Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90751) Dudee


Dudee
senior tag

gondoltam írok egy update-et az Archer Ax73 és az Axago EE35-XA3 ALINE küldő 3.0-s HDD rack-kel kapcsolatban.
Vettem ma egy új vinyót (WD Red plus 4TB). Asztali géppel összekötve hasít az átvitel mind olvasás mind írás irányba, gond nélkül megy.
Ha Ax73-ba dugom a külső rack-et, ugyanúgy hasít, de továbbra is random 10-20 másodperc után leáll a művelet "ismeretlen hibával".
Kábel tutijó, külső rack tutijó, vinyó is.
Minden kétséget kizáróan ez a router hibája, mármint egész egyszerűen nem bírják egymást.
USB 2.0ás külső rack-kel hiba nélkül megy.
Már csak az a kérdés, hogy tényleg inkompatibilitási probléma, vagy más 3.0ás házzal is csinálná, és egyszerűen az én darabom valamiért nem bírja ezt a tempót...
Nem örülök

(#90752) Alex91 válasza Dudee (#90751) üzenetére


Alex91
félisten

Van USB 3.0-as pendrive-od pl.? Akkor probald ki azzal is… Sajnos tapasztaltam mar en is hasonlot. 2 lemezes hdd dokkolo geppel minden ok, a routerbe dugva, csak az egyik hdd-t ismerte fel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#90753) krealon válasza Dudee (#90751) üzenetére


krealon
veterán

"Már csak az a kérdés, hogy tényleg inkompatibilitási probléma, vagy más 3.0ás házzal is csinálná, és egyszerűen az én darabom valamiért nem bírja ezt a tempót..."

Az USB 3.0 és a 2.4 GHz-es wifi interferál, ha az USB 3.0 vezetékek és komponensek nincsenek kellően árnyekolva.
Először ez a probléma az ASUS USB 3.0 csatlakozóval ellátott router-einél bukott ki (pl RT-AC65P, ott az USB port 2.0 módba kapcsolása volt a kerülő megoldás).

(#90754) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Tűzfalas Router vásárlásban kérném a segítségeteket.

Mire használnám:
Wifi
- itt sok készülék lenne rajta (2 tablet; 6,8telefon; 2-3pc; XBOX; okos eszközök[termosztát, légtisztító, okostv, nyomtató stb] )
Ezek 2.4 illetve 5GHZ használ(ná)nak
LAN
- itt már kevesebb készülék lenne. pc, xbox, tv. Szerintem max 4 port elég is lehet.

Sokat szoktam pc-ről okos tv-én filmeket nézni. illetve Netflixet és HBOgo-t is szoktam nézni. Már ha ezek számítanak a választásban.

Wifi hálózaton szeretem külön tudni az eszközeimet.
Vagyis van a saját hálózatom illetve a vendég hálózat ami ugye csak a netet éri el.
Amennyiben megoldható preferálnám a több vendég hálózat elérését is.
Wifi 6,

A wifi hálózatnak volna még egy nagy követelménye. A lakás alapterülete kb 25mX11m
Ebben vannak falak melyek hol gipszkarton hol pedig tégla. A router nem az épület közepén fog elhelyezkedni hanem a végében.

Netemet jelenleg t-home biztosítja. Nincs nagy net sebességem de ígéret van későbbi optikai fejlesztésre, így ha lehet azt is belekalkulálnám.
Letöltés 100Mb/s

Rászánt összeg 47eFT
Illetve a TP-link márkát preferálom és nem zárkózom el az egyéb firmware-ktől sem.
Jelen pillanatban tp-link 1043nd v2 routeremet váltanám le amin openwrt futott.
Sajnos egyre többször veszem észre, hogy akad a net, illetve dobálja le az eszközöket ha sok készülék van rajta

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#90755) Alex91 válasza hódmaci (#90754) üzenetére


Alex91
félisten

Ha szeretsz mokolni, akkoritt a routered, es topicod: [link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#90756) top3


top3
tag

Sziasztok .
AX-es routert keresek
-jelenleg csak wifi csatlakozás kb 7-8 eszközzel
-1 db usb port kellene printer megosztáshoz
-T Gigabit NET-hez
-50 k-ig
Fentiekhez melyik ajánlott vétel (stabil és jó wifi jel a kegfőbb szempont) ?
Köszönöm .

[ Szerkesztve ]

(#90757) hódmaci válasza Alex91 (#90755) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm megnézem.
De ha lehet maradnék tp-link vonalon

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#90758) Dudee válasza krealon (#90753) üzenetére


Dudee
senior tag

Ezt akkor elvileg úgy is ki lehetne zárni, ha kikapcsolom a 2.4GHz-es rádiót, nem?

(#90759) Alex91 válasza Dudee (#90758) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, probald meg, de szerintem nem az lesz a gond…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#90760) Gubek-Einste válasza top3 (#90756) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök: Asus AX55/AX56U/AX58U

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#90761) top3 válasza Gubek-Einste (#90760) üzenetére


top3
tag

Tömbház , 1 szint , 2 szoba , központi helyen - folyosón - elhelyezve (jelenlegi TL 4300-as kiváltására) , kb. 1-1 falra minden használt helységtől .
Cél a jövőállóság (wifi6) - kb. 3-4 évre - ill. mint írtam nem akarok vezetékelni - only wifi .
Erre kellene kihegyezni + 1 db vezetékes printer csatlakozás .

- 64 m2 , tégla fal , 1 oldali szomszéd (másik folyosó)
- 50 k a limit , ha indokkal jobb vétel picit drágább , nem gond

(#90762) Tomee001


Tomee001
csendes tag

Sziasztok!

Öcsémnek szeretnék fejleszteni a hálózatán, de őszintén szólva minimális a hozzáértésem a témához.
Ami adottság:
Panel lakás 3 helyiségében összesen 5 leállás van kialakítva. Gigabites Diginet van, a bejárati ajtó felett lett kialakítva egy kis fém szekrény és oda érkezik a bejövő kábel. Kezdetben nem volt probléma, nem volt modem, vmi régi routerem be lett üzemelve, ami teszi a dolgát a mai napig, annyi volt a megkötés, hogy a fémszekrény ajtaját nem lehetett becsukni, ha wifit akartál. A gigabitre átállás óta már van modem is, de annak nincs 5 portja, h a kialakított leállásokat tudja használni, az én régi routerem meg nem tud gigabitet, szóval nem tudja kihasználni a sebességet.

Ameddig az én tudásom terjed az lenne a megoldás, hogy ha a szekrényt zárva akarnám tartani (nem túl szép a kábelköteg és nem is túl nagy a szekrény), akkor a modem után kellene egy 5 portos vezetékes router, és valamelyik fali leállásra egy wifit generáló router.

Vagy egy jobb ötletet kérnék vagy típusajánlatokat erre a célra.

Összegkeretet nem írok inkább, nyilván nem a leggagyibb, de nem is a legdrágább érdekelne :)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#90763) Gubek-Einste válasza top3 (#90761) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelőek lesz az ajánlott eszközök.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#90764) Gubek-Einste válasza Tomee001 (#90762) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

a modem után kellene egy 5 portos vezetékes router
A négynél több portos router-ek ritkák és drágábbak is mint egy sima négy portos és egy 5-8 portos switch párosa így inkább ezt kellene beszerezni.
Ide mehetne egy Asus AC65P mint elsődleges eszköz és egy TP-Link switch.

valamelyik fali leállásra egy wifit generáló router
Inkább AX-es eszközt lenne már érdemes beszerezni így Asus AX53U/AX55/AX56U/AX58U lenne érdemes nézegetni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#90765) top3 válasza Gubek-Einste (#90763) üzenetére


top3
tag

58u lessz az , holnap rendelem - köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#90766) hódmaci válasza hódmaci (#90754) üzenetére


hódmaci
senior tag

Sziasztok!

Mivel tud többet az ASUS mint a TP-Link?

Nem látom, hogy miért is ér többet 10eFTal az ASUS. Mármint számomra.

Asus RT-AX82U
TP-Link Archer AX73

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#90767) Anonymus23 válasza hódmaci (#90766) üzenetére


Anonymus23
veterán

Néhány dolog:
* Ha mesh rendszerre van szükséged (akár a későbbiekben), akkor ethernet backhaul-t csak az Asus támogatja, a TPL-nél nincs ilyen, csak wifin keresztül, és azoknál is csak repeater kategóriájú készülékek köthetőek a rendszerbe, amiknek a teljesítménye és használhatósága erősen korlátozott, persze olcsóbb, de valamit valamiért.
* Pl a bővített szülői felügyelet az Asusban benne van, a TPL-nél meg havi fizetős (HomeShield Premium), ami nem kicsit túl van árazva, azaz fél év alatt elfogyna az árkülönbség. (Jó, e nélkül lehet élni, de azért na)
* Egyéb szolgáltatások, amik az Asusban alapból benne vannak, ebben meg nincsenek, ha valamelyikre szükséged van, akkor nincs sok választás

Egyébként nagyon jó kis router az AX73 (nekem is ez van), de sokkal jobban be leszel korlátozva semmint egy Asussal, persze ha csak egy 1 routeres hálózatban gondolkozol, akkor arra tökéletes. Ha valamilyen formában a TPL behozná, hogy működne a OneMesh ethernet backhaullal, akkor szerintem nagyot tudna tarolni, mert náluk vannak sokkal olcsóbb mesh képes routerek is, amik így együtt kifejezetten jók lennének.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#90768) hódmaci válasza Anonymus23 (#90767) üzenetére


hódmaci
senior tag

Hát hogy őszinte legyek, lehet akkor jobban járnák az asus-al mert lehet szükségem lesz a mesh rendszerre. Mivel elég hosszú a lakás (kb25m)

Na de így felvetül egy újabb kérdés.
Elég lehet-e számomra RT-AX82U wifi lefedettsége és ha kell akkor később veszek egy olcsóbb asus routert ami tudja a vezetékes mesh rendszert majd ezzel kibővítem a hálózatot.

Vagy inkább ugorjak bele egy RT-AX92U-ba aminek elvileg erősebb a wifi jele így kisebb eséllyel kell akkor később vennem egy olcsóbb asus routert ami tudja a vezetékes mesh rendszert majd ezzel kibővítem a hálózatot.

Tudom, hogy az RT-AX92U drágább de ha lefedi a lakást akkor maradnák nála.
Vagy inkább maradjak a RT-AX82U nál és ha kell bővítek.

Esetleg tudnál(tok) ajánlani egy routert amit hozzá lehet kapcsolni AiMesh rendszerbe mindkét routerhez?
Valami olcsó de megbízható verzió kellene. Csak, hogy lássam hogyan alakul a költség, ha esetleg ki kell bővítenem a wifi hálózatot lefedettség hiánya miatt.
Vagy csak ugyanolyan (azonos típusú) routerek köthetőek össze?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#90769) Alex91 válasza hódmaci (#90768) üzenetére


Alex91
félisten

Ha tudsz vezetekelni, akkor AX82U. AX92U abban az esetben erdemes valasztani, ha a mesh rendszerhez nem tudsz/akarsz vezeteket huzni.
AC57U V3.0 talan a legolcsobb meshbe kotheto Asus router, kb. 15 ezer Ft az ara. De en meggondolnam, hogy erdemes-e bekavarni egy AC-s eszkozzel. A legjobb termeszetesen egy AX82U lenne, de en minimum egy AX56U-t tennek be node-nak...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#90770) hódmaci válasza Alex91 (#90769) üzenetére


hódmaci
senior tag

Tudok a két router közzé vezetéket húzni. Úgy hogy lehet ez el is dönti a kérdést. :)

Viszont ha AX56U helyett egy RT-AX55 kerülne, az nagyban visszafogná a wifi hálózatot?
Illetve ha már wifi hálózat.
Hogyan képzeljem a sebességet a wifi hálózaton, ha nem egyforma a két router?
Mármint mindig az a router sebessége a mérvadó ami a kisebb (és ez be is korlátozza teljesen) vagy amelyikhez csatlakozik a készülékem? Amiről elvileg fogalmam sem lesz hiszen ez a lényege az egésznek nem?

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#90771) Alex91 válasza hódmaci (#90770) üzenetére


Alex91
félisten

Amelyikhez csatlakozni fog, ertelemszeruen. Es igy van, maga valaszt. (Bar fix telepitesu eszkoznel tan megadható, hogy melyikhez csatlakozzon/ne csatlakozzon.)
Egyebkent sanszus, hogy nalad a normalis lefedettseghez kelleni fog a mesh...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#90772) Anonymus23 válasza hódmaci (#90768) üzenetére


Anonymus23
veterán

25m hosszú lakásnál nehezen tudom elképzelni, hogy a falak ne árnyékolnának annyit, hogy mindenhol megfelelő legyen, persze ehhez tudni kellene a falak típusát, illetve a helyiségek és benne a router elheyezkedését.
De végül is mindegy, mert ha sok eszközöd van, és kell a gyors wifi mindenhol, akkor jelenleg csak az Asus jöhet szóba, nem beszélve arról, hogy a másodlagos router(ek) kábelen is képesek a további megosztásra.
Pontosabb javaslatot az igények és lehetőségek ismeretében lehetne adni, dkess szokott elég mélyen belemenni az ilyenekbe, de általánosságban indulásnak neked az általad nézett routerek bármelyike jó lehet, később amikor már látod, hogy hol milyen az elérés, akkor tudsz illeszteni hozzá egy másik bármilyen AiMesh képest routert.

Ja még egy: Persze a TPL routereket is lehet hálózatba kötni, de csak AP-ként, és ugye akkor különböző SSID-k lesznek, és akkor jön elő, az egyik legbosszantóbb dolog, hogy amíg érzékeli a mobil az elsőnek felcsatlakozott hálózatot, addig ragaszkodik hozzá, amíg el nem veszti teljesen, független attól, hogy ott van mellette egy másik napkitöréssel egyenértékű hálózat.

;) - The Power of the Light Side

(#90773) hódmaci válasza Anonymus23 (#90772) üzenetére


hódmaci
senior tag

Hát igen:
"addig ragaszkodik hozzá, amíg el nem veszti teljesen, független attól, hogy ott van mellette egy másik napkitöréssel egyenértékű hálózat."
Ez sírba tud tenni. :)

Viszont sajnos van negatív tapasztalatom az asus routerral. Volt annó egy rt-n12d1 routerem ami merő csalódás volt. állandóan dobálta az eszközöket. pedig még akkor tized ennyi kütyü se volt a lakásban. Majd ezt váltotta egy rt-n16 ami szintén hasonló cipőben járt. Teljesen megbízhatatlan volt. Így az is kuka lett. Majd váltottam TP-Link 1043nd v2 vonalra.
Vele teljesen meg voltam elégedve míg el nem jött az a pont, hogy annyira sok eszköz került rá hogy ő is "belerokkan" néha. Pedig még a lefedettséget is sikerült valamennyire megoldanom egy másik ugyanolyan routerral WDS módban

Valószínűleg RT-AX82U lesz az áldozat.
De még ráérek holnapig dönteni, hiszen mindegy mikor rendelem, akkor is csak jövő hét hétfőn kapom meg leghamarabb. :D

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#90774) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem egészen router, inkább modemes kérdés: ktghatékony 4g modem megoldást keresek, kb minden érdekel a USB-sticktől (raspberrybe dugnám) kezdve a konnektoros megoldásig.

Alapkritérium, hogy a b20 menjen, de a környékünkünk a b32-őt is kiépítették, úgyhogy az is nagyon jó lenne. Hüvej AI-cube-okat viszonylag normális áron látok használtan, ezek úgy látszik tudják.

Egyik felmerült kérdés: hüvej AI-cube B900-230 vagy az E5573 fog vajon jobb kapcsolatot adni b20-as hálózaton? Ahol vagyok (UK, Three-háló) elvileg megcsinálták a b32-es csatornát is SDL-ként, szóval a cube-bal elvileg jobban járnék :F

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#90775) Tomee001 válasza Gubek-Einste (#90764) üzenetére


Tomee001
csendes tag

Köszönöm!

https://ipon.hu/shop/termek/mikrotik-hex/1527833

Ez pl. nagyon kerülendő? Meg lenne a megfelelő számú port, megspórolnám a switchet, és emellé mehetne pl az ajánlott wifi router. A márkát annyiban ismerem, hogy az irodánkban van egy, teszi a dolgát. Annyiban nem szimpi hogy a hozzám hasonló laikusoknak nem túl felhasználóbarát a menüje, de egy sima otthoni hálózatnál talán túl sokat nem kell állítgatni.

(#90776) Anonymus23 válasza hódmaci (#90773) üzenetére


Anonymus23
veterán

Kétségtelen, de amiket leírtál azért azok nem mai fiúk már, illetve mindenből ki lehet fogni hibásat.
Bár én személy szerint nem csípem az ilyet, de ha nem jön be 2 héten belül visszaküldheted.
Én meg vagyok elégedve az AX73-al, de jelen házunkban nincs is szükség (nem lenne kihasználva) vezetékes plusz routerre.
Öcsém házfeklújításban van és neki is az AX82U a befutó.

Amikor én vettem (~5 hónapja) akkor még kb 20e Ft volt a kettő között, jó most is csak az akciók miatt 15k (35 vs 50), de nekem is az AX82U volt a másik kiszemelt, viszont ahhoz a második mesh eszköz sem sokkal olcsóbb, még ha kisebb is elég. 20 eFt-ból nekem megvan a 2 repeater, és mindenhol van értékelhető wifis lefedettség és sebesség is (2,4 GHz-en 130 Mbit 5 GHzen 780 Mbit), ami elég, hogy a gyerkőcök amikor mobilon yt-znak, akkor az zökkenőmentesen működjön.

;) - The Power of the Light Side

(#90777) Gubek-Einste válasza Tomee001 (#90775) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lehet az is de nem olyan egyszerű a beállítása mint az ajánlott eszközöké.
Ezen sincsen több port, kell egy a modemhez így marad négy a kliens eszközöknek/switch-nek/router-enk.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#90778) dkess válasza top3 (#90765) üzenetére


dkess
őstag

AX82U 50K HUF -ért most jobb vétel lenne. 5K HUF -al drágább, mint a AX58U ...

(#90779) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok!

olyan ac vagy ax-es wifi routert keresnék amivel dlna-n keresztül szaggatásmentesen tudnám lejátszani még akár a 102Mbps bitrátájú 90GB-os 4K filmeket is

egy asus rt-n18U a "fő" router ebből egyik kábel menne az ac vagy ax routerbe amit wifin használna a tv

mivel ezt csak a tv használná
ez a router hozná ezt a szintet?
TP-Link Archer AX20 17000ft
(én csak bepötyögtem pár adatot az árukeresőn, ha van ajánlott olcsóbb router is az igényeimhez az csak jobb :) )

előre is köszi! :R

(#90780) dkess válasza Hege1234 (#90779) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Bár csak USB2 van, de ez a jelzett bitrátát bőven tudja. A SOC alapján is mennie kell. Szerintem nem lesz gond vele ...

(#90781) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Mi a legolcsóbb már vehető opció jelenleg 2,4GHz AP + 2db Gigabit LAN ígényhez?

MI4 A Gigabit Edition mindkét lanja gigás? Lehet megoldás?

Range nem tényező egy szobát kell csak lefedjen és ideiglenesmegoldás lenne.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#90782) Hege1234 válasza dkess (#90780) üzenetére


Hege1234
addikt

szuper, köszönöm! :R

(#90783) Gubek-Einste válasza Micsurin (#90781) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lehet a feladatra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#90784) minas


minas
aktív tag

Az alábbi két router közül melyik az ajánlottabb? Megbízhatóság, beállítási lehetőségek, stabilitás, kezelőfelület, támogatás, szerviz stb.
TP-Link Archer C6 AC1200
ASUS RT-AC57U v3

(#90785) top3 válasza dkess (#90778) üzenetére


top3
tag

Szia , kollegád ajánlatát rendeltem - 45 k Konzol…… ból , köszönöm a tippet .
Bár csak 7főn csomagolnák .
Kb kapásból miben jobb ami nekem kell / wifi

[ Szerkesztve ]

(#90786) Gubek-Einste válasza minas (#90784) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Az AiMesh támogatottság miatt inkább az Asus lenne az ajánlottabb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#90787) minas válasza Gubek-Einste (#90786) üzenetére


minas
aktív tag

Wifi csak a router helységében lenne használva, tehát fal nincs alapesetben, de esetenként a kertben is, ez esetben 1 fal (1 nagy ablakkal) lenne közötte. Táv ekkor 10-15m. Tehát az erősebb wifi jeladás jobb lenne.
2000 Mbit/s net van jelenleg, ezen osztozik több eszköz kábelen (PC, tv, laptop).
Különleges igény nincs, legfeljebb annyi, hogy időzítési lehetőség legyen benne, mivel nem akarom, hogy éjszaka menjen a wifi. Szerintem ezt már majdnem minden router tudja.

[ Szerkesztve ]

(#90788) dkess válasza top3 (#90785) üzenetére


dkess
őstag

A két eszköz hardveresen gyakorlatilag ugyanaz. A különbség mindössze az, hogy:

- az AX82U 5 GHz -en 4x4 -es,
- az AX58U támogat Merlin -t - az AX82U nem.

Azaz gyári szoftver használata esetén az AX82U ezen árkülönbséget alapul véve jobban megéri ...

(#90789) top3 válasza dkess (#90788) üzenetére


top3
tag

Köszönöm a segítséget . Átnéztem (én TP vonalat használtam kizárólag eddig) , megéri a felár - visszamondtam és jön a javasolt
(aug. 20 mizériának is köszönöm) .

[ Szerkesztve ]

(#90790) Micsurin válasza Gubek-Einste (#90783) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi szépen, berendeltem egyet :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#90791) vak_bottyan


vak_bottyan
tag

Sziasztok. Adott ez a router: Asus RT-AX92U. Egy éves a készülék, és a német Amazonról rendeltem! Tegnap egy halk pukkanás után leverte a lakás biztosítékot! Azóta nem lehet életet lehelni bele. Van ennek a gyártónak Magyarországon szervize? Esetleg magában a készülékben van belül biztosíték ami kiolvadhatott? Tudtok ebben segíteni, egy szerviz címmel telefonszámmal? Az Asus oldalán hálózati eszközök szervizét nem találtam, csak ügyfélszolgálati számát. Mivel hosszú hétvége van így azzal sem jutok most semmire. Sajna én nem tartózkodom otthon, így a páromra vár majd a szerviz felkeresése. Köszönöm ha tudtok ebben nekem segítséget adni.

(#90792) Gubek-Einste válasza vak_bottyan (#90791) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#90793) vak_bottyan válasza Gubek-Einste (#90792) üzenetére


vak_bottyan
tag

Köszi. Rákérdeztem ott is. Töröld innen ki kérlek, mert én nem tudom.

(#90794) Próféta


Próféta
tag

Sziasztok!
Vidéki 18x7 méteres, egy szintes, vegyes építésű (tégla, vályog) családi házba szeretnék egy wifi routert.
- 200/18 Mbit/s net jelenleg, de 500/22 se legyen gond, ha esetleg begyorsítunk (nem nevet, ez falu)
- legtöbb kliens egyszerre: 4 mobiltelefon + 4 laptop (ebből egy gaming, pl. Fifa22, PUBG) + 3 chromecast + 4 wifi termosztát (2,4 GHz) + 1 wifi inverter (2,4 GHz) + még jöhetnek biszb@szok
- Ha esetleg ajánlanátok hozzá valamit, amivel egyszerűen kiterjeszthetem a hatótávot szükség esetén, azt megköszönöm. Kábelezés nem probléma.
Természetesen a legjobbat szeretném a legolcsóbban és 20 év garanciával, :) de mivel ilyen sajna nincs :O megelégszem egy jó ár-érték arányúval is :K .
És bocs, hogy nem olvastam vissza, pedig becsszó én vagyok a vissza olvasós csávó, de most összecsaptak a fejem felett a hullámok.
Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#90795) Alex91 válasza Próféta (#90794) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ez…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#90796) t72killer válasza t72killer (#90774) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megérkezett a huawei b900 ai cube, javult a helyzet az őslelet moto g2-vel mobile hotspot módban osztott 3g-hez képest, de nem óriási a javulás, amit vártam a 3->4g ugrástól. Ritkán lakott vidéken vagyunk, nem valószínű, hogy olyan sok versenytárssal kéne megküzdeni.

A legfőbb előnye a normális modem/routernek, hogy az egész házat lefedi a wifi, ami telefonnal necces volt.

Összevissza szórnak egyelőre a webes netsebesség-mérők, este nekiállok precízebben kimérni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#90797) Próféta válasza Alex91 (#90795) üzenetére


Próféta
tag

Köszönöm :R

(#90798) dkess válasza Próféta (#90794) üzenetére


dkess
őstag

Azt nem írtad, hogy azon 18*7 méteres ház melyik részére kerülne maga a router? Nagyon az egyik sarkába?

Az ajánlott router mellé a kábelezést akkor ne hanyagold el és legyen annyi minden is kábelvégre kötni amit csak lehet. Aztán, ha ezen tégla/vályog ház meg a megnövekedett internet sebesség indokolná, akkor lehet majd e mellé egy másik AiMesh képes egységet is beszerezni esetleg és ethernet backhaul -al konfigurálni mesh -t.

(#90799) Próféta válasza dkess (#90798) üzenetére


Próféta
tag

60/40 hosszanti irányban, keresztben 10/90 arányban kell szórnia jelenleg, szóval a legtávolabbi sarok kb. 12 m és 2 fal.
Tudnál ajánlani vész esetére egy ilyen AiMesh képes egységet hozzá? Csak, hogy mivel tervezzek. Aztán ha esetleg oda kerül a sor, úgyis jelentkezek segítségért a konfig miatt. :)

(#90800) Gubek-Einste válasza Próféta (#90799) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AX56U vagy AX58U megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.