Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74701) TeeJay válasza szasanyi (#74693) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem én eléggé leteszteltem a 4 ASUS routert
és biza bátran ajánlom!!!

amennyire féltem a Mediatek wifi vezérlőtől annyira jó azóta is
simán veri a Broadcom 2magos arm prociját a wifire meg köröket ver
300-310megabitet hozza AC-n míg a másik 240körül vitte ami azért elég szép eltérés
a Merlin meg nem ér annyit amennyi hátránya van magának a Broadcom procinak a HWNAT hiány miatt
ahova nem kell HWNAT oda meg tökmindegy milyen router kerül és felesleges 30ezres routert venni
ahova meg kell a pppoe miatt a HWNAT tipikusan 500-1000-2000-es optikai net oda meg csak ezt ajánlom jelen pillanatban
15ezres AC57U simán viszi a gigás netet míg egy 2-3x drágább Broadcom már köhög alatta
CFW meg majd lesz mint a Xiaomira is van padavan

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74702) Fecsike válasza Dragon3000 (#74690) üzenetére


Fecsike
kezdő

most 20-30MB-nál elakad a torrent letöltési sebesség. de mindkét routeren... gondolom, a diginél van ilyenkor valami. (azt meg a diginetes topikban kérdezgessem, ne itt)

[ Szerkesztve ]

(#74703) Multibit válasza Fecsike (#74702) üzenetére


Multibit
veterán

gondolom, a diginél van ilyenkor valami
Ne legyél biztos ebben!
Csak két dologban fogsz mellé:
1. Torrentezésből vonsz le messzemenő következtetést
2. Wifi-vel próbálkozol

(#74704) Dragon3000 válasza Fecsike (#74702) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha van rá lehetőség megnézném router nélkül, közvetlen a gépen is. Nekem így szokott menni kábelen a torrent.

Steam meg ennyivel megy.
[kép]

(#74705) Fecsike válasza Multibit (#74703) üzenetére


Fecsike
kezdő

kábellel nem tudok sajnos mérni, nincs usb c/ethernet adapterem. de mmost lehet, kénytelen leszek berendelni egyet. ha speedteszttel rámérek, látni hogy nem használja el a teljes sávszélt valamiért.

Dragon3000: neked kábelen 0-24 hozza a 100MiB?

[ Szerkesztve ]

(#74706) Gubek-Einste válasza Norbbika1985 (#74688) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy másodlagos eszköz beüzemelését kábeles kapcsolattal.
A legoptimálisabb egy új, mát gigabites portokkal rendelkező router lenne mint elsődleges eszköz és a jelenlegi TP-Link menne másodlagosnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74707) Dragon3000 válasza Fecsike (#74705) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha van elég seeder a sok leecherre, akkor igen, a torrentes kép 10 órakor készült, direkt töltéssel mindig megy maxon, speedtest, bármikor néztem 800Mb/s felet mér a digis szerverrel., ami 100MB/s felett van. Ha sok torrent letöltés megy egyszerre, azt már a hdd korlátozza, mert nem úgy jöttek össze a dolgok, hogy vegyek a nasba egy 1TB-os ssd-t.

[ Szerkesztve ]

(#74708) Fecsike válasza Dragon3000 (#74707) üzenetére


Fecsike
kezdő

megrendeltem az ethernet adaptert, hét második felében érkezik. trust: https://www.emag.hu/trust-usb-c-ethernet-adapter-21491/pd/DNQRH7BBM/

a
m valószínűnek tartom, hogy vmi lekorlátozza olyankor a wifi sávszélt.

(#74709) Multibit válasza Fecsike (#74708) üzenetére


Multibit
veterán

Ezt írtad korábban:
ac65p-vel 70-80MB/s. a gép majd felforr úgy hasít
Most akkor mi a baj nálad? Mi van lekorlátozva? Sok wifi-mániás a seggét verné a földhöz ilyen letöltési sebességnél.

(#74710) Norbbika1985 válasza Gubek-Einste (#74706) üzenetére


Norbbika1985
csendes tag

Köszi a választ!

Ha jól értem, akkor veszek mondjuk egy ilyent: TP-Link Archer C1200 AC1200 Router. Ezt kötöm be a régi router helyére. És ezt kikábelezem nálam mondjuk a garázsba, és ott rádugom a régi tp link routerem? 3 falat kell átfúrnom,de ha lesz net az udvaron, akkor megéri. :) Kábel nélküli variáció nincs? (Gondolom ott megint sokat csökkenne a jel)

(#74711) Orgi válasza Norbbika1985 (#74710) üzenetére


Orgi
őstag

Mondjuk ha jól olvastam az pont egy problémás nem ajánlott router...

(#74712) Norbbika1985 válasza Orgi (#74711) üzenetére


Norbbika1985
csendes tag

Melyik wifi routert ajánljátok 20ezer alatt? Tp liknben gondolkoztam csak, mert a meglévő is az.

(#74713) szasanyi válasza Norbbika1985 (#74712) üzenetére


szasanyi
félisten

Tp liknben gondolkoztam csak, mert a meglévő is az. - ez nem okos érv. :( Ezen túl a netkapcsolat ismerete és az alapvető elvárások, használati szokások leírása nélkül aligha tudnak korrekt ajánlást tenni.

(#74714) adika4444 válasza Norbbika1985 (#74712) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Archer C5 jó lehet.

üdv, adika4444

(#74715) TeeJay válasza Norbbika1985 (#74712) üzenetére


TeeJay
félisten

Asus AC57U jobb választás

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74716) galervin93


galervin93
őstag

Sziasztok!
Próbáltam kicsit visszaolvasni, de - előre is elnézést ha vak voltam - nem találtam meg azt, amire nekem szükségem volna. Hordozható módon szeretném megosztani a netet egy 4G adat SIM-kártyáról. Általában 1-2 kliens, néha picit több, de nem fog mindenki 4K youtube-ot nézni, inkább face/viber/messenger stb. Mondjuk nekem előfordulhatnak olyan esetek, hogy képeket/rövidke videót fel kell töltenem valahová, esetleg live bejelentkezés. Milyen lehetőségeim vannak? Azt sejtem, hogy árban határ a csillagos ég, de mi az arany középút, ami egy eccerű júzernek, mint én is, már stabilan megfelel a fenti célra? (Lövésem sincs milyen áron mozognak az ilyen dolgok, szóval ha van rá lehetőségetek és pár percetek, kérlek írjatok néhány darabot. Teszem azt "pár ezer - húszezer" kategóriában, de ha azt mondjátok, hogy még a minimumra is többet kell ennél szánni, akkor legyen úgy.)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#74717) Norbbika1985 válasza adika4444 (#74714) üzenetére


Norbbika1985
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! Az archer c5ről elég sok rosszat olvastam a véleményekben, az említett asusról jobb vélemények vannak, azt hiszem megrendelem azt. :)

(#74718) szasanyi válasza galervin93 (#74716) üzenetére


szasanyi
félisten

Hirtele annyit tudok segíteni - már ha ez az -, hogy kukkantsd meg ezt esetleg ezt és talán ezt is. Ezek alapján megnézheted a hazai elérhetőségekeket, árakat. Remélhetőleg lesz olyan is aki valóban képben van és ennél konkrétabb segítséget nyújt.

(#74719) adika4444 válasza galervin93 (#74716) üzenetére


adika4444
addikt

Első körben javaslom a Huawei E5785-öt illetve a ZyXEL WAH7706-ot megnézni. Nekem utóbbi van, és szeretem. Néha a melegben megbuggyan huzamos használatkor, olyankor egy reboot helyrehozza az agyát.

üdv, adika4444

(#74720) farkas-j válasza Norbbika1985 (#74717) üzenetére


farkas-j
őstag

Én 2db TP-Link Archer C5 v1.2-ből váltottam ki az egyiket ASUS AC65P-re. A TP-Link-kekkel sosem volt semmi bajom, csak szükségem volt VPN szerverre. A C5 későbbi verzióival volt panasz mert hardver váltás volt. A koraiak v1.2-ig hardveresen teljesen megegyeznek az Archer C7-tel amik teljesen megbízhatók.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#74721) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!

Asus rt-ac66u készüléket használok. régebben rendben volt vele minden. Digi ezres netet nagyjából mindig mértem. Torrenten ritkán ment 20mb fölé. Egy jó ideje viszont csak 100100-at mér a speedtest és a torrent is ennek megfelelően 10mb körül mozog. A kapcsolat gigabites , ott nincs hiba. Ha pl a steam tölt le egy nagyobb játékot, akkor gyakorlatilag még böngészni sem lehget úgy megfogja a routert. Próbáltam már több féle firmware-t de egyik sem segített túlzottan.Van 3 ilyen routerem is 3 különböző helyen és mindenhol ez a tapasztalat.
Ha váltani szeretnék és kompromisszum nélkül szeretném ezt megoldani, melyik az a router ami szóba jöhet?
csak és kizárólag routerként kell működnie, viszont ott ne legyen megalkuvás.

tegyük fel, hogy az ár nem annyira fontos......

(#74722) Dragon3000 válasza Rengete (#74721) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mint korábban sokszor írták asus rt-ac57u, ha jobb wifi kell, akkor asus rt-ac65p. Nem lesz gond a digi1000 mellett sem, mert rendesen működik a hwnat bennük.

(#74723) TeeJay válasza Rengete (#74721) üzenetére


TeeJay
félisten

oké nincs benne HWNAT de azért gigabitet illene mérnie
fő oldalon WAN-ra mit ír? 100mbps vagy 1gbps?
ha 1gigabites linket akkor fura hogy 100-at mérsz csak

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74724) Fecsike válasza Multibit (#74709) üzenetére


Fecsike
kezdő

most az a probléma, hogy ez a 70-80MB lekorlátozódik valamiért 20-30MB közé. ezt nem értem, hogy mi okozza a jelenséget. időnként van mikor megint hozza a 70-80MB-os értéket, de többnyire 23MB körül van... top seedelt HD torrenteket töltöm. ha sorba kötöm ac68u-val és egyik hozza a 23MB-ot, átváltok a másik 5ghz-ére, az is ugyanazt a 23MB-ot hozza.

NAT-olásból kivetettem magam diginél. SSD van a gépben. cat5e kábeleket használok. mit kellene átkalibrálni, hogy ne legyen ez a korlát? vagy mik lehetnek az opciók, amitől ez a jelenség felmerül? usb c/ ethernet adapter péntek magasságában érkezik. akkor tudom mondani, hogy kábelen mennyit mér.

[ Szerkesztve ]

(#74725) Dragon3000 válasza Fecsike (#74724) üzenetére


Dragon3000
veterán

Megnézni kábelen is, hogy van e ilyen gond. Mert eddig azt kihagytad, hogy wifin csatlakozol.

[ Szerkesztve ]

(#74726) Fecsike válasza Dragon3000 (#74725) üzenetére


Fecsike
kezdő

oksa, pénteken jövök a kábelen mért adatokkal.

(#74727) Dragon3000 válasza Fecsike (#74726) üzenetére


Dragon3000
veterán

Bocsi, azt hittem Rengete írt, így össze kevertelek vele :D

(#74728) Multibit válasza Fecsike (#74724) üzenetére


Multibit
veterán

Amikor sebességet mérsz, nem wifi-n torrentezésből kéne messzemenő következtetést levonni (ahogy írtam korábban). Egyrészt változó, hogy a seederek milyen sebességgel tolják. Másrészt, mivel wifi-ről van szó, eleve bizonytalan az aktuális sebesség. Pl. ellenirányú forgalomnál (torrent!) erősen jelentkezhet a full-duplex hiánya. Vagyis, két olyan területtől (torrent, wifi), ahol az állandóság nem jellemző, botorság folyamatosan nagy sebességet várni. Igazából problémát keresel ott, ahol nincs probléma.

(#74729) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Eljött az idő, hogy routert kell váltsak, a mostani nem elég. Sok a baj.
Amit a felhasználásról tudni kell:

- Telekom 1/1Gbit GPON-os net, a router építi fel a PPPoE kapcsolatot.
- Lanon 7 gép van rákötve (TV-k Xbox, mediaplayerek, pc-k) egy gigabites switch segítségével.
- wifin további 6 - 8 eszköz van időnként, akár egyszerre is, 2.4 és 5GHz-en is.
- USB-n egy 3TB HDD van megosztva helyi hálón.

Az egyik pc torrent "seeder", 0-24 szed és tölt vissza, SSD raid0-ról. Esetenként maxon. (napi 3-6TB adatforgalom)

Most egy Asus RT-N56U_B1 működik, kb 2-3 éve. Az utóbbi 1 évben szívok vele. Elkezdte eldobálni a wifit, igazából csak ez a baj vele..
Nem lenne baj, ha ASUS lenne az új is, a ddns miatt, asusos cím van beaktiválva mindenhol, távoli elérés miatt.

Tudnátok valami combosabbat ajánlani? 30-50e lenne rá a keret.
Köszönöm!

:R

havri

(#74730) havri1 válasza havri1 (#74729) üzenetére


havri1
félisten

(#74731) siva


siva
aktív tag

Sziasztok

Én a Netgear R6800 -t nézte ki, lehet vele gond egy kábelnetes környezetben? TP-Link 1043-t váltana.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#74732) adika4444 válasza Rengete (#74721) üzenetére


adika4444
addikt

Na pontosan ezért váltottam MikroTik-re. Nem az első alkalom, hogy valami firmware döglődés miatt rohad le a fél router...
(#74730) havri1:
Szerintem elég lehet a 65P, a 85-ös elvileg csak Wi-fi-ben több, de kevés kliens tudja kihasználni.

üdv, adika4444

(#74733) adika4444 válasza siva (#74731) üzenetére


adika4444
addikt

Az eszközt személy szerint nem ismerem. Írd le milyen sebességhez, milyen környezetben használnád, milyen kliensekkel, illetve ha van vlmi extra igényed...

üdv, adika4444

(#74734) siva válasza adika4444 (#74733) üzenetére


siva
aktív tag

50 Mbit/s kábeles internet

stabil, erős hardver legyen, esetleg mini NAS, kevés wifi és megosztás, inkább LAN

[ Szerkesztve ]

(#74735) szasanyi


szasanyi
félisten

Az előző kérdés alapján engem is érdekelne: a két, uo. SoC-ra épülő router közül melyik a jobb választás?

Netgear R6800 AC1900 - 25k (korszerűbb és gyorsabb 4T4R WiFi 600+1300Mbps sebességgel ) SoC miatt itt is van HWNAT ugye?

ASUS RT-AC65P - 25k (3T3R WiFi 450+1300Mbps sebesség)

Nem ismerem a Netgear eszközök minőségét, megbízhatóságát és támogatottságát. Ilyen irúnyú infók (tapasztalat) is érdekelne. :R

(#74736) adika4444 válasza siva (#74734) üzenetére


adika4444
addikt

ASUS RT-AC65P-t nézd meg, Netgear eszközökkel nincs túl sok tapasztalat, míg a 65P-t jelenleg is egyre többen használják, és elégedettek vele.

üdv, adika4444

(#74737) adika4444 válasza szasanyi (#74735) üzenetére


adika4444
addikt

A 65P Wi-Fi-jét is kevés ellenoldal tudja teljesen kihajtani. A Netgear szoftveres támogatásáról nincs tapasztalat, és talán custom firm is előbb lesz a 65P-re...

üdv, adika4444

(#74738) Szaki2 válasza Fecsike (#74702) üzenetére


Szaki2
tag

Nálam se szokott ennél többel menni, talán még ennyivel sem Digi 1000/300). Feltöltés is max 5-8 talán. Igaz nem ülök a gép előtt, hogy figyeljem, mennyivel tölt fel, csak ha épp látom, hogy vmit nagyon szednek és megnézem, mennyivel.

(#74739) TeeJay válasza adika4444 (#74737) üzenetére


TeeJay
félisten

viszont wave2 MU-MIMO wifi van benne és jobban teljesít mint a régebbi 5-8éves AC vezérlők
ugye nálam 1antennás AC-s telefonnal 60-70megabitet vert az AC65P az AC66U B1-re azonos beállítások mellett ;)
szóval érdemes emiatt is elgondolkodni rajta, persze az AC57U is nagyon jó wifire az is 30-40megabittel többet hoz mint az AC66U B1 :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74740) adika4444 válasza TeeJay (#74739) üzenetére


adika4444
addikt

Igen, de csak a Wi-Fi miatt a 65P szerintem nem érdembeli előrelépés egy 57U-hoz, különösképp plusz 10--15k Huf-ért.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#74741) szasanyi válasza adika4444 (#74737) üzenetére


szasanyi
félisten

Én tényekre és tapasztalatokra vok kíváncsi nem arra ki mit nem tud. WiFi 4T4R mindenképpen előny - még akkor is ha jelenleg nincs kihasználva - hiszen ált. nem 1 évre veszi az ember, kvázi nem az a jó ha már a vásárlás időpontjában sem tudja a korszerűbb technológiá(ka)t. Plusz az N-s 450 vs 600 megint csak nem mind1, amit szinte minden képes kihasználni. Ez egyértelmű hátrány, mert konkétan ez a helyet a RT-N18U és RT-AC66U B1 viszonylatában ahol az első setben a netrádió kifogástalanuk ment másik szobában, uo. a másodikkal gyakran bufferelt és nem mindig volt folyamatos.

[ Szerkesztve ]

(#74742) TeeJay válasza szasanyi (#74741) üzenetére


TeeJay
félisten

hát nem tudom mikor lesz otthon általános a 4T4R kliens
mobilokban is a csúcs telefonok tudnak 2antennás AC-t így 80MHz-en jó vétel esetén lesz 866mbit link
amibe meg lehetne kapni esetleg 3 vagy 4antennás kártyát az asztali PC azt meg jóval olcsóbb egy CAT6 kábellel bekötni aminek 10métere 1ezer forint kb. készre szerelve
laptop tablet smart TV egyik sem fog még 2antennás AC-t sem kapni mert spórolnak
maximum a nagyon drága eszközök talán

a wave 2 wifi viszont tényleg beton stabil és nagyon gyors :R azt bátran ajánlom mindenkinek

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74743) woodworm válasza szasanyi (#74741) üzenetére


woodworm
veterán

"WiFi 4T4R mindenképpen előny - még akkor is ha jelenleg nincs kihasználva"
vs
"Plusz az N-s 450 vs 600 megint csak nem mind1, amit szinte minden képes kihasználni."

Ez azért nem kicsit üti egymást. Jelenleg sem 2,4, sem 5 GHz nem elterjedtek még csak a 3x3-as kliensek sem (450Mbit). Tehát szó sincs róla, hogy bármi ki tudná használni a kettő közötti különbséget, mikor ez sem megy alapértelmezetten. A 4x4 nem az 1 kliensnek nyújtott sebességben szólna nagyot, hanem két vagy három kliens egyidejű kiszolgálásán.

(#74744) szasanyi válasza woodworm (#74743) üzenetére


szasanyi
félisten

Szerintem nem üti, és továbbra is kizárólag a jelenlegi helyzetről beszélsz holott én éppen az ellenkezőjéről beszéltem (mint későbbi előny és mint elvárás az új router vásárlásakor). Ezen kívül pölö panelban, köztes falak esetén nagyon nem mind1 az az N-es teljesítmény - amit rendsze több, különbféle eszköz használ egyidőben mint AVR, TV és mobilok- , de szerintem ilyet nem vettél számításba. Lertam a konkrét, 1,5 - 1,5 éves tapasztalataimat a N600 és N450 WiFi használatról is.
Nem értem amúgy miért az efféle a győzködésről írtok, holott a kérdésemnek ehhez nagyjából semmio köze sem volt.

TeeJay: elhiszem, hogy jó az a router, de nem biztos az, hogy nekem is a legmegfelelőbb. És nem a LAN vagy HWNAT miatt, mert ott nyilván nálam sem lenne gond. Viszont a WiFi is uo. fontos (lásd: N18U vs AC66U_B1 tapasztalat).

[ Szerkesztve ]

(#74745) woodworm válasza szasanyi (#74744) üzenetére


woodworm
veterán

Mert konkrétan butaság, hogy az n450-es és a n600-as közötti különbséget bármi kihasználja. Ritka kivételtől eltekintve nem fogsz tudni mutatni egyetlen, forgalomban kapható klienst sem, ami tud ilyen sebessége(ke)t 2,4 GHz-en. Ráadásul az (elméleti) sebesség különbség nem jelent teljesítménybeli különbséget. Utóbbit szabvány szabályozza, mindegyiknek ugyanannyi van engedélyezve.

Amit a routerek sebessége közötti különbségnek hiszel (n300-n450-n600), az egyszerűen a routerek hatékonyságának a különbsége. Tehát ha egy telefonnal nagyobb sebességet mérsz egy n300-as és egy n600-as router között, az nem azért van, mert a telefon ki tudja használni az n600-as sebességet. Utóbbi elég nehéz is lenne, ugyanis nem tudják a turboqamot (n18u).

[ Szerkesztve ]

(#74746) TeeJay válasza szasanyi (#74744) üzenetére


TeeJay
félisten

na wifiben pont veri az AC66U B1-et még a fele annyiba kerülő AC57U is az AC65P meg főleg
a Broadcom nagyon régi vezérlőket használ :U
és jól írja az előző 3-4antennás cuccok nem mostanság lesznek nagy számban minden lakásban
4T4R a MU-MIMO miatt jó de ott a kliensnek is tudnia kell a MU-MIMO-t az meg megint alig van pár eszközben
még a csúcs telefonokban sem biztos hogy van utána kell néznem
2-3 eszköz esetén ha mind MU-MIMO képest akkor tényleg előny a 4 antennás wifi na de ott is nem sűrűn van hogy egyidőben 3 eszköz vadul akarnak wifin forgalmazni amit egy mai AC-s wifi ne bírna el

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74747) szasanyi


szasanyi
félisten

Köszi a válaszokat! Ettől függetlenül még mindig nem derült ki: melyik - és miért - lenne a jobb választás? :U Ha lenne aki ennek megválaszolásához adna érdemi segítséget, azt megköszönném!

(#74748) adika4444 válasza szasanyi (#74741) üzenetére


adika4444
addikt

"Én tényekre és tapasztalatokra vok kíváncsi nem arra ki mit nem tud."
Hajrá, megveheted az említett Netgear típust, kíváncsian várjuk a tapasztalataidat...
Itt vannak ajánlott routerek, amiket javaslunk, mert a tapasztalatok alapján nem mellényúlós. Ha nem akarsz ráfaragni, nem véletlenül javasoljuk ezeket. Ha meg belefér a kockázat, a 14 napos elállás, akkor hajrá, meg lehet venni az ismeretlen típusokat. A tapasztalatokat itt mindig szívesen olvassuk, de egy ismeretlen típusra itt nem nagyon lesz áldás...

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#74749) siva válasza adika4444 (#74748) üzenetére


siva
aktív tag

No, én megrendeltem a Netgear R6800-t, hát majd meglátjuk, talán még a TP-Link Archer C9 AC1900 -al van pariban, az is 25e HUF.

(#74750) adika4444 válasza siva (#74749) üzenetére


adika4444
addikt

Mindenképp írd majd meg a tapasztalataidat vele. Nyilván ehhez hosszabb idő kell, de kíváncsi vagyok milyen a firmware-je, állíthatósága, ilyesmi.

üdv, adika4444

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.