Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91651) Tepsifüles


Tepsifüles
tag

Sziasztok, tanácsot kérnék milyen routert vegyek (jelenleg a T-Home "sajátját" használjuk).
■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva? ~80m2 (10x8m) alapterületű családi ház b30/kisméretű tégla falak (~30cm vastagság), 2,9m belmagasság, 2 szint (beton födém, beépített tetőtér), a "bekötési pont " és a "legtávolabbi helység" közt maximum 3 fal lenne.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használnál? 3 PC (wifis kapcsolat), ebből 1 a feleségemé, 1 a lányaimé (ezek 2 antennás pci wifi kártyásak, és stream szolgáltatói tartalom nézés a fő prio (HBO, Netflix)), ill. 1 az enyém, azon viszont szoktam on-line játszani (casual gamer vagyok, EU4, Dota2, New World) alaplapja: MSI B450 GAMING PRO CARBON AC (2 antennás); ezen felül 3 telefon (android) 1 tablet (android), és 1 wifis nyomtató
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj! Max 20.000 ft
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben? A kinézet nem számít, csak JÓ legyen, ne kelljen atomfizikus diploma a konfiguráláshoz :)
Válaszokat előre is köszi.

Sabee

(#91652) Dr.NX válasza Tepsifüles (#91651) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Emag/Edigitől Asus AC65P vagy még inkább TP-Link Archer AX20 a Wifi 6 miatt.

Elfogadom a sütiket.

(#91653) Alex91 válasza sb (#91650) üzenetére


Alex91
félisten

Még ránézek lehet-e egyáltan normális árban kapni őket mert ahogy látom, a TP-Link Extender újan elég drága. Használt, esetleg csak AC-s második routert meg relatíve olcsón be lehet szerezni.

Az a gond, hogy OneMesh nem megy routerek kozott... Az az Asusnal megy.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#91654) sb válasza Alex91 (#91653) üzenetére


sb
veterán

Azt értem. Lehet, hogy én nem voltam világos. :)

Eddig ilyen utat jártam be:
1. Asus jobb lenne, de drágább.
2. Kábeles backhaul nem lesz, így ha wifihez is elég a repeater pluszban vagy esetleg nem is kell akkor viszont az olcsóbb TP-Link is megteszi nekem. AX50-et 160MHz-el kapok 30k alatt AX58U 40k+ helyett.
- Viszont ha drágább a repeater mint egy második használt router akkor megintcsak jobb választás az Asus a többi extrájával (pl. Merlin) együtt a TP-khez képest.

(#91655) Soma01


Soma01
veterán

Mi most a legolcsóbb AX-es Mesh képes rendszer, aminél kábelesen is összeköthetőek egymással az "APk"?
Router funkció nem kell. Az már van és azt meg is kell tartani a 4G funkció miatt.

[ Szerkesztve ]

(#91656) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Vásároltam egy TP-Link Deco M4 AC1200 routert.
Mi a legolcsóbb eszköz amivel még egy (negyedik illetve ötödik ha valaha szükség lenne rá) lépcsőben bővíthetem a Deco wifi hálózatot anélkül, hogy az 5ghz megszűnne illetve nagyon "lebutulna" a hálózat?
Ezeket a feltételeket kell tudni a rendszernek.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#91657) sixpak


sixpak
nagyúr

Üdv.
Egy ilyet használok egy ideje, upc 150-es nettel, de cserélni szeretném, mert a gyerekek panaszkodnak, hogy sok helyen nincs normális wifi, távolságtól függetlenül.
4 telefon, 3 laptop, PC, etc.
A legnagyobb terhelést a Netflix jelenti, az néha 3 tévén is megy egyszerre, de ezzel eddig sem volt gond... szerencsére a tv-k olyan helyen vannak, ahol nincs gond a kapcsolattal, de az egyik gyerekszobába szinte nulla, teraszon only mobilnet, tehát a hatótáv lenne a legfontosabb....vertikálisan is, 2 szintes a ház.
20-25 ezer körül van olyan készülék, ami jobb, mint a mostani narancssárga csoda vagy egy ligával feljebb érdemes nézegetni?
Köszönöm, előre is.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#91658) Alex91 válasza hódmaci (#91656) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ez

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#91659) Gubek-Einste válasza Jim74 (#91649) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AX68U egy picit túl árazott, elég az AX58U is.
Más típust nem is néztél?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91660) Alex91 válasza Gubek-Einste (#91659) üzenetére


Alex91
félisten

Van neki AX92U-ja, csak arra nincs Merlin :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#91661) Gubek-Einste válasza Soma01 (#91655) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AX55 ami talán a legolcsóbb megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91662) Gubek-Einste válasza sixpak (#91657) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem elég a lefedettség akkor inkább másodlagos eszköznek a beüzemelése lesz a megoldás mint az eszköz csere mivel semmi sem garantálja, hogy az új eszközzel jobb lesz a helyzet de egy több eszközös rendszerrel már nagy valószínűséggel megoldódik a gond.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91663) Alex91 válasza sixpak (#91657) üzenetére


Alex91
félisten

Tudsz vezetekelni? Akkor egy AP-t teszel a router melle. Mert gondolom te is rajottel, hogy ez 1 db eszközzel nehezen fog menni...
Ha normalis WiFi-t szeretnel, akkor vezetékes Mesh, esetleg 3 sávos Mesh, ha nem tudsz vezetéket hozni. De ezek egyike se 25k-s tétel...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#91664) Jim74 válasza Gubek-Einste (#91659) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem nagyon tudom eldönteni, hogy mi lenne a jó megoldás.
Van kb. 15 eszköz (PS, médialejátszó, NAS, TV, PC ezek vezetéken. Mobilok, tabletek AC-s wifin, céges laptopok AX-es wifin és vezetéken).
Kétszintes a ház (60-60 nm). Ezt kellene jól lefedni.
Ahogy írta Alex91 is van két AX92U-m , mert anno nem tudtam a két routert kábelen összekötni. Viszont most már sikerült megoldanom és valami másban gondolkodnék.
Lehet, hogy egy AX86U-t kellene routernek venni és egy AX58U-t node-nak? Vagy a node-nál nem érdekes a Merlin támogatottság és oda egy AX82U?

(#91665) sixpak válasza Gubek-Einste (#91662) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszönöm, Alex neked is... akkor ilyen irányba keresgetek tovább.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#91667) Gubek-Einste válasza Jim74 (#91664) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet, hogy egy AX86U-t kellene routernek venni és egy AX58U-t node-nak? Vagy a node-nál nem érdekes a Merlin támogatottság és oda egy AX82U?
Inkább legyen mindkét eszköz ugyan olyan firmware-rel telepítve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91668) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
ASUS RT AC57U v3 routert szerintetek meg merjem venni? Überel egy Asus RT-N10U B Routert wifi jelerősségileg? Jelenleg ez üzemel jelerősítő üzemmódban.
Lent van egy ASUS RT-AC66U B1 router, ezt szeretném AiMesh-szel kibővíteni, egy olcsó AiMesh képes routerrel, hogy a mobilok menjenek wifivel, ugyanis párszor előfordult, hogy átváltott mobilnetre és azt fogyasztotta le.

(#91669) Gubek-Einste válasza xrvman (#91668) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ASUS RT AC57U v3 routert szerintetek meg merjem venni? Überel egy Asus RT-N10U B Routert wifi jelerősségileg?
Nem valószínű.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91670) xrvman válasza Gubek-Einste (#91669) üzenetére


xrvman
őstag

Esetleg egy ugyanilyen ASUS RT-AC66U B1?
Gondolok arra, hogy az AiMesh biztosítja, hogy ne dobálódjon le.
Mert a régi rendszerben simán az is benne van a pakliban, hogy felmentem és nem váltott át a másik jelére, s emiatt dobódott le, majd várakozott. Ilyenkor ha kézzel kikapcsolom a wifit, majd be, akkor már az erősebb jelre csatlakozik.

(#91671) Jim74 válasza Gubek-Einste (#91667) üzenetére


Jim74
nagyúr

Érzem, hogy a végén ebből két AX86U lesz. :DDD

(#91672) Soma01 válasza Gubek-Einste (#91661) üzenetére


Soma01
veterán

Jó hogy van AP módban is aiMesh.
A Huawei/Honor routerei is tudnak ilyet? Van külön téma nyitva nekik?

(#91673) Gubek-Einste válasza xrvman (#91670) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AiMesh rendszer esetén meg lesz a seamless roaming, pont ez az egyik fő lényege a mesh-nek, ehhez bármilyen egység megfelelő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91674) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Na végül a TUF Gaming AX5400 mellett döntöttem, beüzemeltem és egy szinttel lejjebb is teljesen jónak tűnik a jelerősség, szóval lehet elég lesz ez az 1 router is. Majd beszámolok mennyire vált be kicsit több használat után. :)

(#91675) skiskett


skiskett
csendes tag

Sziasztok,
Router beszerzés előtt állok, és szeretnék tanácsot kérni.
Jelenleg egy T-s vDSL netem van IPTV-vel, de sajna egyelőre nem fejlesztenek, ezért Digis gigabites net lesz mellé.
TP-Link Deco M4-et használok wifi hálózatként.
Dual Wanos routert szeretnék, hogy a két netet egy eszközön tudja kezelni.
Olyan eszközt szeretnék, aminek nincs "túlbonyolítva" a konfigurációja, de mondjuk szülői felügyelet és hasonló kiegészítő funkciók legyenek rajta
Első körben 50 ezer körül gondolkodnék, amennyiben ez reális.

Előre is köszönöm :R

(#91676) Alex91 válasza skiskett (#91675) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , azt hiszem ez pl. tudja.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#91677) Totis


Totis
aktív tag

Sziasztok!

Sajnos elhalálozott az ASUS RT-AC58U V3-am. AiMesh-be volt kötve egy ASUS RP-AC55-el. Az AC55 firmware frissítés után tudta a AiMesh-t. A probléma ott volt, hogy a rabitz háló szépen leárnyékolta az AC55-öt és szakadozott a WiFi. Most viszont kábeles összeköttetéssel hátra vinném a jelet. 3 kérdésem lenne:
- Az RP-AC55-öt - van rajta 1db RJ-45 aljzat - tudja-e azt, hogy a fő-router-el vezetékes backhaul-on keresztül kerülne kiépítésre az AiMesh (erre nem találtam infókat)
- Melyik router-t ajánlanátok hozzá? Eddig elég volt az AC is.
- Például ha ASUS RT-AX55-öt vennék, akkor a gyengébb AC-s repeater AiMesh-be működőképes lenne? Vagyis kevertként működne? Nappali AX, hálószoba meg AC?

Vagy ne szórakozzak és ha már van kábel hátrahúzva, akkor egy duo-pack ASUS ZenWiFi AC Mini-t vegyek? Mondjuk jobban örültem volna egy konnektorba dugható eszköznek mint az ASUS RP-AC55.

1Gbites Telekom WiFi van és most visszaraktam az ASUS RT-AC1200GU-mat ami egy nagyon jó router szerintem, csak az árnyékolás miatt nem képes lefedni a házat.

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv.:
Totis

[ Szerkesztve ]

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#91678) Stefi_dzsi


Stefi_dzsi
tag

Tisztelt Nagyérdemű!

Következő témában kérem segítségeteket:
Pár éve dolgozik nálam egy TP-Link TL-WDR3600 Ver.1.1. OpenWRT-n (eleinte Vargalex firmware-rel, majd LEDE-re cserélve). Új lakásunkban is viszonylag jól muzsikál (kiegészítve egy TL-SG108 switch-csel), de szeretném fejleszteni a hálózatot, amihez a megfelelő új routert (és ha szükséges egyéb eszközöket) keresem.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
A ház elosztásáról, kb. méretekről ld. csatolt képet. A válaszfalak 10cm, a külső falak 20cm vastag mészhomok (Silka) téglák, a plafon monolit vasbeton födém. Lakás területe ~93m2+25m2 terasz.

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Vezetékesen: 5 fali UTP végpont (jelenleg 1 PC és 1 android okos TV van rákötve), kapucsengő, okosotthon szerver
Vezeték nélkül: 2-3 laptop, 2-5 telefon, tablet, playstation, porszívó, 2 hangfal, kültéri kamera
Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre?
A routerre mondjuk max. 50e(-60e) Ft-t szánnék (+ ha kell egyéb eszköz)
Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Az USB portot és custom firmware-t a torrent kliens és a média megosztás miatt kezdtem használni és ragadtam bele. Az FHD adások mentek is szépen, viszont az UHD tartalmak már nem jönnek át a TV-re, így ez az egyik motivátor: a zökkenőmentes média megosztás. További cél, hogy a jelerősség a teraszon és a ház körül is élvezhető legyen. Most még éppen kiér, de csak ha faltőbe ülök a teraszon, akkor is elég esetleges.

Köszönöm előre is a tanácsokat! :R

(#91679) Alex91 válasza Stefi_dzsi (#91678) üzenetére


Alex91
félisten

Asus rt-ax58u, ha kell Merlin, esetleg TUF-AX5400, ha Merlin nem fontos. Ha keves lenne, akkor lehet boviteni AiMesh-re.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#91680) Gubek-Einste válasza Totis (#91677) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

- Az RP-AC55-öt - van rajta 1db RJ-45 aljzat - tudja-e azt, hogy a fő-router-el vezetékes backhaul-on keresztül kerülne kiépítésre az AiMesh (erre nem találtam infókat)
Pedig az AiMesh firmware frissítésnél ki is van emelve, hogy az Ethernet port felhasználható vezetékes backhaul-hoz. (the Ethernet port will be set to AiMesh Ethernet backhaul port)

- Melyik router-t ajánlanátok hozzá? Eddig elég volt az AC is.
Bármelyik AiMesh kompalibis megfelelő lesz, ajánlott AX-s típust választani.

- Például ha ASUS RT-AX55-öt vennék, akkor a gyengébb AC-s repeater AiMesh-be működőképes lenne? Vagyis kevertként működne? Nappali AX, hálószoba meg AC?
Minden egység a saját képességeit szerint működik.

Mondjuk jobban örültem volna egy konnektorba dugható eszköznek mint az ASUS RP-AC55.
Inkább kerülendőek az ilyen konnektoros eszközök, a normál méretűek az ajánlottabbak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91681) Gubek-Einste válasza Stefi_dzsi (#91678) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az USB portot és custom firmware-t a torrent kliens és a média megosztás miatt kezdtem használni és ragadtam bele. Az FHD adások mentek is szépen, viszont az UHD tartalmak már nem jönnek át a TV-re, így ez az egyik motivátor: a zökkenőmentes média megosztás. További cél, hogy a jelerősség a teraszon és a ház körül is élvezhető legyen. Most még éppen kiér, de csak ha faltőbe ülök a teraszon, akkor is elég esetleges.
Ez a két igény eléggé behatárolja a lehetőségeket, csak Asus eszköz jöhet szóba mert más esetben nincsen CFW és mesh hálózat kialakítási lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91682) Stefi_dzsi válasza Alex91 (#91679) üzenetére


Stefi_dzsi
tag

Köszönöm a tanácsokat. Ez akkor tényleg leegyszerűsíti a választást. Megyek és veszek egy AX58U-t.

(#91683) Totis válasza Gubek-Einste (#91680) üzenetére


Totis
aktív tag

Szia Gubek-Einste!

Köszönöm! :R
Hét végén megcsinálom kábelezést és meglátom melyik router legyen. Első körben lehet az ASUS AX55 lesz.

Üdv.:
Totis

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#91684) skiskett válasza Alex91 (#91676) üzenetére


skiskett
csendes tag

Sajna ennek is csak egy wan portja van.
Jó lenne ha dupla vezetékes wan lenne.

(#91685) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

A meglévő huawei ax3 router mellé vettem még egyet. Vezetékkel kötöttem össze őket, de nem sikerül beállítani úgy ahogy szeretném.
Egy hálózatba legyenek, és a wifi ugyan az legyen, és az eszközök maguktól átáljanak a közelebbire.
Tudtok segíteni ? Remélem jó topikba vagyok.
AP módba tegyem a másodikat, és írjam be ugyan azokat a wifi adatokat ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#91686) Alex91 válasza skiskett (#91684) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, csak be lehet állítani, hogy az egyik LAN portját WAN portként használja, vagy USB-n egy mobil sticket...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#91687) Gubek-Einste válasza skiskett (#91684) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A dedikáltan dupla WAN portos router-ek nem olcsóak így sokkal költség hatékonyabb megoldás az egyik LAN port beállítása másodlagos WAN portnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91688) Gubek-Einste válasza rostiron (#91685) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91689) rostiron válasza Gubek-Einste (#91688) üzenetére


rostiron
őstag

:R

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#91690) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
Egy kb. 13 éves, teljesen alap TP-Link routert használok. Erre van kötve vezetékkel egy asztali gép, meg Wifin kiszolgál 1(-2) laptopot, 2 telefont és egy nyomtatót, mindezt egy 75nm-es lakás közepében elhelyezve. A háttérben DIGI 100-as előfizetés van.

A vezetékkel rákötött asztali gépről szoktam alkalomszerűen torrentezni. A gondom az, hogy amikor a torrent töltés fut (kb. 6MB/s sebességgel), néhány percenként megszakad a hálózat az asztali gépen, leesik a netről, majd vissza is megy 1 percen belül automatikusan:

Ez elég zavaró, ha közben valamit neteznék is. A másik gondom, hogy torrent közben mobilról (Wifin keresztül) akadozik a YouTube HD.

Megtehetném, hogy lekorlátozom a torrent klienst, hogy kevesebb sávszélességet és kevesebb kapcsolatot használjon, és akkor jó eséllyel megszűnnének ezek a tünetek, de talán inkább ideje lenne egy komolyabb, korszerűbb routerre váltanom (főleg, hogy ha beindulna megint a digitális oktatás, akkor 2 gyerek egyszerre wifin keresztül videokonferenciázna, plusz még én is a home office miatt). Meg talán 500-as DIGI csomagra is ideje lesz hamarosan átváltani.

A kérdésem az, hogy mi lenne az a router, amivel megint kihúznék mondjuk 5-10 évet? 5 év múlva már a gyerekek is aktív Internet használók lesznek, ezt is vegyük bele, azaz nem csak az alkalomszerű torrentezést kellene tudnia kezelni, hanem tuti fognak valamit játszani is, ki tudja annak milyen net igénye lesz...

[ Szerkesztve ]

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#91691) Alex91 válasza Laslow (#91690) üzenetére


Alex91
félisten

Asus rt-ax58u

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#91692) Laslow válasza Alex91 (#91691) üzenetére


Laslow
senior tag

Köszönöm, hétfőn várhatóan meg is érkezik.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#91693) bprubin


bprubin
tag

Sziasztok,

Digi 1000 nethez melyik routert vegyem?
Tp-Link AX20 vagy Xiaomi AC2350?

Egy pc lan-on, és két telefon csatlakozik majd a hálózatra.
Köszönöm a segítséget

(#91694) Lali-213 válasza bprubin (#91693) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,

Én a TP-Linket venném, mivel wifi 6-os. Nézegettem anno a típust én is, de az utóbbi időben az Asus AX55-tel szemezgetek.

(#91695) bprubin válasza Lali-213 (#91694) üzenetére


bprubin
tag

Köszönöm.

A TP-link lett, néztem a többit is de nem láttam értelmét drágábbnak.

[ Szerkesztve ]

(#91696) Lali-213 válasza bprubin (#91695) üzenetére


Lali-213
senior tag

A Tether mobilapp segítségével állítottam be a TP-Link routerem és az access point közötti kapcsolatot. Hátha neked is segít a beállításokban.

(#91697) Gzolo válasza Taltosparipa (#200) üzenetére


Gzolo
senior tag

Sziasztok,

tanácsot szeretnék kérni családi ház hálózatának optimalizálásához.

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?

Vegyes falazatú 90nm ház, L alak, 40-es falakkal. Huawei B525 LTE internet van az egyik szélső szobában a maximális térerő miatt. Routerre kábelen van kamerarendszer kötve, ami távolról elérhető. Tp-link RE200 extender légvonalban 8m, közvetlen rálátás nélkül, stabil FullHd YouTube megy rajta.

A hálószoba távoli pontján az Apple eszközök már akadoznak.

Működik a rendszer stabilan, de kényelmetlen az állandó hálózatváltás, vagy épp az eszköz sokszor a gyengébb jelre csatlakozik és emiatt akad.

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?

Home office VPN-nel heti többször, kamerarendszer, Philips Hue, 2-2 mobil és tablet (ezekből egyszerre max 2) + TV és WdTv ami tudna hálózati meghajtóként üzemelni.

■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!

Huawei B525-nek mindenképp maradnia kell, ezért a következőre gondoltam:

Tenda MW5 3 packot néztem (30k), de ha a D-link Covr (vagy egyéb alternatíva) sokkal ajanlottabb, akkor lehet feljebb megyek.

Huawei wifi ki lenne lőve, a mesh kábelen kapná a jelet. Hogy jól működjön, a kamerarendszert érdemes átkötni a mesh-re vagy az maradhat a Huawei-en?

Sorry, nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#91698) Soma01 válasza Gzolo (#91697) üzenetére


Soma01
veterán

Majd mindenképp olyat válassz, ami tud AP módban is Mesh hálózatot létrehozni. Ezt nem mind tudja, vagy nem mind tudta eddig. De újabban, új firmware-ral már lehet, hogy tudják. Csak legtöbbször nincs leírva a termékek honlapján. Mondjuk a firmware leírásokban benne szokott lenni ha van ilyen változás. Az Mesh képes Asus routerek tudják, a Tenda szerintem nem és az a D-link sem. De lehet, hogy már frissítették a tudásukat. Valóban, ez a két márka a legolcsóbb Mesh csomópont. Asusból biztosan drágább lesz, de jobb is. Ugyan így a
Tp-link is. De itt se tudom, az AP módban van e Mesh. Ami jó még és tudja, az a Xiaomi (nem a global) vagy talán a Huawei. Szóval ha Xiaomit vennél, akkor azzal meg egy kis mókolas kell először, de jó lesz a vége.
Én is ezen agyalok most amúgy. Én most vettem 2db AX1800-at. Meglátom, mit tudok kihozni belőlük. AX3600 lett volna legjobb, de az AX1800 csak fele annyiba kerül. Nekem meg elég az is. AX-et meg tudja. Az meg ritka és drága még, ha dedikált Mesh csomópontokkal szeretnéd megoldani. Xiaomiból kijön 40.000 / 80.000 Ft alatt a 3db AX Mesh eszköz. Kíváncsi vagyok milyen más megoldások vannak még ebben az árkategóriában!

(#91699) Soma01 válasza Soma01 (#91698) üzenetére


Soma01
veterán

Úgy látom, a Tenda MX6 tud majd AP módot, de az árát még nem találtam.

(#91700) skiskett válasza Gubek-Einste (#91687) üzenetére


skiskett
csendes tag

Alex91, Gubek-Einste!
Köszönöm szépen a tanácsot. :R
Meg is rendeltem, a héten megjön. :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.