Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74051) Gulyopapa válasza TeeJay (#74049) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Köszönöm!
Van egy Synology nas-om, azzal szoktam szopni, hogy jó legyen.
Köszönöm meg egyszer! :R

(#74052) Gulyopapa válasza Gulyopapa (#74051) üzenetére


Gulyopapa
addikt

A mostani router, amit cserélek 11bgn mixed-en van ( 2.4 GHz ), 11an mixed-en ( 5 GHz ).
Azért nem tudom, hogy milyen beállítások legyenek, mert van 10 éves laptop, okos tv, új telefon, nyomtatók, nas is a kliensek között.

(#74053) Vikitorony válasza woodworm (#74029) üzenetére


Vikitorony
tag

(#74029) woodworm, (#74039) uriember:
Jelen pillanatban úgy tudom, hogy nincsen. A jövőre gondolva jobb szeretnék 3x3-ast.

TeeJay kommentjei alapján az jött át, hogy az ASUS RT-AC58U és a 65P hasonló tudásszinten van, pinnacle (#73876) viszont arra próbál rávilágítani, hogy az 57U kevésbé "forrófejű".
Továbbá itt is inkább az 57U fele húz TeeJay seed miatt, de WiFi-ben meg látszólag az 58U és 65P jobb.

Melyiket érdemes választani?
57U - nem pörög annyira HW NAT-nak köszönhetően.
58U - jobban pörög nagy számú torrent mellett, de jobb a wifi-je.
65P - gyanítom ez is jobban pörög erős torrentezés mellett, de ennek is jobb a wifi-je 57U-hoz képest.

Netflix, HBOGO, Spotify, és egyéb streaming szolgáltatások és minimális/közepes torrent mellett viszont gyanítom, hogy nem ütközik ki annyira a melegedés?

(#74054) woodworm válasza Vikitorony (#74053) üzenetére


woodworm
veterán

Rosszul raktad össze! Az ac65p-ben ugyanaz a soc van, mint az ac57u-ban. Több ram, usb3, jobb wifi. Az mt7621 szerintem nem melegszik erősen, egyedül a xiaomiban az elbaltázott design miatt.

(#74055) Vikitorony válasza woodworm (#74054) üzenetére


Vikitorony
tag

Köszönöm a pontosítást!
Ezek figyelembe vételével viszont nagyon az AC65P felé hajlok, főleg, hogy most 23k-ért be lehet szerezni.

(#74056) TeeJay válasza woodworm (#74054) üzenetére


TeeJay
félisten

Alig melegszik, lehet nyúzni bátran még borda sincs rajta nem úgy mint az AC66UB1-ben a dög nagy mindkét oldali borda
Wifiben így lassan 3 nap után azt tudom mondani stabil és gyors, semmi bizonytalan nem volt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74057) dani786


dani786
tag

Sziasztok!

UPC-s 500 megabites net mellé keresek routert.
Egy elég hosszúkás lakás egyik végében van most a UPC Connect Box és a másik végében a TV, PS4 Pro. Utóbbi helyen elég változó a net minősége. Kábeles bekötést nem tudom megoldani, UPC Wifi Boosterrel is próbálkoztam, de nem sokat ért sajnos.

Ezt a két típust találtam kis keresgélés után, de nem tudom mekkora előrelépés lenne a UPC connect boxhoz képest.
- TP-LINK ARCHER C7 AC1750 ROUTER V5
- Asus RT-AC66U B1

Max 30 ezeret szeretnék áldozni rá.

Előre is köszönöm szépen a segítséget.

Üdv,
Dani

(#74058) szabochris válasza TeeJay (#74035) üzenetére


szabochris
aktív tag

Na de most komolyan neked volt már mindenféle routered, érdemes lecserélnem az ac66u b1et ac65p-re?

(#74059) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Na megjött a kicsike.
Telefonnal ( Samsung S9 ) gyorsan leteszteltem a wifit. 500-as UPC van.
2 méterre a routertől
2.4-en 125/20
5.0-án 490/23
Szerintem jó.
Kinti tesztek később! :))

Ui: NAS-t persze nem látja még, pedig be van dugva. Ezzel szopni fogok. :)

(#74060) adika4444 válasza szabochris (#74058) üzenetére


adika4444
addikt

Ha technikai beállítottságú, maximalista és aktív gigás netet kihasználó vagy, továbbá nem buksz rajta nagyot (eladod a 66U-t), vagy megér neked ennyit, akkor válts. De ha nem váltasz sem történik semmi, a 66U B1 továbbra is ajánlott ha már megvan, persze újonnan a 65P mellett át kell gondolni.

Ja még valami:
Akkor érdemes lehet most váltani (én ezt fogom), ha másodlagos eszköznek be tudod vetni a régit. Nekünk a földszinten jön be a net, és az emeleti router már az utolsókat rúgja, így a 66U B1 feljön, az AC65P meg megy az alsó szintre, így végre lesz AC Wi-Fi az egész házban.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#74061) Dragon3000


Dragon3000
veterán

Megjött az asus rt-ac65p, be is üzemeltem és nem csalódtam benne, torrent megy a nason, jelenleg 200 torrenttel, a wdr4300 ilyenkor 30MB/s-kel ment csak, jelenleg is 100MB/s-kel megy a letöltés.

A wifi is sokkal jobb pedig csak 2,4GHz-et tud a telefonom.
wdr4300 mellett:

ac65p mellett, ugyanott van a két router, ugyanonnan mérve, csak most csúcsidő van:

[ Szerkesztve ]

(#74062) cd930


cd930
aktív tag

Sziasztok!

Felajánlottak 10ezer Ft-ért egy Asus RT-N66U B1 Dark Knight routert.
A mostani routerem egy TP Link TL-WR1043ND (v2 vagy v3, otthon megnézem).
Családi ház földszintjén van ez a router, az emeletre jön be a digi kábele, ott van a digi routere.
Wifin csak telefonok és tabletek kapcsolódnak a routerre, mindenhová igyekeztem kiépíteni vezetékes kapcsolatot.

Megéri leváltani a TP Link routert?

20+ éve a Prohardveren

(#74063) Gulyopapa válasza cd930 (#74062) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Mindenképp megéri az Asus szerintem...

(#74064) Karel666 válasza cd930 (#74062) üzenetére


Karel666
tag

Sziasztok.
Jelenlegi felállás: UPC csodabox 500 net. Van rajta egy xiaomi 3 router.
Kérdésem az lenne, hogy ugye a xiaomi-nak 100-as a lan portja. De wifin tudnia kéne továbbítania nagyobb sávszélességben?
Jelenleg egy lenovo x220 van torrentre, amin kb 60 Mbps sebességgel megy.(ez gondolom a laptop N-es wifi felső határa.) Segítene rajtam egy usb-s wifi a/c adapter, hogy mondjuk egy 150-200-as sebességet elérjek? Ha igen melyik ajánlott? A router egy szobában van a laptoppal(3-4m).

[ Szerkesztve ]

(#74065) dani786


dani786
tag

Sziasztok!

Kicsit alaposabban elolvastam a korábbi hozzászólásokat, úgyhogy az előző kérdésem kb tárgytalan és egy rövid kérdésem lenne csak. Új router vásárlása előtt állok, 58U vagy 65P?

Köszönöm,
Dani

(#74066) woodworm válasza Karel666 (#74064) üzenetére


woodworm
veterán

Gyári fw-vel nem biztos, hogy menni fog. Nem sokat kísérleteztem vele, de úgy emlékszem a xiaomi az egyik sávon vesz, a másikon ad. Így a 2,4 GHz mindenképpen szűk keresztmetszet, hacsak nem sikerül összehozni nagyobb sebességet, aminek ugyan elvi akadálya nincs, de a gyakorlatban nehezen szokott sikerülni.
Padavannal tovább lehet szórni ugyanazt a sávot is, ott viszont repeater módban nincs kábelen net. Nekem mini van, ami szinte ugyanaz a hardver, ott az 5GHz-et használva a kapcsolatra mindkét sávon megvan a 150Mbit.

(#74067) Karel666 válasza woodworm (#74066) üzenetére


Karel666
tag

Úgy tűnik nem úszom meg a router cserét. Melyik típusok ajánlottak jelenleg. Minél olcsóbb, annál jobb.
USB A/c adaptert is kéne vennem. Ott meg minél kisebb kellene, aminek nincs külső antennája.

(#74068) woodworm válasza Karel666 (#74067) üzenetére


woodworm
veterán

Rossz irányba mész ezzel az olcsó router, plusz antenna nélküli körömpiszok adapter kívánsággal. A végén nem jön össze a 100 Mbit sem.
Routerből az ajánlott belépőszint az Archer C5v4 vagy a C6 (erről nem sok a tapasztalat), a következő az asus ac57u.
Adapterből, ha nem is egy külső antennás, de legalább egy normális méretű lenne a legcélszerűbb. Pl. a T4U, T4UH, asus usb-ac53, ac54, ac55. Tudom, hogy nem a legolcsóbbak, de így sem garantált a sebesség, az olcsóbbakkal még kevesebb. Esetleg ebay vagy ali rendelés, ha szóba jöhet.

(#74069) Karel666 válasza woodworm (#74068) üzenetére


Karel666
tag

Köszönöm szépen!

(#74070) TeeJay válasza szabochris (#74058) üzenetére


TeeJay
félisten

látom nem olvastad végig a "kálváriámat" :DDD
biztos jártam volna 2x ed*gitalba meg vittem volna 2x vissza ugyanoda routert majd vettem volna a vizesben ha nem érné meg :DDD
igaz kvázi ingyen cseréltem át a 66UB1-et mert augusztusban 33-ért vettem, most 23-ért adtam el de ugyanannyiból meg kijött a 65P amivel meg jobban jártam
tehát kvázi ingyen volt a csere csak 4 utamba került a vásárlás és a refund miatt

amire nekem kellett
azt hittem az AC66U B1 jó lesz a régi 1043ND V2 után amiben ugye nem volt AC wifi
1000/300-as net csak nálam megy a torrent elég szépen
mellette melózok gépen meg még van sok okoszeszköz is (gyerek egész nap youtube-on lóg)
és mikor pár hete enginev3.0 linkelte hogy torrent seed mellett az AC66U B1 eléggé befullad akkor kezdtem el nyomozni melyik router bírja.
neki Xiaomi 3G volt előtte a már sokszor írt 2magos Mediatek MIPS procival és az röhögve viszi a gigás netet
mondjuk tettem egy kitérőt az AC58U-val azt hittem abban a 4magos Qualcomm meg a mellé csapott gigás switch HWNAT képes de sajnos nem
viszont wifire meg bika volt, jobb mint az AC57U ami meg már bírta a torrentet röhögve
így lett végül az AC65P ami procira azonos viszont wifiben sokkal jobb

ha viszont neked az AC66U B1 azon előnye a fontos hogy HGG-vel túrni lehet a wifi teljesítményre kakaót
akkor azzal egyik sem tud versenyezni
ha viszont ki szeretnéd tekerni 2,4GHz és 5GHz AC-ból a maxot akkor AC58U vagy AC65P a wave2 MU-MIMO wifi vezérlő nálam nagyon szépen teljesít
ha pedig torrent is kell akkor AC65P mert az amíg gigás net lesz röhögve vinni fogja
2,5-5gbit-nél meg majd újra lehet játszani melyik router fogja bírni :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74071) TeeJay válasza Dragon3000 (#74061) üzenetére


TeeJay
félisten

zsír akkor másoknál is úgy látszik be fog válni :R
tudta a bánat hogy a Broadcom meg Qualcomm SOC fronton heteket kell nyomozni mire találsz olyat aminek nem téma a gigabit net
erre tessék itt van olcsón két Mediatek procis is plusz a legolcsóbb Xiaomi 3G ami meg röhögve tudja
és még wifiben is jobb :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74072) TeeJay válasza dani786 (#74065) üzenetére


TeeJay
félisten

wifiben kb. hasonlóan jó mindkettő
baromi jól teljesítenek
ellenben árban a 65P olcsóbb 2ezerrel és van benne valódi HWNAT amivel meg gigás pppoe netet röhögve tekersz torrent mellett is
és azért nem mindegy ha van 300megabit seeded lefelé letöltésre mennyi marad
régi routernél döcögve 3-400megabit volt ennél meg ugyanúgy kiméri a 8-900megabitet, nem érdekli hogy közben feltöltés is van
én mindenképpen a 65P-t javaslom már csak a 2x annyi RAM és a 3x3:3 MU-MIMO wifi miatt is (AC58U csak 128MB RAM és 2x2:2 MU-MIMO-s)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74073) Dragon3000 válasza TeeJay (#74071) üzenetére


Dragon3000
veterán

Na meg még gyorsabban is megy a letöltésem, mint a másikkal, a wdr4300 megállt nálam 800/300-nál, most megy 900/330-cal. A kép készítésekor a nason nem volt leállítva a torrent kliens, igaz csak seed ment a mérés alatt.

Amúgy nekem már a legújabb firmware-rel jött a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#74074) TeeJay válasza Dragon3000 (#74073) üzenetére


TeeJay
félisten

nézd meg jobban :D
51599 az asus oldalán a legfrissebb
router 51199-el jött ;)
bár frissítettem de nem vettem észre semmit, lehet csak sima hibajavítás volt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74075) Dragon3000 válasza TeeJay (#74074) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igazad van azt az egy szám különbséget nem vettem észre, de most nincs kedvem vele szarakodni, így is jó minden és most használatban van a net.

(#74076) makoss válasza TeeJay (#74038) üzenetére


makoss
addikt

Ha lesz majd időd tegyél már be képeket mi hol található, meg ez milyen változást csinál a mostanihoz képest, mert még a kódon kívül nem állítottam semmit.
Köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#74077) pinnacle válasza makoss (#74076) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Itt van egy részletes beállítási leírás 58U-ra. Nézd majd meg, lehet hasznos lesz a 65P-nél is. Kár, hogy az Asus-nak nincs olyan szimulátora, mint a TP-Linknek. Édekes módon viszont az AC66U, AX88U fent van.

[ Szerkesztve ]

(#74078) TeeJay válasza pinnacle (#74077) üzenetére


TeeJay
félisten

sok értelme nincs minden verzióra szimulátort csinálni mert ahány FW verzió annyi változás lehet rajta
az ASUS WRT-t bőven elég az AX88U-n bemutatni
abba kb. minden van
TP-link meg inkább szimulátor helyett adjon 3évig supportot a routerhez és ne 2évente 1FW hanem 2-3havonta javítsanak fejlesszenek rajta, többet érne :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74079) farkas-j


farkas-j
őstag

Én is beüzemeltem az RT-AC65P-t. Tökéletes! :DD Észre sem veszi a torrenteket és a többi felhasználást. Tényleg bivalyerős a kategóriájában. Laptoppal teszteltem a VPN szerverét PPTP üzemmódban és tökéletesen működik. Mobilnetről teszteltem, de ott karcsú volt a sávszélesség, így majd jövő héten a laptopot meghajtom a cégnél, hogy lássam mit tud valójában a VPN.
Egy szoftver bugot találtam, hogyha a QoS-t bekapcsolom és a vendéghálózatokon (2,4 és 5GHz-en is) beállítok korlátozást, akkor fullon tekernek a procik. Ha az 5GHz-nél kiveszem a sávszélességkorlátot, a 2,4-nél marad, akkor minden tökéletes. (A legújabb firmware van rajta: 3.0.0.4.382_51599.) Tesztelné esetleg ezt más is? Nagyon nem zavar ha a vendég 5GHz-nél nem tudok sávszél korlátot beállítani, mert csak minden szökőévben kapcsolódik rá valaki, de kíváncsi vagyok, hogy ez egyedi probléma e.
Ellenben nem találtam olyan opciót, hogy a vendég hálózatot elszigeteljem a belső hálómtól. Az Archer C5-ön van ilyen opció. Vagy ez itt alap? Majd tesztelem.
A lényeg, hogy a vizes áruházból véve bomba üzlet!
TeeJay, hálás köszönet a tesztekért! :R Nagyon régóta keresek már egy combos VPN képes routert.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#74080) pinnacle válasza TeeJay (#74078) üzenetére


pinnacle
nagyúr

TP-Liknknél különböző firmwarekhez fent van. Jó, hogy meg lehet nézni, milyen beállítási lehetőségek vannak.

(#74081) TeeJay válasza farkas-j (#74079) üzenetére


TeeJay
félisten

zsír :D
nálam is kapja 24/7-ben a torrentet és közben vígan mérek 800megabiteket miközben letöltés is van egy kevés

jó hír hogy az Ip*n is jóárasította már így több helyről lehet venni :D

én annyi bugot vettem észre aztán lehet nem bug hanem ez normális
ha WPN gombbal kinyomom a LED-et
majd utána állítok a wifi csatornán akkor a wifi LED-je újra világítani fog
ilyenkor WPN gombot hosszan nyomva újra felvillan a powe LED is majd újra megnyomva ismét elalszik mind
illetve Chrome alatt (másban nem néztem) a fő oldalon az állapot fület nyitva ahol a procimagok vannak
szkrollozni kell le és jobbra, nincs jól igazítva ez a felülethez még

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74082) vargalex válasza TeeJay (#74078) üzenetére


vargalex
félisten

Nem ismerem igazán az AsusWrt frissítési gyakoriságát, de néhány típus firmware letöltéseit elnézve nem igazán találok gyakoribb verzió kiadást, mint más gyártók (a TP-Link-et is beleértve) esetén...

Alex

(#74083) TeeJay válasza vargalex (#74082) üzenetére


TeeJay
félisten

a kapósabb cuccokra jó sok FW kiadás van
AC66U B1, AC58U, AC1200GP(AC57U régebbi nevén) is kapott jó pár javítást
TP-Link-nél látok olyat ami kapott egy gyári FW-t és csá (1043ND V.3 vagy V4 azt hiszem)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74084) pinnacle


pinnacle
nagyúr

1,5 méterre vagyok routertől, napi 8-10 órán keresztül. Nem tudom, hogy a AC65P-hez, nincs ez már túl közel, mivel az erősebb. Gondolom azért is ajánlják nagyobb lakásokba. Nekem ez a beállítás hiányzik, hogy éjszakára kikapcsoljam, illetve a teljesítmény szabályozás. Valószínűleg drágább modellekbe teszik csak be. AC66U-ból van.

vargalex ilyet te be tudsz tenni 57U vagy 65P-be? Ha csak a 65P-be lehetséges, megvenném, és egyből odaadnám neked.

Asustól megkérdeztem, hogy mi a különbség a P és U modellek között, ezt válaszolták.
A P modell jelzése az új gaming router széria. Hardverben, illetve szoftverben és tulajdonságban is különböznek a többi routertől.
Az U modell jelzése pedig elkülönül a sima routerektől, mivel szoftveresen illetve hardveresen általában több lehetőséget nyújtanak
.

TeeJay emlékszel még arra, hogy miben tudott többet az 57U a 65P-nél? Korábban írtad, hogy innen csak az első kettő volt. Nem tudom, hogy volt-e más még?

[ Szerkesztve ]

(#74085) TeeJay válasza pinnacle (#74084) üzenetére


TeeJay
félisten

túl aggódod a wifi sugárzást...
felesleges kikapcsolni estére, több sugárzást kapsz a hegyről a TV toronytól meg a legközelebbi mobil adótoronytól mint az otthoni wifidtől
AC57U már kiforrottabb FW-t kap az AC1200GP miatt ami már több éves és kapott vagy 4-5 kiadást
így ott az USB funkciók már benne vannak
az AC65P viszont nagyon új még és idő mire felbővítik :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74086) kali válasza pinnacle (#74084) üzenetére


kali
legenda

20 cm-en belül ne tartózkodj huzamosabb ideig, 100 mW esetén 1 méterre már csak ~0,01mW, 2 méterre pedig ~0,001mW.

(#74087) vargalex válasza TeeJay (#74083) üzenetére


vargalex
félisten

Hát, én pont ezeket (is) néztem és letölthető firmware verzió egyáltalán nincs több, mint pl. TL-WR1043ND v1/v2 esetén...

Alex

(#74088) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Kicsi panelházba keresek routert, használtan "fillérekért" ezeket találtam:

TP Link WR1043ND (korábban volt már ilyen nekem, nem volt vele gond, nagyon szerettem)
Asus RT-AC53 (Dual Band)

Talán az Asus korban fiatalabb, és dual-band. (Kell nekem a dual band a jövőben? Hosszú távra kellene a router, családi házba is majd jópár év múlva, akkor inkább az Asus legyen)

Köszi.

(#74089) Gubek-Einste válasza RAiN91 (#74088) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74090) makoss válasza pinnacle (#74077) üzenetére


makoss
addikt

Köszi, de nem pontosan erre gondoltam, hanem TeeJay beállításait amit ő állított be magának és ami ő szerinte jó, azt hol találom? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#74091) kalolaci


kalolaci
senior tag

Asus ac65p jobb ár érték arányban, mint az ac57u? Gondolok itt arra is, hogy frissebb kiadás. Upnp funkció, magyar nyelv van benne? (Nekem kicsit furcsa, hogy nem a hagyományos, hanem oldalára állított.)

[ Szerkesztve ]

(#74092) pinnacle válasza TeeJay (#74085) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi TeeJay kali!
Nem tudja valaki, hogy nagyságrendileg milyen terhelés éri mobiltelefonnál a szervezetet, zsebben illetve telefonálás közben, ha a routertől való 1,5m-es távolságot vesszük 100-nak? Ha a töredéke akkor tényleg mindegy. Van valami érzékenyebb alkalmazás, mint a Wifi Analyzer? Ez a router mellett, illetve tőle 3 méterre is kiakad -40dBm-nél, tovább már nem tud mérni.. Egyébként lehet, hogy a 741ND is ugyanúgy erővel sugároz, mint az 57U vagy 65P, csak azok már már technikát használnak, ezért is jobb a hatótávjuk. Sokszor olvasom, hogy panaszkodnak, az új router gyengébb, mint a régi. Még az is lehet, hogy régebben más szabályok voltak, így a régebbieknek nagyobb volt a teljesítménye. :)

makoss ezt rakta be korábban. Tényleg TeeJay ha tudod, mérd meg légy szíves a legtávolabbi szobában. Kíváncsi vagyok milyen ott a 65P az 57U-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#74093) kali válasza pinnacle (#74092) üzenetére


kali
legenda

Telefonja, annak gyártója és típusa válogatja - ha írsz pontos típust, akkor számszerűsíthető -, de jellemzően sokkal erősebb sugárzású a mobiltelefon, mint a wifi router adott távolságról.

(#74094) Dragon3000 válasza makoss (#74090) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mit kezdenél az ő beállításaival? Wifi rész környezetől és használt eszközöktől függ így a szerint kell állítani, a többi része meg egyén függő, hogy kinek mi kell....

[ Szerkesztve ]

(#74095) makoss válasza pinnacle (#74092) üzenetére


makoss
addikt

Igen, arra várnám a képeket mert így eléggé kínai a dolog... :R
Nem sokat értek én ehhez...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#74096) TeeJay válasza pinnacle (#74092) üzenetére


TeeJay
félisten

Mondom túl aggódod...
A mobil tornyok sokkal erősebben sugároznak és senki sem Faraday kalitkában él. Semmivel sem gyengébbek a mai wifi routerek csak jól kell beállítani és frankó lesz a wifi

makoss

írtam már hogy nálam mi a wifi beállítása
de nem tudhatom nálad van-e G-s eszköz 2,4GHz-en meg van-e N-es cuccod 5GHz-re

2,4GHz nálam : N-only, 20MHz, 13-as csatorna (WPA2-AES)
5GHz nálam : N/AC mixed, 80MHz (így már csak AC wifi lehet) és jelenleg 52-es csatorna
professional résznél mindent gyári beállításon hagytam de tökéletes
WPS tiltva nekem nem kell, ezen felül a wifi résznél nem kell semmi mást állítani
csatorna kereséshez szerintem ez a legjobb androidos app : [link]
mert össze tudja számolni mennyi SSID-t látott adott csatornán
és így könyebb dönteni melyik lehet kevésbé zavaró

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74097) dani786 válasza TeeJay (#74072) üzenetére


dani786
tag

Köszönöm szépen a visszajelzést!

(#74098) makoss válasza TeeJay (#74096) üzenetére


makoss
addikt

Egy xiaomi redmi note 3 pro telóm van, azzal, esetleg egy chuwi hi 10 tab.
Amúgy van már régen feltéve app telóra, pont wifi analizer a neve 3.11.2 verzió
Azt tudom, hogy írtad, ez eddig oké is, csak merre van ezen belül: [link]
Kép kellene!
Már többször nem fogom kérni :B
Mert lehet én kérek rosszul....

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#74099) #70234880 válasza pinnacle (#74092) üzenetére


#70234880
törölt tag

Mobil tornyok, illetve melyik toronyra csatlakozik a telefonod, ebben a Network Cell Info andoidos applikáció segít neked. Mutatja a jelet, mindent.

Ami wifire ajánlani tudom az Net Analyzer és a WIFIman applikációkat.
A WIFIman jel erőség alapján a távolságot is kiszámolja. Ez csak akkor pontatlan ha folyamatosan változik a jel erősség.

Elég sok információt megmondanak ezek az applikációk. Összesen Kb 1000Ft vagy kicsivel több, de lényegesen hatékonyabbak és reklám mentesek stb.
.

[ Szerkesztve ]

(#74100) Dragon3000 válasza makoss (#74098) üzenetére


Dragon3000
veterán

Átállítod a nyelvet jobb felül magyarra és máris könnyebb lesz a beállítás.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.