Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92551) workin


workin
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Dlink - 882-őt használok, csak hogy honnan indulunk :) mivel azt érzem, hogy kezd kevés lenni(nem tudom eldönteni, hogy a szolgáltató hibázik e vagy a routernek sok már az eszköz), így új után néznék :)
Mivel már a hátsó portok száma is kevés volt, így vettem most egy tplink switch-et mögé, abból fog kimenni szépen minden kanóc.

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
kb 60m2 panel 1 fal ,mindenhol ami elválasztaná, max 2.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
most 600Mb van , de hamarosan 1Gb lesz.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
jelenleg kb 20-25 eszköz használja.
az 5Ghz es és a 2.4Ghz szét van választva, okos eszközök csüngenek 2.4-en.
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!

50K-60K
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
USB port
Friss modell legyen, esetleges frissítések okán.
jól konfigurálható, szeparált hálózat kezelés
torrent kliens
mesh nem feltétlenül szükséges.

Köszönöm

(#92552) Tikakukac


Tikakukac
titán

Üdv ismét!

A feladvány: 8*4m-es felső tér és ugyanekkora pince teliszórása wifivel. Semmi komoly, megbeszéléseknél olyan 30-40 eszköz az, amire lehet számolni stabilan, többre nem. Kettő közé tudok madzagolni szerencsére.

ASUS RT-AC1300G Plus v3 van első körben bedobva, nyilván mert ebből 18k a 2db most, aztán szevasz. Árban a kérés az volt, hogy legyen jutányos. Ennél lentebb én nem mennék, de hallgatom :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92553) Braze


Braze
újonc

Sziasztok!

A Mercusys Halo H50G-nek van IGMP támogatottsága?

(#92554) Gubek-Einste válasza RAiN91 (#92550) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég lehet de a jövőbeli AiMesh bővítésről így le kell mondanod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92555) Gubek-Einste válasza workin (#92551) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AX58U/TUF-AX5400, TP-Link Archer AX73 ami megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92556) Gubek-Einste válasza Tikakukac (#92552) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

30-40 eszköz mellé már normális AP kellene, nem egy sima otthoni alsó kategóriás router.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92557) Tikakukac válasza Gubek-Einste (#92556) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez egy plafon elmélet. Ha a covid marad akkor számoljunk 10-el nagyon max :B

UAP-AC-LR nyilván már ugrana is fel, csak nyilván ha eddig elment minden 1 darab olyan routerről amit azonosítani sem tudtam, akkor ez enyhe overkill lenne. Azért kérdeztem rá mennyire gázosak ezek az Asus routerek, mert TP-link haverjaik 15k körüli áron 20-20 telót simán elbírnak 1-1 eseménynél. Egyébként meg 362 napot rohadnak a polcon :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92558) Gubek-Einste válasza Tikakukac (#92557) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC1300G+v3 helyett inkább egy AC65P legyen, erősebb eszköz de alapvetően jó lesz az AC1300G+v3 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92559) Tikakukac válasza Gubek-Einste (#92558) üzenetére


Tikakukac
titán

18k nem halál a 2 routerért, kábelezni úgyis kell, rálesek, ha meg elhullanak akkor édes istenem átveszem én őket aztán kirakom majd egy háznál.

THX!

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92560) eznemvicc


eznemvicc
friss újonc

Sziasztok,

Családi házba szeretnék lefedést.
Pincébe menne a router, illetve szintenként egy-egy AP, összesen 3 (kábelek kiépítve a falban).

Az AP-re eddig az ötlet: Ubiquiti UniFi UAP-AC-LITE.
Milyen routert (vagy router/AP kombót) javasolnátok?

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Családi ház három szint: emelet 60nm, fszt. 90nm, pinceszint 60nm
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az ax (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
3AP, 5 telefon, 2-4 laptop, NAS, tablet, konzol, TV, 3-4 IoT eszköz
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
500Mbit/s
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
35-45E routerre + AP 30-35E
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Vendég hálózat

Köszönöm előre is!

(#92561) Alex91 válasza eznemvicc (#92560) üzenetére


Alex91
félisten

[link] pince, foldszint+ [link] emelet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92562) tudos4


tudos4
tag

Sziasztok, leendő vodafone 1Gb nethez keresek ac-s routert

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?

Földsszinti lakás 28m hoszú, kb ennek fele és negyede közötti a szélessége, 2 téglafalon kellene átvinni az 5 ghz-t összesen 45 cm közöttük egy szoba. Router majdnem 2m magasságban az első fal mellett. fordított irányban a nappali van egy 15cm-es téglafal és a hálószoba.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az ax (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?

Mobilok: poco x3 pro, redmi note 5 plus/pro, redmi note 8t
Pc-k: 1 asztali pc cat 5e utp kábelen keresztűl.

■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?

1Gbps
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!

20k alatt az mégjobb ha 15k alatt is lehet szerezni.
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?

Openwrt-t szeretnék telepíteni rá.

[ Szerkesztve ]

(#92563) Dr.NX válasza tudos4 (#92562) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Asus RT-AC65P Emagról 16 ezer Ft.

Elfogadom a sütiket.

(#92564) RAiN91 válasza Dr.NX (#92563) üzenetére


RAiN91
őstag

És erről mi a vélemény? Gyanúsan olcsó, annyit is kell tőle várni?
Mercusys MR70X [link]

(#92565) Gubek-Einste válasza RAiN91 (#92564) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tapasztalat nem nagyon van vele, ha úgy gondolod tehetsz vele egy próbát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92566) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok,

Adott egy 1000Mbps hálózati kártyával rendelkező laptop és egy 5G wifi képes LG 49UK7550MLA tévé. DLNA-val történő streameléshez keresek egy routert, mert a Telekom Sagemcom eszköze nem boldogul mostanság a nagyobb fájlokkal, illetve vacakol is az 5G wifije.

Asus RT-AC1300G+ v.3 vagy TP-Link Archer C6 AC1200 legyen a kiválasztott? Van érdemi különbség a kettő között ilyen alap használat esetén? Anno jobban kedveltem a TP-Link felületét, de nem tervezem sokat nézegetni.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#92567) tudos4 válasza Dr.NX (#92563) üzenetére


tudos4
tag

Pont jókor :). Köszi az ajánlást meg is rendeltem.

(#92568) tudos4 válasza Dr.NX (#92563) üzenetére


tudos4
tag

Azt lehet tudni hogy a hozzá adott kábel hányas CAT? CAT6? Bár szerintem inkább CAT5/5E

(#92569) tudos4 válasza tudos4 (#92568) üzenetére


tudos4
tag

Simán csak CAT5e mert a sima CAT5 nem tud gigabitet.

(#92570) eznemvicc válasza Alex91 (#92561) üzenetére


eznemvicc
friss újonc

Esetleg olyan kombóra van ölteted, ahol a két AP a földszinten és emeleten POE-s?
Falra szerelhető kivitelben? ... a mennyezet alatt vannak a kábel kivezetéseim.

Köszönöm!

(#92571) MaCS_70 válasza tudos4 (#92569) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sima Cat5 kábelt már nem igazán adnak eszköz mellé sem, de nem azért, mert ne tudná a gigabitet. Ugyanis elvben tudja, másfél méteren meg gyakorlatilag is. A Cat5 egy nem túl jól sikerült gigabites szabvány.

Nálam van egy 40 méteres Cat5, amelyik nem szűkebb keresztmetszet, mint a Cat5e és Cat6 kábeleim, de bő 10 évig ment nálam egy beltéri szuperolcsó Cat5, amelyik a kültéri 70 méteréből kb. 50-et a 230 voltos kábelre fűzve tett meg, és bőven 800 Mbps fölött forgalmazott az elméleti 930-ból.

De még jó régen egy teljes irodaházat húztak be lehúzásból Cat5-tel, és ment a gigabit.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92572) Gubek-Einste válasza 4ron (#92566) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az Asus legyen mivel AiMesh kompatibilis.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92573) Aprósólyom válasza Braze (#92553) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Annyira új, hogy senkinek nincsen vele tapasztalata. Ha valami nem egyértelmű vagy nem találsz valamit a honlapon, akkor az én tapasztalatom szerint a mercusys support 1-2 napon belül válaszol.
Egyébként pl. a legolcsóbb mesh rendszerüknek már van emulátora. Abban van IGMP annak ellenére, hogy se a weboldal se egyetlen dokumenáció nem írja. De ismétlem, az a tuti, ha írsz. Ha válaszolnak, ne felejts ide beírni. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#92574) Aprósólyom válasza 4ron (#92566) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Megbizonyosodtál róla, hogy nem a környező wifik zavarnak? Gyári restart? Firmware frissítés (Telekom support)? Esetleg egy csatlakozott kliens is bezavarhat a hálózatnak (független attól, hogy vezetékes vagy vezeték nélküli). Nálam villámlás után megbolondulnaka routerek de rövidebb állás, restart, firmware frissítés után mindig normálisan kezdenek újra működni, így most van egy rakat routerem a polcon.
(Szóval, közel sem biztos, hogy a fogyasztói társadalom ad-hoc megoldása a járható út.... :DDD )
Ha pedig tényleg hibás, gyanítom kérhetsz másikat. Minek költs, ha ha már tejelsz a Telekomnak. :DDD :R

Jevons paradox

(#92575) Aprósólyom válasza RAiN91 (#92564) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az adhat egy kis bátorságot, hogy nekem van egy Mercusys AC10 filléres routerem 1 éve és kivállóan teszi a dolgát.

Jevons paradox

(#92576) 4ron válasza Aprósólyom (#92574) üzenetére


4ron
senior tag

#92572 Gubek-Einste köszi, megrendeltem.
#92574 Aprósólyom: igen, az összes lehetséges opciót végignéztük és nem jártunk sikerrel, továbbra is nagyon lassú a Telekomos Sagemcom beépített wifije. Volt kint pár hónapja a szerelő, cserélt koax kábelt, tápot, firmware frissítést, resetet és így se az igazi, ráadásul elég instabil is. A 2.4GHz rendben van nagyjából. Adok egy esélyt ennek az Asus routernek, kíváncsi vagyok, mennyit fog segíteni. Ha nem jön be, akkor lepasszolom anyámnak, nekik jól jön egy router :)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#92578) tudos4 válasza MaCS_70 (#92571) üzenetére


tudos4
tag

Jó tudni.
De ha nem is az lenne van itthon néhány méter CAT5e.

(#92579) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok !

Asus RT-AC57U v.3 melett, mi van még ami javasolt router? 20k alatt?

Köszönöm

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#92580) tutis


tutis
őstag

Tudnátok segíteni mennyiért lehet eladni egy Asus Rt-ac57u version:A routert, padavannal, 1 év garival?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#92581) Alex91 válasza tutis (#92580) üzenetére


Alex91
félisten

Otezer jo magyar forint?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92582) tutis válasza Alex91 (#92581) üzenetére


tutis
őstag

csak annyiért? Szomorú, annyiért nem éri meg eladni

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#92583) Alex91 válasza tutis (#92582) üzenetére


Alex91
félisten

Jo, van meg rajta gari, akkor 8-10k talan…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92584) Multibit válasza tutis (#92582) üzenetére


Multibit
veterán

Kérdés, mit szeretnél? Árulni, vagy eladni? ;]
Ahogy nézem a HA router kínálatát, rendesen el vannak tévedve a tulajok :K

(#92585) worxland válasza Zοltta (#92579) üzenetére


worxland
addikt

Új ára 14.5, szóval igen, 20 alatt. Sokkal.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#92586) Gubek-Einste válasza Zοltta (#92579) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC65P ami több helyen is van 20k alatt, ami még megérheti.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92587) tutis válasza Multibit (#92584) üzenetére


tutis
őstag

eladni és nem elkótyavetyélni :D

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#92588) Hogen válasza Gubek-Einste (#92461) üzenetére


Hogen
tag

Xiaomi AX1800 -lett belőle.. köszi a segítséget :R

(#92589) Galgogergo.


Galgogergo.
csendes tag

Sziasztok!

Milyen értelmes otthoni wifi router van, ami a család 5-6 tagjának egyszerre rácsatlakoztatott 10-12 (15?) eszközét egyszerre képes kiszolgálni, akkor is ha a család egyik fele YouTube videót néz HD-ban, a többiek online FPS-t játszanak, és még az okoshűtő is nekiáll firmware-t frissíteni. (ez persze túlzás, de nem ritka :U ) Kábelen rajta lógna a home cinema szekrény minden cucca (Samsung Q8, Minix androidos doboz, NAS, Onkyo erősítő, később esetleg XBox/PS). Wifin meg 6-8 telefon, meg 2-3 laptop egyszerre.

A ház 130nm, három szint.
(NEM elsősorban a wifi hatótáv lenne most érdekes, bár az is fontos, de ezt a mostani, szolgáltatótól kapott Arris is nagyjából lefedi. Persze több jelerősség jobb lenne, a nappaliban van a TV alatti szekrényben, aminek persze néha még az ajtaja is be van csukva.... Ha külső, rádugható antennás lenne talán az lenne a legjobb.)

De hakimondottan nem a lefedettség érdekel most, hanem azt mindenképp szeretném elérni, hogy kevesebbszer akadjon meg az egész...
Hiába van 1-2 csík jelerősség a szobámban lecsukva, külső monitorral használt Macbookon, ha a jelerősség ellenére is folyton megszakad, meg leesik a sávszélesség. Arra gyanakszom, hogy a sok eszköztől.

A szolgáltatótól koaxon jön a net, a kapott Arris modem egyben a router is, dual band ráadásul (2,4/5Ghz, amire nekem annyi szükségem egyébként nem lenne...)
90MBits/5Mbits (le/fel) a sávszélesség. Az androidos Minixen ha futtatok egy speedtestet, ezt hozza is. Az elérési sebesség/válaszidő, meg a stabilitás a gond.... 90Mbit/s-nél nem kéne egyszerre eldobnia mindent, ha a nappaliban kábelen rákötött TV-n megy a stream, meg én is neteznék egyszerre...

Van valami jó cucc ami erre való?

[ Szerkesztve ]

/.?

(#92590) Galgogergo. válasza Galgogergo. (#92589) üzenetére


Galgogergo.
csendes tag

Jah, az ipari(bbnak tűnő) megoldásokkal jobban szimpatizálok, mint a hatantennás RGB világító sz.rokkal :DD
Ha vmi külső antennája lenne, amit kirakhatnék a TV szekrényen kívülre, az lenne a legjobb.
(kérdés még, hogy a sok vezetéken rákötött kütyü az maradjon-e az Arris modemen, vagy egyből kössem át azokat is az új Routerre, és az Arrist csak modemként használjam.)

/.?

(#92591) moha77


moha77
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy új routert. Jelenleg egy TP-Link TL-WR1043ND teljesít szolgálatot már közel 7 éve és eljárt felette az idő. A csere fő oka, hogy nagyon felszaporodtak a 2,4Ghz hálózatok a házban, míg 5Ghz-ből alig van pár.

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Panellakás, ennek megfelelően vasbeton falak (amit imád a Wifi :D ) Szomszédok tele vannak Wi-Fi hálózatokkal, de csak 2,4-en. Nem nagy a lakás, szóval max 1 falat kell átvinnie.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az ax (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
Két laptop (egy kábellel, egy wifin), egy nyomtató, egy klíma, két telefon és egy rPI. Egyelőre ax eszköz nincs, a laptopok és a telefonok is csak ac szabványúak, de future-proof megoldást szeretnék.

■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Digi gigabit
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
30-35 körül lenne ideális, 45 az abszolút plafon
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
USB port jó lenne, de tudok élni nélküle. WPS gomb manapság már gondolom alap. Egyéb igényem nincs.

Tp-Link AX50-et néztem, de mindenhol azt olvasom, hogy nagyon melegszik, AX23-ról alig találok valahol véleményt, pedig az 1800-as sebesség is elég volna. Az AX73 meg már árban eléggé a határon van.
Asus is szóba jöhet, csak azokat még kevésbé ismerem. :) Mit javasoltok?

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#92592) tudos4 válasza Galgogergo. (#92589) üzenetére


tudos4
tag

"A szolgáltatótól koaxon jön a net, a kapott Arris modem egyben a router is, dual band ráadásul (2,4/5Ghz, amire nekem annyi szükségem egyébként nem lenne...)
90MBits/5Mbits (le/fel) a sávszélesség. Az androidos Minixen ha futtatok egy speedtestet, ezt hozza is. Az elérési sebesség/válaszidő, meg a stabilitás a gond.... 90Mbit/s-nél nem kéne egyszerre eldobnia mindent, ha a nappaliban kábelen rákötött TV-n megy a stream, meg én is neteznék egyszerre..."

Erre openwrt-n van megoldás sqm a neve(smart queue management), valamelyik routerekben van gyárilag is ilyen, vagy valami hasonló.

(#92593) Highground


Highground
aktív tag

Sziasztok!

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?

2-3 téglafal, 1 szinten, és kb 6-8m maximum távolság beltérben, szomszéd 2 oldalról közvetlenül (felülről, és oldalról) De nem panel! Hanem rendes tégla és beton társasház.

■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az ax (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?

Maximum 1 vezetékes kapcsolat PC-hez, 2 átlagos mobil, és egy Oculus Quest 2 headset

■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?

Digi 1000-es (FTTH)

■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!

30 körül max.

■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?

A leglényegesebb, hogy az Oculus Quest 2 WiFi adatátvitelét bírja lazán. Erre az Oculus 5Ghz-es routert ajánl minimumon.
A "gyári alap" 5-6 éve telepített Digis Huawei routerem van, eddig nagyjából kiszolgált. De most vettem egy Oculus Quest 2 VR headsetet és ez már mutatja, hogy a WiFi nagyon gyengusz. Amúgy is szerettem volna már az ezer (kb. 10-12) éves CAT 5e UTP kábelt ami a gépemhez jön kicserélni, hát most ki kell mindent :)
Egy olyan kérdésem lenne még, hogy milyen jobb kábelt érdemes venni manapság ami már a gigabites sebességet is megbízhatóan tudja? Olvastam, hogy már ilyen 8-nál tart a CAT szabvány :D No persze az nekem nem kell meg annak rövidebb a hatótávja állítólag. Szóval CAT 6-al nem lövök túl a célon? Tudom, hogy a jelenlegi CAT 5e is gigabites, csak ez már ami nálam több mint 10 éve van bekötve kicsit viseltes :D Biztosra mennék mint router, mint kábel ügyben.

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#92594) szaszyka válasza Highground (#92593) üzenetére


szaszyka
senior tag

(Cat6a/Cat7 kábelek vannak 200-250Ft/m áron, a Draka márka állítólag jó. Időnként jôfogáson szoktak árulni kivitelezésből megmaradtakat, érdemes lehet ránézni. Routert nem tudom :)) pl ez: [link]

[ Szerkesztve ]

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#92595) Gubek-Einste válasza Galgogergo. (#92590) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jah, az ipari(bbnak tűnő) megoldásokkal jobban szimpatizálok, mint a hatantennás RGB világító sz.rokkal
Valamilyen vezetékes Mikrotik router megfelelő lehet, melléje megfelelő számú AP.

(kérdés még, hogy a sok vezetéken rákötött kütyü az maradjon-e az Arris modemen, vagy egyből kössem át azokat is az új Routerre, és az Arrist csak modemként használjam.)
A szolgáltatói eszköz legyen csak modem, minden mást a saját eszközzel kellene megoldani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92596) Gubek-Einste válasza moha77 (#92591) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

WPS gomb manapság már gondolom alap.
WPS használata kerülendő, erősen ajánlott elsőnek kikapcsolni.

Tp-Link AX50-et néztem, de mindenhol azt olvasom, hogy nagyon melegszik, AX23-ról alig találok valahol véleményt, pedig az 1800-as sebesség is elég volna. Az AX73 meg már árban eléggé a határon van.
Ha gondolsz a jövőre akkor mindenképpen érdemes elmenni az AX73 irányába.

Asus is szóba jöhet, csak azokat még kevésbé ismerem.
AX56U/AX58U/TUF-AX5400 megfelelő lehet, hosszútávra főleg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92597) Gubek-Einste válasza Highground (#92593) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P, TP-Link Archer AX50 ami belefér a keretbe.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92598) rappit4


rappit4
őstag

Sziasztok!
Vettem majdnem 30k forintért egy TP link AX50-et, hogy megoldjam a wifi paráimat a modembe épített wifi routerrel. Vodafone szolgáltató fekete CBN modem. Átraktam modem módra, a tplinkkel pedig a hozzá adott patch kábellel összekötöttem. Namost eddig kábelen megvolt az 500Mbps simán, wifin kb 150 5ghz hálozaton. Most kábelen az új routerrel 80Mbps Wifin pedig max 140. Mi az amit rosszul csináltam? Routert beállítgattam. 5ghz, 160mhz channel stb. Mit kéne még? :W :W

(#92599) Gubek-Einste válasza rappit4 (#92598) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92600) Highground válasza Gubek-Einste (#92597) üzenetére


Highground
aktív tag

:R Neked is szaszyka!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.