Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74651) Gubek-Einste válasza BTH (#74637) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyjából mind a kettő ugyan olyan, inkább egyéni felhasználásban vannak a különbségek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74652) Gubek-Einste válasza golyani (#74639) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Céges hálózatba nem építünk be ilyen home eszközöket.

Amik eddig szembejöttek:
- TP-link Archer C1200, de látom ezzel voltak gondok.
- TP-Link Archer C60
- TP-Link Archer C5 AC1200
- Tenda AC10U
- Asus RT-AC1200G+

Ezek közül egyedül a TP-Link Archer C5 ajánlható eszköz.
Az Asus AC1200G+ és a TP-Link Archer C1200 ugyan azon SoC-ra épül ami a bajok forrása.
A TP-Link Archer C60-nak csak 100-as portjai vannak így teljesen felejtős.
A Tenda pedig mint már alapból kerülendő.

Ha valóban stabil hálózatot szeretnél akkor kell egy megfelelő router amely vezetékes, normális switch és a terület nagyságától függően több AP. Ennek a költsége szerelés és anyag nélkül (kábelek, csatlakozók, csavarok, stb) nélkül 100k-nál kezdődik. Ha megfelelően van kiépítve és beállítva akkor akár évekig is elmegy mindenféle beavatkozás nélkül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74653) BTH válasza Gubek-Einste (#74651) üzenetére


BTH
csendes újonc

Ezt kitudnád jobban fejteni hogy egyéni felhasználásban miben más? Akár itt akár egy privát üzenetként is. Köszönöm.

(#74654) Gubek-Einste válasza Astery (#74644) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, van, Asus Router app.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74655) Gubek-Einste válasza BTH (#74653) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nehéz erre a kérdésre válaszolni, mindenkinél más és más a felhasználás, ezt főleg teszt alapján lehet kideríteni, hogy kinek melyik lesz az optimálisabb.
Olvass vissza az elmúlt pár hétre, viszonylag részletesen ki lett fejtve, hogy milyen előnyei vannak egyiknek és másiknak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74656) BTH válasza Gubek-Einste (#74655) üzenetére


BTH
csendes újonc

köszönöm

(#74657) golyani válasza Gubek-Einste (#74652) üzenetére


golyani
addikt

Köszi mindenkinek az infokat.
Érzem én is az ellentmondást a home eszközök használatával kapcsolatban.
Switch az van, onnan vannak leosztva a termek/irodák, de emlékeim szerint az max 100-as, ezt meg kéne néznem.
Egyik terület az kb 16x35m csarnok(fsz), de ebből az irodák/termek 16x15m két emelet(1. 2. em.) egymás fölött. Másik terület kb 17x70m egy folyosón lévő termek/irodák. (méretek googlemaps szerint :) )
Logikus úgy lenne, hogy irodáknak egy-egy router(kb 10-15kliens pc+telefon), termeknek( ~30-30 pc és random telefon) pedig egy-egy másik (ezek közt van olyan pc ami kábelen csatlakozik).
Ha ezen infok segítenek valamit kérnék néhány ajánlott típust. :R

Nem tudom olyan lehetőség létezik-e olyan szűrési lehetőség, hogy pl a telefonokat letiltsam a routerről?

[ Szerkesztve ]

(#74658) Gubek-Einste válasza golyani (#74657) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha ezen infok segítenek valamit kérnék néhány ajánlott típust. :R
Ubiquiti EdgeRouter 4 alá nem érdemes menni.
AP-nak Ubiquiti UniFi AC-ból pedig 3-5 darabos csomag területi teszt során kimérve, hogy mennyire van szükség a megfelelő lefedettséghez/sebességhez.
Switch minimum 16-24 portos, az AP-k miatt PoE képest érdemes beszerezni, nem feltétel, hogy ez is Ubiquiti legyen.

Nem tudom olyan lehetőség létezik-e olyan szűrési lehetőség, hogy pl a telefonokat letiltsam a routerről?
Ilyen szintű eszköznél már mindenre van lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74659) golyani válasza Gubek-Einste (#74658) üzenetére


golyani
addikt

Csak wifi router vonalon mi lenne a megoldás? (csak mert egy t-plink 841 hatótávban lefedi az első területet, a másodikat meg 2, akár bridgelve). Továbbá megnézve az árakat, erre nincs pénz (közszféra yeahh :DDD :O ).

(#74660) farkas-j válasza virkir (#74633) üzenetére


farkas-j
őstag

Van, csak nem vagyok otthon a héten. ;)

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#74661) Multibit válasza golyani (#74659) üzenetére


Multibit
veterán

Én is dolgoztam a közszférában régebben, de nem home eszközökből volt összetákolva a hálózat.

(#74662) golyani válasza Multibit (#74661) üzenetére


golyani
addikt

Switchből már vagy kettő meghalt, mert egy szellőzés nélküli szűk szobácskába van bedugva az épület ezen oldalának elosztója. Az illetékes nem foglalkozik vele, mert felújításkor xy csinálta, akkor csinálja ő címszóval, nekem nem ez lenne a feladatom, de én állok a legközelebb a témához, úgyhogy én próbálom megoldani. Intézményileg nincs is wifi csak lan, akinek wifi kell oldja meg magának. Ezen próbálok ügyeskedni.

[ Szerkesztve ]

(#74663) F.E.K.. válasza golyani (#74659) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Routernek egy pfsense egy pc-n? Az elég olcsó, és elég sok lehetőséged van onnantól (pl. nálam itthon a wifi-re mindenki a saját azonosítójával lép fel. Igaz ehhez kell egy radius szerver ami ldap-ból ellenőrzi a hitelesítést).

Ha van pénz akkor persze feljebb lehet (érdemes is) lépni. Az AP-knak olyan kell amit szoftweres vezérlővel központilag tudsz kezelni, akkor minden frissítés és konfig egységesen babrálható.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#74664) Gaben01


Gaben01
őstag

Sziasztok!

Van egy N16-om ,amit egy N18U mögött használok AP-ként,szeretném lecserélni.
Melyiket az ajánlottabb: AC57U vagy AC1200G+?
Köszi a segítséget.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#74665) Gubek-Einste válasza Gaben01 (#74664) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a hibás SoC miatt AC1200G+ nem ajánlott így marad az AC57U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74666) Gaben01 válasza Gubek-Einste (#74665) üzenetére


Gaben01
őstag

Köszönöm a gyors választ. :R
Esetleg van még ajánlott Asus 20K körüli max árral (+/- 1-2 ezer)?

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#74667) ekkold válasza Gaben01 (#74666) üzenetére


ekkold
őstag

(#74668) makoss válasza Multibit (#74625) üzenetére


makoss
addikt

Az egy dolog, de legalább válaszolna is ott valaki amivel tudnák is kezdeni valamit! :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#74669) szasanyi


szasanyi
félisten

Ez egy viszonylag jó cikk, és talán lesz akinek jól jön a döntéshez:

Asus RT-AC86U vs Netgear Nighthawk R7800 X4S

(#74670) kicsiii


kicsiii
tag

Sziasztok!
Keresgélek a Neten mindenféle router tesztet, leírást stb... Eddig még nem sikerült megtalálni azt a routert, amire nekem lenne szükségem és ezügyben szeretném kérni a segítségeteket.
Amire szükségem lenne, hogy adat SIM kártyát is tehessek bele illetve LAN internetet is tudjon kezelni.
A helyzetem a következő. Külvárosban élünk és a helyi internet nagyon gyenge. Néha jó néha nem. Szeretnék vásárolni egy szolgáltatónál egy internet simkártyát. Arról menne a napi internetezés. net, mail , youtube stb..
A helyi gyenge kábellel meg torrentezés. Van olyan router , ahol be tudom állítani, hogy pl a torrent progi a "LAN" internetet használja a többi meg a 4G simet?
Nagyon számítok a tanácsaitokra.
Előre is köszönöm.

(#74671) Buckey válasza kicsiii (#74670) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!
Amennyire én értek hozzá, ilyen készülék szerintem nincs gyárilag. Vagy kábel-, vagy mobilnet.
Ha egy gépen lesz a böngészés és a letöltés, akkor szerintem vegyél valamilyen mobilnetes routert (vagy marad a telefon), amit wifin használsz a géppel (vagy usb net megosztással, vagy esetleg +1 lan kártya utp kábellel), a vezetékest meg utp kábellel. Amikor valamelyik nem kell, letiltod a gépen (esetleg kikapcsolod a kütyüt).

De vannak itt hozzáértőbbek, ők majd megmondják a tutit.

(#74672) szasanyi válasza kicsiii (#74670) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem tudom, hogy ez minden szempontból megfelelő lenne-e (esetleg nézted-e ezt a típust) de hirtelen csak ugrott be, mint lehetőség.

(#74673) libit válasza kicsiii (#74670) üzenetére


libit
tag

synology routerekben van masod forras beallitasara lehetoseg - nem tudom mennyire parameterezheto...

csak a torrentes gepet kosd ra a bejovo LAN kabelra, a mobil internethez meg keress routert :)

(#74674) dave118


dave118
senior tag

Sziasztok.
Abszolút otthoni felhsználás mellett elegendő lehet egy ac51U? 3-4 eszköz enné a wifit, valamint 3db rj45 csatin mennének a házimozi komponensek. Árban 10-15k között keresgélek, cél a megbízhatóság és a zökkenőmentes hálózati lejátszás. Vagy valami használtat nézzek? Köszönöm

... Ami ami, az az.

(#74675) woodworm válasza dave118 (#74674) üzenetére


woodworm
veterán

Inkább egy ac57u.

(#74676) dave118 válasza woodworm (#74675) üzenetére


dave118
senior tag

Ha jól látom ez már gigabites, vagy más szempontból is jobb?

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#74677) Gubek-Einste válasza dave118 (#74676) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tesztelt, ismert eszköz, wifi képessége is jobb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74678) dave118 válasza Gubek-Einste (#74677) üzenetére


dave118
senior tag

+ woodworm

Köszönöm!

... Ami ami, az az.

(#74679) TeeJay válasza headhunter (#74645) üzenetére


TeeJay
félisten

Amit tudunk az a Mediatek 2c/4t 880MHz MIPS procis routerek (AC57U, AC65P, AC85P, Xiaomi 3G)
Broadcom ARM Cortex A53 magos újabb cuccok pl BCM4906, BCM4908, BCM49408

Qualcomm fronton ax tudású procik meg a mips és ipq csak ott nézni kell milyen switch vezérlő van mellé mert az AC58U-val is befürödtem hiába ipq 4 magos meg hiába atheros switch mellette sajnos nem ment a HWNAT

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74680) farkas-j


farkas-j
őstag

Csak jelezném, hogy az Asus AC65P az EMAG-on 24900Ft 3 év garival és ingyenes szállítással.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#74681) szasanyi válasza farkas-j (#74680) üzenetére


szasanyi
félisten

Több helyen is annyi már [link] Az a gond ezzel a típussal - amiért valsuzeg sokan nem választják-, hogy...
- egytlen teszt sincs, így nem találni róla érdemi infókat (pedig tavaly decemberi megjelenés, ami nem magyaráza ezt hiszen kismillió teszt készült már)
- viszonylag új tíőus, ezért még tapasztalat isem nagyon van
- nem olyan SoC-ra épül, amit támogatnak a CFW-es arcok
- nem AiMesh eouer
- az AC65P csak MIMO config: 3x3:3 (sokan már a 4x4:4 akarnak, de az csak a AC85P ill. a még drágább routerek sajátja)
Akiknek viszont nem sarkalatosak az előbbiek, azoknak jó lehet 25k-s áron, mivel ilyen kategóriájú készülék - amennyi én láttam - nem nagyon van ennyi pénzért. De nyugodtan javítsatok ki ha tévednék. ;)

(#74682) kicsiii válasza Buckey (#74671) üzenetére


kicsiii
tag

Sziasztok! Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#74683) vargalex válasza szasanyi (#74681) üzenetére


vargalex
félisten

Nem tudom, hogy milyen "CFW-s arcok"-ra gondolsz, de konkrétan az MT7621 SoC támogatott OpenWrt (így Gargoyle) és Padavan alatt is. Ráadásul nagyon jól sikerült olcsó SoC ez...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#74684) FoDyPeTyA


FoDyPeTyA
csendes tag

Sziasztok, én most vettem routert, és leírom tapasztalataimat, hátha hasznos valakinek.
Eddig egy asus rt-n18u töltötte be a fő router szerepét egy 1000es digivel, ami tökéletesen intézett mindent, viszont szükség volt komolyabb wifire, ezért első körben az volt számomra a fontos. Gondoltam legrosszabb esetben berakom az asus mellé az újat. Egy Dlink DIR-878ra (~22K) esett a választás, ami papíron 3x3:3 MIMO-ra képes. A gyári menüjében csak a legalapabb dolgok állíthatóak be, de pl wifi channel nem, ezért feltettem rá egy DD-WRT-t, mert több router üzemel nálunk azonos SSID-n, ezért szeretem én beállítani a megfelelő channelt. Kiderült, hogy az eszköz egy szoftveresen lebutított DIR-882 usb nélkül, ezért a valójában 4x4:4-re is képes, amit a DD-WRT fel is old. Lassan egy hete üzemel fő routerként, és eddig teszi a dolgát, stabilnak tűnik, és a sebességgel sincs gond se vezetékesen, se vezeték nélkül. Bízom benne, hogy ez így is marad és akkor szerintem nem volt rossz vétel ennyiért egy ilyen képességekkel rendelkező router. Ha bármi kérdés lenne írjatok nyugodtan privátot, mert nem gyakran járok erre.

(#74685) Fecsike válasza farkas-j (#74680) üzenetére


Fecsike
kezdő

ajánlásaitok alapján az előbb érkezett meg az asus ac65p router, amit pénteken rendeltem 30k-ért emagról... :U

viszont, sikerült tesztelgetni. meg tudom erősíteni a korábbi infókat. wifin ac68u-hoz képest a torrent sebesség 2x gyorsabb. ac68u-val 35-40MB/s között csordogáltak a letöltések.ac65p-vel 70-80MB/s. a gép majd felforr úgy hasít :D viszont a térereje 5ghz-en láthatóan gyengébb, de ez nem probléma, mivel 2ghz-en elfogadható a térerő, illetve közben megy a digis fiberhome router wifi-je is, ami szintén nagyon erős jelet ad. ami érdekes, hogy a speedteszteken viszont általában 300-400 mega között méri. de a torrenten jön 78MB-tal. néha sikerül elkapni egy-egy valós mérést, pl: https://www.speedtest.net/result/8380599887

s
zerintetek ez mitől lehet, hogy kevesebbet mér, mint a tényleges? hasonló volt vkinek?
még egy kérdés: wikidevin 2 magosnak írták le ezt a routert, ezzel szemben system satushoz ha belépek, ott 4 magot mutat nekem. ???

köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

(#74686) Multibit válasza szasanyi (#74681) üzenetére


Multibit
veterán

csak MIMO config: 3x3:3 (sokan már a 4x4:4 akarnak
Ezt jól átgondoltad? Mármint, szerinted ez általános igény? Szerinted a lehasználók hány százaléka nyomul 4x4:4 klienssel?

(#74687) Dragon3000 válasza Fecsike (#74685) üzenetére


Dragon3000
veterán

A mérés csalóka lehet, mert nem minden szerver bírja, a legjobb eredményeimet eddig a budapesti digi-n mértem, telenor szerveren volt, hogy az 500-at sem értem el.

Azért látsz 4 szálat, mert 2 mag 4 szál.

(#74688) Norbbika1985


Norbbika1985
csendes tag

Sziasztok!
Jelenleg egy TP-Link TL-WR841N wifim van. Nincs vele semmi gond, csak a hatótávolságával. Tégla ház, a házon belül nincs gond. De itt a nyár úgyhogy zenehallgatás menne a kertben, de nem ér oda jel. Mit ajánlotok, ha olyan kb 20-30 méterrel szeretném megtoldani a jel erősséget. Egy jobb wifi, vagy jelerősítő?

(#74689) Fecsike válasza Dragon3000 (#74687) üzenetére


Fecsike
kezdő

nekem a digi serveren is általában 500 alatt van. meg ugye a digi oldalán, ami van sebességmérés, az is digi server, ott meg 400 körül méri rendszeresen :D

még azt kifelejtettem, hogy a pingelés is jobb ac65p-n, 3ms körül van, másikon 10ms körül volt átlagban.

(#74690) Dragon3000 válasza Fecsike (#74689) üzenetére


Dragon3000
veterán

Két mérés külön szerver, és a telenorosnál 600 fölé soha nem ment még, a digi meg 800-950 között mérek mindig.

(#74691) szasanyi válasza vargalex (#74683) üzenetére


szasanyi
félisten

Pölö Merlin, aki - szerintem - az ASUS routerekhez a legjobb CFW-t készíti (magyaruls is). De korábban volt szó erről, hogy erre a konkrét típusra nincs CFW (abban sem vok biztos, hogy a SoC önmagában elegendő bármilyen CFW használatához).

(#74692) TeeJay válasza szasanyi (#74691) üzenetére


TeeJay
félisten

Tavaly év végén jelent meg 2019-eleje óta gyártják, fél éves sincs még, hova akarsz tesztet meg CFW-t még?
Gyári FW-en hozza a bika HWNAT-ot gigás pppoe netet röhögve hajtja, wifije nagyon jó gyors és stabil
Mi kell még?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74693) szasanyi válasza TeeJay (#74692) üzenetére


szasanyi
félisten

Általában az a ritka, ha fél év alatt nem készült teszt egy hw-ről, nem pedig az ha igen - csupán ezért., ami szvsz akkor is fura. A vezetékes teljesítményis fontos, de csak az egyik fele hiszen WiFi roternél a wireless rész éppen olyan fontos (csak mondom, mert mindig a LAN és HWNAT a fő érv, de nyilván ez sokaknak nem elég).
CFW-i ts csupán azért említettem, mert a tesztekhez hasonlóan teljes információ hiány van kvázi csak találgatni lehet (ami megintcsak nem biztos, hogy mindenkinek elfogadható aki új eszközt vásárol).
Egyébként én csupán összegeztem az eddig ismert tényeket, amit erreől a típusról tudni lehet (és ami konkrétan kell(het) a döntéshez). Se több, se kevesebb.

(#74694) vargalex válasza szasanyi (#74691) üzenetére


vargalex
félisten

CFW tekintetében a Merlin egy nagyon kis célközönséggel rendelkező. Csak Asus és azon belül is csak BroadCom SoC-ra létezik. Így nagyon merész globálisan "CFW-s arcok"-ként említeni...
Egyébként a SoC miatt valószínűleg egyszerűen portolható (Asus RT-AC57U-ra meg is csináltam az OpenWrt portot), de csak ezért nem fogok még egy routert venni (már korábban felajánlottam, hogy szívesen megnézem, ha valaki néhány napra nélkülözni tudja, de ezzel az OpenWrt team-ból bárki így van).

Alex

(#74695) szasanyi válasza vargalex (#74694) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez igaz, de ez pont egy ASUS router. Másrész én a többirúl sem találtam konkrét infót (bár úgy tudom más nincs is ami ismeri a magyar nyelvet, ami adott esetben előny lehet).

(#74696) vargalex válasza szasanyi (#74695) üzenetére


vargalex
félisten

Milyen többiről nem találtál infót? Pl. az OpenWrt-ről? Rengeteg telepíthető csomag és természetesen van magyar nyelv is...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#74697) szasanyi válasza vargalex (#74696) üzenetére


szasanyi
félisten

És itt hol lelhető fel az ASUS RT-AC65P-ra való CFW? Mert én akármilyen formában írtam be a keresőbe, nem eredményezett találatot. Linkeld már be lécii!

(#74698) vargalex válasza szasanyi (#74697) üzenetére


vargalex
félisten

Sikerült itt elolvasni a második bekezdést?

Alex

(#74699) szasanyi válasza vargalex (#74698) üzenetére


szasanyi
félisten

Persze, de összegzem lássuk jól értem-e:
- nem, nincs OpenWRT (sem) konkrétan az ASUS RT-AC65P típusra
- a "valószínűleg egyszerűen portolható" a többség számára ez szintén nemet jelent
Tehát van, vagyis nincs. Ennek így nem sok értelme van, és máris túlbeszáltük (fölöslegesen). Köszi, részemről ennyi.

(#74700) vargalex válasza szasanyi (#74699) üzenetére


vargalex
félisten

Nem ebből indult a beszélgetés, hanem ezen kijelentésedből: "nem olyan SoC-ra épül, amit támogatnak a CFW-es arcok". Én konkrétan azt cáfoltam, hogy ez egyáltalán nem igaz. A konkrét típusra egyáltalán nem írtam, hogy támogatott, csak annyit, hogy a SoC alapján elég nagy a valószínűsége.

[ Szerkesztve ]

Alex

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.