a témáról, mert látszólag nem tudod, hogy mire jó a Merlin FW, csak ez "fogott meg" téged. A Merlin lényege nem ez, sokkal több, jobb. Egyébként a DoT (DNS-Over-TLS) egy nagyon jó dolog.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91475) blakey válasza B-L-A-C-K (#91471) üzenetére


blakey
titán

Itt egy leírás arról, hogy miben más, mivel tud többet a gyári firmware-hez képest.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91476) MaCS_70 válasza jeni (#91461) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ennyi pénzért szerintem nem érdemes amúgy is durva kompromisszumot jelentő kombi eszközt venni.

Szerintem sokkal jobban jár az ember egy megfelelő Mikrotik LTE-eszközzel (SXT/LHG -- azon belül vigyázni a típusra!) + egy AX56/AX58 vagy egyéb, tetszés szerinti routerrel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#91477) MaCS_70 válasza blakey (#91466) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam az AX92 érezhetően jobban teljesített wifi-lefedettségben, mint az AX58. A 3*100 négyzetméteres ház közepén elhelyezve a 92-es mindhárom szintet kiszolgálja 2,4 GHz-en, az 58-as viszont a sarokhelyiségekbe már nem ért el -- még ha látható is volt <-90 dBm-mel, kapcsolódni már nem tudtam hozzá a Note9-cel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#91478) Alex91 válasza MaCS_70 (#91477) üzenetére


Alex91
félisten

Azt azon az AX58U-n nálad is a "csoda" Merlin futott...? :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#91479) blakey válasza MaCS_70 (#91477) üzenetére


blakey
titán

A Wifi már csak ilyen, ezzel nagyon nem tudunk mit kezdeni, nálam ugyanazt a lefedettséget tudta mindhárom AX-es router, semmivel sem rosszabb egyik a másikhoz képest, mindezt 100nm-en. Az AX92U-t akkor szeretném igazán, ha "igazi" AX-es router lenne és nem csak 1 5GHz-es sávon, mert az édes kevés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91480) MaCS_70 válasza Alex91 (#91478) üzenetére


MaCS_70
félisten

Először AsusWRT-vel próbáltam, aztán már a Merlint lakban be, de annak a beállításaiban sem találtam a lefedettséget javító lehetőséhet -- ami mondjuk nem nagy csoda, hiszen a wifi-drivetbe (szemben Hugóval és a szép emlékű HGG-jével) Merlin nem nyúl bele.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#91481) MaCS_70 válasza blakey (#91479) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hét, így van....

Részben ezért is tervezem a 92-es lefokozását mesh-node-dá.

Eladni már nem érdemes, és két AP azért csak stabilabb wifit fog biztosítani, ha okosan helyezem el őket. Kettővel ráadásul a kert lefedését is optimalizálni tudom.

A másik ok az, hogy a hiú reményeim ellenére nem lett rá Merlin, és a jelen jelek szerint szükségem lesz a szolgáltatásaira.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#91482) vzozo válasza #81733120 (#72038) üzenetére


vzozo
senior tag

Még a D-Link DWR-118 Router-t is néztem, Telekomnál 8-ért van, de ha jól látom a LAN sebessége nem gigabites.

Ez ipari hulladékon kívül jó bármire? Nemrég kiderült, hogy anyámra a Telekom egy ilyet tukmált rá évekkel ezelőtt, "wifi jelerősítés" gyanánt, és helyszíni kiszállással együtt valami 40 ezer forintra húzták le.

Most már nincs rá szükség, én pedig eddig csak annyit tudtam, hogy egy AC-s routert kapott, meg is örültem neki, hogy ha felszabadul, majd felhasználom a saját lakásban wifi lefedettség növelésre.

De most, hogy már tudom a típusát, ez tényleg egy nulla. Gigabites port csak egy és csak LAN oldalon van, ami még AP-nak jó lehetne, de ha jól sejtem, ez rádiós oldalon egy sima 1x1-es max 433Mbps képes AC.

Érdemes ezzel foglalkozni, vagy vegyek inkább valami normális mai AC-s cuccot?

(#91483) blakey válasza MaCS_70 (#91481) üzenetére


blakey
titán

Sokkal tovább bírtad Merlin FW nélkül, mint én. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91484) MaCS_70 válasza blakey (#91483) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, mert csaltam! Május óta ugyanis az időm nagy többségét nem itthon töltöttem, és egy régebbi merlines router majd egy AX58 szintén Merlinnel szolgált ki. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#91485) Ferenc874


Ferenc874
csendes tag

Egy Asus RT-AX86U router be tudna sugározni egy 3 szintes, vastag téglafalú házat (kb. 300 négyzetméter) vagy kellene néhány AiMesh node is? Amennyiben kellene, mi ajánlott egy viszonylag jó sebesség (lehetőleg maximálishoz közeli) eléréséhez? (1000/40 Mbps a net)

[ Szerkesztve ]

(#91486) MaCS_70 válasza Ferenc874 (#91485) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem túl valószínű. Megbízhatóan, jó sebességgel szerintem szinte biztosan nem.

De nem is igazán ajánlott ez a topológia.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#91487) Brandynew válasza Ferenc874 (#91485) üzenetére


Brandynew
őstag

Nagyon meglepődnék, én egy másik routerrel, de a 2-vel arrébb lévő szoba besugárzásával küzdök.

Ez az 1000/40 nagyon fura net. 40?!

[ Szerkesztve ]

(#91488) Alex91 válasza Ferenc874 (#91485) üzenetére


Alex91
félisten

Tudsz vezetekezni? Ha nem, akkor kicsit draga lesz meshben lefedni jo sebessegel a hazat.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#91489) Ferenc874 válasza Alex91 (#91488) üzenetére


Ferenc874
csendes tag

Van vezeték szinte minden helységben.

(#91490) Alex91 válasza Ferenc874 (#91489) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor igenyeknek, penztarcanak megfelelo rendszert epithetsz ki Asus AiMesh rendszerekbol.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#91491) Ferenc874 válasza Alex91 (#91490) üzenetére


Ferenc874
csendes tag

Melyik eszköz lenne megfelelő node-nak?

(#91492) Lali-213 válasza blakey (#91479) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,
ezt egy kicsit ki tudod fejteni kérlek, mit értesz azon hogy nem igazi ax router? Asus Ax55-öt tervezek venni és szeretnék felkészült lenni.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#91493) Alex91 válasza Ferenc874 (#91491) üzenetére


Alex91
félisten

Igeny, penztarca szerint... :) Mit szeretnel, mire van penzed? :)

En minden szintre tennek 1 eszkozt, esetleg ahol preferaltabb a hasznalat meg betennek pluszban, ha a 3 eszkoz keves lenne.
Fo routernek egy tobb LAN csatlakozos router, node-nal mar lehet esetleg LAN csatlakozoban szerenyebb is az eszkoz, de ezt is az igeny dontheti el.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#91494) blakey válasza Lali-213 (#91492) üzenetére


blakey
titán

Már írtam, a 3 sávból csak 1 AX-es, tehát megveszed és azt tapasztalod, hogy a készüléked hiába AX-es, ha pl. 5GHz-en a 100-as csatornát nem szereti/nem látja, akkor ebben az esetben a másik 5GHz-es sávot fogja látni, ami "csak" AC. AX55 2,4 és 5GHz-en is AX-es. Nem tudom, hogy miért merül fel a kérdésed amikor nem is az a kiszemelt router.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91495) Lali-213 válasza blakey (#91494) üzenetére


Lali-213
senior tag

A kérdés azért merült fel bennem, mert nem tudtam hogy az AX55 is ugyanúgy működik-e mint az általad említett AX92U, de ezek szint nem.

(#91496) Alex91 válasza blakey (#91494) üzenetére


Alex91
félisten

Es van olyan AX-es kliens, ami nem latja a 100-as csatornat?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#91497) Semin válasza Alex91 (#91358) üzenetére


Semin
senior tag

Köszönöm a linket, be is húztam 1-et. :R
(Asus TUF Gaming AX5400) 44k-ért elég versenyképes :)

Igaz friss megjelenés, emiatt kicsit lutri, de hát így szép az élet :DD

[ Szerkesztve ]

(#91498) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok!

Megadta magát a Router, így vennem kell újat. 20e körül vagy inkább max. 20e Ft -t szánnék rá.

Eddig egy Tp-Link Archer C5 AC1200 -s (3 antennás) működött otthon és teljesen meg voltam vele elégedve

Amit néztem: Tp-Link AX20; ASUS RT-AC65P AC1750; ASUS RT-AC57U Router .

Melyiket lenne érdemesebb megvenni? Semmi komoly nincs a hálózaton, kb. 3-4 telefon, 1-2 laptop, 1-2 TV. Csak netezés, töltögetés. :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#91499) Soma01 válasza atti1848 (#91498) üzenetére


Soma01
veterán

Ha már új, legyen AX. Azaz az AX20.

(#91500) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok,

routert szeretnék vásárolni egy 75 nm lakásba. Az eddig átolvasottak alapján a Tp-Link AX20 készüléket ajánljátok. Árukereső a legolcsóbb helyen 17 490 Ft utána pedig az átlag ár 24 000 Ft.

Mi okozza ezt a nagy különbséget az egyes boltok árai között?

Köszönöm szépen a segítséget.

Üdvözlettel: Attila

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.