Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92501) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Tesómnak szeretnénk routert venni karácsonyra, de nem igazán tudjuk, hogy mi lenne a jó választás :), tudnátok ebben segíteni?

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Leginkább a nappaliban használnák, és a hálóban, nem olyan vastag az elválasztófal. A háló a nappali mellett van, asszem 8 lakásos a társasház, szóval nincs sok szomszéd.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Gigabites DIGI-s net
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
2 telefon, PS5/Series X, egy TV, és 2 laptop
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
15 ezerig bezárólag, már ha lehet ennyiért kapni egyáltalán jó routert :)
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Nemrég vett egy gamer laptopot, ami tud Wifi 6-ot, szóval az szuper lenne ha tudná a router is.

Előre is nagyon köszönöm! :R

(#92502) woodworm válasza tutis (#92500) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs benne aimesh. Bár ha csak egy routert szeretnél, akkor értelme se lenne. Padavanban 5GHz-en lehet próbálkozni a wifi régiónál az us vagy debug all channel-t állítani és megpróbálni a 100-as csatornát. De több falon keresztül irreális elvárásod van egy belépő szintű routertől.
Vagy több routert kell beállítanod vagy magasabb árkategóriában nézegetned az utódot. A padavanos ac57u-t pedig elviszik napokon belül, ha jó árban hirdeted.

(#92497) Morris
Az az egy mag mínusz lehet előre- és hátralépés is.

[ Szerkesztve ]

(#92503) Gubek-Einste válasza Attix82 (#92493) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tapasztalat nincsen vele, egy próbát tehetsz vele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92504) Gubek-Einste válasza tutis (#92500) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha jelenleg egy eszköz nem szolgálja ki az igényeidet akkor eszköz csere után sem fogja nagy valószínűséggel így érdemesebb lenne megbarátkozni a kettő vagy több eszközös rendszerrel és azzal, hogy ezeket kábelen kötöd össze.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92505) Morris válasza woodworm (#92502) üzenetére


Morris
veterán

De akkor tényleg, melyiket érdemes választani?

(#92506) Gubek-Einste válasza Morris (#92505) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AX73 ismert/kipróbált darab így inkább azt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92507) Gubek-Einste válasza Ronam (#92501) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Leginkább a nappaliban használnák, és a hálóban, nem olyan vastag az elválasztófal. A háló a nappali mellett van, asszem 8 lakásos a társasház, szóval nincs sok szomszéd.
Kicsit pontosabban?

15 ezerig bezárólag, már ha lehet ennyiért kapni egyáltalán jó routert
Lehetni lehet de nem érdemes, könnyen kevés lehet, 30-40k-ért már lehetne kapni hosszútávra is ajánlható eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92508) szemmelver


szemmelver
aktív tag

Sziasztok!

Egyik házból a másikba szeretném kábellel átvinni az internetet, hogy legyen ott is wifi, illetve a 2 db telekomos IPTV (cisco) settopbox működjön. Az IPTV lenne a lényeg, hogy stabil legyen.

Tehát ehhez keresek routert. ezeket jó ha tudja: gigabit csatik, 5ghz, usb csatlakozó is jó ha van rajta. Árban 10-15 között gondoltam.
RT-AC1300G+ v.3 nézegettem, meglepően jó áron van. Olvastam hogy IPTV-hez IGMP-t tudnia kell. Lehet benne ilyen?

Köszönöm a segítséget! :R

(#92509) Gubek-Einste válasza szemmelver (#92508) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

RT-AC1300G+ v.3 nézegettem, meglepően jó áron van. Olvastam hogy IPTV-hez IGMP-t tudnia kell. Lehet benne ilyen?
Igen, van benne IGMP támogatás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92510) szemmelver válasza Gubek-Einste (#92509) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Köszi! Jó router amúgy? Esetleg nincs demo valami oldal, ahol tudnék "turkálni" a menüjében?

(#92511) Gubek-Einste válasza szemmelver (#92510) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó router amúgy?
Alap típus, nem rossz.

Esetleg nincs demo valami oldal, ahol tudnék "turkálni" a menüjében?
Konkrét típusra nincsen, demo UI, az összes AsusWRT router-nek ilyen a menüje, csak a funkciók hol több, hol kevesebb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92512) #14638848


#14638848
törölt tag

Sziasztok!

Szeretnék felszerelni egy IP kamerát a kertemben lévő garázsra. Ehhez szeretnék venni egy routert, ami elsugározna odáig. Jelenleg Vodafone féle router/modemem van, ezt próbáltam anno "erősíteni" egy Asus RP-N12 jelismétlővel. Nem tudom, hogy a jelismétlő volt gyenge (sokszor kigyulladt a "poor Wi-Fi" jelzés, pedig pár méterre volt a forrástól), vagy eleve a router, de az említett garázsnál már nagyon rossz volt a lefedettség (a YouTube még működött de többször eldobta a netet) Laikusként én egy RT-AX55-t néztem ki. Szerintetek megfelel a célra?

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
● Tégla építésű kádárkocka. Alaprajz (nem méretarányos)

■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
● 300 Mbit Vodafone internet

■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
● Egy darab IP kamera használná állandóan.

■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
● Kb. 25e ft.

■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
● Működjön vele stabilan az IP kamerám.

(#92513) woodworm válasza szemmelver (#92510) üzenetére


woodworm
veterán

Teljesen megegyezik az ac57u v3-assal. Ha arra keresel, akkor több mindent találsz róla. Az asuswrt-hez van demo felület, de készülékről készülékre változhatnak az elérhető opciók.

(#92514) Gubek-Einste válasza #14638848 (#92512) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legjobb megoldás az lenne ha egy kültéri AP-t raknál ki a külső falra a garázs felé és azzal biztosítanál elérést a kamerának.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92515) #14638848 válasza Gubek-Einste (#92514) üzenetére


#14638848
törölt tag

Tudom, de még odáig se szeretnék kábelt kihúzni.

(#92516) szemmelver válasza Gubek-Einste (#92511) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Köszönöm mindenkinek! 🙂

(#92517) Morris válasza #14638848 (#92512) üzenetére


Morris
veterán

A wifis és a stabil kamera nem összeegyeztethető!

(#92518) Multibit válasza Morris (#92517) üzenetére


Multibit
veterán

Dehogynem! A 230V is wifi-n mehet ;]

(#92519) e00dgy válasza Ronam (#92501) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Hát ezt mind ennyiért (15 ezer) nem hiszem, hogy minőségi megoldást fogsz találni.
Wifi 6-ot engedd el szerintem és találsz.

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#92520) rizla888


rizla888
csendes tag

Sziasztok.
A szolgáltató álltal biztosított router a nappaliban helyezkedik el,így nehezen fedi le az egész házat,van ahol egyáltalán nincs jel.
Erre szeretnék valami megoldást.

Az új Router jelét,vagy hatótávját befolyásolná a szolgáltó routere ha egy helyiségben vannak?😅

Ac vagy Ax Wifi router lenne a megfelelő?
Mesh-ben nem gondolkozok,a helységek kialakítása
Miatt a Mesh routerek 220v ellátása nem kivitelezhető(rendezetten) sajnos .

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
200nm² családi ház,vasbetont tartalmaz-oldalfalak szilikát

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Telekom.jelenleg 50mb
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
3 telefon, PS4, 2 TV, és 2 laptop
Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
15 -20 ezerig bezárólag, már ha lehet ennyiért kapni.
Milyen egyéb igények vannak a routerrel kapcsolatban
Jó lefedettség, esetleg wifi6 😅

[ Szerkesztve ]

"Ami elromolhat, az el is romlik"

(#92521) Alex91 válasza rizla888 (#92520) üzenetére


Alex91
félisten

Bilibe log a kezed...? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92522) rizla888 válasza Alex91 (#92521) üzenetére


rizla888
csendes tag

Szokott, a gyerek miatt 🤣🤣
Viccet félre téve...
Nem kell nekünk egy 100ezres berendezés átlag felhasználásra, csak egy alternatíva ami kiküszöbölheti nagyjából a problémát :DDD

"Ami elromolhat, az el is romlik"

(#92523) Alex91 válasza rizla888 (#92522) üzenetére


Alex91
félisten

Xiaomi AX3600 mokolva, esetleg...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92524) MaCS_70 válasza rizla888 (#92522) üzenetére


MaCS_70
félisten

Minden piszkálódás nélkül: ne a legolcsóbb, még éppen jónak látszó megoldást válaszd! Arra érdemes minimum 50%-ot rászámolni, és a következő 3-4 évben többszörös pénzbeli, és ki tudja, mekkora bosszankodásbeli spórolást tudsz elérni. Pár tízezer forint erre az időtartamra elosztva már máshogy mutat -- én éppen ezért szeretek fagyigombóc/hónap alapon számolni. Tízezer forint kb. egy gombóc havonta...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92525) blendész


blendész
tag

Sziasztok!
Mivel Zuglónak bizonyos részein csak adsl(!) vezetékes megoldás érhető el, ezért két éve egy telenor flottás, korlátlan mobil-internet mellett döntöttem. A sim kártyához vettem egy TP-LINK TL-MR6400 4G routert. Abszolút elégedett vagyok vele, kb negyedévente ha újra kell indítani, stabil a rendszer. Viszont belémbújt a kisördög, hogy a jelenlegi 4G+ hálózattal azért lehetne növelni a jelenlegi használható, de nem túl acélos sebességet (A router ugye csak sima 4G LTE képes.). Átlagolva olyan 23 letöltési és 18 Mbit/s feltöltési sebességet tudok mérni jelenleg. Nézegettem a routereket, az 5G-sek piszok drágák, de ahogy láttam, a legolcsóbb 4G+-os is 50 ezer körül van. Van valakinek tapasztalata hasonló váltással? Egy 4G+ router valóban érezhető sebesség-növekedést tudna hozni? Jelenleg nem túl vaskos a tárcám, szóval alig érzékelhető változásért nem biztos, hogy vásárolnék új cuccot, illetve érdekelnek a költséghatékony megoldások. :)
(Jelenleg 2 mobil és 1 laptop csatlakozik vezeték nélkül, a fő adatforgalmat pedig egy kábellel csatlakozó pc generálja.)

[ Szerkesztve ]

www.meszlenyiandras.com

(#92526) KTomi77


KTomi77
tag

Sziasztok,
Router vásárlásban kérnék segítséget.
Az egyik szobában van Telekomos ZTE routeren IPTV, xbox stb., ez van összekötve vezetékkel a másik szobában lévő Tp-Link TL-WR940N routerrel. Ezen is IPTV, számítógép, media player stb. van. Sajnos a Tp-Link-es router már nagyon régi és kb. hetente 1x2x lefagy. Helyette keresnék 20e Ft körül egy másikat. Amiket néztem: Archer AX23 vagy Asus AC85P. A kettő közül jó esetleg valamelyik, vagy ebben az ársávban lenne megfelelőbb?
Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#92527) szemmelver válasza Gubek-Einste (#92511) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Átnéztem a demot amit linkeltél. Asusnál van lehetőség külön szedni a 2,4 - 5 ghz-t? Külön nevet adni/külön jelszóval stb..

(#92528) MaCS_70 válasza szemmelver (#92527) üzenetére


MaCS_70
félisten

Van, a Professional fülön külön paraméterezhetőek a wifi-sávok.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92529) Gubek-Einste válasza blendész (#92525) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg nem túl vaskos a tárcám, szóval alig érzékelhető változásért nem biztos, hogy vásárolnék új cuccot, illetve érdekelnek a költséghatékony megoldások.
Előrelépés jelentene egy kültérre helyezett antenna, ha a jelenleg használt eszköz v1/v2/v4/v5 akkor annak cserélhetőek az antennái amelyek a mobilnetért felelősek (a wifi-sek beépített típusok), akkor esetleg azzal tudnál nyerni valamennyit, olcsóbb is lenne mint egy teljesen új eszköz beszerzése.

Egy 4G+ router valóban érezhető sebesség-növekedést tudna hozni?
Garancia nincsen rá.

Van valakinek tapasztalata hasonló váltással?
Mivel mindenkinél mások a körülmények így túlságosan nem releváns az, hogy másoknál milyen volt/lett a helyzet.

Az igazi, valóban előrelépést jelentő megoldás egy kültérre helyezett (antennával rendelkező) dedikált mobilnetes modem/router bridge módba lenne (pl Mikrotik) és egy beltéri (AX-es) router párosan, árban nem kevés de hosszútávú megoldás volna, még abban esetben is ha vezetékes net terén fejlődés lenne nálad.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92530) Gubek-Einste válasza KTomi77 (#92526) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus jó választás volna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92531) woodworm válasza KTomi77 (#92526) üzenetére


woodworm
veterán

Az ac65p olcsóbb, mint az ac85p és gyakorlatilag ugyanaz.

(#92532) rizla888 válasza MaCS_70 (#92524) üzenetére


rizla888
csendes tag

És melyik eszköz lenne ár/érték arányban elfogadható ami megvalósítaná a problémámat 🙂?

"Ami elromolhat, az el is romlik"

(#92533) Alex91 válasza rizla888 (#92532) üzenetére


Alex91
félisten

Mesh rendszer, vagy amit mar irtam…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92534) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Mercusys H50G ethernet backhaul üzem mellett csatlakozhatnak eszközök vezetékesen is a maradék port(ok)ra.
Akit esetleg érdekel. Most kaptam választ a mercusys supporttól.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#92535) MaCS_70 válasza rizla888 (#92532) üzenetére


MaCS_70
félisten

A problémád nekem eléggé megvalósítottnak tűnik... ;]

Bár nem ismerem, és egyelőre más sem ismerheti túlzottan, de az Aprósólyom által lenyomozott Mercusys H50G mesh-rendszere elég jó pedigrével indul. A 200 nm-t nem úszod meg egy eszközzel, és nem úszod meg a vezetékezést -- akkor pedig inkább legyen jó, mint rossz, nem igaz?

Én inkább az Asust ismerem, ami drágább. A Mercusys árban verhetetlen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92536) Hencso


Hencso
Ármester

Sziasztok.
Van egy Asus RT-AX56U.
A problémám a következő megy rajta a gyári torrent kliens hiba nélkül viszont a vinyon tárolt adatokat az okos tv nem látja sőt a telefonom sem (samu galaxy s8) .... [TV]
csináltam pár képet elvileg a média megosztás meg van csinálva de valamiért még sem látja egyik készülék sem....
A válaszokat előre is köszönöm.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#92537) Dr.NX válasza Hencso (#92536) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Eltévesztetted a topikot. Itt érdeklődj:
Otthoni hálózat és internet megosztás

Elfogadom a sütiket.

(#92538) Hencso válasza Dr.NX (#92537) üzenetére


Hencso
Ármester

köszi.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#92539) KTomi77 válasza woodworm (#92531) üzenetére


KTomi77
tag

Köszi neked és Gubek-Einste - nek is! :R
Megrendeltem az AC65P- t.

(#92540) donistvan


donistvan
csendes tag

Sziasztok!

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Tégla lakás, 60nm^2, nappaliban lenne a router, mostani vodafone-os modem/router jele is elér mindenhova

■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Gigabites vodafone

■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
1 pc,1 laptop, 1 tv, 2 konzol, 1 raspberry, 1 nas, 2-4 telefon, x IoT eszköz (ezt sajnos nem tudom előre megmondani, hogy mennyi lesz)

■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
kb 60k (kicsit bizonytalan vagyok milyen árban mennek ezek, így nyugodtan ajánlhattok drágábbat/olcsóbbat)

■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Mindenképp tri-band-es routert szeretnék (1 admin, 1 guest, 1 IoT) és OpenWrt-t használni, az sem baj ha tudja a wifi 6-ot, bár ahogy láttam az OpenWrt még elég limitált ebben a témában (javítsatok ki ha tévedek)

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#92541) rizla888 válasza MaCS_70 (#92535) üzenetére


rizla888
csendes tag

Hát igazad van legyen jó ha már egyszer költ rá az ember 🙂
Utánna olvastam ennek a terméknek 550nm² lefedés de nem tudom mennyire valós adat 😅
De elég hízelgő 😁

"Ami elromolhat, az el is romlik"

(#92542) rizla888 válasza Aprósólyom (#92534) üzenetére


rizla888
csendes tag

Szia. Engem érdekelne kis információ bővebben a termékről :))

"Ami elromolhat, az el is romlik"

(#92543) MaCS_70 válasza rizla888 (#92541) üzenetére


MaCS_70
félisten

550 nm: ez önmagában semmit sem mond. Nekem egy Asus RT-N18u elég jól kiszolgált egy minimum 500.000 mn-es területet -- a pusztában.

A házam 3×80 nm-ével + kb. 600 nm kerttel is elboldogult valamelyest, de egy vályogfal vagy vastagabb téglafal önmagában is képes leárnyékolni.

A kedvenc példám, hogy egy fém dísztárgy áthelyezése használhatatlanná tette a wifit egy egész lakásban -- a wifi ennyire szeszélyes jószág.

És nagyon fontos: a több, kisebb teljesítményű AP sokkal jobb, mint az egy brutál. (Mellesleg szabályozott maximummal...)

A házba sem egy nagy kályház akarsz középre, hanem helyiségenként kisebb hőleadókat...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92544) Gubek-Einste válasza donistvan (#92540) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképp tri-band-es routert szeretnék (1 admin, 1 guest, 1 IoT) és OpenWrt-t használni, az sem baj ha tudja a wifi 6-ot, bár ahogy láttam az OpenWrt még elég limitált ebben a témában (javítsatok ki ha tévedek)
Ez nem fog menni, ilyen eszköz nincsen.
OpenWRT-hez Asus AC65P, AX-es wifi-vel Asus AX58U vagy TUF-AX5400 jó lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92545) Aprósólyom válasza rizla888 (#92542) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én csak annyit kérdeztem a supporttól, amit leírtam.
Ha jól tudom külfölféle márkájú és típusú Mesh rendszereknél nem magától értetődő az ethernet backhaul támogatás és ha támogatott, akkor pedig az nem egyértelmű, hogy mellette használhatóak-e a szabad ethernet portok vezetékes kapcsolódásra.
Ezeket az infókat a marketing mellett valahogy elfelejtik leírni...
Ha a weblap szerinti 100 online eszközből csak a felét tudja a rendszer, az már szerintem nem rossz ajánlattá teszi az árához képest. Kérdés az üzembiztonság és a biztosított sebesség/teljesítmény. Ezzel kapcsoltban meg úgy voltam, hogy minek kérdezek ilyenekt vagy a SOC-ról. A valós, hétköznapi performance lenne érdekes, nem a jópofi terméktámogatói válasz....

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#92546) jymri


jymri
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy melyik ad jobb lefedettséget Asus ax55 vagy ax56u? Az antennák száma egy kicsit megzavart. Árban pedig nem azonosak.

(#92547) Hencso válasza jymri (#92546) üzenetére


Hencso
Ármester

Ax565u és 56u ua az max az 55 több az antenna rajta. 2x 2ghz wifi és 2x 5ghz wifi . 4 magos cpu val 1gb os netre tökéletes és pofon egyszerü be konfigolni rá a torentet...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#92548) Gubek-Einste válasza jymri (#92546) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak helyszíni teszt során fog kiderülni mert minden környezet más és más.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92549) jymri válasza Hencso (#92547) üzenetére


jymri
csendes tag

Gigás net van. A torrent milyen sebességgel jön vele?

(#92550) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Asus routert szeretnék, egy 40nm2 panellakásba.

Ezeket néztem ki:
Asus RT-AX55
Asus RT-AC-65P

Digi 1000 net menne rá, TV és egy laptop és egy telefont. Illetve Raspberryn egy OpenVPN szerver és egy hálózati meghajtó. Erre simán elég az olcsóbbik, az AC65?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.