Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70851) Gubek-Einste válasza kiss_tomi (#70850) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen kábeles összekötés lenne az optimális megoldás.
2 darab AC66U B1 olcsóbban jönne ki mint az AC67U, hardverben pedig ugyan ott vagy.
Lehet próbálkozni az AiMesh-sel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70852) #42556672 válasza Istv@n (#70849) üzenetére


#42556672
törölt tag

Elfogadom, hogy Nálad jól megy! Én nem ezt tapasztalom, a mikrotik fórumán a legtöbb fórumozó sem. De annyi mindentől függ, hogy nem lehet egyöntetűen megválaszolni egy ilyen kérdést.

Én főleg Cisco, Linksys vonalon használtam régebben router-t, azok Wifi-t tekintve jobbak voltak.

Az én vezérelvem amúgy az, hogy a lehető legkisebb teljesítményre visszavett AP-kból rakok le többet CAPSMAN-t használva, így mindenütt optimális a térerő de nem kell csutkára tolni az RF Power-t. Természetesen árban ez a lehető leghaszontalanabb megoldás ;-)

(#70853) Istv@n válasza #42556672 (#70852) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Igen, akartam is írni, hogy Wifiről beszélünk, úgyhogy semmi sem garantált, de nálam ez a helyzet. :)
Egyébként én is CAPsMAN-os megoldást favorizálom, igaz, otthon csak 1 ap van a fő router mellett, de jól vannak elhelyezve, úgyhogy mindenhol jó a térerő, a CAPsMAN miatt, pedig nem kell a különböző ssid-kkel sem szórakozni.

(#70854) kiss_tomi válasza Gubek-Einste (#70851) üzenetére


kiss_tomi
csendes tag

2 router egy switchen keresztül össze lesz kötve, remélem erre godoltál.
2 darab AC66U B1 ~60e
2 darabos AC67U csomag ~ 63e (edigital)

Aimesh működik AC66U B1-en is?
Hardver teljesen ugyan az vagy érdemesebb a 67-est venni?
AC66U B1 sokkal elterjettebb és gondolom könyebben találok segítséget ha kell.

Kösz előre a válaszokat.

(#70855) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

a segítségeteket szeretném kérni.
1 hónappal gari lejárta előtt megadta magát az ASUS AC87U routerem.

Ma kaptam az infót, kicserélik/ jóváírják.
akkor még 73.000ftért vettem, de jelenlegi ára 52.000ft az Aqua-ban, gondolom így ezt fogják jóváírni.

KÉRDÉS:
ebben az 50.000ft kategóriában milyen ajánlott router van jelenleg?
vagy maradjak az AC87U nál? vagy van nála jobb opció?
(igen, még a lényeg, hogy aquaban kapható legyen - rendelésre)

előre is köszi!
:R

markbellus.hu 

(#70856) spgabor válasza #42556672 (#70852) üzenetére


spgabor
aktív tag

Ha megmarad a régi router, és kell majd jobban az alsó szinten/garázsban-műhelyben is hálózat, akkor nálam is a CAPSMAN lesz a nyerő. Amúgy én sem szeretem full jelerősségen hagyni a vezeték nélküli eszközöket. Főleg ott, ahol a nap nagy részében tartozkodom. Illetve ha nagyobb lefedettség kell és ezt három eszközzel oldom majd meg, akkor nem is lesz rá szükség. Viszont így az ingatlan az utolsó centiig le lesz fedve.

(#70857) Horvi válasza ekkold (#70842) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi a választ, igazából ha átlagos a wifije nekem az elég és az sem baj ha konfigolgatni kell. Igazából ami miatt komolyabbat keresek az a beépített dinamikus dns megoldás illetve a vpn. Illetve terveznék a jövőre mert lehet be lenne építve a házban a tetőtér és akkor valami router + switch + apk megoldás kellene hogy a tetőtérben is legyen rendes wifi. Mondjuk akkor lehet az ubi megoldása jobb lehet. De ez még a jövő zenéje.
Viszont gondoltam addig beruházok egy ilyen Mikrotikre és beletanulgatnék a dologba. Viszont ahogy láttam a wireless-boltban nem lehet kapni meg kb sehol sem.

Hello darkness, my old friend...

(#70858) bubodoki77 válasza jmuranyi (#70771) üzenetére


bubodoki77
csendes tag

Szia!

Ha minden igaz, akkor ma nálam lesz egy router az általad javasolt ASUS AC66U B1. 2 utp-t is lehúzattam a lenti szintre. Akkor első körben (mivel egy router lesz pillanatnyilag) rakjam be fentre az asust? Tervem szerint az egyik lehúzott UTP menne a ps4-be, a másik az tv-be, vagy később egy másik routerbe, ha így kevés a wifi a lenti szinten. Egy laptop van még lent, amit powerline-al csatlakoztatnék, ehhez az eszközhöz nem tudtam külön kábelt lehúzatni.
Láma kérdés: a Digis Fiberhome lan1-ét csatlakoztassam majd az új routerhez? Valahol olvastam, hogy át kell állíttatnom a szolgáltatóval a Fiberhome-ot Bridge módra, vagy az nem erre a felállásra vonatkozik?

(#70859) Istv@n válasza Horvi (#70857) üzenetére


Istv@n
aktív tag

(#70860) Horvi válasza Istv@n (#70859) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen, tegnapelőtt mikor néztem még egy darab sem volt :DD

Hello darkness, my old friend...

(#70861) jmuranyi válasza bubodoki77 (#70858) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, alakul ez szépen.
Kezdjük a végéről. Bridge módba majd csak akkor kerüljön a digis fiberhome,
amikor már a wifivel elégedett vagy.
(Ne csukjuk ki magunkat, van egy hálózat, ami döcög ugyan, de működik.)

Először tegyük le valahová a routert, kábelezzük hozzá egy PC-hez.
A router wan portját konfiguráljuk fel dinamikus IP vételére, a DHCP
szervert valami másra, mint amin a digi most van. Például:
192.168.0.1; 192.168.1.1; 192.168.2.1; mondjuk ezek közül valamelyik.
A router wifijét is tegyük át másik csatornára, mint ahol a digi van.

Most már összeköthetjük UTP kábellel a routert a digi eszközzel.
Pl arra a csatlakozóra, ahonnan a PC-t kihúztuk. Így ugyan két alhálózatunk lesz,
wifin és lanon is, ami hosszú távon talán nem ideális, de wifit tesztelni tudsz majd vele.
Lehet, hogy már az első helyen jó lesz a wifi mindenhol, lehet, hogy
érdemes pakolgatni a routert, és lehet, hogy az jön ki, hogy kell a második router is.

Ha már bent vannak az UTP kábelek a két szint között, én ezt a routert
kipróbálnám a földszinten is.

Egy másik megközelítés: nagyon elborult módon, wifit tesztelni mindenféle internet
hozzáférés nélkül is lehetséges, de a router konfigurálása akkor sem valószínű,
hogy kihagyható .

(#70862) bubodoki77 válasza jmuranyi (#70861) üzenetére


bubodoki77
csendes tag

Köszönöm a választ. A digis cucc 192.168.1.1. Ahogy nézem csak a LAN1-es portja 1000-es a Fiberhome-nak, a másik 10 megás... ilyen módon - ha jól gondolom - fentre mindenképpen kell a router, hogy a pc-t is tudjam csatlakoztatni jó sebességgel. Vagy ez hülyeség?

(#70863) #42556672 válasza Horvi (#70860) üzenetére


#42556672
törölt tag

Általános készlethiány van. Hogy mi okozza nem tudom de a vége felé már kifuthattak a 128MByte-os memóriából mert 256MByte-tal gyártottak, így simán lehet alkatrész hiány.

(#70864) MaCS_70 válasza TBMC (#70855) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha nem tudják javítani vagy azonos típusúra cserélni a jótállási időn belül meghibásodott eszközt, akkor a vevő elállhat a vételtől, ami az eredeti állapot helyreállítását jelenti (mínusz rendeltetésszerű használat során bekövetkezett elhasználódás), tehát az eredeti vételárat kell visszaadniuk. Fontos, hogy külön legyen lezárva az eredeti üzlet egy viszszámlával, és ha mást veszel, az új ügyletként induljon. Tehát nem arról van szó, hogy levásárolhatod az eredeti vételárat, hanem arról, hogy azt visszakapod és náluk költöd el. Vagy elsétálsz vele.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70865) jmuranyi válasza bubodoki77 (#70862) üzenetére


jmuranyi
tag

Nem butaság. De a teszt alatt kb mindegy, utána -ha egy router elég,
de a másik szintre akarod tenni- ott van a frissen telepített 2 UTP kábel.
Az egyik a Fiberhome és router közé, a második a router és a PC közé.
Mondjuk.

(#70866) bubodoki77 válasza jmuranyi (#70865) üzenetére


bubodoki77
csendes tag

Mondjuk nem így terveztem, de ha a lenti routerbe bele tudom dugni a ps4-et, tv-t, úgy is jó. :)

(#70867) ekkold válasza Istv@n (#70853) üzenetére


ekkold
őstag

Akkor is használhatsz azonos SSID-ket, ha nem capsman-al vezéreled az AP-ket. A capsman csak egyszerűbbé vagy kényelmesebbé teheti egy wifi hálózat beállítását.

(#70868) TBMC válasza MaCS_70 (#70864) üzenetére


TBMC
addikt

igen koszi!
viszont azonos tipusra tudnak cserelmi. ezert erdeklodtem h csereltessem vagy jovairatom ha van ilyen arkategoriaban jobb eszkoz

markbellus.hu 

(#70869) #42556672 válasza ekkold (#70867) üzenetére


#42556672
törölt tag

És megoldja az AP-k közötti handover/roaming-ot amit az azonos SSID-re állított különböző AP-kkel nem!

(#70870) MaCS_70 válasza TBMC (#70868) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha azonos típusúra cserélnek, és ragaszkodnak hozzá, azt el kell fogadnod. Az első kör a javítás/csere, ezek meghiúsulása esetén kérhető az elállás.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70871) bubodoki77 válasza jmuranyi (#70865) üzenetére


bubodoki77
csendes tag

Köszi az eddigi segítséget. Sikerült elhelyeznem a lenti szinten a routert, fent is, lent is jó a sebesség wifin (igaz, hogy egy, illetve két wifis kapcsolatot hoztam létre a 2.4 és 5 ghz-nak). Végül is úgy lett, ahogy írtad is, egyik kábellel összekötöttem a fiberhome-ot az asus-sal, másik kábel meg jön vissza fel a pc-be. PS4-en az 5 Ghz-es wifire csatlakozva mértem egy 250 körüli le értéket talán 2-es pinggel, ami nekem elég. Viszont ami furcsa, de biztos én vagyok tudatlan, és itt jönne képbe a bridge módra állíttatás, hogy a routerből lan kábellel bekötve a ps4 olyan 10 mega körüli letöltés értéket mutat. Na ennek az okát nem értem, mert ugye a pc-be is most már az asusból jön vissza a net és jó. Erre valami ötlet?

(#70872) jmuranyi válasza bubodoki77 (#70871) üzenetére


jmuranyi
tag

Nagyon örülök, hogy ez ilyen szépen sikerült :)

Talán ezért az OFF-ért még nem kapunk ki.
Egy ötletem éppen van, nem sikerült gigabitesre a kábel
a router és a ps4 között. De ez csak tipp.
Bridge üzemmód a fiberhome-on: nem hiszem, hogy ehhez köze lenne.
Mindenesetre szétnéznék a digis topik(ok)ban, hogy milyen előnyokkel járna,
ha átállítanák. Nem biztos, hogy megéri a vesződést...

(#70873) bubodoki77 válasza jmuranyi (#70872) üzenetére


bubodoki77
csendes tag

Kábel jó, cat5, bebizonyosodott, hogy 1 mérés nem mérés... most már jót mértem ott is. Egyedül az i7-es laptop ami 10-20 mega körül van wifin (az 5 ghz-t nem is látja, gondolom okkal), még powerline-al is kipróbálom, hátha jobb. De alapvetően sikerül a hadművelet. :) thx

(#70874) TBMC válasza MaCS_70 (#70870) üzenetére


TBMC
addikt

nem ragaszkodnak, felajánlották a más készülékre való levásárlást, VAGY cserélik az eredetinek megfelelő AC87U routerre.

de a kérdés továbbra az lenne, hogy ebben a kategóriában jelenleg van-e jobb készülék, vagy maradjak az AC87U nál?

markbellus.hu 

(#70875) MaCS_70 válasza TBMC (#70874) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem az RT-AC86-os, de kíváncsi lennék a többiek véleményére is.

Én majdnem rendeltem egyet, másodpercekkel maradtam le róla.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70876) Gubek-Einste válasza kiss_tomi (#70854) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tényleg elég olcsó az eDigital-ban, máshol 85-90k-nál kezdődik az ára.
Az AC66U B1 egy ismert és kipróbált eszköz így jobban megéri azt venni.
Az AC1900U és az AC66U B1 között az eddigi info-im alapján nincsen sok különbség így az AC66U B1 is megfelelő lesz.
Az AC66U B1 is AiMash képes eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70877) Gubek-Einste válasza TBMC (#70874) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én is az AC86U-ra szavazok ha váltanál.
Esetleg a Synology RT2600ac jöhetne még szóba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70879) TBMC válasza Gubek-Einste (#70877) üzenetére


TBMC
addikt

köszönöm!

agyalok még rajta, hogy maradjon a 87u, vagy megéri a br. 25 rugó diffit. :F :U

markbellus.hu 

(#70880) jocoka75


jocoka75
tag

Sziasztok !
SIM kártyás routert szeretnék venni a lényeg,hogy jó legyen a wifi hatótávolsága. 72 m2 -es lakásba kellene. Ezt a kettőt néztem ki magamnak nem tudom melyik lenne jó ,esetleg valakinek valami más ajánlás?

-TP-LINK TL-MR6400
-Huawei B525
-Huawei E5186s Elöre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#70881) Gubek-Einste válasza jocoka75 (#70880) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég drágák a SIM kártyás router-ek így erre készülj fel.
Tapasztalat sincsen nagyon ilyen eszközökkel.

Ajánlható eszközök: TP-Link Archer MR200/MR400, Asus 4G-AC53U/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-953, Huawei B525.

A TP-Link MR6400 is jó lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70882) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

jelenleg egy synology 1900-as routerem van,jól működik és szeretem benne,hogy viszonylag jól tudja szűrni a webes tartalmakat (a gyerekek miatt jól jön).szeretném lecserélni egy fritzbox 7590-esre a beépített telefonközpont miatt.a kérdésem az lenne,hogy a fritzen is ugyanolyan jól belehet állítani a csatlakoztatott eszközöknél a különböző tartalmak szűrését-blokkolását?ha jól látom,akkor blacklist segítségével lehet ezt megoldani.vajon alapértelmezetten tartalmaz a fritz ilyen blacklistet?vagy nekem kell hozzáadnom?ha az utóbbi,akkor hogyan a legegyszerűbb ezt megcsinálni?

köszi előre is a segítséget :R

(#70883) TBMC válasza TBMC (#70879) üzenetére


TBMC
addikt

megrendeltem a 86U-t végül :D

markbellus.hu 

(#70884) jocoka75 válasza Gubek-Einste (#70881) üzenetére


jocoka75
tag

Szia!

Erről a két készülékröl mi a véleményed ? A kettő között szeretnék választani.

Huawei B593 Wifi Router Modem 4G LTE Sim kártyás Dual Band

Huawei B525 Sim kártyás 4G, gigabites router, dual band 5GHz wifi

[ Szerkesztve ]

(#70885) woodworm


woodworm
veterán

Annyit sikerült kideríteni, hogy az Asus RT-AC57U megegyezik az RT-AC1200GU-val (nehéz volt, ott van a weblapon). Ajánlgattam én a 860l eltűnése idejében, de csak kínai webshopokból lehetett beszerezni. Gyakorlatilag a 860l hardverével és annak árával megegyező router, az asus szoftverével. Ha az asus vonalat nézzük, akkor az N56U B1 kicsit erősebb verziója. Vagy a Xiaomi 3G fele rammal és kicsi tárterülettel.
Az egyetlen felróható hiba az usb2.

[ Szerkesztve ]

(#70886) uriember válasza woodworm (#70885) üzenetére


uriember
aktív tag

"az N56U B1" , gondolom az AC56U B1 akart lenni...de ez csak szőrszálhasogatás :)) aki tudja úgyis érti.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#70887) Gubek-Einste válasza betyarr (#70882) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Magyarországon nem gyakori a FRITZ!Box így sajnos neked kell rájönnöd erre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70888) Gubek-Einste válasza jocoka75 (#70884) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A B525 ajánlott, a B593-at nem ismerem de nézz be a saját topikjába.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70889) Gubek-Einste válasza uriember (#70886) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem mivel AC56U-ból nincsen B1-es verzió, de az N56U-ból igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70890) uriember válasza Gubek-Einste (#70889) üzenetére


uriember
aktív tag

:R Igaz.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#70891) woodworm válasza uriember (#70886) üzenetére


woodworm
veterán

Nézd meg a wikidevi-n. Az n56u b1 érdekes kísérlet volt az asus részéről. Gondolom elég olcsón kapott ac-s wifivel oldotta meg egy n-es router utódját, szoftveresen butítva vissza a becélzott kategóriára. Padavannal simán működött az ac szabvánnyal is. Egyedüli gondja az ára volt már a kifutása idején.

(#70892) megane76


megane76
csendes tag

sziasztok guruk!
adott egy tp-link 841 nd router, sajnos egyre többször ledob (3 teló,2 laptop, 1 tv) gondolom azért is mert rengeteg router van a környéken. Jelenleg a 11-es csatorna amin üzemelem az a legkevésbé terhelt. Gondolkodom cserén, de sajnos a felsorolt eszközök még nem ac-sek, így nem is tudnám kihasználni az üres 5 Ghz-et. Szóval átmeneti megoldás lehet ha a router antennáit erősebbre cserélem, vagy erősebb router jelentene megoldást? Tp-link C7, vagy a C5 is elég lenne?
lakás elhelyezkedése: panel 60 m2, szomszédoknál mindenhol (alul, felül, oldalt) routerrel nyomják.

(#70893) Gubek-Einste válasza megane76 (#70892) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az antenna csere nem jelent megoldást, erősebbre csere sem valószínűleg.
Mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70894) greenface válasza megane76 (#70892) üzenetére


greenface
aktív tag

Én pont ugyanebben a cipőben járok egy 740N-el.
Mielőtt új router-t veszek, gondoltam teszek egy próbát custom fw-el (dd-wrt). Pont ma délelőtt raktam fel, tehát sok tapasztalat még nincs, de a jelerősség egyértelműen jobb lett, tehát eddig bíztató... Egy próbát megér esetleg...

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#70895) megane76 válasza Gubek-Einste (#70893) üzenetére


megane76
csendes tag

20 ezer,ezen az áron c7-est szemeltem ki. Bár asus b66u b1 lenne az álom ha csökkenne az ára

(#70896) Gubek-Einste válasza megane76 (#70895) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor vedd meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70897) MaCS_70 válasza betyarr (#70882) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy Gigaset-egység nem lenne jó megoldás a meglévő, bevált router mellé? 6 SIP + 1 PSTN "vonal", GAP...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70898) attilav2


attilav2
őstag

Az RT-AC57U (ami kis hazánkban is kapható) és az RT-AC1200GU amit csak Ázsiában forgalmaztak, teljesen megegyezik, ennek bizonyítására berakok két képet a support oldalaikról, ugyanaz a firmware verzió ugyanazzal a dátummal ugyanazzal a javítással jött ki rájuk. Az AC1200GU-nak van wikidevi oldala ugyanezek a specifikációk lehetnek érvényesek az AC57U-ra is.
Tesz az RT-AC1200GU-ról link
a sebességteszt része gigabites routerhez képest elég harmatos: link. Ez alapján ajánlható az RT-AC57U?
Végül a két kép ami bizonyítja az azonosságot:
AC57U

AC1200GU

Valamint ha az RT-AC57U termékoldalán a specifications résznél legörgettek az aljára akkor a Package contentsnél az szerepel hogy RT-AC1200GU gigabit router.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#70899) woodworm válasza attilav2 (#70898) üzenetére


woodworm
veterán

Mint privátban is írtam, olvastam annak idején a cikket, de abban olyan alacsony sebességek szerepeltek, hogy valamilyen alapvető mérési hibára gyanakodnék, rossz kábel az egyik oldalon vagy driver az adapterhez a másikon. Utóbbira utalhat a megjegyzése is a mérések végén. Fura elvárás egyébként egy informatikai rendszermérnöktől az 1300Mbites linksebesség várása egy ac1200-as routertől, ami ac-n 867Mbitre képes maximum.

(#70900) MaCS_70 válasza attilav2 (#70898) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha jól okoskodom, akkor ennek a SoC-je már nem azonos a ASUS RT-AC1200+-éval, tehát okunk lehet reménykedni abban, hogy az újraindulási mizéria nem érinti. Ebben az esetben viszont nagyon jó vétel, egyértelműen verve a TP-Link C5 Archer v4-et.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.