Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92601) worxland válasza Gubek-Einste (#92596) üzenetére


worxland
addikt

"Tp-Link AX50-et néztem, de mindenhol azt olvasom, hogy nagyon melegszik" - így van, ettől függetlenül nálam tökéletesen megy.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#92602) Gubek-Einste válasza worxland (#92601) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt miért nekem írtad?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92603) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok
van egy Asus AX82U routerünk. szeretnénk a ház másik emeletére egy kistesót neki amin vezetékesen kapná a mesh hálózatot. Mit javasoltok?
80m2 és kb középen van elhelyezve.
Köszönöm szépen.

(#92604) Alex91 válasza Songo (#92603) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , pl. ha csak wifi kell... Vagy ez, ha olcso: [link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92605) worxland válasza Gubek-Einste (#92602) üzenetére


worxland
addikt

Mert nem figyeltem eléggé. Bocs. :D

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#92606) moha77 válasza Gubek-Einste (#92596) üzenetére


moha77
csendes tag

"WPS használata kerülendő, erősen ajánlott elsőnek kikapcsolni."

Ennyire rizikós biztonsági szempontból? A klíma pl. csak így hajlandó csatlakozni, de a nyomtatót is kínszenvedés WPS nélkül belőni.

"Ha gondolsz a jövőre akkor mindenképpen érdemes elmenni az AX73 irányába."

Én is kezdek erre az elhatározásra jutni, de azért az AX73 nem olcsó. Néztem még az AX72-t, az most csak 30 az MM-ben és ahogy néztem egyedül a proci a különbség a kettő között. Az esetleg megérheti?
Ami amúgy még feltűnt, hogy van, ahol 3 év gari van rájuk, van ahol meg csak egy...

[ Szerkesztve ]

(#92607) tipuka válasza tipuka (#92197) üzenetére


tipuka
addikt

Egyszerű volt minden tényleg. Több időt töltöttem el azzal, hogy a 20 méteres utp kábelt át húzzam a falon és eligazgassam a Routerekkel. :DDD
Gyári beállítás visszaállítása -> FW frissítés -> jelszavakat megadni stb. -> AiMesh csomópont hozzáadása, keresés, RT-AC66U_B1 megtalálva -> továbbtovábbtovább -> kész. :DDD

(#92608) moha77 válasza Gubek-Einste (#92596) üzenetére


moha77
csendes tag

"AX56U/AX58U/TUF-AX5400 megfelelő lehet, hosszútávra főleg."

Asus-nak megnéztem, kifinomultabbnak tűnik a config felülete, illetve ahogy látom, az támogatja az ext3/ext4 filerendszert az USB-n, míg a TP-Link csak NTFS és exFAT. De nem tudom, megéri-e, mert viszont elvileg lassabb az 56U, az 58U meg már nekem túl drága.

(#92609) worxland válasza moha77 (#92608) üzenetére


worxland
addikt

" illetve ahogy látom, az támogatja az ext3/ext4 filerendszert az USB-n, míg a TP-Link csak NTFS és exFAT" - szép és jó, csak minek? Mivel lesz neked jobb, ha egy hálózati meghajtó ext3/4 szemben az NTFS-sel?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#92610) Gubek-Einste válasza moha77 (#92606) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én is kezdek erre az elhatározásra jutni, de azért az AX73 nem olcsó. Néztem még az AX72-t, az most csak 30 az MM-ben és ahogy néztem egyedül a proci a különbség a kettő között. Az esetleg megérheti?
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92611) Songo válasza Alex91 (#92604) üzenetére


Songo
senior tag

Köszönöm. kell az ethernet is :)Korábban az AX56U volt ajánlva melyik a jobb? AX55 vagy 56U?

(#92612) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

Üdv,
Tp-Link Ax50 router meg 2 jelismétlő dolgozik most, hosszúkás lakás+udvari garázs wifi jelét biztosítva. Sok laggolás, szakadás miatt fejlesztenék. Alapvetően maradnék a márkánál és kellenek a dyndns, fixip, stb. beállítási lehetőségek, így a klasszikus routert nem dobnám ki.
Első ötlet egy Onemesh képes AX72 lett volna, de ahogy itt olvasom, a hozzá gondolt Deco M5 nem tudna vele rendesen, sebességvesztés nélkül működni. Így viszont megtartanám az Ax50-et, lekapcsolnám a wifijét és jönne mellé legalább 2db Deco M5 a régi router 1-1 LAN portjára. Ez eddig csillagpontnak mondható és azt gondolom, hogy jó megoldás, de van egy szélső helyiség (és onnan még a garázsba is kell jel), ahova most nem tudok kábelt húzni. Lenne értelme oda egy harmadik M5-öt venni, aki így csak wifin kapcsolódna a második M5-höz? Mennyire fogná ez vissza a teljes rendszer sebességét? Nyilván az az eszköz, ami a garázsból erre a szélső M5-re csatlakozna, lassabb lesz, ez belefér, de a kábelen lógó másik M5-re csatlakozó eszközök sebességét nem akarom lerontani.
Vagy felejtsem el az egészet és vágjak bele egy kábeles Mikrotik router+ mondjuk 2db Ubiquiti AP installálásába?
köszönöm, ha válaszoltok

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#92613) valakky válasza moha77 (#92606) üzenetére


valakky
aktív tag

attól függ, hol laksz. pl. egy kisvárosi környezet, családi ház, 2-4 idős-középkorú szomszédokkal, esetleg pár csemetével... szerinted ki áll neki ezzel szórakozni meg minek?
amúgy az interneten olyan egyszerűnek tüntetik fel a wifi töréseket... a valóság kicsit azért más.

[ Szerkesztve ]

(#92614) Gubek-Einste válasza Songo (#92611) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen az AX56U a jobb eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92615) Gubek-Einste válasza zjuhasz (#92612) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lenne értelme oda egy harmadik M5-öt venni, aki így csak wifin kapcsolódna a második M5-höz?
Lenne

Mennyire fogná ez vissza a teljes rendszer sebességét?
Előre nem lehet megmondani, csak helyszíni teszt során fog kiderülni.

Vagy felejtsem el az egészet és vágjak bele egy kábeles Mikrotik router+ mondjuk 2db Ubiquiti AP installálásába?
Ez is egy járható út lenne, sokkal stabilabb megoldás lenne mint amilyen a TP-Link esetében.
Alternatív megoldás egy Asus AiMesh hálózat kialakítása volna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92616) Songo válasza Gubek-Einste (#92614) üzenetére


Songo
senior tag

Köszönöm akkor egy 56ost veszek

(#92617) dugomc


dugomc
tag

Sziasztok nem vagyok képben igazán hálózati dolgokban de látom asus routereknél írjátok hogy így Merlin úgy Merlin :D mi az? Annak már utánanyomoztam ha jól értelmeztem hogy valami módosított FW. Esetleg valami oldal,youtube videó ahol megtudnék nézni ezzel kapcsolatos információkat magyarul? Elvileg érkezik egy Asus ax56 router hozzám és milyen extra tulajdonságok vannak amit átlag ember is ki szokott ki tud használni egy ilyen routernél. Panel lakás szóval egy elég lefedettséghez. Láttam lehet torrentezni vele. Más extra ami átlag halandókat is érint? Köszönöm aki segít kicsit tanulni :)

(#92618) MaCS_70 válasza dugomc (#92617) üzenetére


MaCS_70
félisten

Merlin egy kanadai fejlesztő, aki az Asusszal kooperál. Ennek gyümölcseként az AsusWRT gyári megoldásait egészíti ki a CFW-jeiben. Az alap és megjelenés tehát azonos, csak több a funkció benne és előfordul, hogy esetleges problémákat előbb old meg. (Az Asus is felhasználja az ő fejlesztéseit.)

Google-lel rákeresve a Merlin asus szavakra az első találat lesz.

Közben megkerestem a listát. Ezek a Merlin extrái.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92619) evilskati


evilskati
aktív tag

Sziasztok! Árukeresőn elég borsos ára van az Asus RT-AC66U B1-nek, de az Euronicsban is árulják jóval olcsóbban, bár nem írják, hogy a B1 lenne, és a specifikációk is a régi verzióra vonatkoznak, de én a helyi boltból tegnap hoztam el egyet a webshopos áron, és magán a dobozon is rajta van, hogy AC66U B1 / HW version: B2, illetve az eszközön is ez szerepel.

Gondolom a webshopban is a B1-et árulják. Tegnap még nem volt akciós, akkor 31.999 Forintba került.

Hátha valakinek jól jön az infó.

(#92620) libit válasza evilskati (#92619) üzenetére


libit
tag

"Hátha valakinek jól jön az infó." - esetleg info - indok, ami az "osoreg" AC66U B1 mellett szol, mikor olcsobb az Asus RT-AX56U is?

(#92621) zjuhasz válasza Gubek-Einste (#92615) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

Köszönöm.
Az Edigital-Emagon most az M5 triópack is egész jó áron van, de az X20, X60 is akciós. Utóbbi 111ezer, ami máshol kb 160-ért van.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#92622) Szabolcs22


Szabolcs22
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a TP-Link AX50 routernél, hogyan lehet hálózaton kívülről elérni a hozzácsatolt hdd-t? Telefonról különböző fájlkezelőkkel látja, de természetesen ezt is csak akkor ha ugyanazon routerhez vagyok csatlakozva.
Hogy lehet megoldani, hogy mondjuk mobilnettel innen-onnan el tudjam érni a routerhez csatlakoztatott hdd-t? Egyátalán ezt tudja az eszköz? Próbálok rá már egész nap keresni rá megoldást, de nem találok. Ha a router usb tárolóeszköz menüpontjából beírom akármelyik ftp címet a böngészőbe, csak másik alkalmazásban akarja megnyitni. Semmit nem csinál!
Próbáltam értelmezni, hogy vpn-en csatlakozzak, meg hogy ftp szerver, de igazából egyik se jött be, már amennyire helyesen csináltam amit írtak. Mindegy a lényeg hogy tudok e ilyet csinálni hogy én utazás közben elérjem ezt az itthoni hdd-t vagy nem?
Előre is köszi a segítséget!

Szabolcs

(#92623) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Tudnatok olyan routert ajanlani, akar hasznaltan is, IP kamerahoz, ami ugymond megbizhato? Lenyeg az, hogy egy nyaraloba menne, meguntuk a betoreseket :((( Egyszoval az lenne a lenyeg, hogy ne nagyon kelljen ujrainditgatni, mert az nehezen kivitelezheto :R Lan kabellel lesznek csatlakoztatva a kamerak. Szoval a legolcsobb megbizhato megoldast keressuk :R Koszonom.

(#92624) Perillustris válasza fojtviki (#92623) üzenetére


Perillustris
senior tag

Volt már bárkinek tapasztalata az Ipon-féle "basic garanciával"? Mert az Asus szerviz elvileg "csak" a típust nézi és hogy jár-e ahhoz a 3 év, valamint a vásárlás dátumát. Vajon a garanciára való 1 éves utalás egy általános szöveg, vagy ebben az esetben tényleg lekoptat az Asus? :U

#92623fojtviki Egyes Asus routerek nagyon ijesztőek, bár kétlem, hogy hatásos lesz. Viccet félretéve, nem hiszem, hogy egy átlagos besurranót elriaszt egy kamera, szóval ne csak erre alapozzatok!

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#92625) Dr.NX válasza Szabolcs22 (#92622) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye. Erre a célra szolgáló topikok:
Router gondok
Otthoni hálózat és internet megosztás
TP-Link routerek

Elfogadom a sütiket.

(#92626) Szabolcs22 válasza Dr.NX (#92625) üzenetére


Szabolcs22
tag

Köszönöm! Akkor felteszem ott a kérdéseket!

Szabolcs

(#92627) Gubek-Einste válasza zjuhasz (#92621) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor mindenképpen jobban megéri az X60 megvétele mint az M5-é mert az már AX-es eszköz lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92628) Gubek-Einste válasza fojtviki (#92623) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyit szánnál rá?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92629) Gubek-Einste válasza Perillustris (#92624) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92630) fojtviki válasza Gubek-Einste (#92628) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nehez kerdes, azert probaltam ugy leirni, hogy a legolcsobb megbizhato erdekelne. 20 ezer Forintnal most nem nagyon szeretnek tobbet kolteni. De tenyleg jo a hasznalt is most. Riaszto rendszer van a hazban, legyen mostmar videonk is arrol aki probalkozik. :R

(#92631) Dr.NX válasza fojtviki (#92630) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

A legalapabb TP-Link (MR100) majdnem belefér:
Alza 23e

Elfogadom a sütiket.

(#92632) Intruder2k5 válasza Dr.NX (#92631) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na de, ez azért kerül 22000Ft-ba, mert LTE, vagyis SIM kártyás mobilnet router, ez meg nem volt feltétel, legalábbis én nem láttam. OK, nyaralóba kell, de lehet ott is vezetékes net, vagy ha mégse, akkor rossz volt a kérdés. Egyéb esetben viszont van ettől sokkal olcsóbb megoldás is.

(#92633) Dr.NX válasza Intruder2k5 (#92632) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Jogos, én hozzáképzeltem az LTE-t a nyaralóhoz. :B

Elfogadom a sütiket.

(#92634) evilskati válasza libit (#92620) üzenetére


evilskati
aktív tag

Tudom, hogy a papír sok mindent elbír, de specifikációk alapján jobb szerintem az AC66U B1 [kép]

56U AX-en nem tudja azt az elvi sebességet, amit az AC66U B1 AC-n. Ráadásul kellene hozzá AX-es kliens is.

Szerintem a gyakorlatban többet jelent a +1 antenna, mint az AX támogatás.

(#92635) woodworm válasza evilskati (#92634) üzenetére


woodworm
veterán

A gyakorlatban hamarabb találsz ax-es, mint 3x3-as klienst.

(#92636) libit válasza evilskati (#92634) üzenetére


libit
tag

igen, hat pont a specifikaciok... [kép]
azon kivul, hogy 3 evvel frissebb modell: 2x annyi mag (+ 1GHz vs 1,5GHz), RAM es flash ia...

ahogy woodworm is emlitette a 3x3-as kliens foleg papiron mutat jol, gyakorlatban ritka. Raadasul ha visszaolvasol, meglatod, hogy tobb embernel az AC sebesseg is javult.

Annak idejen nagyon jo router volt, de mar van jobb, raadasul akar olcsobban.
Felre ne erts, azt veszel, amit akarsz, de a tobbieket ne vezesd felre!

(#92637) evilskati válasza libit (#92636) üzenetére


evilskati
aktív tag

Rendben, elnézést, biztos igazatok van, nem állt szándékomban félrevezetni senkit.

Családban ez egy bevált modell, jó sebességgel és lefedettséggel. A HW erőforrásokból sem sikerült még kifutni 10 klienssel.

(#92638) Minstrel válasza fojtviki (#92630) üzenetére


Minstrel
senior tag

Vegyél Linksys Wrt54gl-t, szinte ingyen adják a használtat és örökké jók, meg még egy kicsit tovább :D

(#92639) fojtviki válasza Intruder2k5 (#92632) üzenetére


fojtviki
senior tag

Igen, van vezetekes net, kimondottan ezert rendeltuk. Szoval csak annyi a kovetelmeny, hogy ne kelljen ujrainditgatni, mert azt nem birjuk megoldani:) De lejjebb irtak is egy ajanlatot, pont van apron :R

(#92640) wyzard


wyzard
tag

Sziasztok,

Szeretném rendbe tenni az itthoni wifi lefedettséget, mert jelenleg botrányos a jelerősség és stabilitás. Egy TP Link Archer v2-es router-em van az emeleten, a földszinten pedig valamilyen Zyxel eszköz, most nem tudom pontosan a típusát. A net az emeleten jön be, viszont a földszintre is megy le egy UTP-kábel.

A net csomag jelenleg 500/25-ös.

180 m2-es kb. a ház, kétszintes, vagy 40 éve épült. Családi házas környezetben vagyunk, úgyhogy rengeteg közeli wifi router elméletileg nincs, az eszközök sem látnak a sajátomon kívül 3-4 másik router-nél többet.

Valamilyen mesh megoldásra gondoltam, amivel talán jobban le tudnám fedni a ház nagy részét és a router-ek közti váltás is működne magától, nem kellene mindig kézzel váltani. 6 mobil eszköz van jelenleg használatban (mobil/tablet), 3 számítógép, 3 IP-kamera, 1 NAS. WIFI 6-os eszköz jelenleg nincs itthon, egy ilyen környezetre keresnék valami korrektebb megoldást a mostaninál. Próbáltam egy olcsóbb Xiaomi és egy picit drágább TP Link repeater beiktatását is, minimális volt a javulás, úgyhogy nem erőltettem.

Keretben ~100.000 körlre gondoltam, de ha olcsóbban is kijönne természetesen nem bánnám. :) Próbáltam utánanézni a 2-3 db-os mesh megoldásoknak, de elég sok van és a tapasztalatom viszont 0 a témában.

Esetleg valaki tudna valami támpontot adni, hogy merre lenne célszerű elindulni?

Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#92641) Alex91 válasza wyzard (#92640) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , szerintem az a kis + penz megerheti…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92642) MaCS_70 válasza wyzard (#92640) üzenetére


MaCS_70
félisten

Alex megoldása simán lehet kiváló -- sajnos nem ismerem.

Én másik vonalon indulnék el, kihasználva a fogyasztói elállási lehetőséget:

Mivel a wifi igencsak sztochasztikus jószág, bepróbálkoznék mondjuk egy AX58-assal (vagy esetleg 68-assal, bár ez egy kicsit vitatottabb típus) mint főegységgel. Ez már elég sokat elárul a realitásokról. Aztán mehet alá egy vagy több olcsóbb AImesh node.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92643) wyzard válasza MaCS_70 (#92642) üzenetére


wyzard
tag

Köszönöm szépen a segítséget, ill. Alex91-nek is, utánanézek a javasolt megoldásoknak. :R

(#92644) pazo77 válasza 4ron (#92566) üzenetére


pazo77
tag

Én épp most küldtem vissza a Asus RT-AC1300G+ v.3 modellt.
Egy gyengélkedő TP-Link Archer C5-öt akartam kiváltani ,de sebesség tekintetében még az is jobb.
Smart Connect funkciót egyébként ez az ASUS modell nem tud.

https://www.youtube.com/watch?v=Sfz9jQ3KI5k

(#92645) AMDPista


AMDPista
tag

Sziasztok!
Kétszintes családi házam van. Jelenleg mindkét szinten 1-1db TP-Link TL-WR1043ND router van.
Egyre több eszközt használunk és lassabbnak tűnik az internetezés.
Szerintetek érdemes lenne kicserélni a két routert újabbra/erősebbre?
Ha igen, akkor milyen legyen?
Vagy elég lenne 1 router és egy jelerősítő?

(#92646) Alex91 válasza AMDPista (#92645) üzenetére


Alex91
félisten

AX-es (WiFi 6) Mesh rendszerre erdemes...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92647) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
T 1000/1000 netem van. Sajnos az optikai szál becsatlakozása, és a iptv stb elég messzire került egymástól. Az ont egység, és az iptv box közé kellene egy router.
Árban 15K fölé nem mennék. 80nm az ingatlan. Tv csak 1 helyen lenne, ami marad is, nem tervezek bővítést.
Milyen routert érdemes választani?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#92648) AMDPista válasza Alex91 (#92646) üzenetére


AMDPista
tag

ez konkrétan mit jelent?

(#92649) Alex91 válasza AMDPista (#92648) üzenetére


Alex91
félisten

Mekkora sebessegu neted van, mekkora az ingatlan, hany eszkoz csatlakozna vezeteken? Gondolom a jelenlegi 2 router vezetekkel kapcsolodik egymashoz?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92650) AMDPista válasza Alex91 (#92649) üzenetére


AMDPista
tag

Sebesség: 100/8
140 nm a ház
A két router utp kábellel van összekötve.
Jelenleg: 1 NAS, 2 tv, 1 napelem inverter, 3 telefon, 1 klíma, 2 termosztát, de ez a későbbiekben még több készülék lenne

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.