Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92051) ElektrikusDE válasza helixP (#92050) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Szerintem félreértetted, mert a Telekomos eszközt nem tudod kiiktatni.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#92052) helixP válasza ElektrikusDE (#92051) üzenetére


helixP
nagyúr

Akkor félre, igen.

(#92053) Soma01 válasza helixP (#92052) üzenetére


Soma01
veterán

Igen. "De a Tp-link is tud adni netet/hálózatot gigabitig kábeles eszközöknek." ... pluszban a Telekomos mellett...
A Telekomos eszköznek max a WiFi-jét tudod kiiktatni. Gondolom ezt a beállítást engedi a szolgáltató.

(#92054) freddirty


freddirty
senior tag

Sziasztok.

Egy meglévő Asus RT-AC66U routert szeretnék erősebbre cserélni. Idáig teljesen jól tette a dolgát, UPC 300-as neten, de most váltottam Telekom 1 Gbit-re és úgy néz ki túlterhelődik. Amint komolyabb letöltéseket indítok (xbox game, több torrent, steam letöltés), szakadozni kezd a net a rákapcsolt LAN-on, felugranak a késleltetések. A routerbe telneten bejelentkezve látom hogy a cpu használat is felmegy.
Gigabites speedtest szépen lemegy az nem okoz gondot csak a letöltések.
A 300-as nethez képest csak annyi a kbség hogy a router PPPOE módban kell menjen hogy a Telekom NAT-ot elkerülje.
Szóval mi az amit tudnátok ajánlani helyette? A wifi elég ha ac-s, csak mobileszközöket szolgál ki, minden gigabit etherneten kapcsolódik a lakásban.

fred

(#92055) Gubek-Einste válasza freddirty (#92054) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92056) freddirty válasza Gubek-Einste (#92055) üzenetére


freddirty
senior tag

A jelenlegi RT-AC66U (AC1750) teljesen megfelel wifi szempontból, kiszolgálja a 100nm-es téglalakást, elég központi helyen van és max 1 fal van az eszközök között. Ennél jobb nem kell.
Wifi kliens van mondjuk cirka 5-8 db között ha az IOT hülyeségeket is beleszámolom. Van több gigabites swicth szétszórva a lakásban, de a központi egy menedzselhető 16 portos. De azért minimum 4 portos Gbit LAN kell a routerbe.
Kb. 100k-ig még elmennék, de többet már nem adnék egy otthoni routerért. De ha már 100k akkor tudja a 2.5Gbitet, mert majd egyszer az lesz a köv. lépcső az otthoni hálózatban.

fred

(#92057) Gubek-Einste válasza freddirty (#92056) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kb. 100k-ig még elmennék, de többet már nem adnék egy otthoni routerért.
Asus AX58U/AX82U

De ha már 100k akkor tudja a 2.5Gbitet, mert majd egyszer az lesz a köv. lépcső az otthoni hálózatban.
Asus AX86U ebben az esetben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92058) freddirty válasza Gubek-Einste (#92057) üzenetére


freddirty
senior tag

Köszönöm a tanácsot, akkor a 86U lesz.
Have a nice day :)

fred

(#92059) Soma01 válasza freddirty (#92058) üzenetére


Soma01
veterán

... ha elég egy darab 2.5Gbites port ...

(#92060) Atee94


Atee94
csendes tag

Tisztelt Fórumtársak!

A segítségeteket szeretném kérni "hálózatkiépítéssel" kapcsolatban. A rövid story az lenne hogy visszaköltözünk a családi házba pár évre még összeszedjük egy ház árát és ahhoz szeretnék tanácsot kérni hogyan építsem ki a rendszert aminek a felém eső részét majd pár év múlva magunkkal szeretném vinni
A rendszer úgy nézne ki hogy lenne két szoba.A fő szobába fog kerülni a telekomnak az optikai internete ami sanszosan 1 gbps-es lenne(esetleg 2,5).(Gondolom adnak hozzá valami routert,ha választható akkor szeretném a véleményeteket kérni melyiket lenne érdemes választani a kínálatból)Az ide csatlakozó eszközök egy okos tv lenne(jelenleg full hd de későbbiekben sanszos lehet egy 4k-s tv)egy telefon és egy gép. A telefon és gép mivel szülőhöz tartozik, így csak a stabil netkapcsolat a fontos, sebesség az kb csak a tv-n lényeges amin majd későbbiekben a 4k tartalom se szakadozzon.Ha jól olvastam esetlegesen a telekom által biztosított router nem elég jó akkor azt bridge módba kapcsolva egy másodlagos routernek át lehet adni hogy azokra legyen csatlakoztatva az eszköz. Ha ez szükséges akkor erre is kérnék ajánlást.Ez lenne a szülőre eső szekció a.k.a fő csomópont
A ház vastag vályogból készült így a ránk eső szoba ami 2 vastag vályogfal választ el a fő ponttól,szeretném kb egy max 20-25 méteres kábellel összekötni a fő csomóponthoz amivel stabil netkapcsolatot tudnék létrehozni ez lenne a második csomópont majd.
A második csomópont amit majd vinnénk magunkkal az egy picit komolyabb lenne mert az eszközök amik csatlakoznának hozzá:Egy munka pc ami gamingre is használva van, ami jelenleg 1 gbps porttal rendelkezik de későbbiekben 2,5 gbps is lehet majd.Itt szigorúan kábellel szeretném csatlakoztatni a lehető legjobb válaszidő és stabilitás miatt. Ehhez a routerhez későbbiekben csatlakozna egy NAS,illetve amik csatlakoznak rá még az egy laptop(szigorúan csak wifi) és egy ps5(,ez is wifi,ez a kettő az asszonyé,single player game és League of Legends fut csak a laptopon,gyűlöli a kábeleket)három telefon és későbbiekben egy tv(lehet wi-fi és kábel sanszosan 4k) és majd esetleg évek múltán a gyerekek cuccai.A leendő gyerekek cuccain kívül mindegyik eszköz egy szobán belül kapcsolódna.
Elnézést ha kicsit hosszúra sikeredett.
Az árral kapcsolatban nem tudok mit mondani ami talán fontos hogy ár/értékben jó legyen,de nem vagyok rest többet kiadni érte mert csak egyszer szeretnék belefektetni ha nagyot is kell aztán évekre le legyen tudva.

Előre is köszönöm a tanácsokat.

"The only thing here built to last is the engine that turns your world to trash" - Slum Planet, 3teeth

(#92061) Atom100


Atom100
csendes újonc

Sziasztok! Nemrégiben már kérdeztelek benneteket,hogy két db AC68U mellé keresek még egy Node ot Meshben de végül úgy döntöttem,hogy inkább egy AX est veszek főrouternek így 2021 ben🙂 és a két ac68 lesz node.
AX58U t néztem ki a leìrások alapján!
Kérdéseim a következők:
-probléma e ,hogy ax es dolgozik ac s nodeokkal?
-kell e rá feltétlenül Merlin t rakni, illetve ha igen akkor az AC68U ra is?
-most 39k emagon,megvárjam a BF akciòkat vagy ez már eleve must buy?

Köszönöm szépen előre is!

(#92062) Gubek-Einste válasza Atom100 (#92061) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

-probléma e ,hogy ax es dolgozik ac s nodeokkal?
Alapvetően nem

-kell e rá feltétlenül Merlin t rakni, illetve ha igen akkor az AC68U ra is?
Nem muszáj

-most 39k emagon,megvárjam a BF akciòkat vagy ez már eleve must buy?
Nem érdemes várni, nem várható komolyabb akció.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92063) Atom100 válasza Gubek-Einste (#92062) üzenetére


Atom100
csendes újonc

Köszönöm szépen.

(#92064) tomiivagyok


tomiivagyok
aktív tag

Sziasztok, valszeg megint új routert kell vennünk azért, mert a jelenlegi
1, k@ki;
2, az 5 méterrel odébb lévő szobából ide nem ér el a net;
3, random azt jelzi, hogy nincs internet / eldobja a jelet (pedig van, más routerrel működik).

Jelenleg egy D-Link DIR-809-et használunk, ezt ajánlották, de amikor hazajöttem, akkor jöttem rá, hogy ugyanilyenünk volt, ami hasonló okok miatt lett lecserélve.

Szóval, ezek alapján kellene egy router, mert már kezdek megőrülni. :U

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
- Tégla falak, a legfontosabb a felső rész. Itt 2 fal van, a router és az általánosságban, wifi-jelre szoruló helyek között körülbelül 10 méter van + 1-1 fal. Az se árt, ha lent is lehet használni, de arra tudok jeltovábbítót venni, azzal nem lesz probléma.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
- Mindenféleképpen 3 gép lenne rádugva folyamatosan. Ezek mellett 2 telefon fixen, ill. +4-5 másik telefon, ha vendégek vannak (kb, +/-)
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
- Maximum 25.000 forintot. Ha van 2-3 ezer forintért jobb, az nem fog problémát okozni, ezen ne vesszünk össze, és mostmár szeretnénk normálisan netezni. :D
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
- Működjön rendesen; viccet félretéve, gigabites legyen, és körülbelül ennyi. Meg fekete. A fehér router csúnya (szerintem).

[ Szerkesztve ]

(#92065) Dr.NX válasza tomiivagyok (#92064) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Asus RT-AX55
TP-Link Archer AX20

Elfogadom a sütiket.

(#92066) tomiivagyok válasza Dr.NX (#92065) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Pont azzal az Asus routerrel szemeztem, viszont kérdés ehhez kapcsolódóan: ahhoz, hogy a mesh tökéletesen működjön, mindenféleképpen kell még több Asus router is (legalább egy, a földszintre). Kérdés, és lehet láma kérdés: mindegy, hogy miféle routert veszek erre a célra, csak Asus legyen, vagy annak is tudnia kell ezt az AiMesh technológiát?

Esetlegesen, ha idődbe belefér, tudsz / tudtok azzal kapcsolatban is segíteni, hogy mely routerek / továbbítók / bármi illene a legjobban ehhez?

Köszönöm! :R

(#92067) Dr.NX válasza tomiivagyok (#92066) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

AiMesh-t tudó Asus router kell, ha bővíteni akarod a hálózatot.
Az Asus honlapján megtalálsz mindent erről.

Elfogadom a sütiket.

(#92068) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!
Vén csataló Tp 3600-as (Vargalex fw-es) routerem úgy tűnik kezdi feladni a küzdelmet.
Kéne egy új router, keret 20k körül, lehetőleg alatt.
Jórészt alapfunkciók (torrentet sem használok), legyen pár Gb port, wifiből már az n-es is kiszolgált; viszont legyen USB, jó teljesítménnyel. A 3600-asra volt USB-n kötve egy HDD, gépek között megosztott hálózati tárolónak - a funkció hasznos volt, nem kellett külön egy alap-nast vagy házi szervert tartani, viszont a sebessége elég gyenge volt, 10-12 MBps, így sokáig tartott backupolni. Mai routerekkel remélem már jelentős ugrás van ehhez képest? Sajnos sokon látok még mindig USB2.0 portot, remélem azt minimum kimaxolják (30-32 MBps valós), de jobb lenne, ha USB3 portja lenne és 50-60 MBps-ot is elérne. Ha ez még ma is túl nagy kívánság, akkor inkább összerakok régi gépek maradékaiból egy házi szervert, vagy veszek egy alap nast.

A hatótáv borítékolhatóan gond lesz. A 3600 gyári antennái nagy 16 dBi-s botokra lettek cserélve, de még így se ér el a lakás egyik végéből a másikba (régi bérház, vastag falak). Az új router a lakás vége helyett középre fog kerülni, remélem az így megmaradó 2-3 falon át még marad valami...

Ja és fontos, hogy megbízható legyen. Minél kevesebbet kell ránézni, annál jobb. A 3600-ashoz néha évekig nem kellett nyúlni.

Az összefoglaló alapján az Asus AC65P-re gondoltam, mint kevés USB3-portos egyike, amennyiben USB-sebességben előrelépés - csak nem találok teszteket róla?
Köszi!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#92069) Dr.NX válasza .mf (#92068) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Jó lesz. :K
Simán elképzelhető, hogy az új helyen, ac-s wifivel jobb lesz, mint az n-es a buherált antennákkal.

Elfogadom a sütiket.

(#92070) Aprósólyom válasza tomiivagyok (#92066) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ezt is megnézheted: Asus AC1500Mbps RT-AC59U v.2 Router (Fontos, hogy V2., mert csak az AiMesh képes, a V1 nem.)
Gigabit portos, AiMesh képes. 2db 5G antenna mellett 3db 2.4G antennája van (450Mbit elméleti max), ami a mobil eszközök párhuzamos csatlakozása miatt hasznos. (És jellemzően inkább csak a drágább routerek sajátja.)
A "kistesója" az AC57u v3 az euronicsben elég jó áron van most. 12k HUF. Az annyival "vékonyabb", hogy 2db 2.4G antennája van, (300Mbit elméleti max.) Magyarul tmepóban annyit tud, mint a Dlink csak stabilabb. :DDD

Esetlegesen, ha idődbe belefér, tudsz / tudtok azzal kapcsolatban is segíteni, hogy mely routerek / továbbítók / bármi illene a legjobban ehhez?
Egyébként Összetudnád a két eszközt (router, jelismétlő) kábelezni? A jelismétlő a fő routered wifi sávszélességét is csökkenti, hiszen azon keresztül kommunikálnak. Viszont az Asus AiMesh alkalmas arra, hogy a két mesh routert összekösd kábellel ezzel levéve a terhelést a wifikről. (Bár ennek valószínű csak akkor lenne jelentősége, ha a vendégek is vannak. Ahogy elnézem a leírtakat, nem vagytok hardcore userek, csak egyszerűen kifogtatok egy szar routert, ami nem stabil.)

Jevons paradox

(#92071) Aprósólyom válasza .mf (#92068) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Talán ez a videó valamilyen támpontot adhat a döntéshez. Asus AC68-U 1900 Router USB 3.0 Read Write LAN Performance - YouTube
Nem tűnik túl acélosnak az a ~40Mbyte/sec.

Jevons paradox

(#92072) woodworm válasza Aprósólyom (#92070) üzenetére


woodworm
veterán

Igazából nincs se hardveres, se szoftveres különbség az ac57u v3 és az ac59 v2 között. Ugyanaz a helyzet, mint az ac65p és az ac85p esetén volt. Tehát én az olcsóbbikat venném.

(#92073) zsozsoooooo


zsozsoooooo
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, hogy upgradeljem az itthoni Wifi kiszolgálást. A ház egy szintes, kb 10m x 14m téglalap területű, de a födém felett közetgyapot van , es ott van jelenleg a DIGI ONT (1 Gbit, PPPOE, optikai kabel jön be, ez még nem az a verzio amely router funkciókat is ellát) és közvetlen mellette van egy Tp-link Archer C2 AC750 tipusú router, ami most a natolást végzi és Wifi AP-ként is szolgál. Egyelőre 2.4 GHZ-en. A lakás egyes helyiségeibe, nappaliba, hálószobákba UTP kábel behúzva fentről a routertől.

1. Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Ahol a router lenne ott könnyűszerkezetes födém kőzetgyapot szigeteléssel. Ahova a wifi jelet kell szétszórni, az a födém alatt van, kb 10m x 14m, 3 db 10 cm-es tégla válaszfal van, ha a hosszabbik oldalt nézzük. Szomszédokban egy két wifi AP van, gyenge jelerősséggel látni őket.
2. Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Egyelőre 1 pc (kabellel), 2 noti, 2 tablet, 5 telefon, 2 tv box (kabellel), 1 tv(kabellel), egy kis miniATX-es ubuntu server (kabellel) is NAS-nak , egy oculus quest 2.

3.Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
Max 150 ezer forint, ebből szeretném megoldani, hogy mindenhol minden patent legyen.
4. Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?

Inkább úgy írnám, hogy az egész új rendszerre mik az igények. Ne legyen NAT-olási probléma, bírja ezeket az eszközöket kiszolgálni, és gyors wifi sebesség az egész lakásban. WIFI 6 szükséges.

Egyik megoldás, ami a fejemben lezajlott, hogy a C2-esen lelövöm a wifit, és a lakás hossziránti két végébe (nappali, egyik háló) két asus wifi6-os eszközt AIMeshbe (AP modeban?) bekábelezve lerakok. Itt kérdésem is lenne, ahogy láttam , a kliens node WAN-jába kell dugni az UTP kábelt, de attól még nem NAT-ol ugye ? Nem találtam erről infokat. Az ubuntumon van samba server, plex server, fontos hogy a mesh kliens LAN portjaiba dugott eszközök is ugyanabban az IP tartomanyaban legyenek. Továbbra is egy DHCP servert szeretnék, ami egyelőre a C2-esen fut.

Másik ötlet, ez kicsit fájósabb, hogy 3 eszközt veszek és megy a C2-es is a kukába, akkor nyilván egy erősebb router lenne fent a C2-es helyén, két kliens node-dal a ház két végében, így hármat tudnék meshbe kötni, és maga a gateway-em is egy erősebb eszköz lenne.

A kérdésem az volna, mit ajánlatok, melyik megoldást, melyiknél milyen eszközökkel?

Köszi, szép napot!

[ Szerkesztve ]

Zsozso

(#92074) .mf válasza Aprósólyom (#92071) üzenetére


.mf
veterán

Eh... ez kissé lehangoló.
Mindenesetre köszi az infót

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#92075) rmehesz


rmehesz
tag

Sziasztok! Normál otthoni használatra terveztem egy Asus RT AX-58u vásárlását. Azonban megkérdezném, hogy szerintetek 5000 Ft pluszt megérne egy AX-82u vagy maradjak az 58u-nál? Nem igazán fedeztem fel jelentős különbséget a kettő között.

(#92076) blakey válasza rmehesz (#92075) üzenetére


blakey
titán

98%-ban ua. a két termék, SoC ua. Nekem volt AX82U-m, jó router, de nekem az AX58U jobban bejön, a Merlin FW miatt többre is képes lehet. A különbség egyébként 5GHz-es wifinél van.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92077) Jim74 válasza rmehesz (#92075) üzenetére


Jim74
nagyúr

Olcsóbban megkapod a TUF5400-at (41k), ami gyakorlatilag AX82U. Ha nem akarsz Merlin-ezni, de kell 5 GHz-en a 4x4, akkor szerintem érdemes lecsapni a TUF5400-ra.

(#92078) golyós válasza helixP (#92048) üzenetére


golyós
őstag

Hát ez a vicc, hogy a régi 250-es UPC neten se volt semmi gond, hasított a YT, letöltés minden, most az 500-as egy vicc.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#92079) Alex91 válasza zsozsoooooo (#92073) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ebbol 3 db, vagy ha nem tunik eleg esztetikusnak, akkor 1 db es melle ez: [link] .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92080) Bummafejbe


Bummafejbe
csendes tag

Üdvözlet mindenkinet.
Routert szeretnék cserélni,4 lan port,WIFI,2 sávos,és ami a lényeg,hogy optikai csatlakozása legyen,a T-commal vagyok szerződésbe,és optikán jön a net.El kellene látnia,2 TV-t (IP TV van),és egyéb wifis eszközöket.A jelenlegi router,amit ők adtak,már a nem tudom hanyadik,és hol van wifi,hol nincs.Keresgéltem a neten,viszont amit talállltam,azokon nem elég a LAN csatlakozó.Minimum 4 darabra van szükségem.Az ár,max 50000 Ft ,remélem ennyiért van oylan,ami nekem való?Előrre is köszönöm,a válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

...csak a holtak látták a háború végét...

(#92081) Cifu válasza Bummafejbe (#92080) üzenetére


Cifu
nagyúr

Üdvözlet!

Ilyen router nincs, amit keresel az ugyanis a Home GateWay-nek, vagyis HGW-nek hívják. Esetedben ONT-ként is, Optical Network Terminal-ként is ismert. Ezt a szolgáltató adja, csak abba mehet az optikai vég, és általában bele integrálva van egy Wifi router is. Feltehetően ezt az eszközt cserélgették esetedben.

Annyit tehetsz, hogy átállítod a T-com ONT-ját Bridge módba (ezzel kapcsolatban a T-Comos ügyfélszolgálat vagy az itteni Telekomos topic segíthet) és sima hálózati kábellel rákötsz egy Wifi routert. Van összefoglaló a topic tetején, benne nagyon szépen összefoglalva milyen gyártók milyen routerjeit érdemes venni.

ASUS AX56 / AX58 javasolt szerintem.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#92082) Cifu válasza golyós (#92078) üzenetére


Cifu
nagyúr

Csak egy feltevés, de nem lehet, hogy a HGW cseréjekor ment valami félre?
UPC / Vodafone ConnectBox-ot kaptál? Ez esetben javaslom a [Vodafone kábeles topic] felkeresését, lehet, hogy a hiba nem a Wifi-ben van...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#92083) zsozsoooooo válasza Alex91 (#92079) üzenetére


zsozsoooooo
tag

Köszi a választ. Tetszik a kinézete, jó lesz, thx.

Zsozso

(#92084) kovacsdavid8


kovacsdavid8
tag

Sziasztok!

Olyan routert keresek, ami wifin tudja minél nagyobb hatótávval a digis gigás sávot.

Synology RT2600AC routert néztem ki, ez állítólag viszi elég jó térerővel, elég gyorsan majdnem a teljes gigsá sávszélt wifin. Viszont nekem ez az ár (90 ezer forint) húzós egy routerét. Tudtok esetleg ajánalni egy másik olcsóbb opciót?

A router többi funkciója nem lényeges számomra. Csak a wifi hatótáv és a wifi sebesség, ami fontos.

Egyáltalán, ha jól értelmezem a dolgokat - bár laikus vagyok -, olyan router kell nekem, ami 2,4Ghz-en tud 800-900 Gbit wifin?

(#92085) Cifu válasza kovacsdavid8 (#92084) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha a digis gigás "sávot" szeretnéd Wifin tudni, akkor inkább AX-es eszközökben gondolkodj. És itt nem csak a router számít, hanem az az eszköz, amivel csatlakozol is hozzá. Itt pedig szükséges a szabvány (a régi N-es, az AC újabb, az AX jelenleg a legújabb) mellett van az adott frekvencia (csatorna), szóval a Synology megoldása especiel korántsem olyan acélos.

Továbbá a jelek szerint olyan alapdolgok nincsenek meg, hogy is működik a Wifi és mi a különbség a kábeles hálózathoz képest - például a Wifi nem duplex kapcsolat, tehát ez a fel és a lefele tartó adatkapcsolatnál elérhető sávszélesség összesen értendő, míg kábelesnél például a lefele 1000 Mbit/s mellett a Diginél van névleges 300 Mbit/s felfelé. Ez Wifi "nyelven" 1300 Mbit/s lenne.

Ezen kívül a Wifi esetében úgy működik a dolog, hogy adott csatornán a Wifi eszközök próbálnak kommunikálni, és ha valamelyik eszköz éppen lefoglalja a csatornát, akkor a többi, adott csatornát használó eszköz várakozik X ideig (nagyon kis idő, de idő), amíg a újra próbálkoznak. Ezért probléma az, hogy panelben sok-sok Wifi eszköz van. Ilyenkor az azonos csatornán lévők mindig egymásra várnak - ezért gáz panelekben a 2.4Ghz, de néha már az 5Ghz-en dolgozó Wifi is.

Szóval korántsem olyan egyszerű a helyzet, ahogy le próbálod festeni.
Nagy távolságra a 2,4Ghz jobb, de az a sűrűbben használt megoldás, az 5Ghz kevésbé terhelt általában, ellenben több falon keresztül már általában "elakad".

A termékismertetőkben megadott Wifi sávszélesség adatokról pedig nem árt tudni, hogy kb. laborkörülmények között, pár méteren belül, közvetlen rálátásnál igazak...

A topic összefoglalót olvasd el először, a kérdésed feltevésekor kövesd az ott látható útmutatókat (falak, környezet, milyen eszközök, stb.). Utóbbi is igencsak fontos, mert tök jó, ha veszel egy drága AC-s vagy akár AX-es routert, amire majd N-es Wifijű laptoppal rácsatlakozva próbálod négy fallal odébb elérni a Digi-s gigás netet, és értetlenkedni fogsz, miért olyan lassú...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#92086) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

TP-link AX73 e nemű boltban 30 pénz.

Összefoglaló, illetve jelenleg is Asus van (RT-AC65P) AX58U-t néztem, de az 45 lett volna, e-ből meg elhoztam 27-ért az AX73-at :Y Hétfőn beüzemelés, kiváncsi leszek rá.

(#92087) Déve


Déve
tag

Sziasztok,

Segítségre van szükségem, milyen routert válasszak apósoméknak:

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Családi ház, nincsenek közeli szomszédok, középen földszinten van a modem, tégla falak, max 2-3 falat kéne átvinni, illetve felső szintre is elfogadható jelerősség ha jut az jó lenne
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Régebbi tablet és mobiltelefon, tipikus youtubeozás, ilyesmikre kell, semmi túlságosan sávszélességet igényelő.
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
20-30 ezer forint a keret
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Mivel idősebb emberekről van szó, nincs szükség a legújabb újdonságokra, a pénzért a legnagyobb lefedettség lenne a legjobb.

Látom az AX73 akciós most emagon (30ezer), de őszintén lehet overkill...
Még nem értek a backhaul dolgokhoz, de arra is nyitottak vagyunk, ha bele lehet szuszakolni valami 2 eszközös megoldást ebbe a keretbe.

(#92088) Gubek-Einste válasza Déve (#92087) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

felső szintre is elfogadható jelerősség ha jut az jó lenne
Vasbeton födém esetén lehetnek gondok.

Látom az AX73 akciós most emagon (30ezer), de őszintén lehet overkill...
Jövőre tervezés okán nem feltétlenül, mindig jó ha van tartalék a rendszerben.

20-30 ezer forint a keret
Még nem értek a backhaul dolgokhoz, de arra is nyitottak vagyunk, ha bele lehet szuszakolni valami 2 eszközös megoldást ebbe a keretbe.
Az Asus AC57Uv3 még talán belefér 30k-ba, mesh-nél ajánlott is az Asus alapokra építkezés a rugalmassága miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92089) gaben8456


gaben8456
csendes tag

Szép napot
Kérdésem adott egy ZTE ZXHN F668 széria szàmu router Digi optikai hàlozatunk van ezt a szerkezetet mivel tudom lecserélni?A tv is ezen keresztül kapja a jelet coaxial kimeneten keresztül.Tehàt ez a két csatlakozó kell rà mindenképpen.
Köszönöm a segítséget. :R :R

(#92090) Alex91 válasza gaben8456 (#92089) üzenetére


Alex91
félisten

Semmivel... :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92091) gaben8456 válasza Alex91 (#92090) üzenetére


gaben8456
csendes tag

Nem lehet lecserélni?Vagy nem érdemes? :F

(#92092) tkomlosi válasza gaben8456 (#92091) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

Nem lehet! Rakasd bride modeba és akkor saját routered lesz mögötte a fő

(#92093) Soma01 válasza gaben8456 (#92089) üzenetére


Soma01
veterán

Miért akarod lecserélni? Mi a gond vele?

(#92094) gaben8456 válasza Soma01 (#92093) üzenetére


gaben8456
csendes tag

Szobàn kívül màr gyengül a wifi jel így az emeletre sem ér fel.

(#92095) Soma01 válasza gaben8456 (#92094) üzenetére


Soma01
veterán

Ha csak ennyi a gond vele, akkor ezt viszonylag könnyen meg lehet oldani. Azaz veszel egy olyan routert ami lefedi a kívánt területet. Itt jön a szokásos kérdés...
"Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre?"
:)
És még az, hogy milyen sebességet vársz el WiFi-n keresztül?

(#92096) Bummafejbe válasza Cifu (#92081) üzenetére


Bummafejbe
csendes tag

Hálás köszönet. :R :R :R :R :R

...csak a holtak látták a háború végét...

(#92097) gaben8456 válasza Bummafejbe (#92096) üzenetére


gaben8456
csendes tag

Tehàt ami az eredeti kérdés most ezt újra feltetted.Azért köszönöm a segítséget.Tehàt amint azt írtam optikai kàbelen jön be a net,tv,telefon.És a routerröl megy tovább a jel a tvhez coaxon keresztül.Vagyis ilyen routert keresek.Ehhez kérem a segítséget.Fa födém van felette, gipszkarton,szigetelés.Normàl vàlaszfalakkal.

(#92098) Cifu válasza gaben8456 (#92097) üzenetére


Cifu
nagyúr

A #92081 -ben szépen leírtam, hogy mi a különbség a router és a HGW között.
Olvasni is kéne, nem csak írni... :U

Nem tudod lecserélni a szolgáltató HGW-jét! A routernek nem ez a feladata! Bridge módba tudod állítani, és egy Wifi routert utánakötni, hogy az lássa el a Wifi és adott esetben a kábeles hálózat útválasztást.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#92099) woodworm válasza gaben8456 (#92097) üzenetére


woodworm
veterán

Egy szót nem szólt hozzád, tőled függetlenül tette fel hasonló kérdését és elsőre felfogta, hogy nem lehetséges az eszköz kiiktatása.

(#92100) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Ha már említésre került a szolgáltató és a bridge mód, Digi-nél online, az ügyfélkapuból lehet állítani az eszközüket router és bridge mód között, nincs szükség te telefonálgatásra, se levelezésre, semmire.

Ha ez nem új infó errefelé, akkor elnézést :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.