Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91801) mtibusz válasza blakey (#91800) üzenetére


mtibusz
tag

Na ez jó hír! :K +1 pont a mérlegnek erre az oldalára.

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#91802) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Az Asus routerek mennyire stabilak? Sok felől hallottam,hogy inkább hanyagoljam őket.Esetleg ha van valakinek az 50-80e.-s kategóriából és írna róla néhány sort azt megköszönném.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#91803) blakey válasza Jackie_Chan (#91802) üzenetére


blakey
félisten

Olyannyira stabilak, hogy hónapokig vagy évekig nem kell újraindítani, ha nincs kedved, csak egy áramszünet okozhat leállást. Van, aki 300+ nap működési időnél jár, stb. sok múlik a szoftveren, ami előfordulhat, hogy rosszul sikerül, de általában nincs velük gond. Olvass véleményeket itt vagy az Asus topikban, rengeteg tapasztalatról lehet olvasni és akkor még ott van néhány modelspecifikus topik, ahol szintén sok tapasztalat van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91804) ricshard444


ricshard444
veterán

Tudna segiteni valaki? Gondolom itt értenek páran a Routerekhez. :)

Van egy D-link DWR118 4G Routerem ami USB Dongle-n keresztül eszi a sim kártyát.

Automata felismerésen van, a PIN -t beirtam, a csatlakozásra rányomva annyit csinál, hogy próbál csatlakozni, de itt meg is áll a történet.

Tudna nekem ebben segiteni valaki? :R :R

Vannak dolgok...

(#91805) szaboi6512 válasza ricshard444 (#91804) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nem az lehet a probléma forrása hogy csak 2G a kapcsolat?

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#91806) Soma01 válasza ricshard444 (#91804) üzenetére


Soma01
veterán

Nem ide való kérdés!

(#91807) ricshard444 válasza szaboi6512 (#91805) üzenetére


ricshard444
veterán

Nem tudok rájönni. :(

Soma01: Értem, de nem megyek egy halott fórumra, bár nem találtam ennél megfelelőbbet.

Vannak dolgok...

(#91808) blakey válasza ricshard444 (#91807) üzenetére


blakey
félisten

Pedig akkor sem egy ajánlói topikban kéne megbeszélni, hogy mi a gond, ott van pl. az Otthoni hálózatos topik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91809) Intruder2k5 válasza ricshard444 (#91807) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#91810) szokeherceg


szokeherceg
tag

Sziasztok! Telekom gigabites routert kinőttük. Helyére keresném a legjobb hatótávra képes routert, aminek nem okoz gondot, ha 15-20 eszköz lóg rajta wifin egyszerre.

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#91811) Dr.NX válasza szokeherceg (#91810) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?

Elfogadom a sütiket.

(#91812) szokeherceg válasza Dr.NX (#91811) üzenetére


szokeherceg
tag

120nm családi ház, egyszintes, tégla falakkal. Háztól 50mre van egy garázs, szeretném ha ott is lenne még jel. Kb 15-20 eszköz lenne rajta folyamatosan, nas, kamerák kábelen, számítógépek, telefonok okos cuccok wifin. Inkább a lefedettség lenne fontos nekem, sebesség másodlagos. Legjobb ár értéket keresem :)

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#91813) Soma01 válasza szokeherceg (#91812) üzenetére


Soma01
veterán

Mennyi pénzt szánsz rá? 40-50.000 Ft?

(#91814) Gubek-Einste válasza szokeherceg (#91812) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Háztól 50mre van egy garázs, szeretném ha ott is lenne még jel.
Beltéren elhelyezett eszközzel esélytelen, kültérre helyezett, irányított antennás típus kell ehhez, természetesen tiszta/zavar mentes rálátással.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91815) szokeherceg válasza Soma01 (#91813) üzenetére


szokeherceg
tag

Ha ennyiből nem lehet megoldani, áldozok rá többet is akár.

Garázst most egy kint elhelyezett repeater oldja meg. Ha nem lehet kihagyni, akkor marad.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#91816) beller válasza MaCS_70 (#91769) üzenetére


beller
aktív tag

Köszönöm a segítséget. Előre is bocsánat ha hülyeséget írok, nem vagyok hozzáértő, ezért is fordultam ide.
Szóbeszéd alapján hallani olyan megoldást, hogy egy stick (benne a SIM kártyával) egy megfelelő routerbe bedugva szórhatná a wifi jelet a felhasználóknak. Ilyen megoldás nem létezik?

(#91817) MaCS_70 válasza beller (#91816) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, létezik és működik az LTE stickes megoldás is.

Két fő gond van vele:

1. A stick antennája nem csak nem irányított, hanem kicsi (=gyenge) is.

2. Kérdéses, hogy az adott router USB-je és azon a stick drivere mennyit enged.

Én is évekig használtam sticket. Centire azonos helyen, 1,7 km távolságra, rálátással a toronyra. A régi, maiaknál sokkal gyengébb és ősibb szoftverű Asus RT-N18 és RT-AC87 routerek 25 Mbps-nál falba ütköztek, pedig a stick notebookban hozta a 70-80 Mbps-ot.

Most egy Mikrotik SXT LTE (tehát nem LTE6) szolgál az irányított antennájával, de beltéren az ablak előtt, ami ideális körülmények között 80-95 Mbps-ot nyújt.

És itt jön a csavar! Volt szerencsém beüzemelni egy Huawei 535-öst is, ami most a szomszédban üzemel, gyakorlatilag azonos körülmények között, de napokig egymás mellé téve teszteltem a két eszközt.

Jó időjárási viszonyok és nem túl zsúfolt cella mellett a Huawei alig maradt el a Mikrotiktől. Viszont amint bejött az eső vagy a pára, illetve elárasztották a környéket a nyaralók, a Huawei router sokkal jobban beszakadt, mint a Mikrotik. A Mikrotik még simán hozta a 40 Mbps-ot, amikor a Huawei 10-20-ra is leesett.

És még egy nagyon fontos, sokszor ismételt tényező: az LTE antennának rohadtul máshol van jó helye, mint a wifisnek. Legfeljebb akkor van jó kompromisszum a kettő között, ha a lakás közepe egy a torony felé nagy, gőzöletlen üvegfelületet mutató ablak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#91818) beller válasza MaCS_70 (#91817) üzenetére


beller
aktív tag

Köszönöm szépen, nagyon érthető és értelmes volt a magyarázatod. Ennek megfelelően fogom kiépíteni a rendszert. Még egyszer mindent köszönök.

(#91819) MaCS_70 válasza beller (#91818) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szívesen!

Nem tudom, melyik környéken laksz, de tudok kölcsönadni sticket.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#91820) beller válasza MaCS_70 (#91819) üzenetére


beller
aktív tag

Én Budapesten, de a telek a Balatonnál van és nem tom mikor kerülök le. Valszeg már csak jövőre, addig meg majd beszerzek valamit. Azért ismét csak köszönöm és lehet tavasszal "molesztállak" még :)

(#91821) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Úgy döntöttem adom még 1 esélyt a Tp Linknek és a TP-Link Archer C4000 lett a szerencsés kiválasztott.
Kíváncsi leszek hogyan fog muzsikálni?!
Az mikor modell,hogy nincs a listában?
A C4000 és a Archer AX90 között vaciláltam. Azért döntöttem a C4000 mellett,mert az tudja a link aggregációt és a Synology 920+ nevezetű NAS-ommal összetudom kötni.
Vélemény?

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#91822) Dr.NX válasza Jackie_Chan (#91821) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ha nem az ax-es modellek között keresed az ac-st, akkor hamarabb meglesz. ;)
Árukereső alapján 2018-as modell lehet.

Elfogadom a sütiket.

(#91823) Jackie_Chan válasza Dr.NX (#91822) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

:R Igen igazad van figyelmetlen voltam.jobban járnék az ax90-el?

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#91824) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

Ezek tudják a Link Aggregationt:
AX50/AX55/AX73/AX6000/AX11000
Az AX90-nek meg van 2,5 Gbps LAN portja. Azt viszont gondolom egy 2.5 Gbps switchbe kell még dugni, hogy szétossza a NAS 2db 1GbE portjára, úgy meg már nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

Elfogadom a sütiket.

(#91825) Jackie_Chan válasza Dr.NX (#91824) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Akkor ha igy áll a helyzet a TP-Link Archer C4000 és a Archer AX6000 jöhet szóba.
Kettő közűl??

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#91826) Cifu válasza Jackie_Chan (#91825) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az egyik egy ~68e Ft-s AC-s router, a másik egy ~91e Ft-s AX-es router. Az AX ugye újabb technológia, egyértelműen jobb megoldás. Szóval innen kezdve a kérdést magadnak kell feltenni. Rászánsz plusz ~23e Ft-t, hogy modern(ebb) Wifi szolgáltatást kapjál, vagy nem...

BTW nem értem a Link Aggregation-ra van rákattanást. Oké, a NAS-odat rákötöd, hogy tudja... És? Mi lesz a kanóc másik végén? A Windows 10-ben nincs meg (kivették) a Link Aggregation támogatás, ha jól jutom, ahogy a Win11-ben se.

A DS920+ esetén ráadásul nem lehet bővítőkártya irányába elmenni, hogy 2,5Gbps vagy 10Gbps kapcsolatod legyen, tehát sarokba vagy szorítva (talán USB-s hálózati eszközzel lehetne, bevallom e téren nem vagyok képben).

Szóval csak a partvonalról, de én úgy látom, hogy ne ez legyen a routervásárlási indok, hogy te Link Aggregation-al akarod megoldani a NAS elérést.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#91827) Jackie_Chan válasza Cifu (#91826) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

:R Köszi átgondolom.
Szerintem nekem megér +23e-t a modernebb wifi.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#91828) Cifu válasza Jackie_Chan (#91827) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor az AX-es routerekkel szemezz az összefoglalóban. Szerintem. ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#91829) Jackie_Chan válasza Cifu (#91828) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Ez a 6000-es azért is jó,mert 8 lan portja van és nem kell mellé még egy switchet is vennem,mert a 4 nekem kevés.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#91830) Soma01


Soma01
veterán

Az összefoglalóban ez van: "A legolcsóbb ax mesh megoldás 2 db Xiaomi Mi AX1800."
Mivel ennek a routernek nincs saját témája, ezért jó lenne egy leírás valahol, hogy hogyan kell ezt az eszközt frissíteni kínai firmware-ra, mivel csak azzal érhető el az Mesh AP módban. Plusz aki jót, biztonságot szeretne magának, az a legújabb firmware-t teszi fel mindig. Ráadásul ennek a kínai firmware-nak egy módosított változatát érdemes feltenni, hogy ne küldözgessen Kínába adatokat... Szóval nem egyszerű az annyira. Jó lenne egy összefoglaló leírás/hozzászólás erről.
(én éppen most szedem össze ezeket az infókat)

(#91831) Dadpool


Dadpool
aktív tag

Sziasztok!
Pár hét és elkészülünk a ház felújítással és kéne egy kis segítség hálózati témába.
140nm 2 szintes házba szeretnék stabil wifi-t. Lent 1 nappali +szoba az emeleten 2 szoba. Minden szobába be van húzva a hálózati kábel. Kérdésem egy tp-link deco m4 3 szobába megfelelő lenne nekem úgy,hogy kábelen lógna mind a 3 eszköz. Vagy mi lenne a kézenfekvő megoldás a ház lefedettségére wifi szempontból? Köszönettel: Krisztián

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#91832) Soma01 válasza Dadpool (#91831) üzenetére


Soma01
veterán

Ez így jónak tűnik. Pláne, hogy össze is kötöd őket kábellel.
Gondolom, ez csak a WiFi-t intézi. Külön lesz egy routered is. Ugye?

(#91833) Dadpool válasza Soma01 (#91832) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Az a terv,hogy a nappaliba teszem az egyik decot itt lesz a digi router amit összekötök a decoval. A nappali decobol egy kábel egy 8 portos swich-be ami szét van osztva a többi szobába /utp kábelek/.És végezetül a szobákba rakom a maradék decocat a kábelekre.
Onnan wifi vagy kábelek az adott eszközökre.

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#91834) Soma01 válasza Dadpool (#91833) üzenetére


Soma01
veterán

Jó lesz. Úgy mondjuk jobb lenne, hogy router - switch - Deco.

(#91835) Dadpool válasza Soma01 (#91834) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Hálás köszönet :R .
Akkor úgy csinálom.

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#91836) z123456z


z123456z
senior tag

Sziasztok.
Xiaomi AX1800 vasbeton környezetben is ajánlott? Olvastam néhány panaszt az EU modell wifi jel erősségére, ez aggaszt. Egy öreg Xiaomi Mi Router 3G-t váltana ( ez átmegy a falakon :K ), elsősorban IPv6 miatt. Ezzel ugyan sok bajom nincs, de hozzák be a digi 1000-es netet, talán ez megfelelőbb lenne.
Köszönöm.

(#91837) Ádyka


Ádyka
őstag

Sziasztok!!

Az AX20 ban csak én nem találom a jelerősítő üzemmódot? Asusék így nevezték. Vagyis wifivel csatlakozom egy wifi routerhez, és azt szórom tovább.
Ciki lenne, hiszen a 10+ éves alap tp link is tudja.
Köszönöm

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#91838) Soma01 válasza Ádyka (#91837) üzenetére


Soma01
veterán

Nem ide való kérdés. Inkább a WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat vagy a TP-LINK routerek témába kérdezz erről.

[ Szerkesztve ]

(#91839) istnag


istnag
addikt

Sziasztok,
Adott egy 90 nm családi ház, amelyben jelenleg egy tp-link archer c2 "dolgozik" a net 80-as, ami elég is lenne nekik, viszont a wifi lefedettség és a sebesség amit nyom a router az siralmas.
-1 tv, 1 box, 1 laptop, 2 telefon, 1 tablet , 1 robotporszivó, úgy gondolom ez kicsit sok neki.
Beszéltük, hogy kihozom nekik a routert a tv mellé, amit kábellel kötünk majd össze, de szeretnének egy új routert, aminek nagyobb a lefedettsége .
szóval ezt a routert kellene megtalálni ~ 30 eFt-ig. Fontos lenne, hogy valami normálisabb processzor legyen benne, talán csökkenne a válaszidő is egy kicsit.
az összefoglalóban van a 3 ajánlott, de a Xiaomi-ra nagyon sok a negatív visszajelzés és a többire is van egy kettő, ami a lefedettséget bírálja, ezek kisit elbizonytalanítanak.
pl.:
AX55:
Hátrányok
Gyengébb wifi táv mint egy feleannyiba SE kerülő eszköznél (Archer C6 volt előtte).

Mesh rendszert nem szeretne, viszont azt mondja, hogy amennyire lehet legyen benne minden új technológia.
Ki mit ajánlana? Vagy ezután bármelyik ég és föld lesz a?
köszönöm szépen! :R

(#91840) Soma01 válasza istnag (#91839) üzenetére


Soma01
veterán

Mi a baj a Mesh-el?? Lehet, hogy pont ez, vagy egy jelismétlő lesz a megoldás. Kicsi a valószínűsége, hogy egy eszköz megoldja ezt a feladatot. Legolcsóbban szerintem egy Tp-link AX20-al járnátok. Ha nem elég a lefedettség, vesz majd hozzá (még) egy OneMesh eszközt.
Vagy! Mivel valószínűsíthető, hogy kell majd több eszköz is, ezért eleve Mesh csomagot vesztek.
De az, hogy legyen WiFi 6, 30.000 Ft alatt legyen és egyedül fedje le a 90nm-es házat, az eléggé esélytelen. Egyáltalán el lehet ("el szabad") helyezni a rotert a ház közepén? Felturbózott AX3600-at én nem raknék be a lakásomba. Inkább már akkor két kisebb teljesítményű eszköz. Nem ragaszkodnék egy eszközhöz.
Esetleg Xiaomi Mesh (2db AX1800 + egy kis mókolas), Tenda vagy D-link gyári Mesh csomag jöhet még szóba. De, 30-ból nem jön ki egy Asus rendszer. De még csak 1db, jó lefedettséget biztosító, WiFi 6 Asus router sem. AX55 nem egy lefedettség bajnok. Abból több kell majd. De AiMesh képes és ez meg az ára ami igazán jó benne.

[ Szerkesztve ]

(#91841) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Tesómék is szeretnének routert cserélni mert egy ősrégirégi egy antennás TP link routerjük van és egyik szobában már nem jó a wifi jel. Én azt tanácsoltam nekik hogy előbb router cserét próbálják meg. Én AX55-öt mondtam nekik de nem tudom pl. egy TP-Link Archer AX50-el előrébb lennének-e. Mindkét routernél láttam a véleményeknél, hogy panaszkodnak a WiFi hatótávra. Amit én vettem az Asus TUF 5400 az nekem bejött de az árban nagyon sok. Ők max 20-25 között gondolkodnak.

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
2-3 téglafal is van a szobáig ahol kellene nekik jel, családi ház amúgy a router viszonylag központi helyen van
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
pár mobil meg 1-2 számítógép
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
Max 25 körül.
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Semmi más extra kívánság nincs.

(#91842) istnag válasza Soma01 (#91840) üzenetére


istnag
addikt

Mi a baj a Mesh-el??
Szerintem semmi, szerinte drága. Ami beleférne az árba, az az E4, de abban nincs gigabit port és később reméli kelleni fog majd.

(#91843) worxland válasza Soma01 (#91840) üzenetére


worxland
addikt

"De az, hogy legyen WiFi 6, 30.000 Ft alatt legyen és egyedül fedje le a 90nm-es házat, az eléggé esélytelen." - TP-Link AX50, minden feltételt teljesít.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#91844) Soma01 válasza worxland (#91843) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor legyen az, ne az AX20!
Amúgy ez annyival, jóval jobb lefedettséget ad mint az AX20? Mert régebben az AX20-at dicsérték, amikor még itt olvasgattam.

(#91845) worxland válasza Soma01 (#91844) üzenetére


worxland
addikt

Fogalmam sincs, AX20-as nem volt. Az AX50 két betonfalon keresztül simán viszi 5 méterre nem csak a 2,4-et, de az 5 gigát is. 90 nm-nél ha a ház közepére teszed a routert, nem lesz nagyobb a távolság 5-7 méternél, és családi házban belül ritka a betonfal.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#91846) Soma01 válasza worxland (#91845) üzenetére


Soma01
veterán

Így akkor jó lesz. Csak az a kérdés innentől kezdve - amit már én is kérdeztem - hogy egyáltalán elhelyezhető-e közepén a router?
Mert pl. nálunk, nem lehetett megoldnai. Ezért jött a két AX1800, a MiMesh-el.

[ Szerkesztve ]

(#91847) worxland válasza Soma01 (#91846) üzenetére


worxland
addikt

Ahová le tudod tenni a routert, onnan mennyire lenne a legtávolabbi pont, ahol még wifit szeretnél és hány fal van köztük, és azok milyenek (tégla, ytong, vályog, japán papírfal)? A wifit használó cuccok darabszámával nem lesz gond, nálam 4-10, néha akár 15 eszközt szolgál ki gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#91848) LakiGeri


LakiGeri
csendes tag

Itt elhangzottak alapján vettem a hétvégén TP-Link AX50-et.
Tapasztalataim a lefedettséggel:
- a 76 nm lakásba jól szórja a jelet, több tégla válaszfalat át tud vinni.
- A lakás másik felébe is telon hd-be megy a youtube nulla szakadozással. :K

Amire viszont figyeltem hogy a routert úgy helyezzem el, hogy ne legyen az adott szobába árnyékolva bútorok által.

Lenne pár másik gyakorlati kérdésem:
- Érdemes automata reboot funkciót kihasználni?
- DHCP-nél ti szoktatok reserved IP-ket beállítani?

(#91849) worxland válasza LakiGeri (#91848) üzenetére


worxland
addikt

"DHCP-nél ti szoktatok reserved IP-ket beállítani?" - nálam arra jó, hogy IP alapján könnyebben tudok remote dekstoppal átjelentkezni másik gépre, meg a többi PC megosztását használni.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#91850) Soma01 válasza worxland (#91847) üzenetére


Soma01
veterán

Nálam kb. 10m és 3 tégla válaszfal plusz egy 30-as könnyűbeton tartófal a legtávolabbi pont légvonalban a routertől.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.