Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70701) jolti05 válasza MaCS_70 (#70696) üzenetére


jolti05
őstag

Nem jött hónapokig új verzió, illetve a lakás másik végében már nagyon gyenge volt a jelerősség.
Ezért raktam vissza a gyárit, ami ezt követően rendszeresen frissült (most egy ideje semmi), és a jelet is határozottan erősebbnek éreztem/érzem. Ezzel pedig természetesen semmit sem állítok, csak, hogy nekem most éppen jobban bejön a gyári fw :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#70702) MaCS_70 válasza jolti05 (#70701) üzenetére


MaCS_70
félisten

A HGG fejlesztésében valóban volt egy szünet, de megint jönnek a frissítések.

Gyengébb nemigen lehet a gyári FW-nél, mivel azzal gyakorlatilag megegyezik, illetve kibővíti azt. Szűkebb keresztmetszet nincs benne.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70703) Gubek-Einste válasza Peter_ (#70694) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ilyen mini méretű adapter max Bluetooth-nak jó, wifi-hez nem ajánlott.

Inkább az Asus PCE-AC55BT vagy PCE-AC55BT B1 lenne ajánlottabb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70704) brcz


brcz
tag

Sziasztok, adott egy TP link Archer C6 router, tegnap vettem. Gyári új doboz stb stb. Jelenleg acces point módban van. Egy 5 méterre lévő laptopon a jelerősség elég gyenge. A router mellett lévő szobába szintén nagyon gyenge a jel illetve ugrál is. Viszont érdekes mert van egy régi tp link router ami sajnos már haldoklik és konkrétan kb 20 méterre van a laptoptól és a szobától is és mégis kb 2x olyan erős jelet sugároz. Természetesen nem egyszerre használom őket így nem az összeütközés lehet a probléma.

Az új routeren már a legfrissebb firmwaret is feltettem hátha, de ez nem segített. Ami még érdekes lehet, hogy a router és a laptop között semmi akadály nincs mondhatni egyenes folyosó csak...

Megpróbáltam már router módban is a megszokott beállításokkal használni,de kb ugyanaz a gyenge jelerősség volt. Tüzfal, upnp, alg, dmz, nat kikapcsolva. Az iptvs rész is letiltva szóval semmi felesleges dolog nincs bekapcsolva, de próbálgattam ezek végtelen variációját is ki be kapcsolgatva, az eredmény ugyanaz. Instabil, gyenge wifi.

Van valami ötletetek mi lehet a probléma?

(#70705) melbourne


melbourne
csendes tag

Sziasztok!

Black Friday-en kiváló áron vettem egy ASUS AC66U B1-et. Azóta tesztelgettem (2,4 Ghz-en) és összehasonlítom a Telekom szolgáltatáshoz kapott Sagemcom F@ST 3686 AC-vel. Beállítottam a sugárzási csatornát a legkevésbé használtra, sugárzási teljesítményt maximálisra toltam.

Tudja esetleg valaki, hogy a Sagemcomnak mennyi az átviteli sebessége? Termék honlapján és a T-home oldalán minden fent van csak az átviteli sebesség nincs.
http://www.sagemcom.com/broadband/gateways/home-connectivity/fst-3686-ac/

Meglepetésemre a Sagemcom F@ST 3686 AC-jóval erősebb Wi-Fi-t szolgáltat, pedig csak belső antennával rendelkezik.

ASUS AC66U B1 Custom firmware-el lehetne -e javítani a helyzeten?

Új firmware-t még nem töltöttem rá, mert lehet hogy visszaküldöm, bár tudom hogy az eredeti fw-t is vissza lehet állítani.

Router és a kilens 15 m-re van egymástól, egy fal az elválasztás, ugyanazon szinten található.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#70706) MaCS_70 válasza melbourne (#70705) üzenetére


MaCS_70
félisten

Van rá HGG, amin jelentősen növelhető a rádióteljesítmény.

Viszont mielőtt ezzel próbálkozol, érdemes lenne tisztázni a jelen helyzet okát. A 66-osnak ugyanis (szerintem) térerőben erősebb wifit kell nyújtania.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70707) Gubek-Einste válasza brcz (#70704) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70708) jolti05 válasza MaCS_70 (#70702) üzenetére


jolti05
őstag

Elképzelhető, hogy jár még az eszközön HGG, de most elégedett vagyok a gyári fw-vel.
Mondjuk lehet pont mostanában kellene váltanom, hogy ha arra érkeznek frissítések :D

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#70709) Gubek-Einste válasza melbourne (#70705) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT kérdezzél erre rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70710) brcz válasza Gubek-Einste (#70707) üzenetére


brcz
tag

Bocsánat, nem tájékozódtam

(#70711) MaCS_70 válasza jolti05 (#70708) üzenetére


MaCS_70
félisten

De hát éppen azzal kezdted, hogy "hatótávban tudnék egy kicsit többet elképzelni"!!! Erre pedig a könnyű és ingyenes megoldás éppen a HGG. :F

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70712) jolti05 válasza MaCS_70 (#70711) üzenetére


jolti05
őstag

Azzal folytattam, hogy amióta a gyárin vagyok, messzebbre hord a hatlövetű :)

Lehet karácsony környékén elszórakozom vele, és méricskélek különböző pontokon sebességet, majd felrakom a HGG-t, aztán a jobbik marad :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#70713) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

Digi 1000 mellé otthonra keresek olyan Asus router, aminél nem bugos a gyári szoftver.
2.4G 450 - 5G 1000 körül(tudom, hogy csak elméleti sebesség) és legyen hozzá az androidos app, ill szeretném nézni melyik kliens éppen mennyi sávot használ.
Melyik típus jöhet szóba?

Köszönöm!

(#70714) Gubek-Einste válasza llacee (#70713) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70715) llacee válasza Gubek-Einste (#70714) üzenetére


llacee
őstag

Családiház, nem terhelt a környezet.
Viszonylag rossz helyen egy lépcsőhat alatti tároló ajtajának belső falán, tehát direkt rálátás nincs kliensre 1-1 ytong fal a minimum. nappali kb 2m távolságra.
A kliensenkénti sávszélességhasználat live és napló kellene, Ipsec/PPTP jó lenne
Kliensek 4-5 telefon 1 dell szerver 2 nas 10db sonoff házautomatizálási cucc.

Most csak accesspointok vannak a routolást a dell csinálja, de kicsit variálnék.
Az egyik AP helyére menne a router, eddig nem volt panasz a jelerősségre onnan 2,4G-n.

(#70716) szs9


szs9
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy tp-link archer C5 V4-es routert.
Este beállítottam (csak a jelszót módosítottam rajta + a modemhez a felhasználó nevet és a jelszavat, minden mást hagytam az alapértelmezett beállításon), minden ment rendesen, reggel mikor felkeltem nem működött csak az 5 ghz-es wifi, a 2,4-es nem is látszódott. Bármit csináltam nem működött. Lereseteltem utána is csak akkor kezdett működni mikor átneveztem. Most egyenlőre működik. Mi lehetett a baj ? (családi házban van, nincs a környéken csak 2 másik hálózat)

(#70717) Gubek-Einste válasza llacee (#70715) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AC66U B1-től felfelé már megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70718) Gubek-Einste válasza szs9 (#70716) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70719) llacee válasza Gubek-Einste (#70717) üzenetére


llacee
őstag

Köszönöm!

Esetleg, ha nem Asus akkor is van ajánlott?

(#70720) MaCS_70 válasza llacee (#70719) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mi a gond az Asusszal? Kiváló routereket gyártanak, remek szoftverrel.

A SOHO-kategóriában szerintem most ők a legjobb választás.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70721) Gubek-Einste válasza llacee (#70719) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Synology RT1900ac/RT2600ac lenne még ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70722) llacee válasza MaCS_70 (#70720) üzenetére


llacee
őstag

nincs vele bajom, csak érdeklődtem, hogy van-e alternativa?
eleve asus-t kerestem, mert egy véleményen vagyunk :))

(#70723) Lecsoo11


Lecsoo11
csendes tag

Sziasztok! Két kérdéssel fordulnék hozzátok. A napokban lett megrendelve a 2000mbps internet és arra lennék kíváncsi, hogy az Asus RTN56U routerem elbírja-e ezt. Eddig 1 gigabites internetünk volt.

Másik kérdés: milyen routert ajánlotok egy irodába 3 géphez és egy két telefonhoz? 2 pc lan, egy wifin. Nem igazán a sok funkció a lényeg, hanem a megbízhatóság. Azt mondták ár határ különösebben nincs, szerintem egy ilyen router kijön 20e Ft alatt is akár, legyen egyelőre az a határ. De nem szentírás.

(#70724) Starchm válasza Lecsoo11 (#70723) üzenetére


Starchm
őstag

1 gigás porttal rendelkezik az a router mint a routerek 80%-a.
Gondolom telekomtól jön a 2gigás net, ha igen akkor az általuk adott / általában sagemcom / eszközt kell használnod, de akkoris gépenként maximum 1giga jön át.

(#70725) MaCS_70 válasza Lecsoo11 (#70723) üzenetére


MaCS_70
félisten

Most mennyi jön le az 1 Gbps-os előfizetéssel? Csodálkoznék, ha meglenne az 1000 Mbps, reálisan 900-950-re tippelek.

A második kérdésedre: ez az egyik leggyakrabban megfogalmazott igény: kevés kliens, a megbízhatóság a legfontosabb. A sablonválasz: Asus RT-AC58u, de inkább AC66u B1. Fokozott árérzékenység, kísérletező szellem és némi merészség esetén AC57u.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70726) Krisz1441


Krisz1441
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek!? 4G internetre van szükségem. Két variációra gondoltam.
Az egyik: TPLINK MR6400 router ami sim kártya fogadására képes, a másik pedig ASUS AC51U router egy Huawei E3372 usb modemmel. Szolgáltató a telenor, a 4G olyan közepes felénk....
Melyik kombót válasszam?

Köszönöm!!

(#70727) Intruder2k5 válasza Krisz1441 (#70726) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A TPLINK MR6400 biztosabb, sajnos a router USB + modem stick kombókban mindig ott lesz a kockázat, hogy esetleg inkompatibilis a két eszköz, ezért aztán nem fog működni, vagy csak lassabb lesz a net mint egyébként lehetséges lenne, stb.

(#70728) Krisz1441 válasza Intruder2k5 (#70727) üzenetére


Krisz1441
tag

Köszönöm! :R

(#70729) llacee válasza Gubek-Einste (#70721) üzenetére


llacee
őstag

Igen ezt neztem koszi, de arban tul sok a tudasahoz kepest

(#70730) Lecsoo11 válasza MaCS_70 (#70725) üzenetére


Lecsoo11
csendes tag

Szia. Így van, a mostanival 900 körül volt, de tudni kell, hogy elég sok eszköz van rajta. A sagemcom routert már beszereltem, de három háztartás van plusz egy iroda, mindehol külön router wifis switchként beállítva. Az Asus az konkrétan az enyém. Hogy értitek, hogy 1giga fog csak átjönni?

(#70731) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Van egy kb 6 éves Tp Link TL WR 841 ND routerem és néha jelentkezik olyan probléma, hogy amikor neten keresek valamit és a kereséssel egyidőben az egerem megtorpan, azaz pillanatig nem mozdul.
Okozhatja ezt a router? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#70732) jmuranyi válasza makoss (#70731) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, ha csak ennyi a jelenség, úgy ezt elég nehezen tudom elképzelni.
Inkább windows/böngésző elhasználja a gép erőforrásait.

Ettől függetlenül, egy hat éves router már kezdheti elérni az élettartama végét.
Próbaképpen először a tápegységét kellene - legalább ideiglenesen-
kicserélni, egy azonos vagy nagyobb teljesítményű újra.

(#70733) makoss válasza jmuranyi (#70732) üzenetére


makoss
addikt

Lehet nem ártana már lecserélni.
Amúgy jók még ezek? (Tp Link)
Vagy milyen ajánlott 25/5 megás nethez? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#70734) llacee válasza Gubek-Einste (#70717) üzenetére


llacee
őstag

Az u66-nál a "B1" fontos?
Nagyobb típusúak csak a Wifi sebességben különböznek, ahogy nézem

(#70735) llacee válasza llacee (#70734) üzenetére


llacee
őstag

AC66U B1 Hw-Ver: B2, ez megfelelő?

[ Szerkesztve ]

(#70736) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Sziasztok!

Digis FTTB 500Mbps es nethez lenne szükségem egy routerra. Igazából mást nem kell csinálna csak ezt. A routerrhez 2 PC lenne UTP-vel csatlakoztatva és kb 2-3 telefon 2.4/5Ghz-s sávon ( 1 telefon nem tudja az 5ghz-t ezért van szükség a régebbire is). Nincs sem media megosztás sem egyéb más felhasználás, egyszerűen csak internetre csatlakozás és annak a megosztása a csatlakoztatott eszközökre.

Mivel várhatóna fél éven belül át leszünk kötve optikára és kapunk szolgáltatói eszközt így nem szeretnék túl sokat költeni, inkább a célnak megfelelő árazású eszközre lenne szükségem. Olyan max 15e-et szánnék rá de minnél olcsóbb annál jobb természetesen.

Így elsőre ezt néztem ki: ARCHER C2 AC900

Köszönöm az ajánlásokat.

[ Szerkesztve ]

(#70737) jmuranyi válasza makoss (#70733) üzenetére


jmuranyi
tag

Az olcsóbb, hazai beszerzésű routerek közül
általában TP LINK vagy ASUS készülékeket
ajánlunk, persze nem mindegyiket.

A 841-nek leginkább az a baja, hogy néhány sérülékenységet
még nem javítottak ki a firmwarében.

Ha csak a régit kell kiváltani, akkor ASUS RT-N12 D1 -et javasolnék,
vagy méginkább kicsit drágábban TP-LINK Archer C5v4.

Én a 841N-emet Archer C5v4-re cseréltem ki, egy kicsit
jobb a lefedettsége, illetve sokkal gyorsabban tudok a gépem
és a telefonom között fájlokat másolni.

(#70738) jmuranyi válasza Lacccca87 (#70736) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, inkább TP Link Archer C5v4, majdnem ugyanannyiba kerül, és bevált.

[ Szerkesztve ]

(#70739) Lacccca87 válasza jmuranyi (#70738) üzenetére


Lacccca87
őstag

Köszi, megvettem, ez lett volna a második amit még kinéztem, este próba :)

[ Szerkesztve ]

(#70740) bluemirage válasza Lacccca87 (#70739) üzenetére


bluemirage
őstag

Jobb felső sarokban a kereső.
Archer C2 ---- beír.
A harmadik találat már egyből a Topikgazda véleménye lett volna.
Persze attól még lehet szerencséd vele.

Vagy... néhány percet visszaolvasva többször látható lett volna a sokszor ajánlott C5v4, amin Te is gondolkodtál.
A lényeg nem a kioktatás érzésén van, hanem azon, hogy néhány percnyi befektetéssel érhetőek el a tipikus kérdésre a tipikus válaszok... Kérdés nélkül. :) :R De ami a legeslegesleg fontosabb... még a vásárlás előtt.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#70741) MaCS_70 válasza llacee (#70735) üzenetére


MaCS_70
félisten

Teljesen jó a B2, a lényeg, hogy ne A1 legyen!

A1-et már legfeljebb komoly átveréssel kapsz, de nagyon könnyű megkülönböztetni őket: ha elöl és hátul van 1-1 USB-port, akkor az már a B-verzió.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70742) MaCS_70 válasza Lecsoo11 (#70730) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezek szerint tehát a router a szűk keresztmetszet -- bár sebességtesztnél azért jó úgy eljárni, hogy azt mérjük, amit akarunk. Ha maga a netelérés központi sebessége a kérdés, akkor javallott lecsatlakoztatni a hosztokat a mérés idejére.

A lényeg viszont az, hogy ez a router nagyjából ennyit tud, 2 GB betáppal sem lesz gyorsabb.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70743) woodworm válasza MaCS_70 (#70742) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem meg 900 Mbit felett már nagyon nehéz eldönteni, hogy a router, a gigabit ethernet vagy a mérést végző gép a szűk keresztmetszet, esetleg a speedtest pontatlansága. Pl. az n56u-ban a mediatek mt7621 van, azzal gyakorlatilag átjön, ami átjöhet a GE portokon.

(#70744) MaCS_70 válasza woodworm (#70743) üzenetére


MaCS_70
félisten

Így van, de nem ez a lényeg, hanem az, hogy a 2 Gbps-hoz köze nem lesz.
És bár valóban itt már komolyak a bizonytalansági tényezők, szerintem azért nem árt legalább azt kiküszöbölni, amit tudunk...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70745) Lacix29


Lacix29
őstag

Sziasztok

30-40e Ft -os árkategóriában keresek router-t, ami a következőket tudja:

- stabilitás (nincs újraindulás, szoftver problémák)
- 5 GHz ac jó sebesség (akár 866MHz kapcsolat) / jó lefedettség
- nem fontos bele VPN server
- nem fontos bele semmi USB-s támogatás
- WAN sebesség tudja az 1GB-et
- minél több eszközzel jó működjön a wifi
- jó lenne, ha a legújabb szabványoknak is megfelelne

(#70746) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Ismerősömnél a digi behúzta a kábelt (szép :D), azt mondta,hogy jön be egy UTP netkábel és kész. Nem kapott de boxot, se routert, azt mondta neki a digi, hogy vegyen magának. Kérdeztem,hogy mi van ott pontosan mondta, hogy csak egy kis "doboz" van, azon egy LAN, meg két telefonkábel csatlakozó és ennyi.

Kérdezte, milyen routert vegyen, de hogy TV-t is előfizetett, az hogy megy akkor?

Nyilván tök láma az így leírva,de szeretnék neki segíteni, de nekem világ életemben T-com-os cuccaim voltak, ott adtak boxot is, routert is.

Mondta még,hogy minden szobában van koax a tv-nek, de azt nem tudja, hogy az "hogy jön be" a lakásba, lehet az is digire van kötve, csak nem tud róla. Azt mondta, ahhoz nem nyúlt a szerelő, csak a netkábelt húzta be és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#70747) KuZo


KuZo
tag

Sziasztok!

Egy pár hónappal ezelőtt olyan gigabites routert kerestem, ami képes 4G-n is dolgozni, ha a helyi szolgáltató (UPC) kiesik. Végül az Asus 4G-AC68U-nál maradtam, de annak WAN portja, így 5 hónap után meghalt.
Most azon agyalok, hogy inkább beiktatok egy TP-Link MR6400-ast a 4G-re és mellé raknék egy megbízható gigabites routert. Abban a ritka esetben, ha elmegy a net, majd átdugom a WAN portra az MR6400-ast.
Mi a javaslat gigabites WiFi routerre? Nem mondom, hogy pénz nem számít (az AC68 is 100e körül volt), de nem a legolcsóbb a cél. Szerintetek?
Talán még jobb lenne egy dual WAN-nal rendelkezőt berakni?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#70748) jmuranyi válasza icecave (#70746) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, amíg megjön valaki, akinek digi van,
addig esetleg nézz be ide és ide.

(#70749) jmuranyi válasza KuZo (#70747) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, ilyenkor az ASUS AC66U B1 szokott lenni a válasz :)

Csak kíváncsiságból: a 4G-AC68 nem garanciás?

(#70750) MaCS_70 válasza Lacix29 (#70745) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kuzo, icecave, Lacix!

Gubek-Einste mantrája: falak száma, anyaga...

Szóval jó lenne tudni, hogy mégis milyen körülmények közé lenne a router, bár ennek egyre inkább csak különleges helyzetben van szerepe, mivel az Asus RT-AC66u B1 elég jól beletalált az általános igények közepébe.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.