Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74201) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Valaki vett már működő 3 vagy 5 méteres USB 3.0-a kábelt, amivel a külső merevlemezt a routerhez tudja csatlakoztatni? Vettem egy 5 méteres Delockot, de 2db Sharkoon Swift Caseben is fagy a WD 3TB Purple. Úgy néz ki, nem szabvány, de 3 méter felett már gondok lehetnek. Viszont érdekes módon a régi Sharkoon Rapid Caseben oda-vissza gond nélkül megy a WD 2TB Red.
Kipróbálnék egy 3méteres Gembirdöt, de azért szívesebben vennék egy kipróbált kábelt a routerhez.

(#74202) TeeJay válasza dekac (#74196) üzenetére


TeeJay
félisten

AC66UB1 nem éri meg az árát és fűt mint a kazán. Helyette vegyél AC57U - t vagy még jobb az AC65P. Ezek verik wifiben AC-n és nem melegszenek illetve röhögve viszik a gigabitet is pppoe mellett amit az AC66UB1 elég komoly proci terheléssel tudja csak

Hupsz most látom megszűnt a jó akció az AC65P-re akkor AC57U ami ajánlott

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74203) Dragon3000 válasza TeeJay (#74202) üzenetére


Dragon3000
veterán

A pcland nem tudom mennyire megbízható bolt, de ott most 24e az ac65p.

(#74204) Moleman válasza Dragon3000 (#74203) üzenetére


Moleman
addikt

Régebben vásároltam tőlük többször, minden rendben volt.
Plusz pont nekik, hogy ekkora összegnél már ingyenes a pikkpakk és a foxpost is.

(#74205) kalolaci válasza TeeJay (#74202) üzenetére


kalolaci
senior tag

Hol volt akciós, az AC65P? Milyen árban volt?

(#74206) Dragon3000 válasza kalolaci (#74205) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ipon és Aqua, elsőnél 24e körül volt a másiknál meg 23e, de most paclandban 24e.

[ Szerkesztve ]

(#74207) kalolaci válasza Dragon3000 (#74206) üzenetére


kalolaci
senior tag

Ha nem lenne akciós, vajon sokkal többe kerülne? Valahol, szinte mindíg ilyen árban van.

[ Szerkesztve ]

(#74208) Moleman válasza kalolaci (#74207) üzenetére


Moleman
addikt

Az árukereső szerint 3 hete még 30 ezer volt a legolcsóbb helyen is, csak május 19 óta ilyen olcsó.

(#74209) Dragon3000 válasza kalolaci (#74207) üzenetére


Dragon3000
veterán

Tekintve, hogy a másik két helyen visszament 30e köré, és előtte a pclandben is ott volt, így igen, én is csak azért vettem ezt, mert akciós volt, 30e-ret nem adnék routerre.

(#74210) Gubek-Einste válasza dekac (#74196) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel az AC1200G+ nem ajánlott eszköz így az AC66U B1 marad mint lehetőség.
Szóba jöhet még az AC57U/AC58U/AC65P is mint lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74211) kalolaci


kalolaci
senior tag

Köszi a válaszokat. Én is igencsak gondolkodom, egy ilyen routeren. Azért is, mert nem régi modell.

(#74212) TeeJay válasza kalolaci (#74211) üzenetére


TeeJay
félisten

AC57U vagy AC65P kérdés a mostani felállásban megéri-e a dupla árat az AC65P

proci azonos, HWNAT-os Mediatek röhögve viszi torrent mellett is a gigabitet, böngészés és ping sem ugrik az egekbe ha tolod neki a letöltést és közben méregetsz meg böngészel

16MB flash vs. 128MB
128MB RAM vs. 256MB RAM
2x2:2 MIMO 2,4 és 5GHz-en is vs. 3x3:3 MU-MIMO wave 2 2,4 és 5GHz-en is

jelen állás szerint inkább az AC57U éri meg mert abból 2-t kapsz az AC65P árából

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74213) Dragon3000 válasza TeeJay (#74212) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ne felejtsd el a pclandet, mert ott csak 24e az ac65p, ennyiből nem veszel 2db ac57u- és foxpost automatába és pick pack pont-ra ingyenes a szállítás.

(#74214) TeeJay válasza Dragon3000 (#74213) üzenetére


TeeJay
félisten

oké de ha ott is elfogy és újra 30ezer felett lesz akkor már 2darab AC57U jön ki belőle ami meg egy router + egy AP és az verhetetlen wifiben
akik gyorsan ráugrottak jól jártak
főleg ha tényleg 1x kiderül hogy valójában az AC65P és az AC85P belül azonos (3 külső és 1 belső antenna)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74215) Dragon3000 válasza TeeJay (#74214) üzenetére


Dragon3000
veterán

De amíg beszerezhető akciósan, addig azon az áron kell nézni és e szerint ajánlani, ha megszűnik az akció, akkor elfogadom az érvelésed. Ezek fényében a vevő eldöntheti, hogy siet míg van akció vagy ráér és majd később megveszi az 57u-t. Amúgy nem 30e felett, hanem 30e körül, mert 28-35e ig van jó pár találat rá.

[ Szerkesztve ]

(#74216) palfitom


palfitom
félisten

Sziasztok,

Hétvégi házba (br. 48 m2, tégla+ytong) keresek routert, WiFi biztosítására, ehhez szeretnék segítséget, ajánlást kérni a hozzáértőktől.
SIM-kártya fogadására alkalmas (nincs normális net-szolgáltatás a környéken), stabil készüléket keresek.
Nem annyira az ár számít, mint a stabilitás, és megbízhatóság, de remélem 20k alatt megúszhatom.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#74217) zolesz78


zolesz78
csendes tag

Sziasztok!

Lehetséges, hogy a Xiaomi Mi Router 3G lassan kifutnak? Mintha már kevesebb helyen lenne a kínálatban... A Xiaomi Mi 4A az utód?

(#74218) humigabi válasza palfitom (#74216) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

20K alatt nem nagyon fogod megúszni, ha csak nem találsz használtan SIM fogadására képes routert. Ami tud 4G-t, (gondolom nem 3G-vel akarsz babrálni) azok bizony drágák.

Neked akár egy MiFi eszköz is jó lehet, nézz körül a Webáruházakban, találsz többet is.

Üdv:

humigabi

:DD

humigabi

(#74219) Ano


Ano
őstag

Sziasztok!

Az összefogalót mikor fogjátok frissíteni?

Leginkább az ajánlott routereket kellene, hogy 2016 óta amik megjelentek esetleg belekerülhessenek ...

Más.: új routert keresek ...
elvárások:
- ne ASUS
- 50+e ft belefér, de persze a lehető legolcsóbb ami még tudja az elvárásokat ... azért ha lehet 100e alatti legyen ...
- 4 antenna azért legyen rajta
- 2,4 GHz és 5GHz is külső antenna legyen ... lehet egyben (tehát ne legyen beépített, mint pl van olyan ahol a 2,4 GHz-es az belső antenna, míg az 5GHz az külső)
- stabil/megbízható működés (nem legyen spontán reboot)
- garantáltan vigye át az 1 Gbit/s-et akár wifin is, ha van megfelelő eszköz erre
- torrent/usb megosztás stb nem elvárás (van NAS erre)
- nagy lefedettség és megfelelően erős sugárzás (3 szintes családiházba kellene)
- kb max 15 kliens (vezetékes és nélküli egyben, de a wifis lenne többségen) kiszolgálása egyszerre zökkenőmentesen
- ha létezik rá valamilyen nem gyári vagy leturbózott FW egy kis extával az nem hátrány ...

Válaszokat köszi előre is! :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#74220) kali válasza Ano (#74219) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A Linksys EA8500 megfelelő lehet.
A nagy lefedettség és megfelelően erős sugárzás olyan elvárás, ami szabvány miatt behatárolt minden eszköznél, ráadásul nem csak a routertől függ, hiába a legjobb az adott tekintetben, ha a környezeti tényezők és/vagy az ellenoldali eszközök nem úgy akarják, akkor minden hiába...
Van 4*4(:4) MIMO képes ellenoldali eszközöd, hogy elvárás a 4 antenna?

[ Szerkesztve ]

(#74221) Ano válasza kali (#74220) üzenetére


Ano
őstag

Köszi! :R

Tudomásom nem kell csak mondjuk 2 db 2*2-es MIMO eszköz hogy ki tudja használni a 4 antennát ... vagy 4 db 1*1-es MIMO (már ha létezik ilyen) ... szal érted :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#74222) kali válasza Ano (#74221) üzenetére


kali
legenda

Hát, annyira azért nem egyszerű, több dolog is befolyásolja adott működést, de bizonyos esetekben megvalósulhat.

(#74223) TeeJay válasza Ano (#74219) üzenetére


TeeJay
félisten

Asus miért nem lehet?
A gigabit igényeddel csomó megfizethető routert kilőttél mert a Broadcom procis cuccok ugyan elbírják a gigabitet csak eléggé porognek alatta míg egy 15 ezres Asus AC57U meg röhögve viszi. Én a helyedben két darab AC57U-t vennék és akkor tuti lesz mindenhol wifi és gigabit netet is viszi röhögve és stabil is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74224) F.E.K.. válasza makoss (#74199) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ha már ott a kábel, akkor nem muszáj a repeater mód...

"Másodlagos" routeren:
- szabad fix ip az elsődleges által használt tartományból beállít (hogy elérd a konfiguráláshoz)
- dhcp kikapcsol (hogy a lan portjain ne adjon saját ip-t)
- wifi ssid azonosra állít az elsődleges routerrel (frekvenciák ne ütközzenek lehetőleg)
- elsődleges router egyik lan portjából patch kábel a másodlagos router egyik lan portjába bedug
- kész.

(a wifi és a lan portok alaphelyzeben bride-ben vannak ezeken az eszközökön)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#74225) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Mi a legolcsóbb ajánlott router, ami alkalmas média szervernek? Jó lenne ha PC nélkül is tudnék nézni képeket, videókat. Illetve ide töltenék le is.

Sajnos úgy néz ki, hogy a 65P-vel nem megy. :( Ezen leírás alapján létrehoztam könyvtárakat. Hálózati helynél, Média szervernél is hozzá lehet adni. Az a gond, hogy Hálózati helynél megnyitva nézhetetlenül lassú, 1,4MB-os fényképet 12mp alatt tölt be, még egy ilyen vacak videó is fagy. Média szervernél megnyitva, viszont letölti. :D Ráadásul nem is látszódik más gépről.

Lehet, hogy idővel majd jó lesz firmware frissítések után, ezért lenne jó tudni, hogy van-e egyáltalán ilyen router, vagy bizony ez csak NAS-al fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#74226) humigabi válasza pinnacle (#74225) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Vegyél egy használt Synology RT1900AC-t, az amire neked kell, röhögve megcsinálja. Nekem egy 3TB külső vinyó van rádugva, minden megy róla gond nélkül (mellette természetesen routerként is üzemel).

Üdv:

humigabi

:DD

humigabi

(#74227) vargalex válasza pinnacle (#74225) üzenetére


vargalex
félisten

OpenWrt-t kell faragni rá (de valószínűleg lesz Padavan is) és menni fog.:)

Alex

(#74228) kazan23


kazan23
aktív tag

Lámaságnak tűnhet, de van olyan router amin mindegyik SSID-hez külön csatornát lehet megadni?

(#74229) gahor72 válasza Ano (#74219) üzenetére


gahor72
aktív tag

Hello!

3szintes házba én már mesh rendszerbe gondolkodnék.

Ha asus nem lehet akkor az aimesh kilőve.

A gyári mesh szettek elég egyszerűek(deco stb).

Ezekről még nem sok infót találni,hogy is muzsikálnak torrent mellett.

Neked a synology mesh rendszere kellene(2db mr2200ac)

Ez már tisztességes sebességet tud,beállítható rendesen,bár belső antennás,de friss fejlesztés,jókat írnak róla.

Ha kell később bővíthető.

üdv

(#74230) gahor72 válasza gahor72 (#74229) üzenetére


gahor72
aktív tag

Ja,és külön üdvözülendő,hogy az igények mellett,kb reális összeget is szánnál rá.

Sokan mindent akarnak,brutál wifit,nas funkciókat,a szomszéd havert is ellássa wifivel,kezelje a sok TB-os

winyókat,stb,DE megálljon 15e-ben. :(

üdv

[ Szerkesztve ]

(#74231) pinnacle válasza humigabi (#74226) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi humigabi, vargalex! Fenébe itt is a gyári szoftver a gyenge, mert hardveresen nem egy nagy dolog? Azért az ASUS elég nagy cég ahhoz, hogy figyeljen erre. Tehát hiába várok a 16. firmware frissítésre, azzal sem lesz jobb, miközben valaki ingyen megcsinálja? Komolyan nem értem miért nem az utóbbi fejlesztőket támogatják. Illetve aki ezért gondolom jó pénzt kap, meg nem képes megoldani. Ha jól emlékszem, volt már olyan, hogy játékot is valami warez patch-el javítottak.
Azt még nem is mondtam, hogy Androidos média boxra ilyen "sebességgel" másol, wifi sokkal gyorsabb.

Pedig a 100Mbit/s-ből kihozza a maximumot. Azt hittem a gyári kábel a hibás, de más kábellel, másik csatlakozón ugyanez e helyzet. Igaz lehet ez az Android Box hibája, mert egyébként lanon, wifin jó.

[ Szerkesztve ]

(#74233) _ak_


_ak_
addikt

Vajon AC65P-re is lesz Merlin vagy mivel MediaTek, ez nem valószínű?

Let's begin, de gozaimasu!

(#74234) woodworm válasza pinnacle (#74231) üzenetére


woodworm
veterán

Ahogy bővíted a problémákat egyre nehezebben nyomon követhető, hogy pontosan mivel is van gondod. Ha a router és a box megosztására is lassan másol, ill. olvas, akkor nem hiszem, hogy a router a ludas.

(#74233) _ak_
Nem hiszem, hogy foglalkoznának vele. Inkább openwrt vagy padavan várható.

[ Szerkesztve ]

(#74235) pinnacle válasza woodworm (#74234) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Az a gond, hogy médiaszervernek használhatatlan. Ezért kérdeztem, hogy
Mi a legolcsóbb ajánlott router, ami alkalmas média szervernek? Jó lenne ha PC nélkül is tudnék nézni képeket, videókat. Illetve ide töltenék le is.

Akinek van 57U-ja írja meg legyen szíves, hogy azzal nincs ilyen probléma? Rá csatlakoztatott külső HDD-ről, simán tud képeket, videókat nézni? Az régebbi modell, talán van már rá működő firmware.

[ Szerkesztve ]

(#74236) woodworm válasza pinnacle (#74235) üzenetére


woodworm
veterán

A médiamegosztásnak az lenne a lényege, hogy nem fájlkezelővel nyitod meg, hanem közvetlenül a dlna képes programmal.

(#74237) blueye


blueye
veterán

Hogy lehet az hogy a haz legtavolabbi pontjan a telefon atvalt a digi altal adott ZTE altal sugarzott WIFire az AC65P-rol (a 2.4-est is latnia kene)? Arrol volt szo h ez a router "nagy hazba" valo...
A ket router kb. egy helyen van.

[ Szerkesztve ]

(#74238) Gubek-Einste válasza zolesz78 (#74217) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem, az 4A gyengébb mint a 3G.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74239) Gubek-Einste válasza kazan23 (#74228) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a legtöbb eszközben csak 2 rádiós egység van így csak sávonként 1-1 csatorna állítható be.
MikroTik-nak vannak olyan board-jai amelyekbe szabadon lehet rakni 2-3 wifi kártyát is így ugyan azon sávra több is beüzemelhető.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74240) Gubek-Einste válasza blueye (#74237) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Környezet függő minden.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74241) blueye válasza Gubek-Einste (#74240) üzenetére


blueye
veterán

Pont ezert irtam h egy szobaban vannak egymastol 50 cm-re.

(#74242) blueye válasza blueye (#74237) üzenetére


blueye
veterán

Ezt elolvasva mar ertem, igaz ez a 85-os de az nagyon hasonlo.
Sajnalom hogy nem talaltam meg hamarabb.
Meg ebben remenykedem:
"This problem should be fixed in a future firmware update."

[ Szerkesztve ]

(#74243) dekac válasza Dragon3000 (#74198) üzenetére


dekac
tag

@TeeJay
@Dragon3000
@Gubek-Einste

Köszönöm Nektek a sok hasznos tanácsot!
:R :R

[ Szerkesztve ]

(#74244) Rag


Rag
csendes tag

Sziasztok!
Új routerre lenne szükségem az alábbi feladatok mellett:
Wifit szeretném ütemezetten kikapcsolni minden éjszakára
Poe ip kamerát kellene rátenni (cat kábeles táplálás)
Gigabit

A rendszerem most :
Upc Connect box (emeleten most ez adja a wifit is)
N-es tplink router. ( földszinten ez adja a wifit)
Synology nas
Asztali gép
Ip képes tv
Upc kábeles beltéri a kistévén
Hálozati lejátszó
Minden cat6-al kábelezve
És persze a család wifis telefonjai

Összeget nem írok, mert még nem tudom miből lehet választani...

(#74245) Gubek-Einste válasza Rag (#74244) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

PoE képes router nagyon kevés van, ezt a feladatot egy switch-csel szokás megoldani.
Milyen típusúak a használt eszközök?

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC57U/AC58U/AC65P/AC66U B1/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4/C7
30k felett: Asus AC68U/AC86U/AC87U, Synology RT2600ac, TP-Link Archer C8/C9
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74246) pinnacle válasza woodworm (#74236) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Windowson milyen programmal lehetne videókat, képeket nézni? Média lejátszóhoz már 3x hozzáadtam, úgy néz ki, mintha elfogadná a belépési adatokat, de utána újrakezdi, mintha nem adtam volna meg.

blueye lehet akkor majd a új firmware segít (milyen jól járnak azok, akik majd fél év múlva veszik meg :) ), ott is írják, hogy The USB port is slower than expected. Mondjuk jóval gyorsabb mint a 65P. Frissítettél firmwaret? Most látom ugyanaz a száma, mint a 65P-nek. Lehet tényleg a router is ugyanaz. Nekem tegnap a lakás két legtávolabbi pontján 34,5, 36,7Mbps-t mért, ma frissítés után már csak 1,88, 0,72-t

[ Szerkesztve ]

(#74247) Rag válasza Gubek-Einste (#74245) üzenetére


Rag
csendes tag

Amit még nem írtam, hogy van egy gépészeti helyiség, ott van a szolgáltatói kábel és modem, oda van kábelezve minden végpont (8db)
És nem semmi usb winyo. meg nyomtató kezelés.

Milyen típusok?
DS218 Nas, médiaszerverként
i5-ös asztali gép
Android-os Sony tv, kodival megy filmlejátszónak
Pioneer hálózati zenelejátszó
TP-link TL-WR1043ND
az alap rendszer elemei

Kamerát most akarom majd megvenni, de elő van kábelezve/készítve

egy switch jó lehet a kamera miatt. min 8 port kellene.

A wifi ki/be kapcsolás akkor még nincs megoldva

[ Szerkesztve ]

(#74248) Dragon3000 válasza blueye (#74241) üzenetére


Dragon3000
veterán

Miért megy mindkét eszközön a WiFi, ha ilyen közel vannak egymáshoz? Csak fölöslegesen zavarják egymást.

(#74249) blueye válasza pinnacle (#74246) üzenetére


blueye
veterán

Igen, frissitettem, amint lement a setup kerte a frissitest.
@Dragon3000: jogos a kerdes, de channelek nem fedik egymast, van akinek meg nem adtam meg az uj hozzaferest, ezert

[ Szerkesztve ]

(#74250) Dragon3000 válasza pinnacle (#74225) üzenetére


Dragon3000
veterán

Kipróbáltam a kedvedért a dolgot, ráraktam egy 32GB-os usb3 pendrive-ot, csináltam megosztást és mediaszervert is az általad linkelt leírás alapján. Gépről rámásoltam egy sorozat részt, ment 25-30MB/s-kel, telefonon vlc-vel meg minden gond nélkül tudom nézni a router megosztásából.

Szerk.: Most másolok rá egy 1080p remuxot és megnézem, hogy az is megy e rendesen.
Ez is hiba nélkül ment, csak egy kis videót tudtam rámásolni, mert fat32-ben van a pendrive, videó adatai:
Video
ID : 2
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings : CABAC / 2 Ref Frames
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 2 frames
Format settings, GOP : M=3, N=22
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 30 min 1 s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 10.0 Mb/s
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 23.976 (24000/1001) FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.202
Stream size : 2.11 GiB (94%)
Default : No
Forced : No
Color range : Limited
Color primaries : BT.709
Transfer characteristics : BT.709
Matrix coefficients : BT.709

Audio
ID : 1
Format : FLAC
Format/Info : Free Lossless Audio Codec
Codec ID : A_FLAC
Duration : 30 min 1 s
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 642 kb/s
Channel(s) : 2 channels
Channel layout : L R
Sampling rate : 48.0 kHz
Frame rate : 11.719 FPS (4096 SPF)
Bit depth : 16 bits

(#74249) blueye
Kipróbálnám úgyis, hogy letiltom a szolgáltatói eszközön a wifit, mert attól, hogy nem egy csatorna még zavarják egymást.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.