Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74551) DonAttilas válasza Kami11 (#74549) üzenetére


DonAttilas
tag

Egyébként én is ezzel szemezgetek csak jobb árra várok :D viszont az alza.hu-n most 28.200-ért meg lehet venni és kapsz mellé egy nagy méretű Asus egérpadot ( kb 10-e forint értékű), ha valakinek szűksége van ilyenre akkor ez egy jó ajánlat, sajnos én nem tudnám kihasználni ezt az akciót felesleges lenne az egérpad nekem.

[ Szerkesztve ]

(#74552) humigabi válasza jocoka75 (#74548) üzenetére


humigabi
aktív tag

Én is Telenor hipernetet használok, tőlük vásárolt B525-el, de nálam kábelen szolgál ki egy Synology RT1900AC-t. Letöltésnél semmi ilyet nem tapasztaltam.

:DD

humigabi

(#74553) Kami11 válasza DonAttilas (#74551) üzenetére


Kami11
őstag

És ezt csak most írod?! :Y
Már megrendeltem az eMAG-ról, de szerintem nincs nekik raktáron, ha visszamondják, vagy halasztgatnak akkor lemondom és megveszem innen. Az egérpad mindig jól jön, pláne ingyen! :D

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#74554) DonAttilas


DonAttilas
tag

Milyen paraméterű kábelt kell venni ezekhez a routerekhez amúgy? Nem értek hozzá :/ az a lényeg hogy CAT6-os legyen?

(#74555) jocoka75 válasza humigabi (#74550) üzenetére


jocoka75
tag

Szia!

Kábelen egyenletesebb olyan 4-5 MB/sec tölt ,de néha itt is ingadozik .
Wifin megindul aztán egyszer csak 0 kb/sec.
Valamit kellene állítani a routeren?

(#74556) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Teljesen tapasztalatlan vagyok ezen a téren: PEAP-ot ismerő vagy arra betanítható, fogyasztói kategóriás routert tudtok-e ajánlani?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#74557) Gubek-Einste válasza veber0937 (#74545) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet megmondani, minden környezet más és más, csak helyszíni teszt során derülhet ki, hogy nálad mi a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74558) Gubek-Einste válasza jocoka75 (#74555) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Torrent nem wifi-re való mert a sok párhuzamos kapcsolat leöli a wifi-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74559) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#74556) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

OpenWRT alapú eszközökkel megoldható.
Milyen feladatra kellene az eszköz? UPC Wi-Free leosztása?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74560) tzol válasza DonAttilas (#74554) üzenetére


tzol
tag

Mivel az utánajárás, kiépítés, pepecselés sok idődet el fogja vinni, szerintem vegyél CAT6-ot, de akár CAT6a-t legalább. Ne a kábelen spórolj! Jó eséllyel 20 éve múlva is ott lesz az. Persze, ha van egy hatalmas házad és a telek végében, 300m-re lévő kisházba is akarsz hálózatot, de kell a pénz a hitel törlesztésére, akkor ott esetleg elgondolkodhatsz egy olcsóbb kábelen is.

(#74561) szasanyi


szasanyi
félisten

Ezekről az új ASUS routerekről részletek, tesz nem nagyon van... mi a különbség az ASUS RT-AC65P és a ASUS RT-AC85P között? Az is jó lenne, ha vki össze tudná hasonlítani az AC68U-val (amihez ugye van Merlin CFW ami előny)

(#74562) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#74559) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, WiFree. Egy barátomnál a UPC gyakorlatilag a szomszédig tart, WiFree viszont ennek megfelelően van dögivel. Mást használható net meg gyakorlatilag nincs.

OpenWRT-ügyben én teljesen tudatlan vagyok, annyit tudok, hogy RPI-re lehet tenni, de hogy milyen routerekre, arról fogalmam sincs.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#74563) pinnacle válasza TeeJay (#74537) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Azt hittem az erősebb wifire kapcsol, ha gyengül az egyik. Így viszont nagyobb panel lakásban tényleg elég a 2,4GHz, mivel távolabb már semmit nem ér az 5GHz. Illetve lehet csak firmware kérdése, nem találom, de szerintem beraktam, hogy a gyárival messze is jó volt az 5GHz, talán 35Mb/s is volt, csak frissítés után gyengült.

(#74564) Melorin válasza Dragon3000 (#74339) üzenetére


Melorin
addikt

Megvettem végül az AC57U-t és ugyanúgy lagolok játékban pedig nagyon lelimitáltam a letöltés sebességét. Kőkemény 1db torrent jön lefelé. Kidobott pénznek látszik sajna :(

[ Szerkesztve ]

(#74565) Gubek-Einste válasza szasanyi (#74561) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 65P és a 85P között a wifi a különbség, egyéb hardverben azonosak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74566) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#74562) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézz be az OpenWRT topikba, ott biztosan tudnak segíteni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74567) Dragon3000 válasza Melorin (#74564) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor ott a szolgáltatással van gond, nálam a digivel ilyen nincs, minden jól megy.

Nekem ez mellett is minden ment gond nélkül, észre se vettem, hogy megy a torrent.

[ Szerkesztve ]

(#74568) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Van egy upc-s netem 500/30.
A 2. emeleten van a conect box.
Az emeleten nincs is gond,de a földszinten ahol a garázs van ott már csak 4-5MB/s az internet.
A garázsba elhelyeztem régebben egy TL-WA850RE jelerősítőt,így kb 20 MB/S a nett,de az udvaron még mindig nem az igazi.
Ez a jel erősítő helyet szeretnék valami komolyabbat.
Pl ha beszereznék egy TL-WR940N-t ezzel jobb lenne?
Mert ez működik rage extenderként és 3 antennája van.
Tudnátok valamit ajánlani?
Előre is köszönöm a segítségeteket. :R

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#74569) humigabi válasza jocoka75 (#74555) üzenetére


humigabi
aktív tag

De mennyire ingadozik kábelen? Mert nálam is előfordul, de az csak a cella terheltségből adódik. 6 MB/s-ről lemegy 2MB/s-re aztán vissza. Ez teljesen normális, mert csúcsidőn kívül minimális az ingadozás. Lehet a wifinél tényleg az van, amit Gubek-Einste írt.
:DD

humigabi

(#74570) TeeJay válasza szasanyi (#74561) üzenetére


TeeJay
félisten

wikidevi alapján a két cucc azonos, gondolom FW-ben van butítva az AC65P kicsit

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74571) TeeJay válasza Melorin (#74564) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor valami más baj lesz ott
nálam 1000/300-as DIGI-nél úgy vitte a böngészést 100+ megabájt letöltés és mellette 10-15megabájt seed mellett hogy öröm volt nézni
valódi HWNAT van benne így kábelen WAN-LAN és LAN-WAN irányban is nagyon bika
remélem nem wifin torrentezel és játszol egyszerre

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74572) Gubek-Einste válasza zsombor22 (#74568) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen kábelen kellene bekötni az új eszközt.
Gigabites portokkal rendelkezőt kellene venni, hogy átmenjen a teljes előfizetett sebesség.

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC57U/AC58U/AC65P/AC66U B1/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4/C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74573) zsombor22 válasza Gubek-Einste (#74572) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Köszi a gyors választ :R
Hát akkor az jön amit nem igazán szerettem volna,le kell húznom egy utp kábelt a 2. ról a garàzsba.(kb 20méter)
Vagy esetleg,vannak a powerline adapterek,hogy ne keljen kàbelezni,de ezekről sok jót nem olvastam.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#74574) Melorin válasza TeeJay (#74571) üzenetére


Melorin
addikt

30Mbit VDSL netem van, a torrent NAS-on megy ami Gbites Switchen keresztül amire a PC is van csatlakoztatva. A switch pedig a routerbe.
Más bajom is van ezzel az AC57U-val. Nem stabil a wifije. Néha fogja magát és megszűnik működni, ekkor átvált a mobilom mobilnetre, persze mindig Youtube vagy ilyesmi közben, hadd fogyjon az adatom :D
Ilyenkor nem is jön vissza a wifi jel. Egy sor kínlódás után végül magára talál a router és megint működik egy darabig. Ezt még tesztelem, hogy nem-e a mobillal van baj de pl a Sony TV-m is nagyon nehezen tudott csatlakozni.

(#74575) Szaki2 válasza Melorin (#74564) üzenetére


Szaki2
tag

Nem lehet, hogy a játék szerver oldalán van a baj? Ha sokan vannak fent az is okozhatja.

[ Szerkesztve ]

(#74576) woodworm válasza TeeJay (#74570) üzenetére


woodworm
veterán

Bitre ugyanaz az fw megy mindkettőre. A wikidevin az fcc id megegyezik, de a wifi chipek eltérőek.

(#74577) Funthomi


Funthomi
aktív tag

Sziasztok!

Néztem a fórumot és nem találtam meg így konkrétan (ha igen, akkor sorry). Digi 1000-es nethez tervezek venni routert. Van tapasztalatotok ER-X típussal, bírná a gigás netet (és persze tovább a LAN felé)?

Köszönöm!

Üdv!

YOLOska

(#74578) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Jó hatótávolságú routert keresek, ami 10-15 eszközzel elboldogul, anélkül hogy szakadás lenne. Az hogy lassú lesz a net kicsit sem érdekel, nem nekem lesz, de stabilan működjön. Max 21eFt.

Én a TP-Link Archer C7-et néztem ki, de több véleménynél olvastam hogy kicsi a hatótáv. Az nem lehet hogy csak az 5ghz miatt van? Ahol használva lesz elég a 2,4ghz, de azt nagy hatótávval tegye. Mondjuk most olvasom, hogy a 2,4ghz antenna az belső, az lehet a baj.

Akkor inkább Archer C5?

[ Szerkesztve ]

(#74579) Gubek-Einste válasza zsombor22 (#74573) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A megbízható eredmény miatt mindenképpen érdemesebb lenne UTP kábelt kihúzni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74580) Gubek-Einste válasza Funthomi (#74577) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az ER-4 legyen.
Nézz be a saját topikjába.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74581) Gubek-Einste válasza syler123 (#74578) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U legyen, ha kellene akkor pedig Asus AC57U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74582) b.lajos


b.lajos
tag

Sziasztok,
Tudom egyelőre nem sok tapasztalat van az [ASUS Blue Cave AC2600 routerrel, de kíváncsi lenném a véleményetekre, pontosabban mennyire lehet előny vagy hátrány az Intel belső ennél a routernél?

[ Szerkesztve ]

b.lajos

(#74583) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Sziasztok!

Melyik routert érdemes használni?
sagemcom-f3686ac-v2
TP Link TL-WR841N

Eddig a TP linket hazsnáltam, de tegnap átálltunk telekom szolgáltatásra és észrevettem, hogy a Sagemcom routerként is üzemel. Így fölöslegesnek érzem a 2t.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#74584) TeeJay válasza Funthomi (#74577) üzenetére


TeeJay
félisten

végülis utóbbi 500 hozzászólás arról szól hogy DIGI pppoe gigás net alatt teszteltem 4darab ASUS routert
és én csak az AC57U és AC65P-t ajánlom mert abban 2magos Mediatek MIPS proci van valódi HWNAT-al és az röhögve viszi a gigás torrentezést is
közben meg a weblapok is szépen pörögnek nem úgy mint más routerekkel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74585) TeeJay válasza woodworm (#74576) üzenetére


TeeJay
félisten

na de ha a FW azonos meg az fcc is akkor lehet hogy a komplett cucc azonos csak a wikidevin elírtak valamit a wifi vezérlőkkel kapcsolatban? minek gyártanának azonos fcc-ra két külön vezérlős routert de azonos FW-el
mondjuk mindegy nálam szépen megy

1x meg majd szétkapják valahol és kiderül hogy mi az igazság
főleg arra lennék kíváncsi hogy tényleg 3külső és 1belső antennás-e :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74586) woodworm válasza TeeJay (#74585) üzenetére


woodworm
veterán

A két vezérlő csak a betűkódban tér el, gondolom lábkompatibilisek és a driver lekezeli a különbséget.

(#74587) szasanyi


szasanyi
félisten

A drágább (~60k) árkategóriában, sok eszközhöz, azonos feltételek mellett (sok fal, födém) melyik a jobb választás?
ASUS RT-AC86U vagy Netgear R7800 (Nighthawk X4S)

(#74588) Multibit válasza szasanyi (#74587) üzenetére


Multibit
veterán

Egyik sem. Olcsóbb router + néhány AP.

(#74589) BTH


BTH
csendes újonc

Sziasztok.

Eléggé kezdő vagyok a témában meg az egésszel kapcsolatban de gondolom megkérdezem itt. Most kötöttem be az 500 Mbit/s netre, s ehhez milyen router a legjobb? kb 4 szobát kéne lefedjen.

Köszönöm a választ
BTH

(#74590) szasanyi válasza Multibit (#74588) üzenetére


szasanyi
félisten

Az gáz... köszi.

(#74591) Gubek-Einste válasza Vhiktor (#74583) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a TP-Link de a 100-as portjai és a 2.4 GHz-s wifi miatt ő lesz a szűk keresztmetszet a hálózatban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74592) Gubek-Einste válasza BTH (#74589) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC57U/AC58U/AC65P/AC66U B1/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4/C7
30k felett: Asus AC68U/AC86U/AC87U, Synology RT2600ac, TP-Link Archer C8/C9
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74593) Gubek-Einste válasza szasanyi (#74587) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én inkább az Asus felé hajlok de:

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74594) BTH


BTH
csendes újonc

5-6 fal, tégla fal, nem kell hogy a szomszédnak is hasson.

500 Mbit/s ( még nincs bekötve ) de addig fel szeretnék készülni rá.

(#74595) szasanyi válasza Gubek-Einste (#74593) üzenetére


szasanyi
félisten

Társasházban 2 szinten lakás: vastag tégla főfalak + normál válaszfalak, egy vb. födém (90m2 alapterület).
DIGI1000 net.
A keret 60k, pont ezért néztem ezeket (gondolom az olcsóbbak még annyit sem tudnak nyújtani, mint e kettő). Nincsenek speciális igények, legalábbis manapság már nem számítanak anna:: több, egyidőben történő eszközhasználat. 3 PC használat (akát 1-2 leöltéssel vagy online gaming) kábelen, HD TV WiFi-n (Netflix HD, HBO Go, YT HD) míg a másik TV kábelen (Netflix 4K, HBO Go, YT 4K) plusz 4 teló és egy iPad szintén WiFi-vel használva. Nem mindig minden egyidőben, de olyan is előfordulhat..
Ha lenne javaslat más, megfelelőbb típusra (nem drágábban) az is érdekel! :R

(#74596) Gubek-Einste válasza BTH (#74594) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínűleg több eszköz kell majd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74597) Gubek-Einste válasza szasanyi (#74595) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Két darab Asus AC57U vagy AC65P jobb választás lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74598) szasanyi válasza Gubek-Einste (#74597) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem, köszi.

(#74599) BTH


BTH
csendes újonc

?

(#74600) Gubek-Einste válasza BTH (#74599) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az 5-6 fal miatt egy eszköz nem lesz elegendő, hogy lefedje a teljes területet így szükség lesz egy másodlagosra is majd.
A korábban írt eszközök megfelelőek lesznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.