Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91951) CsabaSteel válasza Lali-213 (#91950) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Gigabites netem van, szál optikás.

Csé

(#91952) Alex91 válasza CsabaSteel (#91949) üzenetére


Alex91
félisten

Ha nem tudsz kabelezni, akkor ez: [link] . Ha meg keves lesz, akkor veszel melle meg egyet, azt AiMesh…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#91953) CsabaSteel válasza Alex91 (#91952) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Meglesem a teszteket róla köszönöm.

Csé

(#91954) ElektrikusDE


ElektrikusDE
senior tag

Sziasztok!
A DIGI-töl bérelt TP-Link Archer AX 10 (AX1500) routert szeretném lecserélni, mert nem elégíti ki az igényeimet.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?

2 téglafal a legnagyobb távolság 15 máter (2.4 GHz kliensre)
1-2 téglafal Legnagyobb távolság 5 méter (5 GHz kliensre)
Családi házas környezet, csak 2.4 GHz-en láthatok nagyon kicsi térerővel, kb. 30 méterre vannak fizikailag.

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?

1/1 Gbps (szimmetrikus DIGI PPPoE kapcsolattal)

A DIGI-s ONT a sokat által szidott FiberHome HG6544C bridge módban.
Egyelőre...

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?

A legfontosabb az asztali gépem, amin 2 db. 1 Gbps port van.
3 db. mobiltelefon N és AC WiFI-vel, (AX nem valószínű hogy lesz) valamint egy TP-Link TL-WR841N router WDS Bridge módban, amire egy Smart-TV és egy kamera rendszer rögzítője kábelen csatlakozik.

Mennyi lenne a beszerzésre?

Rugalmas vagyok felmehetek 50000 Ft. felé is, de nem szórnám feleslegesen a pénzt számomra haszontalan szolgáltatásokra. (használt eszköz is számba jöhet)
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Ne fagyjon, lassuljon, akadozzon a internetkapcsolatom, akkor sem ha több mint 5000 torrentet futtatok az asztali számítógépemen, természetesen portovábbitás mellett.

Tehát a mobiltelefonomon is tudjak normálisan böngészni, és az online játék és filmnézés se akadozzon a számítógépemen eközben.
CSAK ennyi. :)

WIFI 6-ra, MESH-re nincs szükségem, a beépített torrent klienset viszont kipróbálnám, de nem ez lenne az elsődleges cél.

Eddig számba jött jelöltek:
ASUS AC65P kb. 22500 Ft. újonnan garanciával
ASUS RT-AC66U kb. 10500 Ft. javított antenna törés miatt.
ASUS RT-AC68U kb. 22500 Ft. használtan
ASUS RT-AC86U kb. 45675 Ft. újonnan
ASUS RT-AC88U Kb. 45000 Ft. (alkuképes)
Xiaomi Mi AloT Router AX3600 Kb. 24500 Ft. 20 hónap garanciával
Szóval nagy a választék, megköszönném a segítségeteket! :R

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#91955) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#91954) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

ASUS RT-AC66U kb. 10500 Ft. javított antenna törés miatt. (nem a javítás miatt hanem mert nem B1) :)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#91956) woodworm válasza ElektrikusDE (#91955) üzenetére


woodworm
veterán

Nem a gyenge torrentes teljesítmény miatt váltanál? Korábban TeeJay tesztelte a B1-est (nagyjából ugyanaz az ac68u is) és ebből a szempontból nem vizsgázott fényesen.

(#91957) ElektrikusDE válasza woodworm (#91956) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Hát igen, ezért is bizonytalanodtam el.

Olyan router kéne, amin van olyan hardveres gyorsíts ami kibírja a torrentes portovábbitást
a PPPoE kapcsolatot nem teleik meg a NAT táblája 5000 torrent felett.

És persze minél olcsóbban. :)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#91958) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#91957) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Muszáj lesz PH prémiumra előfizetnem, mire kijavítanám az elírásokat letelik a limit! :W

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#91959) istnag válasza ElektrikusDE (#91957) üzenetére


istnag
addikt

..nem teleik meg a NAT táblája 5000 torrent felett.

Azért ez eléggé elgondolkodtató. :(((

(#91960) istnag válasza Soma01 (#91873) üzenetére


istnag
addikt

Szia,
A TP-Link AX73 router eddig tökéletes. A 90m2 -t simán lefedi, úgy, hogy még középre sem kellett helyezni, a ház minden pontján tökéletes a jel és a sebesség is, mind 2,4 -en mind 5ghz-en.

(#91961) CsabaSteel válasza istnag (#91960) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Van benne Range extender mód?

Csé

(#91962) BB9000 válasza ElektrikusDE (#91954) üzenetére


BB9000
senior tag

"Több, mint 5000 torrent futtatása". . . Itt álljunk meg egy pillanatra. Ha a pc-n fut a torrent kliens, akkor a routert az aktív kapcsolatok száma és az aktív kapcsolatok adatforgalma terheli. (vagyis az tökmindegy, hogy 2 vagy 500 millió torrent van éppen belistázva) A kliensen be lehet állítani az egyidejű kapcsolódások számát torrentenként is és összesen is! Ezen beállításoktól nagyban függ, hogy mikor lassul be a neted a többi eszközön. A net belassulásán felül sokszáz, vagy sokezer aktív torrent-kapcsolat adatforgalmának kiszolgálása a PC használhatóságát is erősen lecsökkenti azáltal, hogy terheli az adatbuszt, a háttértárakat és a processzort. Ha a torrentek feltöltési sebességének maximalizálására van optimalizálva a kliensed, akkor még úgy is nagyon be tud lassulni a géped, hogyha külön SSD-ről futtatod a torrenteket.

(#91963) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Sziasztok,
Van 2db ASUS AX82U ethernet backhaul MESHbe kötve. Szeretnék venni és szintén MESHbe kötni egy harmadik de olcsóbb ASUS AX vagy AC routert (kb AX55)...amit viszonylag messze (kivinném 30méterre a háztól egy műhelybe) lenne a masik kettőtől. Megoldható az Ethernet, csak vajon a Node 2-be hová kellene dugnom és milyen beállítások kellenek, hogy mindhárom eszköz egy MESH hálózaton legyen?

[ Szerkesztve ]

(#91964) CsabaSteel válasza Alex91 (#91952) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Hali! Olyan kérdésem lenne még, hogy ha én megveszem ezt (Asus AX92U) tegyük fel és akkor se ad úgy jelet akkor mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

Csé

(#91965) Alex91 válasza CsabaSteel (#91964) üzenetére


Alex91
félisten

Veszel melle egy másikat, es meshbe teszed őket.

[link]

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#91966) Gubek-Einste válasza ElektrikusDE (#91954) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eddig számba jött jelöltek:
ASUS AC65P kb. 22500 Ft. újonnan garanciával

Még elmegy de efölött már csak AX-es eszközt érdemes venni.

ASUS RT-AC68U kb. 22500 Ft. használtan
Inkább az AC65P helyette.

ASUS RT-AC86U kb. 45675 Ft. újonnan
ASUS RT-AC88U Kb. 45000 Ft. (alkuképes)

Nem éri meg, ennyiért már AX-es eszköz kellene venni.

Xiaomi Mi AloT Router AX3600 Kb. 24500 Ft. 20 hónap garanciával
Megfelelő lesz.

Ami még ajánlott lenne: Asus AX55/AX56U/AX58U, TP-Link Archer AX50/AX73

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91967) Gubek-Einste válasza Szaszabond (#91963) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91968) ElektrikusDE válasza BB9000 (#91962) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Semmi gond a gépemmel, az nem lassul semmit, mivel nálam ugyan több mint 5000 torrent fut, de több mint 99% nem aktív, vagyis csak seedben vannak tartva.

Az aktív torrentek száma nálam általában 10 alatt van.

Mérgemben ma kikapcsoltam a portovábbitást, és amig nem veszek másik routert úgy is hagyom.

Mert ha bármi módon (DMZ, UPNP, kézi) portot nyitok, zombivá válik az internetem. (nem a gépem, az köszöni jól van)

Csak akkor éled fel, ha leállítom a torrentet.

VPN-nel valamivel jobb a helyzet a torrentek megindulnak, kb. 30x több feltöltésem lesz mint így passzívan, de az internet csak félig éled fel.

És a legszomorúbb az hogyha új routert veszek, akkor is nagy valószínűséggel marad ugyanez a helyzet. (legfeljebb visszaküldöm)

Azért is kérdezem hogy milyen routert vegyek, ami biztosan bírja a torrenteket nyitott porttal is, PPPoE kapcsolattal szimmetrikus 1/1 Gbits hálózaton, hogy kizárhassam azt hogy nálam van a hiba és nem a szolgáltatónál..

Ha ott van a hiba, akkor sajnos VPN-nel kell megoldanom az torrent aktivitást.
Mivel a szolgáltatónak nem merek panaszkodni a torrentek miatt.

DIGI Románia.

Gubek-Einste:

Nagyon Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#91969) istnag válasza CsabaSteel (#91961) üzenetére


istnag
addikt

Szia,
Megnézem.

#91968 ElektrikusDE
Nem lehetne már, hogy ne hangoztasd ezt, hogy Te mennyit torrentelsz, én nem lennék rá büszke. :W leírtad, mindenki tudja, nem kell minden hsz.ben leírni újra.

(#91970) komandris93


komandris93
csendes tag

Sziasztok!

Azt meg tudnátok mondani hogy a 4g-s netet milyen módszerrel tudom megosztani kábelen? Az összefoglalóban található 4g-s routereknél nem láttam, hogy ez opció lenne. Tehát a terv, hogy bejön a 4g internet, és azt valamilyen eszközzel lan kábellel összekötöm laptoppal/routerrel.

(#91971) tkomlosi válasza komandris93 (#91970) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

Szia!

Mit jelent az, hogy bejön a 4g internet?

Ha 4g netes van, akkor van egy SIM kártyád, azt az összefoglalóban is szereplő valamelyik routerbe beleteszed és ennyi, a routerrol kábelen viheted tovább a többi eszközre.

(#91972) komandris93 válasza tkomlosi (#91971) üzenetére


komandris93
csendes tag

Ezt akartam kerdezni, hogy ez így működik? Nem volt egyértelmű a leírás alapján, mert kb az összes ilyen eszköznél azt írják, hogy meg lehet vele osztani wifin a 4g netet. Én viszont kábelen szeretném megosztani. Ha ez működik az említett routereken, akkor már rendelem is az egyiket.

(#91973) tkomlosi válasza komandris93 (#91972) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

Tudsz rájuk csatlakoztatni kábeles internetet és van rajta SIM foglalat. Meg tudod osztani wifin és kábelen is. Szerintem az összefoglalóban javasolták alapjan írd meg hogy pontosan milyen körülmények között szeretnéd használni és akkor a közösség tud neked javasolni, hogy mivel járnál a legjobban!

(#91974) komandris93 válasza tkomlosi (#91973) üzenetére


komandris93
csendes tag

Így már tiszta, köszi!
Telekomos 4g mobilnetem szeretném megosztani kábelen, mégpedig úgy, hogy az új sim kártya foglalatos routerből jövő kábelt dugnám bele a xiaomi ax 1800-as routerembe (ezt még akkor vettem, amikor azt hittem, hogy az albérletben lévő net alkalmas online játékra, tehát már megvan), amiről tovabbosztanám a netet a többi eszköznek. Erre én a legolcsóbb tp link routert (az összefoglalóból) találom az optimális megoldásnak, mivel a mobilnetem kb 50-60 mbsp-t tud az albérletben. Szívesen fogadok más tippet is.

(#91975) Osiris


Osiris
őstag

Sziasztok,
5G mobilinternethez való routerre lenne szükségem hétvégi házban ahol vezetékes internetszolgáltatás nem érhető el. Jó lenne ha a routert tudnám kültéri antenával bővíteni, hogy az adótorony felé a lehető legstabilabb legyen a kommunikáció. A házban főleg wifis eszközök kapcsolódnának rá.
Tudnátok ajánlanni megbízható, hosszútávon gondozásmentesen működő eszközt és esetleg hozzá kültéri antennát? :R

[ Szerkesztve ]

(#91976) falabu88


falabu88
aktív tag

Sziasztok! Az AX10 miért volt sokáig ajánlott router? Akinek van mennyire elégedett az 5GHz hatótávval? Apámnak vettem még pár hónapja, de iszonyat gyenge volt, kíváncsiságból cseréltünk, elvittem neki a Xiaomi Ac2100-as routerem, ahol eddig már kb nem volt jel, most majdnem maxon van. Viszont nálam az AX10 a kis 33nm-es lakást alig szórja be, az 500-as vodás net csak a szobában tudja a maxot, pedig wifi6-os telóval tesztelem. Kint a lakás előtt az udvaron már ledobál, pedig kb 10 méterre vagyok a routertől (1db gipszkarton fal +50cm tégla fal)

(#91977) Dr.NX válasza Osiris (#91975) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ahogy nézegettem, nincs valami nagy választék még 5G routerekből, azok is bőven 100 ezer Ft felett vannak.
ZTE MC801A Wireless 5G Router
Huawei 5G CPE PRO2
Ez a fajta kialakítás gondolom nem teszi lehetővé külső antenna használatát.

Ez kültéri (IP68) 5G router:
Zyxel NR7101 250 ezer Ft

[ Szerkesztve ]

Elfogadom a sütiket.

(#91978) Atom100


Atom100
csendes újonc

Sziasztok!Van kétAC68um, Meshben működnek de szeretnék bővíteni,milyen Meshképes Asus routert ajánlanátok nekem?Nem akarok túl sokat költeni már,viszont a wifi hatòtáv meg a Mesh fontos lenne,no meg az hogy ne legyen gondom vele..
Köszönöm szépen előre is!

(#91979) Gubek-Einste válasza Atom100 (#91978) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91980) _ak_


_ak_
addikt

Nem otthoni felhasználásra szánt routerekkel mennyire van itt valakinek tapasztalata?

Nem feltétlen csak industrial routert keresek, de azok is érdekelnek. A cel, ha jól értettem, dual 5G sim kepes router lenne, ahol konfigurálható egy belső es egy internet fele néző hálózat is. Nem itteni beszerzés lenne, igy az sem kizáró tényező.

A lényeg a stabil internet kapcsolaton van, lehetőleg minél nagyobb sávszéllel.

Let's begin, de gozaimasu!

(#91981) zotosz


zotosz
tag

Sziasztok,

az öreg n18u routerem vált csere éretté költözés miatt.
Pár száz topic hozzászólás után az AIMesh felé terelődnék.

Körülmények:
90nm-es, hosszúkás (4,5m*11m) ház 2 szinten, padlófűtés miatt nagyon vastag födémmel, meg vashálóval.
A szinteken belül a falak 4 réteg gipszkarton. A netem 1000-res T optika.
Nem 1-2 eszköz lenne, hanem mondjuk 20-25. Torrentezni nem nagyon szoktam. Ami igazán fontos pl céges laptop vagy nagy adatforgalom pl tv stream miatt ott kábel a cél. Így fontos lenne, h legyen 2-4 port a routeren.
A lakáson belül ki lett építve cat5 kábel, van több végpont.

Elképzelés:
szintenként 1-1 asus router köztük ethernet backhaul. Ha már tolok bele pénzt AX felé terelődnék.

Kérdéseim amiben a segítségeteket kérném:
Anyagiak a szűk keresztmetszet, így az a kérdés, h 2 ax55-el mennyire lövök mellé?

Mennyivel indokoltabb, szükségesebb ha az egyik eszköz AX56/58u? Van esetleg más ajánlott alternatíva? A teljesítmény korlátok miben fognak megmutatkozni?

Hol találok 1 listát az aimesh kompatibilis eszközökről?

Nekem nem egyértelmű az asus logikája. A zenwifi eszközök is aimesh eszközök? Azaz ha szükséges lesz akkor pl 2db ax55 mellé 1 cd6-ot be tudok rakni kábellel mint mesh bővítés?

Köszönöm.

-Isten hozta.... -Meg egy nagy fekete autó....

(#91982) #27216896


#27216896
törölt tag

Sziasztok!
Archer C80 jó valamire? Csak, mert brutál olcsósított lett!
Asztalik, smart tv gigabites switchről mennének, tehát róla kb. 4 teló, 2 tablet max. ház közepén (85m2), magasan lenne elhelyezve...ja és 2 szintes, beton födémmel... :DDD
Viszont alul csak 1 szoba lenne használatban, + mosókonyha, garázs, 1 fürdő és egy kamra, lépcsőház...de főként azon a szinten használnánk ahol elhelyeznénk, alulra van kiépítve kábelezés esetleg egy mesh valaminek mellé, meg a kert felé is van kábel, ha kültéri erősítésre lenne később szükség. :U
Bejövő netem optikán jön, Diginek a gigabites nete...huaweit adtak hozzá, hát az hurka nagyon! :(

[ Szerkesztve ]

(#91983) Gubek-Einste válasza zotosz (#91981) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Anyagiak a szűk keresztmetszet, így az a kérdés, h 2 ax55-el mennyire lövök mellé?
Mennyivel indokoltabb, szükségesebb ha az egyik eszköz AX56/58u?
Sokkal jobb megoldás lenne az AX58U, másodlagosnak megfelelő lehet az AX55.

Van esetleg más ajánlott alternatíva?
Nincsen ami ennyire rugalmas.

Nekem nem egyértelmű az asus logikája. A zenwifi eszközök is aimesh eszközök?
Az Asus-nak csak az AiMesh van mint mesh megoldás így igen, a ZenWifi is AiMesh kompatibilis.

Azaz ha szükséges lesz akkor pl 2db ax55 mellé 1 cd6-ot be tudok rakni kábellel mint mesh bővítés?
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91984) Gubek-Einste válasza #27216896 (#91982) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Archer C80 jó valamire?
Alap típusnak talán elmegy.

alulra van kiépítve kábelezés esetleg egy mesh valaminek mellé, meg a kert felé is van kábel, ha kültéri erősítésre lenne később szükség.
OneMesh-nél a router mellé csak repeater tehet ami csak wifi-n kapcsolódhat a főeszközre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91985) #27216896 válasza Gubek-Einste (#91984) üzenetére


#27216896
törölt tag

A hardvere jó? TP-Link oldala nagyon szűkszavú... :U

(#91986) Atom100 válasza Gubek-Einste (#91979) üzenetére


Atom100
csendes újonc

Szia.Kertesház,régi épìtésű,L alakú és ez az egyik végébe kerülne, egyrészt mert ott már gyengébb a jel másrészt talán a kertben is jobb lenne a Wifi.Van már két Asus Meshben de erre most nem szánnék csak 25k körül max.Egy laptop meg egykét telò menne ròla,semmi extra.

(#91987) istnag válasza CsabaSteel (#91961) üzenetére


istnag
addikt

Nem találtam benne. Router mód és Access point mód van.

(#91988) Gubek-Einste válasza Atom100 (#91986) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami szóba jöhet az az AC57Uv3 vagy az AX55.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91989) Atom100 válasza Gubek-Einste (#91988) üzenetére


Atom100
csendes újonc

Köszönöm szépen.
Egyébként AC58u v3 vagy 59 u n v2 nem lehet jò?

(#91990) woodworm válasza Atom100 (#91989) üzenetére


woodworm
veterán

A jelenleg kapható verzióknál megegyezik a 3 széria, ac57u=ac58u=ac59u.

(#91991) Atom100 válasza woodworm (#91990) üzenetére


Atom100
csendes újonc

Szia.Köszönöm szépen.
Egyébként ennek a szériának milyen a Wifije,az AC68 u hoz képest?Most néztem,hogy 31k ért már kapni a 68 ast,abbòl már van kettő és elégedett vagyok de a Wifi hatòtávja nem az igazi...

(#91992) Gubek-Einste válasza Atom100 (#91991) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak helyszíni teszt során fog kiderülni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91993) golyós


golyós
őstag

Sziasztok!

Adott egy 11.ker panel lakás, jelenleg 500as Voda nettel, még idén emeltetném az 1000-re.
A szolgáltatói router után raknék egy sajátot mert nagyon halvány a szolgáltatói.
Tudom a nagyobb csomag router cserével is társul, de mindig ajánljátok a saját routert.
Ami csatlakozna rá :
1 Smart tv kábellel
A többi eszköz wifin : 2 tv. 3 laptop, 5 telefon
Jelenlegi router random ledobálja az eszközöket 1-2 percre még 5ghz-en is.
A MAc szűrést beállítani szinte lehetetlen, vagy mindent tilt vagy semmit, hiába tudja akár idősávokra bontva, egyszerűen lefagy tőle a router.
A középső gyerek telefonját, tv-jét, laptopját tiltanám éjjel.

A sebességgel nem vagyok megelégedve.
A panelház miatt erősen wifi telített a szomszédok miatt.

Az Asus RT-AX58U elég lenne ?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#91994) Gubek-Einste válasza golyós (#91993) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus RT-AX58U elég lenne ?
Megfelelő lehet az igényeidhez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91995) Tomi7887


Tomi7887
aktív tag

Sziasztok, telekomos Sagem szolgáltatói wifi helyett (után) keresek egy normálisan és stabilan működő WIFI routert, mert ez egész egszerűen instabil. Tudnátok ajánlani ilyen kb 20-25ezer forintig? Kb 6-7 eszköz csatlakozna (3-4 telefon, 2-3 laptop) kb 50 nm-en. A lényeg, hogy legyen egy hosszú távon stabilan működő eszköz, 5 ghz nem fontos. MInden épitő hosszászólást nagyon köszönök, akár olyat is aki már cserélte is igy

-

(#91996) Soma01 válasza Tomi7887 (#91995) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem AX-eset vegyél (az összefoglalóból):

WiFi 6 (ax) routerek
20 ezer Ft alatt: TP-Link Archer AX20, Xiaomi AX1800 (Redmi AX5)

20-30 ezer Ft: Asus AX55, TP-Link Archer AX50, Xiaomi AX3600

Amit kiemeltem, azokat ajánlom neked.

(#91997) Kátai válasza Soma01 (#91996) üzenetére


Kátai
senior tag

Ez [link] esetleg szóba jöhetne? Hasonló gondokkal(panel, sok wi-fi) küzdők én is. Nekem most ilyen [link] van. Bár nekem nem dobálja le, de a sebességgel nem vagyok elégedett.500-as netem van.

(#91998) Soma01 válasza Kátai (#91997) üzenetére


Soma01
veterán

A routert meghagynád és a Unifit csak Ap-nek vennéd? A Unifi 6 Lite jobban teljesít. Az belefér a keretbe?

(#91999) tknof1871 válasza Gubek-Einste (#80418) üzenetére


tknof1871
őstag

Üdv!

Jobb megoldás az ha a fő router lesz a friss beszerzés, pl egy Asus AC65P, és a jelenlegi lesz a másodlagos eszköz.

Asus AC65P továbbra is jó választás? Most egy Asus RT-N56U H/W Ver: B1 van.
Szeretnék otthonra kamerát, néhány smarthome dolgot. Panellakás, 53 m2. Olvastam ajánlott egy fizikailag elkülönített alhálózatot csinálni nekik. Ezért a +1 router. Az eszközök csak akkor érjék el a netet ha feltétlenül szükséges.

Ez az Asus AC65P AC1750 Gaming Wi-Fi router, Dual-Band, MU-MIMO, USB 3.1 az amiről szó van? Itt most elég olcsó.
Legtöbb webshop kb dupla árat kér. Hogy lehet itt ilyen olcsó???

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#92000) Gubek-Einste válasza tknof1871 (#91999) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennyiért mindenképpen megéri.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.