Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74601) szasanyi


szasanyi
félisten

Még egy kérdés, most az olcsóbb kategóriában: miben különböznek egymástól a RT-AC68U és az RT-AC66U_B1 routerek? A felhasználó szempontjából releván adatok, előnyök érdekelnek nem pusztán a hw spec mert azt egyrészt én is látom másrést nem mond semmit (annak aki nem szekérti).
Melyik most a megvásárlásra érdemes? Nem jelentős, 8k-s árkülönbség van illetve ha van jobb alternatíva a helyettésre az is érdekel (a kulcsszavak: ASUS, AiMesh, Merlin esetleg más gyártó hasonló árban van rá CFW). :R

(#74602) BTH válasza Gubek-Einste (#74600) üzenetére


BTH
csendes újonc

Elnézést de rosszul írtam tegnap nem 5-6 fal hanem csak 2-3 fal így is 2 router kellene?

(#74603) MaCS_70 válasza szasanyi (#74601) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szarintem a jelenlegi AC66 és a jó öreg AC68 felhasználói szempontból is tök egyforma. Nem régiben egy 68-ast egy 66-ossal váltottunk ki, és semmi változást nem tapasztaltunk.

A 66-os viszont újabb modell, korszerűbb belső architektúrával.

Fel is szoktam húzni a szemöldökömet, amikor a Hardveraprón látom, hogy a régi 68-asokat a 66-osok bolti áránál drágábban kínálják.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#74604) szasanyi válasza MaCS_70 (#74603) üzenetére


szasanyi
félisten

Sanszos volt egy ilyen válasz, mivel a Merlin CFW is azonos a két típusra. Szóval csak az AC68 ami egyértelműen jobb, de az meg már 60k+

Azért köszi!

(#74605) MaCS_70 válasza szasanyi (#74604) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ennek így nem sok értelme van, pont arról volt szó, hogy a 66-os ekvivalens a 68-assal.

Nem 86-ost akartál írni?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#74606) szasanyi válasza MaCS_70 (#74605) üzenetére


szasanyi
félisten

Persze, AC86-os akat az lenni...

(#74607) TeeJay válasza szasanyi (#74601) üzenetére


TeeJay
félisten

én egyiket sem javaslom...
nincs HWNAT így gigás pppoe netnél közel maxon fognak tekerni
gigás torrentet nem is fogja bírni ha seed is van
wifiben van tőle gyorsabb AC-ra is és még melegszik is mint a kazán akkora borda van rajta
AC57U AC65P sokkal jobb és villámgyorsan hozza az oldalakat torrent mellett is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74608) szasanyi válasza TeeJay (#74607) üzenetére


szasanyi
félisten

De vajon miért nincs egyetlen egy teszt sem ezekről? :F Bár egy van, a nagyobb tesóról de attól sem estem hanyatt [link]

(#74609) Kami11 válasza TeeJay (#74607) üzenetére


Kami11
őstag

Most jött meg az AC65P, egy Tp-Link C5-t vált, remélem beválik! Pont a te ajánlásodra vettem, igaz többen is írták, hogy megbízható, kíváncsi leszek a hosszútávú tapasztalatokra.
A tesztek hiányát én is furcsállom, de betudom a "korának" remélem nem nyúltam mellé! :D

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#74610) szasanyi válasza Kami11 (#74609) üzenetére


szasanyi
félisten

Azért ha pár nap után lesz tapasztalat, összehasonlítás a lényegét leírhatnád! :R

(#74611) Dragon3000 válasza szasanyi (#74610) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nálam digi1000 mellett egy tp link wdr4300-at váltott az ac65p. Tapasztalat, torrent ugyanúgy korlátozás nélkül megy sok szállal és 150-250 torrenttel a nason, nincsenek lagok játék közben, böngészés közben sem veszem észre, hogy megy a torrent, na meg sok szál esetén 35-40MB/s helyett megy 100MB/s-kel. Wifi csak 2,4GHz-et tud a telefonom, de a legjobb esetben is 80/100Mbitet ment a régivel, most lakás több pontján is tartja a 100/100-at és ez mellett a ping is kisebb lett, a telefon wifije ennyit tud 150Mb/s-es linken. Újra indítva egyszer volt, mert azt hittem, hogy a router miatt ment el a net, de közben kiderült, hogy csak a diginél volt valami gond, mert utána se ment a net, nem foglalkoztam vele, mert hajnalban történt, reggelre minden rendben volt. A routerrel így semmi gondom nem volt. Kb 1 hónapja használom.
Szerk: kábelen még azt vettem észre, hogy a tp link 800/320 értékei helyett megy akár 900/330-cal is.

[ Szerkesztve ]

(#74612) Kami11 válasza szasanyi (#74610) üzenetére


Kami11
őstag

Természetesen írok tapasztalatokat, csak ehhez kell pár nap. Még állítgatom, hogy minden ugyanúgy üzemeljen, mint a régi routeren.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#74613) i3odnar


i3odnar
csendes tag

Sziasztok!

Korlátlan mobilinternethez szeretnék megfizethető árú routert.
Azt néztem, hogy az ASUS RT-AC57U AC1200-on valahogy meg lehet oldani, hogy mobilnetről működjön.

Adnátok ötleteket, hogyan lehetne kivitelezni a legjobban ezt a mobilnetes, routeres dolgot?

Kiszolgálandó eszközök:
3 mobil és 1 notebook

(#74614) BTH válasza Gubek-Einste (#74600) üzenetére


BTH
csendes újonc

Illetve elfelejtettem leírni de az 500 netnél + olyan 3-4 fal max van s 2 mobil + 2 laptophoz kéne

(#74615) Intruder2k5 válasza i3odnar (#74613) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Meg lehet oldani, de ezek az USB modemes megoldások elég bizonytalanok, mind stabilitásban, mind sebességben. Helyette inkább javaslok olyan megoldást, ahol a routerben SIM kártya foglalat van. Ráadásul ha összeadod az USB-s router és a modem stick árát, szerintem nem leszel sokkal beljebb mint egy SIM foglalatos routerrel, ellenben szívni azt lehet vele sokat.

(#74616) humigabi válasza i3odnar (#74613) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Nem ismerem ezt a routert, de a speckóját nézve csak USB-s modemet tudsz csatlakoztatni hozzá, az meg annyira nem acélos. Nézzél inkább SIM-et fogadó modem routert, az gyorsabb lesz.

De akik használják ezt a típust, biztos tudnak jó ötleteket adni.
:DD

humigabi

(#74617) Gubek-Einste válasza BTH (#74602) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Talán elég lesz egy is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74618) BTH válasza Gubek-Einste (#74617) üzenetére


BTH
csendes újonc

Köszi Ez jó lesz akkor nem? ASUS RT-AC65P AC1750

(#74619) Gubek-Einste válasza BTH (#74618) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74620) cecil


cecil
aktív tag

Sziasztok! Router csere előtt állok és kellene segítség mi legyen az útod. Jelenleg (jó pár éve már) tp-link van és mivel ennek ismerem a rendszerét a C7-et néztem ki. Itt viszont nagyon sokan az Asus-t emelitek ki mint érdemes vétel. A C7-nek mi lenne a megfelelője? Amit ki kell szolgálnia:
Vezetékesen:
1tv, 1ps, 1androidbox, 1nas
Vezetek nélkül:
1tv, 1android box (xiaomi tv box s), 4 telefon, 2 iPad pro, 2 laptop, 1bebior
Filmek fullhd, Netflix, HBOgo, YouTube HD, torrent, home office munka - ddns elérés

Keret olyan 30 körül jó lenne.

Tégla lakás 2 szint a router a belső nyitott lépcsőházban szabadon.

Net kábelen jön 240-es
Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#74621) Gubek-Einste válasza cecil (#74620) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57U/AC65P/AC66U B1 ami most az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74622) virkir


virkir
veterán

Akinek van AC65P megtudná írni a magasságát az álló antennákkal?
Az antennákat mennyire lehet eldönteni, hogy még elfogadható legyen a szórásképe?
32 centire kéne beférnie.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#74623) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Van egy routerem, és tegnap kaptam egy áramszünetet de nem állt be magától, kérte a jelszót.
Hogyan lehetne beállítani úgy a routert, ha jön egy pillanatnyi áramszünet, visszaálljon minden? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#74624) cecil


cecil
aktív tag

ez most megéri ennyiért? a 65/66 "helyett" kis felárral tud annyival többet?

[link]

gondolva arra hogy ha minden jól megy jövő tavassal átköltözünk a családi házba ami 2 szintes lesz... lehet lesz értelme a MESH-nek...

[ Szerkesztve ]

(#74625) Multibit válasza makoss (#74623) üzenetére


Multibit
veterán

1. Nem ide való a problémád
2. UPS

(#74626) woodworm válasza cecil (#74624) üzenetére


woodworm
veterán

Ugyanaz, mint az ac66u b1, felárat csak szerencsés esetben ér, ha a legújabb revíziót kapod. Kérdés, hogy hozzánk érkezett-e belőle.

(#74627) Zozzy


Zozzy
aktív tag

Sziasztok!

Melyik router érné meg jobban? Egy használt RT-AC68U, vagy egy új RT-AC65P? Digi 500-as (de lehet, hogy hamarosan gigabitesre bővülő) net, 55 nm panel, kb. a lakás közepén. A jelenlegi TP-LINK 1043ND v3 wi-fi teljesítményével nem vagyok megelégedve, továbbá hiányzik az 5 GHz. Sok wi-fi eszközt szolgálna ki, (kb. 15-20), valamint vezetéken 2-3 eszközt.
Az AC68U-t használtan venném, kb. 21.000 Ft körüli áron tudnám megszerezni az AC65P 27.000 Ft körüli új árával szemben.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#74628) Gubek-Einste válasza Zozzy (#74627) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi idős az AC68U?
Én személy szerint egy újatt AC65P-t vennék inkább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74629) Zozzy válasza Gubek-Einste (#74628) üzenetére


Zozzy
aktív tag

Állítólag nem több 3 évesnél.

(#74630) bagoly71.


bagoly71.
tag

Sziasztok!

D-Link DIR-853/EE vagy Asus RT-AC57U az ajánlottabb, és miért? :)
Specifikációkat elnézve, hasonló - ha nem egyforma - a hardver!?

Köszi a válaszokat!

(#74631) MaCS_70 válasza bagoly71. (#74630) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Asus szoftvere lényegesen jobb, mint a sokat szidott D-Linké.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#74632) bagoly71. válasza MaCS_70 (#74631) üzenetére


bagoly71.
tag

Ok., köszi !

(#74633) virkir válasza virkir (#74622) üzenetére


virkir
veterán

#74622
Senkinek nincs otthon egy collstokja?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#74634) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Milyen routert javasoltok, ha csak arra lenne használva, hogy 4G USB stick menne bele, az adná a netet, és egy LAN-t kellene kiszolgálnia, max 2-t.

Wifi nem menne róla.

Fontos az atomstabil működés!!

Asus RT-AC51U jó lehet?

(#74635) Fecsike válasza Dragon3000 (#74611) üzenetére


Fecsike
kezdő

sziasztok!

hú, de jó, hogy megtaláltam ezt a topikot. nekem pont ez a problémám, hogy egy vadi új ac68u router noha 5ghz wifin 400-500 mbit közti sebességeket produkál, torrenten 35-40MByte között megáll a letöltési sebesség.

az általatok ajánlott AC57U/AC65P/AC66U B1 routerek közül melyikre lenne érdemes cserélnem a következő szempontok alapján:

minél gyorsabb wifi sebesség
minél gyorsabb torrent sebesség
minél erősebb hatótávolság
egyáltalán NE DOBÁLJON LE (nagyon fontos)

köszönöm a segítséget.

(#74636) Dragon3000 válasza Fecsike (#74635) üzenetére


Dragon3000
veterán

Itt olvasgass ez ügyben, TeeJay tapasztalatai, kb az oldal közepétől mindhárom megoldással kapcsolatban. Letöltési sebesség wifin vagy kábelen kell?

[ Szerkesztve ]

(#74637) BTH


BTH
csendes újonc

Sziasztok

Megint én lennék. Megszeretném kérdezni hogy melyik a jobb: Asus RT-AC66U AC1750 Mbps Dual-band gigabit AiMesh WIFI router vagy ami itt ajánlották a ASUS RT-AC65P AC1750 ?

3 tégla alapú fal,m 500-as net , 2 mobil és laptop + a torrent sebességet is rendesen lássa el.

Köszönöm

(#74638) Fecsike válasza Dragon3000 (#74636) üzenetére


Fecsike
kezdő

wifin kell a sebesség. minden wifin kell, kábelt én nem is használok. speedtesten 400-500mbit-et mér, viszont a torrent lassabban jön. ezt a szépséghibát leszámítva egyébként az ac68u is nagyon jó kis router.

ja, és digi1000 ftth netem van.

(#74639) golyani


golyani
addikt

Üdv!

Wifi routert keresnék az alábbi igényeknek megfelelően:
- 20000Ft alatt/körül
- változó de max kb 40-50 kliens kiszolgálást bírja tartósan (net+licensz szerver+szerveren megosztott könyvtárak elérése)
- lehető legstabilabb
- net fix IP-ről
- n-es, ac-s kliensek vegyesen

Amik eddig szembejöttek:
- TP-link Archer C1200, de látom ezzel voltak gondok.
- TP-Link Archer C60
- TP-Link Archer C5 AC1200
- Tenda AC10U
- Asus RT-AC1200G+

Jelenleg TP-Link 841-ek vannak, de van amikor a kliens az egyiket nem látja, vagy nem tud hozzá csatlakozni. Van amikor ezt egy router újraindítás megoldja, van hogy nem (nyilván kliens oldalon is lehet a probléma). Illetve nem ma lettek vásárolva, akkor még ac-s eszközök nem voltak, de úgy néz ki azok a routerek nem bírják az igénybevételt, otthon tök jól működnek bridge-ben is (max 8 kliens). Előre is köszi a segítséget

(#74640) Dragon3000 válasza Fecsike (#74638) üzenetére


Dragon3000
veterán

Wifi-s letöltésben nem tudok segíteni, nincs ac-s eszközöm így tesztelni se tudom. Csak torrent alkalmával lassú a letöltés vagy direkt letöltésnél is? Ha csak torrent, lehet nem bírja vagy a router wifi része vagy a kliens gép wifi modulja a sok szálas terhelést.

(#74641) szasanyi válasza Fecsike (#74635) üzenetére


szasanyi
félisten

A minnél az nem egy egzakt érték, szóval ha megadod a konkrét elvárást (és az anyagi keretet) akkor valszeg pontosabb ajánlato(ka)t kaphatsz.
És a WiFi sebességhez: a használati környezet (terület mérete, falak anyaga és száma) valamint az ellenoldani WiFi vevő (technológiai szempontból) jelentősen befolyásolja a tapasztalt értékeket. De ezt nyilván tudtad.. ugye?
Ti, a hiányosságok miatt még a leghozzáértőbbek sem tudják - megsaccolni sem - mi lenne számodra a megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#74642) Egon válasza golyani (#74639) üzenetére


Egon
nagyúr

Figyi, a 20K alatti routerek erősen Home kategória. Otthon meg meglehetősen ritka a 40-50 kliens. Pláne, hogy a "lehető legstabilabb" kapcsolatot szeretnéd. Nem érzel némi ellentmondást? :U
Nagyon alsó hangon dobj hozzá egy tízest a kerethez. Ott már vannak eszközök, amivel talán kielégíthetők az igények.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#74643) woodworm válasza golyani (#74639) üzenetére


woodworm
veterán

Ezek közül szinte mindegyiknek van valami nyűgje. Ebben az árkategóriában leghamarabb az ac57u lehet a megfelelő. Egyedül a ram a korlát, olyan sok kliensnél már előfordulhat, hogy kevés.

(#74644) Astery


Astery
senior tag

Sziasztok! Az asusnak van olyan távoli elérhetőséget biztosító szolgáltatása a routerekhez mint a tp-link-nél a tether?

(#74645) headhunter


headhunter
addikt

HWNAT-os routerekről, elérhető lista (táblázat, felsorolás, stb)...?

(#74646) Kami11 válasza virkir (#74633) üzenetére


Kami11
őstag

Ha hazaérek, megmérem neked! :))

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#74647) Dragon3000 válasza virkir (#74633) üzenetére


Dragon3000
veterán

Most itthon olvastam a kérdésed így meg is mértem, ha egyenesen felfelé áll az antenna, akkor 30,5cm.

[ Szerkesztve ]

(#74648) virkir válasza Kami11 (#74646) üzenetére


virkir
veterán

Köszi előre utólag is.

Dragon3000

Neked is köszönöm, akkor elfér a megadott helyen.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#74649) Kami11 válasza virkir (#74648) üzenetére


Kami11
őstag

Megmértem én is, én kereken, -egyenesen álló antennával- 31 cm.-t mértem! :D

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#74650) Gubek-Einste válasza CoolBoy323 (#74634) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A stick-hez kell kompatibilis router-t választani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.