Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74851) szasanyi


szasanyi
félisten

TP-Link router választáshoz némi segítség készüléktípus, és netkapcsolat típusa laján. Remélem hasznos lesz:

(#74852) Konyika válasza szasanyi (#74851) üzenetére


Konyika
senior tag

??

(#74853) Multibit válasza kormoskandur (#74849) üzenetére


Multibit
veterán

van 2 éve TP-link TL-WR841R wifi routerem beiktatva katasztrófa, a sávszél lezuhan 90/12-re. ez korábban nekem nem tűnt fel, hiszen 120-as netem volt, a különbség marginális, de most igencsak feltűnő
Nem is értem, hogy próbálkozhattál azzal a routerrel 250 Mbps net-előfizetéshez! Az egy 100 Mbps-képességű router!

(#74854) Fecsike válasza TeeJay (#74846) üzenetére


Fecsike
kezdő

ha minden azonos akkor szoftveresen van az olcsóbb lekorlátozva, hogy a drágábbat vegyed? micsoda üzletpolitika :D

(#74855) woodworm válasza Fecsike (#74854) üzenetére


woodworm
veterán

Bár nem idegen eljárás az asustól, jelenleg nem erről van szó. A két router szoftveresen megegyezik, csak az ac65p lábkompatibilis, de kisebb tudású wifi chipeket kap. Ezt a tudásbeli különbséget az fw-ben lévő mediatek driver valószínűleg megfelelően kezeli, ezért maradhat ugyanaz az fw.

Egyébként a szoftveres butítás is csak először tűnik hülyeségnek kívülállóként. Egy új, kisebb tudású router kifejlesztése egy piaci rés lefedésére valószínűleg nem térülne meg. Megfelelő áron beszerzett alapanyagokkal viszont egy már meglévő, de nagyobb tudású router "butításával" kifizetődő lehet.

(#74856) TeeJay válasza Fecsike (#74854) üzenetére


TeeJay
félisten

Autók dízel motorja ugyanez!
Egy fajta 2 literes 4 hengeres dízelből szimplán csinálnak 2-3-4 teljesítmény verziót is miközben a motor ugyanaz
Csak valakinek elég 130 ló valakinek 150kell aztán ott van a 180 ló is és a csúcs meg 200-220 körül
Ezért nem fognak 2-3 felé motort gyártani

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74857) vargalex válasza TeeJay (#74856) üzenetére


vargalex
félisten

Azt nem, de sok esetben valóban különböző a turbó, különböző a hajtókat, kuplung, stb.

Alex

(#74858) Fecsike


Fecsike
kezdő

értem, kösz fiúk az infókat. majd legközelebb lehet ac85p teszteléssel fogok visszatérni :D

(#74859) TeeJay válasza Fecsike (#74858) üzenetére


TeeJay
félisten

Remélem van hozzá 4x4:4 MU-MIMO cuccod :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74860) Fecsike válasza TeeJay (#74859) üzenetére


Fecsike
kezdő

nem hiszem :D engem az érdekel csak, hogy amit kábelen tud sebességet, azt wifin is lehozza :D

(#74861) TeeJay válasza Fecsike (#74860) üzenetére


TeeJay
félisten

azért mondtam hogy van-e hozzá 4x4-es AC cuccod hogy teszteld
gigabitet hozza WAN-LAN vonalon
wifin meg attól függ milyen kliensed van rá
1antennás telefonnal ne várj 300-310megabittől többet
ebből a szempontból az AC85P tök felesleges mivel semmivel sem tudsz majd többet elérni mint egy AC65P-vel kivéve ha van otthon 4x4-es AC kliensed

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74862) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Szolgáltatóváltás előtt állok, végre hozzánk is elért az optika. Ennek örömére a jelenleginél jóval gyorsabb netet és Iptv-t szeretnék rendelni (Telekomról van szó). Családi házról lévén szó, most is két router üzemel a lefedettség miatt. De ugye jönne a szolgáltatói elosztó, továbbra is kellene a második router (de nyilván már egy gyorsabb), és az iptv miatt kellene egy switch is. Ez utóbbiból a TP-Link TL-SG105-t néztem, ez elvileg megfelel az iptv-s kritériumoknak is. Routert a szintén Tp-Link Archer C5-öt gondoltam, ez is megfelel a terveimnek, nem lesz gondja az iptv-vel?

(#74863) TeeJay válasza Voice24 (#74862) üzenetére


TeeJay
félisten

ha Telekom optika lesz akkor kapsz egy ONT-t amin van 4LAN port, abból 3 mehet IPTV-nek szóval arról kellene az IPTV-t tolni majd bár elvileg gigás switch-el is lehet még osztani

az ONT-re meg tehetsz saját routert
abból ASUS AC57U most ami jó áron megy és tuti kitekeri a gigabitet könnyen
vagy kicsit drágábban ASUS AC65P

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74864) Multibit válasza Fecsike (#74860) üzenetére


Multibit
veterán

Full duplexet nem tudsz a wifi-hez varázsolni.

(#74865) ekkold válasza K1LLMy53Lf (#74845) üzenetére


ekkold
őstag

A Mikrotik routerek is kiesőek nálad, vagy a kicsit bonyolultabb konfigurálás belefér, ha cserébe lesz egy nagyon jó routered? Olvass utána pl. a Mikrotik RB4011-nek.

Nekem pl. sok soho router esetében nem tetszik, hogy szinte bármit módosítok, utána újra kell indítani, hoghy érvénybe lépjenek a változások. A Mikrotiket a legtöbb módosítás esetén nem kell újraindítani, kivétel talán a teljes konfig törlése, és a szoftver frissítés, minden mást azonnal végre tud hajtani. De olvass bele ebbe a cikkbe: [link]

[ Szerkesztve ]

(#74866) K1LLMy53Lf válasza ekkold (#74865) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Nézegettem a Mikrotik topikot, de számomra (egyelőre) kínaiul beszélnek arrafelé, így elsődlegesen maradnék a konzumer/low-júzer kategóriánál, aztán végső esetben beleásom magam jobban a dologba és tanulok.
A típus javaslatot és a linket köszi szépen, legalább van egy bázispont, ahonnan tudok kezdeni, ha úgy adódik.:R

De egyelőre megvárom az Asus-t és meglátom azt mit tud :))

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#74867) Kenderice


Kenderice
senior tag

Üdv.
Tp-link 1043ND vagy 841ND routerben ddwrt alatt van, aki használ 4G USB modemet?
Arra lennék kíváncsi, hogy működne-e egy ilyen konfiguráció...

(#74868) Voice24 válasza TeeJay (#74863) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi, bár nálam nem is a gigabites sebesség az elsődleges (300-as csomagom lesz valószínűleg), hanem az, hogy a telekomos topikban azt írták, kell valami IGMP támogatás, hogy az Iptv-től ne szálljon el a wifi. Na erre viszont az általam nézegetett olcsóbb routereknél nem találtam infót.

(#74869) farkas-j válasza Fecsike (#74854) üzenetére


farkas-j
őstag

Ezt a butítást a TP-Link is csinálta. Az Archer C5 v1.2-ig ugyanaz a hardver volt a dobozban mint az Archer C7-nél, csak a WiFi-t korlátozták szoftveresen 2 csatornára a C5-ben.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#74870) vargalex válasza ekkold (#74865) üzenetére


vargalex
félisten

Ezen az újraindítási kényszeren elég sok esetben egy alternatív firmware-val gyorsan lehet segíteni.

Alex

(#74871) Smitiz


Smitiz
csendes tag

Sziasztok

Próbáltam keresni, de nem találtam túl sok releváns infót :(

Egy szintes családi házba szeretnék routert venni, az egyik sarkába fog kerülni kb, jó lenne ha tudna kb 10 métert lefedni úgy hogy közben van csempézett helyiség :(

Egyenlőre Wifin 3 telefon + 1 okos TV +1 Laptop + vezetékes nettel egy PC lenne rákötve,

Tudtok ezek alapján ajánlani valamit vagy kell még egyéb infó? :D

(#74872) Andrew801


Andrew801
tag

Sziasztok!

Az újabb TP-Link Wi-Fi routereknek van olyan applikációja, mint ASUS-nál a Download Manager?

(#74873) Cirbolya_sen válasza Smitiz (#74871) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Ha sok a falak száma és a csempézés is gyilkolja a wifi hullámokat, nem nagyon lesz elég egy eszköz, lehet a másik végébe kell egy AP. Ha sikerülne középen beüzemelni a routert, még lehet nyerő a dolog.

Cirbolya_sentinel

(#74874) woodworm válasza ekkold (#74865) üzenetére


woodworm
veterán

Mikrotik kapcsán van gigabites hardcore torrent tapasztalat? Mert tudtommal a mikrotik nem használja az esetlegesen beépített hwnat gyorsítást, hanem a saját szoftveres megoldását preferálja. Ez az egész jelenlegi hwnat mizéria hasonló felállásból indult.

(#74875) TeeJay válasza woodworm (#74874) üzenetére


TeeJay
félisten

akinek van tesztelje úgy mint én :D
speedtest mérésnél router CPU terhelés figyelés
meg masszív 900megabit letöltés SSD-re mellette meg 2-300megabit seed és lehet nézni mennyire térdel le a router procija
a Mediatek SOC simán vette az akadályt a többit meg láttuk hol vérzik el
TP routereket tesztelje más, 14napig vissza lehet vinni őket a boltokba párat bevállal mindenki 1hónap alatt 20-30router ki lesz tesztelve a gyakran ajánlottak közül :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74876) Gubek-Einste válasza Andrew801 (#74872) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tudtommal nincsen, csak CFW alatt lehet ilyet igénybe venni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74877) ekkold válasza woodworm (#74874) üzenetére


ekkold
őstag

Szoktam torrentezni, de az messze nem hardcore... Talán a mikrotikes témában akad valaki aki sokat torrentezik. Mindenesetre a sima speedtest-et (gigabit közelében) meg sem érzi.

(#74878) K1LLMy53Lf válasza ekkold (#74877) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

spdtest gbit-et a mostani archer c7-esem is lazán viszi (~930at mértem utoljára), csak sokszálú torrentet érzi meg, ami beteszi online gaming-nek nagyon (persze mást is lassít, de az nem annyira zavaró, amíg online játékban a ms-ek számítanak, vagy épp egy stuttering/rubberbanding halál)

No de tényleg kiderül, megérkezett az Asus az átvételi pontra, szóval akár estére is, de a héten mindenképpen tudni fogom, hogy mennyire válik be :))

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#74879) Kami11 válasza K1LLMy53Lf (#74878) üzenetére


Kami11
őstag

Jobb lesz mint a Tp-Link, mióta én is lecseréltem az enyémet egy AC65P-re, a fiam egyáltalán nem panaszkodik játék közben a pingre, lagra, stb. számomra ismeretlen :D dologra!
Pedig a NAS-ról megy a torrent folyamatosan. Igaz napközben vissza van véve, de éjjelre megkapja a teljes sávszélt, de nála akkor sincs gond.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#74880) TeeJay válasza K1LLMy53Lf (#74878) üzenetére


TeeJay
félisten

speedtest mérés 1 szálon megy azt bármelyik itt ajánlott router simán viszi
a kérdés az hogy miközben tekeri a gigás pppoe mérést közben a procija 80-90%-on pörög-e
mert akkor ha kap egy 5-600 szálas torrentezést akkor már maxon lesz és jön a ping növekedés meg weblapok lassan jönnek be téma
AC66U B1, AC58U is simán mérte a gigás netet csak 80-90% prociterheléssel
torrent mellett minden böngészés lassabb volt mint most az AC65P mellett
HWNAT azért nagyon sokat dob :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74881) vargalex válasza TeeJay (#74880) üzenetére


vargalex
félisten

Természetesen a speedtest sem 1 szálon megy (dinamikusan növeli), de nagyságrendi (akár 2 nagyságrendi) különbség van a torrentezéshez képest.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#74882) TeeJay válasza vargalex (#74881) üzenetére


TeeJay
félisten

van valami single meg multi teszt én azt vettem le hogy single módban 1 szálas mérést csinál
multiban meg több szálasat (4-8-16 szál lehet tippre) tehát egy 5-6-800 szálas torrentezés oda vissza le és feltöltéssel igencsak combosabb főleg hogy ott tcp és utp forgalom is van folyamatosan oda vissza

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74883) vargalex válasza TeeJay (#74882) üzenetére


vargalex
félisten

Valóban van single mód, de nem az a default. Nem véletlenül, hiszen 1 szálon nagyon használt technológia függő, hogy milyen sebesség mérhető. Az okozott terhelés persze nem kérdés, hogy torrentezés esetében jóval nagyobb...

Alex

(#74884) TeeJay


TeeJay
félisten

privátban megkaptam hogy milyen egy szemét vagyok hogy 2 ASUS routert vettem és vissza is vittem vásárlástól való elállás címszóval, hogy a végső routeremet megtaláljam... (AC65P)
pár napot voltak nálam karc és por mentesen vittem vissza 99,99%-ban úgy mint gyári csomagolásban is volt
tudom azt újra el fogják adni másnak utánam de azért teszteltem és írtam meg hogy más ne fürödjön be vele úgy mint én. szóval akkor ki is a szemét ezek alapján?
2 utamba került a vásárlás és szintén 2 utamba a visszahordás és a teszt sem 2 perc volt hogy látható legyen amúgy melyik mit tud. komoly milyen emberek vannak hogy valakinek ez szúrja a szemét hogy éltem a törvény adta lehetőséggel és vagyok olyan jófej hogy azóta szerintem több tucatan a megfelelő routert vették ahelyett hogy ők is beszívták volna és vihetnék vissza

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74885) Dragon3000 válasza TeeJay (#74884) üzenetére


Dragon3000
veterán

Elég lett volna annyit reagálni nekik, hogy milyen szemét a gyártó, hogy a hwnat képes routerben nem megy a hwnat és neked ez nem tetszett :D

(#74886) K1LLMy53Lf válasza TeeJay (#74880) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

én is pont ezért írtam ekkold -nak válaszként, utalva arra, hogy az, h spdtest nem jelent semmit ilyen szempontból :B

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#74887) zsolt0638 válasza TeeJay (#74884) üzenetére


zsolt0638
tag

Szerény személyem volt a gonosz aki szóvá tette a más pénzén való tesztelgetést... elnézést ha úgy látom hogy ez nem korrekt, még akkor sem ha a "törvény" adta is a lehetőséget. Ez olyan más f....val a csalánt.

Ja és hogy szemét vagy azt nem mondtam, más gondolatom volt, azt meg nem írtam!

[ Szerkesztve ]

(#74888) TeeJay válasza zsolt0638 (#74887) üzenetére


TeeJay
félisten

beírtam hogy ASUS routerből én bevállaltam a tesztet megvan mi az ami jó gigás torrent mellé
vannak itt páran akik meg hallani sem akarnak vallási okokból ASUS routerről és csak a TP forever
na erre írtam hogy akkor aki csak TP-t fog elvből venni tesztelje max párat vissza fog vinni mire rájön melyikben van valódi HWNAT

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74889) K1LLMy53Lf válasza TeeJay (#74888) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

ateista vagyok :))

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#74890) zsolt0638 válasza TeeJay (#74888) üzenetére


zsolt0638
tag

Aki bevállalta az nem te voltál hanem a webshop, de befejeztem! Majd ha egyszer veszel valamit amin észreveszed hogy nem te vagy az első tulaj akkor örülj hogy tesztelt és szar. Persze nem ez a lényeg, hanem amit eddig próbáltam mondani de nem ment át. Váltsunk témát!

(#74891) Dragon3000 válasza zsolt0638 (#74890) üzenetére


Dragon3000
veterán

Verd a tamtamot az asusnak, hogy hwnat képes routert árult úgy, hogy nem megy benne a hwnat.

(#74892) zsolt0638 válasza Dragon3000 (#74891) üzenetére


zsolt0638
tag

Nem értem! Mit csináljak?

(#74893) TeeJay válasza zsolt0638 (#74890) üzenetére


TeeJay
félisten

vásárláskor átnézed amúgy meg ugyanúgy él rá a 3év gari hogy nem te bontottad ki először
sőt mondok jobbat akinek eladják legközelebb annak is él rá a 14nap vásárlástól való elállás ha neten rendelted meg ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74894) MaCS_70 válasza zsolt0638 (#74887) üzenetére


MaCS_70
félisten

1. Szerinted mire való a 14 napos elállási lehetőség?

2. Visszacsomagolt terméket nem adhatnak el újként, de nem is tartom valószínűnek, hogy visszazsugorfóliáznák a dobozokat.

Egy rövid történet a távolabbi múltból: külföldön tanultam, és úgy döntöttem, hogy veszek egy jobb walkmant. Fogalmam sem volt viszont arról, hogy melyik lesz a nyerő típus, mivel finoman szólva nagyobb volt a választék, mint itthon. A boltban az eladó látta a tanácstalanságomat, és azt tanácsolta, hogy vegyem meg azt,amelyiket a legvalószínűbbnek tartom, aztán teszteljem egy hétig, és ha nem válna be, akkor jöhet a sorban következő -- és mire vége a szemeszternek, biztosan megtalálom a nekem megfelelő típust.
Pontosan tisztában volt azzal, hogy így is jól járnak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#74895) Dragon3000 válasza zsolt0638 (#74892) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ne a fórumtársnak irkálj, hogy más pénzén tesztelget, mert szerintem a maga pénzén tesztelte a routert, de az nem felelt annak meg, amit a gyártó ígért "működő hwnat". Így a gyártónak irkálj inkább ez ügyben, hogy hazudik és ezzel megkárosítja az embereket, akik ezzel max, akkor találkoznak, amikor olyan netet kötetnek be, amit elméletileg minden gond nélkül és minden körülmény mellett ki kellene szolgálnia az akár 30e-res árral rendelkező eszköznek is.

"Majd ha egyszer veszel valamit amin észreveszed hogy nem te vagy az első tulaj akkor örülj hogy tesztelt és szar."

Attól, hogy ki lett próbálva még nem lesz szar, csak amiért lett véve arra alkalmatlan volt. Amúgy jobb helyeken ilyenkor feltüntetik, hogy bontott csomagolás.... Mint az emag, anno így sikerült megvennem a monitoromat 170e helyett 112e-ért és nem éreztem magam átbaszva, főleg, hogy minden fólia még rajta volt a monitoron és azóta is örömmel használom.

(#74896) zsolt0638


zsolt0638
tag

Meghunyászkodom, mindenkitől elnézést kérek, természetesen belátom így kell neten vásárolni.

(#74897) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Nos AC65P router:

Átvettem, beüzemeltem, ami vicces módon ~1h volt, mivel elsőre elgépeltem a user-t és hiába javítottam ki, az istenért nem akart csatlakozni. Legtöbbször (90%) szimplán piros x-et tett a vonalra, de néha azt írta ki, hogy nem jó a user/pass (pedig nem pisztáltam az első javítás után).
csináltam sw/hw restart-ot, egyik sem segített. Aztán végül egy reset-et (a kis gombbal a hátulján), újrakonfigoltam (most elsőre helyesen) és meglett a net. Vicces kis feature de elnézhető.
nem állítottam sok mindent, kb semmit (semmi port forward, vpn, tűzfal stb, default-on mindent, kivétel a NAT pppoe-t engedélyeztem).
Elindítottam torrentet, levettem a peer kolátot, illetve utána game-t, h akkor teszteljünk. Ment szépen, ~3percig, amikor az egyik loading screen "picit" beakadt... kb mint DC vagy crash esetén... a router sem igazán kívánt reagálni. De 15-20mp után túllendült a problémán és ment normálisan.
Egészen ~3h 10mins-ig... ugyanis ekkor megjelent az a feature, ami anno az n56u-nál is (csak ott ugyebár torrent indítás után pár perccel). ingame latency 100ról felmászott hirtelen 400ra, legalábbis ennyit írt, de kb 3-4mp-nként ugrott tovább az egész először, aztán 10-20mpnként... a dc-ig... mintha a csomagok fennakadtak volna és és néha-néha pár átszökne...
a router kb lefagyott állapotban, nem reagált egyik kattintásra sem. dc után megpróbáltam visszaloggolni gammába (torrentet hagytam teszt miatt), de nem jutottam be, ismét dc (~2perc).
Tiltottam a pppoe-s nat-ot, a wan fülön pedig "nem"-re állítottam a "VPN- és DHCP-kapcsolat engedélyezése"-t. Torrentet ekkor kinyomtam, vissza game-be, ment rendesen, vissza torrent -> latency 100ról->160ra.
Torrent-ben levettem a globál kapcsolatok számát 500ra, ment a game ~1400ms körül ~30percet és DC. Szal azóta kinyomtam torrentet.

Szóval akkor.... szeretném a segítségeteket kérni, mert tuti bennem van a hiba és én állítok valamit be nagyon rosszul... Tudnátok segíteni, hogy digi 1gbit-hez hogyan lőjem be a router-t, hogy jó legyen és ne legyen ez a "bent ragadás->dc" feature?

Wan beállítások ezek, minden más default (pppoe nat tiltva, vpn szerver/kliens inaktív, nincs port forward, tűzfal beállításai alapon stb-stb)

előre is köszönöm a tippeket/segítséget :R

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#74898) TeeJay válasza zsolt0638 (#74896) üzenetére


TeeJay
félisten

ne aggódj személyes vásárláskor nem jár ez az elállási jog
csak neten rendelve mert ugye hányszor van az hogy neten megrendeled kiviszi a futár és ha nem stimmel minden akkor így jártál...
de lehet rám fújolni viszont így 4 routert kipipáltam az ajánlottak közül és van róla tapasztalat, ezáltal mások már jobban tudni fogják melyik kell nekik!
mióta az ASUS AC65P-ről jött a teszt és többen vettek itt ilyet
mindenki ugyanazt írja mint én is hogy vígan megy a torrent mellett a böngészés meg online game is miközben az előző drágább routeren meg gondok voltak
na ha az ed*gitalnak 2 darab refundba került az akcióm oda is beírtam a weblapra a véleményt hogy kerülje aki torrent mellé akarja venni és így nálunk is talán segítettem ezzel hogy mindenki a megfelelőt tudja venni
TP cuccokat viszont nem fogok tesztelni azt majd más megírja ha vásárolt és nem jött be és vissza kellett vinnie :D nálam a TP cucc kiesik azzal hogy AC-n egy blokkot enged csak a DFS csatornákat nem, legalábbis nem találtam rá megoldást hirtelen hogy engedje

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74899) vargalex válasza K1LLMy53Lf (#74897) üzenetére


vargalex
félisten

Mi az a DC? Disconnect?

Alex

(#74900) K1LLMy53Lf válasza vargalex (#74899) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

igen

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.