Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91101) Imi1981 válasza kozi001 (#91098) üzenetére


Imi1981
veterán

Ax20 egy stabil, jó wifi hatótávolságú és elég erős router. Nekem van és eddig elégedett vagyok vele.
Az Asus ax55 hardverben kb ugyan az mint az ax20.
Az Asus alkalmazása szerintem jobb mert abban több minden állítható. Ott még portot is lehet nyitni.

[ Szerkesztve ]

(#91102) tha_answer válasza woodworm (#91099) üzenetére


tha_answer
őstag

elszaladtam megnezni egyet es igazad van. a t seriesbe van dhcp server itt nincs hiaba smart. most elkullogok egy idore a sracnak meg elkuldom privatba h nincs benne.

(#91103) dkess válasza Imi1981 (#91101) üzenetére


dkess
őstag

Egyetértek, viszont, ha szempont, hogy távolról (internet oldalról) is állítgassunk akkor a tether app ebben jobb. Talán valamivel "bolondbiztosabb" is - itt értem ez alatt, hogy IT analfabéták "elsőpercesek" is azonnal nyomkodják - míg az Asus -nál több homlokráncolást láttam akár ugyanazoknál az embereknél is ... :)

(#91104) Imi1981 válasza dkess (#91103) üzenetére


Imi1981
veterán

Elsőre nekem is jobbnak tűnt a tp-link alkalmazása de mióta mindkettőt használtam többet úgy már az Asusé jobban tetszik. Egyszerűen több minden állítható. Port nyitás tp-link - nél csak webes felületen lehet például. De más dolgokban is jobban tetszik az Asus app. Átláthatóságban viszont lehet a tp-link app jobb.

Én igazából mindkét routernél a webes felületet preferálom de itt is az Asusé tetszik jobban. Tp-link webes felületét sokszor csak másodjára tölti be.

Tényleg ha már ez a téma! Az Asus webes felületét távolról (ddns) másnak is tetű lassan tölt be (Asus ac 65p) ? Távoli elérésben a tp-link felülete sokkal gyorsabban betölt!

(#91105) blakey válasza Imi1981 (#91104) üzenetére


blakey
titán

Az Asus webes felületét távolról (ddns) másnak is tetű lassan tölt be (Asus ac 65p) ? - nem, megfelelően gyors.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91106) Imi1981 válasza blakey (#91105) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor nem értem nálam miért ilyen lassú. Helyi hálózaton villám gyors de távolról akármilyen gyors a neten dög lassú. Mindegy nem sűrűn használom úgy csak feltűnt. Kösz

(#91107) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok,

Egy korábbi postomban írtam, hogy szeretnék egy Cat6-os kábelt áthúzni a lakásban, hogy vezetékes kapcsolat legyen a router és az AP között. Nos, ez ma kivitelezésre is került.
A mérések alapján 5GHz-es wifin 240 mbit le és 222 mbit feltöltési sebességet mértem. Ha elrontottam volna a kábel krimpelését, akkor azt egyből észre kellett volna vennem? Mérhetek ilyen sebességet rosszul kötött utp-vel?

[ Szerkesztve ]

(#91108) Anonymus23 válasza Lali-213 (#91107) üzenetére


Anonymus23
veterán

Na most ha még mindig az a két versenyző van, amit korában írtál (TP-Link C2 AC750 + TP-Link RE450 AC1750), akkor szerintem az AP még mindig Wifin kapcsolódik a routerhez, és ennyi fal közbevetésével ennyit tud.
Nem olvastam át tüzetesen a leírását, de a képekből nekem az látszik, hogy a Wifit tudja LAN-ná alakítani, és azon keresztül LAN eszközt kiszolgálni, de LAN -> Wifi irányt nem tud.

Bár a franc tudja, elvileg ha APáként konfigurálod, akkor tudja az ethernet kapcsolatot...

Nekem egy RE315-ös van itthon, az sem tud ilyet, hogy LAN-ból legyen Wifi.
A TP-Link egy kicsit mintha fordítva ülne a lovon, és direkt szívatja a vevőit, és ezzel szerintem komoly piacot fog veszíteni, hacsak nem kap észbe mielőbb, és nem oldja meg a router-router OneMesh ethernet backhaul módot.
Nagyon sokan sírnak a TPL fórumoán is, hogy ezt mégis, hogy gondolják, komolyan nem is értem őket...

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#91109) Anonymus23 válasza Anonymus23 (#91108) üzenetére


Anonymus23
veterán

Jó egy picit belezavardotam a MESH vs AP módokba, az enyém is tudja ezt a módot, csak akkor meg megmarad a különböző SSID-k problémája.
A Routerben nincs az admin részen olyan felület, ahol a link sebességet meg tudnád nézni?
De ha pl egy laptopot rádugsz a most behúzott kábelre az AP helyére, akkor a laptopon is meg tudod nézni, hogy milyen link sebességet ír a LAN leírásánál.
Másrészről milyen eszközzel méred ezt a sebességet?

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#91110) Lali-213 válasza Anonymus23 (#91108) üzenetére


Lali-213
senior tag

Az eszközök stimmelnek, még nem változtattam rajtuk.

A Tether alkalmazásban az alábbi lehetőségeket kapjuk, ha az operation mode részre megyünk:
Range Extender: Expands the wireless coverage of your existing network.
Access Point: Transforms a wired network to a wireless one.

Két dolog miatt gondolom azt, hogy a vezetéken kapja és továbbítja a netet:
1. Nincs packet loss, ha speedtest appon keresztül mérek sebességet.
2. Nagyobb az 5GHz-en mért sebesség az AP, mint a routeren.

(#91111) tha_answer válasza Lali-213 (#91110) üzenetére


tha_answer
őstag

iperf
ezzel nezd meg.
https://www.dell.com/support/kbdoc/hu-hu/000139427/how-to-test-available-network-bandwidth-using-iperf

A23: nemcsak Te jartal igy :DDD

[ Szerkesztve ]

(#91112) Lali-213 válasza tha_answer (#91111) üzenetére


Lali-213
senior tag

Próbálkoztam vele, de sajnos nem boldogultam a programmal. -c kapcsolóval és az IP cím hozzáadásával, de csak hibaüzenetet kaptam.

(#91113) tha_answer válasza Lali-213 (#91112) üzenetére


tha_answer
őstag

https://www.duckware.com/tech/router-wan-to-lan-throughput-test.html

(#91114) Lali-213 válasza Anonymus23 (#91109) üzenetére


Lali-213
senior tag

A wifi tesztet egy 3+ éves Nokia 7 Plusszal mértem. :DDD
A laptop kb. 600mbitet mért a kihúzott kábelen - speedtest appon.

(#91115) Anonymus23 válasza Lali-213 (#91114) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha rákeresel a N7P-re, akkor kb ilyen sebességekről írnak, szerintem ennyit tud az az eszköz.

Laptopon ne a sebességet nézd meg első körben, hanem a kapcsolódási sebességet mit ír:
WIN+X, majd ott Hálózati kapcsolatok, a feljövő ablakban Adapterbeállítások módosítása, és ott a LAN csatira dupla klikk, és ott mutatnia kell a link sebességet:

Ha ez ott 1 Gbps, akkor a kábel elvileg jó.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#91116) Anonymus23 válasza Lali-213 (#91114) üzenetére


Anonymus23
veterán

Illetve ha továbbra is gondod lesz, akkor érdemes lenne átmenni ide LINK

;) - The Power of the Light Side

(#91117) Lali-213 válasza Anonymus23 (#91115) üzenetére


Lali-213
senior tag

Csatlakoztattam a céges laptopom a kábelre, 1gbps-t ír. Azt hiszem akkor megnyugodhatok. :)
Azt a projektemet továbbra sem vetettem el, hogy 2db Asus AX55-tel AiMesh rendszert építek. A kábel most már stabilnak tűnik.

(#91118) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Vettem egy TP-Link Archer AX20-at. Digit átkértem bridge módba Tether appal beállítottam a routert. Telefonon és tableten is csak 190-200 Mbps-t mérek PS4-en pedig kábellel összekötve nem megy 650 Mbps fölé. Valamit rosszul állítottam be vagy ez ennyit tud?
Digi 1000 net.

(#91119) Imi1981 válasza Gabesz1019 (#91118) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem PC-n 942/942 megabitet mér kábelen. Wifi meg függ az eszköztől. Ha tudja a mobil a wifi 6-ot akkor 700/500 körül tud (az én netem-el) és egy xiaomi mi note 10 lite mobillal ami nem tud wifi 6-ot és amúgy is lassabb sebességre képes azzal 235/235 megabitet mérek.
Digis routerrel mennyit mértél?

(#91120) Gabesz1019 válasza Imi1981 (#91119) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Nekem Samsung Galaxy A5 2017 van. Wifi 6-ot nem tud. Akkor lehet, hogy a telefonom tud ennyit. Kábelen csak a PS4-en mértem, nincs PC-m de van egy régebbi laptopom majd megnézem azon mit mutat. Digi ZTE eszközén 40 max. 50-et mértem és a PS-en sem ment 250 fölé kábelen. Ezért is vettem az AX20-at. Tudom, hogy Wifin nem jön át az 1000 mega de vezetéken PS-en számítottam 900 körüli értékre.

Szerk.: Cat5e kábelt adtak vele gyárilag. Gondolom az sem segítene, ha vennék mondjuk Cat6 vagy 7 kábelt, hiába a jobb árnyékolás?

[ Szerkesztve ]

(#91121) Lali-213 válasza Gabesz1019 (#91120) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,

Nekem egy TP-Link C2 AC750-em van - messze gyengébb, mint az AX20. Cat5e kábellel van egy laptop rajta és 900/300 feletti értékeket is mérek rajta. Pedig a gép egy 3. generációs i5-ös 8Gb RAM-mal.
A routeredben nincs esetleg bekapcsolva a QoS (quality of service)?
Milyen wifi sávon próbálkoztál? 2.4 GHz vagy 5 GHz? A csatorna, amint a routered sugároz nincs nagyon telítve a környékbeli eszközöktől?

[ Szerkesztve ]

(#91122) Imi1981 válasza Gabesz1019 (#91120) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem mindenhol ca5e kábel van. Szerintem semmi sebesség növekedés nem lenne cat6 vagy cat7 kábeltől. Bár majd jobban hozzáértők megmondják.

(#91123) gg72


gg72
veterán

Gondolkodom a TP-Link C5 routerem lecserélésén egy AX20 típusra, esetleg ez erősebb wifi-vel is rendelkezik, nagyobb területet tud lefedni?

(#91124) Gabesz1019 válasza Lali-213 (#91121) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

QoS-t megnézem. 5GHz-en mértem telefonon ezt a 200 körüli értéket ha átteszem 2,4-re akkor még lassabb. Panelban lakok, amiket még lát a telefon azok többsége 2,4-es eszköz talán 2 5GHz-es van még rajtam kívül ahogy néztem. De nekem az is fura, hogy kábelen is csak 600-650 jön át a PS-re. Az baj lehet, hogy a TV-től kb 20 cm-re van a router?

(#91125) blakey válasza Gabesz1019 (#91120) üzenetére


blakey
titán

A Galaxy A5 2017-es 5GHz/80MHz-en 433Mbps linksebességre képes, a valós sebesség olyan 230-250Mbps körül van, ennyit mértem AX92U, AX82U és AX58U-n is. Kábelen mennie kéne a 930-940Mbps-nek.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91126) Lali-213 válasza Gabesz1019 (#91124) üzenetére


Lali-213
senior tag

A tévé közelsége legfeljebb a wifit zavarhatja, a kábelt nem. A router és a PS közötti kábel hossza nem hiszem, hogy gond lenne.
Az ONT-t esetleg újraindítottad az AX20 beüzemelése óta? Nem garantált, hogy hoz változást, de ártani nem fog. :)

(#91127) dkess válasza Lali-213 (#91110) üzenetére


dkess
őstag

Állítsd be így ahogy korábban írtam: [link] .

Az AP -n levő SSID -k mindkét sávon különbözzönek a nappali routeren beállítottaktól ... Akkor minden rendben lesz. Persze, ha lesznek AX55 -k, akkor azok dobni fognak az élményen a mesh miatt (akkor meg AiMesh -t szükséges konfigurálni ethernet backhaul -al) ...

@Gabesz1019, #91118

A telód ennyit tud.

A vezetékes sebesség nem katasztrófa, de alakulni fog. Pár ONT-Router újraindítás és jó lesz valószínűleg. Antenna Hungáriára mérj csak ... Amennyiben mégsem, akkor szolgáltatói ügyfélszolgálat.

Egyébként korábban (amikor az ONT router módban volt) mennyi volt a vezetékes sebességed?

@gg72, #91123

Beltéren különösen AX -es kliens(ekk)el nagyobb hatótávot és sebességet tapasztalhatsz, igen. A több klienst, falakat és távolságot valamint a zavaró szomszéd WiFi -ket is jobban bírja ...

(#91128) Lali-213 válasza dkess (#91127) üzenetére


Lali-213
senior tag

Köszi, a beállítás már megtörtént. Jónak tűnik a szett. Persze a különböző ssid miatti váltások, kissé döcögős a lakásban való mozgás.

(#91129) tha_answer válasza Lali-213 (#91128) üzenetére


tha_answer
őstag

ugyanaz legyen az ssid/jelszo es akkor magatol roamingol.

[ Szerkesztve ]

(#91130) gg72 válasza dkess (#91127) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz szépen.

(#91131) Lali-213 válasza tha_answer (#91129) üzenetére


Lali-213
senior tag

Ezt csak egy mesh rendszerben merném eljátszani, a jelen setupban nem kísérteném a sorsot.

(#91132) tha_answer válasza Lali-213 (#91131) üzenetére


tha_answer
őstag

van vesztenivalod a kiprobalasaval? fzi: az eszkoz roamingol. mindig.

[ Szerkesztve ]

(#91133) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Sziasztok.
Routert keresek ami tudja a Wi-Fi 6-ot és van benne nyomtató szerver funkció.
Van ilyen egyáltalán? Ha igen, melyiket ajánlanátok? Köszi. :R

(#91134) Alex91 válasza tha_answer (#91129) üzenetére


Alex91
félisten

Hat... :F Ezt hogy?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#91135) camper007


camper007
csendes tag

Sziasztok!
A régi TP-Link TL-WR841N routeremet érdemes lecserélnem a TP-Link Archer AX20 AX1800 re? 20mbites netnél.
Köszönöm :R

(#91136) tha_answer válasza camper007 (#91135) üzenetére


tha_answer
őstag

ha mukodik akkor nem nyulnek hozza, ha mnkeppen akarsz varialni:

https://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-features/32512-does-an-ac-router-improve-n-device-performance

ha 20mbites neted van es kesobb sem lesz gyorsabb akkor mercusys ac10 5k huf. de a helyedben addig hajtanam a mostanit amig megy vagy amig nem lesz gyorsabb neted.

(#91137) Anonymus23 válasza tha_answer (#91136) üzenetére


Anonymus23
veterán

Egészen biztos vagyok benne, hogy dealerként a nyakadon maradt egy konténernyi AC10, mert semmilyen más értelmes magyarázatot nem találok ennek a márkának/típusnak a bigott ajánlgatására :DDD ;]

;) - The Power of the Light Side

(#91138) tha_answer válasza Anonymus23 (#91137) üzenetére


tha_answer
őstag

pedig nem. kulonben miert irnam le hha mukodik nala minden akkor inkabb ne nyuljon hozza?

az ax20 3xor annyiba kerul mint az ac10.

20mbites netnel 3xor annyi felhasznaloi elmenyt fog kapni?

[ Szerkesztve ]

(#91139) Anonymus23 válasza tha_answer (#91138) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem tudhatod, mivel szinte kb nulla információt kaptál a kérdésben arra vonatkozóan, hogy milyen környezetben és mire is van még használva a HÁLÓZAT, aminek egy része maga az internetelérés.
Ehhez képest ahelyett, hogy több infót szereztél volna, javasoltad (jelen kontextusban teljesen feleslegesen) a szeretett típust :D
Ugyanennyi erővel simán lehetett volna a válasz, hogy igen, érdemes :K

;) - The Power of the Light Side

(#91140) tha_answer válasza Anonymus23 (#91139) üzenetére


tha_answer
őstag

ha ugy kezdte h erdemes-e lecserelni es nem azzal inditott h keves lett mit ajanlotok, akkor lehet feltetelezni h igazabol kiszolgalja a routere csak ujitani akar mertcsak .

(#91141) Plexicushio válasza dkess (#90290) üzenetére


Plexicushio
senior tag

AX20 -nál az USB2 miatt "fázom" csak kicsit. Nem is a sebessége miatt - az annyi amennyi - hanem hogy jóval kevesebb áramot tud adni a rákötött HDD -nek. Mondjuk amennyiben egy 2,5" -os sima HDD vagy külső tápos megoldás lenne, akkor valószínűleg nem lenne gond.

Tegnapelőtt érkezett egy AX20, jelenthetem, WD Element 4TB külső 2,5" -os HDD-t gond nélkül kezeli. Sőt, SMB-n az írás/másolás a szabvány határait feszegeti, 30-35 MB/s tempóval. Meglepett. :))

(#91142) chatran


chatran
őstag

Sziasztok!

Január óta használok egy Asus Blue Cave-et. Ismerősnek rendeltem egy Ax20-ast, ami mégsem kell neki. Érdemes lehet lecserélni az Asust erre? Jobb az Ax20?
50nm-es panel, szokásos felhasználás, 3-4 mobil, tablet, Apple tv, 2 gép home office-ra, ritkán egy kis torrent.

(#91143) Gubek-Einste válasza WhiteWalker (#91133) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91144) Gubek-Einste válasza chatran (#91142) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintem nem,

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91145) osonte válasza camper007 (#91135) üzenetére


osonte
senior tag

Nekem például a 30Mbps Telekomos internetem volt amikor vettem az első AX20 routert (akkor még nem volt ilyen olcsó mint most). Nem tudom milyen kliensek vannak Wifin, illetve milyen környezetben használod (pl.: panelban sok 2.4Ghz hálózattal). Én Wifin szoktam másolni a telefon és PC között, tehát ott jól jöhet az 5Ghz, illetve a Wifi 6. Azért a 4x1.5Ghz-es processzor, 256MB memória és Gigabites portok még sokáig elég lehet, főleg 17 ezer Ft-ért. Nagy ugrás a 841N-hez képest és az sem fogja örökké bírni. Rajtad múlik mennyi igényed van ez irányban, illetve nem tudjuk pontosan mikre használod a routert.

Biztos "jó" router a Mercusys AC10, de így 2021-ben max tápot vennék annyiért routerhez és nem routert kompletten, még ha csak 10Mbps internetem lenne abban az esetben is.

(#91146) tha_answer válasza osonte (#91145) üzenetére


tha_answer
őstag

[ Szerkesztve ]

(#91147) D1Rect


D1Rect
félisten

2 jelöltem van:
TP-Link Archer AX20 AX1800 Dual-Band Wi-Fi 6 router, Gigabit, USB, Broadcom triple-core CPU, Access Point mode 17K

Asus AC65P AC1750 Gaming Wi-Fi router, Dual-Band, MU-MIMO, USB 3.1 17K

Magamtól a TP-Linket venném, de azért megkérdezlek titeket is:
Melyik a jobb deal és miért?

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#91148) camper007 válasza osonte (#91145) üzenetére


camper007
csendes tag

Szia, köszönöm!
Családi házban használom, 2 smart tv 2telefon és egy laptop ami wifit haszál +2 pc van kábelen rajta. 5 éve megvan a mostani, gondoltam hogy újítok, esetleg javul e a késleltetés az eszközökön ami általában ha jól emlékszem 40-50ms között szokott lenni pcn. És most 17k edigitalban, ami elég jó ár, ha minden igaz :R
tha_answer :R

(#91149) WhiteWalker válasza Gubek-Einste (#91143) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Panel lakásba lenne Digihez. Jövőre nézve kellene a Wi-Fi 6 kapcsolat, jelenleg 100Mbit/s
vezetékes van bekötve. Szokásos 2-3 kliens lóg rajta és egyéb műszaki dolgok ( tv, konzol, laptop, stb).
Az egyéb igény ami elsődleges szempont, hogy tudja a rádugott nyomtatót kezelni, amit Wi-Fi alól is látnak az userek (de maga a nyomtató nem Wi-Fi - s), szóval a print szerver funkció lenne fontos.
Az anyagira nem tudok mit mondani, nyilván a legolcsobb lenne a legjobb...

[ Szerkesztve ]

(#91150) osonte válasza camper007 (#91148) üzenetére


osonte
senior tag

Igen akár javulhat, de meg tudod nézni, hogy az egyik PC-t közvetlenül rádugod a bejövő kábelra, routert kihagyva és akkor mennyi a késleltetés. Elég soknak tűnik a 40-50ms, de kérdés hova mérsz és mennyire a szolgáltató miatt van. Illetve berendelheted próbára is az AX20-at és amennyiben nem jobb akkor vissza tudod küldeni 14 napon belül.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.