Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71451) Novver


Novver
senior tag

Sziasztok.

Digi Gigabites nethez kaptam a már itt is jól ismert ZXHN H298N routert. Amin keresztül ugye a telefont is szolgáltatják.

Láttam már korábban is kérdezték, és akkor Archer C7-et ajánlottatok a leváltására, és szeretnék is a TP-Link vonalon maradni. A D9-el szemezgetek jelenleg, viszont ha olcsóbb is megfelel a célra, nyilván nem vagyok a saját pénztárcám ellensége.

Lényeges infó lehet: 2 telefon és egy tablet lóg rajta ha otthon vagyunk.

Milyen routert ajánlanátok ami gond nélkül működik gigás nettel és a telefonnal.
Ha esetleg személyesen ti is ezt a ZTE-t váltottátok, akkor lenne leginkább érdekes a kérdés :R

Előre is nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Life is a game... The game is my life!

(#71452) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Sziasztok!

Itt ajánlottak nekem egy Asus RT-N18U routert, hogy ez marha jó lesz nekem meg megbízható.
Ennek ellenére mindjárt szétb@szom egy kalapáccsal 2 miliméteres darabokra míg habzó szájjal be nem visznek az elfekvőbe beinjekciózva.
Vettem belőle egyet itthonra, meg vettünk egyet a munkahelyre, na az ottanit 2 szer küldtük vissza, mert folyamatosan felkiáltó jeles lesz a wifi kapcsolat a laptopokon, mindig küldött az emag egy vadi új fóliásat, hogy elfogadták a reklamációt, javíthatatlan a router. A harmadik is szar!!
Ami nálam itthon van, én kábelről használtam, nem tűnt fel hogy szar, de most 3 laptop van pluszban itt, és folyamatosan dobálja le ez is őket..
Előbb 3 szor adtam le miatta egy megrendelést, most holnap telefonálgathatok, a műhelyben meg arra vár az ügyfél 5 perceket, hogy én újra csatlakozgatok a wifire.

Találkozott már valaki ilyennel? Miez??! Miért?! Mind a 4 router szar? Küldjem vissza most mindkettőt?

[ Szerkesztve ]

(#71453) MaCS_70 válasza ---Lasali--- (#71452) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem több tucatnyi N18 ment át a kezemen, illetve van rálátásom a működésére négy évestől pár hónaposig, de hibáról eggyel kapcsolatban sem tudok.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71454) ---Lasali--- válasza MaCS_70 (#71453) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Én most árgépen elkezdtem lapozni a véleményeket, csak a harmadik oldalig néztem és ketten is írják, hogy ezt csinálta, volt aki 3 at is vett és ugyan ez volt a probléma. Nem lehet hogy az internetszolgáltatóra, vagy a modemre bugzik?

[ Szerkesztve ]

(#71455) Gubek-Einste válasza Novver (#71451) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A D9 nem jó neked mert az egy xDSL modem-router kombo eszköz.
Ha nem lesz vezetékes eszköz akkor bármilyen gigabites portokkal rendelkező router megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71456) Gubek-Einste válasza ---Lasali--- (#71452) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71457) Novver válasza Gubek-Einste (#71455) üzenetére


Novver
senior tag

Na ennyire látod ennyire nem vagyok képben a hálózatokkal kapcsolatban :D

Munka közben a lényeget elfelejtettem, természetesen a gépemhez is csatlakozna. Játék, streaming stb.

Jelenleg van a digi fali doboza, amiből megy a net és a telefonkábel a routerbe. Routerből a gépembe. Illetve a wifis eszközök is csatlakoznak hozzá.

Life is a game... The game is my life!

(#71458) MaCS_70 válasza ---Lasali--- (#71454) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bármi előfordulhat. Lehetnek szerencsésen elkerült szerencsétlen szériák vagy, amint írtad, olyan működési környezet, amit nem szeret a típus -- illetve a kettő kombinációja és egyéb tényezők és azon kombinációi.

Nekem frissítési gondom volt az enyémmel, amiről kiderült, hogy nem egyedi probléma.

Na, ez az ügy éppen váratlan fordulatot látszik hozni, amint biztosabb vagyok benne, megírom a topicjában.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71459) TXT


TXT
őstag

Milyen routert javasolnatok, amit ar/ertek aranyban erdemes megvenni, ha PC, konzol, par mobil eszkoz, 4K HDR Tv lenne hasznalva rajta es szeretnenk, hogy ne egymas elol vegyek el a savszelesseget es/vagy zavarjak egymast, vagy nem tudom, hogyan fogalmazzam, nem ertek hozza (meg)?! Kulon oszloprol huzza majd be a Digi, mert a haz kozos kepviseloje nem engedi a csillagpontos kiepitest vmiert, igy az oszloprol, majd onnan a tetorol jonne hozzank. Ha ez lenyeges.
Most meg T-home szolgaltatas van 120-as nettel, de par heten belul a Digi gigabites net es tv szolgaltatasa kerulne a helyere es mivel a Digi nem ad routert, igy vennek egy megfelelot. Lehet, hogy NAS is lenne kesobb, nem tudom ez szamithat e, bar ezt is meg meg kell ismernem, mert nem ertek hozza egyenlore.
Elore is koszi a segito szandekot es hozzaszolasokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#71460) Konyika válasza Core2duo6600 (#71449) üzenetére


Konyika
senior tag

Maradtam én is mikrotik vonalon.

Tudom, hogy ez csak alap de jóval erősebb mint az Archer C7. Az első benyomások szerint legalább is :)

Ha mégis kevés akkor nem marad más lehetőség mint a tiédre hasonlóra váltani.

(#71461) Core2duo6600 válasza Konyika (#71460) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Esetleg az utód? : https://mikrotik.com/product/hap_ac2

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#71462) Rolly


Rolly
veterán

Sziasztok,

sajnos ma reggel megzavarodott az otthoni APmódban használt routerem és vagy lehet csatlakozni hozzá vagy nem, ha lehet akkor általában nincs net rajta.

A fő router egy Asus AC-RT66U router
Az Access pointként használt pedig egy Asus AC-RT1200+ router volt (sok-sok újraindulási problémával, de AC-ként elég jól működött eddig hónapok óta nem volt vele gond... tulajdonképpen a szoftverfrissítés óta), most nem igazán akar működni.

Milyen routert ajánlanátok AP-nek az Asus AC-RT1200+ helyett?

A lakásban elég sok Wifi-s eszköz van (cirka 20-30 db tuti s ahogy nézem egyre több lesz):
- tabletek
- klíma
- termosztás
- smart plug
- rasperrypi
- sonoff

szóval valami stabil megoldás kellene :)

[ Szerkesztve ]

(#71463) Konyika válasza Core2duo6600 (#71461) üzenetére


Konyika
senior tag

Most úgy néz ki elég lesz ez nekem :) Pár napig tesztelgetem, utánna meglátom.

[ Szerkesztve ]

(#71464) woodworm válasza Konyika (#71463) üzenetére


woodworm
veterán

Nem számol az a kliens egy kicsit rosszul?

(#71465) Konyika válasza woodworm (#71464) üzenetére


Konyika
senior tag

Egy F5 után nem :D

Egyébként kb. jól számol, annyi amennyit a tracker mutat.

(#71466) HellGreg


HellGreg
őstag

Ha routert nézek, akkor a vezetékes sebességnél mit takar, hogy
Vezetékes hálózati sebesség
10/100/1000 Mbps

Ha egy CAT5e vagy 6 kábellel kötöm rá a gépemet, melyik sebesség lesz ebből a valós?

(#71467) jmuranyi válasza TXT (#71459) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, én egy ASUS AC66U B1-et javaslok,
azzal, hogy amit lehet, az kábellel legyen bekötve.
(TV, PC, majd NAS).

(#71468) kali válasza HellGreg (#71466) üzenetére


kali
legenda

A CAT5e már tudja a gigabitet, tehát az 1000 Mbps sebességet.
Az 1 Gbps kapcsolathoz az kell persze, hogy mind a két eszköz tudja azt, mert ha az egyik csak 100 Mbps-ot tud, akkor a kapcsolat is csak annyi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#71469) HellGreg


HellGreg
őstag

Hülye kérdés, de akkor az USB sebessége is jelentősen visszafogja, ha wifi adaptert használok ugye, legyen az gigabites, ha nem bírja átvinni akkor nem ér semmit (?)

Én most veszek egy TP-link Archer C7-et, mellé egy 20 méteres Cat6 kábelt, ha ez se javít a szar neten, akkor a UPC lecserélése lesz a következő, már ha nem tudnak ők maguk b...ni vele valamit.

[ Szerkesztve ]

(#71470) jmuranyi válasza Rolly (#71462) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, AC-s AP-nek Xiaomi Router 3G-t. Igaz, kínából rendelve...

Itthonról asus AC57U / AC58U vagy az ASUS 66U B1 mégegyszer.

(#71471) kali válasza HellGreg (#71469) üzenetére


kali
legenda

Az USB sebessége is korlátozó tényező lehet, a UPC-nél 500 Mbps a leggyorsabb net, ahhoz még a megfelelő AC-s wifi modul esetén sem elég az USB 2.0 (480 Mbps -a körítés, a hasznos sebesség kevesebb), de a 3.0 már bőven sok (5 Gbps, a hasznos sebesség itt is kevesebb).
A szolgáltatóval egyszerű a helyzet, ha az ő eszközükből direktben kijövő (minimum CAT5e) kábellel és megfelelő sebességet tudó munkaállomással nincs meg a kívánt sebesség, akkor az az ő problémájuk, ha viszont igen és utána van gond a routerrel, kábeles vagy wifi kapcsolattal, esetleg munkaállomással, akkor az már a te megoldandó feladatod.
Wifi hálózaton a gigabites kapcsolat nem egyszerű, AC 3*3:3 MIMO kell hozzá minimum minden oldalon.
A C7 tudja, azonos képességű ellenoldali wifi modul is kell hozzá, illetve a wifi modul mögé is megfelelő hardver, csatolás (például USB 3.0) és olyan munkaállomás, ami CPU...stb. alapján is elbír azzal.

[ Szerkesztve ]

(#71472) Rolly válasza jmuranyi (#71470) üzenetére


Rolly
veterán

esetleg egy Asus RT-AC1300 G+ ahogy nézem kb AC58U-val egyezik meg...

(#71473) Gubek-Einste válasza Novver (#71457) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k alatt Asus AC57U/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4
20k felett Asus AC58U/AC66U, TP-Link Archer C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71474) Gubek-Einste válasza TXT (#71459) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

20k alatt Asus AC57U/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4
20k felett Asus AC58U/AC66U B1, TP-Link Archer C7

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71475) Gubek-Einste válasza Rolly (#71472) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami szóba jöhet:
20k alatt Asus AC57U/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4
20k felett Asus AC58U/AC66U B1, TP-Link Archer C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71476) HellGreg válasza kali (#71471) üzenetére


HellGreg
őstag

Üzembe helyeztem a C7-et, meg kell mondjam, még sose láttam kirepülni a speedtest-es mutatót a 100mbites tartományból, na most igen. Minden sokkal gyorsabb lett, játékot még nem próbáltam, akad-e a ping, de majd updatelek ma este.
A fogadó oldali adapter egy Linksys WUSB6400M, elvileg tudnia kéne a sebességet. A gépem pedig a profilomban van leírva.
Most olyan max 150Mbitet mérek, vettem egy 20 méteres kábelt is, azt is kipróbálom még ma, mit dob rajta, de nem hiszem hogy sokat, mert próbáltam már laptopot (Thinkpad T450) közvetlenül kábellel a UPC modemre kötni, de az se szárnyalta túl a 150 mbites varázshatárt. Gondolom ennyit tud itt Harasztiban a nem optikai net.

(#71477) Livius válasza HellGreg (#71476) üzenetére


Livius
őstag

Nem lehet hogy egyszerűen csak 150 Mbites a csomagod amiben vagy és ettől ennyi a max? Amúgy meg Wifin ne nagyon várj olyat, hogy fullban fog majd menni a sebesség valaha is.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#71478) HellGreg válasza Livius (#71477) üzenetére


HellGreg
őstag

500Mbites a csomag, amúgy nem várom én tőle wifin az 500-at, nem oszt nem szoroz hogy 2 perc vagy 5 perc alatt töltök le valamit, inkább a játékok akadása a bosszantó. Ha stabilan hozná nekem a 150-et wifin, akkor maradok ennél.

(#71479) TXT válasza Gubek-Einste (#71474) üzenetére


TXT
őstag

Koszonom a valaszt Gubek-Einste es (#71467) jmuranyi :R

Igazabol annyit szanok ra, amennyibol kijon egy megfelelo. Nem tudom, mi a kulonbseg ezek a modellek kozt, kell e az erosebb/dragabb, mennyivel tud kevesebbet az olcsobb/gyengebb stb... :U

A router a nappaliban lenne, az eszkozok is ott vannak leginkabb, max a mobilok neha mashol es mivel nyitott a lakas, amolyan amerikai jellegu elosztasu es a falak is vekonyak, igy nem hinnem, hogy jelentos lenne a valtozas. A PC most egy masik helyisegben a nappali mellett, de lehet ez is ra lesz kotve a tv-re, de ez meg nem biztos. Ha marad, akkor is szeretnem vezetekkel osszekotni a routerrel, bar nem tudom, hany meter lehet ez max, ahol meg nem veszit a jelerossegbol. A PC laginkabb jatekra, multizasra van hasznalva es letoltes is akadhat. ;)
Szomszedok vannak, biztosan mas is hasznal netet, wifit, routert a hazban, de errol tobbet nem tudok.
Az egyeb igenyek alatt mit ertesz? Bocs, ha lama kerdes, nem igazan vagyok ebben a router-halozat temaban jartas egyenlore :B
Ezidaig a T-Home sajat Sagemcom routere volt/van hasznalva, ezt valtja majd a Digi gigabites net es tv szolgaltatasa, amikor bekotik par het mulva. A lakason belul amugy ezt milyen vezeteken teszik majd, ugyanugy UTP kabelen, vagy mas modon jon majd a routerbe es a tv-be? :U
Mondjuk azt sem tudom, hogy milyen minosegu a jelenlegi kabel, amit ide behutott a T es hogy masikat huz e majd a Digi, vagy ezt akarna e hasznalni. (most 120-as van)

[ Szerkesztve ]

(#71480) HellGreg válasza Livius (#71477) üzenetére


HellGreg
őstag

Kábellel 411 Mbit lett speedtesten, illetve konkrét letöltés 36Mbyte/seccel jött, így nincs több kérdésem, kábel. :D

(#71481) Core2duo6600 válasza Rolly (#71462) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Milyen routert ajánlanátok AP-nek
Leginkább dedikált AP ét.
Ennyi eszközhöz valami komolyabbat.

(#71480) kgergely23
A letöltési sebesség nem mérvadó, mert sok esetben a kiszolgáló szerver nem tudja / bírja.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#71482) Novver válasza Gubek-Einste (#71473) üzenetére


Novver
senior tag

Jól látom hogy ezekben nincs telefoncsatlakozás?

Mert a Diginetnél nekem most a routerbe megy a netkábel és a routerből osztom a gépre a netet, a telefonba meg a kábelt.

[ Szerkesztve ]

Life is a game... The game is my life!

(#71483) HellGreg válasza Core2duo6600 (#71481) üzenetére


HellGreg
őstag

Itt nem a szerver volt, mert kábellel stabilan megy mindkét azelőtt akadozó játék, persze a blizzardnál előfordulgatnak kiesések, de hát nem ennyire sűrűn.

(#71484) Livius válasza HellGreg (#71483) üzenetére


Livius
őstag

Gamere és a full speed letöltésre vegyük már észre, hogy a wifi semmire sem jó. Wifi-n össze vissza felugrik a ping, vagy konstans magas, sebességben meg töredéket tud a kábeleshez képest.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#71485) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Nemrég szereztem egy Huawei e3372 4G/LTE usb-sticket, és legfrissebb fw-el rendelkező TP-link archer c7 (2.0) gond nélkül lekezelte. Mindhárom hazai szolgáltató beállításait ismeri, nem kellett semmit mókolni, ment egyből.

Gondoltam megosztom veletek az infót, mert anno vaciláltam, hogy lecseréljem a meglévő c7-emet egy tp-link mr6400-asra (ami sokkal szerényebb paraméterekkel bír) vagy szimplán egy stick-kel kínáljam meg a routert.

Noha a c7 dobozán még nem volt feltüntetve ez a feature (csak file ill print server funkciókat reklámoztak), a legfrisebb fw-el már megy a 3G/4G modemek kezelése is.

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#71486) Joy 444 válasza ekkold (#71442) üzenetére


Joy 444
csendes tag

Koszi a segitseget! Ez a v1 megszopatott.. hiaba volt rajta hogy gigabites. Max 130-at tudott :/ ennek tukreben beszereztem egy archer c5-ot! Na ez mar korrekt! Koszi megegyszer! :R

20 28 44 5 husz

(#71487) Gubek-Einste válasza TXT (#71479) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezidaig a T-Home sajat Sagemcom routere volt/van hasznalva, ezt valtja majd a Digi gigabites net es tv szolgaltatasa, amikor bekotik par het mulva. A lakason belul amugy ezt milyen vezeteken teszik majd, ugyanugy UTP kabelen, vagy mas modon jon majd a routerbe es a tv-be? :U
Optika fog bejönni, router-be UTP, tévébe pedig koax megy majd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71488) Gubek-Einste válasza Novver (#71482) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincs de a telefonnak a szolgáltatói eszközről kell mennie.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71489) Rolly válasza Core2duo6600 (#71481) üzenetére


Rolly
veterán

Milyen eszközre gondolsz komolyabb alatt?

(#71490) Novver válasza Gubek-Einste (#71488) üzenetére


Novver
senior tag

Nálunk csak a netkábel jön be a dobozba, dobozból UTP a routerbe. Routerből pedig jön a telefon és a net.

Life is a game... The game is my life!

(#71491) Core2duo6600 válasza Rolly (#71489) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Olyanra ami inkább vállalati felhasználásra szánt, és nem a 10 - 20 ezer forintos vackok.
Pl. Unifiy, vagy Mikrotik

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#71492) Rolly válasza Core2duo6600 (#71491) üzenetére


Rolly
veterán

Igazából akkor már inkább azt csinálnám, hogy vennék

1db Routert: USG UniFi Security Gateway/router

1db Switch: UniFiSwitch 8 port 60W Gigabit POE switch

2db AP: UAP-AC-PRO UniFi Access Point (vagy UAP-AC-LITE UniFi Access Point, AC Lite esetleg long range?)

Bár ez így már elég nagy költség :(

(#71493) TXT válasza Gubek-Einste (#71487) üzenetére


TXT
őstag

Koszi a valaszt! :R
Biztos, hogy Digi koax kabelt huz a 4K tv-be (es HD adasokhoz) lakason belul? :U Most a T settop boxa HDMI kabellel van osszekotve a tv-vel es ennyi.

(#71494) MaCS_70 válasza Surfym@n (#71485) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hi-Link változat az e3372?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71495) Core2duo6600 válasza Rolly (#71492) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Jól kapizsgálod pont ilyesmire gondoltam, bővebben az Ubiquiti topikban tudnak ajánlásokat tenni, azt azonban tudni kell, hogy a wifi ap khoz szükséges egy manager server (nem kell folyamatosan mennie, de ajánlott.), vagy egy cloud key.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#71496) Core2duo6600 válasza TXT (#71493) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, mivel a spéci adásokat (hbo, etc...) leszámítva kódolatlan a dvb-c jel.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#71497) gabikiraly2 válasza Core2duo6600 (#71496) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Sziasztok.
Új router vásárlását tervezem. Már egy jó ideje napi szinten követem a topicot és a következő két routert néztem ki, Xiaomi Mi Router 3g és Tp-Link Archer C5V4.
A jelenlegi netem Telekom 1 Gbit. A lakás ahol használnám 50 négyzetméter, tégla építésű.
A használt eszközök 2 teló 5Ghz-en, egy notebook egy tvbox lanon és egy okostv.
Melyikkel járnék jobban?

Csend a lelke mindennek!

(#71498) TCr


TCr
veterán

Hogy tudtak a Xiaomi Mi Router 3G-re csak nyamvadt 2 db LAN csatlakozót tenni? :( :W

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#71499) Intruder2k5 válasza TCr (#71498) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Távol-keleten bevett szokás, pl. a DIGI-s Huawei ONT-n is annyi van, ráadásul az egyik csak Fast Ethernet.

(#71500) jmuranyi válasza gabikiraly2 (#71497) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, a xiaomi router 3g-nek csak kettő LAN portja van,
szóval ha annyi elég, akkor hajrá.
Nekem Archer C5v4 van éppen itthon, engem kiszolgál,
de gigaites net mellé, sok torrenttel kevés lenne...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.