Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91301) Gubek-Einste válasza KisBundi (#91298) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg nem lehet gond.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91302) tajati


tajati
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok olyan routert ajánlani amibe lehetőség van 4g-s SIM kártyát rakni? Telenor hipernethez kapott huawei hotspotnak elég gyenge jelerőssége, 2-3 eszköz után már nem a legfürgébb.

Köszönöm előre is!

(#91303) Dr.NX válasza tajati (#91302) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

TP-Link:
- MR200 (4G/150 Mbps; 4 db 100 Mbps WAN/LAN; 2.4 GHz N -es és 5 GHz 1x1 AC WiFi; V4 és felette OneMesh)
- MR400 (4G/150 Mbps; 4 db 100 Mbps WAN/LAN; 2.4 GHz N -es és 5 GHz 2x2 AC WiFi; OneMesh)
- MR600 (4G-Cat6/300 Mbps; 4 db Gigabit WAN/LAN; 2.4 GHz N -es és 5 GHz 2x2 AC WiFi; OneMesh)
Asus 4G-AC53U/4G-AC68U
D-Link DWR-953

Elfogadom a sütiket.

(#91304) odipapa válasza Gubek-Einste (#91300) üzenetére


odipapa
senior tag

Próbáltam már a Merlint, nem igazán adott semmi pluszt, még bugos is volt.

(#91305) Anubis_9 válasza Gubek-Einste (#91290) üzenetére


Anubis_9
őstag

Köszönöm a tippet, utánaolvasok! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#91306) Soma01 válasza tajati (#91302) üzenetére


Soma01
veterán

Van a Telenornál rendes, asztali router is. Vegyél tőlük egy olyat.

(#91307) szaboi6512 válasza odipapa (#91304) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ilyet még sosem tapasztaltam Merlin alatt-> RT-AX58U v.386.3_2

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#91308) odipapa válasza szaboi6512 (#91307) üzenetére


odipapa
senior tag

Asszem az 5Ghz nem működött vele, de rég volt már. Nekem megfelel a gyári is.

(#91309) szaboi6512 válasza odipapa (#91308) üzenetére


szaboi6512
őstag

Erre szántam válaszként....
Mehet rá akár a rutorrent is....
Nekem Entware+TM van fent.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#91310) blakey válasza odipapa (#91308) üzenetére


blakey
titán

Pedig a Merlin sok pluszt ad, és jobb a gyárinál. AX56U nem erősebb az AX58-nál és nem teljes értékű AX-es router, az "igazi" AX az AX58U-val kezdődik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91311) Dr.NX válasza blakey (#91310) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Hogy érted, hogy nem teljes értékű ax-es router? Elvileg csak a 160 MHz csatorna hiányában más, nem?

Elfogadom a sütiket.

(#91312) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Sziasztok!

Kicsit elvesztem a témakörben, azt gondoltam nincs túl nagy igényem, de mégsem találok megfelelő eszközt.
Van egy Xiaomi 3G routerem, amin van USB 3.0-s csati amire egy merevlemezt csatlakoztattam és a router csodálatosan torrentezik, valamint hálózati meghajtókénti működik. A problémám az lenne, hogy csak 2 lan portom van, ami eddig elég volt, de most jött egy újabb 3. LAN-os eszköz. Szóval olyan routert keresek, ami teljesíti az eddigi követelményeket:
- USB 3.0 csati
- okosítható, így padavannal tud torrentezni
- hardveresen nem gyengébb a jelenlegi routeremtől
- van legalább 4 LAN portja
- 20k-ba belefér

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#91314) Dr.NX válasza MZsoltee (#91312) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Az USB 3.0 és 20k alatti ár kizárják egymást.
USB 2.0-val van Asus AC57U és TP-Link Archer C5v4.
Miért nem veszel egy gigabites switchet inkább?

Elfogadom a sütiket.

(#91315) Multibit válasza MZsoltee (#91312) üzenetére


Multibit
veterán

A problémám az lenne, hogy csak 2 lan portom van
Gondolom, más problémád is van a jelenlegi routereddel, mert amúgy beérnéd egy switchcsel.

(#91316) MZsoltee válasza Multibit (#91315) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nem gondolom, hogy 3 eszköz kellene. Eddig egy volt, csak a router, mert a digi a LAN-on jött. Most hoztak egy routert mert optikán jön a net. Ezen nincs USB és gyatra a WIFI is. Ok, akkor ez megy AP-be mögé meg ment a régi router. Már ekkor is szívtam a fogam. Na most vegyek még egy 3. eszközt azért, hogy egy harmadik eszközt is rá tudjak kötni a hálózatra vezetékesen?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#91317) Anonymus23 válasza MZsoltee (#91316) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem az a baj, van ilyen eszköz, csak az nem 20k-ba kerül.
El kellene döntened, hogy hol engedsz az elvárásaidból, mert a valóság és az elvárásaid 2 halmazának nincs igazán metszete.
Ezért javasolták a switch-et, mert az a legkézenfekvőbb megoldás, ha csak 1 plusz LAN kell, és minden mással pedig amúgy meg vagy elégedve. Olyan minimális a fogyasztása, hogy az nem lehet szempont.

;) - The Power of the Light Side

(#91318) MZsoltee válasza Anonymus23 (#91317) üzenetére


MZsoltee
veterán

Mi lenne a legolcsóbb eszköz ami megfelel a lenti elvárásoknak?
Félreértés ne essék, nem veletek van gondom. :B Nem gondoltam volna, hogy ez a kérés nem ugorható meg 20k-ból. :(((
12-14k körül vettem a Xiaomi 3G-t anno 3 vagy 4 éve. Azt gondoltam hogy kb másfélszeres áron ennyi idővel később kapok egy ugyanilyent 4 lan-al. :R

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#91319) tobias40 válasza Multibit (#91289) üzenetére


tobias40
veterán

Erről a router építésről hol lehet olvasni részleteebben ,magyarul?Van esetleg topic hozzá? ;]

(#91320) Anonymus23 válasza MZsoltee (#91318) üzenetére


Anonymus23
veterán

Én nem routeren torrentezek, Asus vonalon gondolom azok jöhetnek szóba, amikhez van Merlin támogatás (láttam Asus topikban is érdeklődtél, ott vannak akik erre is használják, meg fogják tudni, hogy melyik az ami tudja az elvárásaidat), de kb 1,5-2x árszorzó ahhoz képest amit gontoltál.
Szerintem az AX56U 34k/AX58U 40k azok amik erre már alkalmasak, de kérdezz rá ott, ott hamarabb kapsz torrentes hozzáértő válaszokat.
Anno dkess berakott ide egy jó kis ASUS összesítőt, az segíthet. KATT

Xiaomi:
Én sem értem ezt a 3 LAN portos divatot náluk, de ha megfigyeled, szinte minden routerükön 3 LAN port van. De talán úgy vannak vele, hogy a router körül sokszor úgy sincs annyi LAN cuccos, nagyobb hálózatokhoz meg úgyis switch kell adott esetben. És így olcsóbban tudnak lenni azzal az 5 USD-vel is...

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#91321) woodworm válasza MZsoltee (#91318) üzenetére


woodworm
veterán

Asus ac65p, egy ideje 20 alatt az ára.

(#91322) Multibit válasza tobias40 (#91319) üzenetére


Multibit
veterán

EZ az egyik olyan topik, ami DIY routerekkel foglalkozik. Igazából a telepítendő szoftver az, ami megkülönbözteti az épített routereket egymástól, mert a hw általában mindig valamilyen x64 alapú vas.
Angolnyelv-ismeret nélkül bajban leszel.

[ Szerkesztve ]

(#91323) inf3rno válasza tobias40 (#91319) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nagyjából annyi, hogy fogsz egy Linux vagy BSD oprendszert, felteszed a gépedre, telepítesz rá egy tűzfalat, pl OpenBSD-nél pf a tűzfal neve. [link] Aztán beállítod a hálózatot rajta. A másik megoldás a pfsense, aminél a dolgok nagy részét megcsinálták már helyetted, és van benne egy csomó ezzel kapcsolatos automatizmus, és csak használni kell akár úgy is, hogy nem feltétlen érted, hogy mit csinálsz. Angol nélkül nem biztos, hogy fog ez menni. A már linkelt topikot nézegesd, még talán hup-on lehet valami a témában, ami hasznos lehet. Nem tudok róla, hogy ezen kívül lenne használható magyar forrás, de én nem is nagyon kerestem.

Buliban hasznos! =]

(#91324) -Solt-


-Solt-
veterán

Sziasztok,

Nemrég vettem egy AX55-t, de mint kiderült, AP módban valószínűleg nem tudja az IGMP-t, emiatt pedig nem működik a Telekom-s IPTV vele.

Tudtok ajánlani olyan (lehetőleg Asus) routert ami AP módban is IGMP képes és biztos működik vele AP módban is a Telekom-s STB?

www.smart-bus.hu

(#91325) tobias40 válasza Multibit (#91322) üzenetére


tobias40
veterán

Sajnos nem megy az angol,tehát emiatt is maradok a bolti routernél...

[ Szerkesztve ]

(#91326) Kezdő vagyok válasza Gubek-Einste (#91277) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

(#91327) natë


natë
nagyúr

Sziasztok,

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva? Panel, 4 emeletes (ami egyébként tégla, de panelnak mondja mindenki), 48 m2, 2 szoba, közte folyosó, fürdő és konyha.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? 1 XBOX Series X, 1 Sony okostv, 3 mobiltelefon, 1 Chromebook. Ez utóbbi eldobálja a wifit, de mobilról osztva nem.
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj! Nyitott vagyok bármire, de nem gondolom, hogy 50e Ft-os gamer routerre lenne szükség a fenti setuphoz.
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben? 5Ghz, nem baj, ha telepíthető rá custom firmware, viszont nem feltétel.

Van egy Asus RT-AC53 itthon, illetve infóként : a nappaliban ezt a routert beüzemelve a hálóban iPhone-on már nincs wifi, droidon pedig nagyon gyenge.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#91328) Dr.NX válasza natë (#91327) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Pénztárca függvényében:
20 ezer Ft körül: TP-Link AX20 vagy ASUS RT-AX55
35-40 ezer Ft körül: ASUS RT-AX56U vagy AX58U, ezekre telepíthető Merlin custom fw.

Elfogadom a sütiket.

(#91329) natë válasza Dr.NX (#91328) üzenetére


natë
nagyúr

Köszönöm! Az ac53 akkor felejtős? Mert akkor eladom.

(#91330) Gubek-Einste válasza natë (#91329) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Másodlagos eszköznek még jó lehet ha egy eszköz nem lenne elég a teljes lakásra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91331) natë válasza Gubek-Einste (#91330) üzenetére


natë
nagyúr

Ok, rendeltem egy AX20-at.

(#91332) jeni


jeni
félisten

Szia.

A két router kozt vacilálok.

Tp-Link C5400X és az Asus RT-AX82U.

Az első a nagyobb telj. hardver a másik oldalon a nagyobb (?) lefedettség valamint korábbi olvasáskor láttam,hogy valamely topikban a TP-Link nem minden szolgáltatókal kompatibilis. pl.: Digi ezt nem szereti

Konzolra az Asus routert reklámozzák,hogy PS5 lett kihegyezve.
A TP-link esetében nincs ilyen jelzés.

Hosszabb távon melyik az előnyösebb minden téren?

[ Szerkesztve ]

(#91333) Anonymus23 válasza jeni (#91332) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha jelen bolti áron akarnád megvenni a C5400X-et, akkor árban azzal az AX86U van pariban, ami szerintem jobb választás. Kérdfés persze, hogy kihasználod-e az előnyöket.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#91334) PeterPH válasza jeni (#91332) üzenetére


PeterPH
senior tag

A C5400X nevében az X kicsit megtévesző lehet, ugyanis "csak" AC-s. Ennyi pénzért AX alá nem adnám 2021-ben.

(#91335) woodworm válasza Anonymus23 (#91333) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem az ax82-es is sokkal jobb választás, fele áron. Az a c5400x egy beragadt, kifutó ac-s router, olyan tulajdonságokkal, amik kihasználásához nincs megfelelő kliens.

(#91336) jeni válasza PeterPH (#91334) üzenetére


jeni
félisten

A C5400X akcióban beszerezve fele annyiért mint a bolti átlag áron 125000Ft
Igy majdnem,hogy egy áron van a kettő. Most az Asus 51e.Ft beszerezhető ez picit olcsóbb is lenne így.

Itt inkább az foglalkoztat,hogy az Asus RT-AX82U elvileg nagyobb lefedettsége van. Van hozzá Merlin és bármely hálózaton és szolgáltatóra kötve kompatibilisebb mint a Tp Link C5400X .
Persze ha itt nem szoroz a 3 mag és a kisebb 1,5Ghz a másik oldal 4mag 1,8Ghz szemben. akkor az Asusra mennék. Gondolom hogy a Flash Ram az 512Mb az elegendő is updatere. A belső 1Gb ram meg mennyire van szerepe egy routerben?

[ Szerkesztve ]

(#91337) Anonymus23 válasza jeni (#91336) üzenetére


Anonymus23
veterán

Tudtommal nincs Merlin AX82U-ra (jelenleg), vagy lejjebb (AX56/58U) vagy feljebb (AX86U) kell nézelődnöd.

;) - The Power of the Light Side

(#91338) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!

Ez a ket DECO kozott valoban nincs semmi kulonbseg (kiveve a dizajn, a tapegyseg es par certet?)

Koszi elore is! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#91339) woodworm válasza jeni (#91336) üzenetére


woodworm
veterán

Vedd az asus ax82u-t.
Ez a tp-link nem kompatibilis téma egy urban legend. Valamikor adsl korszakban volt olyan modem, amivel nem szerették egymást. Annyira nem jó a diginek, hogy tp-linket ad bérbe, aki ax wifit szeretne.

A magok száma pedig nehezen összehasonlítható, mivel két eltérő generációjú soc-ról van szó, amiben az arm magok sem egy generációból valók.

(#91340) axlfsi válasza axlfsi (#91338) üzenetére


axlfsi
veterán

... azert nem ertem leginkabb, mert arban egyik szinte duplaja a masikenak! :F

Miert lehet ez, milyen reszletet nem latok meg, segitsetek! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#91341) Dr.NX válasza axlfsi (#91340) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Az E4-es csak 100 Mbites, az S4 gigabites portokkal van.

Elfogadom a sütiket.

(#91342) axlfsi válasza Dr.NX (#91341) üzenetére


axlfsi
veterán

Oh, koszonom! :R Figyelmetlen voltam... :U

Egyebkent mi a velemenyetek (nem sokat volt itt ajanlgatva, sem emlegetve), 40 alatti osszeget meger egy ilyen 3-as pack? (eredeti aran ugye most 60 felett vannak kicsivel).

Internet az csak 30Mbit/s, a hazban persze tobb szint es eszkoz is, de nagyjabol mindharmat be tudnam lanolni es - ha mas kivetni valo nincs rajta - a WiFi savszelteljesitmenyevel is ki lennek bekulve...

(most szedettvedett, 3 kulonbozo router van a hazban es nem is igazan jo a lefedettseg...)

Koszonom a velemenyeket, elore is!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#91343) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok! Vásároltam egy Tp-Link Archer AX20-ast ami egy Telekomos Kaon CG3000 kábelmodem mögé megy majd, mit érdemes beállítani rajta? :R

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#91344) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Sziasztok. Adott egy Telekomos Sagem ONT .1.1 IP címmel, vettem egy saját routert aminek szintén .1.1 az IP címe. Hogy tudnék a saját router web-es felületére bejutni?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#91345) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meglévő router beállításával, egyéb hálózatos kérdésekkel kapcsolatban az alábbi topikokba írjatok, ezt hagyjuk meg a vásárlás előtt állóknak! Köszi!

Otthoni hálózat és internet megosztás
WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Router gondok

(#91346) neo-geo válasza Intruder2k5 (#91345) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Elnézést. Rendben köszönöm!

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#91347) tha_answer válasza axlfsi (#91342) üzenetére


tha_answer
őstag

miutan irtad h ki vagy bekulve az ilyenekkel:
100mega lan, ac wifi, 3pack mesh , 19k huf.

https://www.arukereso.hu/router-c3144/mercusys/halo-s12-3-pack-p570934107/

(#91348) pinnacle


pinnacle
nagyúr

- AC (433 Mbps): 250-300 Mbps

DIGI-nél átkötöttek optikára, ZTE ONT-ot kaptam, Asus 65P routerem van, 100-as csatornán megy. Itt a leggyorsabb, legnagyobb a lefedettsége. Csak néha radar kidobja 40-re. Vezetéken tökéletes a sebesség, wifin sehogy sem tudtam 400Mbps-nél nagyobbat elérni (iPhone 11, 12 Mini, iPad 2020, MBA 2017, M1-el néztem), hiába jelezte ki a 867Mbps link sebességet. 81m²-es panel lakásban lakunk, utolsó 3 érték a router mellett, illetve a két legtávolabbi helyen készült mérést mutatja. Persze ez is elég mindenre, csak furcsálltam, hogy nem tud többet, iPerf3 sem tudott többet. Olvastam is, hogy az M1 nem tud 400Mbps-nél többet AC-n, itt is benne van az összefoglalóban. Igaz mondták, hogy a 600Mps meg kell, hogy legyen. Én mindig a DIGI, Szerverplex szerverén mértem.
iPaden nézegettem a szervereket, és az 500km-re lévő, 600Mbps-el hasított. :) Megnéztem a hazai szervereket, az összes 400Mbps alatt megy, kivéve a Antenna Hungária, Microsystem-Kecskemét kft, Datatrans Internet Kft, AraboNet Kft, ezek tudják a 600Mbps-t. Összes eszközzel megnéztem, ugyanazt kaptam mindegyiken. Ezek szerint a többségnél korlátozzák a sebességet? Lehet érdemes jelezni az összefoglalóban, hogy maximális sebességet a fenti négyen lehet mérni.


(#91349) axlfsi válasza tha_answer (#91347) üzenetére


axlfsi
veterán

Köszi a tippet!

Alapvetően meg akartam magyarázni magamnak, hogy jó döntést hoztam azáltal, hogy megvettem 38-ért a Deco S4 hármas packját :U:DDD
(Igazából, ha csak az árát nézzük, jó deal volt, de a kérdésem ebben topikban inkább a termékkel kapcsolatos tapasztalatokra irányult volna,... De valahogy nem sokat olvasni itt ezekről a Deco-król - lehet mégsem olyan jó cucc(?)).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#91350) Zedroxine


Zedroxine
tag

Sziasztok!

Új digis ügyfélként (1000Mb) kaptam ajánlatot hogy x darab routert kedvezményesen tudnék megvásárolni az usanotebookról.

Mivel nem vagyok otthon a témában így inkább megkérdezem (láttam az ajánlottak között van egy másik C6 típusú) Az mennyiben más mint [ez] ?

Egy 58nm tégla lakásban kellene szórni a jeleket. Több készülék wifin, de ugyanakkor lenne rá egy desktop kötve.

Kérdésem megéri a promo vagy inkább vegyem az ajánlottat a TP-ből?
MIvel totál hülye vagyok router setupban, így jó lenne valami hülybiztos verzió :D

Köszönöm :R

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.