Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92451) Intruder2k5 válasza Peter.70 (#92447) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én kb. két hete vettem egy TV-t, igaz nem az eMAG-tól, más forgalmazó, de az eMAG oldalán vettem. Lényeg a lényeg, a vétel előtti napokban, és még utána is 2-3 napig elég gyakran felnéztem az oldalra, szállítási infók miatt, stb., és bizony volt, hogy naponta többször is változott a TV ára. Alapból 192k volt, aztán volt amikor 175k, és volt 171 is, majd megint 193, és ez akár naponta többször változott.

(#92452) Dragon3000 válasza Intruder2k5 (#92451) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem lehet, hogy a különböző árak különböző partnerekhez tartoztak?

Pl mint itt a képen és valami alapján ezeket váltotta a fenti részen?

[ Szerkesztve ]

(#92453) Intruder2k5 válasza Dragon3000 (#92452) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez esetben lehet, de nálam nem ez volt, én konkrét termék linket (és már közel 200k, én 168-ért vettem 3k-s kuponnal) mentettem böngészőbe, és azt néztem többször is. Egy adott forgalmazó egy adott TV típusa volt, állandó linken.

[ Szerkesztve ]

(#92454) Ideg


Ideg
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy ASUS AC65P routert, amit tegnap be is állítottam, működik is szépen. Gyári FW-vel el lehet érni, hogy ne két wifi hálózat látszódjon (2G, 5G), hanem csak egy, aztán majd a router meg az eszköz ami rácsatlakozik eldönti, hogy melyik lenne az optimálisabb kapcsolat, a 2G vagy 5G? Tudom lehet hideolni az SSID-t, de most nem erre gondolok. :) Előre is köszi!

(#92455) Dragon3000 válasza Intruder2k5 (#92453) üzenetére


Dragon3000
veterán

Inkább az a durva, hogy tavaly még csak 100e körül mozgott az ára árukereső szerint.

(#92456) Intruder2k5 válasza Dragon3000 (#92455) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem is listázza az árukereső ezt a típust, de mindegy is, nem ide tartozik a téma, csak a napi áringadozásra reagáltam vele.

(#92457) Hogen


Hogen
tag

sziasztok !

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
40m2 falak nélkül illetve a fő gép kábelen menne.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
100Mbit
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
3-4 wifin 2-3 kábelen
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
igazából nincs felső határ de ésszerű kerek között + úgygondolom erre a felhasználásra nem kell prémium termék
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
a tv + ps + pc + pár telefon menne róla (2-3)
a ping azért számít játék közben :R

köszönöm

(#92458) Dragon3000 válasza Intruder2k5 (#92456) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igazad van benéztem, ott a 139cm-es verzió volt.

(#92459) Gubek-Einste válasza BigBear (#92445) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vagy felejtsem el ezt az egy router dolgot és csináljak mesh-t, vagy AP-kat pakoljak?
Ilyen tapasztalatok/körülmények mellett mindenképpen több eszközös rendszer kialakítása lenne az indokolt, kábellel összefűzött eszközökkel leginkább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92460) Gubek-Einste válasza Ideg (#92454) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92461) Gubek-Einste válasza Hogen (#92457) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell AX-es wifi akkor az Asus AC57Uv3/AC65P vagy a TP-Link Archer C5v4/C6 lenne az ajánlott.
AX-es wifi pedig az Asus AX55/AX56U/AX58U/TUF-AX5400, TP-Link Archer AX20/AX50/AX73, Xiaomi AX1800/AX3600

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92462) Alex91 válasza NagyBandi (#92446) üzenetére


Alex91
félisten

Asus zenwifi xt8-al lenne ax-es csatorna is. Mondjuk tobbet is kernek erte…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92463) BigBear válasza Gubek-Einste (#92459) üzenetére


BigBear
senior tag

Akkor jól gondoltam... Köszönöm mindenesetre. Ez lesz majd az út.

(#92464) Perillustris


Perillustris
senior tag

Csak érdekességképpen: miközben az RT-AX86S-hez kerestem 3D nyomtatóval elkészíthető fali konzolt, erre a hűtőtartóra leltem. Nem tudom, az U változat valóban igényli-e ezt, de ha igen, akkor van megoldás. (Ja, nem találtam file-t sajnos az előbbi típusokhoz, csak kész darabot, ennyit meg sokallok érte - a szállítás miatt.)

Perillustris

(#92465) mad823


mad823
őstag

Sziasztok! Létezik olyan beltéri 4G router, ami külső (kültéri) 4g antennával is használható? Vagy mind a wifi antennát használja a 4g vételére is? Bent nincs megfelelő mobil lefedettség, ezért kéne kültéri antenna.

(#92466) MaCS_70 válasza mad823 (#92465) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az általam ismert 4G routerek dedikált antennákat használnak, amelyek a külső botantennák. De típusra lebontva már meg nem mondom... A Zyxel és a D-Link biztosan.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92467) ElektrikusDE válasza Ideg (#92454) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

A TP-Link routeremben van ilyen:

"Smart Connect:"

Az ASUS AC65P-ben ilyet én nem találtam.

[link] Gyári szoftverrel legalábbis.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#92468) MaCS_70 válasza ElektrikusDE (#92467) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 65P-ben az én emlékeim szerint sincs Smart Connect.

A Smart Connect használata egyébként kissé ambivalens. Nálam is van olyan router (AX92) amelyikkel tökéletes, az AX58-asomon viszont teljesen szétesett vele a hálózatom. Egyébként gyanúm, hogy ez nem a router, hanem a környező hálózat kérdése. A lényeg, hogy nem tökéletesen kiforrott még a dolog, illetve esetlegesen komolyabb beállításokat igényel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92469) mad823 válasza MaCS_70 (#92466) üzenetére


mad823
őstag

Köszönöm, ez első ránézésre nem triviális. És akkor a wifi-t belső antennával oldják meg? Mert ugye nem kint szórnám a wifi-t... :)

(#92470) MaCS_70 válasza mad823 (#92469) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, belsővel -- de ezt mindig meg kell nézni az adott eszköz leírásában. Mivel a wifiantennákat szeretik elég kis nyereségűre venni, majdnem mindegy nekik, hogy egy beltéri eszköz házában milyen irányban állnak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92471) tutis


tutis
őstag

melyik a jobb és miért?
Asus RT-AC57U vs TPLINK Archer C6U?

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#92472) Zebu


Zebu
addikt

Skacok, az ASUS RT-AC65p az Aimesh router vagy sem?

[ Szerkesztve ]

(#92473) woodworm válasza Zebu (#92472) üzenetére


woodworm
veterán

Nem.

(#92474) Zebu válasza woodworm (#92473) üzenetére


Zebu
addikt

cool, köszi, jól benéztem :D

(#92475) vaki


vaki
aktív tag

Sziasztok!
Egy kolléganőm keresne olyan megfizethető(20, max 25 ezer forintért) routert, amelyen vagy 2 USB port van, vagy 1 USB és tud 4G internet megosztást.
A konfig az lenne, hogy egy korlátlan mobilnetet kellene megosztani úgy, hogy a router egy külső vinyóval NAS funkciót is ellátna. Sajna az összefoglalóban erre szereplő megoldások 40 ezertől kezdődnek. Anno nekem volt Asus RT-N18U-m, azon volt 2xUSB megfizethető áron, de ugye olyat már nem lehet újonnan venni.

[ Szerkesztve ]

A felhasználóbarát felhasználó

(#92476) rizla888


rizla888
csendes tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni egy T-home-os internet(wifi) megosztásával(erősítésével)kapcsolatban.
2 szintes családi házban lenne ,vasbetont is tartalmaz.
Szolgálltató álltal biztosított Router nem elegendő számunkra, mivel sok helyen nincs "jel".
Nem tudom mi lenne optimális a Wifi-jel erősítő vagy egy komolyabb Router a szolgálltatóéval eggyütt :)
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"Ami elromolhat, az el is romlik"

(#92477) Dr.NX válasza vaki (#92475) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nincs olyan, ami mindent is tud és még olcsó is.
2x USB-port eleve nagyon ritka, de ha arra bazírozol, hogy majd USB-be dugod a SIM-et valami átalakítóval (dongle?), az nem fog működni.

Elfogadom a sütiket.

(#92478) Dr.NX válasza rizla888 (#92476) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Mesh-ben gondolkodj, pl.
Asus CD6
vagy ha több pénzt szánsz rá, akkor ax-es router és AP-nak pl. ez RT-AC1300G+.

Elfogadom a sütiket.

(#92479) rizla888 válasza Dr.NX (#92478) üzenetére


rizla888
csendes tag

Köszi a választ :)
Bocsi de nekem az,hogy Mesh vagy AP-nak kínai :DDD
De ez az Asus AC1300G+ v3 nincs is rossz árban az Emagnál :K
Gonodolom sepciális beállítást nem igényel.

"Ami elromolhat, az el is romlik"

(#92480) Fall-N válasza Ideg (#92454) üzenetére


Fall-N
veterán

Asus routerem még nem volt, de TP-Linknél ki lehet kapcsolni bármelyiket, ha nem kell. De egyszerűen keresd meg. Lépj be a böngészőn keresztül a router beállításiba (általában 192.168.0.1 vagy 192.168.1.1). Elvileg valamilyen band settingsnél kell keresni. De elképzelhető, hogy van hozzáadott alkalmazás is, amivel ezeket be lehet állítani.

Szerk.: Közben látom belinkelték a megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#92481) woodworm válasza Fall-N (#92480) üzenetére


woodworm
veterán

Nem kikapcsolni szeretné az egyik sávot, hanem a Smart Connectet keresné, hogy csak egy ssid látszódjon. Sajnos az ac65p nem tudja.

(#92482) Fall-N válasza tutis (#92471) üzenetére


Fall-N
veterán

Mind a kettő jó, talán az Asus több firmware frissítést ad ki.

Nekem viszont itthon minden Tplink. A router a range extender az okoskonnektorok stb.

woodworm: Tényleg, félre olvastam. Viszont én jobban szeretem, ha külön azonosítható éppen melyik SSID-n lóg az eszköz. Nelem kapásból 4 van. Az extender miatt van 2 db 2,4 és 2 db 5 GHz. Viszont lehet kikapcsolom a kiterjesztett 2,4-et, mert bőven lefedi azt a router.

[ Szerkesztve ]

(#92483) Gubek-Einste válasza tutis (#92471) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus a "jobb" választás, főleg a v3 ami már AiMesh kompatibilis.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92484) NagyBandi válasza Alex91 (#92436) üzenetére


NagyBandi
csendes tag

Köszi még egyszer a tippet! Megjöttek, összelőttem, faszán megy mindenhol :R

(#92485) Fall-N


Fall-N
veterán

Egy kis tapasztalat megosztás. Visszaolvasva az TP-Link Archer C20-ra írtátok (nekem a v4 van), hogy nincs rajta az ajánlott listán. Nekem van vele egy 6 éves tapasztalatom. A gyári 2016-os firmware-rel voltak apró stabilitási gondok, így majdnem cserés lett idő közben. Később kijött rá egy 2019-ben egy javítás, azóta atomstabil lett. Jelenleg általában az 'n'-es sávon 2 db okoskonnektor, a párom telefonja (nem tudja az ac-t) lóg. Az 'ac' sávon meg a Mi Box S és az én telefonom csatlakozik. Így azt mondom, ha valaki akciósan talál akkor ajánlom a 10ezer Ft alatti kategóriában. Minden más esetben, annyi a választék, hogy van Asus, Xiaomi ami még jobb alternatíva. De ez az említett Archer C20 sokszor akciós és 8ezresbe kerül, annyit simán megér. (Apró feature, hogy alkalmazásból (Tether) lehet időzíteni a LED-eket, hogy ne villogjanak, ha valakit zavar a sötétben).

[ Szerkesztve ]

(#92486) Morris válasza Fall-N (#92485) üzenetére


Morris
veterán

Tök jó, csak vezetéken 100mbit - et tud. Ha szolgáltatói modem/router után van, az internet sebessége wifin is csak max 100mbit lesz. Nyilván ezért kerül annyiba amennyibe.

(#92487) Attix82


Attix82
őstag

Üdv.

Adott egy TpLink WR1043ND router.

Problémám: Xiamon Mi TV stick -el csatlakozok rá de nincs net. Viszont egy Tp link erősítőn keresztül megy.

A másik gondom, hogy a Wifis netkapcsolat akadozik, be be akad.

Ez router gond lehet?

(#92488) Dr.NX válasza Attix82 (#92487) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Működéssel és / vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye. Erre a célra szolgáló topikok:
Router gondok
Otthoni hálózat és internet megosztás
WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Elfogadom a sütiket.

(#92489) tutis válasza Gubek-Einste (#92483) üzenetére


tutis
őstag

Jelen pillanatban az ASUS van, V3-as, de padavannal.
3.4.3.9L-101_6e92a81
ez van most fent. Ha őszinte akarok lenni, azt gondolom a wifi jelerősség nem a legjobb, bár használható.
Arra gondoltam kicserélem a tplinkre.
Jelen pillanatban a hálózatom így néz ki:
Egy Technicolor TC7200-as modem (router) van összekötve egy Asus RT-AC57U v3 routerrel amin padavan szoftver van, wifi ASUSról. (a technikolort utálom, van rajta wifi, ki is kapcsolom, de minden újraindításkor aktivizálódik)
másik szobába kábellel van egy wifi jelerősitő (Pix-Link 5g) (háló)
Asuson 2.4G és 5G külön SSID néven, jelerősítőn szintén külön SSID név mindkét csatornára

A jelerősítőnek nem sok haszna van, max ha abba a szobába vagyok (háló).
Azt amúgy azért vettem udvarra vigye ki a jelet tovább, de sajnos elég gyér a jeltovábbítás, 3 fal is van akadálynak még.
Dolgozó szobába Asus szolgáltatja a wifit, 140megás jel 120-al jön át. (2 vékony fal)
TPlinket bekötöttem kiváncsiságból, 140-es jel 130-al jön át a dolgozóba, tehát olyan 5-10 megával többet tudna. Illetve jelerősség dBm-nél is van pár a tplink javára, bár elenyésző.
Nem tudom milyen megoldás lenne a legjobb, hogy a ház minden pontján legyen jó wifi jelerősség, megfelelő sebességgel.
Azt tudom az asus wifije gyári szoftverrel nem a legacélosabb, azért tettem fel a padavant. Jobb lett, de igazából egyszeri felhasználó vagyok, nem akarok mókolni, azt szeretem ha minden megy magától, nem kell bajlódnom semmivel, ha frissíteni kell, akkor is a gyári módszert preferálom, rányomok gombra és a többi megy magától. meg oké hogy aimesh, de egy routerrel mit kezdek? TPlinket azért vettem, mert tud valami mu-mimot, gondoltam jobb lesz a wifi jel. Persze én egyszeri felhasználó vagyok, nem vágom nagyon ezeket.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#92490) woodworm válasza tutis (#92489) üzenetére


woodworm
veterán

Nem létezik! A v3-asra nincs padavan.
Ha tényleg padavan van a routereden, akkor az egy v1-es lesz, RT-AC 57U A1. Két vékony falon keresztül a 120Mbit/s nem gyenge, a másik készülékkel mért minimális különbség elenyésző, akár mérési hiba is lehet. Sokkal többre ne is számíts az alsó szegmensben. Sok helyen akciós most az asus 1300G+ v3, ugyanaz, mint az ac57u v3. Veszel kettőt és beállítod az aimesht.

[ Szerkesztve ]

(#92491) tutis válasza woodworm (#92490) üzenetére


tutis
őstag

bocsi, FW verziót néztem a hátulján véletlen, az 3-as, HW verzio:A

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#92492) Aprósólyom válasza woodworm (#92490) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A Mercusys H50G megjelenésével bennem felmerül a kérdés, hogy vajon jobb rendszert lehetne-e építeni vele, mint az olcsó Asus modellekkel?
A Mercusys kínálatában a H50G az első, aminek a specifikációjában látom az ethernet backhaul támogatást. Plusz AC1900, ami azért elég potensnek hangzik.
A valós teljesítményt és stabilitást kellene már csak kideríteni.
Illetve, hogy lehet-e kombinálni az ethernet backhault és a vezetékes eszközök csatlakozását.

Jevons paradox

(#92493) Attix82


Attix82
őstag

(#92494) djg


djg
aktív tag

Sziasztok,

Új otthonba tervezek routert venni, a szolgáltató a tervek szerint a digi lesz.

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
A jel a spejzben landol, oda kerülne az ONT és router vagy switch.
Az alábbi ábrát skicceltem.

■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
1 gigás net vagy efölött lenne majd.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
1 NAS, 2-3 laptop, 2-3 telefon, tévé, ps ami most használná, aztán később még bővülne a kör.
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
30k

A számomra ránézésre (hozzá nem értőként) szimpatikus lenne az alábbi, ami most akciósan belefér a 30k-ba: TP-Link Archer AX72 AX5400 Router
De az ajánlott listában ez nincs, csak a 73-as végű, bizonyára okkal, pedig amúgy a két modell kb. ugyanazon az áron van, ha a MM akciót nem veszem bele.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy ennyiért ez tényleg jó vétel vagy csak számomra tűnik annak és van jobb is?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#92495) Alex91 válasza djg (#92494) üzenetére


Alex91
félisten

Es 10 nm-es a kegli vagy hatalmas hacienda…?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92496) djg válasza Alex91 (#92495) üzenetére


djg
aktív tag

10 nm szoba, ami konyha és wc egyben, tehát összkomfort :D

Amúgy 90-es, egyszintes ház.

[ Szerkesztve ]

(#92497) Morris válasza djg (#92494) üzenetére


Morris
veterán

Az AX73-ban 3 magos proci van 1500MHz.
Az AX72 2 magos 100Hz.
Ennyi csak a különbség ahogy láttam.

(#92498) ElektrikusDE válasza Morris (#92497) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Pontosabban 1000MHz (1 GHz Dual-Core CPU) :)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#92499) Morris válasza ElektrikusDE (#92498) üzenetére


Morris
veterán

Oh, igen, egy nulla lemaradt.

(#92500) tutis válasza woodworm (#92490) üzenetére


tutis
őstag

Amuúy jól látom, hogy a padavanban nincs airmesh? Illetve nekem 1 routeres megoldás kellene, 50nm-re nem akarok 2 routert

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.