Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91014) dkess válasza steewcv65 (#91012) üzenetére


dkess
őstag

Igen, pont ezért ajánlottam a toldós megoldást. Általában szokott lenni mindenkinek. Még szüleimnek is van kettő tartalékba pedig Ők totál informatikai analfabéták. Igazából filléres tétel ...

Jelenleg ugye ez van: PC --> Router --> ONT
Átmenetileg a teszt erejéig: PC --> UTP toldó --> ONT

Ilyenformán lehetsz akár 100 méterre is az ONT -tól - nem érdekes.

Egyébként a router alapjáraton tudja a gigabit -et. Ahogy írtam miután a Digi -sek beállítják az új sebességet az ONT/Router tandemet újra kell indítani (ez ugye ki tudja mikor történik meg - pl. ha péntek délután kötötték, akkor lehet a jövő héten teszik meg).

Aztán ahogy írtam bénázhat is a Digi. Nálam is sikerült. 1000 -es FTTH bekötést követően 500/300 maradt. Vagy két hét volt amire át tudták állítani ...

Zárójelben - amikor 100/100 FTTB -ről váltottam 500/300 FTTB -re akkor is volt szenvedés. Nem értették, aztán jöttek, hogy "meg van a minimum - nem?" (pfff :) ), aztán persze kiderült, hogy 100 Mbps switch van a szekrényükben. Ezt követően két hónap volt amire egy gigabit -es switch -et tudtak szerválni - nem volt az egész országban (többször felajánlottam, hogy megveszem én meg be is rakom akár) ... Igaz, a végén jóváírtak két hónapot ...

Szóval bármi lehet. Amennyiben úgy csinálod ahogy írtam, akkor villámsebesen túl leszel rajta ...

@Anonymus23, #91013

Szerintem lehetne falicsatlakozókkal is - úgy még elegánsabb ... :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.