Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90701) Dragon3000 válasza SpaceJam (#90700) üzenetére


Dragon3000
veterán

Volt nekem is az említett tplink és jelenleg ac65p van. Változás ugyanazzal a telefonnal ugyanott 2,4GHz-en 70/90 helyett stabil 100/100 és a lakás legrosszabb részén is erősebb lett, az asus esetében még ott is megvan a 80/80Mbps. Persze máshol lehet másképp lesz. Viszont a szolgáltatói eszközt nézzük, és a fórumon lévő eredményeket azokhoz képest még az említett tplink is jobban muzsikált.

(#90702) Imi1981 válasza Gubek-Einste (#90699) üzenetére


Imi1981
veterán

Szia! Érdekelne, hogy miért inkább a 65p mint az ax20? Nekem van mindkettő azért kérdezem. Jelenleg az ax20 a fő routerem és a 65p AP módban üzemel de bármikor meg tudom cserélni őket. Annyit biztosan mondhatok, hogy az ax20 sokkal jobb wifi hatótávban de másban mindkettő kitűnő volt nálam. Miben jobb a 65p, hogy inkább azt ajánlod? Komolyan érdekel mert én nem értek hozzá annyira.

(#90703) SpaceJam válasza Imi1981 (#90702) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Abban, hogy azon USB 3.0 van és nem 2.0. Ennyi. Ezen kívül az AC65P csalódás nekem. Mármint teljesen jó átlag router 17 ezerért úgy, hogy tud média megosztást, de ezzel kifújt.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#90704) Imi1981 válasza SpaceJam (#90703) üzenetére


Imi1981
veterán

Az USB nem érdekel. Mindkettő router tetszik és nekem nagyon megfelel (sokkal jobb mint a szolgáltatói router) de wifi hatótávolságban az ax20 nagyon jó. Wifi sebességben a 65p kicsit gyorsabb de ahol a 65p - t már nem látja a telóm ott az ax20 - al vígan nézem a youtube - t full HD - ban. Ebben nagyon bejön az ax20. Viszont csak ebben látom jobbnak a 65p - nél másban mindkettő atomstabil és gyors. Hagyom így ahogy van nem cserélem meg őket.

(#90705) SpaceJam válasza Imi1981 (#90704) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Mindkettő élhető belépőszint, fölösleges zsonglőrködni.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#90706) Corsa02


Corsa02
őstag

Sziasztok!

Egy Asus AC66U B1 ment tönkre és szeretnék helyette egy új routert venni.
- Felhasználás: Digi 1Gbit a net, a routert entware-el és transmissional használtam alap torrentre is. 5Ghz-es Wifi fontos és a jó hatótáv.

Valami olyat keresnék amivel feljebb is lépek kicsit az AC66U -nál.
Mit ajánlotok amit tudnék erre a felhasználásra továbbra is használni?

Előre is köszönöm!

The Truth Is Out There --->

(#90707) szaboi6512 válasza Corsa02 (#90706) üzenetére


szaboi6512
őstag

Jómagam Asus AX 58U routerre cseréltem az Asus AC66U B1 routert.
Ax kliens megléte javasolt....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#90708) Corsa02 válasza szaboi6512 (#90707) üzenetére


Corsa02
őstag

Köszi a tippet.
A gyári firmware-n keresztül tudok SSH-n keresztül entware-t és transmissiont telepíteni?

The Truth Is Out There --->

(#90709) szaboi6512 válasza Corsa02 (#90708) üzenetére


szaboi6512
őstag

Próbáld meg ez alapján.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#90710) Corsa02 válasza szaboi6512 (#90709) üzenetére


Corsa02
őstag

Igen ezt ismerem, csak ugye ez Merlin vagy HGG firmware és ahogy nézem az nincs AX58U-ra...ezért kérdezem, hogy a gyárin keresztül vajon mehet-e...de körbenézek a gugliba :)

The Truth Is Out There --->

(#90711) szaboi6512 válasza Corsa02 (#90710) üzenetére


szaboi6512
őstag

Van rá Merlin.....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#90712) Corsa02 válasza szaboi6512 (#90711) üzenetére


Corsa02
őstag

ÁÁ valóban, elsőre benéztem, köszönöm!
Úgy tűnik akkor ez valóban jó lenne az AC66U B1 helyett...
Wifi erőssége 2,4 és 5Ghz-n van olyan erős mint a B1-nek?

The Truth Is Out There --->

(#90713) szaboi6512 válasza Corsa02 (#90712) üzenetére


szaboi6512
őstag

Van, de ax klienssel 5 ghz-en kihajtod vele a gigás netet is a router közelében....
Nálam 5 ghz.-en AX201 klienssel....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#90714) Corsa02 válasza szaboi6512 (#90713) üzenetére


Corsa02
őstag

Az szép, azt hiszem berendelem :)
Köszi az infókat. :R

The Truth Is Out There --->

(#90715) eris94


eris94
tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy routert, de elég outdated a tudásom a területen, ezért titeket kérdeznélek, hogy tudtok-e ajánlani valamit :)
Egy garzonba kéne, tehát annyira nem szempont az erős wifi,illetve csak ketten használnánk egyszerre, UPC 500-as netet kellene megosztania.
2 PC van LAN-on, illetve egy Raspberry Pi, ami egész nap be van kapcsolva, NAS-ként/otthoni szerverként (pihole, etc) üzemel.
Wifis eszközök tekintetében egyszerre maximum kb. 8-10 lenne csatlakozva, de nagyrészt standbyban (nyomtató, konzol, tv, telók, stb.). AX-es wifi eszközöm nincs egyelőre.
Szóval egy viszonylag egyszerű cucc kéne, de azért örülnék, ha stabilan menne, nem lennének random fagyások, meg ilyenek, ezért kérném a segítségeteket.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#90716) Gubek-Einste válasza eris94 (#90715) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi lenne a beszerzésre?

Ajánlott eszközök:
20k alatt: Asus AC57Uv3, TP-Link Archer C5v4/C6
20-30k: Asus AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#90717) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék fejleszteni a hálózatomon ami pedig most úgy néz ki, hogy a fő router az egy TPLink tl-wr1043nd és van egy kisebb router TPLink tl wr940n(eu) ami wifi-n csatlakozik a fő routerra, hogy tovább erősítse a jelét a messzebbi helyiségekben. A számítógépem eddig vezetékkel volt rákötve a fő router-ra ami a TPLink tl-wr1043nd de most majd át kell álljak vezeték nélkülre és így az a gondom, hogy a 80-100Mbps netből csak 48-50Mbps-t tud szórni. Ezért szeretnék fejleszteni. Cserélném mind kettő routerem és kellene valami vevőegység a gépembe is. Ebbe kérném a segítségeteket !
Mellékelek egy kis amatőr rajzot a lefedendő területről és a routerek elhelyezkedéséről. Amit még tudni kell, hogy 60-80 centis vályog falak vannak.

Ui.: Ha kell akkor azt megtudom oldani hogy a két router össze legyen kötve utp kábellal

[ Szerkesztve ]

(#90718) eris94 válasza Gubek-Einste (#90716) üzenetére


eris94
tag

Hali! Nagyjából egy 20k-t akartam volna rászánni, megnéztem amiket linkeltél, az AC65P most elég jó 17ezres áron van az Extreme Digitalban, illetve pont kapóra jön nálunk, hogy álló helyzetben lehet elhelyezni, úgyhogy szerintem ő lesz :D

Köszi!

(#90719) tigipuf válasza eris94 (#90718) üzenetére


tigipuf
senior tag

Az szerint nagyon jó ár, én is behűztam egyet tegnap.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#90720) Alex91 válasza Maxell014 (#90717) üzenetére


Alex91
félisten

Ha tudsz kabelezni: [link] , ebbol 2 db, vagy [link] , ha design is kell :). Ezeket meshbe kotod.

Ha nem tudsz, akarsz kabelt huzni, akkor: [link].
Igen, ez kicsit dragabb…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#90721) Maxell014 válasza Alex91 (#90720) üzenetére


Maxell014
senior tag

Köszi!
Ha kábelezek akkor elég barátiak az árak :D az tetszik. Annyi segítséget kérnék még, hogy akkor ha megveszem a 2db ASUS RT-AC57U -t és össze kötöm őket akkor utána hogyan kell beálíltani illetve a gépbe milyen kártya vagy stick kellene amivel jó lenne a sebességem és a válaszidő ?

(#90722) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Régi kádár kockához + melléképületek, ethernet backhaullal majd lesz mesh (2. router majd később, igény szerint), egyelőre 100/30 net, később elvileg Digi optika lesz, ha lecserélik az Invitelt.
Melyiket javasoljátok? Esetleg más hasonló árfekvésben?
Asus AX82U
Asus AX92U

;) - The Power of the Light Side

(#90723) Gubek-Einste válasza Maxell014 (#90721) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Annyi segítséget kérnék még, hogy akkor ha megveszem a 2db ASUS RT-AC57U -t és össze kötöm őket akkor utána hogyan kell beálíltani
Az elsődleges eszköz router módba megy, a másodlagos pedig AiMesh node-nak kell beállítani.

illetve a gépbe milyen kártya vagy stick kellene amivel jó lenne a sebességem és a válaszidő ?
A vályogos környezet miatt nincsen erre garancia, lesz amilyen lesz.

Ajánlottak:
USB-sekből Asus USB-AC53/AC54/AC55/AC56/AC68/AX56, TP-Link Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-AC55BT/AC56U/AC66/AC68/AC88/AX58BT/AX3000, TP-Link Archer T6E/T8E/T9E/TX50E/TX3000E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabbító kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#90724) Gubek-Einste válasza Anonymus23 (#90722) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#90725) Anonymus23 válasza Gubek-Einste (#90724) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ezeket azért nem írtam, mert mindenképpen MESH lesz, a ház(ak) legtávolabbi része kb 30-40 méterre van az elejétől.
Most a fő router kiválasztása lenne a lényeg. Ez oda lesz rakva (nappali, ami kb a főház közepén van, és innen lesz kivezetékelve minden. Elég sok wifi cuccos lesz idővel, ~20db mobilok/laptopok/TV-k, okos eszközök, PC lanon. (teljes felújítás alatt van az egész, kádár-kocka 120 m2, azaz B30-as falak, de a kertbe befelé van melléépítve még egy 2 szobás ház (80m2) amiben majd a nagyszülők lesznek, de ők is már elég sokat neteznek.

Akinek kell, annak egyelőre az lesz, hogy be lesz lőve, hogy az első szakaszban a szobák + nappali kapjon fixen minél nagyobb térerőt, a többi részt ahova már gyenge lesz, azok olcsóbb mesh képes routerekkel lesznek később lefedve, most csak vezetékelés lesz megoldva.
Egyéb igények: nincs extra igény, talán a kikpacsolható fények, normális megjelenés, ethernet backhaul mesh képesség mivel elég messzire is ki kell majd vezetni a netet mint írtam (plusz hátrafelé van még kb 2000 m2 kert. Torrent nincs, gyári fw elég, kb sosem fogják buherálni a beállítás után a routereket. Szomszédok vannak, de kertváros, szal nem túl sűrűn wifivel szennyezett rész.

;) - The Power of the Light Side

(#90726) Gubek-Einste válasza Anonymus23 (#90725) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kettő közül bármelyik jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#90727) dkess válasza Maxell014 (#90721) üzenetére


dkess
őstag

Igen, a kábelezéssel ég és föld lesz a különbség.

A beállítással kapcsolatban: [link]

(#90728) Maxell014


Maxell014
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#90729) DamianB


DamianB
őstag

Nem tudom ennek mi értelme végig néztem a speceket ugyan azt tudják egyik 50 k másik 95k

Tuf AX54000[/]

(L:https://www.asus.com/Networking-IoT-Servers/WiFi-Routers/ASUS-Gaming-Routers/TUF-Gaming-AX5400/techspec/)Rog AX5400[/]

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#90730) blakey válasza DamianB (#90729) üzenetére


blakey
titán

És akkor vedd melléjük az AX82U-t is. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90731) Essejó válasza Maxell014 (#90721) üzenetére


Essejó
veterán

Felejtsd el, az a 60-80cm es vályog falak, megeszik a wifit. Vigyél kábelt a gépednek is.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#90732) Cheif válasza MaCS_70 (#90691) üzenetére


Cheif
tag

Megérkezett a router. Beüzemeltem. Alap beállítással. Mennyire kell eltalálni a torony irányát vele? Van, hogy 8 Mbit le, 20 fel, de nagyon sokszor, 1-2 Mbit csak a letöltés, a fel, az mindig többszöröse(4-10x) a letöltésnek.

(#90733) 4Grider válasza Cheif (#90732) üzenetére


4Grider
nagyúr

Valószínűleg szénné van terhelve a helyi mobilnet. Ott jellemző a a sokszoros feltöltési sebesség. Kelj fel hajnali háromkor és mérj rá...

(#90734) Cheif válasza 4Grider (#90733) üzenetére


Cheif
tag

Igen, éjjel és hajnalban egész jó. Feltettem a routert egész jó volt kb. fél óráig. Most meg rosszabb, mint az előző huawei-el. 1900as ping, 0.28 Mbps le, feltöltést most nem sikerült neki mérnie.

Holnap átteszem máshova, hátha jobb lesz. Nincsenek nagy igényeim, de ennél lehetne jobb :)

(#90735) MaCS_70 válasza Cheif (#90732) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az SXT-t bőven elég szemmel célozni, annyira azért nem nagy nyereségű az antennája.

Milyen konfigurációban használod?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#90736) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

megoldando problema: a wifi ledobal az elso kertben ket Asus AX XT8 (AX6600) mellett, szerintetek is jo otlet ha veszek egy harmadikat? esetleg egy AX86U (AX5700) modellt?

koszi elore is a valaszt :R

tl;dr:
adott ~90+25nmes egyszintu lakas jol szigetelo beton falakkal. kert elol-hatul, hatul terasszal.

jelenleg ket Asus AX XT8 (AX6600) van befogva, ugyanakkor ezek a haz hatso kert feloli reszen vannak: az egyik a net vegfokjanal, a masik pedig az erositonel. utobbi azert kell, mert ott van egy Chromecast Ultra es egy Hue sync box, es hajlamos ledobalni a jelet filmezes kozben ha a 120"es projektorvaszon le van engedve. ez mondanom se kell, zavaro.

net vegfoknal (AX XT8 routerkent) es az erositonel (AX XT8 APkent) mobilon megvan a 250Mbps speedtest.net szerint (ami a netem maximuma), ez a hatso kertben es a teraszon is stimmel. kabelt vettem a ket XT8 koze backhaulnak, de gyakorlatilag nem volt ra szukseg.

az elso kertben viszont kozben ott egy konyha es egy vastagabb beepitett tarolo egy nagyobb szobaval es nemi betonnal, szoval konkretan fel meterre az erosito feloli oldalon meg van jel, net vegfok feloli oldalon semmi.

4K streamet paradox modon csak a telefonom tud, netre kotott NAS meg nincs de agyalok lehet kene masszivabb backupra. fizikai kabel egyedul az egyik XT8 es a szamitogepem kozott megy, minden mas eszkoz wifin log: telefon, chromecast, erosito, tv, philips hue vezerles kb kettucat lampaval. 4K streamet viszont birnia kell a netnek barhol. jovoallosag miatt meg mas eszkozok johetnek.

ertelemszeruen ez a rendszer par evig marad. az Asus Router app (meg az egesz AI mesh) szerintem remek, imadom, hogy deploy-and-forget modon uzemeltetheto, szoval minel egyszerubb rendszert akarok. ezert is agyalok meg egy XT8on, aztan onnantol kezdve fizikailag homogen eszkozok vannak, amik mesh felhasznalasra vannak kitalalva. a wifi roamingnak pedig ugy kell mennie, hogy adott esetben a szobak kozott videohivasban jarkalva ne legyen feltuno az AP valtas.

agyalok berakok meg egy AX XT8at most, hogy 200 euro korul akcioban van. ami meg szobajohet, az az AX86U (AX5700) ilyen 280 euroert (es akkor azt berakom routernek).

ertelemszeruleg ami kritikus, hogy stabil legyen es egyszeruen lehessen uzemeltetni. ezert hajlando vagyok picit tobbet is fizetni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#90737) Alex91 válasza proci985 (#90736) üzenetére


Alex91
félisten

XT8, ha nem szeretnel kabelt huzni a routerek kozott… Esetleg XT92U, ha esetleg joval olcsobb, mint az XT8.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#90738) proci985 válasza Alex91 (#90737) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Köszi. Kábel mehetne,de ha nem muszáj, akkor végülis egyszerűbb kábel nélkül.

XT92U alig olcsóbb és nem igazán simul bele olyan jól a környezetbe, mint az XT8.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#90739) Cheif válasza MaCS_70 (#90735) üzenetére


Cheif
tag

Feltettem viszonylag magasra, belőttem nagyjából a tornyot, és a meglévő tp-link router wan portjába jön be net. A mikrotik gyári beállításokkal megy.

Most reggel 20Mbps a letöltés speedtest szerint. Szóval akkor tényleg ennyire le van terhelve csúcsidőben a mobilnet itt a környéken.

(#90740) 4Grider válasza proci985 (#90736) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálam be van küldve az elektromos hálózatba a jel (powerline adapterrel), és a két teraszon be van dugva egy-egy AC-s wifis TP-Link powerline adapter. Full lefedettség van a kertben is.

(#90741) Sanyi.mTs válasza Cheif (#90739) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Csak egy tanács: én a helyedben vennék villámvédelmi eszközt is és beiktatnám az UTP kábel nyomvonalába. Ez egy olyan eszköz, aminek van két RJ45-ös portja (in, out) és ha jól tudom, a villámvédelmi hálózatra kell kötni. Én inkább kifizetnék most 5-10-15 ezer Ft-ot, mint hogy fogjam a fejem, amikor egy villámcsapás energiáját beviszi a kábel a belső hálózatba.
Nem tudok gyártót ajánlani.
Egyes (üzleti) mikróknál 2db villámvédelmi egység telepítése ajánlott a gyártó ajánlása szerint. Az elsőt a kültéri egység közelébe, a másodikat pedig kívülről oda, ahol a kábel bejut az épületbe.

(#90742) MaCS_70 válasza Cheif (#90739) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor jó eséllyel sajnos ennyi...

Most, hogy mindennél jobban megtelt a Balaton-part, nálam is soha nem látott (25 Mbps) mélységbe zuhant a sávszélesség. Éjjel még 85 volt...

Ilyen a mobilnet. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#90743) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Sziasztok. Router vásárlása előtt állok, nincs kiszemelt darab ezért kérném a segítségeteket. A mostani TP-LINK TL-WR940N-es típus, ettől szeretnék erősebbet, vagy legalább tudja 2,4GHZ-en a 450Mbps. És esetleg lehetne nagyobb a hatótávja is. Lehet kétcsatornás is, olyan 20-30Ft-ig.

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#90744) Gubek-Einste válasza neo-geo (#90743) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök:
20k alatt: Asus AC57Uv3, TP-Link Archer C5v4/C6
20-30k: Asus AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#90745) 4Grider válasza Gubek-Einste (#90744) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezek közül egyik sem tudja 2.4 GHz-en a 450 Mbps-ot. Kérdés, van-e egyáltalán olyan eszköz, ami tudja. Persze AX mellett létezhet, de ott is necces.

(#90746) Essejó válasza 4Grider (#90745) üzenetére


Essejó
veterán

Lehet van amelyik tudja, de az nem 20-30 (K) Ft

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#90747) woodworm válasza 4Grider (#90745) üzenetére


woodworm
veterán

Az ac65p tud 4x4 n800-as linket, csak nincs hozzá megfelelő kliens. Ahogy a 3x3-as is fehér holló volt már 2,4 GHz-en.

(#90748) LaMotta válasza Gubek-Einste (#90744) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Amilyen árak vannak, ezek már módosíthatóak lehetnek... :B

Ajánlott eszközök:
12-15k: Asus AC57Uv3, TP-Link Archer C5v4/C6
17-20k: Asus AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20

Egyébként köszi az aktív kommenteket, dkess-sel karöltve, én is ezek közül választottam! :R

(#90749) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!
Rendeltem egy AX20-at, de nem tudták megmondani, hogy melyik verzió fog érkezni.
Érdemes ezzel foglalkozni, megvárni a V2-t, vagy miden funkció stabilan működik a V1-es verziónál is? A V1 és a V2 között chipset eltérésről írtak.
A OneMesh-ről irtak kompatibilitási problémákról a https://community.tp-link.com oldalon.
Valakinek akinek van, tapasztalt valamit ezzel kapcsolatban?
Üdv,
GBoy

(#90750) matekj


matekj
csendes tag

Sziasztok,
Szeretnék vásárolni 1 db 4g LTE és 12V-os routert. Tudnátok ajánlani olyan terméket, amely ezeknek a paramétereknek megfelel és elfogadható az ára is? :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.