Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92701) hackeeeee válasza blakey (#92694) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszi szépen. Akkor azzal fogok indítani. :R

Véleményem szubjektív...

(#92702) adalbert1


adalbert1
veterán

Vettem a szülői házba egy Asus RT-AC65P-t. Eddig itt nem volt 5 GHz-es router, így viszonyítási alapom nincs, viszont ami nagyon furcsa számomra, hogy a telefonon jóval kevesebb pálcikát mutat 1-2 szobával arrébb az 5 GHz-es kapcsolatra, mint a 2.4-esre (tehát a 2.4-en majdnem full, az 5 Ghz-en pedig még épp van kapcsolat).

A router tud ennyivel kevesebbet 5GHz-en, vagy esetleg valami jobban zavarja ezen a sávon (családi ház, tégla falakkal, wireless eszköz csak a telefonom és egy Nintendo Switch volt, illetve az invitelnek a saját eszköze, valami Alcatel Lucent cucc)?

(#92703) worxland válasza adalbert1 (#92702) üzenetére


worxland
addikt

2x frekvencia -> 0.5x hosszúságú szinuszhullám -> könnyebben elakad a köztes akadályokban.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#92704) Kroni1 válasza MaCS_70 (#92695) üzenetére


Kroni1
veterán

Vajon mi az oka, h a 92U ára esett az utóbbi időben, de az 58U, AX82U, stb. nem annyira?! Lehet talán a Merlin hiánya miatt jobban keresik az egyéb tipusokat és ez a kereslet/kinálat hatás jelentkezik az árakban?! Amúgy ettől függetlenül a 92U igen jó kis router nem?

Én eladni készülök a hap AC2 és kültéri WAP AC eszközeimet, egy ilyet gondoltam venni helyettük. Gyanítom, hogy ez jó eséllyel egymagában tudja majd helyettesiteni a mikrotik eszközeimet (99nm ház és 140nm kert).
De az asusnak ha jól tudom nincs is olyan kültéri AP eszköze ami mesh-ben tudna menni a 92U-val ugye? :F

(#92705) MaCS_70 válasza Kroni1 (#92704) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én is azon kesergek, hogy nem tudok kültéri Asus AP-ról.

Az AX92 szerintem kiváló eszköz, nálam remekül teljesít, de azt, hogy csak az egyik 5 GHz-es egysége AX-es, vélhetően kissé meghaladottá tette.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92706) Alex91 válasza MaCS_70 (#92705) üzenetére


Alex91
félisten

Foleg ugy, hogy most mar a firmware-t is sikerult jobban megirniuk. Kopogjam le, most mar eleg stabil, de mikor megvettem ez nem volt igazan igaz ra :D . Ja, meg ne kapcsoljon be rajta az ember semmit pluszban a gyari alap beallitason kivul, mert onnantol…

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92707) MaCS_70 válasza Alex91 (#92706) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam nem volt gond az AX92-essel.

Neked milyen extrákkal volt problémád?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92708) Alex91 válasza MaCS_70 (#92707) üzenetére


Alex91
félisten

Ahogy barmi kiveszi a HW-es NAT-ot nem tud gigabitet NAT-olni. Igazabol semmi extrat nem hasznalok, csak Alexat akartam osszehozni vele, es akkor be is zuhant a sebesseg…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92709) MaCS_70 válasza Alex91 (#92708) üzenetére


MaCS_70
félisten

Na, erről nem tudok nyilatkozni, mivel nálam eleve esélytelen, hogy meglegyen a gigabit. Azt látom, hogy az AIProtection levesz olyan 80 Mbps-ot.

Van olyan Asus router, amelyik bekapcsolt extrákkal is behoz 900 Mbps-ot?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92710) Jim74 válasza MaCS_70 (#92709) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nekem AX92U és AX68U is tudta bekapcsolt szülői felügyelet, AiProtecition és forgalomelemzés mellett. Igaz, hogy a CPU terhelésen egyértelműen látszott, hogy ezek miatt jóval nagyobb az igénybevétel, de menni ment.

(#92711) MaCS_70 válasza Jim74 (#92710) üzenetére


MaCS_70
félisten

Na, akkor jó kérdés, hogy nálam miért lassul le 700 Mbps környékén is...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92712) Jim74 válasza MaCS_70 (#92711) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én nem merek semmit mondani, mert rajtam röhög már az Asus router topik, hogy hány modell fordult meg nálam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#92713) MaCS_70 válasza Jim74 (#92712) üzenetére


MaCS_70
félisten

Irigyek!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92714) Jim74 válasza MaCS_70 (#92713) üzenetére


Jim74
nagyúr

Lehet, hogy Nálad, már alapból van terhelés a routeren, és az extrák bekapcsolása már kimaxolja az erőforrást.

(#92715) blakey válasza Kroni1 (#92704) üzenetére


blakey
titán

AX92U réteg router, alapvetően Mesh-hez tervezve és csak bizonyos régiókban érhető el. AX58U mindenhol elérhető, Merlin képes (v2 nem), az AX82U is csak egyes régiókban érhető el valamint gyakorlatilag megegyezik az AX58U-val. Az AX68U ugyanolyan erős mint az AX92U csak az is mindenhol elérhető és ugye Merlin képes, hátránya a 160MHz hiánya, aki netán azt használná.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92716) Tonycs


Tonycs
csendes tag

Üdv!

Van egy Asus AX82U routerem, ami eddig mindent megoldott, ami nekem kellett (Vodafone-os 1000es NET) a lakásban (80nm). A lakásban most vezetékelni nem tudok, az majd akkor, ha lesz egy újabb felújítás.
Van 2 TV-és beltérim, most hogy változik a rendszer, előbb-utóbb le fogják cserélni ezeket, és az újakhoz kell vezetékes végpont...drága jó Vodafone...
Ehhez kellene nekem 2 eszköz, amit wifis hálózatba tudnék szervezni az AX82U-val, hogy onnan legyen vezeték a TV-boxhoz.
- az egyik eszköznél csak a TV-box lenne rákötve, itt nem számít a design, a kinézet (hálószoba),
- a másiknál a TV-box és esetleg az Xbox, ami eddig wifin kapcsolódott (nappali) itt jobban számít, hogy néz ki az eszköz,
Ami "állandó"( de nem 7/24) jelleggel van a wifin: egy laptop, 3 telefon, + időnként xbox, és a TV, és egy laptop,
Állandó vezetékes kapcsolat: egy asztali PC, egy laptop,
A legtöbb eszköz tudja az AX-et.
Talán 1 eszköz is elég lehetne, de ahhoz át kellene fúrnom egy 35cm-es masszív vasbeton falat, ami pont rossz helyen van ebből a szempontból, és ez kétesélyes, anno a felújításnál a szakik nem vállalták be...
Milyen eszközt/eszközöket vegyek?

Amiket néztem:
- Zen WIFI XD6 páros (esetleg XD4, vagy valamelyik AC-s is elég lehetne (CD6 vagy CT8)?
- nézzek még 2 másik routert esetleg? Mert XD6 pár árban az is belefér...

Keret: mivel az asszony is így akarja, van rá elég... :))

[ Szerkesztve ]

(#92717) Alex91 válasza Tonycs (#92716) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ilyenbol 2 db, es media bridge modba kell tenni oket. (Remelem, hogy tudja ezt a modot.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92718) Gubek-Einste válasza Tonycs (#92716) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármilyen AiMesh támogató eszköz megfelelő lesz a célra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92719) Gubek-Einste válasza Alex91 (#92717) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AiMesth node-ot akartál ugye mondani mert a jelenlegi is AiMesh képes így ha már adott ez a képesség akkor használjuk is ki.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92720) Alex91 válasza Gubek-Einste (#92719) üzenetére


Alex91
félisten

Azt nem tudom, hogy a WiFi-s backhaul mire lenne eleg…
De ha valoban mesh-t szeretne, akkor inkabb AX-es node legyen.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92721) Ace Ventura válasza Gubek-Einste (#92663) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Megérkezett az eszköz. Beállítással nem boldogulok.
Sosem állítottam még be ilyen eszközt. Sajnos normális leírasa nincs.
Ez a router a Telekomos ONT portjából kijövő jelet tudja osztani a Stb-nak, es a pc-nek külön? Az ONT 1portjából szeretném ezt megvalósítani.
Köszönöm

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#92722) oxide83


oxide83
aktív tag

Sziasztok!

Viszonylag egyszerű kérdésekkel fordulnék hozzátok.
Hamarosan költözünk olyan helyre ahol nem érhető el vezetékes net, letöltési sebességeket tesztelve talán a Telekomnak a legjobb a lefedettssége.
Így tőlük rendeltem egy korlátlan mobilnetet egy sim kártyával egyetemben.Tudnátok-e ajánlani a piacon egy jó ár/érték arányú sim foglalttal rendelkező routert ami megbízhatóan teszi a dolgát? A másik kérdésem, hogy szükségem lehet-e olyan router-ra ami tudja mindkettő működési frekvenciát (2,4 GHz és 5GHz)?

(#92723) Alex91 válasza Ace Ventura (#92721) üzenetére


Alex91
félisten

Nem ertem, hogy pontosan mit is szeretnel?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92724) Ace Ventura válasza Alex91 (#92723) üzenetére


Ace Ventura
addikt

A Telekomos ont egység egy portjából szeretnék jelet megosztani 1 db iptv STB-nek, es 2 db pc-nek.
Sajnos csak 1 db kijövő kábelem van, ezért kell az osztás.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#92725) Alex91 válasza Ace Ventura (#92724) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor ahhoz eleg lett volna egy switch…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92726) Ace Ventura válasza Alex91 (#92725) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Az ont egység wifijét is lelőném, es az Asusé menne.
Kollegám switchel próbálkozott, és neki akad a tv adás, ha terheli az internetet.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#92727) Alex91 válasza Ace Ventura (#92726) üzenetére


Alex91
félisten

Igmp kompatibilis volt az a switch…?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92728) Multibit válasza Ace Ventura (#92726) üzenetére


Multibit
veterán

Nem mindegy milyen switchet használsz. Ez jó hozzá.

(#92729) Ace Ventura válasza Alex91 (#92727) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Passz.
Az Asus RT -AC57U az, csak azt nem tudom, mit állítsak be a boldogsághoz.
Ha csak összedugom egybol fagy az IPTV

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#92730) Alex91 válasza Ace Ventura (#92729) üzenetére


Alex91
félisten

Gondolom igmp-t be kell kapcsolni…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92731) Gubek-Einste válasza Ace Ventura (#92729) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92732) Gubek-Einste válasza oxide83 (#92722) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tudnátok-e ajánlani a piacon egy jó ár/érték arányú sim foglalttal rendelkező routert ami megbízhatóan teszi a dolgát?
Sajnos a SIM kártyás eszközök elég drágák.

Ajánlható eszközök: TP-Link Archer MR200/MR400/MR600, Asus 4G-AC53U/4G-AC55U/4G-AC68U/4G-AC86U/4G-AX56, D-Link DWR-953, Huawei B525/E5180 (Cube)

A másik kérdésem, hogy szükségem lehet-e olyan router-ra ami tudja mindkettő működési frekvenciát (2,4 GHz és 5GHz)?
Erősen ajánlott, hogy dual band eszközt vegyél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92733) oxide83 válasza Gubek-Einste (#92732) üzenetére


oxide83
aktív tag

Köszi a válszt. Van olyan routerem ami dual band, csak nincs sim foglalata viszont később használható ha lesz vezetékes net. Addig sokmindenre nem tudom használni....
A sim foglalatos router kapcsán ilyen esetben is ajánlod a dual band verziót? Ha igen, miért?

Illetve itt eszembe jutott még valami. Van egy Telekomos routerem aminek van USB portja. Ha veszek egy sim foglalatos USB eszközt és azt dugom be a Telekom routerébe előnyösebb lehet?

[ Szerkesztve ]

(#92734) Gubek-Einste válasza oxide83 (#92733) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Illetve itt eszembe jutott még valami. Van egy Telekomos routerem aminek van USB portja. Ha veszek egy sim foglalatos USB eszközt és azt dugom be a Telekom routerébe előnyösebb lehet?
Nem tudod erre felhasználni mert kell ehhez mobilnet stick támogatás is az adott eszközben.

Van olyan routerem ami dual band, csak nincs sim foglalata viszont később használható ha lesz vezetékes net. Addig sokmindenre nem tudom használni....
Ebben az esetben inkább csak egy kültéri mobilnet router-t vegyél ami csak modemként fog működni és a meglévő eszköz lesz a router.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92735) oxide83 válasza Gubek-Einste (#92734) üzenetére


oxide83
aktív tag

Köszi a tippet :-).
Kültéri mobilnet routerre is tudnál ajánlást küldeni?
Illetve azt hová érdemes felszerelni hogy nehogy valaki meglovasítsa?

(#92736) Gubek-Einste válasza oxide83 (#92735) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kültéri mobilnet routerre is tudnál ajánlást küldeni?
Mikrotik de kérdezzél rá a saját topikjában, hogy neked melyik lenne ideális.

Illetve azt hová érdemes felszerelni hogy nehogy valaki meglovasítsa?
Az adótorony irányába leginkább, a lopás ellen nincsen ötletem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92737) MaCS_70 válasza oxide83 (#92735) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mikrotik SXT LTE, illetve durvább esetekre LHG LTE.

Az LTE-képességekre oda kell figyelni, mert modellenként eltérőek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92738) oxide83 válasza Gubek-Einste (#92736) üzenetére


oxide83
aktív tag

jó drága ez a Mikrotik is. Átmeneti megoldásként szerintem nem az igazi, 1 év és lesz bevezetve optikai kábel, addig nem fúrnám szét a ház falát egy kültéri modem miatt. Illetve mi a garancia hogy egy kültéri modem és egy beltéri router jobb mint szimplán egy beltéri sim foglalatos router alkalmazása?

(#92739) Gubek-Einste válasza oxide83 (#92738) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Illetve mi a garancia hogy egy kültéri modem és egy beltéri router jobb mint szimplán egy beltéri sim foglalatos router alkalmazása?
Kültéren ideálisabbak a vételi viszonyok. Két feladatot két külön eszköz lát el így ideálisabb a terhelés eloszlás. Nem vagy a beltéri eszköz esetén semmiben sem korlátozva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92740) Fall-N válasza Gubek-Einste (#92739) üzenetére


Fall-N
veterán

Én is így gondolom. Általában a WiFis modem router összvérek nem jók. Rendes vezetékes internetnél is van külön modem és ahhoz kapcsolódik a router. Mindegy, hogy koax kábeles vagy Ethernet csatlakozós a bejövő jel.

Itt még pluszban jobb ha kültéri a modem a jel miatt, ami zárt térben korlátozottabb.

(#92741) MaCS_70 válasza oxide83 (#92738) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam egy ideig ment egymás mellett egy Mikrotik SXT és egy Huawei 535. (Tehát a Mikrotik is beltéren volt.)
A Huawei ugye omnidirekcionális antennákkal megy, a Mikrotik irányított.

Jó vételi viszonyok között nagyon hasonló volt a sebességük, amint viszont romlottak a körülmények, a Huawei sokkal erősebben beszakadt.

Meg aztán arról sem jó elfeledkezni, hogy a beltéri kombi eszköznek egy megoldhatatlan kompromisszumot kell megvalósítania: a wifi AP-nak a lakás közepén van a helye, az LTE-állomás viszont beltéren is a szélen, lehetőleg egy ablak előtt érzi jól magát. Úgyhogy ez a két funkció külön eszközben tud jól működni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92742) hunaqua


hunaqua
addikt

Véleményeteket szeretném kérni

- 100nm családi ház ,1 szint, tégla,
-Digi Gigabit

Vezetéken 6-8 eszköz (+Tp-Link Gigabit switch) , Torrent is menne.

Kábelek Cat5e,Cat6

Wifi kb. 10-12 eszköz, változó

Szeretném kihozni reális körülmények között a "maximumot". Nem elsődleges szempont,de előny ha van cfw .
Ár 50-max.70

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#92743) MaCS_70 válasza hunaqua (#92742) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ehhez már szinte biztos, hogy 2-3 AP-os meshre lesz szükséged.

A torrentnek saját eszköze lesz, ugye?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92744) hunaqua válasza MaCS_70 (#92743) üzenetére


hunaqua
addikt

Igen, intel mini pc+omv

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#92745) MaCS_70 válasza hunaqua (#92744) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az jó.

Kezdetnek szerintem annyit kéne megtenned, hogy egy meglevő wifis eszközzel készítesz egy nagyon elnagyolt, több változatos hőtérképet a lakásról. Ebből nagyjából talán ki lehet indulni annyira, hogy hány AP-ban kell gondolkodnod.

Én Asus-párti vagyok, de a dedikált meshrendszereiket alig ismerem, pedig könnyen lehet, hogy egy ilyen készlet lesz Számodra a megoldás.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92746) blakey válasza hunaqua (#92742) üzenetére


blakey
titán

100nm-et egy AX58U, AX82U, AX92U, AX68U (ezeket használtam)simán lefed, még úgy is, hogy a ház egyik sarkában van (pl. nálam) a router, ha középre tudod helyezni akkor végképp. AX58U, AX68U Merlin FW képes, másik kettő nem, ezek közül bármelyik megfelelő lehet, de ha nem kell az 5GHz 160MHz akkor az AX68U kiváló választás, erős és jó. Egyébként MESH-ben is gondolkodhatsz ás más típusokban is, de az említetteket használtam ugyanakkora területen

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92747) Jim74 válasza hunaqua (#92742) üzenetére


Jim74
nagyúr

TUF-5400 kimaradt Blakey felsorolásából, ami gyakorlatilag AX82U, vagy AX58U, csak más a kinézete (szerintem marha ronda :DDD).
Árban, ha jól látom, akkor az a legkedvezőbb most.
Vegyél online egyet. Ha bejön és lefedi a házat, akkor megvagy 42k-ból. Ha nem jön be, akkor visszaviszed 14 napon belül. Ha bejön, de nem fedi le, akkor hozzácsapsz egy AX55-öt AiMesh node-ként és 70k-ból lefedtél szerintem mindent.

[ Szerkesztve ]

(#92748) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg megérkezett a 86U ma, ha lesz időm ma beüzemelem, kíváncsian várom. Régen volt Asus router-em. Kíváncsi vagyok mit tud a Mikrotik-hez képest. Merlin megy rá kezdésnek.

Véleményem szubjektív...

(#92749) blakey válasza Jim74 (#92747) üzenetére


blakey
titán

Kimaradt, mert értelmetlen a piaci szerepe, ahogy a TUF-3000-nek is, de igen, az is van. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92750) Exelsior24 válasza Jim74 (#92747) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Sok embertől olvasom, hogy micsoda ronda, nekem speciel sokkal jobban bejött mint az AX82U, az se valami szépség szerintem, de a TUF-AX5400-at egy picivel szebbnek / szolidabbnak találom.
Azt hogy minek dobtak piacra ilyen routert én sem igazán értem, mert lényegében tök ugyanaz mint az AX82U, csak 6 külső antennája van, és kevesebb villogó csili-vili led rajt.

Mondjuk ár szempontjából jóval olcsóbban be lehet szerezni mint az AX82U-t, BF akcióban 40k HUF-ért sikerült megvennem, számomra remek vétel volt, nagyon jól felszerelt, régi routeremhez képest (Xiaomi Mi Wifi 3) pedig rengeteg beállítással és beépített szolgáltatással rendelkezik, bár ez bármelyik ASUS routerről elmondható szerintem.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.