Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74351) petakpa1


petakpa1
őstag

Az itteni guruktól kérdezném, hogy milyen típust ajánlanátok az alábbi felhasználásra:

Egy vidéki helyen, ahova nem szeretnénk havi 4-5 eFt-os havidíjért netelőfizetést kellene egy olyan router, ami képes 3G/4G netmegosztásra.

Kb. az alábbi funkciókat kellene tudnia:

1) 3G/4G netmegosztás
1.1) Routerben van beépített 3G/4G modem és SIM foglalat.
1.2) USB portra dugott android okostelefonról tovább tudja osztani a mobilnetet. Értsd Androidos okostelefonban beállítom a netmegosztást USB porton keresztül, az SUB kábelt bedogum a routerbe és így a mobilnetet osztja tovább router a rá kötött ezsközök felé. Azaz kvázi modemként működne a telefon.
1.3) USB portra dugott 3G/4G stick használatával lehet megosztani a mobilnetet.
A fenti egyben preferencia sorrend is. 1.1) lenne a legjobb, de ha ilyne router nincs, vagy nagyondrága, akkor jöhet 1.2) mert van erre a célra megfelelő okostelóm elfekvőben. 1.3) a legkevésbé preferált, mert ahhoz külön kell vennem 3G/4G sticket:(

2) Ha nincs beépített modeme a routernek, akkor legalább 2 USB port. Egyok az oksotelónak sticknek, másik egy pendrive-nak.

3) USB portra dugott pendrive segítségével lehessen egy nagyon alap FTP servert futtatni rajta. FTP server csak arra lenne használva, hogy a Routerhez wifin kapcsolód pár db ip camera tudjon rámenteni 3-6- mp-es videókat/fotósorozatokat, hogyha mozgást érzékelnek. Illetve értelemszerűen WAN felől is lehessen elérni az FTP servert, hogy szükség esetén le lehessen tölteni a felvételeket/képeket.

4) Tudjon dyndns szolgáltatást.

5) Tudjon wake on lan szolgáltatást. 1 db PC lesz LAN kábellel rákötve, adott esetben azt fel kellene tudni ébresztenem WAN felől is.

6) Lehessen a fix ip címet kiosztani az eszközökhöz, illetve MAC/ARC binding-re is szükség lesz a LAN kábellel kötött PC távoli élesztéséhez.

7) Tudjon port FW-ot (ezt nem nehéz megugrani ma már:DDD)

8) Ne legyen horror árú, akár használt már nem forgalmazott típus is jöhet.

Ami kevésbé fontos: Gigabites lan portok, és 5 GHz-es wifi. Nem hemzsegnek a wifi hálózatok a környéken ahova kerül, nem fogja más hálózat zavarni, de a 2,4 GHz-es wifi magasabb hatótávja jól fog jönni.

Előre is köszönöm a javaslatokat!

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#74352) adika4444 válasza TeeJay (#74350) üzenetére


adika4444
addikt

"B1 után igazi felüdülés volt az AC57U"
B1 után igazi felüdülés volt a MikroTik hAP ac^2

"ne zavarjon hogy kis könnyű router, a B1 is könnyű lenne ha nem lenne benne ez a nagy szendvics borda mindkét oldalán"
Az említett MikroTik-et láttad már? Olyan pici, meglepődnél. És még is lazába tolja a gigát. Majd talán pár hét múlva giga / giga Telekomon is tudom próbálni, de az 1000/300 DIGI-vel nagyon eggyőzött.

üdv, adika4444

(#74353) Gubek-Einste válasza petakpa1 (#74351) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos a 4G képesség és az alacsony ár üti egymást, két eszközzel kellene megvalósítani ezt. Pl Mikrotik wAP LTE vagy SXT LTE eszköz mint modem és egy sima wifi router párosa.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74354) Gubek-Einste válasza peterattila (#74338) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74355) adika4444 válasza petakpa1 (#74351) üzenetére


adika4444
addikt

Húúú, hát hallod nem semmi ez így.
Szerintem külön kéne egy normális modem és router.
Modemnek egy MikroTik wAP LTE
Leírás alapján berakható passthrough-ba. Ez fontos, hogy a WAN címet egy saját eszköz kapja.
leírás

Routernek pedig akár egy hAP ac^2.

"3) USB portra dugott pendrive segítségével lehessen egy nagyon alap FTP servert futtatni rajta. FTP server csak arra lenne használva, hogy a Routerhez wifin kapcsolód pár db ip camera tudjon rámenteni 3-6- mp-es videókat/fotósorozatokat, hogyha mozgást érzékelnek. Illetve értelemszerűen WAN felől is lehessen elérni az FTP servert, hogy szükség esetén le lehessen tölteni a felvételeket/képeket."
megoldható

"4) Tudjon dyndns szolgáltatást."
Tud, szkriptelhető szinte bármelyik, de a Miki ad is egyet alapból (mondjuk nekem nem kéne, hallok róla ezt-azt).

"5) Tudjon wake on lan szolgáltatást. 1 db PC lesz LAN kábellel rákötve, adott esetben azt fel kellene tudni ébresztenem WAN felől is."
Én nem próbáltam, de Leírás szerint tudja.

"6) Lehessen a fix ip címet kiosztani az eszközökhöz, illetve MAC/ARC binding-re is szükség lesz a LAN kábellel kötött PC távoli élesztéséhez."
Természetesen lehet IP & MAC bindinget DHCP-nél. vélhetően a másikat is tudja, de ebben nem vagyok biztos.
leírás

"7) Tudjon port FW-ot (ezt nem nehéz megugrani ma már:DDD)"
Nem bizony, és még tud is! Igaz, nem ilyen néven fut.
leírás

"8) Ne legyen horror árú, akár használt már nem forgalmazott típus is jöhet."
Ez szubjektív. A wAP LTE-t mindenképp javasolnám, max routernek valami más, de én Miki alá ilyen igényekkel nem adnám.

Írtad:
"Egy vidéki helyen, ahova nem szeretnénk havi 4-5 eFt-os havidíjért netelőfizetést kellene egy olyan router, ami képes 3G/4G netmegosztásra."
Milyen mobilnettel oldanád meg? Az igények alapján valami nagyobbforgalmú adatcsomag kellene, publikus IP-vel. Telenor flotta, vagy HomeNet+.
Ha van értelmes kábeles alternatíva, én nem szivatnám magam mobilnettel, nem olcsóbb annyival.

Ha a MikroTik nyer, ezt olvasd el.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#74356) woodworm válasza adika4444 (#74352) üzenetére


woodworm
veterán

Nem egyforma a teljesítményigényetek. Megnéznék egy TeeJay-féle torrent stresszterhelést a mikrotikkal, ugyanaz az ipq4018 soc van benne, mint ami a visszaküldött ac58u-ban. A mikrotik tudtommal nem használja a gyártók által biztosított hwnat drivereket és a saját szoftveres megoldását alkalmazza. Érdekes lenne a két gyártó rendszerének az összevetése a hatékonyság szempontjából.

(#74357) adika4444 válasza woodworm (#74356) üzenetére


adika4444
addikt

Nekem nincs elég erős gépem ilyen jellegű teszthez, de egy Debian-os Pentium N3540-es gépen qBittorrenttel miközben töltöttem, a CPU kihasználtság nem ment 15% fölé. IGaz, a sebességem sem ment 50 MB/s fölé. Mindjárt megnézek egy SSD-re töltést.

üdv, adika4444

(#74358) petakpa1 válasza Gubek-Einste (#74353) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi Neked is és adika4444-nek is!

Őszintén szólva én az egészet szerettem volna tizen pár ezer forintból, de max. 20-ból kihozni, de ez lehet irreális:DDD

Falak vályogból vannak, de gyakorlatilag 1 falon kell átlátnia, mert azon túl szinte direkt rálátás lesz a kültéri ip camerákra. Olyan 20-25 m távolságban lesznek egyébként. Szomszéd csak 1 db van, és lehet nincs is wifije, de ha van, akkor is szerintem simán tudok olyan csatornát találni, ami nem lesz átfedésbe az övével. De ha mégse, vagy eszközök mégse látnák jól egymást, akkor megoldom Powerline adapterekkel, a kapcsolatot, van belőlük pár db elfekvőben:))

Mobilnet sebesség: ezzel a Digis előfizetés mellé átmenetileg ingyenesen igényelhető mobilnetes sim kártyával próbálkoznék. Térkép szerint van lefedettség ott ahol használni akarom.
Sebesség egyébként kevésbé számít. Ha netán online beleakarok nézni WAN felől az ip camerák képébe annak sincs egy horror sávszéligénye.

Kliensek:
1 db PC Gbites LAN porttal, de a 100-as is bőven elég lenne, nem ez lesz a szűk keresztmetszet, hanem a mobilnet. Alkalmankénti netezésre, emailezésre lenne használva.
2 db okostelefon: a lényeg, hogy Viber, email, messenger, fb menjen rajtuk. Szüleim használják fel se tűnik nekik, ha kicsit lassabban tölt be valami
1-3 db ip camera max FHD felbontással

Igazából én pont az általad is használt Asus RT-N18U routerre gondoltam. Van 2 USB portja, elméletileg támogatja az USB-s mobilnet stickeket, van benne egy alap FTP srever, használtan akár 10 eFt alatt is hozzá lehet jutni.

Hatótávban milyen ez a N18U? Gyári firmware-ben van WOL funkció? Értsd WAN felől belépek adminként a routerbe és ott rányomok egy gombra ami disztributolja a magic packet-et és ébreszti a PC-t? Itthon egy 1043ND v1-et használok Openwrt-vel és nagyon jól működik a WOL funkció benne. Mondjuk az Openwrt-vel megszenvedtem, így inkább a gyári FW-en maradnék Asus esetében.

Esetleg az okostelefon USB portján keresztüli mobilnet megosztást ki tudnád próbálni rajta valamikor?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#74359) peterattila válasza uriember (#74341) üzenetére


peterattila
aktív tag

Köszi, kiméretem a tápot kollégával, hátha. Tudása bőven elég lenne, többre nincs szükségem.

(#74360) adika4444 válasza petakpa1 (#74358) üzenetére


adika4444
addikt

DIGI mobillal csak NAT-olt WAN cím van, amit max DIGI felől érsz el, de ez akkor sem normális megoldás.
Másrészt a teszt kártya ilyen célú felhasználása ütközik az ÁSZF-be...

Az említett ASUS tud USB porton modemet fogadni, de ennek a stabilitása azért elég hektikus... Egy ismerősömnek egy Samsung-gal megy a droidos net osztás.

üdv, adika4444

(#74361) TeeJay válasza woodworm (#74356) üzenetére


TeeJay
félisten

én már többet nem kisérletezek :)
amíg gigabit net lesz itthon addig jó a Mediatek procis AC65P aztán ha majd jön a 10GPON akkor indul újra a teszt hogy melyik bír majd 2,5-5gigabitet pppoe mellett torrentezéssel elvinni :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74362) adika4444 válasza TeeJay (#74361) üzenetére


adika4444
addikt

Mire eljutunk oda, hogy ennél nagyobb csomagok lesznek, és ezt értelmesen ki is lehet használni egy vezetékkel (nem úgy mint most a Telekom 2/1-et), addigra talán sikerül megugrani, hogy a PPPoE helyett DHCP-vel osszanak címet, ezzel talán levéve a routerekről jelentős terhelést...

üdv, adika4444

(#74363) petakpa1 válasza adika4444 (#74360) üzenetére


petakpa1
őstag

NAT-olas.viszont valos problema. Akkor ez igy zsakutca:(

Van vagy hamarosan lesz un. Diginet Aktiv 50 szolgaltatas havi 1000,-Ft-ert. Raadasul ingyen USB stickes midemmel. Abban is NAT-olt ip cim lesz? Asus routereknek mindegy milyen sticket dugok bele? Minddel kompatibilis?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#74364) TeeJay válasza adika4444 (#74362) üzenetére


TeeJay
félisten

na arra kíváncsi leszek hogy 10GPON-on is pppoe lesz-e még vagy tényleg már dhcp
ha előbbi akkor elég bika proci kell majd a cuccokba
bár qualcomm-nál már most is van olyan 4 magos amire 6gigabit "throughput" van írva

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74365) adika4444 válasza petakpa1 (#74363) üzenetére


adika4444
addikt

Jó kérdés, talán lehet majd kérni, logikus lenne ha lehetne, de perpill még semmi infó a csomagról.

üdv, adika4444

(#74366) Gubek-Einste válasza petakpa1 (#74363) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Abban is NAT-olt ip cim lesz?
Valószínűleg

Asus routereknek mindegy milyen sticket dugok bele? Minddel kompatibilis?
Nem

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74367) Sumptuous válasza TeeJay (#74350) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Végül a B1-es maradt lent, szórja a kertebe a wifit, simán "Wifi jelerősítő mód"-ban van, mert az AiMesh-t nem támogatja az 57U.

Egyébiránt torrent mellett simán játszhatóak az online játékok ezzel a 15 ezres csodával. Nem gondoltam volna, hogy enyire jó lesz..Ugyan nincs beamforming meg egyéb hangzatos marketing bs, de amit ígér, azt hozza.
Ha valaki gondolkodik ezen az AC-57U-n, én is nyugodt szívvel merem ajánlani. :)
Bár az tény, hogy a gyári fw elég fapados, konktrétan alig lehet állítgatni valamit. De ha a stabil, gyors, mindenhol elérhető net a cél, akkor hajrá!;)

Pluszpont hogy alig melegszik, és van az allján rögzítési pont.

[ Szerkesztve ]

(#74368) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Üdv!

Amennyiben az internet sebesség csak 50/10 mbps, viszont, viszonylag nagy területet kéne lefedni, akkor milyen routert ajánlotok? Tégla ház, 2 szinttel. Mindenképpen 3 antennásat és ac wifiset nézegetek, de van értelme a még több antennásnak? Például, mivel tudhat többet egy Archer C60 mint egy C1200 :F

Valamint mivel két szint van és csak az alsóban van szükség ethernet-re, ezért arra gondoltam, hogy a felső szintre egy access point lehetne, power-line-al összekötve a lenti routerrel, ehhez tudnátok valami jót ajánlani, téma összefoglalóban nem igazán találtam erre vonatkozólag infót.

(#74369) DonAttilas


DonAttilas
tag

Sziasztok!

Router vásárlás előtt állok és tanácsot kérnék! UPC 500 mb/s-es internetem van, jelenleg a Connect boxot használom, de nem vagyok megelégedve vele. Soha nem volt még igazán jó routerem, eddig nem foglalkoztam vele, nem is nagyon értek hozzájuk. Tehát a router egy 45 négyzetméteres kis lakásba kellene, az eszközöket nagyon közel használnám hozzá maximum 5 méter távolságról. 4k-s tv-n szoktam plexen keresztül filmezni (kb 1 méterre lesz a routertől.) Adott 2 laptop és 2 telefont amit ki kellene szolgálnia nem nagy a leterheltség viszont kell 2,4 és 5 ghz is. Kábelen keresztül nagyon ritkán használok eszközt. Torrenthez, online gaminghez viszont kellene a stabil nem amit a csodarouter amit kaptam nem kínál. Archer C7-et néztem ki, viszonylag jókat írtak róla. Ebben az árkategóriában van valakinek esetleg jobb tippe? (20k) Minden tanácsot szívesen veszek.

(#74370) DonAttilas válasza DonAttilas (#74369) üzenetére


DonAttilas
tag

És nagyon fontos lenne hogy éjszakára a ledeket ki tudjam kapcsolni! :D

(#74371) adika4444 válasza DonAttilas (#74369) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Kicsit drágábban nézd meg az ASUS AC65P-t, vagy lehet neked egy RT-AC57U is elég lenne a célra.

A Wi-Fi-n streaming TV-vel nem mindig tökéletes, 5 GHz-n még csakcsak, de oda lehet kábel fog kelleni. Játékra, torrentre szintén kábel kéne, de Wi-Fi-vel - ha ismered a korlátait - is el lehet lenni. A ledekről nem tudok nyilatkozni, de a szigszalag egy olcsó megoldás;]:DDD

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#74372) Gubek-Einste válasza WaterWawe (#74368) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak akkor ha van azt támogató kliens eszközöd is, hatótávra nincsen hatással a több antennának.
Egyik eszköz sem ajánlott.
Minden eszköz használható AP módban, van amelyikben van dedikált AP mód és van amelyiket csak kis trükközéssel lehet így használni.

Milyen típus az elsődleges eszköz?
Mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74373) DonAttilas válasza adika4444 (#74371) üzenetére


DonAttilas
tag

Köszi a tanácsokat!

Hát drágábban már nem szeretnék venni, szerintem úgy sem használnám ki teljesen. Tv-n kábellel próbáltam 80 mb/s jött át :D a jelenlegi wifivel 120 mb/s. 1080p-t-os filmet lazán viszi, viszont 4k-s 40-50 gb-os filmeket nem tudom nézni. :D 5ghz-en. Torrentre nem kell olyan nagy megterhelés max 10 fut, teljesen átlag felhasználó. A RT-AC57U-t is néztem csak 5000-el többért az C7-es keményebb gépnek tűnik. Igazából a legnagyobb problémám a jelenlegivel hogy nem stabil, van hogy meg se találja a gép, és nem a laptoppal van a hiba. Van hogy átjön 450 mb-is de van hogy 30 alig. Szóval ha a Tp-link annyival nem tud többet mint ami nekem kell ez a kisebb Asus nagyon bejön :D

(#74374) Gubek-Einste válasza DonAttilas (#74373) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A RT-AC57U-t is néztem csak 5000-el többért az C7-es keményebb gépnek tűnik.
Pedig az Asus az erősebb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74375) DonAttilas válasza Gubek-Einste (#74374) üzenetére


DonAttilas
tag

Értem, köszönöm szépen!
És mennyire érdemes inkább többet fizetni és ASUS RT-AC65P AC1750-t megvenni? Vagy annyira nem sürgős és inkább várjam ki míg akcióban lesz?

(#74376) adika4444 válasza DonAttilas (#74375) üzenetére


adika4444
addikt

Ha akciósan találsz, 20--25 közt ingerküszöb függően, de fölötte nem éri meg, perpill nem tud annyival többet mint az AC57U ami a kétszeres árat indokolná.

üdv, adika4444

(#74377) DonAttilas válasza adika4444 (#74376) üzenetére


DonAttilas
tag

Köszönöm! Még várok vele, de mindenféleképpen figyelni fogom mindkettő árát és ahogy alakul úgy lesz, de szerintem nekem a AC57U is tökéletesen elég lesz. Köszöntem a gyors segítséget és türelmet!

(#74378) TeeJay válasza DonAttilas (#74375) üzenetére


TeeJay
félisten

olvass picit vissza
AC57U és AC65P röhögve viszi gigabitet is pppoe mellett míg a többi ASUS már karcosan
TP-Link-ről meg nem tudjuk csak az újabbakban van CPU terhelés kijelzés

AC65P annyival jobb mint az AC57U hogy egy fokkal komolyabb wifi vezérlő van benne
konkrétan wave2 MU-MIMO-s így van beamforming is meg sebességre is gyorsabb
AC57U 260-270megabit ugyanott AC65P 305-310-et hozott minden azonos beállítással

annyi hogy az AC57U-ban csak fekete ragszalagos LED kikapcsolás van
AC65P-ben WPS gombot lehet programozni LED kikapcsolásra

az AC57U még így is gyorsabb volt nálam mint az AC66U B1 pedig fele annyiba kerül
ja és még nem is fűt mint a kazán :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74379) DonAttilas válasza TeeJay (#74378) üzenetére


DonAttilas
tag

Köszönöm szépen a tanácsokat! Mindenféleképpen akkor ezek után a két router közül fogok választani, attól függően hogy melyik lesz akciós hamarabb, ráérni ráérek még vele nem sürgős úgyhogy amelyiket kifogom az lesz. Köszönöm a sok segítséget, pedig már majdnem tp-link mellet döntöttem hiába húzott Asus-hoz a szivem.( laptopom, egerem is az)

(#74380) TeeJay válasza DonAttilas (#74379) üzenetére


TeeJay
félisten

AC57U-val is elégedett leszel, nálam az AC66U B1 nagy csalódás volt pláne amilyen drága
az AC58U lett volna még nagyon jó de csalódtam mikor kiderült hogy abban sincs valódi HWNAT
pedig nagyon penge volt wifire, egálban az AC65P-vel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74381) Dragon3000 válasza DonAttilas (#74379) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha árukeresőn rákeresel, akkor jelenleg is találsz akciós ac65p, úgy vettem észre, ahogy az egyik boltnál vége az akciónak, akkor egy másiknál kezdik el, mert ez már sorban a 4-5. bolt, ami akciózza.

(#74382) DonAttilas válasza Dragon3000 (#74381) üzenetére


DonAttilas
tag

Már beállítottam árukeresőn hogy értesítsen ha a ac57u 12.000 alá menne vagy ha az ac65p 21.000 alá. Ha nem lesz ilyen 30 napig akkor megveszem a AC57u-t 15.000-be. Nem sietek még sehova ráérek vele várni. 25.000-ért meg már nem szeretnék router-t venni annyit nem ér meg nekem, úgyse használnám ki. Még esetleg ha Digi 1000-sem lenne, de azt nem elérhető a címemen sajnos. :/

(#74383) fjudors válasza TeeJay (#74378) üzenetére


fjudors
aktív tag

ez érdekes, ez a led dolog..
nem tudom, mi alapján vannak a funkciók leosztva, de pl az én 53-asomba ki lehet kapcsolni

pedig, logika/számozás alapján az 57u magasabb

[ Szerkesztve ]

(#74384) Dragon3000 válasza DonAttilas (#74382) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az ac65p 22-25e-ig ment eddig le akciózva, alap áron meg 29-től felfele van, így nem mostanában lesz 21e. Én 23e-ért vettem és a jobb wifi miatt, mert később lesz olyan eszköz, amivel ki fogom tudni használni, na meg digi1000-em van.

(#74385) WaterWawe válasza Gubek-Einste (#74372) üzenetére


WaterWawe
őstag

Az elsődleges eszköz egy sima Telekomos router / modem, pontos típusát nem tudom.
Kb. Az egészre max 30k lenne, úgy, hogy powerline már van. Tehát egy routert és egy access pointot kell fedeznie. :R

[ Szerkesztve ]

(#74386) LeadR


LeadR
csendes tag

Sziasztok!
Új router vásárlása érdekében írok ide.
Mi most a best buy 15-25 között?
Gigabites nethez lenne. Játék, 4k stream, házi szerver, nas, konzol, minden lenne rajta, akár 20+ eszköz is egyszerre. (Mindenkinek 2-3 okoseszköz, pc-k + laptopok, és ugye a többi: konzol, tv-k stb).
Dual-band mindenképpen kell, illetve tudjon minden modern funkciót amit manapság kell tudnia(qos, vendéghálózat, felügyeleti dolgok stb), legyen időtálló. Lényeges a jó lefedettség.
Mit érdemes mostanában 15-25 között venni?
Előre is köszi :R

(#74387) TeeJay válasza LeadR (#74386) üzenetére


TeeJay
félisten

gigabites net akkor --> AC57U vagy AC65P
többi is viszi csak már teker alatta rendesen ez a két router meg unatkozva 5% alatti prociterhelés mellett hajtja.
torrent mellett még a böngészés is pörgős!

TP Link-ből is biztos van ilyen de azt majd más kiteszteli
én AC66U B1, AC58U, AC57U és AC65P-ről tudok infót adni :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74388) LeadR válasza TeeJay (#74387) üzenetére


LeadR
csendes tag

Köszi szépen. Én is néztem az AC65P-t viszont az jelenleg csak egy noname boltnál van 25-ért. Az AC58U-val mi a probléma? Drágább mint az 57U, de mégis rosszabb lenne? Mi a fő különbség az 57u és a 65p között? Megéri a plusz 10-est, ha a noname bolttól veszem, vagy teljesen elég az 57u?
Ahogy néztem a Tp-link jelenleg nem igen rúg labdában. Az olcsó gagyi routerei meg nem igazán érdekelnek. :/

(#74389) TeeJay válasza LeadR (#74388) üzenetére


TeeJay
félisten

AC58U szintén wave 2 MU-MIMO wifis baromi jó volt viszont hiába a 4 magos processzor benne sajnos valódi HWNAT nincs így gigabit torrentezés esetén 90%körül van mind a 4 proci mag, ezt leszámítva király kis router csak 25-öt nem ér

AC57U olcsóbb de totál más mert előzőben arm qualcomm proci van ebben meg Mediatek mips és ennek van valódi HWNAT tudása így gigabit nethez és főleg torrentezéshez csak azt ajánlom

AC65P meg annyival jobb mint az 57U hogy 16MB helyett 128MB flash, 128MB RAM helyett 256MB, 2 antenna helyett 3 antennás és szintén wave 2 MU-MIMO wifi vezérlő emiatt AC wifin 1 antennás klienssel ez is 300mbit felett hozza

Te döntsd el kell e a komolyabb wifi meg a több flash és RAM

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74390) LeadR válasza TeeJay (#74389) üzenetére


LeadR
csendes tag

Köszönöm :R

(#74391) Gubek-Einste válasza WaterWawe (#74385) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Két darab Asus AC57U még belefér a keretbe.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74392) WaterWawe válasza Gubek-Einste (#74391) üzenetére


WaterWawe
őstag

Igen, ezen gondolkodtam. Viszont, ahogy olvastam az AC58U-nak komolyabb wifije van, csak hát sajnos abból 2db már 50k lenne. Kb. Mennyivel lehet jobb a hatótáv az AC57U-tól?

(#74393) Gubek-Einste válasza WaterWawe (#74392) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Teljesen kiszámíthatatlan, csak helyszíni teszt során derülne ki.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74394) WaterWawe válasza Gubek-Einste (#74393) üzenetére


WaterWawe
őstag

Értem. Még akkor megkérdezem a mostani router pontos típusát és ha már az 57U is nagy ugrás lenne, ahhoz képest akkor az lesz.

Köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#74395) TeeJay válasza WaterWawe (#74392) üzenetére


TeeJay
félisten

AC58U vs. AC57U tesztemet olvastad?
Lefedettségben egálban vannak mert az 57U-nak hosszabb antennái vannak, sebességben a 58U AC-n gyorsabb volt 20-30 megabittel. Inkább két darab AC57U-t vennék helyedben

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74396) woodworm válasza TeeJay (#74395) üzenetére


woodworm
veterán

Egyébként az is könnyen előfordulhat, hogy a más környezet, más kliens chipset okán eltérő eredmények jönnek ki.

(#74397) WaterWawe válasza TeeJay (#74395) üzenetére


WaterWawe
őstag

Igen és inkább az 57U felé húzok, mert itt inkább a nagy hatótáv a kérdéses, a sebesség az kevésbé mivel maga a net úgyis csak 50/10 mbps.

Viszont szerintem egyből kettőt nem veszek, hanem először most kicserélem ami van egy 57U-ra, aztán ha az emeleten nem lesz jó, akkor jöhet mégegy. De mivel a fődém is vasbeton és ahogy olvastam azon is átment a jel, lehet nem lesz rá szükség. :R

[ Szerkesztve ]

(#74398) veber0937


veber0937
tag

Hi

Idáig az ASUS RT-N18U val szemeztem, de lehet lesz 5ghz teló nem sokárra a családba, melyiket nézzem ami tud 5ghz-t és kb 2.4-en ugyan olyan jó a szórása mint az rt-n18u nak?

(#74399) Dragon3000 válasza WaterWawe (#74397) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha van jelenleg is egy routered, akkor az ac57u mellé beköthetnéd ap módban, ha amúgy a wifije nem rossz.

(#74400) WaterWawe válasza Dragon3000 (#74399) üzenetére


WaterWawe
őstag

Igen, ezt akarom kideríteni, hogy az milyen fajta, ma este megmondják, de szerintem ha ilyen nagyon régi ami nem tud AC wifit, akkor inkább egy normális AP. Márpedig nem hinném, hogy tud, vagy ha tud is elég gagyi lehet, mert nem torrenteznek róla és így is panaszkodnak, hogy mindig ledobálja őket, vagy nem tölt be semmit.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.