Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92151) Aprósólyom válasza woodworm (#92150) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Igen tudom, de hát neki ez a funkció kell. Vagy inkább USB-s wifi adaptert javasolnál neki? (Annak meg a driver támogatása lesz korlátozó, meg az USB vezethetősége/kábelhosszúsága.)
Nálam Asus N-es router és N-es tp-link között ment oda-vissza a bridge (mind1 melyik volt AP kliens). Most egy Mercusys és TP-Link között megy a WDS. (Igaz az kb. ugyan az a márka. :B )
De ez a Mercusys AC10 és a TP-Link C6 külön-külön is képes csatlakozni az Arris gateway wifijére.
Az Asus-t nem próbáltam, mert nincs jelen. Szóval, egyelőre nekem jó tapasztalataim vannak.

Jevons paradox

(#92152) tipuka válasza Gubek-Einste (#92148) üzenetére


tipuka
addikt

Gondoltam megnézem az enyém B1-e, mert eszembe se jutott megnézni eddig.
A 192.168.1-et beírva, nekem "RT-AC66U_B1" -t ír ki a felület. A szövegkörnyezetből ítélve is az, és tud AiMesh-t az enyém is jól látom? :DDD Akkor duplán lenne értelme egy AX-es Asus routernak.

- Egyszerű beállítani? Felhasználóbarát?
+ Pontosan ugyan olyan a menüje mint a jelenleginek, típusonként csak 1-2 dologban különbözik de a főbb menüpontok ugyan azok.
- Én arra gondoltam, hogy az AiMesh-t beállítani nehéz-e? Bár, ha egyszerű továbbra is a menüje, csak nem lesz nehéz. :)

- Bocsánat, ha nagyon hülyeséget kérdezek.
+ Ha valamit nem tudsz akkor kérdezzél.
- Kérdezek ezerrel. :DDD

(#92153) kipser


kipser
junior tag

Sziasztok!

3 méteres CAT6-os UTP kábelt szeretnék vásárolni.
Melyik márkát/terméket ajánljátok leginkább?

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#92154) Gubek-Einste válasza tipuka (#92152) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor az jó, B1-gyel menni fog az AiMesh.
Nem nehéz az AiMesh hálózat kialakítása sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92155) Gubek-Einste válasza kipser (#92153) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92156) pigatt


pigatt
őstag

ASUS TUF-AX5400 Dual Band Router-el vannak tapasztalatok?

i9 / 4080 / 32"

(#92157) Bence01


Bence01
tag

Sziasztok,

Panel 2. emeleten jelenleg egy Asus AC56U routerem van, de gondolkozok, hogy cseréljem Asus AX55-re. Jobb lenne vele az wifi lefedettség?
Jelenleg 2.4GHz-n persze tele az összes csatorna így csak 20Mhz-en használom inkább és éppen hogy a 2 szobára elég. 5GHz-en nincs úgy telítve, de roppant gyenge a jel. Ezen szeretnék javítani.
Plusz azt sem szeretném, hogy úgy sugározzon, hogy megpörkölődjenek az arra repülő bogarak.
Többi funkcióval nincs nagy elvárásom gigabit működjen minden porton meg dyndns+vpn jó ha van.

Köszi a segítséget!

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#92158) tipuka válasza Gubek-Einste (#92154) üzenetére


tipuka
addikt

Megnéztem az ajánlott AX routereket. 40k körülinél nem költenék rá többet semmikép, ha csak nem erősen indokolt, akkor persze rááldozok még egy kis pénzt, mert pár évig nem vennék másikat, ha nem muszáj. - most is csak a lefedettséggel van problémám.
Az RT-AX82U (60k Ft) és a TUF-AX5400 (41k Ft) között csak az FCC ID a különbség meg az 5ghz-s antenna? Előbbi valami sugárzási hitelesítés jól olvastam ? Utóbbinál meg nem találok rá értelmes google találot, hogy miben másabb a "KFEB" végződésű antenna. Vagy mi indokolja az ~50% -kal nagyobb árat? :)

Az RT-AX56U 35k-rt és a RT-AX58U 45k. Vagy valamit nagyon elnézek? :)

(#92159) woodworm válasza tipuka (#92158) üzenetére


woodworm
veterán

Az fcc id-nek pont egyeznie kellene, ahogy az ax58u-nak is.

(#92160) erik365


erik365
aktív tag

Sziasztok!

A következő célra keresek routert, lenne rá kötve egy vinyó amin filmek vannak és szeretném róla megosztani Smbvel, vagy ftpvel. Örülnék, ha tudna futtatni pár darab torrentet. Diginet1000 mellé lenne.
20.000-30.000ft között szánnék rá.
Köszönöm

1.4 T-jet M32

(#92161) #89874944


#89874944
törölt tag

Sziasztok!

ASUS 65P vagy TP-link Archcer C7 v5 lenne jobb választás openwrt/ddwrt-hez ? Vpn miatt kellene. köszi

(#92162) Gubek-Einste válasza pigatt (#92156) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, vannak, ajánlott eszköz is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92163) Gubek-Einste válasza Bence01 (#92157) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jobb lenne vele az wifi lefedettség?
Valószínűleg nem de csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is a helyzet.
Ha nem elég a jelenlegi lefedettség/sebesség akkor másodlagos eszköz beiktatása a megoldás.

jelenleg egy Asus AC56U routerem van, de gondolkozok, hogy cseréljem Asus AX55-re.
Inkább AX56U vagy AX58U lenne az ajánlottabb csere eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92164) Gubek-Einste válasza tipuka (#92158) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vagy mi indokolja az ~50% -kal nagyobb árat?
Lényegében semmi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92165) Gubek-Einste válasza erik365 (#92160) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P + OpenWRT ami megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92166) Gubek-Einste válasza #89874944 (#92161) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az Asus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92167) Redpaladin


Redpaladin
tag

Sziasztok!
Adott egy kétgenerációs ház és egyik végén van bekötve a telekomos modem és onnan jelenleg két jelerősítő cucc dolgozik azaz Wi-Fi Mesh Home Kit 1610.
Egyik a modem mellett és a modem wifije lekapcsolva.
A másik meg beljebb van s vezeték nélkül erősíti tovább a jelet meg mellé Meshről vezetéken is továbbítja másik lakásba a tévébe.
Na problémám,hogy sokszor lekapcsol a net és így be kéne ruháznom routerre vagy switch-re vagy bármire ami megoldaná a problémám.
Mit javasoltok? Mert ugye telekomos modem és kettes mesh közti útvonalon vezeték nélkül megy a kapcsolat. :F
Ingatlan 138nm L alakú és vastag falak.

(#92168) Gubek-Einste válasza Redpaladin (#92167) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábeles kapcsolat az elsődleges másodlagos eszköz között.
Két rendes wifi router mesh-be kötve (pl Asus AiMesh), illetve több ha az indokolt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92169) tipuka válasza Gubek-Einste (#92164) üzenetére


tipuka
addikt

Köszi. :R
Ilyen áron a 4 modell közül maradjon a TUF-AX5400 ? :)
Az, hogy most világít a RT-AX82U, engem hidegen hagy. :) 60k-rt meghagyom másnak. :DDD

(#92170) Atom100


Atom100
csendes újonc

Sziasztok.Csak szeretném megköszönni a segítséget nektek,beüzemeltem az AX58U t az ac68u helyett főrouternek egy másik 68 assal Meshben és kìválòan teljesìt,még úgyis,hogy nincs ax es kliensem.Megdöbbentő,hogy ac s klienseken duplája lett a sebesség és még kábelen is gyorsult úgy 10%ot.

(#92171) Gubek-Einste válasza tipuka (#92169) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz a TUF-AX5400.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92172) Rolly


Rolly
veterán

szüleimnek kellene otthonra router semmi csicsa csak, hogy az egész házban stabil wifi legyen. Mit ajánlanátok? :) Az összefoglalót néztem, csak kérdés, hogy melyik routernek jobb a 2,4-es hatótávja. A mostani kis modem wifije 1 falon sem megy át ezért kellene valami megbízhatóbbat találnom.

(#92173) Jim74 válasza Rolly (#92172) üzenetére


Jim74
nagyúr

Mekkora a ház, hol lenne a router (épület közepén?). Mennyi az összeg, amit rászánsz? Új, vagy használt is szóba jöhet?

(#92174) Soma01 válasza Rolly (#92172) üzenetére


Soma01
veterán

Csak még ezekre a szokásos kérdésekre válaszolj még légyszi. "Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre?"
És még az, hogy milyen sebességet vársz el WiFi-n keresztül?

(#92175) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy Xiaomi Router 3G-t használok, szerintetek van értelme cserélni egy Xiaomi AX1800-asra? Jelenleg nincs semmi Wifi 6 kompatibilis eszközöm, a sebességgel is elégedett vagyok. Esetleg kicsit jobb jelerősség jól jönne a lakás távolabbi részeiben is.

(#92176) Rolly válasza Soma01 (#92174) üzenetére


Rolly
veterán

Elnézést egyértelműnek tűntek nekem erre a válaszok.., de jogos a kérés :)
- két szintes ház
- béléstest födém
- maximum 2-3 fal
- 5-10 kliens (laptop, telefon, pár okos konnektor)
- 10 mbites net van így csak ennek a stabil kiszolgálása a cél
- családi házas részen vidéki faluban van a ház 2-3 wifi van csak a közelben- új routerben gondolkodom és nagyjából 20e ftig

[ Szerkesztve ]

(#92177) Jim74 válasza Rolly (#92176) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ezt minimum 2 eszközzel tudod lefedni normálisan. AiMesh Asus rotert keress, de két darab nem biztos, hogy kijön 20k-ból. Talán használtan AC-s esetleg.

(#92178) Soma01 válasza Jim74 (#92177) üzenetére


Soma01
veterán

Azért összejöhet az eggyel is. Az a béléstest födém nem olyan komoly árnyékoló. Nem sok ott a vasbeton. De valóban, kettő lenne a tuti.
Én először megnézném eggyel. Tp-link AX20-al vagy inkább egy Xiaomi AX1800-al kezdenék első körben. Biztosan Asus vonalon is van olcsó Mesh megoldás. Ezt, így most nem tudom, hogy melyik az. Lehet, ez egy AC-s lesz, de ide elég lesz az is.

(#92179) Rolly válasza Soma01 (#92178) üzenetére


Rolly
veterán

és ha a TP-Link / Xiaomi vonalon indulok akkor második eszköznek - ha kell mi lenne szerinted megfelelő...

(#92180) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

Emagon még mindig elérhető pár olcsóbb router.
Pl. AC65P 15k
AX55 20k
AX10 14k

Nyitáskor volt AC1200G+ 5 ezerért és TP-Link AX73 20 ezerért, azok pár perc alatt elfogytak persze.

Elfogadom a sütiket.

(#92181) Orgi válasza Dr.NX (#92180) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintetek tök átlag, 1 szobás felhasználásra az Tp-Link AX23 vagy az Asus AX55 az ideálisabb? Semmi extrára, csak gyors, normális wifire, 500-as nethez, most egy árban akciósok (20k).

(#92182) Dragon3000 válasza Dr.NX (#92180) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az 5e-res ac1200g+ annyit se ért volna, hogy a kukába dobd, mivel hibás socra épült, amivel nagyon sok gond volt.

(#92183) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

1Gigabites nethez(DIGI) a kettő közül melyik lenne a legjobb:

* Asus AC65P
* TP-LINK Archer AX10

4 eszköz csatalkoztatva vezetékesen, általában kettő használná egyszerre, leginkább online játék, letöltés, néha streamelésre kéne. Esetleg van jobb ajánlat is ebben az árban?

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#92184) Rolly válasza Dragon3000 (#92182) üzenetére


Rolly
veterán

AP-nek működött vagy switchnek ... routernek nem volt teljesen alkalmas (főleg terheléssel volt gondja) ... volt ilyen routerem :(

(#92185) Cold5


Cold5
senior tag

Asus RT-AX92U fő routerhez vennék 2db mesh egységet. Az Asus XD4 megfelelő lenne párosítva a főegységgel?

Jelenleg az Internet sebesség elég gyenge (változni fog) itt inkàbb az otthoni NAS elérése mobil eszközökről, Apple TV, illetve egy TV elérése lenne a cél. A többi eszköz vezetéken van!

:R

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#92186) Alex91 válasza Cold5 (#92185) üzenetére


Alex91
félisten

Vezetekkel…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92187) Hunork válasza Hunork (#92183) üzenetére


Hunork
veterán

Ehhez kiegészítve:

TP-Link Archer AX20 vs Asus RT-AX55

Mindkettő 20k, melyik lenne a jobb? 2 szobás panelba, 4 eszköz lenne vezetékkel, néha 3 telefon WIFI-n. Leginkább online játék, letöltés, streamelés, egyszerre max 2 vezetékes eszköz terhelné igazán. Azonos áron melyik a jobb választás?

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#92188) Orgi válasza Hunork (#92187) üzenetére


Orgi
őstag

Én is ezt kérdeztem, csak ax20 helyett már van ax23 is amúgy, én végül az Asust megrendeltem, arra 3 év gari van 1 helyett és nincs belőle több verzió.

(#92189) kiir válasza Orgi (#92188) üzenetére


kiir
tag

Az AX23 nem az AX20 utódja. Valójában az AX23 alacsonyabbar van pozicionálva. Lásd: https://community.tp-link.com/en/smart-home/forum/topic/500024

(#92190) Orgi válasza kiir (#92189) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi, ez hasznos, akkor most duplán örülök, hogy az Asust rendeltem ☺️

(#92191) anthony19920


anthony19920
csendes tag

Sziasztok.

Mint sokan mások én is router vásárláson gondolkozom. Gigabites digis nethez szeretném cserélni a Linksys EA2750-es routeremet (nem mai darab...). AX-es routert keresek, mindenképp olyat ami nincs lebutítva (pl. a jelen router esetén a guest hálózat nyílt, és akkor kér jelszót, ha csatlakozol rá, vagy épp DHCP esetén nem lehet statikus IP-t felvenni a routerben. apróság, de idegesít tud lenni :D ).

NAS/SAMBA/Print szerver és egyéb funkcionalitásra nincs szükségem, azokat elintézi a NAS, elsődleges szempont, hogy egy beállításokban gazdag, normális, stabil eszközt kapjak, ami képes normálisan kezelni a jelenlegi eszközöket (2 TV, 1 NAS, 2 konzol, 4 telefon, 2 laptop, 2 asztali gép illetve pár Raspberry PI és egyéb IoT eszközök), valamint a későbbi Mesh bővíthetőség (kábeles módon). Előny lenne, ha nem problémázna a link-aggregation-ön, ha már a nas-on 2 ethernet csati is van, de ez nem feltétlen szempont. Jelenleg egy 60m2-es panelt kell lefednie WiFin, de mivel pont középen lesz, a legtöbb eszköz pedig kábelen, így ezt szerintem a legtöbb router teljesíteni tudja.

Mivel előző munkahelyen Asus AC65P-t használtunk és azzal meg voltam elégedve, ezért Asus AX55, AX56U és AX58U között gondolkoztam eddig. Az AX55 ma kicsit olcsóbb emagon, így felmerült bennem, hogy effektíve mi a különbség a 3 router között? (specifikáció alapján nem sok különbséget láttam, de hát az nem mindig mondja el a teljes sztorit). Normáls esetben kb. 10k-val ugrál az ár sorban, most picit olcsóbb az AX55. Így, hogy 4 évet kibírtam az EA2750-el, nem vagyok biztos benne, hogy megérné az 58U dupla ára az 55-höz képest, de hátha akad itt olyan, aki rám tud cáfolni :) Ismét egy 4-5 évet szeretném ha kibírna a router, ezért is lenne jó, ha valamilyen mesh megoldható lenne vele.

[ Szerkesztve ]

(#92192) kissdani


kissdani
senior tag

Egy ASUS TUF-AX5400 nak szerintetek lesz akkora lefedetsége mint egy N18U-nak? Érdemes megvenni? Ajánlott? Most akciós 40k....

[ Szerkesztve ]

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#92193) Alex91 válasza anthony19920 (#92191) üzenetére


Alex91
félisten

Ha nem zavar ahogy kinez, akkor ez: [link]
Mondjuk 60 nm-re nem hiszem, hogy kelleni fog a mesh valamikor is…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92194) realzidane


realzidane
csendes tag

Sziasztok.
Tudtok tanácsot adni router választásban és mesh kialakításban?
Egy 2 szintes házba kellene a Wifi rendszert kialakítani 60+50nm, Cat6 ethernet kábellel ki van alakítva a szobákba a vezetékelés.

Eszközök szerint 3 TV, 1-2 laptop, PS, telefonok és pár smart home eszköz lenne rajta.
Alapvetően az Asus RT AX55-t néztem ki, ajánlottak között is benne van. Ehhez hogy lehet a mesh hálózatot kialakítani, 1 vagy 2 eszköz kellene inkább és milyen eszköz jön itt szóba egyáltalán?
Köszi

(#92195) Alex91 válasza realzidane (#92194) üzenetére


Alex91
félisten

Ekkora teruletre 2 eszkoz eleg lehet. Mondjuk az AX55-ut inkabb csak node-nak tennem be, fo routernek valami erosebbet (mondjuk nem irtad milyen sebessegu a neted), TUF-AX5400, RT-AX58U-t valasztanek.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92196) blakey válasza kissdani (#92192) üzenetére


blakey
titán

N18U lefedettségét nem fogja tudni, annak kb. a 80%-át fogja hozni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92197) tipuka válasza Gubek-Einste (#92171) üzenetére


tipuka
addikt

Megrendeltem, 40k volt emag BF-ben. :R

kissdani : vegyél egyet, vagy kettőt! :D

[ Szerkesztve ]

(#92198) kissdani válasza blakey (#92196) üzenetére


kissdani
senior tag

Az baj. :( 2.4gh-en se? És a ASUS RT-AX88U esetleg?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#92199) blakey válasza kissdani (#92198) üzenetére


blakey
titán

EU szinten szabályozva van, a mai routerek már nem rendelkeznek akkora Wifi lefedettséggel, mint a régebbi modellek, ezért (is) van Mesh. Esetleg, ha olyan routert találsz, amire pl. elérhető az OpenWrt akkor növelhető a Wifi hatósugara. AX88U erős router, nagyon jó képességekkel, de megkockáztatom, hogy az sem lenne képes akkora lefedettségre, mint az N18U, helyette 2 "kisebb" routerrel megoldhatnád a problémát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92200) kissdani válasza blakey (#92199) üzenetére


kissdani
senior tag

Az megoldható hogy a n18ut befogom hatótáv növeléshez hozzá 2.4gh-en a biztonsági kamerákhoz?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.