Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74501) farkas-j válasza jocoka75 (#74494) üzenetére


farkas-j
őstag

Nekem egy Huawei E5577s-321-es hordozható mini routerem van. Nagyon bevált utazásoknál! Egy hibája van csak, hogy nem tud egyszerre 2,4 és 5GHz-en WiFi-t szolgáltatni.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#74502) MaCS_70 válasza pinnacle (#74499) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tehát összegezve: ami Nálad nem jól teljesít = marketing.

:F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#74503) fernando9


fernando9
csendes tag

Sziasztok,

DIGINet 1000-hez szeretnék routert vásárolni, ami kaptam hozzá Huawei elég gyengén (40-50Mbit) teljesít WiFi-n :D
Látom többen írtátok az ASUS routert, hogy ár-értékben nagyon megéri, meg talán a DIGI-s internethez is megfelelő teljesítményű.
Két kérdésem lenne, amiben segítséget szeretnék kérni:
1, A kapott Huawei EchoLife HG8121H V2 router-ből ki lehet-e facsarni valahogy WiFi-n komolyabb teljesítményt, mint amit eddig produkál?
2, Mi a véleményetek erről a Tenda router-ről? Árban pont fele lenne az Asus-nak. [link]

Köszi szépen!

(#74504) szasanyi válasza fernando9 (#74503) üzenetére


szasanyi
félisten

1. Én is néztem azt, de szinte semmilyen állítási lehetőség nincs. :(
2. Azt nem ismerem, de... a hazai 3 éves gari, magyar nyelvű FW (+ a jó támogatás) és a jó HW miatt az ASUS RT-AC57U biztosan megéri a 15k-s árát.

(#74505) TeeJay válasza pinnacle (#74499) üzenetére


TeeJay
félisten

hát...
nálunk a lakás felében meg 2-3x ráver az N-es 2,4GHz wifire
egy fal után még alig csökken és N wifi 1 antennán átvisz 60megabitet ez meg 280-310-et
van pici különbség
2antennás cuccal meg főleg
igen a vasbeton ellensége de akkor vegyél két 15ezres routert és le van fedve baromi jól a lakás 5GHz AC-val
866mbit link már 5-600megabitet át tud vinni ha jól számolom

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74506) pinnacle válasza vargalex (#74500) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Igen ingadozik, hogy melyik az erősebb indításnál, de ne felejtsük, hogy a TP-Linknél 1 betonfal is van, míg az Asussal egy szobában vagyok. Már csak azt kellene tudni, hogy milyen TP-Link lehet. :) Én inkább azt ajánlanám nagy házba. Egyébként más is reklamálta már, hogy nem érti a 65P-t miért nagy lakásba ajánlják.

MaCS_70, TeeJay tapasztalatból beszélek. Idáig a 741ND-vel semmi gond nem volt, azt leszámítva, hogy egy idő után dobálta a jelet, de táp cserével az is megoldódott. 65P után, ami 5GHz-n ment, állandóan reklamált a család, hogy minden rosszabb mint régen volt. Mondjuk ezt én is tudom. :)
És tényleg, a legtávolabbi szobában nincsen jel. Átraktam 2.4GHz-re azóta, nincs gond. Ráadásul amikor az 5GHz is ment, "kézrátétellel" kb. 50 C°-os volt a ház, most, hogy kikapcsoltam, hűvösebb lett. vargalex mondta, hogy az 57U SOC-ja 37C°-os. Testhőmérsékletet alapul véve, ez teljesen hűvös. Ez alapján most kb. 42 C°-os. Van remény, hogy jobb lesz majd az 5GHz is. Gyári firmwarevel jobb volt, csak frissítés után gyengült.

[ Szerkesztve ]

(#74507) lionshamlet válasza lionshamlet (#74498) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Melyiket választanátok a kettő közül, illetve ettől jobb hasonló árfekvésben?

- Asus RT-Ac87u
- Netgear R7000 NightHawk

[ Szerkesztve ]

(#74508) Gubek-Einste válasza lionshamlet (#74498) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen típusú a jelenlegi eszköz?

Melyiket választanátok a kettő közül, illetve ettől jobb hasonló árfekvésben?

- Asus RT-Ac87u
- Netgear R7000 NightHawk

Asus AC66U B1 + CFW?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74509) Gubek-Einste válasza fernando9 (#74503) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2; A Tenda mint gyártó nem ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74510) TeeJay válasza pinnacle (#74506) üzenetére


TeeJay
félisten

most jól értem hogy nálad nem megy egyszerre a 2,4 és 5GHz?
miért nem?
aki közeli szobában van mehet AC-n a cucc
a távolihoz meg vagy még egy router vagy marad a 2,4GHz N-es wifi
nálunk szépen megy igaz itt is a legtávolabbi szobában 2,4GHz van csak 15-20megabittel
aztán majd ha lesz felesleges pénzem veszek még egy AC57U-t és berakom a konyhába AP-nak akkor a lakás másik felén is lesz bika wifi

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74511) vargalex válasza pinnacle (#74506) üzenetére


vargalex
félisten

Az 5 GHz-es wifi hatótávját ne hasonlítsd a 2,4 GHz-éhez. Valamint, ahogy a kolléga is írta, használd párhuzamosan mindkettőt, azért van.

Alex

(#74512) MaCS_70 válasza pinnacle (#74506) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem vonom kétségbe, hogy ez a helyzet Nálad -- ezek valóban a Te közvetlen tapasztalataid.

Csakhogy nem azt írtad, hogy nálam nem vált be az 5 GHz, hanem azt, hogy általában marketing az egész, tehát nyilván másnál sem lehet jó.

Ezzel meg nagyon nem tudok egyetérteni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#74513) lionshamlet válasza Gubek-Einste (#74508) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Az aktuális usb modem stick:
Tp link wn722n.

Inkabb a plug&play megoldásokat reszesíteném előnyben.
Mókolni nemigazán szoktam, arra a célra amire keresek routert talán nem is kell cfw-ni.

Ez a gagyi mobilstick minden gond nélkül fogja a 30 meterre lévő wifi jelet, de random időközönként dobja.
Ezert keresek egy combosabb routert helyette, ami ugye ugyanazt a featuret hozza, de stabilan.

( Tehat lan kabellel nincs lehetőségem a forras netre felkapaszkodni, csak wifirol tudom befogni a forrast, majd ezt továbbküldeni egy laptopra es egy telefonra - s8+).

Ezt majdnem tökéletesen abszolvalja a mobilstick.

(#74514) Gubek-Einste válasza lionshamlet (#74513) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lesz az Asus AC66U B1 is gyári firmware-rel erre a célra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74515) FoDyPeTyA


FoDyPeTyA
csendes tag

Sziasztok!

Két router üzemel a házban, a fő router egy N18U, és ez van kiegészítve csak a wifi lefedettség növelése végett egy DIR-655-ös routerrel. 1000-es Digi van nálunk, sokan vagyunk sok eszközzel, pluszban van egy nas is, amin egy plex szerver fut, amit elég gyakran használunk távolról elérve is. Eddig az asus tökéletesen intézett mindent, a legkisebb megállás, vagy bármilyen gond nélkül. Viszont mivel csak N-es wifit tudnak és azt is csak 2,4 Ghz-en, és szükségem lenne egy AC-s 5 Ghz-esre az N18U hoz közelebbi lefedettségben, ezért elkezdtem nézelődni, és elég szimpatikus lett az AC57U. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek bátran beállíthatom a 18 helyére az 57est, bírni fogja a dolgot, és ezzel lecserélhetem a dlinket is a 18-ra, (Wifi roaminggal szeretnék kísérletezni, és ezt a dlink nem tudja) vagy ennél egy komolyabb routerre lesz szükségem?

(#74516) Anonymus95


Anonymus95
senior tag

Sziasztok!

Csomag:
Telekom, optika, 1000/1000, 2 IPTV, vonalas telefon

Helyzet:
Amint a képen látható, van a Telekom saját routere (Sagemcom F@st 5655v2) (piros), ami hát nem a legerősebb + a vastag fal megfogja, így nem jut ki az udvarra.
Ezért kábelen (kék) hozzákötöttem a régi TP-Link TL-WR940N (sárga) routerünket, ami a másik helyiségben az ajtó felett található. A legjobb lenne ha a fal másik oldalán lenne a router, kívül, de a kábel miatt nem tudtam ezt megoldani. Át kéne fúrni a vastag falat. Mindegy, a lényeg hogy így már van némi internet az udvaron (sárga terület) Viszont befelé nagyon sok, ha lejjebb venném a hatósugarát, az udvaron is elérhetetlen lenne. Továbbá a router régisége miatt elég sűrűn okoz galibát a rendszerben. (Sagemcom frissül stb, akkor beakad a Sagemcom és jöhet a reset.. vagy az IPTV-k fagynak be olykor + nincs 5GHz. Ritkábban van galiba, ha a TP-link router ki van kapcsolva)
Ha csak a saját router üzemelne (Sagemcom wifi lekapcs), akkor a nyomtatóhoz (lila) éppen nem ér el a saját router jele (sárga zóna határ). Nem tudom használni.
Laptop kábelről megy a Sagemcomról (zöld).
Egyébként a Sagemcom nem fedi le az egész házat sem (piros zóna).
A két router közelsége megzavarja az eszközöket is a hálózat választásban, + a sebesség is romlik a jelhalmaz miatt.
Sagemcom 2.4 és 5 GHz-en is üzemel teljesen külön kezelve azokat (nem Band stearing módban).
További információ, hogy:
- az elektromos hálózat régi, így az azon való internet továbbítás nem opció szerintem.
- sebesség teszt: Sagemcom, Ethernet: 700/850 (ez messze van a várt 920-940 Mbittől)
- amit még használok, az egy külső vinyó megosztva a belső hálózaton az ethernetes notebookról.

A sgítséget és ötleteket előre is köszönöm!

(#74517) lionshamlet válasza Gubek-Einste (#74514) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Köszi!

A masik 2 jelölt miben marad le az ac66 mögött hogy nem ajanlod?
- Az ar/ertek arány?
Mert olcsóbban jutnék mind2 versenyzőhöz mint az ac66U legolcsóbb bolti ára.
Ennek fényében is az ac66u mondanád?

(#74518) Gubek-Einste válasza FoDyPeTyA (#74515) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, megfelelő lehet erre a célra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74519) Gubek-Einste válasza Anonymus95 (#74516) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az egyik Asus-szak tehetsz egy próbát, hogy milyen lenne nálad a helyzet vele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74520) Gubek-Einste válasza lionshamlet (#74517) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz az Asus AC87U is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74521) Multibit válasza FoDyPeTyA (#74515) üzenetére


Multibit
veterán

Ha a seamless roaming funkcióra gondolsz, akkor egyik routered sem alkalmas rá, és a kinézett új sem.

(#74522) lionshamlet válasza Gubek-Einste (#74520) üzenetére


lionshamlet
senior tag

OK.
Akkor marad az első helyen az ac87U.
Miben tér el az ac66U-tól?

Illetve miben jobb az ac87u mint a netgear 7000?

És mi van az ac87u felett, árban 20-30k-val - amit még ajánlanál?

Bocsi a sok kérdésért :D

(#74523) Gubek-Einste válasza lionshamlet (#74522) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

És mi van az ac87u felett, árban 20-30k-val - amit még ajánlanál?
Pontosan mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74524) lionshamlet válasza Gubek-Einste (#74523) üzenetére


lionshamlet
senior tag

El tudok menni 60.000ft-ig.

Mondjuk az ac87u követő top3 router, a 60.000ft-os határig?
Szem elott tartva hogy meglegyen a nekem fontos wifi cliens, Ap mód.

[ Szerkesztve ]

(#74525) szasanyi


szasanyi
félisten

Ezt és ezt nézted már? Utóbbi nagyban segít kíválasztani a számodtr leginkább megfelelőt, hiszen a szűrőknél ki tudod választani a legfontosabb szempoto(ka)t. Aztán megnézheted melyik kapható nálunk, és mennyiért (mondjuk nálunk azért vannak érdekes árak).

(#74526) woodworm válasza lionshamlet (#74524) üzenetére


woodworm
veterán

Wifi kliensként hiába a top router, ha az adó egy szutyok. Pontosan mire csatlakoznál vele, előfizetés megosztás vagy direkt wifis szolgáltató?

(#74527) lionshamlet válasza szasanyi (#74525) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Köszi, meglesem.
De mondjuk a gyakorlati és az itteni felhasználói szempontok is érdekelnének.
Pl, mi a különbség az asus ac87u és a netgear r7000 között pl.

woodworm:
nemtudom, ez segít-e?
Ennyit fogok a notebookkal perpill
[link]
Mindennapi használathoz bőven elég.

ahogy nézem mindenképp jobb az ac87u a netgear7000--nél.
Úgyhogy ha ettől jobb nem lesz, nem sokkal többért, akkor ő lesz a nyerő.,

[ Szerkesztve ]

(#74528) TeeJay válasza lionshamlet (#74527) üzenetére


TeeJay
félisten

és erre akarsz venni 60-80ezres routert?
tök felesleges lesz :D
egy AC57U vagy AC65P mire nem elég?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74529) MaCS_70 válasza lionshamlet (#74524) üzenetére


MaCS_70
félisten

60e Ft környékén a kommersz routerek én az Asus RT-AC86 -ost választanám.

A 87-es kategóriája, annál átgondoltabb konstrukció, nagyon erős wifivel és már AImesh-lehetőséggel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#74530) lionshamlet válasza TeeJay (#74528) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Gondoltam ám lesz valaki aki nem olvasta végig a beszélgetést, csak ideböfög valamit.
Azért keresek komolyabb routert, mert hosszútávra tervezem a vásárlást és nem végig ilyen net lesz.
Amihez nem árt a gigás port stb.

Megnyugodtál?

(#74531) lionshamlet válasza MaCS_70 (#74529) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Néztem az összesítőben, mindenhol az élmezőnyben van az ac86.
Köszi, meggondolom.

(#74532) woodworm válasza lionshamlet (#74530) üzenetére


woodworm
veterán

Annyiban igaza van, hogy a közelmúltban gyors egymásutánban 3-4 routert tesztelt gigabites körülmények között extrém terheléssel (torrent). A teszt eredménye alapján ezek az olcsó routerek jobban vizsgáztak, mint az előző generációs broadcom alapú asus. Mivel az ac87u és a netgear hasonló alapra épül, a 3-4-szeres ár nem a technikai különbséget tükrözi. Az ac86u ebből a szempontból csak szépíteni tud.
A plusz a wifiben jelentkezhet (ac86u, ac87u), de ehhez a kliens oldalon is befektetés kell. Általában a laptopok wifi tudása az ac57u szintjén van, a telefonok, tabletek pedig inkább alatta.

(#74533) farkas-j válasza lionshamlet (#74530) üzenetére


farkas-j
őstag

Ez egy kicsit erős volt, főleg neki célozva :U

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#74534) pinnacle válasza TeeJay (#74510) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Azért kapcsoltam ki az 5GHz-t, mert nem vált át 2,4GHz-ra, hanem azon kínlódik. Egyébként az normális, hogy a távolabbi helyeken sokkal jobb a feltöltés, mint a letöltés? Illetve nekem 5GHz-val sokkal melegebb volt, mint csak a 2,4GHz-val. Neked nem melegszik?

[ Szerkesztve ]

(#74535) veber0937


veber0937
tag

Hi

Router agyalásom még mindig napi renden van, RT-N18U vagy RT-AC57U az 5ghz nem igazán kell, ha lesz okos tv azt úgyis kábelen kötöm netre

(#74536) TeeJay válasza lionshamlet (#74530) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor idézlek

"Sziasztok, wifi cliens mód használatára keresek routert
Fontos hogy nem Lan kabelen kapom a netet, csak Wifin keresztül.
Es ezt osztanám szét egy laptop es egy galaxy s8+ között.
Mivel hosszú távra terveznék ezért nem árt ha gigas portal is rendelkezik a router."

erre írtam hogy minek akarsz erre a célra egy 60-80ezres cuccot venni amikor egy 15ezres is tudja
van rajta gigás port és a procija röhögve tekeri a gigás pppoe netet is valódi HWNAT mellett nulla terheléssel
a routerrel csatlakozik a másik wifire és onnan tudja tovább tolni wifin is meg kábelen is a lakásodon belül
a galaxy AC wifis a laptop ha AC-s szinte tuti hogy egy antennás lesz
a teló talán már 2 antennás
de gondolom a wifi amire csatlakozol nem AC lesz mert az a szomszéd fal után már gyengül
gondolom egy 2,4GHz N-es wifire csatlakoznál amivel jó esetben el tudsz érni 40-60megabitet 1 antennán 20MHz-en? ha a másik wifin tolod tovább lakáson belül akkor nem feleződik a sebesség de erre 60-80ezres routert venni tök feleslges
én csak ezért írtam :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74537) TeeJay válasza pinnacle (#74534) üzenetére


TeeJay
félisten

de miért kellene váltania?

blablabla2G 2,4GHz SSID-nek
blablabla5G 5GHz AC SSID-nek
jelszó lehet azonos
telóval mindkettőre csatlakozok, ha az 5GHz gyenge átnyomom másikra és kész
az meg hogy melegszik? nem néztem nekem nem melegszik túlságosan pedig panelban 30-31fok van nyári melegben sajnos. normál hőfokban langyos volt max, helyedben nyugodtan tolnám mind a két wifi sávot

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74538) Gubek-Einste válasza veber0937 (#74535) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az AC57U-t vedd meg, sokkal újabb eszköz, az N18U lassan ki fog futni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74539) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Tp-Link Archer D7B AC1750-es router, ami helyett szeretnék egy másik routert választani. Milyet ajánlanátok ami legalább 1750-es , stabil, jó hatótávú és mondjuk 20-30 ezer ft közötti?

(#74540) Gubek-Einste válasza SPeti1984 (#74539) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P és AC66U B1 most a best buy típusok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74541) SPeti1984 válasza Gubek-Einste (#74540) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Köszönöm. Kettő közül melyik a jobb melyiket érdemesebb választani mert árban úgy látom kb egyforma?

(#74542) szasanyi válasza SPeti1984 (#74541) üzenetére


szasanyi
félisten

Az első újabb típus és van HW-es NAT gyosítás viszont se teszt (tapasztalat is csak TeeJay részéről, olvass vissza) se CFW nincs (a lesz-e is kérdéses). A másodikról találsz több tesztet, tapasztalatot és van hozzá jóféle Merlin CFW (bevált típus, de sajnos a WiFi-je nem túl erős ami panelban nagyon észrevehető - N-es tartományban az N18U konkrétan jobb, nem is kicsival amit saját tapasztalat alapján mondok).

[ Szerkesztve ]

(#74543) Kami11


Kami11
őstag

Sziasztok!

Egy kis off:
Az eMAG-ról vennék egy Asus AC65P routert, de hiába kérdeztem tőlük, hogy az ott vásárolt eszközre jár-e a 3 év garancia, nem jön válasz. :(
Szóval amíg ingyenes kiszállítás van, szeretném megrendelni, így felteszem ide is a kérdést, hátha tud valaki válaszolni rá.
Köszönöm előre is! :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#74544) SPeti1984 válasza szasanyi (#74542) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Családi házban szeretném használni. Illetve azt néztem mintha a másodiknak lenne hatótávkiterjesztő mód a másiknál nem láttam.

(#74545) veber0937 válasza Gubek-Einste (#74538) üzenetére


veber0937
tag

Hi az AC57U-nak mennyivel lehet gyengébb a wifije mint az n18u-nak?

(#74546) gahor72 válasza Kami11 (#74543) üzenetére


gahor72
aktív tag

Azt nem tudom,hogy mennyi a gari,de ha gond van,akkor Romániába-ból kell intézni a garit,cserét stb.

A tékozló homáron több rém történet is van,az emagos garanciális ügyekről.Érdemes elolvasni.

üdv

(#74547) szasanyi válasza Kami11 (#74543) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, az ára alatt fel is van tűntetve. Nekem több garis ügyintézésem is volt velük)Gamer fejhallgató, külső HDD, stb.) és nagyon jók a tapasztalataim. Konkrétan a legtöbb webshop tanulhatna korrekt és gyors ügyintését tőlük. Egy esetben nem tudtak csereterméket adni, így visszakértem a vételárat ami 4 nap múlva a számlámon volt. És a háztól-házig garanciális szolgáltatásukkal is elégedett voltam, így részemről csak ajánlani tudo.

(#74548) jocoka75


jocoka75
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem felétek , van egy simkártyás Huawei B525 routerem Jelenleg telenoros hipernet simkártyával használom .
Az a gondom ,hogy amikor torrent oldalról töltök le wifivel telefonra vagy táblagépre eleinte 2-3 MB/sec tölt ,de egy kis idő múlva leugrik 50-120 kb/sec re .Eléggé ingadozik ,többször próbáltam router indítást is egy darabig ok.
Mi lehet a gond ? :R

(#74549) Kami11 válasza szasanyi (#74547) üzenetére


Kami11
őstag

Köszönöm a segítséget mind neked, mind gahor72-nak! :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#74550) humigabi válasza jocoka75 (#74548) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Kábelen is ezt csinálja? Próbáltad már?

:DD

humigabi

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.